Oltář na tapetě

Už jsem tady jednou psala o své fascinaci facebookovou skupinou Ikea inspirace. Ujíždím taky na její sesterské Inspiraci z našich domovů. Začalo to nevinně. K oběma skupinám jsem se připojila, když jsme rekonstruovali a zařizovali byt. Občas se v nich totiž dal najít zajímavý nápad. No, spíš výjimečně než občas, ale dal. Ze skupin jsem se ani po nastěhování neodhlásila. Začaly mě totiž vážně bavit.

Dostávají mě šílené dotazy, o kterých jsem už psala. Bavím se nad fotkami někdy naprosto nevkusných interiérů, u kterých se hromadí lajky a nadšené komentáře. Děsí mě rady členek skupin bezradným kolegyním. Celé je to taková velká přehlídka českého nevkusu. A pěkný zdroj témat právě pro tenhle blog.

A proto si dnes povíme, jak správně zařídit takový pěkný český trendy obývák.

V obýváku je naprosto nejdůležitějším kusem zařízení televize. Měla by být velká, placatá a viset by měla pokud možno co nejvýš. Vykašlete se na doporučení odborníků, že ideální je mít střed obrazovky přibližně ve výšce očí. To není in! In je mít televizi zavěšenou na zdi v co největší vzdálenosti od podlahy. A je úplně fuk, co na to vaše krční páteř.  Móda je holt móda. Musí se pro ni něco vytrpět.Zasekávat kabely od televize, přijímače, přehrávače, settopboxu nebo antény do zdi není nutné. Není ani nutné zavěsit televizi na nějaký panel, který kabely skryje. Stačí je nechat volně viset. Skutečný estét použije bílou umělohmotnou lištu. Ideálně na zeď v nějakém módním odstínu. Nejvíc frčí tyrkysová, fialová a jedovatá zelená, čím dál oblíbenější jsou taky odstíny hnědé a kapučíno.

Na stěně, kde visí televize, by mělo být naprosté minimum nábytku. Jen tak se podaří vytvořit to správné místo připomínající oltář. Knihovny (nedejbože s knihami uvnitř!) nebo jakékoliv obrazy (kromě troj a vícedílných barevných prefabrikátů z hobbymarketu) jsou naprosto nepřípustné.

Postačí televizní stolek nebo skříňka, čím nižší, tím lepší. Aspoň se do prostoru pod obrazovkou vejdou překližková, umělohmotná nebo polystyrénová písmena, ze kterých se dá složit nějaký důležitý nápis. Třeba family, dream, home, love nebo vole(pro rebelské domácnosti). Nápis by neměl být česky, páč to není dost kůl.
Kolem televize se obvykle umisťují poličky. Mělo by jich být víc a neměly by být v jedné rovině. Tři poličky v různých výškách jsou nejlepší. Protože knížky nemáme (máme velkou placatou televizi!), dáme na ně svícínky, sošky, lampičky, andílky, rámečky, umělohmotnou konvičku na zalévání těch dvou kytek, staré hodiny, misky, cokoliv natřené na bílo (zručnější natřou na bílo a vyrobí pseudopatinu), srdíčka, vonné tyčinky, aromalampy, dózy a krabičky s čímkoliv, vázičky, sbírku čehokoliv a jiné pracholapače a nakonec ještě hodně věcí, které svítí a blikají.Protože všechny tyhle cetky budou vedle obří televize poněkud ztracené, je potřeba zeď doladit. Povolené jsou nějaké ty miniaturní rámečky s fotkami. Zásadně je věšíme na zeď chaoticky. Pokud nezvládáme chaos vytvořit sami, kolegyně z inspirace poradí.

Zeď je stále prázdná a vypadá divně.  I s tím si umějí členky obou skupin poradit. Dejte tam tapetu! Pokud možno tedy jen pruh tapety, aby se pěkně vyčlenil prostor oltáře. Teda televize. Nejmódnější jsou tapety napodobující kámen, dřevo nebo cihlu. Ideální jsou především do paneláků. Trendy jsou taky různobarevné vzory. Ladíme je plus mínus osm odstínů s barvou protější zdi, sousední zdi by měly mít barvy zase jiné, aby bylo vidět, že jsme moderní domácnost.
Kdo nemá tapetu, dá tam samolepky na zeď, jak kdo má chuť.  Nejvíc in jsou už jednou zmiňované nápisy Home (abychom věděli, že nejsme na návštěvě u sousedů), Love (jako že se máme rádi), Family anebo jiné duchaplné výkřiky. Mezi českými texty zatím vede Domov je tam kde je láska. Bez čárky. U samolepek není důležité, jestli jsou gramaticky správně. Důležitý je obsah! Koukat pár měsíců nebo let na větu s hrubou chybou, to přeci vydržíme, když máme obývák podle nejnovější módy.  

Vhodným doplňkem k televizi jsou i řady zásuvek nebo kabely čouhající ze zdi těsně pod obrazovkou, pokud jsme je do stěny zasekali.
Pokud se s podobně zařízeným obývákem pochlubíme na facebooku, čekají nás tisíce lajků.____________________________________

Zdroj fotek: facebookové skupiny Ikea inspirace a Inspirace z našich domovů. Obě jsou sice uzavřené, ale po odeslání žádosti o členství se do nich přijímá každý zájemce.   

Čestné prohlášení: Protivná blondýna žije v bytě, ve kterém jsou úplně všechny stěny bílé. Není v něm ani jedna tapeta, samolepka na zdi nebo nápis. Velikost televize je přiměřená velikosti obývacího pokoje i frekvenci zapínání přístroje. Okolo televize jsou knihy, obrazy (vesměs nepříliš drahé grafiky od skutečných výtvarníků. Pověšené v jedné rovině) a několik živých květin.73 komentářů:

 1. Uff, to je smutny. Nevim, co je horsi, jestli ty stary socialisticky byty nebo tyhle upoceny "moderni" interiery.

  OdpovědětSmazat
 2. Ok, ok...
  Co mi hlava nebere jsou ty zasekaný kabely. To se jako nedají úhledně splést do jednoho svazku a nechat viset? (těch 15 cm od poličky, nemám televizi tak vysoko)
  Pokaždé když budu chtít např dát novou verzi HDMI kabelu, přidat nějaký zařízení, něco měnit - to si mám jako rovnou k tomu nachystat i kango?
  Jen tak pro info, HDMI husím krkem neprojde.

  A ten navrhovaný "panel" na skrytí kabelů má být jako co?

  PS. V paneláku sice nežiju, ale chtěl bych vidět toho hrdinu, co se do panelu pokouší zasekat připojení na 4 a více zařízení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně zas hlava nebere, proč kupovat nízkej tv stolek, pověsit telku na zeď a nechat tam viset těch 15 cm kabelů. Lezlo by mi to na nervy. Ve zdi nemusíš mít tenkej husí krk, ale klidně něco širšího, když nechceš panel. Jinak mi to v panelu zasekaný máme a je to nejlepší. Černý kabely na barevný zdi jsou děsný stejně jako lišta. Ten panel je prostě panel na kterým je zavěšená tv a nejsou kabely vidět

   Smazat
  2. Nevím, jsem ajťák a kolegové to taky označili jako pitomost, je to prostě kabel, visí tam, tak si prostě visí. (popravdě to zasekání tu způsobilo výbuch smíchu)
   V mém případě by tam asi musela být zasekána odpadní trubka - 4 HDMI kabely, 2*optika, 2*pohybovej senzor, 2* zvuk. Pripojováno odpojováno celkem často - někam to většinou tahám.

   A abych si dal na rovnou prázdnou zeď dal nějakej hrbol (míněn panel), jen proto, aby nebyly vidět kabely... Asi mě míň serou kabely, než hrbol.

   Skříňky si kupuju podle toho jak vypadaj a né, jestli jsou dostatečně vyský na skrytí kabelů.

   Smazat
  3. Předpokládám, že Blondýna myslela nábytkový panel, něco jako tady http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/categories/departments/living_room/tools/colm/roomset/20142_colm09a/

   Smazat
  4. Sakra to se mi hned vybavilo tohle :D
   http://zena-in.cz/media/2011/12/07/stenactenarka.jpg

   Smazat
  5. ja se hlasim, jsem magor, ktery donutil muze vysekat a natahnout v panelu zasuvku pro tv a vse kolem, aby tam to tam nelezlo (kabely od tv nemame primo ve zdi, ale uhledne smotane za tv) :-)

   ps: cestne prohlasuju, ze mame televizi v prvni tretine zdi bez televizniho stolku, bez tapet a bez napisu :-D

   K.

   Smazat
  6. Hrdina není ten, kdo se o to pokouší, ale zbytek obyvatel. Na schůzi družstva jsem se podivila, jak je monžné, že domem neustále zní strašlivě hlučné a hlavně vytrvalé vrtání (když vyvrtat otvor na hmoždinku trvá v průměru 4 sekundy) a dozvěděla jsem se, že nejde o vrtání ale vytváření žlabů na uložení kabelů. A protože byty tu a tam mění majitele a kadý potřebuje dráku na kabely jinde ...

   Smazat
  7. Štěpán Postránecký - sympatický "ajťák". Pri predstave jak "furt" niekam tie svoje milované káble ťahá... :D

   Smazat
 3. A foto pro inspiraci? :-D Taky blondýna.

  OdpovědětSmazat
 4. Myslím, že každý zařizuje své bydlení dle možností - hlavně finančních. Docela by mě zajímalo, jak máš zařízený byt ty Blondýno :-) ale jistě bude cool a super, že? Každý má jiný styl - jak v oblékání, tak v tom, co se mu doma líbí a když bych měla doma stůl po prababičce, sedačku z Ikey a ručně háčkovaný koberec od babičky, tak je to věc toho kdo tam bydlí a pokud se on tam cítí dobře a líbí se mu to, tak co je komu do toho - nehledě na to, KDO má právo nějak do toho rejpat? Někdo kdo se asi cítí jako všeumělka a všeználek, co? Přeci není správný jen názor blondýny a není vše cool a super, jen proto že to blondýna doporučuje a nebo naopak je to šmejd když to blondska napíše?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak má byt zařízený blondýna se dočteš v závěrečném čestném prohlášení ty chytrando.

   Smazat
  2. Potrefená husa : )

   Smazat
  3. Když si někoho pozveš na návštěvu, tak nemá co kritizovat tvůj dům. Můžete se pobavit o nedostatcích (třeba těch kabelech za televizí), ale jen když ty jako hostitelka k tomu svolíš. To, že umístíš fotku svého "úžasného" obýváku takhle veřejně a ještě k tomu na stránky, na kterých se slušnost moc neřeší a ženské se často urážejí, je tvoje chyba. To jsi vážně počítala jen s bezduchými lajky? U většiny fotek má bloncka pravdu a ikea facebook mnohdy ukazuje jak se co vážně nemá dělat. Jo a ano, předpokládala jsem, že se tvoje fotka objevila v článku (přinejmenším máš v obýváku vše co bylo vytýkáno), protože jinak se tvůj příspěvek pochopit nedá.

   Smazat
  4. Neee :-) fakt nejsem ani ve skupině Ikea na Fb a ani jedna z fotek není moje - jen se mi prostě nelíbí, že někdo kdo má doma sterilní bílé prostředí (jasně, jí se to lí líbí, tak to je v poho, ale já bych rozhodně v bytě, kde je vše bílé být nechtěla - pro mě je to sterilní, studené a neosobní) tady hází do éteru kritiky na byty někoho, kdo má prostě rád barvy a jiný styl a druh nábytku i zařízení. Každý má prostě jiný vkus a každému je do toho prdlajs :-) Blondýna už poslední dobou nepíše nic zajímavého, co by člověku nějak poradilo na co si dát bacha a tak, spíš jen drbe - asi se to naučila na MMB :-) a nebo prostě a jasně stráne a babkovatí :-)

   Smazat
  5. problém je ale v tom, že na Ikea FB a podobných skupinách NEMÁ každý iný vkus.
   rady sa udeľujú uniformne, otázky typu "čo za televízor" sú VŽDY zodpovedané: tapetu!
   otázky typu "ako vymaľovať" sú v posledných mesiacoch odpovede takmer vždy: tri steny latte, jedna bílá.
   na otázku "čo vedľa televízora, čím zaplniť stenu" je hromadná odpoveď: obrázky, svícínky, vázičky.
   NIC zaujímavé, nič osobité, žiadna vlastná hlava a vlastná kreativita.
   nudná uniformita. a radia si navzájom, dokola to isté.

   česť svetlým výnimkám.
   tiež som v tých skupinách, ako blondýna. a ešte aj na MMB, kde je to rovnako výživné. je to kus masochizmu, ale interiéry ma zaujímajú odjakživa.
   rovnako čestne prehlasujem, že mám všetky steny biele, ani jediný nápis, ani jediný trojdielny obraz, televízor nevisí na stene ...
   Blondýno, píš a pranieruj. tento hromadný "osobitý štýl" si to zaslúži.
   Dana N.

   Smazat
  6. Většina výrobků IKEA není nevkusná (jistě, jsou to masové výrobky, takže postádají originalitu, ale nevkusné nebývají), a dosud jsem si myslela, že vytvořit z nich kýčovitý interiér, není možné. Mýlila jsem se: bydlence není nemožné NIC.

   Smazat
 5. Jak ja s vami souhlasim! Prijdu si v te skupine uplne mimo:) ale jsem taaaak rada!!!! Uplne me fascinuje, jak se vzdy vsechno musi skombinovat s nejakou. Vyraznejsi barvou! Ty jejich fialove, zelene a cervene zavesy, polstarky, prostirani.... naprosto priserny... je to fakt strasny nevkus a jen to dokazuje, ze to co clovek vidi v Ikea tak v ceskych domacnostech objevi jen zridka:) kika style a asko style je proste prim!

  OdpovědětSmazat
 6. Taky to mám doma nudně bílé a nestydím se za to. Některé ty interiéry mi nepřijdou zas tak špatné, ale pokojové rostliny odložené na reprácích (viz první foto) mě zabily.

  OdpovědětSmazat
 7. V ty skupine (IKEA inspirace) jsem taky - u nekterych prispevku se bavim, jeden ze 100 je nejakym zpusobem prinosnej a ten zbytek neresim. Taky se mi tam 80% bytu nelibi a prijde mi to spis nevkusny nez cokoliv jinyho (vyraz "upoceny moderni interiery" to docela vystihl, myslim). Tenhle hejt mi ale stejne prijde smesnej. Tvuj blog taky neni zrovna vykvet designu. Jasne, nikdy jsem nevidela tvuj byt, ale pevne verim, ze spoustu clenek skupiny IKEA inspirace by na nej melo podobnej nazor, jako ty mas na jejich. Kazdej si proste zarizuje byt podle svejch moznosti, verim, ze kdyby mely vetsi rozpocet, vypadaly by jejich byty asi trochu jinak. Naopak, nektery z nich umej bejt celkem napadity a z mala dokazou udelat hodne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Ale to se tady moc nesmí říkat, protože jinak vás označí za potrefenou husu... Viz výše.
   Když totiž nejdete s davem (Blondýnou), tak patříte do skupiny, který se tu všichni vysmívají...

   Smazat
  2. Kdyby měly větší rozpočet, byly by jejich byty ještě kýčovitější, nacpaly by tam ještě víc srágor. Zřejmě je jen omezený rozpočet drží u IKEA, která má výrobky vkusné - pokud je nedostanou do rukou bydlenky.

   Smazat
  3. Bohužel, dle mého to není o financích, ale o vkusu, osobitosti a střízlivém kreativním přístupu. Tu skupinu taky znám, a většinou se dost bavím. Ale jak uvádíte, najdou se vyjímky. Kdyby, jak je výše napsáno, opravdu bylo použito něco moderního a třeba komoda a stolek po babičce a k tomu kvalitní závěsy (ne ty nejlevnější šílenosti z umělé hmoty jakože tyl, šifon za 99 v nejruznějších barvách) vypadalo py to o poznání lépe.

   Smazat
 8. Nevykládej nám, jak to u tebe vypadá, Blondýno. Dej sem fotku.

  OdpovědětSmazat
 9. Dekuji za článek, já tomuto "designu" říkám oltář s jezevčíkem. Jeste bych doplnila, že nejlepší je pověsit obraz pár centimetrů pod strop, k textiliim se raději už nebudu vyjadrovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a poličky taky pod strop, nejlépe i s knihama.

   Smazat
  2. S knihama? Co to je?

   Smazat
  3. No... nad strop to jde blbě.

   Smazat
 10. no nevim, proc by se nekdo nemohl zaridit domacnost dle sveho, pokud se mu to zda byt utulne? znam lidi, co maji knihovnu pres jednu celou stenu a nad dvermi, pak v loznici a na chodbe - a nemaji lustry:) maji radi knihy. nekdo ma rad televizi, tak at ji povesi na zed. chce nekdo fialkove steny - at ma fialkove steny (byt se mi to zda strasne). bych se nerada pozastavovala nad tim, jestli se to libi cloveku, kteremu do lidi, co to delaji, nic neni a ktereho ti lidi nikdy nepozvou na navstevu. nakonec, ani byt blondyny se mi nelibi. takovy nijaky, zoufale primereny byt cloveka, ktery porad chce delat na jine lidi nejaky dojem:)
  jina temata byla lepsi, toto je nejake cucani z prstu veci, ktere by nikomu nemeli vadit. odhlasit se z nekterych skupin na FB by melo stacit.

  OdpovědětSmazat
 11. Blondýno, tenhle post je naprostá trefa. Přesným, výstižný. Taky nechápu to věšení televizí na zeď a visící kabely - akorát že to je teď strašnej trend. Mimochodem, to o té krční páteři asi většina čtenářů ani nevnímala, přitom je to docela zásadní

  OdpovědětSmazat
 12. No, fanoušek stylu zobrazovaného v článku rozhodně nejsem, televize mi na stěně taky nevisí, byla bych líná pořád zvedat hlavu... Na druhou stranu bych ovšem nebyla ani fanoušek toho, jak údajně vypadá Blondýnin byt, z bílých stěn vyloženě šílím, přijde mi to příšerně sterilní. Jak se zdá, prostě každý má vkus trochu jinde, no.

  A nemůžeme po každém chtít, aby měl v bytě knížky. Pokud mám být upřímná, když někdo prostě NEČTE, ať je radši nemá, než aby měl v bytě pro efekt knihovnu plnou knížek, co nikdy ani neotevřel a koupil je jen proto, aby se mohl tvářit jako intelektuál...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusíte mít bílé stěny - ale nemusíte mít každou stěnu jinou. Knížky mít nemusíte, ale nemusíte mít poličky zasekané kýčovitými pracholapači.

   Smazat
 13. Mně osobně zase vadí všichni ti (nebo spíše všechny ty), co zjevně nechápou smysl tohoto blogu, a mylně se domnívají, že PB je taky nějaká přechytralá "bydlenka", aby se nám tady chlubila svým interiérem.
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale vždyť ona se přece chlubí, jen ta fotka jí u toho chybí...

   Smazat
 14. Já fakt nějak nechápu, kde je problém. Všechny ty interiéry mi přijdou úplně normální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I to "zátiší s nočníkem" ?

   Smazat
  2. ty interiéry jsou jak přes kopirák, nic, nic, prázdno. tapety, svícínky, vázičky, zavěšená televize. nashle. ještě barevne doladit polštářky a nápis HOME. aby jsme věděli, že jsme DOMA.
   promiňte - kde je tu osobitost, něco svého, něco, co se líbi taky "manžovi" ?

   Smazat
  3. Kat: to je právě smutné.

   Smazat
 15. Kontrolní otázka - neví někdo čirou náhodou co je to za lustr na poslední fotce? Na stránkách Ikea jsem ho nenašel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten lustr na Ikeu nevypadá. Měli podobný, kupovali jsme ho asi před 2 roky, stál kolem 1000 ( týden potom ho nějak brutálně zlevnili). Nevím, zda je stále v nabídce. Má natáčecí žárovky, které jsou umístěné v plastovém průhledném čtverci. Lustr na fotce se má na sobě více kovu a působí masivněji. Je to velmi podobný styl.

   Smazat
 16. No popravdě výše vyobrazené interiéry opravdu jsou výkvět pro "inspirci" .. Neni to nic k chlubení ale zase bych se do takovéhle kritiky nikdy nepustila. Je zcela každého věc jak má byt zařízen. Mě se naopak třeba samolepky na zdi líběji. Totéž i barené zdi jsou fajn, všechny pokoje v bílé se mi taky zrovna nelíbí..

  OdpovědětSmazat
 17. Blondýno, já vám rozumím, také mě šokují některé třeskutě moderní domácnosti bez špetky vkusu, a osobně mám na nápisy HOME a LOVE alergii, stejně tak jako na odstíny fialové, ale stačí se podívat co nabízí za nekvalitní (a předražené) hrůzy obchody s nábytkem...Hledat alternativy je pak téměř nemožné, protože i když je to nabízeno v rádoby stylovém obchodě/eshopu, všechno je to lamino z Polska nebo Číny :( Bohužel nevkus světem vládne... A ještě poznámka, co je špatně na obrázku číslo 2? Kabely tam nevisí, knížky mají vystavené normálně, zeď je bílá, chybí nápisy i tapety?? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně přijde dost děsná ta sbírka nesourodých dekorací pod televizí (moderní odlitek, miska s poutpouri, žertovná kočka, etno obrázek, minimalistická hlava - zatímco hodiny strčili až k podlaze, aby se nikdo nemohl podívat, kolik je. A ten "kapučíno" čtverec na pozadí! Možná je televize ve špatné výšce, ale to z obrázku neposoudím. Jinak to není zlé, ty ikeácké krabice jsou pěkné na schování bordelu, a fotky za rohem mají hezky sdružené.
   Byty mohou být hrozné nebo pěkné dnes i za socialistické mizérie - záleží na kombinaci barev a tvarů v prostoru, a v neposlední řadě na promítnutí osobnosti majitelů do zařízení. To je právě špatně na těchto: osobnost žádná, všechno splácané z polotovarů a instantních rad.

   Smazat
  2. Třeba pro ně právě ty nesourodé dekorace mají nějaký osobní význam :) nevím, nejsem fanda pracholapačů, ale ani strohých a sterilních interiérů...Myslela jsem si, že ten "kapučíno čtverec" je stín, televize, ale pokud je to barva tak to mění situaci :) popravdě jsem už dvakrát při stěhování prohlínala předchozí nájemníky, protože přemalovávat na bílo kreace typu - dvě stěny tmavě fialové, dvě oranžové, nebo sytě šmoulí modrou, či nechutně zelenou, nebo kanárkově žlutou, to stojí za to :) Jinak je určitě pravda, že se to na zmíněných skupiných vše řídí stejnými pravidly a ten opakující se nábytek, převážně z Ikea, tomu také nepomáhá :) jsou dvě verze - vše na bílo, vše DIY, všude "andělky" a srdíčka a medvídci a svícínky a decoupage s růžičkami a levandulí a "prováns" a umělé květiny...NEBO tyrkysovo/fialovo/červeno černo-bílá kombinace, lesklý nábytek, televize nasvícená led pásky, obklad z umělého kamene, nebo pruh tapety a všechno "ultrahypergiga moderní" :))

   Smazat
  3. S vaším vkusem souhlasím. Nesourodé dekorace by byly OK, kdyby byly opravdu osobní, ale tohle jsou objekty vybrané z těch dlouhých polic v IKEA - jen ta kočka bude z něčeho ubožejšího.

   Smazat
 18. Blondyna je stastny clovek zijuci z reklamy na blogu, ktora nema ine problemy ako riesit zariadenie sukromnych domacnosti.

  OdpovědětSmazat
 19. Co tady furt někteří mají s tou asociací bílé a sterility? Vždyť například bílé stěny v kombinaci se dřevem sterilně vypadat snad ani nemůžou, jen to působí jednoduše a čistě, ovšem ne sterilně. Když už, tak pod "sterilní" si představím bílé stěny v kombinaci s šedými (či jinak neutrálně barevnými) kachlemi a nábytkem v provedení šedá/bílá/sklo... To jo, takový máme obývák, ale to můj nápad nebyl :-/ A po tzv. "zabydlení" a "zosobnění" (rozuměj nahromadění **čovin, to vypadá prostě hrozně. Naopak spíš příšerná laciná kombinace nějaké barvy jako zelenkavá nebo fialková v kombinaci s příšerným laciným bílám plastem/dřevotískou vypadá nechutně sterilně, vždyť to teprv evokuje pediatrickou nebo zubní ordinaci :-/ M.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Víte, v minulých generacích to vždycky byli venkované, horečně usilující, aby byli cool, co vykřikovali: "Bílou jen do chlíva!" a natírali každou stěnu jinou pastelovou barvou - a přes to váleček. Tak dnes se právě váleček nedává, zato barvy už nejsou pastel, ale cirkus.

   Smazat
 20. kdysi mě to tu strašně bavilo, blondýna byla trefná a vtipná ... poslední dobou mi to přijde jen o navážení do ostatních .... co má kdo na svojí svatbě a ve svým bytě může být všem úplně šumák ... mmt, ty fotky mi nepřijdou tak příšerný ... a možná to máme doma dost podobně, máme světle béžové zdi, telku na zdi, kabel v liště, snad jen, že kolem telky nemáme poličky ale velké knihovny (na knihy, ne na serepatičky :), ale představa, že kvůli telce si v paneláku rozbouram půl obýváku neděsí ani tak mne jako sousedy :)

  OdpovědětSmazat
 21. A úplně nejlepší jsou závistivé komentáře na stránkách o bydlení na idnesu a seznamu. Jakmile se tam objeví moderní byt ve světlých barvách, hned je pod ním trojlístek "studené, neútulné, neosobní", pitevna (pitvy jsem se účastnila, vypadá to tam opravdu jinak:-)), ordinace atd.
  Samozřejmě se jedná o fotky před zabydlením, bez osobních věcí (stačí pár zelených košťat, hrnek s kafem na stole, rozečtená kniha, partnerovo triko hozené na židli atd.,a hned je to "osobní" až až)
  Sama mám obývák v bílé a krémové barvě, bílé stěny. Jednak mě to po náročném dni v práci uklidnuje, hřeje, neokouká se to a měním jen doplňky.
  Tu televizi na zdi mají možná dočasně proto, aby ji nezhodily děti. Pak bych ji šupla na ten nižší stolek, co maj pod ní - to vyřeší problém s kabelama..
  Verča

  OdpovědětSmazat
 22. Ježíšmarjá, takhle opravdu lidé dnes bydlí? Některé fotky jsem snad neměla ani vidět, budou mne strašit ve snu, hlavně ten kecající pán v televizi na tom pozadí, které představuje - co vlastně? Blesky v noci? Průlet mimoprostorem? Nějaký Teslův pokus? Mimozemské entity?
  Zlaté socialistické stěny, ty měly alespoňslušnou úložnou funkci.
  A jinak k těm nápisům: co třeba pivo, vyvedené v různých jazycích? Protože pánové domu by se mohli cítit diskriminováni. Nebo nějaké pěkné průpovídky, jako třeba nápis do kuchyně :hlad je převlečená žízeň"?

  OdpovědětSmazat
 23. Proboha co je to za módu ty nápisy?...tapety jsou v módě ale zde nevkus,co mě vždy iritovalo byly minim.obrázky kam strčím fotky a nebo vystřižený kalendář a věším je našikmo.Jako vždy i tady platí méně zbamená více.

  OdpovědětSmazat
 24. Jinými slovy, celý tenhle ve své podstatě nenávistný, netolerantní a povyšující se příspěvek je o tom, že se blondýně nelíbí, že se jiným lidem líbí něco jiného. Bývalo to tu vtipné. Občas. Teď jsem se po několik měsící trvající pauze vrátila a nic zajímavého jsem nenašela. Ale neboj, blondýno. Nejsi první, které se stalo, že jí spousty komentářů či počty přečtení vyvolaly dojem, že rozumí naprosto všemu a z tého pozice také může vše povýšeně komentovat. Vlastně se podobáš těm lidem ze skupin o bydlení, kterým se směješ. Těm taky dávají spousty lajků pocit, že jsou nejlepší. Přemýšlej o tom, blondýno. Úmyslně píši s malým písmenem, protože si tě nevážím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na kterépak fotce jste našla ten svůj obývák ?

   Smazat
 25. Arogantní článek o hovně. Proč má někdo potřebu vysmívat se druhým lidem? Nechápu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak jednoduché - nechápeš - nečti, radši si pusť nějakou tu nekonečnou ptákovinu na Nově nebo Primě, to pochopíš dřív ;-)

   Smazat
  2. No jo no, nelíbí se mi něčí názor, tak ho hned pasuju na průměrného konzumenta, že jo. Vy jste zajisté velice zajímavý člověk, který nečte Blesk, nejezdí na dovolenou do Chorvatska a rozhodně nenosí ponožky v sandálech.:DDDDDD Ti nejobyčejnější mají obvykle potřebu nejvíc kecat o tom jak jsou nadprůměrní. Nazdar!

   Smazat
  3. Pro anonyma z 8.4. 0:21 - budete se možná divit, ale opravdu existují lidé, kteří bulvár nečtou ani nesledují a místo šetření na průměrnou dovolenou v Chorvatsku radši obejdou pár českých a moravských hradů a zámků. Zdar ! ;-)

   Smazat
 26. Ani designový highlight, ani peklo. Asi to ani nestálo za ten článek. Kdo se chce pobavit nad českou architektonickou negramotností, ať jde radši na Archwars:)

  OdpovědětSmazat
 27. Checht, od televize umistene ve spravne vysce nam couha plno kabelu:-D Sekat do zdi bych muze nenechala, jeste by si ublizil;-) Pod televizi mame sice skrinku, ale na ni ruzne "masinky, ruzne vysoke, ve skrini byt zavrene nemuzou, prehrivaji se... Taky me ty kabely s*****, ale listy by stvaly vic.

  OdpovědětSmazat
 28. Nevím, ale mně ty obýváky přijdou v pohodě. Působí to na mě, jakoby došla inspirace, o čem psát. Fakt bych chtěla vidět fotky obýváků těch lidí, co tu na to nadávají. Beztak by to byla taky hrůza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu, že každý má jiný vkus, ale ty "úchvatné" nápisy (navíc jeden s chybou, kterou si dotyčná nepřipouští) například já osobně opravdu nemusím. A ty roztahané dětské propriety bych taky určitě před focením aspoň trochu uklidila, minimálně ten nočník ;-)

   Smazat
 29. Copa "Love" a "Home", ale až sem zpoza oceánu dorazí perly jako "Today Is The Day", "Keep Calm And Carry On" nebo "Get The Sh*t Done", to bude teprve sranda.
  Vysekávat žlábky pro kabely do panelů je opravdu nesmysl, dá se to rozumně provést jen ve spáře mezi dvěma panely, která je obvykle jen zalitá měkkou maltou. Kabely k televizi se dají s úspěchem schovat za předsazenou stěnu ze sádrokartonu na dvou profilech CD. Stejně snadno se to pak dá uvést do původního stavu.
  Ten pruh tapety bych snad bydlenkám ani nezazlíval, neb to není z jejich hlavy. Před pár lety to frčelo ve všech časopisech a říkali tomu "akcent".

  OdpovědětSmazat
 30. Pracuji okolo realit. Za svoji praxi , asi 20 let jsem viděla asi 50 dobře zařízených bytů a domů . Viděla jsem několik nemovitostí , co zařizovali významní architekti a nikde nebudou prezentovány , některé byly hezké. Jinak to byla hrůza všech hrůz. Přitom v zahraničí je to vše jinak.
  My máme doma bílé stěny, mnoho grafik a originál obrazů a máme víc než 3000 knih. Vše nakoupené v podstatě za pár korun. Stačí nakupovat u studentů . Dělají pěkné věci a i v galerii natrefíte na pěkné kusy. Dům jsme zařizovali účelně , velmi jednoduše . Přebytečné věci, které dostáváme jako dárky jdou pryč. Nemáme doma žádné nápisy, ani přihlouplé věci , nakupujeme sochy z galerie , od studentů, kteří studují uměleckoprůmyslovou školu a nakoupili jsme i pár starších kousků z dob minulých .
  Ono stačí pár kousků, ale zajímavých . Před časem jsem byla u kamarádky . Její muž je dlouhodobě nemocný . Postavili si obrovský dům a moc se mi omlouvala, že nemá zařízeno, ale nakonec z ní vylezlo, že si dům dovybaví až budou mít peníze , s tím , že si chce třeba koupit světla Artemide a jiné design kousky.
  Byt či dům se dá zařídit levně a dobře. Chce u toho přemýšlet. Moje zkušenost je , že mnoho lidí, co se živí zařizováním jsou v podstatě k ničemu . Nemají vkus.
  Nedávno jsem četla článek od starší paní kolem 70. Velmi litovala, že se měla vykašlat na zařizování bytu a sbírání nějakých přihlouplých kravin a měla raději cestovat. Dnes je stará a nemocná a celý život seděla doma a šetřila .

  OdpovědětSmazat
 31. Mě se tv na zdi nelíbí, vůbec mi už není jasné, když si pověsí TV na zeď, proč pod tím mít pak televizní stolek? Tapety ani nálepky na zdi mi nevadí, když se dobře zkombinují a jsou hezké... Já tedy nic takového na zdi nemám (ani tu televizi:-))

  OdpovědětSmazat
 32. Ta fascinace televizí mne fascinuje. Proč TV? Žeby fakt oltář? :-)

  A teď z jiného soudku: pečte lodní suchary, kupte si kvalitní spacák a pořiďte záložní zdroj... (a pušku): https://www.youtube.com/watch?v=dRTVs-03yFM

  OdpovědětSmazat
 33. Ta skupina je peklo,ted na podzim tam ve velkym frci vpichovany vence,kulicky z vlny a co je nejhorsi-doslova se tam predhani v tom kdo nakoupi vic a vetsich skritku z kik!!!

  OdpovědětSmazat
 34. Hledáte velmi originální půjčku? Za přijatelnou úrokovou sazbu? Zpracované během 3 až 6 pracovních dnů. Už jste byla odmítnuta neustále vaše bank a jiných finančních institucí?

  Dobrou zprávou je, tady !!! Nabízíme úvěry v rozmezí od $ 1,000.00 Minimum. na $ 5,000,000.00 Max. na 2% úrokovou sazbou ročně. Úvěr pro rozvoj podnikání a konkurenční výhodu / obchodní expanzi.
  Osobní půjčky (Secure a Nezajištěné)
  Obchodní úvěry (Secure a Nezajištěné)
  Konsolidace půjček a mnoho dalších.

  Jsme certifikováni, důvěryhodné, spolehlivé, efektivní, rychlý a dynamický a vzpomenout na své finanční stabilita je naše starost. Zkušební vás přesvědčí ..... Všechny odpovědi by měly být předány do e-mailu společnosti: honestlender0@yahoo.com

  OdpovědětSmazat