Plavky, prosím, bez slevy!


Jsem trochu opožděná. Zatímco spousta mých kamarádek už v březnu přesně ví, kam pojedou na dovolenou, jaké budou mít plavky, jaký opalovací krém a jaký ručník kufru, já obvykle sháním plavky až před dovolenou. Začátkem srpna. Tou dobou už na mě prodavačky koukají jako na blázna, protože v obchodech se právě objevila podzimní kolekce a posledních pár kousků z plavkové sezóny mají někde hluboko ve skladu. 

Letos jsem se rozhodla předběhnout čas. Protože mi Facebook předhodil pár reklam na ty zaručeně nejvíc nejúžasnější plavky roku 2016, klikla jsem na pár z nich už teď. A zjistila jsem, že jestli se něco opravdu, ale opravdu nevyplatí, pak jsou to plavky ve slevě.

Nejrůznější slevové portály jsou teď plné plavek. Nenarazila jsem ale ani na jedny, které by se daly koupit fakt výhodně.  Právě naopak. Byznys s plavkami je podle toho, co jsem viděla, docela pěkně výhodný.

Příklad číslo 1: Bikiny s puntíky

Tyhle plavky nejde přehlédnout, jen na Facebooku na mě vyskočily v různých reklamách několikrát. A sleva ze šesti stovek na čtyři (plus poštovné)  taky není marná, ne? I proto si je nejspíš jen přes Zbožomat.cz koupilo skoro sto padesát lidí.

zbozomat.cz


Tyhle plavky jsou ale tak strašně nápadné, že je nelze přehlédnout ani na čínském megaportále Aliexpress. Hned první nabídka, na kterou jsem narazila, je s dopravou zdarma. Plavky tam stojí ani ne pět a půl dolaru, to je skoro přesně 131,80 Kč. Poštovné je zdarma.  Tak za tyhle peníze o nich možná i začnu uvažovat. 


aliexpress.com


Příklad číslo 2: Bikiny s proužky

Minimálně 230 lidí si koupilo bikiny s proužky přes Zbožomat. Údajně jsou zlevněné z devíti stovek na pět.


www.zbozomat.cz


Na webu Pěkný dárek se prodávají dokonce za víc než devět set. Plus poštovné. 

www.peknydarek.cz


Naprosto běžně se ale ty samé plavky prodávají na Aliexpressu za pět dolarů. Teda, je fakt, že někteří prodejci si účtují i poštovné, do ČR asi dolar. Plavky tak vyjdou na 147 korun. Pěkný dárek je tak pěkným dárkem hlavně pro provozovatele.


www.aliexpress.com


 Příklad číslo 3: Proužkované plavky

Tyhle plavky na Zbožomatu mě hodně zaujaly, Mám prostě proužky ráda. Zlevnili je tam ze šesti stovek na 429 korun.

www.zbozomat.cz


A tak jsem si je našla na Aliexpressu, kde je prodejce nejspíš nakupuje. Patří k těm dražším kouskům, stojí přes deset dolarů, takže vyjdou asi na 250 korun.

www.aliexpress.com


Příklad číslo 4: Plavky neplavky

Tyhle plavky jsem poprvé zaregistrovala loni na nějakém slevovém portále. Pamatuju si je do dneška, protože je to velmi podivný kousek, který má vypadat supersexy, ve skutečnosti ale připomíná spíš soupravu laciného spodního prádla. Svůdné plavky s krajkou, jak jim říkají, se prodávají na webu Dárkyla. Zlevnili je tam ze čtyř stovek na 270 korun. Za stejnou částku je prodává taky Zbožomat, kde už si je koupilo 40 nesoudných zákaznic!www.darkyla.cz 
ww.zbozomat.czNa Aliexpressu jsem je samozřejmě našla taky. Poštovné je zdarma a za plavky nezaplatíte ani 75 korun. I za tyhle peníze jsou drahé! 


www.aliexpress.com

Příklad číslo 5: Plavky ke krku

Plavky ke krku jsou na čínských nákupních serverech velký hit taky už minimálně od loňska, takže bylo jasné, že se brzy objeví i u nás. Samozřejmě zlevněné! Mě jejich střih zaujal na první pohled. Když se opaluju, snažím se, abych měla co nejmíň neopálených míst, protože bílé čáry po plavkách na těle vypadají fakt blbě, když si vezmu třeba top bez ramínek. S těmihle plavkami bych si asi musela na léto shánět rolák. 

Ale zpátky k ceně: Obrovská sleva z původních šestnácti (!) na šest stovek. Takhle výhodně je nabízí Slevozdroj. A prodejce se ani neobtěžoval najít si obrázek, kde by nebylo typické aliexpressí číslo původního prodejce. 


www.slevozdroj.cz 

Aspoň jsem neměla s hledáním původu tolik práce. Čínský prodejce nabízí stejné plavky v přepočtu za 222 korun. Poštovné je opět zdarma.

www.aliexpress.com


A když trochu popátrám, najdu stejné plavky za ještě nižší cenu - 155 korun. Slevozdroj se asi pěkně ošidil při nákupu.

www.aliexpress.com


Příklad číslo 6: Zase proužky

Plavky se prodávají i na webu Pošta zdarma. Poštovné se tam sice neplatí, ale to je stejně započítané v ceně zboží. A je pěkně vysoké. Aspoň podle těchhle plavek, za které chce prodejce skoro devět stovek.

www.postazdarma.cz

V Číně se dají bez problémů pořídit za třetinu. Jo a pošta je taky zdarma.


www.aliexpress.comPříklad číslo 7: Plavky s aplikacemi

Další oblíbený kousek českých pseudoslevových portálů. Slevozdroj se s vymýšlením původních cen před slevou nepáře. Hlavní je, aby byl u zboží dostatečně atraktivní výpočet výše slevy. (Mimochodem, mezi číslovkou a znakem pro procenta by měla být mezera). Plavky tak zlevnili z víc než patnácti set korun na šest stovek.


www.slevozdroj.cz

Web Pošta zdarma je prodává levněji, za 439 korun a nehraje si ani na falešné slevy. 

www.postazdarma.cz

A kolik že stojí doopravdy? I když se v tomhle případě platí poštovné z Asie, vyjdou stejně jen na 150 korun. 

www.aliexpress.com


Příklad poslední: Plavky spokojené zákaznice 

Na Zbožomatu za 569 korun místo osmi stovek. 

www.zbozomat.cz


I tady se překupník malinko seknul. Stáhl si totiž od prodejce fotku, kterou poslala jedna ze spokojených zákaznic. Jen ji otočil vzhůru nohama a oříznul jméno autorky. Asi si myslel, že pak nebude možné zjistit, že se plavky i s dopravou dají koupit za 250 korun. www.aliexpress.com
Když jsem tak prohlížela nejrůznější slevové portály, zjistila jsem, že snad nenabízejí ani jedny jediné plavky, které by se nedaly koupit za zlomek ceny na Aliexpressu. Jistě, i překupník má náklady. Aspoň s tím, že mu trvá tak tři minuty, než zboží objedná, a pak dalších pár, než ho vybalí, nacpe do balíčku, opatří adresou a přepošle zákazníkovi. Pokud to ale není úplný blb, neobjednává v Číně po jednom kusu, ale má s prodejcem dojednané lepší ceny za větší odběr. Takže na jediném kousku v nabídce, která trvá třeba na Zbožomatu sedm dní,  trhnul přes osmdesát tisíc.

A když mu to spočítám u těchhle plavek, dojdu ještě k zajímavějším číslům:

www.zbozomat.cz


Tyhle plavky zlevněné údajně ze šesti stovek na necelé čtyři, si koupilo přes šest set zákazníků. Běžně se dají pořídit za necelé dvě stovky. 


www.aliexpress.com

Několikadenní prodejní kampaň tak Zbožomatu zatím vynesla přes 115 tisíc korun.

Než se vrhnete do nákupu zlevněných plavek, vyhledejte si je i u jiných prodejců. Nejspíš výrazně ušetříte. A pokud budete nakupovat na Aliexpress.com, pozorně čtěte informace o rozměrech zboží, často má totiž jiné číslování, než na jaké jsme zvyklí u nás. Výhodou ale je, že u větších prodejců se dají najít reálné fotky od zákazníků, a tak si lze o kousku udělat lepší představu, než když je nafocený na modelce a následně projetý Photoshopem.

No a já si jdu založit slevový server s plavkami. A když mi někdo bude tvrdit, že vytvářím falešné slevy a prodávám nehorázně předražené kousky, budu se ohánět tím, že mi je čínští padělatelé prostě ukradli, okopírovali a teď je sami prodávají v horší kvalitě za pár šupů! Šmejdi!

53 komentářů:

 1. a co na to mimojiné pan Velkovezír zákazníků Bořuta ze Slevomatu?

  OdpovědětSmazat
 2. To same tyhle leginy http://www.zbozomat.cz/leginy-na-jogu-funny-2 – na zbozomatu za petikilo, na Ali za necele dve stovky... No, nekup to! :D

  OdpovědětSmazat
 3. Blondýnko, než se budeš pouštět do otázky výnosů: Zbožomat uvádí ceny s DPH. To si pro lepší počty odečti. DPH prodejci do kapsy nejde. Prodejce taky zřejmě nakoupil zboží nad 22 EURO. Takže připočti clo. Pak třeba taky cash. Číňan Ti s platbou nepočká, než to prodáš na Zbožomatu, takže musíš pár peněz se svého obětovat. A to, co zbyde, je normální marže, kterou používá každý krám, aby se uživil.
  Těším se na link na Tvůj krám s plavkami! Doufám, že je budeš prodávat maximálně Ali cena + 10%. Hned koupím.
  A mimochodem, ty počty prodaných u Zbožomatu jsou podle mě fake.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Množstevní sleva za jedny plavky: 2 dolary. DPH??? 20 centů. Zaslání grátis. DPH platí stejně zákazník. Cash 200 dolarů na zásilku plavek? Ale prosímtě! Článek je tom, že si nemáme kupovat plavky ve slevách, tj. pro zákazníka přínos! Zdar!

   Smazat
  2. Není podstatné, jakým způsobem ten kšeftsman došel k výsledné sumě. Podstatné je sdělení, že kšeftsmana lze zcela obejít, nechat zaslouženě zkrachovat a ještě na tom ušetřit. To je totiž pointa té takzvané globalizace: že se dá dneska všechno koupit rovnou u zdroje, takže už není důvod krmit příživy.

   Smazat
  3. he he "Není důvod krmit příživy" Zrušme podnikní v ČR! již není potřeba! Půjdeme rovnou ke zdroji. Propusťme české zaměstnance a posílejme peníze číňanům, hurá. Příživníci platí nehorázných 50% vašeho platu státu, no fuj hajzli. Platí 21% z celého obratu každého svého příživnictví státu, no fuj. Platí clo cca 5%, no fuj to jsou lotři. Ať ten kapitalistickej šmejd zkrachuje. Práce v příživnictví nebude, peníze nebuou, odesíláme číňanům.

   Až budete na socce a nebudou peníze na výplaty, tak napište číňanovi ať vám posílá měsíčně love, hodně štěstí.

   Smazat
  4. Tomuhle říkáte podnikání? Vždyť tenhle typ činnosti nic nevytváří, nikoho nezaměstnává, nic po něm nezůstává. Společenský přínos nula. Je to normální žebrota: "Kupte si totožné zboží třikrát tak draho, abych se mohl za vaše peníze flákat!"

   Smazat
  5. velice laicky řečeno - DPH se obchodníkovi vrací, takže Blondie to má celkem dobře (celkem dobře proto, že je DPH na vstupu, DPH na výstupu, víc se ale do toho pouštět nebudu)

   Smazat
 4. do dvaceti euro je zboží osvobozeno od "import charges" a od dph

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale za jednu zásilku. už vidím dovozce, jak vozí stovku plavek po jednom.

   Smazat
  2. Věřte, že pan majitel e-shopů Zbožomat a Dárkyla se nebojí falšovat balíky tak, aby procházely s nulovým nebo co nejnižším clem. Proto neustálé problémy s dodáním zboží (ono, když vám takový falšovaný balík náhodně otevřou, zásilka se celkem zdrží) a založené množství firem pod jedním jménem.

   Smazat
  3. Věřte, nevěřte, Anonym to ví přece nejlíp :) Přece balík s 500 ks plavek má na sobě fakturu na 1 kus a nic se neclí, celní deklarant to propustí protože je asi debil. Hurá díra v systému už nikdo nemusí danit, hurá pan Anonym na to přišel! Takové drobnosti, jako že na firmu se clí všechno a osvobozeny jsou jen osobní zásilky vás netrápí ...

   Smazat
  4. A víte jak to dělají Číňané? Balík rozdělí do několika a proč? Aby nikdo neplatil DPH, clo a já nevím co. Sama si objednávám a vím jak to chodí, beru si pro sebe a rodinu, by mě hanba fakovala dát si přirážky.

   Smazat
  5. Prekupnik na Aliexpresu objedna rovnou na adresu prijemce v Ceske republice.

   Smazat
 5. trapný článek...takže máme kupovat čínské kopírky ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože věci ze zbožomatu a podobných sraček jsou originální kousky z vysoce kvalitních materiálů nebo co? Jsou to ty největší šunty - právě čínské kopírky za prachy, za které jde pořídit daleko kvalitnější výrobek a bez smyšlené slevy.

   Smazat
  2. ne, ve smyslu, že na aliexpresu se dá koupit levněji v podstatě vše, takže to by zde nemohl prodávat nikdo nic.....

   Smazat
  3. a těžko někdo bude prodávat za čínské ceny, když platí české daně, pojištění, platy, nájmy a spol.-----

   Smazat
  4. a těžko někdo bude prodávat za čínské ceny, když platí české daně, pojištění, platy, nájmy a spol.-----

   Smazat
  5. těhle sraček jsou plné obchodní domy pod různými renomovanými značkami, ale to nikoho nes... Na Ali se dá sehnat vše. Ale v kamenným krámě za to zaplatíte desetinásoběk, ani nemrknete.

   Smazat
  6. Kupuj si co chceš, ale jesli chceš plavky ze zbožomatu, radši si je objednej za čtvrtinu ceny z ali. O tom je článek, jestli si to nepochopila

   Smazat
  7. ved ju nechaj nech si priplati, nevdacnica jedna co neoceni, ze jej niekto chce usetrit zopar susnov :D nad tymto sposobom predaja sa neoplati uz ani pohorsovat, pomaly kazdy e-shop na svk funguje tak, ze objednavaju z tychto stranok a s ustrelenou marzou predavaju. Kde je dopyt tam je aj ponuka. Ak by im to nikto nekupoval za tu cenu tak by si 2x rozmysleli ci v tom budu pokracovat. ale stale sa niekto najde co to kupi..

   Smazat
 6. Levně nakoupit, draze prodat - nevidím v tom problém. A pokud někdo na "slevomatech" čeká skutečné slevy, tak je naivní a oškubávku si zaslouží ;).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona vám z toho řetězce "levně koupit - draze prodat" jaksi vypadla přidaná hodnota. Přeprodejce, který nedává zboží žádnou přidanou hodnotu, je nadbytečný: pouze se nechává živit, ale neposkytuje nic na oplátku. Což je v podstatě slovníková definice parazita.

   Pak má ta společnost k něčemu vypadat, když lidé v podobném chování "nevidí problém". :P

   Smazat
  2. Tak přidaná hodnota pro zákazníka je např. možnost zboží vrátit/vyměnit/reklamovat. Pro stát pak DPH.

   Smazat
  3. Všechny ty tesca, kauflandy, lidly bych nechal zrušit, příživníci bez přidané hodnoty ;)
   Jo a všechny ty HMka, CAčka, Vytóny bych taky nechal zrušit, příživníci bez přidané hodnoty ;)
   A ty zooty, parfumsy, elniny a ostatní online příživníky bez přidané hodnoty taky! ;)

   Smazat
 7. Článek o ničem - nákup, prodej, marže, sleva, klasika omílaná pořád dokola, bylo to, je a bude. Kdo nechce a má rozum, ať nekupuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vytváření falešných slev? Upozornění na předražený zboží, který je údajně ve slevě? Sorry, ale já Blondýně za článek děkuju. Ušetřila mi pár stovek

   Smazat
  2. U takových marží už se ovšem vynořuje otázka, zdali je sleva skutečně sleva a zboží předtím od stejného prodejce skutečně bylo za ještě vyšší cenu, nebo jestli to tam jen napsali. Protože pak by šlo o klamavou reklamu a to už trestné je ;)

   Smazat
 8. Já chci podotknout, že si raději připlatím za čínský výrobek na Zbožomatu. Nedokážu si představit, že bych si objednala plavky z aliexpressu, byť "jen" za dvě stovky a pak zjistila, že mi nesedí. A takhle naobjednávala desatery plavky, než by mi některé padly, tak bych o mnoho víc prodělala.... Se Zbožomatem jsem nikdy neměla problém s vrácením zboží a všechny peníze měla do 14 dní zpět na účtu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co si plavky koupit normálně v kamenným obchodě? ;)

   Smazat
  2. Ano, na letošní léto mám plavky z New Yorkru za 600,- made in China :-) bohužel jsem je letos potřebovala ještě před sezónou...

   Smazat
  3. Ano jste rozumná. V módní online branži se vrací tak 30-50% produktů zpět, zoot by mohl vykládat. Poštovné plavek do číny je cca 1000 Kč i když jste je koupila z číny za 250 i s poštovným. Z toho logicky vyplývá, že číňan má vratek 0% a platí to zákazníci, tedy vy. Připočtšte si čínské velikosti, které jsou na drobné 155 cm asiatky versus evropské velikosti a pak můžete "levně" nakupovat z alika. Že se trefíte do kvality, velikosti a představám je tak 1 ku 4: 3x koš, 1x možná nositelné. Hodně štěstí!

   Ale vlastně nedaníte a neživíte rozežraný stát na daních, takže solved.

   Smazat
  4. Souhlasím :) Je to blondýnka, neumí si to spočítat..

   Smazat
  5. Spousta lidí nakupuje oblečení ze zahraničí a problémy mají vzácně. Je to o zkušenostech, o výběru prodávajícího a komunikaci s ním. Všichni solidní prodejci vám výrobek přeměří, jak budete potřebovat, z recenzí si můžete přečíst, jak která velikost seděla ostatním, a pokud by se přeci jen nezadařilo, tak zboží prostě prodáte za 200 Kč někomu tady. Utrhají vám ruce a vy neproděláte. On když bude český prodejce chtít, natáhne vás stejně snadno, ale za mnohem víc. Osobně tedy u neznačkových věcí vnímám riziko případné ztráty u zahraničních obchodníků menší než u našich.
   (A k tomu "made in China". Všechno je "Made in China", ale ne všechno je automaticky šmejd. Vyrábí to stejné továrny, ale výstupní testy a prohlídky jsou pro každého klienta jiné. Tento argumenty mi tedy přijde trochu zcestný, protože o kvalitě nevypovídá nic.)

   Smazat
 9. lenze toto je bezna vec a hlavne takto nakupuju bizuteriu, ktora na Ali stoji 2 dolare a u nas ju predavaju za 25e

  OdpovědětSmazat
 10. Moc dlouhý, po pátých plavkách jsem to přestala číst. Na ukázku by stačilo max. pět šest příkladů.

  OdpovědětSmazat
 11. Blondgí jakou máš úspěšnost z alíka? Asi tam toho nakupuješ hromady, tak už to bude vypovídající. Kolik kusů ti sedělo velikostně, má dobrý materiál, co ti přijde do 6 týdnů a kolik skutečně nosíš? Oproti kusům které skončili v koši nebo jinde. Jaká je úspěšnost, že se to dá nosit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nakupuju hodně tam, protože nehodlám živit český příživníky, který věc za tři dolary prodávaj za 800. Prodejci většinou uváděj reálný míry a když si preojedeš feedback, najdeš i skutečný fotky od zákazníků, zhodnocení kvality a velikosti. Chce to neklikat hned na objednávku, ale číst. Neseděl mi jeden kousek z deseti zásilek a prodejce mi půlku peněz vrátil bez toho, že by chtěl vracet zboží. Ještě nějakej dotaz? Linda

   Smazat
 12. Zmocnilo se mě podezření, že všechny tyto plavky běžně a už dlouho prodávají Vietnamci v nejmenovaném maloměstě jihovýchodně od Plzně. Ceny jsou "smluvní" ("Je mi to velký." "Néni, tady žip-žip." "Máte to v jiné barvě?" "Tadlebarva toprá.") a kvalita úděsná.

  OdpovědětSmazat
 13. Že voni u ranního kafe čtou Babišovy listy nevěřícím, dříve Junge Fronte Heute?

  OdpovědětSmazat
 14. a to nikoho este nenapadlo, ze ked nechcete davat zarobit cinskym vyrobcom a prizivnickym eshopom (aby ste obisli cely tento pofiderny viznis), staci kupovat veci made in CZ/SR/EU atd.? Urcite podporite domacu ekonomiku viac, ako ked to len predrazene kupite na nejakom eshope (a tipujem, ze aj kvalita bude ina - a nie len pri plavkach).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč. Toto točení kousků, které vydrží jen jednu sezónu je vrcholně antiekologické a trapné.

   Smazat
 15. Jo, konecne to nekdo napsal. A ze se stejne vsechno vyrabi v Cine? Ne, nevyrabi. Je to jenom vymluva lidi, kteri si nejak potrebuji zduvodnit, proc kupuji levne smejdy. V Evrope se toho vyrabi hodne, staci jenom hledat a neco priplatit.

  OdpovědětSmazat
 16. Oni nejen že prodávají předražený šmejd, ale jejich obchodní způsoby jsou dost podivný: https://webtrh.cz/365421-zakaznik-problem-nevyzvednutym-zbozim

  OdpovědětSmazat
 17. Moja skusenost. Kupila som si saty ktore stali na stranke manzara.sk 28 eur, neskor som zistila ze na aliexpresse ich mali za 7e. Nedajte sa oklamata ich "zlavami". Ci uz zlavomat alebo manazara.sk/cz ;) vsetko je to z ciny!

  OdpovědětSmazat
 18. Moja skusenost. Kupila som si saty ktore stali na stranke manzara.sk 28 eur, neskor som zistila ze na aliexpresse ich mali za 7e. Nedajte sa oklamata ich "zlavami". Ci uz zlavomat alebo manazara.sk/cz ;) vsetko je to z ciny!

  OdpovědětSmazat
 19. Nějakou slevu lze získat aspoň vložením slevového kódu v objednávce, např. z https://slevovykupon.net/c/obleceni-obuv-a-doplnky/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není třeba i na https://www.intimidea.cz/ ?

   Smazat
 20. Tyhle přeprodejový eshopy jsou zlo. Jakmile někde vidím neznámou dodací lhůtu, nebo 3 neděle plus, tak zpozorním, protože to je nejspíš předražený přeprodej z Číny. Ale i když si to koupím z Číny, tak jsem většinou naštvaná. Plavky nakupuji na Lanotte.cz, kde mají pravidelně nové kolekce a navíc hodně často se tam dá nakoupit v akci. A i když to není česká výroba ale Polsko (což je ale třeba i Astratex), tak kvalita je hodně fajn. :)

  OdpovědětSmazat
 21. Dost často je to vidět i u nákupu elektroniky a autodílů. Ali, Wish a podobné to mají za pár korun a české eshopy s dobou doručení 4 až 6 týdnů to mají o několik stovek procent dražší. A někteří mistři si z toho dělají ještě ten byznys, že z toho dělají exkluzivitu, která prostě není. Stalo se mi to, když jsem vybíral kameru do auta. Ani ne tak kvůli bezpečnosti, ale kvůli pojišťovně. Protože mě už nebavilo řešit na vlastním voze, že pojišťovna mi nic neproplatí a nevím, jestli to přitahuju, ale čtyři bouračky za posledního půl roku už jsou fakt díra do peněženky. :D Nakonec tedy vyhrála kamera do auta od Navitelu, která má pro mě docela příjemný poměr ceny a výkonu. .)

  OdpovědětSmazat