Jak mi zázračný přípravek rozšířil obzory

Firma Active Food Supplements Limited, která sídlí na Floridě, mi každou novou prodejní akcí o něco rozšíří obzory. Jedná se o společnost, která zásobuje české, slovenské a další zákazníky nejrůznějšími zázračnými přípravky na hubnutí, proti vráskám, na vybudování svalové hmoty a na další problémy, které lidi často trápí. Všechny ty přípravky jsou podle popisu naprosto převratné, odborníci je nenávidí, nutriční poradci z nich šílí, lékaři jsou v šoku a plastičtí chirurgové kvůli nim páchají hromadné sebevraždy. Liposukce se díky produktům firmy brzy zařadí společně s botoxem do pravěku estetické medicíny a slovo dieta přestane existovat.

Spoustu nových informací jsem se dozvěděla taky o růstu vlasů.  Už jen reklamy na zázračný produkt podporující růst vlasů mě nadchly.Musíte uznat, že jsou naprosto přesvědčivé. Jsou tam čísla, procenta, vědci i lidský příběh. A samozřejmě fotky jako důkaz, že tyhle reklamy nekecaj.

Po kliknutí na banner se dostanete na stránku, kde se ten převratný výrobek prodává. Jmenuje se Hairmastic, podle všeho se jedná o jakýsi olejíček na vlasy a podle jakýchsi anonymních švýcarských (tedy už ne hollywoodských) vědců jde o kúru, která zabraňuje plešatění, rostou po ní nové vlasy a ty staré jsou ve skvělé kondici.  Sice se tam nikde nepíše, že jde o výrobek, který nabízí Active Food Supplement, ale když si člověk hodí webovou adresu do nějakého vyhledávače vlastníků domén, pak mu jméno společnosti vypadne. Vedení firmy je asi skromné,  když se nikde moc nechlubí, kdo že stojí za tak velkým vynálezem!

Určitě to ale bude do posledního písmenka pravda, když o tom píše dr. Ondřej Borovec.Trochu mě sice rozhodilo, že ve španělštině prodává podobný pán kapsle na potenci, ale ten se jmenuje Andrzej Boryka, tak si budou asi jen hodně podobní. Třeba jsou to jednovaječná dvojčata. Někdo je rozdělil, když se narodili. Zřejmě měli podobné vlohy, a tak jsou z obou doktoři. Dokonce se i jmenují podobně. To jsou jednoznačně dvojčata. 


modelstudio.es/BLOG/Entradas/2014/12/18_Autor__Med._Andzej_Boryka.html


Ještě teda mají třetího tajného bráchu. Ale ten se minul povoláním, je to model. Asi rád stojí před objektivem. Dokonce i v tom bílém plášti (jóo, to budou geny, měl být nejspíš taky doktor). Sluší mu to, takže jeho fotky se prodávají ve fotobankách.

bigstockphoto.com


Ale aby bylo jasno, nic nezlehčuju. Koneckonců, páni doktoři z předchozích fotek nejsou jediní, kdo Hairmastic doporučují. Třeba pan doktor Martin Pomocný, který má ordinaci v Praze, už pomohl spoustě lidí!
Mimochodem, pan doktor Pomocný má taky bráchu lékaře. Jmenuje se Standa (Procházka) a je to sexuolog. A ten pro změnu pomáhá pánům, aby byli přitažlivější pro ženy a sbalili každou, na kterou si ukážou. Tahle doktorská rodina to taky dotáhla daleko, co?


http://cz.strong-magnet.org/Ale abych tady neřešila jen doktory. Chci psát o mnohem důležitějších věcech. Tedy o těch vlasech. Vůbec jsem třeba netušila, že vlasový váček obaluje pouzdro z kolagenu, které podléhá fibróze neboli tvrdnutí, zaškrcuje vlasový kořen a kvůli tomu vlasy vypadávají. Naštěstí existuje přípravek, který vyvinuli ti švýcarští vědci. Je v něm třeba prý olej z citronové šťávy. To jsem taky nevěděla, že ze šťávy z citrónů se dá dělat olej!


No a ten olej se pak zavařuje s jinými oleji, až vznikne kompotice. (Nejspíš je to odvozené od procesu kompotování nebo od nějaké podobné složité termochemické reakce, které nerozumím). A když si pak člověk maže tu kompotici na hlavu třikrát týdně a nechá ji tam hodinu až dvě nebo celou noc, začnou mu vlasy růst a sílit a tak.

Moje kadeřnice teda říkala, že když má člověk pleš nebo lysiny, tak už mu tam žádné vlasy nevyrostou, ale asi se k ní tenhle zázrak nedostal. Musím jí o něm říct.

A potvrdit jí to může třeba Jaroslav Kubík z Ostravy, který měl pleš a jen díky jejímu pravidelnému a správnému olejování mu narostly nové vlasy.Je to takový úspěch, že jeho fotky si pár let před tím, než byl Hairmastic vůbec na trhu, přivlastnila jakási klinika, kde transplantujou vlasy. A přitom by stačil olejíček! 

tineye.com

Stejně úspěšná byla aplikace taky u Moniky Procházkové. Ta má vlasy hustší o 67 procent (to muselo být počítání!!!) a dokonce teď dělá fotomodelku!


http://www.shutterstock.com/s/woman+purple/search.html?page=1&inline=78400399


Hairmastic používají i další ženy. Třeba Pavla z Varů a Ivana z Olomouce.


A mají taky dvojčata! Obě! Jsou to bloggerky, jedna třeba testovala pudr na vlasy a druhá zase samoopalovací přípravek. 


http://marisaporter.com/2013/09/05/bumble-and-bumble-hair-powder-review/


http://beautyjunkielondon.com/2010/05/xen-tan-review.html


Určitě si tenhleten Hairmastic taky objednám. Jenom dneska (teda psali to i včera a před týdnem) je na něj sleva, stojí osm stovek, takže čtrnáct set ušetřím. Sice nevím, kdo mi ho pošle, protože to nějak zapomněli napsat do obchodních podmínek,není tam ani jméno prodejce, IČO, kontakt, prostě nic,  ale zas je tam  stoprocentní záruka vrácení peněz. Má to tedy nějaká omezení. Třeba při odstoupení od smlouvy nesmí zákazník výrobek použít. Když ho použije, může ho ale klidně reklamovat. Stačí jen firmě napsat základní informace: jméno a příjmení, adresu, mail, telefonní číslo, a taky (cituji): "seznam vrácených produktů, datum zahájení a ukončení použití produktů, přesný průběh a výsledky užívání, očekávaný způsob vyřízení reklamace... číslo bankovního (obsahujícího jak IBAN, tak i SWIFT), na který bude zaslána náhrada. Kromě toho, reklamační dopis by měl být čitelný, psaný ve formě, která umožňuje přečtení obsahu dopisu a obsahovat čitelný podpis uživatele. Reklamační dopis neobsahující výše uvedené informace nebude brán v úvah. V případě nesprávného použití jakéhokoliv z nabízených výrobků, nebo při použití jiným způsobem než je doporučováno v letáku nebo na etiketě výrobku, prodávající nenese zodpovědnost za následky takového užívání.

No, chtějí toho dost od osobních údajů přes deníčkové záznamy až po krasopis, ale přeci jim zákazníci nebudou vracet výrobky jen tak z plezíru. Měli by se trochu snažit, ne?  Jen si nejsem jistá, jestli u přesného průběhu a výsledků užívání by měli lidi psát počet vlasů před a po používání, nebo jestli se s tím nemusejí počítat. 

Moje kadeřnice teda říkala, že nějak extrémně vlasy nikdy nezhoustnou, rozhodně ne o stovky procent, i kdyby se člověk na lysinku stavěl. Že se dá vhodnou péčí trochu zlepšit jejich kvalita, ale že plešatému člověku kvalitní a husté vlasy jen těžko narostou znovu. Pak je prý řešením buď transplantace vlasů nebo takový pudr, který obsahuje keratinová vlákna a opticky zakryje řídké vlasy (jedno z bloggerských dvojčat, o kterých jsem se před chvílí zmínila, ho taky vyzkoušelo). Ale možná se jenom bojí, že si všichni koupíme Hairmastic, budeme mít děsně moc zdravých a krásných vlasů a ona bude muset stříhat do bezvědomí. 

_________________________________________

Neoznačené screenshoty jsou ze stránek kazdodenninoviny.com/krasa/hairmastic-1099/ a centrumakci.com/krasa/hairmastic-1099/

21 komentářů:

 1. Blondýna je ve formě. Chechtala jsem se celou dobu od začátku až do konce článku! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já blondýnu miluju a tohle mi vyloženě vylepšilo den :-D

   Smazat
 2. Prodej těchto produktů mohl být u nás úspěšný v devadesátých letech, když byly inzeráty součástí třeba TVmagazínu a kdy většina populace nevěděla, co je to internet. V dnešní době ale přece nikdo nemůže být tak hloupý, aby to kupoval. Nebo snad ano...?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, lidi naletí na cokoli, když tam je u toho fotka celebrity nebo nějakýho odborníka

   Smazat
 3. Blondýna je nejlepší. Za takovým článkem je spousta práce a ten styl je prostě pecka. Moje pořád nejoblíbenější blogerka. Doufám, že bude psát ještě hodně dlouho.

  OdpovědětSmazat
 4. Milé prázdninové zpestření! Díky Blondýno :) Tahle reklama mě už fakt dost otravuje, tak teď to nebude tak hrozný, když jsi to tady tak krásně rozpitvala :o) Těším se na další článek a přeju pěkný léto!

  OdpovědětSmazat
 5. Super! Nejvíc mě dostala kompotice :-D

  OdpovědětSmazat
 6. Ctěné firmy bych zažaloval z plagiátorství, neb každé malé dítě přeci ví, že Bierhanzlova mast - na lysinu past ! :-)

  OdpovědětSmazat
 7. Jdu objednávat, navnadila jsi mě!

  OdpovědětSmazat
 8. hľadám hľadám..... a neviem sa dopátrať, čo je to vlastne tá bierhanzlova masť? to je nejaký komunistický produkt? alebo je to z nejakého filmu a odovzdáva sa to ako vtipná hláška z generácie na generáciu? Eva (LMB)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je ze hry slovutného génia Járy Cimrmana. ;)
   Hra 'Vražda v salónním kupé' - kvůli masti je spáchaná vražda a inspektor Trachta ji vyřeší. (http://cimrman.chytrak.cz/zobraz.php?co=scenar&id=12)

   Smazat
  2. Super, akurát som to dočítala :-P

   Smazat
  3. :D Rádo se stalo!

   Smazat
 9. Mrkněte na tuhle, ta pobavila mě... http://loveismbyjul.blogspot.cz/search?updated-max=2014-08-02T02:26:00-07:00&max-results=7&start=21&by-date=false (Link je na screenshot, co mám na blogu, už mi ji nešlo vygooglovat.)

  OdpovědětSmazat
 10. trošku passé, myslím, že dnes už všichni vědí, že hezouni v bílých pláštích jsou jen figuranti. A MUDr Šoralová je MUDr asi jako já primabalerína ruského divadla. Fotky před a po snad ani nestojí za komentář

  OdpovědětSmazat
 11. Stále marně čekám, až se tu objeví nějaký expert, který nám, ubohým laikům, vysvětlí, že podobné "vynálezy" opravdu fungují, jen my v čele s PB tomu nerozumíme a pouze závidíme úspěch ;-)

  OdpovědětSmazat
 12. No mne spíše mrzí, že inzerát na tyhle podvodné produkty jsou pravidelně na aktualne.cz Hold zisk je zisk a to, že podporují podvod je jim asi fuk.

  OdpovědětSmazat
 13. Článek mě pobavil, trefné :) Jen bych upozornila na takovou drobnost: Že na lysině vlasy už nikdy nevyrostou, to nemusí být nutně pravda. Já a moje dorůstající pramínky vlasů z míst, kde jsem před pár lety měla lysiny, jsme toho důkazem. Akorát to tedy nebylo po tomhle zázračném přípravku ;)

  OdpovědětSmazat
 14. Jako sorry, ale on někdo z chlapů ještě dnes řeší padání vlasů? Když to začne padat, holt se to chvíli vydrží, pak se člověk začne stříhat čím dál víc nakrátko, až nakonec bude mít ultra krátkého ježka na téměř holé hlavě, jako desítky/stovky jiných. Je mi 39, jsem jeden z výše uvedených, a nepamatuji ve svém dospívání, že bych tolik holohlavých mužů viděl. Dnes už to není žádné stigma, je to děsně praktické. Takže utrácet za to, abych měl vlasy, je absurdní. /PavelB

  OdpovědětSmazat