Vymyšlení odborníci a sms za dvě stovky

Když je člověk bez práce třeba rok, je to peklo. Přesně tohle prožívá můj kamarád. Ve firmě, kde pracoval 15 let, se rozhodli, že jeho místo potřebuje syn šéfova spolužáka. Přestože kamarád není žádný flákač, práci se mu najít nedaří. A to hledá, jak to jde.

Podobně zoufalých lidí jsou tisíce. A existují firmy, které si právě na tom jejich zoufalství postavily byznys. Jednou z nich je ta, která údajně nabízí práci na webu nabidka-prace-rychle.cz. Zřejmě platí slušné provize, protože mailem mi přišel affil-odkaz na jejich web už několikrát od různých odesílatelů. Naposledy od jakože personální manažerky. Asi nemusím zdůrazňovat, že práci sama nehledám a nejsem aktivní na řádném portálu zprostředkovávajícím práci.Vsadím svoje nejoblíbenější sandálky na dvanácticentimetrovém podpatku, že tahle firma nikomu práci nesežene. I když se v záhlaví svého webu chlubí impozantním číslem, kolik že k dnešnímu dni rozeslala pracovních nabídek. Číslo se zvětšuje každé dvě sekundy o jednu, aktuálně jich prý poslali přes 51 tisíc. Úřad práce a personální agentury jistě blednou závistí.

www.nabidka-prace-rychle.cz

Už na první pohled je jasné, že tahle firma a serióznost nemají moc společného. Kromě prazvláštního počítadla rozeslaných nabídek, které mi zrovna v tuhle chvíli ukazuje o deset tisíc míň než před pár hodinami, bijí do očí i názory odborníků a zkušenosti uživatelů. 

Samozřejmě, že jsou vycucané z prstu. 

www.nabidka-prace-rychle.cz


Lukáš Pohl, Miroslav Čiřický, Lukáš Fralt a Ondřej Patonický neexistují. Jejich tváře si provozovatel portálu půjčil v lepším případě z fotobank, v tom horším je prachsprostě ukradl. 

www.fotosearch.com

Fotku HR specialisty Lukáše Pohla prodává fotobanka FotoSearch. Miroslav Čiřický je ve skutečnosti Bond. Richard Bond. 

www.apgarmylive.com

Šéfa IT oddělení udělali z Edwina Edwardse a spokojený uživatel Ponický je taky z fotobanky.

www.armeinfo.com

www.123rf.com

Kdo chce najít práci přes tenhle prapodivný portál, musí vyplnit dotazník a odklikat odpovědi na spoustu otázek. Dotazy na vzdělání, pracovní dovednosti nebo minimální požadovanou mzdu bych pochopila. Ovšem otázky, jestli zájemce poslouchá dechovku, měl ve škole rád základy společenských věd nebo jestli lyžuje, jsou trochu mimo mísu. I když, třeba jde o nějaký tajný personalistický fígl, jak zjistit, jestli se hodím víc do šroubárny nebo na pozici ředitelky zeměkoule. 

www.nabidka-prace-rychle.cz


Na každé straně dotazníku je nápověda: "Vyplňte dotazník podle pravdy. Nejde o to, abyste zodpověděli všechny otázky, ale aby byly správné. Po vyplnění Vám nabídneme několik desítek prací právě pro vás..."

Asi jsem odpovídala správně, protože se mi vzápětí ukázalo omračující číslo, kolik že nabídek mí portál našel. 

www.nabidka-prace-rychle.cz


Stačí, když pošlu dvě sms po 99 korunách, abych ty nabídky dostala. Obávám se, že víc než šest tisíc nabídek práce bych neunesla já ani můj mail. 

Aby to celé vypadalo, že to portál s těmi nabídkami myslí vážně, jsou na stránce dokonce i nějaké k vidění. Absolutně sice neodpovídají tomu, co jsem do dotazníku naklikala, ale jsou tam. 


www.nabidka-prace-rychle.cz

Potíž je v tom, že jsou jen stažené z nabídky skutečných personálních agentur a webů zprostředkovávajících zaměstnání. A ještě jsou stažené blbě - bez mezer, s hvězdičkami místo odrážek, ale do slova a do písmene. 

www.prace.cz

www.prace.cz

www.jobs.cz

Na portálu není ani slovo třeba o obchodních podmínkách a podobně. Jediná informace, která tam je, je to, že službu provozuje eseróčko VOV Praha. Jde o firmu, kterou podle obchodního rejstříku v minulosti zakládali lidé z Ruska a Kazachstánu, dnes ji vlastní žena s rusky znějícím jménem. Tahle firma stojí za různými službami, které fungují na principu "pošli nesmyslně předraženou sms a my ti pošlem nesmyslnou věštbu, výsledek psychotestu nebo nějakou tu erotiku."

Lidé bez práce bývají zoufalí a neuvědomují si, že solidní agentura si od nich žádné peníze za zprostředkování zaměstnání nevezme. Provizi jí platí firmy, které zaměstnance hledají.

Já bych tedy téhle firmě nezaplatila ani pětikorunu. I kdyby mi tu ředitelku zeměkoule nabídli. 

27 komentářů:

 1. Bond. Richard Bond :-))))

  OdpovědětSmazat
 2. Personální manager tak skvělé firmy má účet na yahoo.com? :)

  OdpovědětSmazat
 3. A já si říkám, že jsem to už někde četla...
  Taky mi přišla asi 3x do mailu jejich nabídka. Pochopitelně mi to přišlo celý podezřelý, tak jsem si jen tak ze zvědavosti vyhledala na netu něco o "majiteli firmy panu Čiřickém" a narazila na podobnej článek na jiným webu.
  No ale chci říct, že čím víc se o takových podvodnících bude psát, tím líp!!!

  OdpovědětSmazat
 4. To je hnus, sama jsem mezi lidmi, kteří se marně snaží najít místo a to, že jsou takové lidské hnidy, kteří by na mě a dalších chtěli ještě vidět, mě opravdu vytáčí.

  OdpovědětSmazat
 5. Takových podvodů jsou tisíce, viz:
  http://podvodnepracenadoma.eu/
  http://finance.idnes.cz/vetsina-praci-inzerovanych-jako-z-domova-je-podvod-vyzkouseli-jsme-1p8-/podnikani.aspx?c=A090618_1209797_zamestnani_bab
  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/409231100080814/ – reportáž začíná v čase 8.19

  OdpovědětSmazat
 6. Provozovatel této služby porušuje řadu podmínek. Na cenu by měl upozornit zřetelně před vyplňování dotazníku. Měl by také na webu uvádět funkční kontaktní údaje (e-mail je nefunkční). Doporučuji podat reklamaci na partner@airtoy.cz. To je firma, která poskytuje napojení na operátory a službu PR SMS.

  OdpovědětSmazat
 7. Na velmi podobném princip funguje i podvodný portál proJobs: http://www.projobs.cz/.

  OdpovědětSmazat
 8. a tuhle podivuhodnost znáte? http://www.cervenacerna.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podobných stránek je na netu bohužel hodně. Podvedených taky, protože je to jasný podvod.

   Smazat
  2. Ale výborně, jen podvodníky vypíchněte, čím víc se o tom ví, tím víc lidem se pomůže! Podívejte, film Šmejdi pomohl zastavit pár šupáků. Lidi si musí vtlouct do hlavy, že můžou být podvedeni.

   Smazat
 9. Tady ten web se nedavno drazil na webtrh.cz, tudiz ho nekdo na rychlo vytvoril a prodal.

  OdpovědětSmazat
 10. Aj ja mám skúsenosť s projobs.cz. Najskôr som bola prekvapená, koľko pracovných ponúk tam je. Potom som tam našla originálne napísanú ponuku, na ktorú som reagovala pred rokom na úplne inom (serióznom) pracovnom portáli. Ponuka bola časovo obmedzená a prevádzkovateľ portálu údajne SÁM SELEKTUJE, či je daný uchádzač vhodný pre pozíciu. Takže odošlete sms, zareagujete na ponuku, napíšete sprievodný list a... zamestnávateľ sa o vás možno ani nedozvie. Teda vôbec sa to nedozvie, pretože ponuku nezadal.

  Platíte však za časovo obmedzenú registráciu na portáli, vďaka ktorej na tieto ponuky môžete reagovať. Aj ponuky sú časovo obmedzené a zvyčajne treba reagovať napr. do zajtra. Zvláštne je, že tento portál som našla asi pred 2 mesiacmi. Po prečítaní článku od Protivnej blondíny som ich opäť skontrolovala... a predsa! Stále človeka na dané miesto hľadajú, ak chcem reagovať, čas mám ešte do zajtra...

  Ďakujem blondíne za to, že vyšla s pravdou von. Je smutné, že keď človek príde na to ako odrbať druhého, nedá mu to a fakt to urobí. Priala by som si, aby to bolo naopak a ľudia prichádzali radšej na to, ako byť k druhým féroví.

  OdpovědětSmazat
 11. nejvíc mě stejně dostal "cizý jazyk"...

  OdpovědětSmazat
 12. Provozovatelem těchto služeb je "pan" Josef Huspek mladší, ročník 1991, Beroun. On se sice schovává za různé lidi, kteří pro něj dělají, ale tím "mozkem" je on. Znám ho, jednou jsem se s ním sešel a je to pěkný vyčůránek, člověk by to do něj neřekl.

  VOV Praha poskytuje ten platební systém a provozovatelem není - leda že by web od pana Huspeka koupili (v tom případě v tom jedou obě strany :-). A majitelka této společnosti je bílý kůň. VOV Praha tam poskytuje ty SMS, možná pro něj něco dělali, takže úplně "čistí" taky nejsou...

  Ale ten zmíněný pan Huspek má i různé další vtipné weby jako zvetseni-udu.info, datumtvesmrti.cz, navod-jak-zhubnout.cz, zminovana nabidka-prace-rychle.cz a dalsi. On tyhle hovadiny vymýšlí.

  Pravděpodobně to neprogramuje a snaží se schovávat buď za provozovatele nebo za ty lidi, s kterými spolupracuje.

  OdpovědětSmazat
 13. mimochodem, idnes.cz to dělá taky - jejich odkazy na finmarket jsou plný vymyšlených lidí s fotkami z databanky

  OdpovědětSmazat
 14. Podvedených budou mraky. Sehnat v dnešní době práci je skoro nemožné, třeba když jste matka dvou dětí bez hlídání... I tak mě odradila tato taktika posílání sms, nabídka mi mailem přišla několikrát. Ale firma hřeší na to, že tonoucí se stébla chytá...

  OdpovědětSmazat
 15. "Cizý" jazyk? To jako fakt?

  OdpovědětSmazat
 16. Najit dobrou praci na hlavni pracovmi pomer se rovna skoro zazraku. Mam spoustu kamaradu co pracovat chteji a nikdo jim praci neda. Sehnala jsem sama temer po roce, a to pres znamy. Drzim vsem palce at se jim zadari a nenaleti takovym podvodnikum, diky kterym se dostanou akorat jeste do problemu.

  OdpovědětSmazat
 17. takto hľadala iba vedľajší zárobok moja kamarátka na materskej, prácu na doma. Narazila na kompletovanie prepisovačiek. Krásne urobený web, ale hopla! Najprv sa musí zložiť ževraj vratná záloha 500 kč, ktorá sa vracia pri ukončení spolupráce. Na otázku prečo, že aby firma neprišla o peniaze ktoré má v materiáli s ktorým bude ona pracovať. Srdce by sa na tú prevzácnu umelú hmotu aj ulakomilo ale rozum sa pýta čo potom s tou plnou krabicou tušiek pod stolom? To nikto nevedel. Tak pátrala po práci na doma ďalej a nenašla. Všade objednaj si manuál za symbolické dve stovky, pošli sms za usmrkaných 99, alebo zlož zálohu 700 atd. Je to hnus. Keby som mal peniaze na rozhadzovanie, tak nehľadám zárobok asi.

  OdpovědětSmazat
 18. Prace z domova, to zni moc hezky, ale podvod je to snad pokazdy a presne timhle stylem. Myslim ze tu uz o tom byl i clanek, nebo se mejlim @?

  OdpovědětSmazat
 19. Nebylo to tady ale bylo to jinde.
  http://finance.idnes.cz/vetsina-praci-inzerovanych-jako-z-domova-je-podvod-vyzkouseli-jsme-1p8-/podnikani.aspx?c=A090618_1209797_zamestnani_bab
  Pozor na ně!

  OdpovědětSmazat
 20. Je to pěkně hnusný takhle zneužívat důvěru lidí. Ale myslím, že každý kdo si přečte ty ukázky zaměstnání musí vidět, že je to blbost. Vždyť to je jak kdyby to psal analfabet...Nedůvěryhodné a to nemusím ani zjišťovat, kde si "vypůjčili" jakou fotku. Ale Tebe obdivuji, že ty fotky tak dohledáš...vůbec nechápu jak to děláš...

  OdpovědětSmazat
 21. Hezký článek teda. Já na ty rady při hledání práce šel jinam. Na webu je moje fotka, jsou tam obchodní podmínky a myslím, že poskytuji kvalitní rady. Tedy aspoň podle reakcí lidí, kteří mi píšou. Spíš se teda potýkám s něčím jiným. Že lidi v první moment nevěří, protože na každém kroku je vykutálená nabídka a když práci nenajdou, tak se ozvou až později.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Kosačíku, račte si laskavě dělat reklamu jinde. Než dávat někomu za nejistý výsledek 290,- Kč, to budu raději denně prohledávat internetové nabídky práce, ptát se ve svém okolí a hlavně - v současné mizerné době spoléhat spíš na štěstí než na nějaké pofidérní rady, kterých je všude plno ...

   Smazat