O bezohlednosti, závisti a naštvaných sousedech

Když se někdo chová bezohledně a někdo jiný si postěžuje, že mu jeho chování vadí, jen závidí. Zní to absurdně? Asi jo, jenže spousta lidí je přesvědčená o tom, že za vším je jenom závist. Setkávám se s tím čím dál častěji. A pokaždé se naštvu.

Jeden z typických příkladů jsem našla (bez nějakého většího hledání) na facebooku v jedné z mých oblíbených skupin. Fascinovaně ji sleduju už poměrně dlouhou dobu a zvědavost mi nedovolí ji opustit. A tak občas narážím na skutečné skvosty - o některých už jsem psala.

I když jde o skupinu, která se primárně  věnuje zkrášlování bydleníčka (abych nebyla moc zlá, musím přiznat, že sem tam nějaká inspirace stojí za to),  řeší se tam i další problémy spojené s bydlením.

A tak si paní Žaneta přišla pro radu, co má dělat, když sousedům vadí, že slyší v noci vrzání postele.První z komentujících se snažila opravdu poradit. A pak už to jen jelo. Paní Žanetě naprostá většina komentujících poradila, ať na sousedy kašle, protože oni jí stejně jen závidí, že nemají sex tak často, jako má ona. A proto si stěžují, že slyší vrzání. Další šli dál - někdo se rozčílil, co si to vůbec sousedi dovolili, že Žanetě hodili do schránky dopis (!!!), někdo zas radil, ať oznámí sousedům, že jí mají koupit novou postel, když je vrzání obtěžuje.  


Objevují se i neuvěřitelné rady - naschvál v posteli nadskakovat, aby vrzala ještě víc. Aby jako sousedi věděli, že když si postěžovali, mají to za to. Jakási Alena se nezapomněla pochlubit, že má hlučné děti a sousedům to vadí, ale co, sousedy si nevyberem. A Lucie, která taky obtěžuje sousedy hlučným sexem, to dorazila tím, že když si dovolili postěžovat, přítel s nimi vyběhl. Je to frajer! Dokonale koncentrovaná bezohlednost v pár komentářích. Tak koncentrovaná, až mě to překvapilo. 

Úplně živě vidím ty nebohé sousedy, kteří usínají a nad hlavou jim začne rytmicky vrzat postel Žanety a jejího muže. Naštvaná sousedka vytržená ze spánku se vztyčí na posteli a vzteky málem překousne budík: "Franto, voni to zas dělaj, podruhý tendle tejden!" Franta unavený po celodenní dřině někde na stavbě zavrčí, že to není podruhý, ale potřetí, a jde si otevřít pivo, aby nějak přečkal to vrzání od stropu. Vůbec mu nevadí, že za tři a půl hodiny vstává na další šichtu. Prostě jen závidí, že nemá sex s Marunou, když ho Karel se Žanetou shora má. Pak se vrátí do postele a závistí, že u sousedů si užili a on ne, nemůže usnout další půl hodinu. 

Ve skutečnosti to bude spíš tak, že Žaneta a její muž prostě opravdu vrzáním sousedy obtěžují. Ony se totiž ve ztichlém baráku nesou zvuky trochu jinak, než za běžného denního provozu. Nikdo jim jejich společný milostný život nezávidí. Jen to vrzání fakt leze sousedům hodně moc na nervy, když se vůbec odhodlali k tomu, aby nějaký dopis napsali. Naprostá většina lidí to raději přetrpí. A trpí, dokud toho na ně není moc. 

Sama jsem taky zažila hlučné sousedy. A musím říct, že to bylo fakt peklo. Pravidelně každý pátek v půl desáté v noci začali pít. Kolem půlnoci jely naplno country hity, lahve padaly na zem, bouchaly dveře, tancovalo se, křičelo a občas i hádalo. Končívalo to tak kolem třetí čtvrté ráno. Vydržela jsem to půl roku, než jsem sousedku opatrně požádala, jestli by ty páteční veselice nemohly být klidnější. A dozvěděla jsem se, že závidím, že se umějí bavit, protože u nás žádné mejdany nejsou. Mejdany pak byly pár týdnů ještě o něco hlučnější, ve schránce jsem měla naházený nějaký blivajz, na rohožce rozmatlané odpadky a naučila jsem se v pátek večer mizet z města na víkendy. Naštěstí se tihle sousedi brzy odstěhovali. 

Rozhodně jsem jim nezáviděla. 

Když stařence pod vámi vadí, že vaše děti tři hodiny denně soutěží, které umí víc dupnout, nezávidí vám, že máte malé roztomilé děti, protože ty její už odrostly. Prostě jí vadí, že se jí tři hodiny denně klepe lustr a skleničky ve vitríně. 

Když sousedům vadí, že slyší každý váš milostný akt, rozhodně vám nezávidí, že si užíváte. Prostě je jim nepříjemné to poslouchat. 

Když studentce od vedle vadí, že vaše čivavy začnou vřískat v okamžiku, kdy ráno zamknete dveře bytu a vřískají až do doby, než se vrátíte z práce, rozhodně vám ty dva roztomilé pejsky nezávidí. Jen se prostě nemůže učit. 

Schovávat vlastní bezohlednost za cizí závist je poslední dobou čím dál oblíbenější. Jenže z bezohledného trubce to lepšího člověka neudělá. Maximálně mu to vystresovaný soused na pokraji zhroucení vysvětlí důrazněji. A pak to nemusí dopadnou dobře ani pro jednoho. 

Chci tak moc, když bych si přála, aby se lidi aspoň trochu ohlíželi na druhé a neviděli za čímkoliv jen závist?

_______________________________

Screenshoty: Facebook 

62 komentářů:

 1. Kdyby to bylo jen o vrzání.. Často poslouchám skrz zeď i horší věci. A přesně, kdykoli si postěžuju, odpověď je: ,,Tak nezáviď.." Aha. Díky za článek.

  OdpovědětSmazat
 2. Jako já nevím, ale celá diskuze je vedená v humorném duchu a nadsázce, nač z toho dělat hned studii o bezohlednosti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no ty budeš asi rovnako blbá ako dotyčné komentátorky... v tej diskusii žiadny humor nevidím, maximálne tak snahu prezentovať svoju blbosť a arogantnosť na rádoby vtipnosti

   Smazat
  2. Přesně tak Alexi!

   Smazat
  3. blondyna by mohla napisat clanok o zbytocne agresivnych komentaroch. specialne pre pana Alexa.

   Smazat
  4. Asi jsem blbá, pane Alexi. Ale mě to prostě připadá, že si parta vynuděných ženských šla poklábosit na Facebook o volovinách - vrzajících postelích, sexu apod. Zabít čas. Pokecat. Udělat si ze života srandu.

   Smazat
  5. Ona to zas taková volovina není, když se nemůžete pořádně vyspat.

   Smazat
  6. vynuděný - už použití tohoto slova je diagnóza :-)

   Smazat
  7. Naprosto rozumím. Naši sousedi nás takto obtěžovali i několikrát denně. A né, nezáviděla jsem. Hekání slečny od vedle bylo tak asexuální, že ve mě probouzelo tak maximálně smích (ve dne) a vztek v noci (v 23 jsem pustila nahlas TV, v 0:30 zaplat radio, a asi tak ve 2ráno jsem byla schopná rozkopat zeď). Nejvtipnější byl otevřený balkón a zmatené pohledy kolemjdoucích........

   Smazat
 3. Mě teda zarazila i ta stížnost na hluk kvůli domácímu násilí. To je tak smutný, že lidi ani nehne zavolat policii, když ví, že u sousedů někdo někoho mlátí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak. Na co zvednout prdel a zavolat policii, kdyz to muzou napsat na FB. To je rozhodne ucinnejsi a sousedku to zachrani

   Smazat
 4. Já jsem si vzpomněla na střelce z Uherského Brodu. Ten si velmi dlouho stěžoval, že jej obtěžují opilci ze sousedníh baru, a především jeho duševně nemocnou ženu. Úředníci odmítali situaci řešit a raději ho označili "nálepkou" stěžovatel, takže každá další jeho stížnost byla viděna jako "aha, to je ten magor, co si pořád stěžuje na to, že se lidi baví". Až to ten člověk prostě jednou neunesl. A místo, aby i dotyční úředníci nyní nesli svůj kus viny a byli souzeni (na té tragédii mají přímý podíl), opět je všechna vina házena na "stěžovatele". Kdo si myslí, že to, co píšu, je přehnané, si nedokáže představit, co je to za peklo, když člověk žije vedle někoho, kdo porušuje předpisy, velmi mu tím znepříjemňuje život, a osoby, které mají moc s tím něco dělat, odmítají cokoliv dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věřím tomu, že to prostě neunesl a jednou nastal zkrat. Já mám nekdy sousedce strašnou chuť rozbít držku - její fakan dělá brajgl na celej barák a hrdá matka se jenom na sousedský stížnosti pyšně usmívá, jak má šikovný dítě

   Smazat
  2. Já mám zase informace, že ta rodina pravidelně terorizovala celé sídliště. Ženská věčně někomu vyhrožovala smrtí, sousedy napadala, léky nebrala a hlavně nejvíc provokovala svého manžela. A jak to dopadlo...

   Smazat
  3. Bydlím v centru města nad hernou. Je to strasna bezmoc, kdyz vas po par stiznostech oznaci jen za stezovatele, a kdyz ve dve rano volate, ze vam doma poskakuje nabytek, policie prijede, ani nevystoupi, z auta usoudi ze to neni takovej randal a jedou pryc. To pak ma clovek opravdu chut zacit strilet

   Smazat
 5. Blondýno, mluvíš mi z duše!!!! Děkuju za článek

  OdpovědětSmazat
 6. Z autorky tohoto článku mluví jasná závist :D :D

  OdpovědětSmazat
 7. http://tn.nova.cz/clanek/stezoval-si-na-hlasity-sex-sousedka-ho-probodla-hrabemi.html :D

  OdpovědětSmazat
 8. Mit takovehle sousedy je vazne neštěstí. Taky jsem zazila sousedy, kteri se hádali takovým stylem, az me z toho bolelo u srdce a muzu s čistým svědomím rict, ze jsem jim nezavidela✌🏼️.
  www.fashionhousecz.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 9. Jo presne. A stejne je to, kdyz pod jakymkoli clankem o nekom/necem clovek vyjadri kriticky nazor, tak lide s opacnym nazorem se zmuzou jen na: tak to necti, tak se na to nedivej, nikdo te nenuti se na to divat, mluvi z tebe zavist atd...

  OdpovědětSmazat
 10. Tak s tímto totálně souhlasím. Dokonce na jedné pejskařské skupině na facebooku se často objevuje diskuzní problém "můj pes štěká a sousedi si stěžují". To byste měli vidět ty reakce! "Je to pes,tak štěká. Až bude h*vno, tak bude smrdět". Vůbec jim nedochází, že hlídání majetku (rozuměj vyštěkávání všeho co se šustne v okolí 100m od bytu) není pro sousedy zrovna košer. A když podotknete něco o ohleduplnosti vůči sousedům, hned jste za idiota... Ale tentokrát se neargumentuje závistí, nýbrž "nenávistí ke všemu živému"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Psi a jejich páníčci by byli vůbec další dobrý téma (a psy nikomu nezávidím!) ....

   Smazat
  2. Mám velkého psa v bytě - neplánovala, nechtěla, ale prostě se to stalo - a jako nově přišedši mezi místní pejskařky - souhlasím. Z dobrých osmdesáti procent je to diagnóza :-D. To by vydalo na mnoho hutnýh textů.

   Smazat
 11. Ono je to víc věcí - nepochopím, že jde někdo venčit psa v půl 6 ráno na stranu baráku, kde jsou ložnice, ten pes štěká, budí mě to. To samé v noci, když někdo přijede autem před barák a na někoho čeká s nastartovaným motorem, krásně se to rozléhá.

  Ještě jsem čekala, že v diskuzi poradí stěžovatelům, ať si dají špunty do uší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni si to ti lidi kolikrát jen neuvědomí (třeba s tím venčením).

   Ale to, co píše Blondýna s hlasitým večírkem v pátek v noci, to slušná žádost nepomůže, protože to ta prasata to už pořádají s tím, ať si všichni vylížou pr*.

   Smazat
  2. To znám, soused si postavil boudu přímo pod okny naší ložnice.Pes štěká neustále, třeba i celou noc.

   Smazat
  3. On to ten pes nedělá z plezíru, on štěká proto, že tam někdo obchází. Oni jsou na to zařízení. A to ještě děkujte nebi i peklu, že soused nechová perličky, protože ty dělají dvakrát až třikrát denně tohle, třeba hodinu v kuse.

   Smazat
  4. Nikoli, ten pes to dělá z plezíru, je totiž nevychovaný a štěkání pod nicotnými záminkami (chodec na druhé straně ulice, projíždějící auto atd. atd.) nebo i bez záminky, ho prostě uspokojuje. Dobře vychovaný pes štěká, a když se někdo opravdu pokusí proniknout na hlídaný prostor (dotkne se plotu). Ono to také pak má smysl, pes který štěká pro nic za nic je jako hlídač k ničemu, stejně jako alarm v autě, který se spouští když na chodníku někdo zadupe. Jenže majitelé jsou prostě bezohlední lajdáci, kteří nevidí důvod, proč by svého psa vychovali.

   Smazat
 12. Ohavný. A ještě ohavnější proto, že vím, že to je opravdu častý.

  OdpovědětSmazat
 13. To je skupina IKEA inspirace? :D

  OdpovědětSmazat
 14. Takže keď mojmu susedovi reve telka, že počujem, čo pozerá, tak mu tú Ordinaci vlastne závidím.

  OdpovědětSmazat
 15. Hmm... jako jo, taky se snažím moc hluku nedělat a sousedi hlučí také jen vyjímečně. Ale zas znám lidi přecitlivělé na každý zvuk (jeden kamarád)... takže zas si musí lidi prostě uvědomit, že dítě občas zaječí, nebo dupne a pes občas zaštěká a jednou za čas prostě někdo něco slaví. To s tou zavistí je hrozný. Někteří lidé asi žijí v tom, že jim permanentně někdo zavidí... nejhorší jsou ti dementi, co navíc urputně dělají, co můžou, jen aby se jim něco závidělo, to jsou většinou úplný zoufalci.

  OdpovědětSmazat
 16. S hlučnými sousedy přes den člověk bohužel nic neudělá. Hlučné sousedy v noci na jejich nevychovanost nejlépe upozorní vyhozené jističe (pokud jsou na společné chodbě), návštěva městské policie, eventuelně sirka šprajcnutá dole ve zvonku zhruba dvě hodiny poté, co mecheche utichne (to je vhodné pro lidi, kteří ráno vstávají do práce, zatímco vybouření sousedé ještě chrní... než připitým dobytkům dojde, kdo na ně zvoní a jak to řešit, budou mít hlavy jak střep a zkažený celý den).

  OdpovědětSmazat
 17. My sme mali dvoch susedov - obaja sa už odsťahovali. Jeden poctivo makal - denné, nočné šichty. Druhý bol asi na podpore, lebo doma bol prakticky neustále (to som zistila, keď som bola PN) - a ak nebol doma, motal sa niekde okolo krčmy, čo máme pod bytovkou. Ten druhý bol mimoriadne spoločenský, takže rôzne návštevy sa k nemu trúsili aj v noci - a žeby si práve šepkali, to sa nedá povedať. Raz takto v noci natrafil na toho prvého suseda, ten naňho nakričal, že poriadni ľudia vedia, čo je nočný kľud a neťahajú domov smradľavých bezdomovcov (tí ľudia fakt smrdeli). Druhý sused mu zakontroval "Som slobodný občan slobodného štátu a mne tu nikto nebude hovoriť, kedy a koho si môžem doviesť domov". Schytal jednu zľava a jednu sprava s komentárom, že slobodný občan sa má naučiť slušne správať, a odvtedy bol pokoj. Uľavilo sa nám všetkým. Viem, že nie ideálne riešenie - ale ako by to riešil nejaký úrad? Myslíte, že lepšie? Pochybujem.

  OdpovědětSmazat
 18. Můžete to zažít i na veřejnosti...
  http://www.vinted.cz/forum/moda-and-styl/290378-nejneobvyklejsi-misto-pri-sexu

  OdpovědětSmazat
 19. A jéje, sousedské vztahy, naše oblíbené téma - po přestěhování do nového bytu (cihlová bytovka, vůbec bych nečekala, že bude stokrát horší než předchozí panelák) jsem začala psát diplomku, takže nervy na pochodu a přímo nad naší ložnicí měla sousedka každý večer puštěnou TV na plné koule, slyšeli jsme ji líp, než naši vlastní... Když jsem se odhodlala jít se poptat, jestli by bylo možné ty produkce trochu omezit, zjistila jsem, že je hluchá jako poleno a vůbec neslyší, co jí říkám. Musela jsem tedy hodně přidat na hlasitosti a stejně jsem se dozvěděla jenom to, že jsem mladá, mám zdravé nervy a ona je chudák sama, takže nic jiného než tu televizi jako společnost nemá. A o den dva později se mi od jiné sousedky doneslo, že jsem na ni křičela (no bodejť, když normální hlasitost hovoru nestačila!) a další mi poradila, že si máme pořídit domeček, když nám vadí ostatní lidi. Taky že jo, už stavíme, do dvou let budem pryč a oni ať si tam dělají, co budou chtít... (Předtím si ale užijí naše nové mrně, možná se doma stihne i naučit jezdit na odrážedle, sice si možná poničíme podlahu, ale za ten rambajz to bude stát, muhaha. :-))

  OdpovědětSmazat
 20. Měli jsme dva sousedské páry. Ještě k tomu v mezonetové skládačce, kdy naše ložnice zasahovala do jejich bytu. Druzí sousedi zas měli náš záchod zaseknutý v pokoji. Neptejte se mě, který blbec to dělal.
  S manželem jsem zvyklí na klid, bez tv, bez soundsystemu apod. Bavíme se jinak a hlavně v klidu. To (!! ) bylo trnem v oku těm dvěma. Obzvláště tedy jednomu páru až nadmíru.
  Jeden pár (s tim wc) každý týden pařil s deseti kamarády až do rána, takovým způsobem, že poskakoval i záchod. Spusedka pod nimi přišla o možnost mít u sebe vnuky, protože "nahoře je bubák". Ani úsměvné upozornění, že už nám praskají kachličky nepomohlo. Naopak vedlo to ke každonočnímu házení balonku psovi nejlépe od 10-12. Chudák sousedka dole. To vám řeknu. Když je člověk ve dvě ráno při bujarem odchodu, kdy se to cihlovým točitým schodištěm neslo neuvěřitelně a oni se třeba v 15 lidech táhli jak sopel (bodejť opilá holka na šteklích to v zákrutě moc nedává), upozornil že vám budí mimino. Tak se dočkal jen odpovědi, že nemáme závidět, taky jsme byli mladí (heh jsme mladší než oni :-/).

  A druzí pravidelně vysávali v 11 večer, v jednu ráno šukali, že se stěna klepala a ještě si stěžovali, že je budíme, když za noc 2x vstáváme k malé. A to prosím je cihlový dům z pevnostních cihel (ještě lepší ) s vynikající protihlukovou izolací.
  Posléze jsme zjistili, že jim budíme kočku, která bydlela v tom pokoji pod námi a kde (ne naši chybou) vrzal špatně ukotvený trám, což my neslyšeli. S důrazným upozorněním, že to do června bude hotové to oznámili když jsme si dítě donesli domů. Po dvou letech, kdy jim to vadilo. Chudák kočka pak byla totiž nevyspalá. A to si nedělám srandu. Odstěhovali se oni. Díky bohu. Ti s kočkou rovnou od sebe. Arogance a "to se mě přece netýká " se táhla celým jejich nájmem. Majitel byl šťastný že jsou pryč. Teď jsou tu fajn a hlavně klidní a nearogantní lidé. S dětmi i psy. A vše v klidu funguje. Ohleduplnost se ztrácí, a tak je člověk rád když někoho slušně vychovaného potká.

  OdpovědětSmazat
 21. Souhlasím, je to typicky hloupý a nekonstruktivní argument. Někde jsem na něj četl dobrou odpověď. V diskusi ohledně nějakého ošklivého auta zaznělo "Když se někdo vysmívá, tak jen závidí". Trefná odpověď na to byla něco v tom smyslu, že "Z hladových somálců si taky děláme srandu a určitě ne proto, že bychom jim záviděli"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy si děláte srandu z hladových Somálců, kteří jsou na pokraji smrti z hladu? Opravdu? V tom případě jste dement.

   Smazat
  2. A to víte, proč v Somálsku nemohou být volby? Protože o minulých volbách polovina voličů napadala do urny.

   A víte, jak jezdí Somálci na dovolenou? Faxem.

   Ze Somálska vrátili zásilku léků. V příbalovém letáku totiž stálo "Užívat mezi jídly".

   Jak se v Somálsku rozhánějí demonstrace? Větrákem.

   Běží chleba somálskou vesnicí a vidí u stromu opřený řízek. Volá na něj: "Utíkej, nebo tě taky snědí!" A řízek na to: "Já se nebojím, mě tady nikdo nezná."

   Nějaké další komentáře? :P

   Smazat
  3. Tady zase někdo nepochopil zjevnou nadsázku. Copak neznáte vtipy o Somálcích?

   Smazat
 22. Proti hluku od sousedů výrazně pomáhají předsazené stěny nebo podhledy ze sádrokartonu s vloženou minerální vatou. Nad námi bydlí penzista, který tráví celé dny tím, že se s někým vztekle hádá telefonem. Ke skoro dokonalému odhlučnění stačilo 50 mm vaty a 2x12,5 mm sádrokartonu. Často může pomoci i jen zvuková izolace trubek ústředního topení, hlavně u průchodu stropem a podlahou.
  Bylo to za víkend hotové a je to účinnější a praktičtější řešení, než kdybychom s ním měli vést dlouhodobou "zákopovou válku".

  OdpovědětSmazat
 23. mrtvej soused - dobrej soused...tohle rčení dostalo u kamarádky reálnou podobu a je fakt, že až na ten smrad, než ho skoro po měsíci policajti konečně našli a vynesli, maj ted uplnej klid

  OdpovědětSmazat
 24. Ámen, sestro. Na studentském bytě jsme měli souseda Američana, kterého občas navštívila jeho dcera, patrně vychovávaná americkým způsobem. Navíc měla pár kamarádů, se kterými patrně hrála podobné hry, jaké popisuješ v článku. Každý víkend od pátku do neděle, od sedmi do jedenácti rány jak z děla, zvuky, jako by tam hráli kulečník a k tomu hlasitý smích (v tom pokoji prý nejsou parkety). Loni v létě to byl měsíc v kuse, večerka se protáhla třeba do jedné, do dvou. A ráno od sedmi osmi nanovo. Asi máš představu, jak jsem si loňské léto, zvlášť když jsem pracovala, náramně užila. Muž navíc chodil na noční. Po pár dopisech a debatě s domácím, který mu údajně domluvil, jsme na Iana zazvonili. Lámanou angličtinou jsme mu vysvětlili náš problém a on nám povyprávěl o tom, že vlastně nemůže nic dělat, že ho neposlouchá a že není tak těžká, aby dělala takový bordel. Nazdar bazar. Dcerunka naštěstí odjela a svou přítomností tatínka neoblažovala. V bytě zůstal už jen ten kanec a jeho uvzdychaná přítelkyně, ale to se dalo snést.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco podobného jsem zažíval v paneláku, mejdany 2-3x týdně, slušné jednání nepomáhalo, tak jsem si vyrobil kyselinu mléčnou, nechal "dozrát" a poté aplikoval jim do bytu. Po aplikaci č. 3 se domem rozhostilo božské ticho!

   Smazat
  2. Něco podobného jsem zažíval v paneláku, mejdany 2-3x týdně, slušné jednání nepomáhalo, tak jsem si vyrobil kyselinu mléčnou, nechal "dozrát" a poté aplikoval jim do bytu. Po aplikaci č. 3 se domem rozhostilo božské ticho!

   Smazat
 25. Jáááj susedia to je zlatá téma. Naša spodná suseda holduje sexu okolo 2:00 ráno V otvorenom okne (aj v decembri a januári). Vedľajší susedia/ konkrétne sused má tak zvučný hlas, že chudák aj keď šepká tak znie ako keby ziapal. My máme kocúra, ktorý trpí nočnou samomluvou. Všetko sme mladé páry a úprimne povedané, nikomu nič nevadí, máme medzi sebou výborné vzťahy a o sem tam aj padne vtip na niektorú zo spomínaných vecí (susedovi hovorím minulý týždeň " Pán sused, čo ste stratil hlas? celý týždeň Vás nebolo počuť!" a on mne "Ale kde, bol som len na služobke, už Vám to zase začína." Je to fakt len o ľudoch...

  OdpovědětSmazat
 26. Bohužel lidi jsou neskuteční hulváti a jenom mě pořád utvrzují v tom, že chci bydlet na samotě.

  OdpovědětSmazat
 27. Pod námi jednu dobu bydlela partička ukrajinských dělníků. Po výplatě nastávalo peklo, kdy pánové sice chodili slavit do blízkého nonstopu, ale nějak se z něj ta čtveřice nedokázala vrátit pospolu. V praxi to vypadalo tak, že tři už byli spokojeně doma a čtvrtý vztekle bušil nad ránem na dveře bytu klidně i hodinu.
  Po týdnu peníze z výplaty došly a nastaly nekonečné hádky o to, kdo komu sebral peníze, bo přece není možné, aby ty prachy tak rychle došly. To už začalo jít do tuhého, neboť běžně padaly výhružky smrti doprovázené řevem, jako by opravdu začala samotná exekuce.
  Ve zbývajících dvou týdnech jelo ukrajinské techno. Víte, jak zní ukrajinské techno? Jako normální techno, ale text má jediné slovo, a to zní "Ukrajina".

  A jak jsme to s mužem přežili? Kupodivu úplně v pohodě. Asi proto, že jim opravdu nebylo co závidět :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to skvěle u nás zafungovala cizinecká policie :D

   Smazat
 28. My se v domě jeden druhého ptáme rovnou s omluvou, jestli není slyšet pes a děti a zase jiní psi a jiné děti. A občas něco slyšet opravdu je, ale jelikož se o tom bavíme a jeden druhému se pořád omlouváme, tak to v pohodě funguje a jeden druhého tolerujeme :o) Jak vidím, musím si toho vážit ještě víc, než už si toho vážím.

  OdpovědětSmazat
 29. Nasi sousede si poridili dite. Ja pracuji v baru, takze nocni. Sousedka pravidelne kazde rano v 8 odchazela s ditetem z bytu stylem, ze jej nechala behat, rvat, delat sileny bordel na chodbe. Upozornuji, ze me to budilo i pres spunty v usich! Desaty den v kuse jsem to psychicky nevydrzela a sla ji rict, ze chodba neni hriste. Naces jsem se dozvedela, ze je to prece jen dite a to si hraje. Ruply mi nervy a poprala jsem ji hodne zdaru ve vychove jejiho ditete - budouciho masoveho vraha. Od te doby klid. Po case si poridili psa, ktery stekal a vyl cely bozi den. Jednou jsem sousedy odchytla na chodbe a zeptala se, proc pejska tyraji. Koukali dost nechapave. Popsala jsem, jak cely den steka a vyje a ze to musi byt nasledek tyrani a ze pokud to neprestane, dam podnet policii. Od te doby s pejskem chodili na cviciste a naucili ho, ze proste musi v klidu pockat, nez se vrati z prace. Ono je to totiz asi o tom, jak s temi sousedy komunikujete. Pokud jsou bezohledni, bohuzel to s nimi po dobrem nepujde... Je to smutne, ale je to tak...

  OdpovědětSmazat
 30. Nikomu nezávidím ani sex, ani psa, ani děti...ale kravál mi taky vadí...někteří lidé mají pocit, že se z jejich psů. dětí, sexu atd ostatní po@erou...moji psi neštěkají, dítě jsem odjakživa krotila (a krotím) a vysvětluji, že "tu nejsme sami". A reakce typu :j" estli se ti to nelíbí, tak to neposlouchej" mne přivádějí k šílenství...nebo jak nám řekl soused na chalupě, který si pořídil jezevčíka, který od pěti od rána ječí ve svém kotci až do večera "..jestli se vám to nelíbí, tak si jeďte do Prahy...".

  OdpovědětSmazat
 31. Těmi radami o tom, že když se vám to nelíbí, tak závidíte, tak se odstěhujte, tak si vystupte..... je prolezlá celá společnost :-( A je to čím tím horší, ta neurvalost, bezohlednost... Sním o samotě u lesa ;-) Ale kde ji najít?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tuhle jsem jela vlakem s partou urvanych deticek (asi sest deti ve veku dva az sedm) a jejich rodicu, kteri meli evidentne strategii `deti si prece taky musi povidat'. Moje snahy neco se v tom vlaku naucit byly zbytecne a asi to na me bylo poznat, protoze kdyz vystupovali s sli kolem me, tak zacali deti nutit zpivat a jedna `maminka' mi rekla, ze si priste nemam zapomenou vzit prasky :-). No jeste ze tohle za sousedy nemam. A o samote u lesa snim vic a vic :-).

   Smazat
 32. My máme sousedy, jejichž děti neustále práskají dveřmi, až se nám nad nimi otřásají sklenice. Mám psa, už poněkud staršího, a při každém prásknutí se vyleká a pak schovává na pět minut pod stůl a celá se třese. Kolikrát jsem se bála, aby z toho nedostala infarkt (věk už na to má). Jemně jsem tedy sousedé (v té době ještě kamarádce) naznačila, jestli by s tím nešlo něco udělat. A v tu chvíli začalo peklo. Naschvály, od ošklivých pomluv, přes ničení rostlin na zahrádce, po každodenní hlasité návštěvy každý třetí týden, kdy mamka dospávala po noční. A samozřejmě přátelství okamžitě zkončilo. A když si všimla, že dojel na návštěvu bratr s dětmi, tak jsme ji MY rušili neustálým dupáním (a ona chudák byla po noční :D) o což se samozřejmě nezapoměla podělit s našimi sousedy. Zajímavé ale bylo, že v době, kdy jsme ji tak strašně rušili, jsme byli se synovci v aquaparku. Jak se zdá, tak u nás asi starší. Každopádně kvůli jedné nevinné poznámce začala válka, kdy ONA je oběť a JÁ a moje rodině jsme ti zlí. Tak si tak říkám, jestli na tyto případy neexistuje nějaký návod, jak jemně něco podotknout svým sousedům, protože lidé mají tendence své chyby neuznávat a dělat ze sebe oběť, či pomstychtivou bestii. A podle těch komentářů na vrzající postel je takových lidí hodně. Vsadím se, že kdyby tam napsali oni sousedi, že páru nad nimi vrže postel, všichni by jim psali, jací to jsou chudáčci a ať jim napíšou dopis :D nebo ať začkou bušit koštětem do stropu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za chyby, ale mám na tabletu zapnutou automatickou opravu chyb a občas to zaměňuje slova. Tady je oprava:
   Jemně jsem tedy SOUSEDCE naznačila...
   Jak se zdá, tak u nás asi STRAŠÍ.
   ...ona je oběť a JÁ a moje RODINA jsme ti zlí.
   ...nebo ať ZAČNOU bušit koštětem...

   Smazat
 33. haha a co teprve sousedi, co nad vámi provozují 2x týdně noční SM party - pak jste vděční za běžné rytmické vrzání postele :D

  OdpovědětSmazat
 34. Naprosto rozumím. Naši sousedi nás takto obtěžovali i několikrát denně. A né, nezáviděla jsem. Hekání slečny od vedle bylo tak asexuální, že ve mě probouzelo tak maximálně smích (ve dne) a vztek v noci (v 23 jsem pustila nahlas TV, v 0:30 zaplat radio, a asi tak ve 2ráno jsem byla schopná rozkopat zeď). Nejvtipnější byl otevřený balkón a zmatené pohledy kolemjdoucích........

  OdpovědětSmazat
 35. každý má dnes nějaké to "právo", povinnosti se jaksi nenosí. u nás je to dole se přistěhovavší mladá rodina, kteří celý boží den a část noci vyhulují na balkoně - nepřeháním, matka je doma s malým děckem - takže dřívější bezproblémové otevřené okno nebo jen občasné větrání je smutnou minulostí.

  OdpovědětSmazat