O hrobečku, kurníku a šiškách

Vím, že to není tak dávno, co jsem se tady pustila do jedné fotosoutěže, ale nemůžu si pomoct, o tohle se prostě musím podělit.

Jde o soutěž Vyfoť svoji šišku. Rozjely ji Kostelecké uzeniny a je jim ke cti fakt, že ceny jsou tentokrát o něco hodnotnější, než v minulé soutěži, do které jsem se pustila. Každý týden vyhrává autor nejlepší fotky deset tisíc korun, každý den navíc dostane další soutěžící bednu salámů v hodnotě dvou tisíc korun. Jako další plus vidím i to, že vítěze určuje porota a ne počet lajků nebo hlasů - to totiž automaticky vyřadí každého, kdo nefrčí na mimibazaru nebo v různých facebookových skupinách, kde se škemrá o kliknutí ve velkém.

Soutěžící mají za úkol koupit si šišku salámu a vyfotit se s ní. Musím říct, že moje představy o tom, jak může vypadat vtipná nebo zajímavá fotka se salámem, tahle soutěž rozbourala už po prohlédnutí prvních soutěžních příspěvků. Je to ještě horší, než jsem myslela. Ale zas to hodně vypovídá o typickém českém nevkusu.

Začneme opatrně, stylizovanými zátišími se salámem. Fantazie autorů nejspíš nemá limity, a tak můžeme vidět třeba takový hezký salámový hrobeček. Nebo oltář? Nebo lože víly, kterou zlá čarodějnice proměnila v salám.
Trpíme-li dostatečně sníženou mírou vkusu a máme-li na zahradě trpaslíka, pak je jasné, že to je ideální objekt pro vytvoření uměleckého salámového zátiší. 


U majitele téhle knihovny mě nepřekvapuje, že do ní klidně šoupne salám. A tady už prostě nestíhám domyslet, co chtěl autor fotkou říct. Ale takových tu bude víc.


Kolečka salámu v kazeťáku? Proč ne, kazety už stejně nikdo neposlouchá. Jeden z mnoha eklhaftů - salám a hřeben. Děkuju pěkně!


Salám v zavinovačce. Třeskutě vtipné a originální.


Trpaslíci podruhé. Tentokrát jsou to o level větší zrůdy, než ten první sádrový hnus.


Další fotka, kterou jsem asi nepochopila. Proč je salám v koupelně? Proč je tam i to extra hnusné logo výrobce? 


Mezi zátišími jasně vede tohle. Pohodit jídlo mezi odpad, to muselo chtít hodně invence. 


A když už jsme u těch aut...Na tohle můžu říct už jen jediné: chybí mi nějaký hezký český ekvivalent pro anglické WTF.Další skupina soutěžících se rozhodla fotky salámů dotvořit po svém. Když něco podobného uvidí průměrný grafik, bude mít nejspíš pár nocí hodně zlé sny.
Děti a zvířátka, to vždycky dojme. Autoři soutěžních snímků to vědí, a tak aranžují salámy do kočárků, postýlek i ke kurníkům. Fotky se psy, kteří čučí na salám jsem pro jistotu raději vynechala. Zato dámu, která předstírá, že salámem krmí býložravce, si neodpustím.


Série s podtitulem roztomilost obsahuje obvykle děti s nálepkou ze soutěže na čele nebo děti, které jsou vtipně zakousnuté v salámu, ze kterého není sundaný obal.A můj favorit nakonec. Z fotky je patrný reklamní vzkaz: Ani slepice to nechtěj žrát.


Máme tady další skupinu fotek. Na těch jsou lidé, kteří rádi dají najevo, jak mají Kostelecké uzeniny rádi. A tak je líbají, věší si je na různé části těla a dělají s nimi vůbec různé podivné věci. Nad některými snímky se praktikující katolík zřejmě zděšeně pokřižuje.
Salám je skvělý módní doplněk a tahle dáma to ví!


Pózovat jen se salámem v ruce by byla nuda. Chce to něco na čelo, že?

Jedna salámová víla


 Další fotky, nad kterými si jen říkám: Proč????
Co by to bylo za soutěž, kdyby v ní nebylo pár sexy fotek, žejo? Napřed si dáme něco jen lehce dráždivého. Dámskou nožku. Se salámem ve fusekli,  
A jdeme na opravdové sexy fotky. Takový salám místo podprsenky, to musí rozvášnit každého chlapa! Zvlášť, když se to doplní čepicí s nápisem Život je porno. Nahé ženské tělo pokryté pouze kousky sushi, to zná každý. Teprve salám tomu dodá ty správné grády.  A i dámy si přijdou na své.Fotogalerie soutěže se každý den rozrůstá o nové snímky. Jen nevím, jestli budu mít ještě odvahu se na ně někdy později kouknout.

________________________________________

Všechny fotky jsou z fotogalerie z webu vyfotsvojisisku.cz

38 komentářů:

 1. No... najela jsem na stránku a po fotce malého chlapce (tak 7-8 let) se "ztopořeným salámem" čumícím z kalhot se jdu vyzvracet. To je zase dno tohleto...

  OdpovědětSmazat
 2. http://www.vyfotsvojisisku.cz/uploads/d90f585336c99edab965a14ab6476ae4.jpg

  OdpovědětSmazat
 3. Je vidět, že česká kreativita nezná mezí.

  Vzhledem k obecné popularitě různých kozodortů a salámových panáčků mezi místní populací se trochu divím, že ještě nikdo hrdě nezapózoval se salámem mezi nohama, aby ukázal, jaký je díky tomuto výrobku kanec. Upřímně by mě nepřekvapilo, kdyby to někdo do soutěže taky poslal.

  OdpovědětSmazat
 4. Bože můj, to je zase peklo, kam na tyhle děsy chodíš ? A jakpak dlouho to bude asi trvat, než se tu objeví kritici článku, kteří budou uvedené fotky považovat za to nejvkusnější, co se dá publikovat ...
  LS

  OdpovědětSmazat
 5. Jojojo to děsivý logo!
  Od prvního spatření vím naprosto přesně, že ten hororový pán TY PÁRKY VYTAHUJE VEN.

  A co se fotek týče... Nějak se mi udělalo šoufl....
  Asi ten divnej pocit půjdu zajíst křemešníkem.

  OdpovědětSmazat
 6. No, ono milovníci salámu... co si budem říkat...
  Ale to logo těch uzenin je možná pro někoho hnusné, ale je minimálně dost zvláštní a dost staré. V době, kdy vznikalo, ještě moc lidí nepřemýšlelo takovým způsobem jako dnes, aby v tom viděli nějakou prasečinku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli se nemýlím (což je klidně možné, protože výklad původu toho loga jsem četl před drahnými lety):
   Logo pochází z dob hospodářské krize, kdy byl párek jediné tzv. "maso", které si mohl nezaměstnaný/chudý člověk dovolit. Někdo přišel s nápadem, že by nebylo špatné, kdyby se párek stigmatu jídla pro chudé zbavil, ergo vymyslel toho "gentlemana", který s chutí požírá semleté cosi ve střívku. Předklání se proto, neb čeká, že mu každou chvíli vstříkne do pusy ta ukrutně chutná šťáva a má strach, aby si nepotřísnil čerstvě naškrobenou náprsenku. Na malíčku měl prsten s briliantem, aby by dojem nenápadného půvabu buržoazie dokonalý (nevím, jestli ho tam má i dnes, všemu "Made by Babiš" se vyhýbám obloukem, od párků po informace).

   Smazat
 7. Tak asi nejlepší český ekvivalent WTF? je "Co to do piče?"...:-)

  OdpovědětSmazat
 8. ..zitra kontaktuji Kostelecké uz. a podávám na vás trestní oznámení za fekální manipulaci s materiálem, který nebyl určen vám...a navíc jsou tam malé děti..takže hodně štěstí....Javorka Tibor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budete žalovat Kostelecké uzeniny či autory silně nevkusných snímků? Super. Tak hurá do toho!

   Smazat
  2. Co jsem říkala ? Netrvalo to ani 24 hodin, a první "inteligent" je tu ! A to budete, doufám, žalovat i rodiče těch malých dětí, že zveřejňují jejich fotky evidentně bez jejich souhlasu, že ano ? Spravedlnost přece musí být pro všechny, no ne ? Když už žalovat, tak všechny bez rozdílu !
   LS

   Smazat
  3. Fekální manipulace ♥♥♥

   Smazat
  4. jasně Pepane, všechny zažaluj! :D lol

   Smazat
 9. No tohle mi nepripada na kritiku. Lidi jen ruzne delali fotky salamu. Jak to fotit, aby to pokazde bylo originalni, jiné, neobycejne? Me ty fotky nepohorsuji. Proste to každý pojal po svém a každý pak poslal jinou fotku. Nebo měli stat se salamem v ruce jen? to by bylo nudne

  OdpovědětSmazat
 10. Petr F. mi náhodou přijde docela vtipnej
  http://www.vyfotsvojisisku.cz/uploads/4b24dbc2773be4a45916e48ae57d2937.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi máme každý jiný vkus, mě se z toho dělá špatně.

   Smazat
  2. To se ovšem nevylučuje, že ano...

   Smazat
 11. Akorát to hnusné logo z koupelny, s pánem, který vypadá, že má nalíčené oči a zalyká se párkem, je prvorepubliková dobovka.

  OdpovědětSmazat
 12. Tak ono už i samo to téma je těžko uchopitelné :D. Se salámem se fotka vymýšlí blbě. Ale zase se aspoň ta porota zasměje :).

  OdpovědětSmazat
 13. Těžko udělat netrapnou fotku se salámem. Hezká mi přišla jedna jediná http://www.vyfotsvojisisku.cz/uploads/4c44e097cf0c6871bb06b0fbbe6fbc74.jpg

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem to prohlížela a naprosto souhlasím, tahle jediná mi přišla dobrá. (I vtipná i vkusná...)

   Smazat
 14. se divím, že chybí obligátní mimibazarovský salámista...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tiež som čakala, že sa vyskytne :)

   Smazat
 15. já teda nevím,ale nemáte právo tyto fotky publikovat jinam...je to trestné..tyto fotky byli poslány pouze pro majítele kosteleckých uzeni..a ne pro vás...je trestné je publikovat bez souhlasu majítele fotek....takže bud ty fotky smažete (děti s nálepkou na čele) nebo čekejte ve schránce dopis k předvolání..děkuji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ó Bože, blahoslavení chudí duchem, neb nevědí, co činí ....

   Smazat
  2. Lidská blbost nezná mezí, další potrefená husička.

   Smazat
  3. Promluvil pravděpodobně autor některé ze salámo - hnuso - fotek....

   Smazat
  4. a to dite v tom profilu dalo souhlas?? :)

   Smazat
  5. A už jste slyšela o výjimce z autorského zákona? Pokud využívá ty fotky v článku (dalo by se mluvit i o recenzi té soutěže) a uvedla zdroj, pak si klidně podejte oznámení, ale nečekejte, že vám někdo za zdržování úřadů poděkuje.

   Smazat
  6. Kristina Bělecká: Podle vaší stupidní argumentace nemám pochyb o tom, že ani nevíte, jak se formuluje trestní oznámení, kdy se podává a jaké formální náležitosti musí splňovat. Spíš čekejte vy ve své schránce dopis informující, že nikdo v této věci konat nebude.

   Smazat
 16. Pod každým takovým článkem se najde někdo chytrý, kdo vyhrožuje žalobou nebo trestním oznámením, popř. křičí, že Blondýna neměla právo to zveřejnit. Bože lidi, zaplaťte si hodinovou konzultaci u právníka a zeptejte se ho, jak to s tímhle je a myslím, že budete čumět a zjistíte, že vám nezbyde než se vztekat, ale právně napadnutelné to není. Hlavně že všichni, kdo mají FB profil podle nových podmínek souhlasili, že každá fotka, kterou na fb máte je volně využitelná pro fb, tzn. takřka volně šiřitelná, ale dál tam nahráváte všechny ty rádoby vtipné snímky. Jsem z takové omezenosti akurát vyčerpaná, ach jo :-(

  OdpovědětSmazat
 17. Nikdy nesoupeř s blbcem...! Stáhne tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.

  OdpovědětSmazat
 18. Já se té první části článku nemohla přestat smát :)

  OdpovědětSmazat
 19. pokud lidi ze sebe dělají dobrovolně kretény, jejich věc. Štve mě však, když idioti fotí své děti a zesměšńují je, nechci vědět, co se děje, když na to přijdou spolužáci ve škole. Přesně jako tyto fotosoutěže mě drásá Výměna manželek

  OdpovědětSmazat
 20. WTF? Ach jo....

  OdpovědětSmazat
 21. Náhodou ten salám v hodinách je celkem vtipný, jinak dost děs...

  OdpovědětSmazat