Nahota za dvě stě pade

Jakou cenu má soukromí člověka? Podle soutěže Moje cewe fotokniha je to 250 korun. Vlastně ani ne tolik. Těch dvě stě padesát korun ani není reálná částka, protože jde pouze o slevu na příští objednávku. Slevu dostane každý soutěžící. Mezi výhrami je sice taky jedno auto a nějaké lacinější kompaktní foťáky, ale všichni víme, jak velká je šance vyhrát něco víc, než jen tu slevovou poukázku.

A co za to? Docela dost. Je nutné zveřejnit vlastní fotoknihu, kterou už si soutěžící nechal firmou vytisknout. Naprostá většina knih je osobních, jen sem tam se najde nějaká firemní.Třeba prezentace svatebních fotografů  nebo (neukoukatelná) kniha se sto padesáti snímky mraků. Naprostá většina z osobních knih  jsou fotoalba z dovolených a výletů (náš hotel, naše postel, naše snídaně, naše průvodkyně), svateb (líčení nevěsty desetkrát, oblékání nevěsty patnáctkrát, podvazek na noze nevěsty dvaatřicetkrát, ozdobená auta devětkrát, opilý strýček dvakrát) nebo rodinná fotoalba. Některá mi dost pocuchala sítnici, protože autoři mají možnost používat i různé - více či méně nevkusné - grafické doplňky. O gramatických strašlivostech v doprovodných textech raději ani nepíšu.

Jsou mezi nimi ale i fotoknihy, které nejspíš nebyly určené k tomu, aby si je mohl kdokoliv kdykoliv prohlédnout.

Chápu, že třeba Haninka z následujícího obrázku je zamilovaná do svého manžela, ale fakt jí stojí slevová poukázka a nějaká malá šance vyhrát foťák nebo auto za to, že si každý může prohlédnout fotky, na kterých je jen v prádle laškovně zamotaná v zácloně? Doufám, že doma nemá žárlivce, kterému vadí, když se na ni někdo podívá přes ulici.Stojí ta sleva za to, že celému světu předhodíme nekrolog někoho blízkého?Nebo za to, že předložíme všem fotky ženy sedící na záchodě těsně před porodem?  Anebo že rovnou hodíme na internet hodně, ale fakt hodně ubohý pokus o erotično?Ve zveřejněných fotoknihách jsou samozřejmě i spousty dalších fotek, které sama pokládám za natolik osobní, že by je měli vidět jen blízcí fotografovaných lidí. Pohřeb dítěte v otevřené rakvi, porody, nahé děti, snímky z mejdanů, které by nikdo neměl vidět, třeskutě sexy fotky i fotky velmi velmi nelichotivé... 

Obávám se, že se časem jich v soutěži ještě pořádně přibude. Soutěží se teprve od května a až do konce roku. Takže se máme na co těšit. 

Jen mi vrtá hlavou: Vážně soutěžícím stojí za to zveřejnit své fotky za pouhou slevu, která je stejně podmíněná další objednávkou? 

_______________________________________________

Na soutěž mě upozornila Luka, děkuju! 

Všechny screenshoty jsou z webových stránek cewe-community.com/cz/soutez/#Home


45 komentářů:

 1. To poslední album... neměl to být spíš "příběh obyčejného kosočtverce"? Tak by to už dávalo smysl.

  Jinak k článku - opakuji se. Ale. Člověk je chytrý, jen lidi jsou hloupí. Ach jo.

  OdpovědětSmazat
 2. Opravdu? Vystavíme si fotky obyčejných lidí na blog, uděláme pár sarkastických poznámek a budeme si připadat dobře? Mnohem horší než posílat nevkusné fotky do cewe soutěže je se těmto lidem smát a povyšovat se nad ně. Prosím autorku blogu o trochu sebereflexe a alespoň malý pokus o empatii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě takovým ovcím, jako jste vy, pomáhá blondýna otevřít oči, zamyslet se, prosím, vy. Jinak v celém textu nevidím jediný moment, kdy by se blondýna vysmívala nebo povyšovala. Že má kousavý humor, to holt každý nepochopí.

   Smazat
  2. Tihle lidé si nezaslouží empatii, ale odebráníí svéprávnosti. Jak nízké IQ musí člověk mít, aby veřejně publikoval něco tak strašného za 250 Kč?

   Smazat
  3. Vážená/ý, na blogu nazvaném PROTIVNÁ BLONDÝNA se těžko můžete dočkat sebereflexe a empatie, to si radši počtěte sluníčkové komentáře s mořem tleskánků na Mimibazaru ...
   Lidka

   Smazat
  4. Ti lidi si to veřejně vystavili sami, jejich blbost. Měli by se nad sebou zamyslet. Ty fotky jsou strašné.

   Smazat
 3. Pokud je někdo se sebou tak spokojený, že chce vystavovat národu třeba i své genitálie, tak je to jeho věc, ale obávám se, že řada těch lidí tam klidně prskla fotky s někým, kdo o tom nemá ani páru... případně se ještě/už nemůže bránit.

  OdpovědětSmazat
 4. Opět skvěle napsáno! A ještě jedna věc, pokud někdo pošle nevkusné fotky do soutěže a dá k nim tak volný přístup, musí počítat s tím, že se mu mnozí přinejmenším vysmějí. Zůstává mi nad tím rozum stát, jak si lidé neumí chránit svoje soukromí...

  OdpovědětSmazat
 5. Mě to vůbec nepřekvapuje. Jednu dobu jsem sledovala facebookovou galerii fotografa Kalába z Dobrovic. To je takový "jakože umělecký" fotograf, který se specializuje na lehkou erotiku (rozuměj nahatá baba na kožešině) nebo těhule s vystrčeným břichem. Ty ženy, které má v galerii, za to nic nevyhrály, naopak mu ještě platily. Předpokládám, že si je do té veřejně přístupné galerie dal s jejich souhlasem, protože většina těch žen se na svém profilu pak i těmi přinahatělými (a většinou nevkusnými) fotkami i chlubila. A teď nevím, co je horší varianta: zveřejnění bez jejich souhlasu, nebo naopak to, že někdo dospělý s volebním právem by s tím souhlasil.
  Oproti fotkám pana Kalába je ta první "nahotinka" odrazem dobrého vkusu a slušného mravu.

  OdpovědětSmazat
 6. Milá protivná blondýno, nevím nic o tom, že bych ti poskytla svůj autorský souhlas publikovat mých fotek, jako fotografka. Takže je laskavě okamžitě stáhni , nebo to zítra přeposílám své právničce a dál už si to řešte spolu. Máš na to 24 hodin. S pozdavem autorka fotografií Haninky...

  Btw. čistě soukromně: kritizuješ jiné lidi, ale zamyslela si se nad sebou, jak bude těm lidem, které ty tak cool soudíš ? Jak tady píše kolega , trošku sebereflexe by neuškodilo, a kritizovat někoho za to že využívá základních lidských práv a svobod je téměř protiústavní.

  Nemám profil na žádném z těchto domén, takže pokud mi chceš něco říci, jistě nejsi hloupá a u názvu alba si najdeš jméno autora že :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy hloupá, ty fotky zveřejnila sama focená paní a blondýna je sem pověsila pouze jako printscreen ze zveřejněné fotoknihy, na což má právo. Proboha nastudujte si zákony a pak se ohánějte právníky.

   Smazat
  2. Pokud vím , husy jsme spolu nepásly...
   Fotky jsem zveřejnila já s jejím souhlasem. Práva má pouze firma Cewe, které jsem já osobně poskytla svým souhlasem. Nastudujte si prosím autorská práva u profesionálních fotografů a pak se ohánějte tím, že já jsem hloupá. Více s Vámi nebudu debatovat. Pěkný den.

   Smazat
  3. Takových výhružek už tu bylo ...

   Smazat
  4. Co že to je? Protiústavní??? No ty máš dost! Přečti si Ústavu, náno :-))))

   Smazat
  5. Taková niemandská fotografka beztak ani na právníka nemá, natož aby měla nějakého svého. Vždycky se bavím, jak se tím kdejaká blebska ohání.

   Smazat
  6. Vážená paní fotografko, když už chcete lhát, lžete tak, ať to není úplně blbé. Fotky jste firmě cewe neposkytla. Do soutěže lze přihlásit pouze fotoknihy, které byly objednány, zaplaceny a vytištěny. Takže jste práva k fotkám rozhodně nikomu neposkytovala, jen jste přihlásila do soutěže tu fotoknihu. Blondýna vás nijak na vašich autorských právech nepoškodila, což byste jako údajně profesionální fotografka, za níž se vydáváte, měla vědět. Učinit screenshot stránky a zazdrojovat jej není žádné porušení autorského práva. Vaše pohoršení zde vnímám jako snahu dělat si prostřednictvím blondýnina blogu reklamu. Po shlédnutí vaši práce tomu celkem rozumím. Jako fotografka patříte k horšímu průměru, vaše fotky jsou plytké, nezajímavé, bez invence, ani technicky nejsou bezchybné. Na vašem místě někam zalezu a rozhodně neprezentuji, že se snažíte vytřískat na již jednou zaplacené práci pro klientku ještě nějaké slevy pro sebe.

   Smazat
  7. Dobře, fotografko. Blondýně tykáš, ale když někdo tyká tobě, hned kdákáš! :-) Článek jsi taky nepochopila. Je o tom, že lidi zbytečně zveřejňujou svoje soukromí. A pak jim najednou vadí, když to jejich zveřejněné soukromí někdo vidí a dokonce si dovolí vyjádřit nesouhlas. Jdi se radši naučit něco o tvorbě fotografie, prospěje ti to víc

   Smazat
  8. Emma - lesní víla11. června 2015 7:40

   Drahá autorko fotek Haninky,
   všem je jasné že protivná blondýna neporušila žádné Vaše práva a věřím že Vaše právnička nestudovala v Plzni a pošle Vás někam.
   Upřímně - kdyby hloupost nadnášela, tak se budete vznášet jako holubička.

   Smazat
  9. Děkuji za neplacenou reklamu "dámy" :DDDD Chytly jste se nádherně ! Užijte si svých pět minut slávy pomlouváním ostatních.
   Hawk

   Smazat
  10. Reklama? Jako že by si některá ze zdejších čtenářek objednala něco od autorky fotografií Haninky? To už vidím... :-)))

   Smazat
  11. Já jsem si tedy vždy myslela, že porušováním autorských práv se myslí vydávání cizího díla za své. Třeba o vás paní fotografko blondýna napíše článek. :)

   Smazat
  12. Milá fotografko, chytla ses tak ty. A prosím, nepiš slova, jejichž zápis ti dělá problémy, vypadáš pak ještě hloupější, než jsi. Howgh

   Smazat
  13. porušování autorského práva není jen vydávání díla za své, ale i spousta dalších věcí. Nicméně tehle konkrétní případ jednak porušením v čr není (což je třeba smutné, ale je to tak) a pak i kdyby byl, tak v čr se bohužel těžko kdokoliv domůže nápravy.

   Jinak paní fotografka pravděpodobně v rámci souhlasem s účastí v odstavci xy poskytla práva k využívání díla, což by nešlo bez souhlasu fotografované.

   Nic to ovšem nemění na tom, že ty fotky jsou špatný a minimálně byste se měla při focení naučit používat pudr.

   Taková kniha Berlín/Maroko to je jiný kafe a fakt dobrý. Nebo i ten porod, na jednu stranu jsou to aspoň dobrý fotky, na druhou ten kdo to nahrát na web minimálně upadl na hlavu.

   *Šárka

   Smazat
  14. Být Vámi, ani se takovýma fotkama nechlubím, "profi" fotografko... :D

   Smazat
 7. Blondýno, váš postoj k tomuto tématu je založen čistě na materialistickém podkladu, jenže tito lidé při zveřejňování těchto fotoknih se nezajímají o tupou slevu 250 kč, ale spíš je to pro ně významná radostná zvláštní událost, ze které měli sami vyjíměčný zážitek, o který se chtěli i podělit s ostatními. Byla to pro ně zvláštní věc v jejich životě, proto do toho šli. A Vám přeji aby se Vám také v životě něco takového stalo, aby jste byla schopná zažít ten pocit, kdy tu radost chcete vyskřičet do celého světa. Takoví urýpaní lidé , kteří se jim to snaží zkazit , musí mít velice smutný život, když musí ponižovat zážitky jiných lidí. Za každou knihou je příběh, o tom by jsme měla psát a věřte , že by jste měla více čtenářů i úspěchu.
  PS: chtěla bych vidět Váš facebookový profil, jak mají vypadat vkusné fotografie- napište o tom článek a poučte nás primitivy prosím....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli jste si nevšimla, nekritizuje se zde rozhodnutí vytvořit si fotoknihu pro sebe a své blízké, ale rozhodnutí tuto fotoknihu zveřejnit na internetu, kde si ji mohou prohlížet cizí lidé.

   Smazat
  2. Je to jejich věc a vám je po tom víte co....To tím myslela...

   Smazat
  3. Já takovou radost zažiji, až hlupáci přestanou psát "aby jste", ale pochopí, že správně je "abyste". To bude úplný nematerialistický orgasmus.

   Smazat
  4. Anonymní 22:01, u vašeho komentáře jsem se zasmála nahlas, děkuju. Mám to podobně.
   A v komentáři 20:38 máme klasický argument "kritik musí sám bezchybně ovládat kritizované", to mě taky vždycky zahřeje u srdíčka. A rozbor Blondýnina smutného života plného komplexů. Tenhle komentář má prostě všechno, dokonce i milý bonus v podobě mezer před čárkami.
   Teď vážně, to někteří lidi tomu textu opravdu nerozumí, že se tady rozčilují nad něčím, co Blondýně sami vkládají do úst, nebo tomu jenom porozumět nechtějí? Nebo je to trolling?

   Smazat
  5. "Profesionální" fotografka musí bejt fakt profík, když dělá fotoknihy přes internetovou službu!!! Ta skutečnýho profíka neviděla ani na tý fotce

   Smazat
  6. -> Alo Azees: To odporné klišé o smání nahlas je fakt retardované.

   Smazat
  7. Anonymní 18:10, díky za váš obohacující názor, fakt.

   Smazat
  8. Ali: Ali, ona se dá snadno někomu vysmát, že napíše "aby jste", ale sdělení komentáře to nijak nemění. A to zní: Co blondýnu vede k tomu brouzdat po netu a sledovat vesnické lidi a jejich módu a fotky. Jaký jiný smysl to má než se jim vysmát. A není hezčí jim přát tu radost ze svatebních, byť kýčovitých fotek? Ono tohle vysmívání se buranským fotkám se rychle omrzí. Blondýna nedávno vydala knihu, jsem zvědavej na prodej. Já upřímně říkám, že platit za její knihu je pro mě asi tak stejně lákavé jako si předplatit Blesk. Jako blog budiž, ale jako kniha je to škoda papíru.

   Smazat
  9. Sorry, ale přirovnávat PB k Blesku mi nějak nesedí. A její knížku jste patrně ani neviděl/a - se sledováním "vesnických lidí" nemá vůbec nic společného. Zřejmě tento blog sledujete teprve krátce a poněkud Vám uniká jeho podstata, zkuste se mrknout do příspěvků staršího data, ne jen pár stránek dál.
   LS

   Smazat
 8. Teda, koukla jsem se na soutěž a vidím, že od Haninky třeba blondýna vybrala dokonce jednu ze slušnějších...Je asi milý, že tohle nafotila manželovi, ale zajímalo by mě, co by ten chudák říkal na to, že ted už jeho žena svoje nahotinky ukazuje klidně všem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Coby třeby by byl pyšnej, nebo je třeba na Amatérech a ukazuje tam i její frndu ze tří centimetrů, co je vám po tom? :D

   Smazat
 9. No tak zrovna to dítě v rakvi - to byla kdysi naprosto běžná praxe, fotit zemřelé. I my máme doma několik takových fotek po předcích. A některá ta alba ke zlatým/diamantovým svatbám nebo k sedmdesátinám jsou pěkná.
  Ale ano, velká část těch fotoalb jsou nevkusné fotky, prostě takový mimibazar na křídovém papíře.
  Na druhou stranu - soutěžící nepřihlašují svoje fotoknihy do soutěže, aby vyhráli poukázku, ale aby vyhráli auto. To tak prostě je. Je to jako říct, že sázek sportku je nesmysl, protože vyhrát hlavní cenu je nemožný. To je prostě podstata soutěží, doufat v nejvyšší výhru. Jinak by se tam nikdo nehlásil, že. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomhle případě nejde o to, jestli je kniha ke zlaté svatbě vkusná nebo fotit otevřenou rakev tradiční. Ale že je smutný vysypat to všechno na web kvůli soutěži. ;)
   Šárka

   Smazat
  2. Jasně, Šárko. Je lepší to navalit na FB zadara :D Co je na tom jako smutnýho? Vy nemáte na webu žádnou fotku? Nikde? A auto by se vám nehodilo?

   Smazat
  3. Nevím jak pí. Šárka, ale já nikde a na žádném webu žádnou svoji fotku nemám, pokud ji tam nedal někdo bez mého vědomí. Velký bratr na mě (bohužel) prozrazuje moje IČO a odkazy na vykonanou práci, což se mi sice nelíbí, ale nic s tím nenadělám. FB nepoužívám a ve smartfounu jsem zakázal, co šlo. Že jste paranoidní neznamená, že po vás nejdou (W. Allen).

   Smazat
  4. No "navalit na FB" třeba fotku mrtvýho dítěte nebo prarodičů vážně lepší není. Nějaké fotky na FB mám ale žádná z nich není z pohřbů, rodinných oslav, ložnice ani loučení se svobodou. ;)
   Šárka

   Smazat
  5. PS: Auto by mi za tuhle cenu taky nestálo, i když žádné nemám.

   Smazat
 10. Šárko, já vím, že to je smutné, však to taky nezpochybňuju. Jen jsem chtěla upozornit na to, že i v té záplavě vysoce osobních (a nevkusných) fotek se najdou takové, které bych s nimi do jednoho pytle neházela - např. ona fotoalba se starými fotkami, tam už stejně nikdo nikoho nepozná.
  Anonymní z 20:27 - vy jste potrefená husa, že tak kejháte? Fotky z dovolené/výletu na uzamčeném profilu na FB jsou snad trochu něco jiného, než snaživě erotické fotky ve spodním prádle na veřejně přístupné stránce, ne?

  OdpovědětSmazat
 11. Ta alba s nahými dětmi, to je opět něco úžasného pro pedofily. Ježišmarjá !!! To jsou lidi opravdu čím dál tím hloupější, když jim nedochází, že všechny tyto fotky jsou již stažené v albech pedofilů a kolují po celém světě? To si vážně myslí, že tito lidé ctí něco takového jako autorské právo, morálka apod.? To si ti rádoby rodiče neuvědomují, že publikovat takové fotky je stejné, jako by své dítě nechali nějakým tím pedofilem fotit nebo rovnou zneužívat? Já to nechápu :-( Tito tzv. rodiče by někdy měli vidět materiály, které se pedofilům v rámci trestního řízení zabavují a následně vyhodnocují. To by pak své dítě nepustili ani na pískoviště. A oni zveřejní jeho intimní fotografie! To si neuvědomují, že jim tím mohou v budoucnu neskutečně ublížit? Pokud bych měla být radikální, tak je to na omezení rodičovských práv a trestní stíhání za produkci a šíření dětské pornografie.

  OdpovědětSmazat
 12. Mrkněte např. na "Naši kluci od malička", autor Tereza Gelnarová, zveřejněno 04.07.2015, doprovodný text: "Chtěla jsem svým malým bobiškům udělat knihu, do které se rádi podívají, až jim bude patnáct, dvacet, nebo ji ukážou třeba svým dětem. Úspěch má ale už teď, líbí se, a nejen dospělým, i tříletý Dominik ji s radostí prolistoval a okomentoval:-)Tak ať se líbí i Vám!"
  No, zvláště ta poslední fotka, kde kluci vystrkují nahé prdelky, jim určitě jednou udělá velkou radost! Zvlášť, když matka zveřejnila i své jméno. Úžasné! A pedofilům se to určitě líbit bude :-( Oni tam jsou totiž kluci ještě na dalších stranách např. nahatí s pěkně viditelnými pindíky apod. Tomu říkám pedofilův ráj :-( Otřes :-(

  OdpovědětSmazat