Giulletin butik ve zbořeném domě

Množství spamů a nevyžádaných obchodních sdělení v mailech s blížícími se Vánoci raketově stoupá.  Mezi tou záplavou hromadných mailů mě zaujal ten od Giulleta boutique. Značkové kabelky za výprodejové ceny, to zavání vždycky nějakým průšvihem. (Po rozkliknutí se obrázek zvětší na čitelnou velikost).

Je to poměrně amatérský spam. Žádné líbivé obrázky nebo barvičky, jen strohý text a klasický nátlak, že tahle akce dlouho trvat nebude. Mail jsem pustila z hlavy, jenže dnes přišel další. Tentokrát s nenápadným sdělením o kabelkách značky Gucci.
Tentokrát už jsem se na ten nový eshop tedy podívala.
Giulleta Boutique, který provozuje jakási Karla Kuťáková, prodává pouze kabelky. Tvrdí o sobě, že je maloobchodní firma dovážející luxusní kabelky ze zahraničí. Nesnažíme se konkurovat velikostí ani kvalitou jiným internetovým obchodům... Hezky řečeno, zvlášť to o té kvalitě. 

...snažíme se hlavně o to, aby všichni naši zákazníci byli se svým nákupem spokojeni a především, abysme jim mohli nabídnout ceny, které v jiných internetových obchodech nenajdou.  A to se nám daří velmi dobře díky schopnosti odebírat veškeré zboží za velkoobchodní ceny od našich zahraničních dodavatelů... Budu předstírat, že to do očí bijící abysme jsem neviděla. Budu předstírat, že žiju v přesvědčení, že spousta eshopů odebírá zboží za velkoobchodní ceny od zahraničních dodavatelů. 

Naše zboží je té největší kvality, originální výroby a to vše je podloženo certifikáty původu a pravosti, které jsou dodávány ke každému prodanému kusu. A teď prosím ještě tu o Karkulce, pokud možno se správnou interpunkcí. Děkuji. 

Jo, kabelka Gucci za jedenáct stovek, Louis Vuitton za tři tisíce, Michael Kors za sedm stovek. Anebo za pěkných pár tisíc,  podle typu kabelky. To bude určitě originál za velkoobchodní cenu. Dodavatelé značky Gucci určitě poskytují svým odběratelům třeba tuhle kabelku, která se skutečně běžně prodává za pár desítek tisíc korun, za tak směšnou cenu, že i se ziskem se dá střelit za čtvrtinu a ještě na ní vyděláte. Tedy, pokud nejde o tyhle zahraniční dodavatele: Tentokrát nebudu rozebírat jednotlivé kousky v nabídce Giulleta Boutique, ani porovnávat ceny. Rovnou se podíváme, co je tenhle butik s luxusními kabelkami vlastně zač. 

Moc toho o sobě neprozrazuje. Jen adresu, poměrně prestižní adresu. Soukenická 12, Praha 1. Problém je trochu v tom, že v Soukenické ulici žádný dům s číslem popisným nestojí. Už je zbouraný. A byl kolem toho docela poprask. 
Dopátrat se jakýchkoliv dalších podrobností o firmě je trochu problém. Jde to až ve chvíli, kdy se pokusím objednat si jednu z těch zázračně levných kabelek. Napřed se musím prokousat vyplňováním kolonek, pak následuje volba způsobu placení. Dobírka za víc než tři stovky zvolit nejde, stejně tak platba přes PayPal.


Až po odkliknutí bankovního převodu se konečně se objeví kolonka, kterou musím zaškrtnout, abych dala najevo, že souhlasím s obchodními podmínkami. A konečně si je můžu přečíst. Jsou malým písmem, v příšerném formátování a když je překopíruju do příčetnější verze ve Wordu, mají třináct stránek. Kdo by se s tím četl... 


Jestli někdo čeká, že v nich je uvedené třeba IČO firmy, korespondenční adresa a další důležité údaje, je na omylu. Je to jen stažená verze běžných obchodních podmínek, jakou používají stovky eshopů. Jen je poměrně dost anonymizovaná.  Jenže na jednom místě Karle Kuťákové trochu ujela ruka, a tak se jí do textu dostala adresa, kterou se asi chlubit nechtěla. 
Jde o místo pro uplatnění reklamace. Na té samé adrese v Jihlavě skutečně jakási Karla Kuťákové existuje. A už léta podniká. Svým identifikačním číslem ani dalšími údaji se ale na webu Giulleta boutique (který má anonymní webovou registraci od prvního prosincového dne letošního roku) rozhodně nechlubí. Ty lze dohledat až v živnostenském rejstříku.  


Sídlo firmy je v rodinném domě v Jihlavě. Mám trochu strach, že tam brzy budou stát fronty naštvaných zákazníků, kterým místo zaručeně originální kabelky od Vuittona přišel v lepším případě laciný padělek z Asie. V tom horším cihla nebo balík starých časopisů. Možná, že u toho bude aspoň ten slibovaný certifikát pravosti. 

Klidně si dovolím dát ruku do ohně za to, že nikdo ze zákazníků butiku originální kabelku nedostane. Za ty peníze, za jaké se tam kousky proslulých značek nabízejí,  totiž opravdu zahraniční dodavatelé nedodávají ani přívěsky na klíče. Ani v případě, že přechodně zešílejí. 

V předvánoční době přechodně šílí spousty lidí pod tlakem, že za chvíli je Štědrý den a oni nemají ještě ten hlavní dárek pro někoho blízkého. Až vás tohle šílenství přepadne taky, zkuste ve světlých okamžicích přemýšlet, než nakoupíte v podobném obchodě, jako je ten Giulletin. 

_______________________________________

Screenshoty: giulletaboutique.com, google.com, lidovky.cz, Živnostenský rejstřík. 

119 komentářů:

 1. Díky - pěkné čtení, poučné. Jako vždy věcné, podložené fakty a varující.
  Předvánoční shon opravdu svádí k ukvapenosti, i když jen naprostý neznalec by mohl doufat, že obdrží originál světové značky. Ovšem leckterý partner, který potřebuje nutně sehnat dárek s co nejmenší námahou a vlastně docela levně, ten by se nachytat dal...

  OdpovědětSmazat
 2. ...jo, dobrej článek...ať taky jednou něco pochválím...

  OdpovědětSmazat
 3. Skvělý článek, hlavně mě pobavila ta adresa v Soukenické :)

  OdpovědětSmazat
 4. Skvěle fušujete do řemesla televizním Černým ovcím nebo rovnou Reportérům ČT.

  OdpovědětSmazat
 5. A pokud Google nekecá, tak paní KK je inženýrka a dokonce učitelka na základní škole ve Velkém Beranově... Asi potřebuje peníze na Vánoční dárky :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo dělá někomu bílou kobylu, íhahá.

   Smazat
 6. Fajn článek, díky :)

  OdpovědětSmazat
 7. spam mi ted taky dorazil, tak jsem to hned nahlásila na celni spravu jako prodej padelku (to maj za to ze mi spamujou mail) :-D

  OdpovědětSmazat
 8. moc děkuji za článek ,takle naně na podvodníky

  OdpovědětSmazat
 9. Tak Já si ten poučný článek precetla az ted. Marne čekám aspoň na ten padělek :-( zaplatila jsem. Tak asi pojedu do Jihlavy. Ale Vánočekává mi paní kutakova nezkazí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem na tom stejně jako Vy, a zvažuji žalobu. Uvedený mail je nedostupný, zpráva se mi vrátila jako nedoručitelná. Myslím, že takto okradených nás bude víc a s hromadnou žalobou budeme mít větší šanci uspět

   Smazat
  2. Také jsem se nechala napálit. Domnívám se, že hromadná žaloba je opravdu na místě. Ráda se přidám. Dejte mi prosím vědět na mail
   mirka.snas@seznam.cz Děkuji.

   Smazat
  3. Také jsem zaplatila 2000 Kč .Zítra jdu na policii vše ohlasit.
   Bude hromadná žaloba ?

   Smazat
  4. Také jsem zaplatila (14.12.2015) a kabelka nebyla doručena, email na prodejce se vrátil zpět jako nedoručitelný. Pokud budete podávat žalobu, přidávám kontakt na sebe: buchtikovajirina@seznam.cz

   Smazat
  5. Také mám stejný problém zaplatila jsem kabelu a nikdy nedorazila. Ráda se přidám s trestním oznámením. Dějte mi prosím vědět. alena.slefrova@seznam.cz

   Smazat
  6. Jsem na tom stejně, objednáno, zaplaceno cca 3 týdny a již dávno vím, že nic nedorazí. Nejvíc mě mrzí, že jsem v dané chvíli viděla pouze tu objednanou kabelku a neprokoukla jsem to hned.
   Přidám se k Vám můj mail eva.klima@seznam.cz

   Smazat
  7. Dobrý den, pokud bude hromadná žaloba rád se přidám i s " mou jitrnicí na čele " .Jsem v tom cca za 3400 Kč.
   R.Obsivac@gmail.com

   Smazat
  8. Hromadná žaloba se asi nemusí podávat.Policie nás bude kontaktovat .Ono se to pěkně nastřáda a nakonec to bude několik desítek tisíc.
   Pujdu se tam poptat, nechám jim ještě několik dní ...
   Už vidím, jak si pachatel čte naši konverzaci zde a juchá si někde u moře v teple kam na něj zákon nemůže !

   Smazat
  9. Dobrý den,
   já jsem do toho spadla za necelé 3.000,- Kč, s paní Kuťákovou jsem mluvila, sehnala jsem adresu na spolumajitele nemovitosti, kterou vlastní a přes něj se mi ozvala. Tvrdí, že s tím nemá nic společného a podá sama trestní oznámení, že někdo zneužil její údaje. Já jsem ji oznámila, že trestní oznámení také podávám, ale na ni. Přidala bych se k hromadné žalobě.
   ivana.krata@seznam.cz

   Smazat
 10. Vynikající článek, precizně zpracovaný - velmi děkuji za poučení! Budu se těšit na Vaše další "vychytávky!

  OdpovědětSmazat
 11. Nemyslím, že je za tím ta Kuťáková, to by musela být hodně hloupá. Nějak mi to k ní nesedí. Myslím, že se bude sama divit, až jí někdo do Jihlavy přijede rozbít hubu. Když si budu chtít založit webovky a spáchat podvod, tak si je založím buď na někoho náhodně vybraného nebo na někoho, komu se chci třeba pomstít - třeba bývalý žák. Malá naděje je snad ve vypátrání toho podvodníka podle čísla účtu, ale pokud byl jen trochu inteligentní, tak si účet založil po internetu nebo na doklady někoho jiného a jsme tam, kde jsme byli. Já si taky naběhla jako hlupák, teprve po zaplacení jsem si ten butik začala prověřovat. Když jsem si následující den přečetla článek "Butik ve zbořeném domě", tak mi bylo jasné, jak jsem naletěla. Inu, beru to jako ponaučení, abych si po zbytek života dávala pozor. Takový "kurz ostražitosti" za 1655 korun.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dobrý den p.Sedláčková,
   taky jsem dopadl stejně a butik si začal ověřovat až po uvědomění si, že není žádný tel. kontakt na firmu a zboží žádné nepřišlo. Za blbost se v dnešní době bohužel platí, ale pokud by té paní zaskočila dnes kostička z ryby v krku přál bych jí to z celého srdce. Jinak pokud by jste chtěla podat žalobu , určitě se přidám. Raději bych si s tou paní popovídal ručně a stručně, ale asi nemá cenu jí jen tak hledat. Kbyby jste ale někdy získala info oní, dejte mi vědět, díky¨

   Roman T.

   Smazat
  2. Dobrý den,
   Jsem na tom stejně jako vy.Kabelku si objednala a až pak si zjistila tyto informace.Chci se přidat k vám s žalobou.

   Smazat
  3. Dobrý den,

   paní Kuťáková s tím nemá nic společného, dokonce jsem jí volal. Dnes jsem podal trestní oznámení, podle informace od Policie ČR jsem zatím první...

   Smazat
  4. ale na koho podat žalobu, když nevíme, kdo za tím je.....

   Jana Sedláčková

   Smazat
  5. Jak to , že nemáte na koho, na webu je jasně uvedená Karla Kuťáková, nevěřím že by stránky nezřídila a pokud opravdu ne ať vše objasní na policii.

   Smazat
 12. Zdravím, tak koukám že nejsem sama ráda se přidám k žalobě ale vůbec nevím jak se to provádí.Tady je můj mail lucka.janasova@seznam.cz tak prosím kdyztak napište díky L.

  OdpovědětSmazat
 13. Zítra jdu nahlasit vše na policii.Ještě si napsala o peníze ! Poslala jsem 2 tisíce.
  Pokud dovolíte předám na policii i VAŠE ohlasy .
  I.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. našla jsem na netu adresu v Jihlavě - Brnická 4336/28a .Najděte si ji na mapě .

   Smazat
 14. To i mě si napsala o peníze a já se jí ještě omluvila za zpoždění a hned to poslala 1600 Kč tak prosím podat i za mě pokud bude něco třeba jdu do toho díky Lucka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jasan , zítra jdu vše ohlásit.
   I.

   Smazat
  2. Také jsem poslala peníze, jak na hromadnou žalobu? Má s tím někdo zkušenost? Můj email je claudyaberry@seznam.cz dejte mi prosím vědět co a jak. Děkuji

   Smazat
  3. Také jsem poslala peníze, jak na hromadnou žalobu? Má s tím někdo zkušenost? Můj email je claudyaberry@seznam.cz dejte mi prosím vědět co a jak. Děkuji

   Smazat
  4. Také jsem poslala peníze, jak na hromadnou žalobu? Má s tím někdo zkušenost? Můj email je claudyaberry@seznam.cz dejte mi prosím vědět co a jak. Děkuji

   Smazat
  5. Zítra vše na policii zjistím a dám Vám vědět .IR.

   Smazat
  6. Neuveritelne se opet stava skutecnosti...taky jsem zaplatila, taky neobdrzela...Divim se, ze me to jeste prekvapuje v tyhle dobe..Jen skoda, ze si to upozorneni ctu jak se rika 5 minut po pulnoci...a jeste vetsi skoda ze jsem tak blba! no kdyby cokoli muj e-mail je p.lebruskova@gmail.com Diky za jakykoli info.

   Smazat
 15. Dobrý den, jsem taky jedna naivka, co si objednala kabelku, peníze odeslala. Zjistila jsem si i telefon na dotyčnou paní Kuťákovou a mluvila s ní. Vyloženě je to paní nastrčená někým. Podám trestní oznámení. Pro jakoukoli součinnost můj mail je benediktovarenata@seznam.cz.

  OdpovědětSmazat
 16. Pro informaci uvádím, že můžete zaslat písemné trestní oznámení s doložením veškerých písemností, které máte k tomuto nákupu a vše zaslat na Obvodní státní zastupitelství Praha 1 a 7 , nábřeží Edvarda Beneše 627/3
  , 11800 Praha, Malá Strana, to potom zašle k prověření oznámení na příslušné Oddělení hospodářské kriminality Praha. Je to z důvodu toho, že místo podnikání je na Praze 1, tudíž místo spáchání trestného činu " Podvod ", je v Praze 1.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   moc děkuji za info jak postupovat.. také jsem zazmatkoval a udělal objednávku, kterou nebýt týden do štědrého dne bych asi neudělal, ale...každopádně 23.12. mi bylo divné, že stále nic a po infu z Pošty, že mi nic nevezou jsem mazal ještě do obchodu pro jiné "překvápko". Štědrý den byl zachráněn..

   Robert Š.

   Smazat
  2. Zdravím všechny naštvané, právě jsem sepsala podání trestního oznámení na Karlu Kuťákovou a zítra odesílám na Obvodní zastupitelství Praha jak je výše uvedeno. Udělejte to všichni ať se takovým podvodníkům nedaří....

   Smazat
 17. ZPRÁVA PRO VŠECHNY CO JSOU BEZ KABELKY !!!!
  JDĚTE co nejdříve na POLICII ČR vše nahlásit !
  Právě jsem to udělala , že jsem přišla o 2 tisíce .Máme všichni vše ohlásit každý za sebe , celý případ se propojí .Nyní se budou načítat podvedení zákazníci.
  Vše se už začalo řešit.Nejlépe na nic nečekat .Zboží nemáme a odpovědi od dotyčné -ho také ne!
  Dala jsem na policii veškerou @ ne - komunikaci ...i objednávkový formulář i vše o provedené platbě na jejich účet .
  Pak napiště, jak jste pořídili.Ke mě se na policii chovali dobře, šlo to rychle .
  Bohužel jsem také spěchala a dárky platila předem, i když to nedělám.Může se to stát každému .Je vidět , že podvodníci měli před svátky žně.Kdyby to dal někdo do televize , nahlásilo by se určitě více požkozených .Jestli má na to někdo čas, zavolejte i tam .
  s pozdravem a hezkého Silvestra :) IR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě jsem se vrátil z Hradu, tedy podradí z Obvodnáho státního zastupitelství pro Prahu 1
   Službu konající Státní zástupce mě s lítostí oznámila, že žalobu nemuhu podat, protože částka napřevyšuje 5000,-Kč a rozhodně nemíní shromažďovat jednotlivé případy aby následně podala hromadnou žalobu, to musíme sami.Pokud by se toho ujal měkdo, kdo s tím má zkušenosti, rád přidám trošku do mlýna.

   Smazat
  2. Msíte jit na policii sám a vše ohlásit jen za sebe.Oni to řešit budou a naše žaloby se spoji.Asi nemá cenu na PHA 1 chodit , protože by museli pracovat a je přece před Silvestrem !.TAM NAHOŘE SI MUSÍ ODPOČNOUT...
   Zajděte jen na Polici ČR, mě slušně poradili ....
   S pozdravem IR.

   Smazat
  3. Dobrý den, mám za sebou dnes také oznámení na policii. Jednání výborné, ochotní, nikdo mi nedával najevo, že je otravuji ,opakovaně jsem se omlouvala, že je tímto nesmyslem zaměstnávám -paní nadpraporčice to naprosto chápala - před pár dny takto okradli jejího syna....Taže nestyďte se a zajděte na policii. Ať se stydí zloději!!!!

   Smazat
 18. Také jsem si v předvánočním shonu naběhl. Kontakt pro případné další kroky: aknevrec@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 19. Dobrý den, jsem další, co uvěřila...Odeslala peníze a marně čekala na kabelku pro dceru pod stromeček. Pokusila jsem se i poslat mail na danou adresu a nic.
  Jsem znechucená, ale nechci to nechat jen tak, takže na políoii zajdu také.
  Na druhou stranu jsem nadšená, že jsem se o tomto podvodu dočetla a že v tom nejsem sama. Bydlím blízko Jihlavy, že bych se na ni zajela podívat?....No asi raději ta policie. Moje škoda sice také není přes 5000, ale naštvala mě i za těch 1319 Kč. Já je vydělala, ona mi je ukradla.
  Můj kontakt pro ev. organizátora hromadné akce: lenka.hronzova@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 20. Fúúj, blondýna je hnůůůj !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A toto je jako na co dobré?

   Smazat
  2. a co se takhle pod ten příspěvek podepsat ?

   Smazat
  3. To se snad ozval PACHATEL -KA ?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 21. Dobrý večer. Jmenuji se Karla Kuťáková a ze všeho nejdřív všechny ujišťuji, že jsem se nikdy prodejem kabelek nezabývala, nezabývám, ani v budoucnu to nemám v úmyslu a cítím se úplně stejně podvedená jako kdokoliv z Vás. Nikoho jsem o peníze nežádala, nikomu jsem nic neukradla a moje vánoce byly takové, na jaké jsem měla bez podvodného butiku. Chápu, že jste naštvaní, ale mým jediným proviněním je to, že jsem pravděpodobně velice neuváženě poskytla někomu svoje údaje. Podala jsem trestní oznámení na Policii ČR v Jihlavě a žádám všechny, aby učinili totéž. Chytré protivné blondýně bych doporučila, aby nesháněla senzaci za každou cenu. Možná stačilo projevit trochu snahy a informovat se předtím, než ze mě udělala vyvrhela a podvodnici, protože uvedená "fakta" jsou dost zkreslená, zavádějící a zcestná. Ale to by pak nemělo ten efekt. Je velice jednoduché, ale hodně pod úroveň, někoho očernit a sama se schovávat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Údaje jste nikomu ani nemusela neuváženě nikomu poskytnout. Každý, kdo má přístup k internetu si všechny údaje o každém, kdo podniká může zjistit na Aresu. A webové stránky si taky každý dokonce může založit pod jakýmkoliv jménem. Dokonce - bohužel i bankovní účet lze založit přes internet. Což jsem ostatně uváděla již ve svém příspěvku zde, na této stránce.Nedělám si velké iluze, že že policie vypátrá, kdo za tím je. Samozřejmě budu ráda, pokud toho hajzla vypátrají, ale taky mám zlost na sebe, jaký jsem hlupák.

   Smazat
  2. Drahá paní Kuťáková, jste-li to Vy (a ráda bych tomu věřila). Protivné blondýně byste měla spíše poděkovat, že do toho strčila nos, protože jen díky tomu jste se o tom dozvěděla sama a mohla se bránit dříve, než přijde exekutor. Vaše jméno tam nenapsala ona, ale neznámý pachatel, na kterého můžete oznámení podat. Podle mě je to ještě to nejlepší, co se Vám mohlo stát. Máte-li svědomí čisté, měl by Vás rozlítit onen zaměnitel jmen, nikoliv někdo, kdo na to upozornil podle mnoha, a to musíte uznat, průkazných informací. Myslíte, že kdyby napsala opravdovému podvodníkovi dotaz, jestli se opravdu jmenuje tak a tak a bydlí tam a tam, že by odpověděl? Prosím. Informovat se neměla u koho jiného než internetu, a to ona umí dobře.

   Smazat
  3. http://www.nic.cz/whois/?c=WEDOS-7VC-150966
   Pani Kutakova desne keca, na wedosu si zaregistrovala domenu pod svym jmenem, coz je dohledatelne a PCR musi wedos poskytnout udaje i IP.
   Družstevní 769, 67154, Hostim, CZ
   Posledni zmenu provedla 4.12., asi pod naporem TO.

   Smazat
  4. Paní Kuťáková nekecá, žádnou doménu jsem nikde nikdy neregistrovala, weby nezakládala, žádné změny neprováděla - ani 4.12. ani kdykoli jindy. Pod žádným náporem jsem na začátku prosince nebyla, protože jsem v té době nic netušila. . Je-li to, jak tvrdíte, dohledatelné, je dobře. A také jsem nikdy netvrdila, že nevlastním ŽL. Myslím, že by každý reálně uvažující člověk mohl uznat, že když už budu chtít založit takovýto podvodný podnik, tak ho rozhodně nezaložím pod vlastním jménem. O situaci jsem se dozvěděla zcela jiným způsobem, než přes blondýnu a rozhodně jí vděčná nejsem za nic a ani náhodou, ale to je věc názoru. Jak jsem už uvedla, celou věc jsem na policii nahlásila, všechny z Vás požádala, abyste učinili totéž a nemám už (a ani nechci), čím přesvědčovat. Kdo se rozhodl nevěřit, neuvěří žádným argumentům.

   Smazat
 22. Také sem naletěla. Přidám se k trestnímu oznámení. Jak posupovat. Zaplatila sem 1700 kč.

  parkanova.i@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 23. Nepřipomíná to někomu tak trochu hon na čarodějnice? Kohokoli odsoudit je přece tak snadné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký hodn? O peníze jsme přišli , tak máme snad právo jít vše nahlásit na policii.Pro mě 2 tisíce tedy peníze jsou !
   Díky BLONDÝNĚ jsem se už před novým rokem dozvěděla o tomto podvodu , neb bych marně doufala , že mě kabelky přijdou .
   BLONDÝNĚ VELKÉ DÍKY!
   I.

   Smazat
  2. A proč by to neměl být hon na čarodejnice ? Když nás okrádají, máme právo je honit !!! L.

   Smazat
  3. Jen abyste běželi po té správné stopě

   Smazat
  4. Doufám, že za nás "běží" po té správné stopě policie ČR -a ta by si stopu měla umět ověřit....Toto není ani první ani poslední kauza tohoto druhu, mají jistě bohaté zkušenosti...L.

   Smazat
  5. Co to blabolite? Jakej hon?

   Smazat
 24. Pokud si člověk založí pod svým jménem web a předem ví že bude jen inkasovat peníze za zboží ktere neodesle tak jaky hon na carodejnice? Je to podvod a ten je trestny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A mezi nami p. Kuťakova neverim vam ani slovo, a neverim ani tomu ze jste nekomu poskytla v dobré vire sve osobní údaje. A neuvadejte ze nepodnikate máte v Jihlavě vydaný ŽL.Radši vraťte všechny peníze a potom nemusí pokračovat tyto komunikace. Dekuji protivné blondýna ta vše zjistila a záhy potom jste web zrušila.

   Smazat
 25. karasekj@centrum.cz5. ledna 2016 22:40

  Dnes jsem vše nahlásil na Obvodní Policii ČR.Napřed mě pokárali za neobezřetnost, že při platbě převodem jsem si neprověřil firmu, a pak se mnou všechno sepsali. Potřeboval jsem k tomu kromě OP vytištěnou emailovou korespondenci - objednávku, potvrzení objednávky, fakturu, výpis z účtu, že byl převod uskutečněn popřípadě další korespondenci ve které reklamujete neobdržení zásilky.
  Takže lidi, vystupte z anonimity a jděte všechno nahlásit na Vaši obvodní nebo okresní skužebnu Policie, hlavu Vám neutrhnou a přestaňte sem psát vaše emaily "jatakyjátaky" Ty se nepočítají! Jednotlivé nahlášené případy se slučují a když škoda přesáhne hranici trestného činu, zahájí stíhání, a o to nám myslím všem jde, aby se podobné případy neopakovaly.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7.1.2016 jsem vše nahlásila na policii ČR, zabralo ta asi 25 minut, je potřeba pokud možno veškerá emailová dokumentace a výpis z účtu, aby bylo vidět, na jaký účet peníze odešly. Jediné, co mě zarazilo je, že jsem byla údajně teprve druhá z celé republiky, která trestní oznámení podala. Přitom v diskusi píšete, že jste někteří již toto učinili! Je potřeba, aby nás bylo co nejvíce, případy se sčítají a řeší jako celek. Bohužel moje oznámení a to druhé zatím neneplnilo podstatu trestného činu, neboť suma nepřesáhla 5.000,- Kč.
   Apeluji na Vás všechny, udělejte si čas a ohlaste to!! Přece se nenecháte okrádat.
   Ivana Kratochvílová
   ivana.krata@seznam.cz

   Smazat
  2. Teprve druhá v ČR? To snad ani není možné ! Ta suma musela 5000 přesáhnout už dávno ! Lenka

   Smazat
  3. Co je to za blbost! Ja to hlasila hned po nadílce :) a ještě před Silvestrem !
   Půjdu se tam poptat .
   IR.

   Smazat
 26. Zdravím, připojuji se.. na policii zajdu doufám zítra, pořád nenacházím čas. Přišla jsem o 1558 kč. Protivné blondýně děkuji, že nám všem odkryla hledí, nemyslím si, že by obžalovala nevinnou a i kdyby pak se jí všichni rádi omluvíme, myslím, že i ona musí chápat pohnutky naštvaných lidí a pokud je v tom nevinně ona sama bude ráda, když to bude objasněno a ona očištěna. Takže díky díky Protivná Blondýno, kdybychom všichni měli mozek na správném místě, nemuseli jsme si tu teď dopisovat :). Nesnáším lež a podvody, takže to mě dožene na polici ne těch 1600 kč, čert je vem.

  OdpovědětSmazat
 27. Lidičky ! Nedáme to do televize ?Třeba se nahlásí i více lidí !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento nápad už zazněl před časem - viz výše v diskuzích - ale - víte jak a víte kdo ? Nápad je výborný,ale co realizace ?

   Smazat
  2. http://tncz.net/kontakty-na-tn-cz-a-tv-nova

   ZDE se na někoho obrátit a povědět o podvodu , aby se díky zveřejnění přihlásilo více lidí .
   IR.

   Smazat
 28. Milé dámy,já jsem tam za 2000,-Kč.Určitě hromadná žaloba bude lepší než chodit postupně na policii a do 5000,-Kč je to jen přestupek.Paní Kutáková podle mě lže,všechno se jí jednou v hodně špatném vrátí!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, nevím, jak si představujete hromadnou žalobu, kdo by ji asi organizoval, já jsem již na policii byla, zabralo to pouze asi 25 minut, byli velice ochotní. Trestní oznámení po cele republice v jedné záležitosti se sčítají a vyšetřují jako celek. Musíte jít každý sám podat trestní oznámení a částky se sečtou, takže to bude trestný čin přesahující 5.000,- Kč
   Povídat o tom nestačí.
   Ivana Kratochvílová
   ivana.krata@seznam.cz

   Smazat
  2. Dobrý den, nečekejte na nějakou hromadnou žalobu a na to, že to za nás někdo vyřídí. Každý (á) za sebe musí zajít na místní policii a nahlásit internetový podovd s prodejem kabelek. Jediná možná cesta. Já už to mám také za sebou...Lenka

   Smazat
 29. Zdravím postižené či pozůstalé bez kabelek. Byla jsem dnes na polici, vše nahlásila. Takže mé svědomí je čisté. Bylo mi řečeno, že neví,kdo a zda se tím budou zabývat, ale je možné, že mne v té věci budou kontaktovat. Neuplatňovala jsem reklamaci na nedodané zboží, nýbrž jsem nahlásila, že jsem naletěla podvodníkům. Jsem z Mostu a zdá se, že V Mostě jsem první, kdo na tyto stránky naletěl. Jinak jsem poslala dopis i do Černých ovcí.. s nápisem.. Kabelka jakou svět neviděl, ale nemyslím si, že na toto téma dojde. Vážně to každý nahlaste, to je jediná cesta, jak se někam alespoň trochu dostat. Pokud bude něco potřeba: ratata-ratata@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, děkuji za nás všechny postižené a rozlobené za publikaci "naší" kauzy. :-) Lenka

   Smazat
 30. "Vážení přátelé"
  podle sdělení policie není moje osoba s tímto podvodem nijak spojována, to znamená, že jsem oficiálně nevinná. Jen mě zaráží, že podle vyjádření PČR pouze tři z Vás podali trestní oznámení a škoda prozatím nepřesáhla 5000,- Kč. Místo osočování, obviňování a vyhrožování Vás už potřetí žádám, zvedněte konečně zadek a běžte na policii. Přestaňte se houfovat na pochybných stránkách a šťourat v mém soukromí a udělejte něco pro to, abychom se někam dostali. Bez Vašich oznámení se nedopracujete ke svým penězům a, bohužel, ani já nebudu vědět, kdo to na mě ušil. Kuťáková

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jsem zapomněla - těším se na ty Vaše omluvu, jak jste někdo z Vás sliboval.

   Smazat
  2. Madam Kuťáková, přiznejte si jednu zásadní věc - za blbost se vždycky platí ! Už jen podle toho, jak se chováte v této diskusi, se dá o ledasčem uvažovat ...
   LS

   Smazat
 31. Nemám představu, jak bych se měla podle Vás chovat vhodněji. Několikrát jsem se snažila všechny přesvědčit, že jsem stejnou obětí jako Vy, ale zbytečně. Ano, máte pravdu, že za blbost se platí, to ale můžete vztáhnout zrovna tak na sebe.

  OdpovědětSmazat
 32. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 33. Když pročítám komentáře, na tomhle celém je asi nejbizarnější, kolik lidí je dnes ochotno uvěřit, že značková kabelka alá Michael Kors je opravdu někde k mání za cenu 700 - 1000 Kč a okamžitě - ať už komukoliv - bez váhání poslat peníze. Krásný příklad české touhy po luxusu, na který nemáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá zlatá , ve výprodeji jsem sehnala i jiné značky za dobrou cenu a PRAVÉ !!! A to na internetu .Nejsou všichni podvodníci a zloději !
   Také provozuji web už mnoho let a ceny mám od 300 Kč až po 50 tis.Nikdy jsem si nedovolila někoho podvést.Zboží odesílám ihned po platbě a mám jen samé orig.umění.

   Smazat
  2. Diky za vaši reakci,přesně tak...Ten předchozí komentář jen svědčí o neznalosti a malém přehledu pisatele.L.

   Smazat
 34. No já se mohu pouze přidat jsem o 1.000,- chudší, ale jsem ponaučená nic neplatím předem!!! Pani je pěkná pí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak prosím rychle na policii a podejte trestní oznámení! Paní by to nemělo projít!

   Smazat
  2. Tak prosím rychle na policii a podejte trestní oznámení! Paní by to nemělo projít!

   Smazat
 35. Dobrý den,
  podobným nákupem jsem si taky před lety prošla. Obrátili jsme se my podvedení tehdy na nějaké sdružení spotřebitelů, které za nás hromadnou žalobu podalo. Bohužel je tam nějaká krátká promlčecí lhůta (snad dva nebo tři roky). Celá akce i s podporou tohoto sdružení trvala dlouho, vy podáte oznámení, než to někdo shromáždí, než pošle na jednotlivá policejní oddělení požadavky aby vás znovu vyslechli, než zase výpovědi vrátí na jedno místo...
  No podvodník sice vinen byl, ale čin byl (jaká náhodička - jen o pár dní) promlčen, takže náprava žádná, peníze jsme nikdy neviděli. Jen mě to stálo energii na shánění podvedených lidí a cesty na policii. Pán vesele podniká zase s jinými eshopy. Podle policie není síly moci mu v tom zabránit.
  Proto doporučuji obrátit se na někoho kdo v tom umí chodit a jednat rychle, protože je to věc, která se opravdu potáhne. My začali něco dělat až rok po podvodu, protože pán komunikoval, ale neustále se vymlouval.
  Přeji hodně štěstí, mě to od nákupů na netu neodradilo, ale jsem obezřetnější.
  Andrea

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak asi najmout vymahače !velké svalnaté chlapíky od agentury.

   Smazat
 36. Dnes mi dorazil dopis ze zastupitelstvi v Praze. Bylo podáno trestní oznámení na Kutakovou a podstoupeno ředitelství Praha na vyšetřování. Kdo jste ještě nepodal žalobu tak neotalejte nemáme se čeho bát.

  OdpovědětSmazat
 37. Vzala jsem veškerou e-mailovou komunikaci s obchodem, zašla na Polici ČR (obvodní oddělení) a podala oznámení. Policistka hledala,zda už v této věci někdo podal oznámení, a našla 1 případ v Lovosicích.Rovnou mě seznámili s tím, že moji věc postupují OO PČR Lovosice, aby se oba případy sdružily.Ještě mi doporučili sdělit vám ostatním jednací číslo,vy ho uvedete při podání oznámení,aby se mohl i váš případ přidružit. Jak to nebude dohromady nad 5 000 Kč,tak policii nebude umožněno ani to,aby zkusili zjistit,kdo založil bankovní účet podvodného e-shopu.Číslo jednací případu je KRPU-2836/PŘ-2016-040613-R.Ostatní je už opravdu jen na vás,já v tom nechala necelých 900 Kč, ale když to dáme dohromady...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to bude pomalu měsíc co jsem podala trestní oznámení !Je vidět, že se u nás nic neděje .Zítra jdu opět na policii!U mě to bylo 2 tisíce Kč!

   Smazat
  2. Jsem překvapená, že o nás policie tak nějak neví...Jsem z Vysočiny,oznámení jsem podala takřka před 3-mi týdny a teď to vypadá, že ví o dvou případech...To je divné...Ale děkuji za číslo jednací, zastavím se tam znovu a poptám se, co je nového.....Těch magických 5000 tu padlo již několikrát, ale podle podvedených už tu částku dávno mámě pohromadě...Nerozumím tomu...L.

   Smazat
 38. Dobrý den, oznámila jsem na policii v Mostě, že jsem naletěla podvodníkům dne 7.1.16. Dále jsem to celé poslala do Černých Ovcí a v pondělí se s nimi budu domlouvat na termínu reportáže, máte někdo zájem, abyste v celé záležitost vystoupil též? Zároveň prosím p. Kuťákovou nebo jak se jmenuje, jestli je též obětí, může se mi ozvat na mail a já jí zprostředkuji rozhovor, aby i ona se mohla bránit. Pokud Vás někoho napadá, co byste chtěli vzkázat po vlnách, dejte mi vědět. Nemám ráda lež, takže do toho jdu. Radka mail: ratata-ratata@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
 39. Je s podivem, že policie říká, že v republice je nahlášeno jen pár případů, z těchto mailů to tak nevypadá, ale zakopaný pes bude v tom, že každý jsme podali svou výpověď pod jiným názvem.. má se jmenuje úřední záznam o podání vysvětlení, je napsáno, že vysvětlení je podání z důvodu: ohlášení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci NP- Podvod přes internet. Dále mi na polici bylo řečeno, že nejsou vybavení tak, aby oni sami mohli v této věci něco dělat a že možná budou záležitost postupovat a to je jádro pudla.. vše proberu s paní v reportáži.
  Možná bychom mohli začít tím, že mi všichni pošlete své číslo jednací z oznámení na policii a adresou policie, kde jste to nahlašovali.. nepište žádné příběhy .. jen ta čísla Vaše jména a adresu policie, předala bych to v reportáži.. nechci být ta, co bude podávat hromadnou žalobu, ale pokusím se předat všechny dostupné informace někam, kde by se tím mohli zabývat, pokud mi v reportáži pomůžou. Radka : ratata-ratata@seznam.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Paní Radko , poslala jsem Vám nyní @ a veškeré informace o podání trestního oznámení.
   Děkuji Vám .Irena
   Paní Kuťáková , pokud se Vám nyní neozve , tak to vypadá jasně ...!

   Smazat
  2. Zdravím, pokud o to budou mít zájem, předám to určitě.
   Hezký den. Radka

   Smazat
 40. Dobrý den,
  v Jihlavě je kauza vedena pod č.j. KRPJ-128131-5/TČ-2015-1600A/. Oznámení budou šetřena jednotně oddělením PČR v Jihlavě. Celková dosud nahlášená škoda přesahuje 39000,- Kč. Kuťáková

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Dobrá informace .S pozdravem Irena.

   Smazat
 41. Fuha... dobrí ste, čo sa spolupráce týka! Toto sa mi na Čechoch vždy páčilo. Že si viete sami seba zastať. Držím palec všetkým zúčastneným, aby to celé došlo do spravodlivého konca. :) Ste motiváciou aj pre ostatných.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, to je do Vás milé. :-) Lenka

   Smazat
 42. Nové informace pro všechny poškozené:
  Aktuálně policie shromažďuje všechna oznámení – jednotlivě jsou vedena jako přestupek,ale po sloučení se jedná již o trestný čin, ke kterému to policie nyní připravuje – pravděpodobně to bude řešit hospodářská kriminálnka.
  Předběžně mi policie sdělila, že účet, na který jsme platily(i), už byl použit i v dalších podvodech po celé ČR, jen s jiným “zbožím”, než jsou kabelky. Nějaký neřád tady krade už déle a ve více oblastech.
  Údaje o majiteli bankovního účtu budou bankou odtajněny až po zahájení vyšetřování pro spáchání trestného činu. Paní Kuťáková podala trestní oznámení na neznámého pachatele, který poškodil její jméno.
  Je možné, že budeme vyzváni policií k převýslechům a novým podpisům. Takže ledy se hnuly, jsem spokojená.
  Klidné dny ! Lenka z Třebíče

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme Lenko z Třebíče !
   Je třeba toho grázla odhalit, aby dál nepáchal podvody.Myslím, že už založil další past .
   A kdo ví, jestli je vůbec zde v ČR .
   V dnešním světě ,co se vše sleduje je záhadou, že ještě není dávno chycen.
   Na další výslech ráda poběžím !
   Irena

   Smazat
 43. Dobrý den všem, mám za sebou natáčení Černých ovcí, byla to jen výpověď toho co se mi stalo, v každém případě si myslím to samé co paní Lenka, ledy se pohnuly a jsem rovněž spokojená. Reportáž by měla být na konci února až budu vědět termín, oznámím ho. Hezký den všem. Radka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak na ten pořadjsem velmi zvědavá, i na vyjádření pí. Kuťákové !
   LS

   Smazat
 44. v úterý 23. 2. od 17:40 na ČT1 Černé ovce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Škoda, že jsem se to dozvěděla pozdě, zkusím si to najít v archívu.

   Smazat
 45. Blondyno, udelej prosim neco s kodovanim stranek. Kdyz ctu clanek a roluju dolu (na mobilu nebo tabletu), tak pri jakemkoliv mene opatrnem doteku (musim si davat sakra bacha) se mi to preklikne na predesly nebo nasledujici clanek. Je to fakt k vzteku. A to ani nemluvim o tom, ze tohle musim psat uz podruhe. :-\

  OdpovědětSmazat
 46. Blondyno, udelej prosim neco s kodovanim stranek. Kdyz ctu clanek a roluju dolu (na mobilu nebo tabletu), tak pri jakemkoliv mene opatrnem doteku (musim si davat sakra bacha) se mi to preklikne na predesly nebo nasledujici clanek. Je to fakt k vzteku. A to ani nemluvim o tom, ze tohle musim psat uz podruhe. :-\

  OdpovědětSmazat
 47. Takže v Černých ovcích byla jenom výpověď, která se zmínila tady výše, a vůbec nic dalšího.

  OdpovědětSmazat
 48. A blondýna se už na psaní článků vybodla? to by byla škoda ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na FB tohle: "Konec pauzy. Časem možná napíšu román o českém zdravotnictví, jednotkách intenzivní péče nebo nemocniční stravě."

   Smazat
 49. Nahodne jsem narazila na tuto debatu a precetla. Jsem nemile prekvapena, jak lehce muze byt zakaznik na celkem dobre vyhlizejicim int.obchode napalen a okraden. Jenom nemohu pochopit, co vede zakaznika k tomu, aby platil za zbozi predem. V pripade takove platby predem si obchodnik musi overovat platbu a teprve pote zbozi zasila. A to obchod pro zakaznika jenom prodluzuje o dny v dorucovani zbozi. Proc posilate penize predem, toto uvazovani vazne nechapu, doruceni zbozi jenom oddalite. Co se tyka pani Kutakove, ktera se zde osobne vyjadruje, to vas vsechny ani na okamzik nenapadne, ze muze byt tou nejvice poskozenou? Ze i vase udaje verejne pristupne na internetu mohou byt zneuzity? Chovate se zde jak ovce. Nechte to na policii, oznamte, ze jste byli okradeni.

  OdpovědětSmazat
 50. Ovce ?
  Kde žijete madam ? Asi jste v životě nenakupovala na internetu , že ?
  Tisíckrát jsem zapaltila předem i za zboží z Ameriky či Číny i ČR a nikdy se mě nestalo, že by mě někdo okradl či zboží neposlal .Kupuji po netu značkové kabelky a vždy obchod proběhl rychle a zboží perfektní !!!
  Pokud se trochu orientujete s prodejem , tak mnohé zásilkáče Vám zboží nepošlou , pokud nezaplatíte předem .Je tu už na každém kupujícím, zda zboží chce či ne .
  Prostě se to může stát .Na policii jsem byla už před půl rokem a co si myslíte ??? Na hlavu jsme určitě neupadli a do dnešního dne nevíme od policie ani slovo ! Pokud si myslíte, že se z toho policie podělá, tak to určitě ne .Je zde tolik okradených lidí v tomto státě a jsou v tom miliony .Osobně se z pár tisíc hroutit nemíníň .Peníze ať si zloděj užije dle svého a na budku dostane od svého osudu.
  Jak asi přišel na paní Kuťákovou ? Třeba ji zná dobře .
  Ještě nechápu jak může zneužít mé údaje , když pošlu adresu .
  Pokud máte pro zákazníky škatulku OVCE, tak super . U mě jsou označeni jako milí zákazníci.Mám sama internetový obchod a prodávám i zboží za několik desítek tisíc .Azákazník ze zahraničí pouze peníze předem! Zboží ihned posílám do druhého dne po přijetí platby na účet s balíkem do ruky do druhého dne .
  Není každý zloděj , jak si myslíte !

  OdpovědětSmazat
 51. Muzete si za to vsechno sami, kdybyste nebyli dementi a napadlo vas, ze je blbost dat za tyto luxusni znacky tak malo penez!

  OdpovědětSmazat
 52. Tak jako dement jsem si zakoupila několik značkových kabelek na internetu :) a za dobrou cenu ve slevách .
  Příště nebudu dementem a půjdu dotovat ,,PAŘÍŽSKOU " !

  OdpovědětSmazat