Plavky, které nechcete

Nutně potřebuju nové plavky, ale rozhodně se v těchhle pekelných vedrech nehodlám vláčet někde po obchodech. Tak jsem se začala poohlížet po eshopech. A neměla jsem to dělat.

První moje kliknutí vedla na Glami, kde jsem jako holka spořivá nechala plavky seřadit podle ceny, abych neutratila víc, než je zdrávo. Musím uznat, že dámské plavky za 44 korun mě cenou nadchly. Jen si tak říkám, jak se to asi nosí. A nerozteče se mi to na pláži?glami.cz

A tak jsem pátrala dál, kdesi na mě totiž vyskočila reklama na eshop s poštovným zdarma a já jako holka spořivá (viz výše) byla zvědavá. A objevila jsem skutečně originální plavky, ve kterých si jistě budu připadat jako malá mořská víla i u rybníku za kopcem. A navíc jsou ve slevě! Původně prý stály 918 korun, teď jsou za necelou pětistovku.


postazdarma.cz


O tyhle plavky musí být obrovský zájem, protože nejsou na skladě a musejí se objednat u dodavatele. A ten je nejspíš nestíhá šít, protože doba dodání trvá nejmíň 15 dnů, maximálně pak 60. Jen se mi trochu zdá, že jsem tuhle příšernost už kdesi viděla. Že by třeba na Aliexpressu? Ale to určitě nejsou stejné plavky, když tam jsou za 8,80 dolaru (necelé dvě stovky). To určitě budou úplně jiné plavky!

aliexpress.com


Postazdarma.cz má vůbec problém s tím, jak ji odporně často kopírují na Aliexpressu. Provádějí to i v případě dalších modelů. Ještě jeden příklad za všechny: Plavky zlevněné ze 769 na 459 korun.postazdarma.cz

A tady kopie z Aliexpressu za 186 korun. I tu modelku okopírovali!

aliexpress.com


Zvláštní je, že zatímco oboje zmiňované plavky (tedy samozřejmě ty kopie!) dorazí z čínského megashopu do České republiky za 18 až 31 dnů, Postazdarma si dává na čas a dodání může trvat až dva měsíce.


postazdarma.cz
Že by to bylo proto, že je prostě v té Číně objednává taky, pak je jen nacpe do obálky a přepošle zákazníkovi? Předpokládám, že když se domluvím s prodejcem z Aliexpressu, že od něj budu odebírat pravidelně a dlouhodobě zboží, dá mi lepší cenu, než běžným zákazníkům. Takže za každý z kousků, které jsou na obrázku, si řekne i s dopravou třeba 150 korun, ať nežeru. V tom případě se na balíček nevztahuje povinnost zaplatit clo ani DPH. Zaměstanci eshopu pak jen vybalí plavky, nacpou je do obálky a pošlou dál. Za poštovné dají 30 korun, pokud půjde skutečně jen o plavky v obálce, maximálně ale 74 korun, kdyby je poslali v balíku. Zisk? 235 korun. A to se vyplatí! 


No nic, české eshopy škrtám, jdu na Ebay! I tam se dají pořídit výjimečné a originální kousky, v jakých se za mnou každý na pláži otočí. Vyjdou i s poštovným na něco přes čtyři stovky, ale do limitu bez cla a DPH se vejdu, takže není co řešit.


ebay.com

Dobře, uznávám, tohle je i na mě trochu moc. Pořídím si něco konzervativnějšího. Třeba plavky, na kterých medvídek panda zvrací duhu a přitom mu teče z nosu!


dedoles.cz

A aby to pánům nebylo líto, mám pro ně jeden kousek ze stejného eshopu. Plavky pro opravdové chlapy, kteří se cítí, jako by je vysochal sám Michelangelo.


dedoles.cz

Jen doufám, že v tomhle fakt nikoho nepotkám.

13 komentářů:

 1. "Zaměstanci eshopu pak jen vybalí plavky, nacpou je do obálky a pošlou dál." podle mě to jde rovnou z Číny k zákazníkovi :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JJ, tomu se říká dropshipping a dělají to mraky lidí...

   Smazat
 2. Žádný přebalování, na to ztapomeňte, moc složitý! Číňan prostě rovnou dostane adresu zákazníka v ČR. Takhle jednoduchý to je...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo přesně tak, funguje tak i eshop postovnezdarma.cz kdysi jsem tam za pár šupů objednávala přívěsek, vyšel asi na 120kč a přišel v obalce v jakých normálně posílají z ali a později jsem tam ten samý přívěsek našla za asi euro

   Smazat
 3. A co jít normálně do shopu Arena a koupit si normální plavky za litr, které vydrží roky ;-)

  OdpovědětSmazat
 4. Takhle nějak funguje i mamasvet.cz. Přišlo to rovnou z Činy, žádný přebalování a dodací lhůty ... Příště rovnou z AliExpressu 😎

  OdpovědětSmazat
 5. Náhodou ty Davidovy plavky jsou dobře ulítlí. Ale chápu... Já takhle viděla někde na Wishi dámské plavky, které měli vzorek pneumatiky. Asi jako aby bylo jasný, o co jde. :-D Tenkrát jsem chvíli přemýšlela, jestli neobjednat a nedat někomu jako recesi, ale nakonec jsem se na to vykašlala.

  OdpovědětSmazat
 6. A přitom by stačilo to brát trochu s nadhledem. Holt kde je poptávka, tam bude i nabídka. Jasně, některý jsou fakt šílený a člověk by to na sebe nevzal ani na karneval, ale tak to cítíme my. Zase nebudu nikoho urážet jen pro to, že chce být prostě extravagantní nebo za každou cenu vtipný. Navíc ty čínský věci jsou prostě dost často levný nebo v akcích, takže člověk prostě pod tíhou okamžiku a s vidinou levný ceny, pořídí kravinu, kterou pak vezme jednou a dá jí někam na dno skříně a doufá, že na to všichni zapomněli. :D Každá máme, myslím, takovýhle kousky ve svých skříních. :D

  OdpovědětSmazat
 7. Tenhle trend je teď dost často vidět i v nábytku. Některé firmy, které nábytek prodávají nabízejí fakt obskurní věci. Stačí se podívat na nabídku Mobelixu, Sconta, Aska... Nepraktické, ale hlavně že to kopíruje design nějakého umělce. Co na tom, že on to původně navrhlo pro nějaké EXPO nebo podobou výstavu. Holt to, že je něco designovka neznamená, že je to funkční. Různý třínohý židle, křesla jako vajíčko a podobné nesmysly mi nesmí do domu.

  OdpovědětSmazat
 8. Já jsem měl ještě donedávna jednu celou plnou skříň plavek, které řekněme si dámy upřímně, nemůžeme za žádnou cenu během krátkého tuzemského léta využít :-) Navíc většinu času točím třeba jen dvoje plavky, které mám ze všech nejoblíbenější. Rozhodla jsem se tedy zbytek prodat přes online tržiště s oblečením a nejen, že jsem ušetřila místo, ale také vydělala nějaký ten peníz.

  OdpovědětSmazat
 9. No tak některé ty plavky jsou fakt kousky, že bych si je nevzala ani k vlastnímu bazénu a to máme bazén schovaný před oky nenechavých sousedů. Občas totiž potřebuji opálit i místa, která by slušný člověk vidět neměl a sousedy to nějak moc dráždilo. :D Tak tam manžel dal rychlerostoucí túje a je po problému. :))

  OdpovědětSmazat