Novácká honba za senzací: Jde to ještě hlouběji?

Když začal zpravodajství na Nově šéfovat Martin Švehlák, řekl iDNES.cz, že chce zvýšit sledovanost, posílit regionální témata a korigovat zprávy o některých rodinných tragédiích. 

Prvních pár dnů po tom, co se funkce ujal, jsem čekala, kdy že se teda ty zprávy změní. A dnes jsem se změny konečně dočkala. Jenže to byla změna poněkud šokující. 

Po zprávách o tom, že se voda v mrazu mění v led, že v autě  je ve vedrech vedro, že na kapotě rozpáleného vozu se vajíčka neusmaží se slaninou ani bez ní, nebo že chleba padá namazanou stranou na podlahu, překonala televize Nova samu sebe. 

Chytla se totiž videa, které koluje po internetu a zachycuje evidentně psychicky nemocnou paní, která útočí na všechny kolem sebe v pražském metru. Útočí hnusně, je sprostá, plive kolem sebe, napadá lidi. Nechová se normálně, to je jasné na první pohled.  Záznam z jejího řádění zřejmě přišel novácké redakci natolik zásadní, že se zpravodajci  jali po té nemocné paní pátrat. 

A tak se dnes ve zprávách objevila reportáž, ve které kromě sousedů potvrzuje i psycholožka, že žena z videa je vážně psychicky nemocná. Nechybí rady, jak s takovým člověkem jednat. "Na takové lidi je nejlepší vůbec nereagovat," říká psycholožka před kamerou. 

Takže co udělají investigativci z Novy? Ženu najdou a s empatií sobě vlastní s ní taky jednají. A říkají tomu pozitivní strategie jednání. 

Reportérka sama popisuje: "Já jsem sama chvílemi nevěděla, jak s paní Julií jednat, jak s ní mluvit. Celou dobu jsem si ale říkala, že bude lepší, když zvolím tu pozitivní strategii v jednání a bude to tak lepší pro nás obě dvě, protože je nemocná a za tu svoji agresivitu vlastně vůbec nemůže. Jenže podle jejích reakcí těžko říct, jestli to jednání je lepší v dobrém nebo ve zlém." 

Ta pozitivní strategie vypadá asi nějak takhle:

Psychicky nemocná žena dá dvojici reportérů, kteří po ní jdou, jasně najevo, že s nimi nechce mluvit. Zavře se doma. Přesilovka reportérů číhá před domem. Žena vychází, reportéři se k ní vrhají a dožadují se vyjádření. Žena odmítá, snaží se utéct, začíná nadávat. 

Reportérka pokřikuje: "Vždyť se k tomu můžete normálně vyjádřit." 

Žena se vyjádřit nechce, zdůrazňuje, že ji redaktoři obtěžují, rozčiluje se čím dál víc a pak si odplivne.

Reportérka piští: "Proč na mě pliveté? Ona na mě normálně plivla?"

Žena dál prchá. Reportéři za ní. Redaktorka vříská: "Právě proto se pojďte vyjádřit k tomu co je, plnýho internet že jo. Proč těm lidem neřeknete co se tam stalo? Tak někdo vás natočil, vypadá to poměrně blbě - ale my jsme se slušně přijeli zeptat a vy se s náma bavíte tímhletím stylem."

Pak se ženě podaří konečně prchnout. 
Vraťme se zpátky: V příspěvku zaznělo, že žena je psychicky nemocná. Že za svou agresivitu nemůže. Přesto na ni redaktoři doslova uspořádají hon a přesně proti doporučení psycholožky nereagovat vyhrocují celou situaci do absurdna.

Celé to dokopává tn.cz a prásk.cz, novácké weby, které si taky na příběhu zgustnou. A o paní Julii píšou jako o Julče, v horším případě jako o babě.

www.prask.nova.cz

www.tn.cz

V žádném případě nechci tvrdit, že agresivita a nadávky jsou v pořádku. Naopak. Ale vzít si na mušku psychicky nemocnou ženu, oznámit, že nemocná je a pak ji provokovat a vymáhat si rozhovor, který fakt nechce poskytnout, to není bulvár. To je elementární svinstvo. Vážně pochybuju o tom, že by v obou reportérech, kteří se do akce pustili, byla nejmenší špetka lidskosti a morálky.

Myslím, že TV Nova objevila nejhlubší dno, kam až může zpravodajství v honbě za sledovaností klesnout. 

Rodinné tragédie nahrazuje hon na psychicky nemocné lidí. 

Hlouběji už to snad nejde.

167 komentářů:

 1. Naprostý souhlas. Upřímně mi jí bylo docela líto, když po ní šli.. Chápu, že v metru to přehnala, a tam by zasloužila tak akorát pár facek. Ale prostě videí s agresivními lidmi je plný internet, ale nikdy se za nimi žádná televize nehonila. Kdyby mě asi na cestě domů přepadli reportéři, tak bych byl asi také agresivní. Tohle je už docela obtěžující, zvlášť když vědí, že žena je psychicky nemocná. Totálně mi to nejde do hlavy. M.A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A zrovna to, že se nějaká ženská vztekala v metru do televizních novin dle mého názoru fakt nepatří. Naprosto mimo mísu. Žena neporušila zákon, nespáchala nějaký trestný čin, sice se chovala opravdu nevhodně, ale to není důvod, aby se za ní hned televize nova honila. Naprosto mimo mísu. M.A.

   Vymazat
  2. A to mně jí líto rozhodně nebylo, když je teda nemocná, tak ať bere prášky nebo ať ji zavřou někdo do ústavu, kde nemůže napadat normální lidi, doufám, že dřív nebo později potká někoho, kdo jí pořádně uzemní.
   A že nic nespáchala, minimální svým chováním z metra by se určitě do skutkové podstaty přestupku bez problému vešla :)

   Vymazat
  3. Bába je fakt hnusná a budu rád pokud jí nikdy nepotkám se svoji 5letou dcerou, těžko bych vysvětloval proč je někdo takový a proč by ona za to samé dostala přes pusu.

   To co předvedli reportéři bylo opravdu na facku.
   Připomíná mi to podobnou reportáž na Nově, před x lety kdy obestoupili ženskou které zemřel/byl zabit (už si nepamatuji) manžel a požadovali její vyjádření.
   Ta ženská byla před zhroucením a doslova se v slzách plazila po plotě aby jim unikla, ale pořád jí lezly do cesty a cpali mikrofon do obličeje.
   Tenkrát a tady dostává pojmenování "novinářská hiena" význam.

   Vymazat
  4. Hlavně ta "HIENA" (sic!), že...

   Vymazat
 2. TV Hovna ....co čekt?

  OdpovědětVymazat
 3. S tím, co provádí Nova, taktéž nesouhlasím. Už jen proto, že jdou kvůli senzacím i přes mrtvoly a takový přístup se mi nelíbí. Zároveň se mi ale nelíbí ani to, že nad tou paní každý přivírá oči, i když je evidentně nebezpečná svému okolí a tím vztekem možná i sobě. Zase se řekne chudák paní, ta nova jí ubližuje... ale s paní nikdo nic neudělá, nechají ji, aby se dál dostávala do takovýchhle situacích... a je dost pravděpodobné, že to rozhodně neskončí jen u nadávek a jednou se to ošklivě vymkne. Paní by měla jít pod zámek, to je můj názor. A to ani nejsem v kůži sousedů, pokud je pravda to o tom zvířeti a kamenech, tak je nic nedělání ještě horší než to, co dělá nova. S.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdovi jak to je, tohle bylo v diskuzi v blesku snad, a zname jak to tam chodi, vzhledem k tomu, ze ,novinari' tohoto a podobnych platku se s radosti chytaji vsech moznych zvastu, mozna to pravda neni, nebo je to prekroucene a nebo to treba pravda je, ale je treba z toho delat udalost do hlavnich zprav?

   Vymazat
  2. Nejsem cvokar, ale myslim si, ze neni nebezpecna. Tyhle lidi hlavne rvou a nadavaj a ve skutecnosti by nejradsi utekli, ale nemaji treba kam... jo reporteri co ji honi, tem bych pal par facek. H

   Vymazat
 4. Ale tak ano, máš naprostou pravdu s tím, že dělat z toho senzaci je prostě nemorální. Na druhou stranu, přijde mi to trošinku vytržené z kontextu. Ta psycholožka sice řekla: "Na takové lidi je nejlepší vůbec nereagovat...", nicméně to byl od ní ale komentář ke konkrétní situaci v metru, nikoliv že by se na takové lidi nemělo vůbec reagovat, jak si tu mylně vykládáš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bude asi i o tom, že dotyčná se s nimi odmítla bavit, přesto na ni čekali před domem až vyleze ven a doráželi na ní... Ve chvíli, kdy je odkázala na právníka mluvila zcela klidně a jasně... Až když vyšla ven podruhé a oni stále čekali před domem, i přesto, že jim jasně řekla, že se s nimi bavit nebude, projevila se její agrese a to byla přesně ta situace, kdy reportéři měli přestat reagovat a prostě odejít. Myslím, že na tohle Blondýna narážela.

   Vymazat
 5. Souhlasím se článkem.
  Lidi nemají respekt už před ničím.
  Neříkám, že paní Julii nějak omlouvám, ale co předvedli reportéři z TV Nova je do nebe volající.
  Český národe... kam kráčíš?

  AS

  OdpovědětVymazat
 6. Chování reportéru nijak neomlouvám, nejspíš jim skutečně šlo o vyprovokování, aby z toho měli ještě větší bombu, ale na druhou stranu, jak řekla sama reportérka, ta paní mohla pomocí medií vyjádřit svůj pohled na věc a tím se aspoň trochu očistit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a/ Je psychicky nemocna. b/ Co to melete o jakem ocistovani? Proc by to delala a proc prostrednictvim nejake komercni televize?

   Vymazat
  2. To, že je psychicky nemocná, je jen mediální spekulace. Pokud ovšem alkoholismus není podle vás psychická nemoc.

   Vymazat
  3. Nemocný člověk nemá žádné očišťování zapotřebí a už vůbec ne tímhle způsobem.

   Vymazat
  4. Pokud je nemocný tak, že je nesvéprávný a absolutně neodpovědný za své chování, tak ano, ale zjevně není její případ, když normálně chodí do práce, běhá po světě a řve na lidi v metru...Jinak nedávno jsem měla tu čest setkat se s opilcem, který vyváděl stejně jako ona - asi půl hodiny v kuse řval na nemocniční personál ty nejsprostší nadávky, které jsem kdy slyšela...

   Vymazat
  5. Musim souhlasit s tim, ze pani Julie je alkoholik, protoze kdyz se podivate poradne na video z metra, tak zjistite, ze ma s sebou tasky plne flasek tvrdeho alkoholu. Na druhou stranu pokud je nekdo alkoholik, tak jde o cloveka, ktery potrebuje pomoct, i kdyz si za svuj problem muze sam. K televizi Nova nema smysl se vyjadrovat. Je zkazena uz davno a nic se s tim nedelo, nedeje a dit nebude, pokud se na ni proste vsichni hromadne neprestaneme koukat. Ja uz prestal. Zpravy jsou i na jinych kanalech nebo na internetu, stejne jako vsechny filmy i serialy, takze nevidim duvod, proc je nadale podporovat.

   Vymazat
  6. tak ono je víno tvrdý alkohol? :))) video jsem viděl a přišlo mi, že sebou má cca 4-6 lahví vína. to je projev alkoholismu? :))

   Vymazat
  7. Alkoholici pijí ten nejlevnější alkohol, který je k dispozici. Krabicové víno má nejlepší poměr cena / % alkoholu.

   Vymazat
  8. Ona ale neměla s sebou krabicák.

   Vymazat
  9. Ne. Jen alkoholici co jsou už fakt na dne pijí krabicak. Jinak pijí to na co mají. Jak vas napadlo ze alkoholici pijou krabicak? Co třeba pivo?

   Vymazat
 7. Nova je trapná, už snad ani nestojí za komentář. Ale nevěřím, že je ta paní duševně nemocná, podle mě je to jednoduše ochlasta. Znám několik takových a chovají se naprosto stejně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já znám přímo Julii a máte úplnou pravdu.

   Vymazat
  2. Přesně to si taky myslím.

   Vymazat
  3. To že vidíš ožralý chlapy v hospodě, který se chovaj stejně, nemusí být nutně ten samý případ...

   Vymazat
 8. Pani je psycho o tom zadna, lecit by se mela uz ve svem zajmu ale reporteri a vsichni co todle pustili do vysilani by meli mit cimru v lecebne hned vedle ni. Dneska se bud nic nedelo doma ani ve svete nebo se reporterka ve volnem case susnila na fb a zahlidla tohle video, zajuchala a vycitila svou zivotni prilezitost. ,,hle, ukazme jak je nova svetova, drzi s mladejma a na fb si umi pustit video a poradne to prostourat" no prostourat.. Hotovy fisting, vazne je treba znat nazory sousedu, radobycelebrity a patrat po identite? nepochybuju ze na me takhle zautocit dva priblbli radoby zurnalisti, tak jim ten mikrofon zkusim nacpat do prdele obema najednou. A vubec, na novu to bylo zatim jeste dost slabe, Co takhle ji predhodit Rychtarovi, v intelektu i slovniku si muzou podavat dvere a nova bude mit vzrusujici serial na tyden a mozna i dva. K cele afere by se mel vyjadrit Tomio Okamura, mati Stikova naplanovat projekt "balkonova scena Julie a Charlotte vol.1" a narod se semkne a na specialni ucet zacnou chodit penize na novou nepoplivanou bundu tomu slunicku z reportaze

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. moje řeč... líp to snad ani napsat nešlo :)

   Vymazat
  2. Hezky napsané.

   Vymazat
 9. Jestli je paní nemocná, nechť se jde léčit a netraumatizuje a neterorizuje okolí. nevidim jediný důvod, proč by se takové crhování mělo někomu na veřejnosti trpět nebo dokonce omlouvat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Clanek neni o tom jestli se pani lecit jit ma nebo ne, je to o tom, kam az jsou schopni ,,redaktori" tv nova zajit pro reportaz byt pochybne urovne.

   Vymazat
  2. Vůbec jste nepochopila, o čem ten příspěvek je :-(

   Vymazat
 10. Jestli paní Julie má fakt advokáta (podle domu a oblečení bych tomu i věřil), tak bych natvrdo na Novu podal oznámení za "zneužívání okamžitého stavu pro neetické zneužití k obchodnímu porospěchu" nebo něco takového. Každopádně je to minimálně na podnět k etické komisi Rady pro televizní a rozhlasové vysílání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by pak mohly stejna oznameni podavat celebrity a vsechny subjekty, o kterych novinari delaji reportaze a jim se to nelibi. Proste jako celebrity - ignorovat je a jit od nich co nejdal

   Vymazat
  2. Jenomže celebrity jsou osoby veřejné (nebo něco takového) a o nich se psát může.

   Vymazat
  3. "celebrity" mají trochu jiný status, tam se k tomu přistupuje, že jsou určitým způsobem veřejné osoby o kterých se prostě píše (samozřejmě by to mělo být pravdivé, ale..)

   oproti tomu, paní z reportáže je "žena z lidu" a tam by ta žaloba úspěch mít mohla

   Vymazat
  4. Jak člověk získá status "celebrity"?

   Vymazat
  5. herci, modelky.. ti, které živí xicht a kdyby se o nich nepsalo, jako by nebyli

   Vymazat
  6. Jasně, ale herci a modelky také pocházejí původně z "lidu". Jsou herci co se neproslaví a zůstanou u vedlejší role v jednom divadle, naopak žena z lidu, kterou přes noc "proslaví" Internet. Kde je hranice mezi celebritou a "prostým lidem", abychom mohli uvažovat o rozdílných důsledcích žaloby? Podle mě křivě napsaný článek o "celebritě" je stejné svinstvo, jako když pomlouváte "ženu z lidu"...

   Vymazat
  7. Hranice mezi celebritou a prostým lidem je jednoznačně vymezená: prostý člověk je médii obtěžován zadarmo, zatímco celebritou se stává ve chvíli, kdy za to začne dostávat peníze. :P

   Vymazat
  8. Tuhletu požadovanou hranici, po které voláš, ta se určí poměrně snadno. Když je to nějaká provařená celebrita, třeba Vondráčková, tam už není co řešit. Když je to spornější případ, rozhodne soud, do které kategorie bude ten člověk spadat. Tohle ovšem žádná celebrita není.

   Vymazat
  9. To je snad úplně jasný, ne? Člověk se stane celebritou, pokud do veřejný známosti přijde dobrovolně - hraje v divadle, zpívá před lidmi nebo jim distribuuje hudbu...

   Paní se sice rozčílila v metru, ale těžko chtěla, aby ji někdo natočil a pak se nad ní pohoršovala půlka národa.

   Vymazat
 11. Jezisi to jsou kreteni, tak sami prohlasi ze je nemocna a snadno vydrazditelna a oni ji jedou provokovat??
  Co bude pristi tyden, zavreme brutalniho pedofila do mistnosti s culikatymi devcatky a budeme vysilat onlajn prenos?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. docela jsem zvědavý jak vám kolego pošlou podíl za autorství komerčně úspěšného nápadu když jste anonymní...
   To je přece námět na komerčně úspěšnou reality show hodnou prime time na TV Hovna.

   Vymazat
 12. Jedna z podreportazi by mohla byt ,,co se stane s pedofilovym penisem pri pohledu na stimulujici objekt, hle, ztoporil se, neuveritelne!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nich bych čekala i reportáž o tom co se stane s kusem namazaného chleba, co nespadl namazanou stranou dolů, když projde trávícím traktem. Ačkoli...na ten výsledek jsou všechny jejich reportáži.

   Vymazat
  2. Měl byste si dohledat význam slova pedofil. Protože tenhle experiment by Vám nevyšel...

   Vymazat
 13. ...tak dokonce ani zdejší diskutéři stále nechápou, co znamená, že ta paní je psychicky nemocná, když se nad jejím chováním dokáží i přes tento fakt (diagnózu) pohoršovat. Ach jo...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ona není nemocná, je to alkoholička!

   Vymazat
  2. Nemocného pedofila léčit trestem smrti, alkoholičky se zastávat... hm... zajímavé

   Vymazat
  3. To, že je psychicky nemocná, je jen spekulace médií, kterou všichni jako mantru opakují. Pokud budeme omlouvat alkoholiky, můžeme začít omlouvat všechny závislé - třeba i feťáky, co někoho v rauši někoho zabijou...

   Vymazat
  4. ježiš to je jedno jestli je nemocná nebo ožralá, prostě tam neměli chodit a obtěžovat někoho u jeho domu. Nejsem alkoholik a nemůžu zaručit, že bych se k nim nechoval stejně!

   Vymazat
  5. Chodit tam sice neměli, ale na druhou stranu, někdo by měl s jejím chováním začít něco dělat, když to nesvede ona sama. Protože tohle není normální.

   Vymazat
 14. SOUHLAS. A troufám si tvrdit, že tahle "reportáž "bude mít ještě dohru, protože co předvedla reportérka je neprofesionální bahno a sprostota, jednoznačně vyprovokovala psychicky nemochého člověka, pokud by mi i přes můj výslovné přání aby mne neotěžovala furt strkala do obličeje mikrofon, tak bych po ní šla taky. A reportérka to ještě víc hrotila tím, že vyřvávala, že jí napadla.
  Ale je to moje chyba, že na NOVU zase čumím, po tom, co předvedla s reportážemi s tím chlapem v Egyptě, co mu tam otrávili ženu a dítě, jsem se zařekla, že už na ně koukat nebudu. A zase jsem se nechala nachytat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "co MU tam otrávili?"

   Gratuluji k úspěšnému vyřešení případu....amatéři od policie to stále řeší a vy máte jasno.

   No, když někdo čte jen Blesk, pak vidí otce jako jednoznačnou oběť,ale případ se stále vyšetřuje a on je hlavní podezřelý, jen tak mimochodem

   Vymazat
  2. Příležitostně si nastudujte patřičné termíny. Hlavní podezřelý ještě neznamená viník. Ten chlap by musel být blázen aby odjel se ženou a dcera do Egypta a otrávil je tam. Netvrdím, že to není možné, ale je to silně nepravděpodobné.

   Vymazat
 15. Sorry, ale mě mnohem víc vadí, že paní jako je tato, ať si třeba někdo říká, že je nemocná, chodí po světě místo toho, aby byla někde v léčebně. Nebo aspoň pod medikací. Přece nebudu o vrahovi-psychopatovi říkat, že je to vlastně chudák nemocnej, co nemůže za to, jak se chová, když někde bezdůvodně někoho zabije, ne???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tady ale nevidím nic o tom, že paní někoho zabila. Ono když má člověk vážné zdravotní problémy a snaží se s tím vyrovnat, tak mu k výbuchu stačí jen malá kapka. Dnešní společnost je natolik bezohledná a sobecká, že takových podnětů denně potkáváte stovky. Každý takovýhle přemoudřelý brouk pytlík jako vy je přesně to, proč je naštvaná na svět. Víte o tom houby, hlavně, že poučujete. Mimochodem vy zřejmě máte na mysli sociopaty, běžný psychopat většinou okolí neubližuje, nicméně to je na posouzení psychiatra. Čest.

   Vymazat
  2. To musí dojít do bodu aby někoho zabila???Bezohledná společnost, naopak evidentně společnost šikanuje, pokud je nemocná což nikdo neví tak by měla být nesvéprávná zavřená v kotci, který ji patří, bohužel je to tak... Nemocný pedofil je společností odsuzován a u takového výstupu se budeme ohlížet na kdo ví jakou nemoc...Až ji za takové plivnutí někdo pořádnou střelí nemoc bude rázem pryč a pochopí, že si tohle dovolovat nemůže!!

   Vymazat
  3. Veronika vystihla merit věci. Paní by se měla léčit, jelikož ohrožuje ostatní. A čekat, až její agrese bude vystupňovaná natolik, že někoho zraní, není nejlepší...

   Vymazat
  4. Niki M., to je přece naprostá hovadina co jste vyplodila. Veronika poukazuje na nutnost prevence. A ta musí probíhat automaticky, ne na základě fatálních důsledků...

   Vymazat
  5. Bla bla bla, Niky. Paní sice (zatím) nikomu vážně neublížila, ale na trestní oznámení (např. za rušení veřejného pořádku) by tohle klidně bylo. Už jenom to plivání a ohánění se po spolucestujících, věř, že být tam policie, odvezou jí po tomhle na záchytku. A ta "malá kapka", která jí stačila k tomuhle výbuchu spočívala v tom, že její spolusedící měla u sebe kufr - jak strašně "bezohledné" dovolit si cestovat v MHD se zavazadlem :-D

   Vymazat
  6. Vy soudíte někoho jen podle toho, co jste viděli na TV NOVA ? holy shit..... world is gonna end soon, man.

   Vymazat
  7. - co viděli na TV Nova, případně si přečetli v Blesku nebo na idnesu, kde se to kvalitními a pravdivými články jen hemží - jsem ráda, že konečně někdo pochopil smysl mého komentáře. Zde je to očividně samý odborník, který pozná osobnost s homicidními tendencemi podle jednoho videa. Proto jsem psala, že to, zda někdo patří do ústavu nebo ne, by měl posoudit erudovaný psychiatr. Leda, že by se paní naučila plivat kulky dostatečnou rychlostí....

   Vymazat
  8. Kdybychom každého jedince, co je něčím nebezpečný, tedy je například závislý na drogách, alkoholu, nesoudný a nezodpovědný díky výchově, víře, charakteru a jiným vlivům, mající nějakou duševní chorobu, nebo zvýšenou agresivitu, nízké IQ, nebo sexuální úchylku, měli zavřít, tak toho na ulicích už moc nezbude a zajímalo by mě, kdo by to živil a kam by se to dalo.
   Paní měla jen smůlu, že ji zrovna natočili a na Nově je banda debilů, co jsou taky už evidentně nebezpeční sobě i druhým a měli by je taky zavřít.

   Vymazat
  9. Přesně, Kabukimono! Mezi ideálním duševním zdravím bez jediné fobie, jediné neurozy, s dokonalým logickým myšlením a halucinujícím bláznem ve svěrací kazajce je široká škála a zhruba v jejím středu oscilují tzv. narušení, poruchy osobnosti, psychopati. Drtivá většina bezdomovců, kriminálníků, politiků, násilníků a managerů se rekrutuje právě z nich. A mezi námi, sociabilní psychopat, bažící po uznání a ochotný se proto alespoň příležitostně ovládat, je mnohem nebezpečnější (jeden mi šéfuje. Dokonce se obávám, že to riziko vraždy je vyšší z mé strany a to se nepokládám za příliš narušenou).

   Vymazat
  10. Žádný duševně zdravý člověk přece neexistuje a z principu věci ani existovat nemůže. Takže bychom v blázinci bručeli všichni... a to už vlastně bručíme (protože utéct z tohohle kulatého nesmyslu není kam), takže proč to řešit.

   Vymazat
 16. V REPORTÁŽI ŘÍKALI, ŽE PANÍ NENÍ NEBEZPEČNÁ!!!

  OdpovědětVymazat
 17. Hyeny, na tu televizní žumpu se už delší dobu raději nedívám, seriózní reportáže by se tam totiž těžko našly ;-) Jinak tu reportérku si ještě pamatuju, když dělala pro Metropol a tam mi byla hodně sympatická. Chápu, že v Nově má asi lépe zaplaceno, ale svůj talent tam moc neuplatní :-/

  OdpovědětVymazat
 18. A proto Novu už delší dobu nesleduju a zásadně nečtu bulvár. Tyhle jejich hony za senzací přece nic pozitivního nepřinášejí.

  OdpovědětVymazat
 19. Co to je zase za reportáž koho to zajímá? To je se jako v ČR nic podstatnějšího nebo zajímavějšího nestalo? Nova debilní. Paní jim jasně řekla že si nepřeje aby jí obtěžovali. Dal bych těm nováckem sráčům po hubě.

  OdpovědětVymazat
 20. Je nějaká možnost se bránit proti tomu, že ke mně napochoduje televize, natočí mě a zveřejní to? Pochybuju, že na to ta paní dala souhlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žalobou na ochranu osobnosti.
   Bez šance na výhru, i když jste soukromá osoba...
   Soudkyně na Praze 2 rozhoduje vždy ve prospěch blváru.

   Já se divím, že jim ještě někdo nerozbil držku, opravdu.

   Vymazat
  2. Samozřejmě - žalobou na ochranu osobnosti, ta paní má pmsn reálnou šanci vysoudit na Nově nemalé peníze.

   Vymazat
  3. Tady je zase spousta právníků, koukám.

   Vymazat
  4. Kéžby šanci měl...
   Opravdu zdravím na Prahu 2 (jak Nova, tak Prima). Bez šance.

   Vymazat
 21. Tereza Robinson je hlavně jednoznačně nejhloupější reportér TV Nova. Po tom co v tisíci debatách řekl Zeman že jeho první cesta bude na Slovensko se ho po zvolení tato inteligentní žena zeptala: Pane prezidente, kam povede vaše první zahraniční cesta? Já chci víc takovýchto reportáží, Nova tím pohřbí sama sebe. Zprávy celé jsou plné tragédie a nakonec tam daj nově narozenýho tygra a myslej si, jak jsou světový. Mezi Bleskem a Novou už mnoho let není rozdílu. Paní jim měla oboum dát po držce protože si nic jiného nezaslouží. Sama jim řekla že je nemocná a ať jdou pryč a když nešli, měla jim natáhnout a nazdar. Jejich chyba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. při tom ten Robinzon byla Robinzonová, i tady se Nóva spletla , :-))))

   Vymazat
  2. Jásejme, už ji má ČT!! A IQ stále stejné.

   Vymazat
 22. Takovou "nemocnou" paní bych chtěl mít za sousedku...

  OdpovědětVymazat
 23. myslim, že reportéři sami za to až tak nemůžou, nejsou psychologové, a když dojde na situaci tak se snaží chovat slušně. Natočit tu reportáž je poslalo vedení, takže hyeny bych hledala spíš tam. Nevíte, jak probíhá natáčení zpravodajství, když vás někam pošlou tak to prostě natočit musíte, nebo taky můžete být druhej den bez práce. a to na nově platí víc než kde jinde. sorry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano nejsou psychologové, jsou to kreténi.

   Vymazat
  2. V tom případě mají i prostitutky víc sebedúcty.

   Vymazat
 24. Predem rikam, ze na televizi nekoukam a ze pracuji u konkurence.
  Tady se vsichni rozciluji, ze reporteri prisli za chudakem pani domu, ale copak nikomu nedochazi, ze lidi kteri Novu sleduji jsou prevazne ze stredni/nizsi tridy a takoveto veci je opravdu zajimaji? At je to sebevic smutne, tak Nova ma tuhle cilovku. Hlavne i proto, ze takovychto lidi je bohuzel v CR hrozne moc. To si fakt myslite ze si tamhle Lojza ve zpravodajstvi vymyslel ze nemaji co na praci tak pojedou za pani z metra? Myslite si ze nemaji analytiky? Vzdyt se vsude pise jake ma Nova po druhem kvartalu propady oproti lonsku, a to jen proto, ze odmitla kurvit trh postavenim obchodni politiky na dumpingovych cenach jako Prima a mit zaplnenost breaku na 100%. A myslite ze akcionare zajima, ze odmitli zvysit sledovanost, prestoze to bylo mozne, a i prestoze jejich cilovka ma zajem o takova temata, jenom proto ze pani psycholozka rekla ze takovi lide by se meli ignorovat? Uvedomte si proboha, ze za tim, co vy vidite na obrazovce, je predevsim business, o kterem nemate ani predstavu. Ty lidi to nedelaji jen pro zabavu.

  OdpovědětVymazat
 25. No zrovna od TV Nova jsem ani normální reportáž nečekal, občas mi jejich zprávy připomínají zábavné show s debilními lidmi:) Předpokládám, že paní bude teď ve zprávách každý den po dobu tak týdne, jako je zvykem u debilních reportáží :)

  OdpovědětVymazat
 26. To mě docela pobavilo, jak se tady žumpa pohoršuje nad žumpou :-) Aneb úroveň tohoto "hatovacího" blogu, který se občas vtipně trefí, ale občas díky své omezenosti a neznalosti věci vyplodí do nebe volající hovadinu si s TV Nova nezadá...

  A jak píše kdosi výše. TV Nova je komerční TV. Tedy řízená čistě poptávkou. Oni servírují to, co lidi chtějí. A tohle všechno jedou striktně podle čísel. Máš sledovanost, nebo nemáš sledovanost. To je jejich mantra. Tedy svým způsobem je to odraz úrovně společnosti. A nepište, že je to někde lepší. Není (viz. třeba tohle - http://publicshaming.tumblr.com/post/61388585374/americans-call-first-indian-american-miss-america)

  Stejně tak, jako je svým způsobem odraz společnosti i tenhle blog, kde anonymní autor předkládá svoje veskrze negativní pravdy (občas trefné a vtipné, občas neskutečně blbé a omezené), které velká část čtenářů bezhlavě přejímá. Ale na rozdíl od Novy tak nějak tuším, že toto není řízené čísly a poptávkou nýbrž frustracemi a negativismem autora.

  Jen podotýkám, že s TV Nova nesympatizuju, stejně jako se zbytkem bulváru a je mi velmi líto, že se takové věci uživí, nota bene navíc velmi dobře.
  A stejně tak se mi nelíbí, že mezi námi běhají lidé jako paní z reportáže ať už je nemocná, nebo není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano ano, je to tak, lidskost tu my přece nebudeme řešit. Nejsme lidi, že? ;)

   Vymazat
  2. Lidský a krásný by bylo, kdyby nebyl bulvár. Kdyby se lidi nechovali jako hyeny.

   A taky by bylo krásný, kdyby se lidi nechovali jako ta paní ve videu. To bylo nejotřesnější chování, které jsem kdy viděl.

   A omlouvat to tím, že je zřejmě nemocná mi přijde nepatřičné. Když zmlátím někoho na ulici, a pak řeknu, že jsem nemocný, že mi prostě přeskočilo v hlavě, protože je na mě společnost zlá. Budete mě taky litovat?

   Vymazat
  3. To, že se něco dělá pro peníze, je to komerční a shání senzace, na které letí ti s menším rozhledem, není žádná omluva proto, že to není správné a porušuje to základní zásady slušnosti a zdravého rozumu. A upozornit na to, že někdo vydělává na prodávání slaboduchých lidí slaboduchým lidem není špatné.

   Vymazat
  4. Ještě taková drobnost. Tahle paní není tak úplně slaboduchá. Je to prachsprostá vyžírka, příslušník holubí letky, kterej vyžírá tiskové konference. Tedy velmi vychcanej člověk, který parazituje na cizích akcích. A v tuhle chvíli schází a doplácí na to, čím sama dlouho zachází a zneužívá...

   Neni to nejelpší zdroje, ale tentokrát uhodili hřebík na hlavu: http://tv.blesk.cz/video/1838940/julca-z-metra-vysvetlila-proc-sproste-rvala-na-lidi.html

   Vymazat
  5. A stejně tu žumpu budete číst. A stejně máte potřebu sem napsat, jak jste lepší. To jsou paradoxy, že?

   Vymazat
 27. TV Nova jsou lidské hyeny. Rada pro rozhlasové vysílání by je nejlíp měla zrušit. Kéž by se toho ujal nějaký slušný advokát, za paní požadoval u Novy tučné odškodné a to by paní mohla mít na léčení pro sebe i pro podobně nemocné. Nejhorší je, že Nova nikdy neskončí, protože Čechy tohle svinstvo baví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezastávám se Novy, v žádném případě. Ale můžete jít a té milé, nemocné paní pomoci, třeba s léčením. Nebo jenom s pohybem ve společnosti. A vlastně by určitě bylo super mít jí za sousedku...

   Vymazat
  2. Eva T.:
   1) RRTV rozhodně "neruší" televize. Nastudujte si zákon.
   2) Jasně, paní se bude soudit v občanskoprávním sporu o odškodné a vyhrané peníze dá cizím lidem, aby se mohli léčit z psychických nemocí.

   Hahahahahahahahahahahahahahahaha.

   Vymazat
  3. mit na leceni? kazdy s emuze lecit a skro zdarma, od toho je verjene zdravotni pojisteni. ona myslim moc neprahne po blazinci

   Vymazat
 28. To jen opět odráží co je TV Nova zač. "Zprávy" plné nesmyslných senzací, které nikoho nezajímají. Po shlédnutí reportáže jsem se musel jen pousmát, dva tupý reprortéři v čele s Robinson :-D jak to asi mohlo dopadnout? Tohle co předvedli je akorát ukázka omezování svobody nic víc...sám nevím co bych dělal, kdyby se za mnou hnala slepice a chtěla po mně vysvětlení, na které jsem se odmítl vyjádřit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty zprávy co nikoho nezajímají jsou bohužel nejsledovanější v zemi.

   Vymazat
 29. Na Novu je lepší se nedívat...

  OdpovědětVymazat
 30. Naprostý souhlas s článkem. Jsem rád, že ne každý tyhle reportáže TV NOVA žere a dokáže se proti nim nějakým způsobem vyjádřit. Bohužel, většina obyvatel ČR to takhle nepochopí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale samozřejmě se té ženské nezastávám... Vyjadřuji se k TV NOVA tak nějak obecně.

   Vymazat
 31. Udělat reportáž o této ženě by nebylo úplně od věci, kdyby byla pojata trochu jiným způsobem. Pokud je Julie psychicky nemocná, nemá význam dělat s ní rozhovor. Člověk, co se v metru chová, jako ona, by spíš měl být zbaven svéprávnosti, protože přímo svým jednáním ohrožuje okolí (prý i někoho zranila a policie nic neudělala že má papíry na hlavu, ale nevím, zda je to pravda). Pokud se její chování nezastaví, rozhodně spěje k tomu, aby se nějaká tragédie stala - např. dovedu si představit, že vidět ji takto v metru může starším lidem i přivodit infarkt, rozhodně přinejmenším trauma, a to i otrlejším osobám.

  Z tohoto důvodu by měla reportáž býti spíše založena na tom, že by poradila lidem, jak se v dané situaci chovat (např. právě nereagovat; spousta lidí si neuvědomí, že "chování" je také nemoc, a že daná osoba za něj nemusí být zcela zodpovědná), popř. vytáhnout diskusi na téma, zda by se lidé jenž ohrožují okolí neměli dát do blázince a popř. vyprovokovat navržení nějakých nových zákonů, které by toto umožnily, pokud to doteď neumožňují (např. zavření do psychiatrické léčebny po prokazatelném ublížení na zdraví, nevhodném chování dlouhodobě obtěžujícím okolí atd.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tohle mě napadlo, když jsem si přečetla trilogii Milénium.
   Jak se dělají noviny a zprávy, kterým o něco jde, a jak se dělají ty, kterým jde jen o prachy vymačkané z blbců. A tohle je ten druhý případ.

   Vymazat
 32. Bylo to i ve zpravach na Prime.. Myslim, ze by tu pani uz vsichni meli nechat byt. Neresit. Je mi lito tech lidi, na ktere utocila, ale je nemocna... Fakze je mi lito i ji. A Nova je proste odpornost a ubohost v jednom...

  OdpovědětVymazat
 33. Nejvíc mě pobavilo to tvrzení že musí jít dělat, to že se jde nažrat na nějakou tiskovku, tak bych chtěl takhle dřít jako otrok :D

  OdpovědětVymazat
 34. Tak jako nahánět tudle nádheru bych fakt nechtěl a přijde mi to zbytečný... nanejvýš bych jí dal nějaké ústavní hodiny etiky a předepsal léky na nervy, pak bude dobrá... playne z toho akorát jedna důležitá věc a to je pasivita lidí, kteří jsou takto napadáni a kdyby se v metru do té babičky pustila, kdo ví, jestli by ji ostatní cestující nenechali, tu babičku ubít... zákon říká, že občanská povinnost pomoci někomu v nouzi, končí ve chvíli, kdy tím můžeme ohrozit sami sebe. No chtělo by to s tím něco udělat, protože to není poprvé, co se v Praze dostávalo někomu bezpráví a kolemjdoucí se nanejvýš ohlédli:/

  OdpovědětVymazat
 35. Dáme všechny, co se liší, do blázince, do ústavu, nebo do nich narveme léky. Už se na tu homogenní skupinu, co zbude, těším...

  OdpovědětVymazat
 36. Hlubší level dna dosáhl jiný bulvární plátek který zveřejňuje její jméno a vizitku s emailem a telefonním číslem. A mám temné podezření, že se jistě najde někdo, kdo půjde i hlouběji.

  OdpovědětVymazat
 37. Podobných ,,bláznů,, pobíhá po Praze hromada. Jednou jsem od podobně narušeného občana dostala facku v MHD, protože jsem se zastala slečny kterou bezdůvodně napadal (podle pána měla slečna nohy příliš v uličce autobusu). Za tohle slečnu vulgárně napadal a cloumal s ní a když se omluvila a chtěla to ukončit, pán se rozčílil ještě více. Řval na celý autobus a opravdu to nebylo nic moc příjemného. Podobní lidé by měli být pronásledováni, jejich obličeje veřejně známé, aby v případě, že je někdo někde potká, mohl zavčas zmizet, než mu podobně nemocný chudák opravdu ublíží. Nemoc není omluva pro žádnou formu násilí a obtěžování spoluobčanů. Pání z videa by měli včas někam zavřít!

  OdpovědětVymazat
 38. Jen tak btw pro všechny lidumily, kteří se tady zastávají té ubohé nemocné paní. Ačkoliv je Blesk naprosto mizernej zdroj, tentorkát udělali pro pochopení kontextu poměrně slušnou práci...

  http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-udalosti/303145/?video=8

  Jinými slovy, ta paní je ve skutečnosti velmi vychcaná vyžírka, nejpokleslejší příslušník holubí letky. Což mi připomnělo, kde už jsem jí viděl... Arogantní a nepříjemný člověk, který se pravidelně chodí najíst na tiskové konference. V podstatě podvnodník a zloděj.

  A v tuhle chvíli doplácí sama na to, co dlouho zneužívá... Takže omlouvat tuhle dámu nemocí rozhodně není na místě.

  OdpovědětVymazat
 39. měl by se jí robinson omluvit, a jít dělat něco smysluplnějšího.....

  OdpovědětVymazat
 40. Jediné, co můžeme proti této honbě za senzací dělat a jak vyjádřit svůj nesouhlas, je nedivat se na TV NOVA. Bohužel je však stále v naší zemi dost diváků, které tento styl zjevně přitahuje. Proto to TV NOVA dělá, jen kvůli sledovanosti. Je to boj s větrnými mlýny, ale třeba se někdy najde i státní zástupce, který se tímto případem bude zabývat ve smyslu ochrany soukromí a obtěžování ze strany podivných redaktorů. Radek

  OdpovědětVymazat
 41. Kdyz nekdo na techto strankach rozdava rozumy,tvrdi,ze pani neni nemocna,ale alkoholik,tak by se mel zacit vzdelavat v teto oblasti a brzy pochopi,ze alkoholismus je psychicke onemocni,kdy je clovek zavisly na alkoholu.Je to psychicke onemocneni stejne jako vase "diagnoza" blazen. S pozdravem J.

  OdpovědětVymazat
 42. Myslím, že i díky té medializace se s tím třeba začne něco dělat. Ta paní není ve stavu, aby směla chodit mezi normální lidi. Umíte si vůbec představit, mít tohle za sousedku? Hází po sousedech kameny a kvůli psychické nemoci to nikdo nehodlá řešit.

  OdpovědětVymazat
 43. Té paní je mi líto. Neomlouvám její agresi, ale po světě chodí víc agresivních alkoholiků, kteří se nechovají v rámci vhodného chování a co teprve bezdomovci, feťáci.. Člověk nemusí být ani nemocný a vlastně - i dle norem zdravýmu člověku můžou rupnout nervy a může někde udělat scénu, kdyby měli za každým běhat reportéři, tak by nedělali nic jinýho. Vzít jednu paní jako obět a snažit se těžit z jejího zoufalství a ještě jí honit s kamerou před domem a připomínat jí, jak blbě před lidma vypadá.. Co asi ta paní udělá? Pomůže jí to? Podle mě, pokud je opravdu alkoholička, tak spíš po takovýmhle zážitku otevře další láhve.

  A televize Nova a jejich ,,zpávy"? Cílená debilizace lidstva. Ukázat lidem, že nemá cenu se v dnešní době snažit prosadit nebo věřit v lepší budoucnost, podsunout člověku, že v ČR se neděje nic jinýho než samý tragédie a podrazy a ukázat kdo komu ublížil a naznačit, že se to může stát i nám. A na konci zpráv ,,na odlehčení" hodí pozitivní reportáž o tom, že v ZOO se narodila gorile mláďata. Jako by se mezi lidma nic pěknýho nestalo, tak musej jako pozitivní zprávu dne použít zvířecí okénko.
  A co mě osobně vadí na Televizních novinách úplně nejvíc? Jejich (nechtěné?) navádění a tipy. Možná teď nevíte o čem to píšu, ale vzpomeňte si, kolikrát pouštěli zvuky týraného psa (Pro mě nesnesitelný zvuk, který bych vůbec do televize nepouštěla, ale co když někoho naopak inspirují? Opravdu věřím tomu, že nějaký psychicky nestabilní člověk, kterého do této doby nenapadlo týrat zvíře, ale měl k tomu určitě předpoklady, možná po shlédnutí začne). A nebo když řešili jed, který v Egyptě otrávil tu matku s dcerou - jejich informace o tom, které jedy se běžně vyskytují kolem nás a kolik je čeho potřeba na otravu. Říkejte si co chcete, ale někdy mám pocit, že dávají lidem cílené návody, aby měli v budoucnu zas o čem točit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znova podotýkám. Ta paní, které vám je líto je velmi vychcanej parazit. A v tuhle chvíli se proti ní otáčí to, co sama velmi dlouho zneužívá a využívá.

   Nikomu nepřeji jí potkat a natož aby se vám vmísila na akci.

   Vymazat
 44. Myslím, že naplnili skutkovou podstatu trestného činu stalkingu....

  OdpovědětVymazat
 45. A proto koukám jen na seriózní zprávy na čt. ;-) Nova s Primou považují za zprávy něco, co se hodí tak akorát do bulvárních plátků typu Blesk a Aha.
  Reportéři těchto televizí kolikrát dělají svému řemeslu jen ostudu - neumí se obléci, pořádně se kolikrát vyjádřit, nahání lidi jako nějací paparazziové a vůbec se za sebe nestydí. To je v tomto videu i velice dobře vidět - reportérka, která narozdíl od dané paní nemá papír na hlavu, se neumí chovat, provokuje svým chováním (pronásledování), narušuje osobní prostor ženy se svým týmem.
  Paní několikrát výslovně řekla, ať ji nechají být (i když jinými slovy) a oni přesto jdou za ní nebo jí číhají za domem.
  Lekci slušného chování by potřeboval onen tým, který tam natáčel.

  OdpovědětVymazat
 46. televizni.noviny@nova.cz a proto vyjádřete svůj názor na danou reportáž přímo redakci televize Nova! Někdo by už je měl upozornit na to, že zprávy se takhle opravdu nedělají.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni se podívají na čísla sledovanosti a odpoví si sami, že takto se zprávy "opravdu dělají". :(((

   Vymazat
  2. Přesně tak. Hlavně jednoduchoučký (rozuměj: blboučký příběhy) a prsní žlábek moderátorek s pletí baervy vysmaženého kuřete....

   Lidi, nepište nikam, nepodávejte žaloby, prostě s euž přestaňte dívat

   Vymazat
 47. To, ze cesti novinari nemaji moc inteligence, uz preci davno vsichni vime :) Mne tedy ty babky neni lito ani trochu. "Hvezdu" z ni neudelala nova, ale jeji agresivni chovani, ktere diky YT svevolne sirily tisice lidi prakticky pres noc. Spis mi prekvapuje fakt, kolik lidi tady pise, ze je to vlastne chudak, protoze je nemocna... To bych mohl rict pak o kazdym vrahovi, nasilnikovi, zlodejovi, ze ma poruchu osobnosti, vymyka se spolecnosti a ze za to vlastne nemuze. Kdyz se podivate na jeji rozhovor za strizliva pro blesk, tak rozhodne neni hloupa ani nijak retardovana. Chapu, ze alkoholizmus je vlastne taky nemoc, ale rozhodne nemam slitovani s nekym, kdo se vozere jako dobytek a je agresivni ke vsem okolo!

  OdpovědětVymazat
 48. Naprosto souhlasím s tím, že to co udělala TV nova je svinstvo, ale napadá mě jiná otázka - proč sakra neni zavřená v nějakým blázinci, když je to evidentní magor.

  OdpovědětVymazat
 49. Vůbec mě už televize Nova nepřekvapuje. Naposledy co jsem jen tak mimoděk měla zaplou tuto Tv stanici, byly reportáže o povodních. V nemocnici byl pán, který se pokoušel o sebevraždu tím, že skočí do vody, ale hasiči ho zachránili. Tv Nova se k tomu rozhovoru s panem (očividně ne moc psychicky stabilním - bože, vždyť chtěl nedávno umřít..) postavila takto:
  ,,A nechtěl byste se jako omluvit hasičům? Že vás museli zachraňovat? Není vám to jako líto?"
  - pán se tedy omluvil, ale bylo na něm jasné, že byl ještě po té události špatný, a TV Nova takhle jedná s lidmy? Fuj.. krysy sou to ..

  OdpovědětVymazat
 50. Já jenom furt nechápu, koho to ještě překvapuje?? Takzvaná "televize" Nova už léta není schopná ničeho seriózního a říkat takovýmu sprostýmu, lacinýmu bulváru, plnýmu lží a do nebe volajících krávovin, "zprávy", neřkuli "hlavní zprávy dne", je a vždycky byl výsměch. Nova je pro mě symbol totálního poklesku a nulové morálky a vůbec všeho zla, kvůli němuž jsem před lety vyhodila svou starou televizi a žádnou už nikdy nechci. Samostatná story jsou jejich reklamy, reklamy uprostřed zpráv, reklamy uprostřed reklam, před reklamou za reklamou nikdo nesmí stát a tak dále.

  A co se týče baby, už léta mě prudí (no teď ani ne, co tu bednu nemám a zprávy nesleduju), jak každýho vyšinutýho magora označej za psychicky nemocnýho. Doprdele to je snad jasný, že neni v pořádku a že je narušenej! Žádnej zdravej člověk by se takhle nechoval. Ale absolutně nevidim důvod tim takový lidi omlouvat. Někdo někoho napadne - chudáček, je nemocnej. Někdo někoho rozkrájí a sežere - chudáček, je nemocnej, dyť von za to nemůže. No a co?! Ta madam, ať už je zdravá nebo na to má zázračnej papír, je společnosti nebezpečná a narušuje její běžný chod. Obtěžuje, plive po lidech, je extrémně sprostá a agresivní. Může mi někdo jako říct, proč už dávno neni zavřená někde v ústavu?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych jen upozornil, že TV Nova má ze všech komerčních televizí nejnižší počet reklam a úmyslně kapacitu zaplňuje jen na cca 60% :-) což je ve finále jen cca o 1-2 minuty déle, než má ČT, která zaplňuje zákonem daný limit 6min/hod na 100% :-)

   Vymazat
  2. Em Phoenix: O umístění na uzavřené oddělení psychiatrické nemocnice (už se to nejmenuje "léčebna") rozhoduje soud na základě určitých kritérií, do kterých mluví ošetřující, posudkoví a jiní lékaři. Divila byste se, jací lidé jsou na otevřených odděleních, tzn. že mají vycházky, mohou odejít na revers atd. O "zavření" do léčebny by se dalo hovořit třeba v případě spáchání trestného činu, ne kvůli přestupkům. Páchat přestupky proti občanskému soužití není "trestné", podivínství taky ne. Proto existují lidé, co shromažďují bordel v bytě x let beztrestně.

   Vymazat
  3. Ehmmm, co to melete?

   ČT už podle zákona nevysílá ŽÁDNOU reklamu :-D

   (PS:Má jen jakýsi sponzoring-injektáže pořadů a omezenou reklamu na sportovním kanále)

   Vymazat
 51. Pro tohle chovani nenachazim omluvu. Kdyz si predstavim, ze by tam byl misto kufru kocarek, nebo invalidni vozik....
  Stejne tak nechapu, kdyz je nekdo opily nebo zfetovany, tak spachal trestny cin pod vlivem a vlastne za to chudak nemohl... To mu nekdo lil alkohol do krku, ze za to nemuze?
  A pokud ma psycho problemy, tak at se vyhyba situacim, kde by mohlo dojit k problemu-jako to delaji autiste, pedofilove, schizofrenici.
  Zijeme ve spolecnosti lidi a je treba se podle toho chovat, jak to ucime male deti.
  A k tem zpravam, ani jedny v ceskych televizich nestoji za to, aby se na ne clovek dival. Jen to zvysuje tlak a nici zdravi. V klidu si precist zpravy zvlast a vyselektovat.

  OdpovědětVymazat
 52. Pro tohle chovani nenachazim omluvu. Kdyz si predstavim, ze by tam byl misto kufru kocarek, nebo invalidni vozik....
  Stejne tak nechapu, kdyz je nekdo opily nebo zfetovany, tak spachal trestny cin pod vlivem a vlastne za to chudak nemohl... To mu nekdo lil alkohol do krku, ze za to nemuze?
  A pokud ma psycho problemy, tak at se vyhyba situacim, kde by mohlo dojit k problemu-jako to delaji autiste, pedofilove, schizofrenici.
  Zijeme ve spolecnosti lidi a je treba se podle toho chovat, jak to ucime male deti.
  A k tem zpravam, ani jedny v ceskych televizich nestoji za to, aby se na ne clovek dival. Jen to zvysuje tlak a nici zdravi. V klidu si precist zpravy zvlast a vyselektovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S agresivním chováním nesympaziuji, ale kde by jako měl ten kočárek (nebo invalidní vozík) stát? Na sedadle?

   Vymazat
  2. Ten kufr mela pani na zemi a pres nej se agresorka nemohla dobre dostat na sedadlo. Takze jakykoliv predmet by ji vadil.

   Vymazat
  3. jsi asi nevzdělaná, aspisko - a je to na tobě bolestně vidět. Za větší reakci mi člověk, který má tak malý přehled, že dává do sebemenší souvislosti duševní nemoc se stavem dobrovolně navozené opilosti, nestojí. A už vůbec ne ta ptákovina o vyhýbání se rizikovým situacím. Však počkej, až bude mít takovou nemoc tvé dítě. Jak ho budeš krásně izolovat před světem.

   Vymazat
 53. Pratele, tolerance je vam evidentne cizi.
  Proc ji nenechate byt.
  Kdyz se nekdo chova jako magor, je to pravdepodobne magor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tolerance ale musí být jaksi oboustranná....

   Vymazat
  2. Nemusí. Slovo "tolerovat" znamená česky "strpět", nic víc a nic míň. Žádné vznešené ideály, reciprocitu a podobné výmysly za ním nehledejte.

   Vymazat
 54. Kdo se nesnazi, nezasluhuje toleranci. Nezijeme kazdy zvlast, ale dohromady ve spolecnosti, tak to je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak chcete posuzovat, jestli se snaží a jestli se snaží dost? Víte, žijeme naštěstí ve státě, který osobní svobodu pojímá celkem široce, takže nemůžeme jen tak zavírat do ústavu každého, jehož chování nám není příjemné. J.

   Vymazat
  2. Mate pravdu, o teto zene vim prd. Ale znam prave autisty, kteri maji problemy s davy-proste se jim vyhybaji, musi, jinak by to mohlo dopadnout podobne, jako s touto pani.

   Vymazat
 55. Už jsem to psal včera. Ta ženská je neurotička, to je jasný, ale ta reportárka je také nemocná. Reportéři TV Nova jsou také psychopati..

  OdpovědětVymazat
 56. Tento článok dokonale vystihol moje pocity zo spomínanej reportáže.

  OdpovědětVymazat
 57. Tento článok dokonale vystihol moje pocity zo spomínanej reportáže.

  OdpovědětVymazat
 58. Ano, bohužel to jde ještě hlouběji.
  A opět Nova...
  http://prask.nova.cz/clanek/novinky/sprosta-julie-z-metra-hrala-v-erotickem-filmu-podivejte-se-na-fotky.html

  OdpovědětVymazat
 59. no je to v podstatě přesně tak jak řekl nový šéf zpráv Novy svým podřízeným... Zprávy nemají informovat zprávy mají šokovat! A splněno skutečně šokují, ale pochybuji o tom, že to je to co lidi chtějí...

  OdpovědětVymazat
 60. Jsem z branže - psychoterapie a myslím, že mám jasno, jako většina kolegů:

  - paní je psychicky nemocná a napadala lidi, v ten okamžik měla přistoupit dvojice mužů, co se tam pohybovala, vzít ji rázně bez slov v podpaží a vyvést na perón. Odtud zavolat MP nebo záchranku. Dál to již není věc cestujících.

  - co dělá Nova je nechutnost a doslova podporují to, aby se paní dekompenzovala a v nějaké ataku něco provedla znovu

  - zbytek je o naší populaci, která z toho všeho má prasečí radost, na druhou stranu je připokakaná něco řešit

  OdpovědětVymazat
 61. Aspiska: Nenachazite omluvu? Je to stejne hloupe,jako ji nenajit k Vasi neucasti ve skole, kdyz mate 39 C a dat vam treba petku.Tim chci rici, ze si ani jakozto nemocna moc neuvedomuje, co dela a ma se tak na ni clovek divat. Vy s teplomerem a cajem sice ano, ale asi by se vam takovy vedikt nelibil.Doporucuji potrenovat empatii, bude se Vam v zivote hodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snahou se da i ta petka napravit. Proste kdyz ma nekdo problem a nesnazi se s tim neco delat, tak omlouvani nechapu.
   Autisticke deti, vypadaji normalne, muzou se v diskomfortu chovat stejne jako tato Julie. Kdyz tyto situace trenuji, maji na sobe treba cedulky, aby je lidi nechali na pokoji.
   U teto zeny chapu, ze kdyz zacla kricet a spousta lidi na ni, tak nevedela, jak z toho ven a kopala kolem sebe jako ranene zvire,
   A k te empatii. Mozna prave proto, ze soucitim s lidmi, co se snazi a maji to i tak mnohem tezsi, nez tahle pani, tak pro ni mi uz soucit nezbyva.

   Vymazat
 62. Když soudy, tak spravedlivé20. září 2013 13:01

  Co to je za jednostrannost? Nova? A noviny od Reflexu po Lidovky, to nic?

  OdpovědětVymazat
 63. Absolutne nechapu, proc o tom Nova dela reportaz a uz vubec ne tu kravu moderatorku z Novy. Normalni hyena, ktera si mysli, ze po teto reportazi z ni bude dalsi celebrita. Toto do zprav nepatri.

  OdpovědětVymazat
 64. Napadlo mě, že by se o lidech, jako je ona ,,Julča'' dalo sepsat/natočit i něco kloudného, kdyby se k tomu dostal nějaký normální člověk. Myslím tím, že by třeba v nějakém pořadu mohlo pokecat pár psychologů na téma agresivity, proč a jak vzniká, jak se jí zbavit, kde hledat pomoc, když máte k něčemu takovému sklony a tak. Taktně zmínit, že debata je inspirována určitým videem, které právě obíhá po internetu... Tak bych si představovala přínosný pořad.
  Tohle je ale vážně děs. Na televizi skoro nekoukám, vlastně jsem od prázdnin neviděla nic jiného, než úryvky Četnických humoresek, a jsem za to moc ráda, protože se u takovýchto, s odpuštěním, vejblitků vždycky strašně ročiluji. Brr...

  OdpovědětVymazat
 65. Na jednu stranu v podstatě souhlasím s tím, co napsala Blondýna.

  Na druhou stranu si nemůžu pomoci a být ráda, že "to Nova ukázala celýmu národu", protože jsme mívali podobnou osobu za sousedku, a opravdu mě deptalo, když někdo - kdo se to v jakékoli souvislosti doslechl - radil ve stylu "no ale to je potřeba se s těmi lidmi bavit přátelsky, můj strýček taky tvrdil že jeho sousedka je taková, ale když umřel a bratranec se tam nastěhoval místo něj a jednal s ní slušně, tak byla najednou úplně proměněná". Předpokládám, že dnes by stačilo říct "ta sousedka je prostě jako Julča z metra, taky takovej magor" a lidem by bylo jasno.

  Novináři by se spíš měli pustit do toho, že tyhle lidi nikdo neřeší. Do blázince je nezavřou. Do blázince nemůžou jít ani z vlastní vůle, protože se šetří, a vyloženě "zavření" jsou tam jen sexuální devianti a podobně. Jo, nějaké prášky brát mohou. Ale zase. Psychiatři mnohdy nejsou ochotní (oproti populární představě o tom, že "mají provize od farmaceutických firem") předepisovat léky lidem, kteří chtějí "jenom brát prášky a terapii odmítají". To, jaký mají ti lidé vliv na okolí, to psychiatry nezajímá. Oni nepředepíšou léky proto "aby držela hubu a neobtěžovala okolí".

  Potkat jí v metru může být spíše vtipné, bydlet vedle ní není vtipné ani omylem.
  "Naše Julča" byla navíc vdaná, za stejného magora, a když se usmysleli že doma tropíme hluk a neotvírali jsme, tak s rozběhem vráželi do dveří. Dveře vydrželi, ale jednou se jim podařilo zkřivit futro. Jo, takový ten rám do kterého jsou dveře zandané. Dokážete si představit jaká to byla síla? A v bytě samotná ženská s dětma.
  A policajti? Oni nemůžou nic dělat, dokud se "doopravdy něco nestane".

  Takže doufám, že pokud má dneska někdo problémy se "sousedkou Julčou", tak mu vysvětlení "někdo jako Julča z metra" pomůže k tomu, aby přesvědčil pár chlapů, kteří jí přijdou srovnat fasádu.

  A ne, nezajímá mě, že je psychicky nemocná. Ostatní lidé nejsou povinni snášet projevy její psychické nemoci. O ní jakožto indisponovanou osobu by se měl postarat sociální systém, a v jejím případě je nutná izolace od společnosti.
  Z vlastní zkušenosti můžu říct, že "chovat se tak, abychom je neprovokovali" je k ničemu. Pokud "Julča" bydlí pod vámi a vadí jí, že se pohybujete po bytě, a snaží se vám rozkopat dveře s řevem "my doma sedíme" (sakra, co to tyhle vadnohlavkyně mají s tím sezením?), tak přeci nejde "prostě prodat byt" (komu? kdo by nad ní chtěl bydlet?) nebo celé dny doma sedět a nic neudělat.
  Ze strany občanů to chce tvrdý přístup vůči takovým hysterkám a vadnohlavcům, až se budou bát vystrčit nos z bytu, a dobrovolně se zaizolují ve svojí koupelně a budou se klepat hrůzou. V dané vesnici je jistě spousta malých dětí, proč je rodiče nepobídnou k tomu, aby Julču při každé příležitosti bombardovaly kamením, aby se stáhla do svého domu a nevycházela? To se dá těžko napadnout, "vždyť to jsou jen děti" a "ony viděly, že Julča háže kameny, no tak je hážou také, dítě to nepochopí".
  A pokud to státu vadí, že chuděra Julča je šikanovaná, tak ať jí zavře do Bohnic nebo na Pankrác, aby na ní lidi nemohli. Státu se nechce platit ani za vězně, natož za nějaké "jenom" vadňochy, tudíž ho k tomu musíme donutit. Tím, že těm lidem neumožníme, aby ve zdraví přežili jinde, než ve cvokhauzu nebo vězení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry, ale radši budu mít za sousedku nějakou "Julču" než vás, s vaším vskutku originálním přístupem k mentálně postiženým. Jakpak by se vám líbilo, kdyby vás čistě náhodou začal někdo taky považovat za cvoka a chtěl vás kamenovat ?
   L.

   Vymazat
  2. já bych nechtěl za sousedku ani jednu z nich teda :))) obě vykazují známky chování (chlast, agrese) a myšlení (úvahy o kamenování), které označuju v běžné mluvě jako imbecilitu...

   Naqoyqatsi

   Vymazat
 66. "V dané vesnici je jistě spousta malých dětí, proč je rodiče nepobídnou k tomu, aby Julču při každé příležitosti bombardovaly kamením, aby se stáhla do svého domu a nevycházela?" 8-o "Divnohlava" má evidentně různé projevy, někdy i písemné...

  OdpovědětVymazat
 67. O Tv Nova si myslím své už pěkně dlouho, kdy 15ti letou dívku zneužil násilník, a ještě nebyl v platnosti zákon o anonymitě obětí, tak vůl z tv nova honil tu nebohou dívku která brečela a prosila ho aby ji nechal na pokoji, aby se mu vyjádřila na mikrofon. Vzhledem k tomu že byla nezletilá, měla zaretušovaný obličej, ale po hlase jí každý mohl poznat, ale co bysme se žinýrovali, když nám může hezky zatepla povědět, jak ho nějakému hovadu musela přeblafnout žejo. Od té doby by mohla mít Nova jak chtěla hyper super mega flexibilní zpravodajství, nehrábnu po ovladači ani rybářským prutem na tři metry.

  OdpovědětVymazat
 68. TV a její "zpravodajství" je vlastně takový sitcom, zábavná show, která odpovídá úrovni většiny českého národa. Bez živého vstupu to prostě nejde. Snad nejlépe to vystihuje scénka z Cimrmana: ...A poslechneme si, co nám k tomu řekne náš oponář. "Ne" Děkujeme za jeho reakci.

  OdpovědětVymazat
 69. Upřímně pochybuju, že po té ženské pátrali. Já si myslím, že jim zavolal někdo z jejích sousedů, což je snad ještě horší.

  OdpovědětVymazat
 70. Ta reprtáž byl hnus, asi bych je nejen poplivala....A to nejsem psychicky nemocná!!

  OdpovědětVymazat
 71. Klesat je stále ještě kam. Fox news nás vzor.

  OdpovědětVymazat
 72. Souhlasím, ale myslím, že tahle reportáž stále nepřekonala legendární Bábu pod kořenem

  OdpovědětVymazat
 73. Tady ale Nova musela získat reportáž s "Julčou", protože během jednoho dne dokázalo 1 video z metra vyvolat strašně moc emocí, viralita videa byla neskutečná, proto všechny, kteří video viděli, zajímalo, jaká je druhý nebo tředí den po incidentu... a jak jsme se mimochodem mohli přesvědčit, je stejná :)

  OdpovědětVymazat
 74. Mě teda chování paní přišlo naprosto šílené, možná je nemocná, ale zase si myslím, že kdo je nemocný, tak si to třeba neuvědomuje a ona neustále vykřikovala, jak ona za nic nemůže je nemocná... No každopádně to, jak tam trapasila reportérka s kameramanem bylo šílené, totální provokace a nátlak z jejich strany, fakt hnus, jasněji jim to říct nemohla, aby ji nechali být a oni stále v patách, no hnus...

  OdpovědětVymazat