O ranní moči, mailech a prapodivných aukcích

Když jsem nedávno psala o vyčůraných budoucích matkách a o kšeftování s pozitivními těhotenskými testy, ani ve snu by mě nenapadlo, že by někdo s něčím podobným zkusil podnikat. A ono jo!

ttest.cz

Pozitivní těhotenský test se prodává na webové stránce ttest.cz. Hraje se tu trochu na to, že je to super vtip a ohromný kopec legrace, prodejce ale nezapomíná na ty nejmíň morální a nejmíň logické důvody, proč si ženy mají test koupit. Otestování partnera, vydírání milence, snaha za každou cenu si udržet někoho, kdo chce být s někým jiným, vyrazit z chlápka peníze jako že na potrat. Prodejce se tím vůbec netají.

ttest.cz
Další způsob jak ženy využívají tento test, je ten když jsou bezradné a s partnerem či milencem si neví rady. Často tento test používají jak zbraň pro kvalitní pomstu s konečným výsledkem "vždyť to byla jen sranda" (Doslovný přepis.)

Jak je vidět, autor textu má nejen zvláštní morálku a svérázného podnikatelského ducha, ale taky zřejmě mimořádné nadání a cit pro češtinu. Kdo by řekl, že bezradná žena si neví rady, žejo.

I přes to že jsou muži nejsilnější hrdinové a snaží se zaujmout vedoucí pozici ve vztahu máme snad jedinou zbraň, kterou dokážete muže zaskočit, rozplakat nebo ukázat svou pravou mužnost. Každý chlap si myslí že umí všechno a že má vše pod kontrolou, tak proč si ho neotestovat a nepřekvapit ho něčím co by od Vás nikdy nečekal a zároveň si tak ověříte jeho "tatínkování" (Doslovný přepis.)

Pardon, ale tatínkování? To je co za výraz? Že by šlo o zaměření cílové skupiny z Mimibazaru?

Tento trend testování mužů se objevil v USA a má neuvěřitelný úspěch mezi ženami z celého světa. Mnoho žen prohlásilo, že tento "vtip" jim vztah utužil a posunul na vyšší úroveň a díky tomu zjistili, že "Je to ten pravý". (Doslovný přepis.)

Jo, podraz s falešným testem určitě vztah utuží. Podvedený muž mi rozhodně padne k nohám a bude mě milovat nadosmrti.

Úplně živě si navíc představuju pana podnikatele s tímhle vtipným produktem (takhle ho sám v objednávkovém formuláři nazval), jak k němu do kanceláře každý den přichází několik těhotných žen se zavařovačkami plnými ranní moči. A pan podnikatel (nebo nějaký jeho zástupce pro výrobu pseudotěhotenství) do zavařovaček namáčí těhotenské testy, vytváří z nich testy pozitivní a pak je rozesílá po celé zemi.

Kšeft to každopádně bude pořádný. Běžně prodávané těhotenské testy stojí kolem třiceti korun. Pozitivní test se pak otočí za 289 plus poštovné. (Při platbě předem je to 30 korun, dobírka vyjde na 120). Takže to máme nějakých plus mínus dvě stě pade za odeslanou obálku. Když se prodají čtyři denně, máme doma třicet tisíc za měsíc. Mínus náklady na výkup těhotenské moči.


ttest.cz
Asi nemusím podotýkat, že na stránce neexistuje ani jediná informace, která tam podle zákona musí být, tedy identifikace prodejce, kontakt, obchodní a reklamační podmínky. Vůbec nic.

Takže když prodejce dodá místo pozitivního těhotenského testu třeba letáček o plánovaném rodičovství, může si kupující stěžovat tak maximálně na lampárně. Tenhle prodej je totiž nejenom nemorální, ale taky nelegální.

Ani mě nepřekvapilo, že si tuhle podivnou stránku zaregistrovala společnost, která provozuje pofidérní eRmail, aukce Daseto.cz a jiné vykutálené kšefty.


nic.cz

O eRmailu už se psalo všudemožně mockrát, stejně tak i o Daseto.cz, takže ani jednu z těchhle podivných podnikatelských aktivit nemusím moc rozebírat. Obě prostě dost zavání.

Princip eRmailu je v tom, že se v něm člověk zaregistruje, dostává reklamní maily a vydělává na tom, že je čte. Údajně dostane od 80 haléřů až po pětikorunu za každý přečtený mail.  Zvláštní je, že firmám nabízí eRmail rozeslání reklamy na sto tisíc mailových adres za 14 tisíc korun. Stejnému počtu registrovaných uživatelů ale údajně vyplatí minimálně 80 tisíc. Takže jim ještě doplatí ze svého asi tak 66 tisíc korun, pokud jim skutečně zaplatí jen těch 80 haléřů. No, nejspíš se firma velkoryse rozhodla, že bude tenhle systém dotovat ze svého. Taková charitka.

Nebo taky ne. Podle nejrůznějších diskuzí na internetu obvykle klikací přivýdělek končí pro poctivé klikače dvěma způsoby. Buď klikáte jako o život a v okamžiku, kdy se blížíte k minimální hodnotě pro výplatu (třeba tisíc korun), přesunou vás do vyššího výplatního levelu a nevyplatí nic, než se dosáhne další hranice pro výplatu (dva tisíce). A těsně před ní přichází další přesun do dalšího levelu a další hranice a další... A nedostanete žádné peníze.

Nebo klikáte, a když naklikáte dost peněz, přestanou prostě maily chodit, aby se tisícikorunové výplatní hranice vůbec nedosáhlo. A nedostanete žádné peníze.

V několika diskusích jsem se dočetla, že za jeden rok poctivého čtení mailů od eRmailu se dají vydělat závratné tři čtyři stovky. Na minimální stanovenou hranici pro výplatu je potřeba zobrazit minimálně dvanáct stovek reklam. Kdo má na tohle čas, vydělá si za stejnou dobu mnohem víc třeba při roznosu letáků.

Má to ještě jeden zajímavý moment. eRmail může nakládat s registračními údaji účastníků a klidně je prodávat. Výdělek na takové databázi desítek až stovek tisíc naivků rozhodně není jen pár korun.

eRmail.cz
A teď Daseto.cz - tady jde o jakési aukce zboží. Přihazuje se za kredity. Jeden kredit stojí kolem pětikoruny, při nákupu přes sms je třeba za 10 korun. Každý příhoz zvýší cenu nabízeného zboží o pár halířů a zároveň prodlouží aukci. Kdo přihodí poslední, může si koupit třeba mobil za 145 korun.

Daseto.cz

První potíž je v tom, že Daseto značně přestřeluje ceny inzerovaného zboží. Například mobil Nokia N900 Black, který má podle něj údajně cenu 15 900 korun, se prodává běžně za necelou třetinu.

Druhá potíž: Nejbližší aukce skončí nejdřív za víc než 6200 hodin, konkrétně u mobilu to je tedy za 261 dnů. Pokud za tu dobu nikdo nepřihodí a čas se neprodlouží.

Třetí potíž: Stejný mobil se naposledy prodal za těch zmiňovaných 145 korun. Příhoz byl po desetníku. Takže těch příhozů bylo v jediné aukci minimálně 1450. Krát nejmíň pětikoruna - to máme výdělek pro pořadatele aukce minimálně přes sedm tisíc korun, které získal od všech, kdo do aukce přihodili.
Daseto.cz

Velmi výhodné pro provozovatele, velmi nevýhodné pro běžného uživatele.

Všechny zmiňované projekty od prodeje pozitivních testů přes eRmail až po Daseto.cz kalkulují s lidskou naivitou, s lidskou touhou vydělat peníze a s absencí zdravého selského rozumu. Balík totiž vydělají fakt jen provozovateli.

Jen jsem zvědavá, kdy majitel těchhle tří webů začne kšeftovat třeba se snímky z ultrazvuku... Dvojčata budou za speciální příplatek.


___________________________________

Děkuju Kristýně za tip na ttest.cz!


56 komentářů:

 1. Velice zajímavý předmět podnikání, co na to asi řekne ČOI ? A co dotyčný vykuk uvádí v daňovém přiznání ? Po kontrole z finančáku už se snad podobnými "vtípky" zabývat nebude.
  LS

  OdpovědětSmazat
 2. Jen na okraj a mimo téma článku: Pokud kritizuješ češtinu, tak si sama zkontroluj chyby a překlepy! Je to dost trapný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty také !

   Smazat
  2. Nějaké dvě tři chybky na osobním blogu jsou srovnatelné s podivuhodnou češtinou na něčem, co se tváří jako prodejní web. Jo jo.

   Smazat
  3. Jsem asi slepá, ale kde má pisatelka úvodního příspěvku chybu?

   Smazat
  4. Všechno se tu píše jsou jenom lži.Každý si tady na těch stránkách bohužel pod podporovanou anonimitou může napsat co chce.Napadnou koho chce.

   Smazat
 3. Takto si mě vyzkoušet moje polovička a potom ha ha byl to vtip, tak ji pošlu do zadele...

  OdpovědětSmazat
 4. Už vidím, jak mi podvedenej chlap skáče do náruče a říká: "Ty jsi mě ale doběhla, ale já tě táák miluju, pojď, vezmeme se!"

  OdpovědětSmazat
 5. Jen jestli nebude pointa v tom, že někdo podnikavý čte blog Protivné Blodýny :-) Samé inspirující články :-D
  "Helemese, tak ony se daj prodat i pozitivní testy? Franto, kup modrou fixku, nahoď pořádný webovky, a jedem!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy byste byl asi povedený podnikatel, ta čárka vážně není modrá :oDDD

   Smazat
  2. A chlapi to vědí? ;)

   Smazat
  3. Tohle nejsou žádné inspirující stránky.Bohužel jen a jen sprosté dohady.Lidé sem vkládají pouze svá nepodložená tvrzení.A ostatní se velmi rádi přidají

   Smazat
 6. Moc hezké =D a předala jsi upozornění na ČOI? Snad by se tomu podívali na zoubek.
  Mimochodem oprav si "může si *prodejce* stěžovat.." ;)

  OdpovědětSmazat
 7. Pecunia non olet.

  Docela by mě zajímal názor čtenářek tohoto blogu na další "vyčůranost" - úmyslné vynechání hormonální antikoncepce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. osobně to nepovažuju za fér postup a nepoužila bych ho (ale já taky nikdy nebyla typ, co po dítěti nějak obzvlášť touží), ale v okolí o jednom vím a ten dopadl "happy endem" tatínek nejen, že to skousl, ale nakonec byl i rád a došlo i na druhý, tentokrát plánovaný oběma

   Smazat
  2. Velmi jim přeju, pokud se na ně takový muž vykašle.
   I když ani to mu nepomůže, platit musí tak jako tak... Kdybych zjistila, že to dělá třeba nějaká kamarádka, tak už by kamarádkou déle nebyla. Největší humus.

   Smazat
  3. Tak muž se snad také může chránit ne? Ale ono to jaksi není pohodlné, tak at partnerka baští hormony, že.. já to zas takovým týpkům přeju :-)

   Smazat
 8. Proč prodávat jen pozitivní testy? Co takhle rovnou prodávat pozitivní moč?

  OdpovědětSmazat
 9. Nedávno jsem na (cizím, hehe) záchodě našla staré číslo marie-claire a při prolistování jsem narazila na článek právě o takovémhle podnikání. Psali, že se to zatím děje spíš v Polsku a Německu a že k nám to prý ještě nedorazilo. Vyděsilo mě ale, že ten článek působil pozitivně, skoro jako reklama. Jediný "rozumnější" názor tam zazněl na konci, něco ve smyslu "Zvažte, jestli se vám takový způsob legrace vyplatí..." .. takže to fakt nebude jen nějaká česká po/vychcanost a už vůbec ta podnikatelská aktivita nevznikla díky tomuhle blogu...

  OdpovědětSmazat
 10. napadá mě i pár dalších možností, na co vše by bylo možno prodávat pozitivní testy....

  OdpovědětSmazat
 11. Nejsmutnější na tom je, že existují pipiny, co to koupí, podpoří takový obchod a ještě pomůžou nějakýmu jelimanovi si namastit kapsu.

  OdpovědětSmazat
 12. Ani nevím, proč se tenhle blog jmenuje protivná blondýna. Ze způsobu myšlení a vyjadřování musíte být inteligentní sympatický člověk.

  OdpovědětSmazat
 13. Blondyno co se děje? Už skoro měsíc je tu mrtvo :O

  OdpovědětSmazat
 14. Nezabila blondynu nejaka potrefena husa?

  OdpovědětSmazat
 15. Tady chcíp pes...

  OdpovědětSmazat
 16. blondýna sa na nás vykašľala :-(( fňuk, fňuk :-(((

  OdpovědětSmazat
 17. Skvělý článek,možná a bohužel, je to i návod pro nenechavce ;)

  OdpovědětSmazat
 18. Přibude tu vůbec ještě někdy něco????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nie.Blondýna sa už blogom opakovala, tak s ním skončila.Inak, aj keby sem niečo nové pridala, už by som ju nečítala.Bolo by maximálne netaktné, aby niekto po dvoch mesiacoch niečo spáchal a myslel si, že všetko je v pohodke. Napísala protivná bruneta.

   Smazat
  2. Jasně, nečítala, proto sem už přes měsíc chodíte čučet do diskuse. :-)

   Smazat
  3. Čučať sem nechodím , objavila som tento článok až teraz , keďže som bola dlhodobo bez internetu.Do fóra ešte občas mrknem , ale asi aj s tým prestanem , lebo tam nič nové nepribúda.Celkovo tento blog upadá.

   Smazat
  4. Tož to jo, s tím upadáním máte pravdu. On upadal už loni, ale ještě ne tolik.

   Smazat
  5. Veď to. Ale je mi to aj trochu ľúto , predsa len , bol to celkom dobrý blog.Fakt ma však štve , že blondýnka neráčila ani napísať sem o tom že končí.Sama sa tu veľakrát oháńala elementárnou slušnosťou , ale aby aspoň dala vedieť svojim čitateľom že na ďaľšie články čakať nemajú , to nie.

   Smazat
  6. no a co když to není ani tak netaktní ale prostě ji nějaká životní situace dohnala k tomu, že teď nepíše, protože má třeba osobní problémy, přestěhovala se, je v nemocnici po autonehodě nebo cokoliv jiného ale nikoho bych neodsuzovala za to, že nepíše. Snad je to tak, že je opravdu "neslušná", nerozloučila se a přestala psát ale vůbec to tak bohužel nemusí být.

   Smazat
  7. Prosím tě nerozčiluj se a raději už sem nic nepiš.Tady nejde o komunikaci se zadavatelem a majitelem tohoto serweru.Tady jde o špimavou komunikaci mezi lidmi.A ona tiše z dálky na vše dohlíži a těší se z toho jak prohnilá je naše společnost ve které žijeme.

   Smazat
 19. Ahoj Blondýno, pokud máš ještě chuť pokračovat, posílám tip na FB stránku. Respektive na profil pana "kuchaře". Koukni na https://www.facebook.com/pages/Chef-PETR-Hajduch/313992332044539
  Z popisu: "Prezentace a ukázka z mé práce za posledních několik let.Moje speciality a kulinářská fantazie někdy dá se říci přesahuje gastronomické taje kuchyně ."

  Řekl bych, že fantazie skutečně nezná mezí. Ovšem všechny prezentované fotky jsou ukradené odjinud. A například 18.12.2012 používá fotku z nějaké kuchařské soutěže (na které prokazatelně nebyl) s popisem "foto s kamarády".
  Ovšem jeho osobní webovky http://mistr-kuchar-petr-hajduch.webnode.cz/ jsou taky výživné... Prý vařil pro Havla i knížete. Tak nevím, na mě působí jako dokonalý baron Prášil. O jeho vaření se totiž jinde na webu nedá nic najít.
  Rád si o něm přečtu článek od tebe :)
  Jirka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč mi mažete příspěvky?

   Smazat
  2. Kup si nějakou kuchařku aby jsi dohnal své ztracené ego u plotny.Nebo si najdi někoho kdo tě to naučí a nemusíš tu nikoho natírat.Já nejsem kuchař ale podobný keci sem může napsat jenom nějaká socka.............

   Smazat
  3. Tady na tom to webu může každý vyblít co chce a jemu naprosto jedno jestli to je pravda a nebo není.
   Horší je že se to na několik let objeví na internetu.Není tu nikdo za nic zotpovědný.A tak tu špiní jeden druhého.
   A administrátor sedí doma a čumí na tyhle stránky zřejmě z dobrým pocitem.
   Smazat
  4. Víš proč to sem napsal o tom kuchaři.Proto že je to chudák který si už neví rady kam by si šel na sebe stěžovat.To jsou přesně typy lidí kteří nikdy nic v životě nedokázali.Tak si hledají místa kde jen mohou ostatním škodit.A tady na tom webu mají prostor každýho bezdůvodně natřít.Tady totiž projde všem všechno.Sem můžeš beztrestně napsat lži pomluvy a nic se ti nestane.

   Smazat
  5. Mě se tohle také nelíbí.Pomlouvání lidí.Nikdo nic pořádně nevi a lidé se tu perou jak za komunistů.Co ochrana osobních ůdajů?
   A co admimistrátor těchto stránek které jsou s prominutím na blití.

   Smazat
  6. Daleko největší dement bude zřejmě dole podepsaný pan Jíří.Který se tu vyblil na kuchaře o kterém konkrétně neví zhola nic.
   A nebo mu píchá jeho starou a on se mu chce pomstit.
   Každopádně pan Jiří bude z této stránky nejvědší kreten.
   jelikož tohle sem nepatří.

   Smazat
  7. Řekla bych že panu Jirkovi si ten ten mistr kuchtík třeba přefikl jeho ženu......................................... a pan Jíří neví kam by si šel postěžovat

   Smazat
 20. ...tady to žije...

  OdpovědětSmazat
 21. Zdravím.Myslím že na vaše stránky může zřejmě napsat kdokoli a cokoli aniž by si uvědomoval co tím může způsobit.A tak o zveřejněných sprostáren a zpochybnování až po rádoby vědecké příspěvky.
  Myslím že by měl admistrátor těchto stránek trochu přidat na tom aby se na tomto webu nezveřejnovali lži s jménem příjmením datumem narození a trvalým bydlištěm.Trochu ůcty a zachování ochrny osobních ůdajů.

  OdpovědětSmazat
 22. Dufam, ze blondyna je ok.

  OdpovědětSmazat
 23. Bylo by docela dobré to tady celé ukončit.Celou tuhle hnusnou webovou komunikaci.A mrknout se na aktivity milé blondýny.
  Podívat se kdo to vůbec je a co všechno je tu protiprávní.
  Zkopíroval jsem několik stránek a zasleme je na ůřad pro ochranu osobních ůdajů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ukončení tyhle tý špíny nemá bohužel nikdo žádný páky.
   Mrkně te se i na jiné rozhovory v jiných diskusích na tomhle servru.
   To je téměř v každé diskusi.
   A nepomůžež si.
   Majitelka a neb snad majitel tohoto serveru je to samé jako kdysi zasraný komunisti.

   Smazat
 24. Blondýna a její web který si sama vytvořila je opravdu vrchol prasárny.Je mi líto.
  Podle mě je to stará bolševická kunda..................

  OdpovědětSmazat
 25. wau, tak tohle je super článek...víc takovejch. Opravdu mne pobavila možnost si koupit pozitivní test:)

  OdpovědětSmazat
 26. Čtu tady samé provokace, lži a pomluvy.
  Kde je osoba která tu za vše ručí.
  Kde je paní blondýna se svým sprostým týmem.
  Zřejmě se to téhle čubce vše co zde čteme jaksi vymklo z rukou.
  At si tu sjedná nápravu nebo je snad už také zařazená mezi tenhle povl.

  OdpovědětSmazat
 27. Podle mě blondýna je už za tyhle stránky za katrem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to se milý asi velmi mýlíte.Tyhle hnusové co se živý lidskými osudy mají právé štěstí .
   Leda že by ji někdo dal mezi čtyřma očima přes tu svou sprostou nevymáchanou držku.

   Smazat