O rybičkách, užovkách a fekalsluníčkovosti

Ještě, než se pustím do dalšího příspěvku, slavnostně prohlašuju, že už se nikdy nebudu stěhovat. Normální život se mi rozložil do krabic, které budu vybalovat ještě nejmíň půl roku. Nemůžu najít modré sandálky na extra vysokém podpatku, jednu kabelku a větší počet kusů různého oblečení. Polici do koupelny mám v obýváku na knihovně, v prádelníku je několik šroubováků a v bedně s nářadím jsem našla žrádlo pro kočku. Kočka je na gauči, takže aspoň něco je v pořádku. Kromě stěhování, nekonečného uklízení (jak je možné, že čisté věci plus nový byt rovná se nepořádek?), smontovávání skříněk ve tři ráno a neschopnosti najít cokoliv, už mám za sebou i několik koleček s lejstry po úřadech, několik návštěv hobby marketů, železářství a dalších obchodů, o kterých jsem doteď měla jen mlhavé tušení,  a taky trauma, že jsem si nejmíň čtvrt roku nekoupila žádné boty.

Přede mnou jsou i nevyřízené zprávy, spam v komentářích a seznam asi dvaačtyřiceti věcí, o kterých chci psát. Tou první je web a eshop sluníčkového človíčka Honzy Volfa.

Na jeho jméno jsem už kdysi narazila na nějakém plakátu, který upozorňoval na akci, kde vystoupí "Honza Volf, ten, co neumí hrát golf." Slogan je to tak pitomý, že si ho pamatuju dodnes. (Poučná vsuvka: Honza Volf je podle Wikipedie český básník, kreslíř a prozaik. Je znám zejména jako autor „sluníčkových“ kalendářů, plakátů a knížek.)

www.honzavolf.cz

Znovu jsem na stejné jméno narazila v mailu od čtenářky Ireny. A díky ní jsem zjistila, že Honza Volf není jen autorem sluníčkových kalendáříčků, sluníčkových šperků a člověk, který si moc neláme hlavu s gramatikou a opravdu zarputile píše by jste místo byste. Jeho veršovánky jsou dost podobné zmiňovanému sloganu. Tak třeba: Sluníčko si na pomoc k srdci vem. A snaž se žít ten hezký život s láskou s nadějí a s úsměvem. Záměrně tomu říkám veršovánky, protože tohle nemá se skutečnou poezií nic společného.

www.honzavolf.cz

Jenže sluníčkovosti má někdy dost nejspíš i sluníčkový človíček. A pak to dopadne třeba takhle:

www.honzavolf.cz

Superoriginální taška s těžko uvěřitelnou hrubkou Rybičky vypili... se prodává za 280 korun, stejně jako trička s podobně třeskutě vtipnými texty. Plakáty jsou třeba za padesát korun.  

www.honzavolf.cz

Fekální téma zřejmě autora hodně zajímá.

www.honzavolf.cz

V žádném případě nejsem křehulinka, která omdlí, když slyší sprosté slovo. Sama jsem hodně ocenila vulgarismy při stěhování -  fakt to člověku trochu uleví. A zjistila jsem, že umím vyslovit i sprostá slova, která jsem dosud ještě nikdy nepustila z pusy.

Někdy jsou sprostá slova na místě - v běžném životě i v umění. Ale to, co předvádí téměř šedesátiletý Honza Volf na místě rozhodně není. Je to buď zastydlá puberta, nebo počínající senilita.

Možná, že autor hledá díru na trhu - všichni sluníčkoví lidičkové už si jeho tričko koupili, tak potřebuje zaujmout i jinou skupinu. Obávám se ale, že prohlášením o prodeji užovky za stovku je jen těžko nadchne.

Pro mě je Honza Volf prvním zástupcem pseudosměru, kterému pracovně říkám fekalsluníčkovost. Jen pevně doufám, že na jeho následovníky hned tak nenarazím. Další dávku podobné poetičnosti bych asi nevydržela.

54 komentářů:

 1. WTF? :D

  idem si to precitat znovu, mozno som divna a. ale .. WTF ? :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ježiš, tak je to sluníčkový a trapný - kdo chce ať si to koupí. Opravdu je třeba o tom psát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je blog.Nelíbí,nečtu,nazdar.

   Vymazat
  2. Článek je o nějakém produktu. Nelíbí, nekupuju, nečtu. To máte, Patriku, stejný...

   Já mám Volfa celkem ráda (co se básniček týče), je to pro mne takový protipól Krchovského. Prostě zábava. No a do toho plakátu se dá zabalit váza při stěhování. :-)

   Vymazat
  3. Volf s Krchovským v jedné větě - a ještě jsou si vzájemně připodobňováni... Celé generace básníků se točí v hrobech a těm živým právě začalo loupat v kříži...

   Vymazat
  4. Protipol Krchovskeho! :-) Inu, podle mne pravda, z hlediska jak temat, tak kvality...

   Vymazat
 3. Diky za rozsireni obzoru, mrkla jsem na panovy stranky a prijde mi to super. Je to umelec se silenou dusi, jak ma byt. Asi je potreba hodne nadhledu a smysl pro tento typ humoru. Holt to neni pro kazdeho. Gramaticke chyby jsou zamer, mimo jine...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně, půlka národa nepozná měkké i od tvrdého ani když je kousne do prdele, ale senil-rádobyumělec je dělá záměrně, aby... aby... doprdele aby co? Proč? K čemu??

   Vymazat
  2. Gramatické chyby nejsou záměr, když jsem zabrousila do kolonky "o mně", dozvěděla jsem se o autorovi mnoho "zajímavých" věcí, například to že sám přiznává, že gramatiku neumí a nikdy neuměl. Taky to že pochází z dost narušeného prostředí (rozvedení rodiče, máma věčně na psychiatrii až nakonec spáchala sebevraždu). S ním to taky není zrovna růžové. Teda jako jeho vlastní pokus o lék na depresi ty jeho malůvky a básničky beru, ale kdo si to koupí, je taky tak trochu úchyl.

   Vymazat
  3. Dobrý, díky za informace, budu na pána pohlížet shovívavěji. Všechno dobrý, co vás zachrání od blázince. Původně jsem chtěla napsat, že pár takových týpků znám, dvaceti- i šedesátiletých, rádobyhumoristů, hluboce sebestředných, a přesvědčených, že kdo se jejich pitominkami nenadchne, nemá smysl pro humor. Jsou dost nesnesitelní. Ovšem pokud se tak pan Volf vyhrabává z depresí, je mu přáno. Jeho blbinky nikdo číst ani kupovat nemusí.

   Vymazat
 4. No, kdybych ho neznala a přečetla si jen článek, asi ho taky hodím do kategorie fekál-senil. Ale myslím, že je sluníčkovost a sluníčkovost - hlavně ta, čemu se sluníčkovost říká dneska. Jeho různá slunce byla jeho poznávací značkou už cca před 15 - 20 lety, tam teda sahá paměť moje (nejsem úplně stará vydra, je mi 30 :-) ). Ale jeho texty nejsou vždy jen "o hovně" :-). Tašku bych si asi nekoupila, ale pár knížek jsem od něj kdysi dostala - a za těma psychobásničkama, "primitivníma" veršovánkama, chybama, hovnama a kdesi cosi je i velkej kus pravdy. Dneska jsou lidi fakt schopni stvořit "hovno" a prodat ho (nejen) za stovku. Jeden jeho citát si pamatuju dodnes a dost často si na něj vzpomenu: "...a někdy v tom člověku hledáme víc, než v něm vlastně je. A pak se na něj zlobíme za to, jakej vlastně je..." nebo tak nějak. Myslím, že jeho pohlednice a kalendáře prodává kdejaký slušný knihkupectví, tak to s ním asi tak hrozný nebude. Jistě, je to ujetý a asi jen pro někoho, ale já radši pravdu skrytou v hovnech (i když budu za úchyla) než kecy v kleci. Mám ho ráda (přitom dnešní sluníčkovost nesnáším).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je vám přáno, ale tady není nejhorší sluníčkovost, ale prostě ubohost. Každý ať si v koupelně nebo na záchodě veršuje, ale když se to publikuje, snižuje se laťka, snižuje... Tohle je fakt pod vší kritiku.

   Vymazat
  2. Co je pravdivého na tvrzení, že rybičky vypily akvárko a pak se z toho pochcaly?

   Vymazat
  3. jé, buďte ve své dokonalosti trochu shovívaví k ubohosti ostatních :-)... (mně teda ubožáci většinou nestojí za komentář, ale líbí se mi, jak "idiot" dovede "spravedlivě" rozhořčit tolik lidí - jeho tvorba plní svou fci). Jeho slunce tu byla dřív než skákající stvůry na mimibazaru. Je prostě jinej, no, místy divnej. Netvrdím, že ho nějak obdivuju, jeho věci nekupuju, ale občas dostanu, ale líbí se mi, že mezi zdánlivýma nesmyslama praští do očí občas nějaká pravda - zrcadlo pro všechny soudiče. Mě ve společnosti pohoršujou jiný věci než nějaký hovno na naivním obrázku.S PB většinou souhlasím, tak nic nepíšu, dnes jsem napsala jen názor a nikomu ho necpu, ale mám radši články o nekalostech a ne o neškodných bláznech. No, aspoň jsem se konečně podívala, jak vlastně vypadá (teda fakt ukrutně "sluníčkově" ;-) ). Peace - love ;-) + špetka nadhledu - a hezkej víkend.
   P.S. některé jeho kresby jsme rozebírali ve škole s profesorem výtvarníkem a nevyšel z toho zas tak úplně špatně ;-).

   Vymazat
 5. Pozitivní je, že když čtu text kolem druhého obrázku a nesoustředím se na tu žlutou věc na něm namalovanou, tak mám dojem, jako by se neustále zmenšoval a zmenšoval. A takový optický klam se fakt někdy může hodit :D

  OdpovědětVymazat
 6. Pane bože na nebesích :-D Já ho znám už od střední školy (cca 15let) a stále tvoří = asi to co dělá někoho zajímá. To že se to zrovna Tobě nebo Tobě nelíbí neznamená že to není dobrý. Nelíbí se mi to, tak to prostě nečtu, nekupuju a nemusim o tom snad blbě kecat. Aneb největší kritici jsou většinou lidé co postrádají sebekritiku ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Edit překlepu ... Copak vy běžně nevyjadřujete své názory na nějaký produkt? Neříkáte třeba o filmech či knihách, jestli jsou dobré nebo ne a proč to tak podle vás je? Neřekla jste nikdy, že se vám líbí co prodávají v tomhle obchodě nebo v tamtom nebo že tady jste si zase koupila nějaký šunt? Je to úplně to samé... Chápu, že máte na tohle téma jiný názor, ale nechápu, proč by člověk neměl "blbě kecat", jak vy říkáte, o čemkoli co se mu nelíbí. O tom to snad je, že když něco veřejně propaguju, tak musím počítat s kritikou. To taky nesmím říct, že někdo špatně zpívá jen proto, že já zpívat neumím? Nebo že jídlo v restauraci bylo hnusné jen proto, že já umím jen řízek a vajíčka?

   Vymazat
 7. toto mi nepríde ako adekvátna téma na článok. sorry :)

  OdpovědětVymazat
 8. Je vidět, že PB dlouho nepsala a její stálé čtenáře to odradilo. Proč se pozastavovat nad tím, o čem píše ? Je to jen blog s jejími názory, se kterými já osobně většinou souhlasím. V případě tohoto článku si budu pamatovat, s čím si mám spojit jméno Honza Volf ;-) Až tak ujeté záležitosti opravdu nemusím !
  Ludmila

  OdpovědětVymazat
 9. Mna Honza Volf iritoval uz za socika. Ale ked som si teraz precitala o nom nieco viac, tak si hovorim "zi a nechaj zit". Takze vlastne dakujem PB, ze ma zbavila averzie voci Honzovi Volfovi. Dana

  OdpovědětVymazat
 10. Ja som stále nespokojná.To pred tým sťahovaním nemohla dať vedieť že je teraz na dlhšiu dobu mimo? No to fakt nie.Sa nečudujem že stratila pravidelných čitateľov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. omg, proč by jako měla dávat vědět? byť je to dnes moderní, bloger opravdu není čtenářům povinen vysvětlovat, proč a jak přispívá na svůj OSOBNÍ blog.. ;)

   Vymazat
  2. omg, preto že ten jej OSOBNÝ blog čítajú ľudia , ktorí si zaslúžia vedieť čo sa s blogom deje , prečo nie sú nové príspevky, a ak si čitateľov aspoň trochu váži , mala by im to dať vedieť.Keď ich má na háku , nemusí zakladať blog , môže si písať doma po stenách.

   Vymazat
  3. PB is not your bitch....

   Platíte jí za to? Ne. A ani kdybyste jí za to platili, tak stále nemá povinnost psát, jak si nějací anonymové na internetu pískají.

   Vymazat
 11. Když jsem byla raný teenager, olepili nám Honzou Volfem celou jednu tramvaj, vně i uvnitř. Čtení jeho básniček mi pomáhalo přežít otravnou cestu do školy. :) Byl a je to brak, ale v nouzi sluníčko i hovínko může někomu zpříjemnit den. :D

  OdpovědětVymazat
 12. Honza Volf mě baví, několikrát jsem mamince koupila od něj kalendář, kde byla jen sluníčka a pejsci, žádná hovínka a podobné věci. Jednoduché kresby a jednoduché básničky, co víc chtít. Mějte mě za sluníčkáře, či jak tomu chcete říkat, ale když ke vzkazu, který nechávám ráno rodičům nebo příteli, nakreslím sluníčko, má každý z toho dvakrát větší radost. Tak proč ne sluníčko od Volfa :).

  OdpovědětVymazat
 13. Člověk asi začne přemýšlet jinak, když je jeho prací kritizovat. U tohoto článku mě napadlo, že kdo chce psa být, psa si vždycky najde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buď jsem závěr Vašeho příspěvku nepochopila nebo došlo k nějakému omylu - já znám úsloví "Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde" ?
   E.

   Vymazat
  2. Kdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde.
   Hgl

   Vymazat
 14. Chtěla jsem říct, že když chce někdo kritizovat, tak oběť si vždy najde.

  OdpovědětVymazat
 15. pre ludmilu : nemyslíš že to o čom píše je dosť dôležitý "detail'?keby písala o hovne tiež by si tvrdila to isté ? výber témy určuje celú kvalitu článku.inak , začína my liezťna nervy ako nlomdýna stále kritizuje , chce aby bol každý dokonalý a presne podľa jej gusta.veď ona tiež nie je dokonalá , kvalita jej článkov stále upadá.a lrtizovanie tohto pána podľa mňa nie je na mieste , keďže on sa iba lieči z depresií , je to všetko čo má.je podľaňa neľudské rýpať do tohto pána.nech si len tvorí , koho to prosímvás obťažuje?a kto o tom ešte potrebuke čítať?ak sa.mi to páči , kúpim si to , ak nie , nechám tak , čo k tomu ešte potrebujete?je to až také ťažké?

  kyra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mozno by ste sa svojím mottom mali zacat NAOZAJ riadit a prestat citat blondynin blog. Ked Vam blondyna zacina liezt na nervy, tak ju jednoducho prestante citat a nemusite sa vobec pozastavovat nad tym, ako vsetkych kritizuje a kritizovat ju.

   O ubohosti tohto "umelca" na zaklade predlozenych materialov nepochybujem. A bez ohladu na to, ci ma aj lepsiu tvorbu - ak sa niekomu veci od neho pacia, nech si ich kupuje, ja si o tom myslim svoje.

   Vymazat
  2. Napsala jsem, že většinou s názory PB souhlasím, nikoliv že se všemi. A když se tento blog (tedy stránky s osobními názory pisatelky) jmenuje PROTIVNÁ BLONDÝNA, tak se tu pochopitelně nebude chválit, navíc tvorba osoby, která si v šedesáti letech údajně léčí deprese z mládí a ještě se na tom snaží vydělat.
   Ludmila

   Vymazat
  3. Milá fleur, prepáčte, ale ja si budem čítať aké blogy chcem.Nechápem., prečo ste si nevytvorili lepší argument., otravuje má to večné "ak nesúhlasíš s každým blondýniným svätým slovom, tak odtiaľto okamžite vypadni, inak ťa aj s ostatnými pätolízalmi uštvem".Prečo by som ja nemohla len ,, vyjadriť svoj názor ako sa tým radi oháňate U blondýny? A rozhodne nevravím že sa mi wolfova tvorba páči, alebo že by si to mal niekto kupovať. Len si treba uvedomiť, že je to psychicky chorý človek, a fakt mi nepripadá vtipné niečo takéto o ňom písať, svoju zlosť si môže vybiť inde.A Ludmila, netvrdím že by jeho tvorbu mal niekto chváliť, proste ho nechajte na pokoji, toto fakt nie je od dospelých ľudí inteligentné, navážať sa do takýchto ľudí.A ja som predovšetkým reagovala na vašu otázku prečo sa pozastavovať nad tým o čom píše, ostatnú časť vášho príspevku som vo svojom komentári nespomenula.

   kyra

   Vymazat
  4. Milá Kyra,

   čítaj si blogy aké chceš. Keď ťa ale niečo nebaví a keď podľa teba "kvalita článkov upadá", prečo:

   (i) to čítaš až dokonca a
   (ii) prečo potom zabíjaš čas tým, že vypisuješ do komentárov, aká je blondýna zlá a otravná, keď každého len kritizuje?

   Aj ja som tu nášla články, ktoré ma neoslovili - buď som ich ani nedočítala, lebo ma to nebavilo alebo som ich prečítala a za 5 minút na ne zabudla, lebo vo mne nezanechali žiadnu stopu (a samozrejme, nevypisovala som do diskusie, aké to bolo dnes otrasné). /pochopila by som to samozrejme, ak by bol blondýnin blog spoplatnený, ale keď niekto robí niečo zadarmo a pre druhých, tak mi to príde úplne scestné/

   Myslím, že ak chce niekto napísať niečo podnetné do tejto diskusie, tak je to v poriadku. A to bez ohľadu na to, či s blondýnou súhlasí alebo nie.

   Ak však niekto mieni vypisovať len toľko, že blondýna zase len nejakého chudáka kritizuje, tak je to podľa môjho názoru úplne zbytočné.

   Preto si nemyslím, že môj argument bol hlúpy. Chcela som len naznačiť, že je úplne zbytočné uvádzať niečo také do diskusie pod blogom PROTIVNEJ blondýny (ktorá mimochodom väčšinu času niekoho alebo niečo kritizuje, ak si si náhodou nevšimla).

   A pokiaľ ide o Wolfa a jeho psychickú chorobu - myslím, že to, že je chorý, nemá napísané na čele a ani na jednom zo svojich produktov, takže o tom nikto nezaujatý nemôže ani omylom vedieť (môže to tak maximálne predpokladať, keď sa pozrie na jeho "diela"). Ten, kto ho pozná, sa ho samozrejme môže týmto argumentom zastať (nechajte ho chudáčika, veď on je chorý), no príde mi to dosť od veci argument, keďže tento človek so svojimi produktami evidentne podniká (o tom, či na nich aj reálne zarába, nechcem polemizovať).

   Preto by som povedala, že jeho psychická porucha bude tak maximálne výborný marketingový ťah, aby ho ľudia ľutovali - čo sa mu evidentne darí. Myslím, že ak by bol naozaj psychicky chorý, nebude schopný systematicky niečo vyrábať a predávať (a už vôbec nie také dlhé roky).

   Takže summa summarum - kritizuješ blondýnu za to, že kritizuje Wolfa. Je medzi tvojou a jej kritikou nejaký rozdiel? Podľa mňa jeden podstatný - blondýna si niečo zistila o Wolfovi a potom napísala svoju kritiku. Zatiaľ čo ty si len fukla do komentára, že blondýna zase len niekoho kritizuje. Ak potrebuješ cielene vyjadrovať a zverejňovať svoje názory len tak pre zábavu bez toho, aby si tým ostatným podala hocijakú informáciu, možno by si mohla skúsiť založiť vlastný blog.

   Môžem ti navrhnúť hneď prvú tému - Otrasný a neuveriteľne kritický blog protivnej blondýny.

   Aspoň zistíš, koľko ľudí zaujmeš. Ja ostanem pri blondýne, pretože má nadhľad a nebojí sa povedať svoj i keď negatívny názor na vec i v dobe, kedy sa skôr nosí nekritizovať, ľutovať a hlavne - tolerovať podpriemerné "umenie".

   ZF

   Vymazat
  5. Takže ešte raz:neviem , prečo by práve vás malo zaujímať aké blogy a prečo čítam.Ak si myslíte že môj komentár je zbytočný , nechápem , prečo ste naň vôbec reagovala.Ak mám negatívny názor na tento článok , tak ho sem napíšem bez ohľadu na to , že niektorý ľudia by boli radšej , keby som , aby mala blondýnka samé pozitívne reakcie.Náhodou som si všimla , že blondýna tu iba kritizuje , lenže vy ste si asi nevšimla , že to je práve to čo mi vadí.Svoj názor k wolfovi som už vyjadrila ,ďalej sa k tomu nemienim vracať.Čo sa týka toho že blondýna si zistila informácie o wolfovi , tak podľaa mňa si nič nezistila , inak by tento článok ani nenapísala.A okrem toho ,nikde som nenapísala že váš príspevok je hlúpy.Blog si založiť neplánujem , ďakujem.

   kyra

   Vymazat
  6. Oprava :keby som čušala

   kyra

   Vymazat
 16. P.S. : prepáčte za chyby , písala som to veľmi rýchlo ma tablete


  kyra

  OdpovědětVymazat
 17. "Vysral jsem hovno jako užovku, prodal jsem ho za stovku" je jasná sebereflexe.

  OdpovědětVymazat
 18. Kristova noho, Blondýno, ty se radši zase někam přestěhuj, a už se o nic tady na netu nepokoušej, protože poslední dobou jsou tvoje výtvory na hovno. Pana Volfa neznám, i když jeho obrázky mi neznámý nejsou. Tys evidentně nepochopila, že v tomhle případě jde o sluníčkovost (bože to je ale pitomý slovo) zcela záměrně. A jak jsem tak koukla na jeho web, tak tohohle člověka ty neurazíš. Spíš mu děláš reklamu :)

  OdpovědětVymazat
 19. To jsou zase stupidní komentáře :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jasné , a tvoj komentár je hotové Sokratovo dielo

   Vymazat
 20. Ne, promiňte, zastánci produkce Honzy Wolfa, ale délka jeho působení na trhu a ve "slušných knihkupectvích" opravdu nepředstavuje důkaz o kvalitě jeho práce. Je to stejné, jako skladba písní na rádiíčkách, jako je Blaníček nebo Impulsíček. Devastace vkusu se dělá přesně takhle - trh hustí do lidí to, co se někomu vlivnému vyplatí, a kvantitou i urputností moderuje poptávku... na úkor kvality. Český i jiný člověk často trpí nedostatkem sebevědomí a sebeurčení ve vztahu ke kultuře. Nemá čas nad tím dumat, přijímá to, co je mu servírováno, protože když je mu to přeci servírováno, tak to má přijímat. Kdyby tohle nefungovalo tak dobře, nebylo by možné vydělávat na reklamě.

  Blondýně přeji brzké a hladké osvobození se z krabic a nalezení alespoň 80 % věcí. Sama to znám a i po dvou letech od stěhování nalézám. Mimochodem, ty modré sandály jsou v krabici s kancelářskými potřebami :).

  Lucie


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, devastace vkusu, díky, že jste to napsala!
   Sluníčkový nesluníčkový, to mi je putna, ale jsem NAŠTVANÁ (napsala bych nasraná, ale už by toho tu bylo moc), když se někdo považuje za spisovatele, a seká chyby jako Baťa cvičky.
   Taky mám ve dvou knížkách, co mi vyšly, pár chyb, ale jedná se o špatné rozdělení slov na konci řádků, a jednou špatně čárka ve větě (stejně jako to má Blondýna hned za prvním slovem, tu čárku za ještě :-) ).
   Jenže to první zmundili v tiskárně, a tu čárku jsem přehlédla, moje chyba a opět chyba tiskárny, faux pas, denně si to vyčítám.
   Ale HRUBKY??!! Proboha, hlavně ať to nikdo nevydává za záměr, protože to je neznalost gramatiky, nikoli záměr.

   Pokud toto někdo rád čte, baví se tím, a takové věci předkládá třeba i svým dětem (samozřejmě bez těch vulgarismů), nezbývá než se tiše modlit ...

   Zuziblanka

   Vymazat
 21. To s tím hovnem a užovkou mě rozchlámalo. Je to hodně podobný tomu vtipu Plave kapr v medu a křičí: To je hustýýý!

  OdpovědětVymazat
 22. Na tvorbě pana Volfa mi vždycky vadila jeho občasná apelativnost a moralizování, to jeho tažení proti "mrzoutům". Dnes mi vadí i ta falešná "insitnost" jeho veršovánek a kreseb. Radši mám projev opravdových bláznů. Svého času visíval po všelijakých čajovnách, studentských pokojích a v kuchyních studentských matek. Po několika stekáních se mi to dokonale zprotivilo.
  VP

  OdpovědětVymazat
 23. Jojo, nechte pana Volfa tvořit. Když navštívíte slečnu,co má v celém bytě plakáty a kalendáře tohoto umělce, je to spolehlivý indikátor, abyste vypadli a smazali si její číslo z mobilu. Ne vážně, ať si tito lidé žijí, jak chtějí, ať si kupují Volfa, ale pro mě je tvorba pana Volfa prostě směšná a otravně pritmitivní.

  OdpovědětVymazat
 24. Možná, že kdybyste poznali Honzu Volfa osobně, tak by vám to došlo - ta souvislost mezi ním a jeho tvorbou, ten jeho náhled na svět :) mimochodem básnička "Vysral jsem hovno jako užovku" mi přijde krásná alegorie na dnešní svět, nic víc za tím nehledám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alegorie na dnešní svět? Tak by to chtělo ještě druhý verš, třeba:
   Vysral jsem hovno jak užovku,
   prodal jsem ho za stovku.
   Finančnák teď na mne naléhá,
   abych mu odvedl dépéhá. :-)

   Vymazat
 25. Já bych teda řekla že ty hrubky tam jsou schválně. A když se vám to nelíbí, tak do toho nemusíte rejpat a můžete to nechat na pokoji, protože někomu to třeba připadá jako dobrý nápad. Tolerance názoru druhého je obrovské umění.

  OdpovědětVymazat
 26. Těch modrých sandálků by byla škoda... Jinak zrovna tenhle blog je psaný na úrovni a navíc alespoň light prozkoumává různé pokusy o ošulení lidí, krom jiného. Pohoršit se nad blbostí něčí tvorby je snad součást svobody, stejně jako právo jiného si ty hovadiny koupit. To nic nemění na přínosu symbolu usmívajícího se slunce na vzkazech ;-) Pokud tedy není zobrazeno, jak právě vypustilo užovku barvy ornice...

  OdpovědětVymazat
 27. Bože co to tu dneska je, sjezd sluníčkových lidiček? Poblila bych se z celého Volfa, vám to fakt nepřijde ubohé?

  OdpovědětVymazat