Proč budou muset hitmakeři rozvážet pizzu?

Moje babička u předpovědi počasí, kde oznamovali, že od západu přijde ochlazení, vždycky říkávala, že z Německa prostě nikdy nic dobrého nepřišlo. Až na pár světlých výjimek potvrzujících pravidlo měla naprostou pravdu.

S klidem přiznávám, že Němce moc nemusím. A že němčinu nemůžu ani slyšet. Je to prostě divná řeč. Dokonale jí vystihlo tohle video:

Ještě horší než němčina mluvená, je němčina zpívaná. A ještě mnohem horší než písnička zpívaná německy, je písnička zpívaná Němcem česky.

Pokud ji navíc zpívá někdo, jako je Denny Schönemann, je to čiré zhmotnění hudebního pekla.

Denny Schönemann vypadá, jako by se zasekl v osmdesátých letech. A nechal si i stejné oblečení a účes. Kdyby v té době existoval internet, jeho stránky by vypadaly tak, jak vypadají teď. Takhle:


www.dennysonline.eu

Na svém webu o sobě Denny S. tvrdí, že míří se svým novým singlem do českých hitparád! Písničku, která je o kousek níž, označuje za rockový šlágr charakteristický svým moderním pojetím, chytlavou melodií a originálním textem na věčné a stále aktuální téma – láska.

Takže české hitparády, třeste se!

Hudba a zpěv by možná mohly uspět v nějaké české hitparádě odrhovaček páté kategorie, které se hrají někde na venkovské tancovačce hodně, ale fakt hodně dlouho po půlnoci. Chvíli mě docela bavila česká výslovnost, než jsem se zaposlouchala do textu.

Ten spáchali  hudebníci, moderátoři a textaři Jana Nováková a Vojtěch Vrba z Brna. A vyřádili se. Tihle textaři se umí se slovy doslova čarovat.

Bez tebe jsem prázdný,
ty jsi odešla bůhví kam,
mé srdce je hrází,
kterou prolomila tvoje dlaň. 

Pořád jenom sním, 
jak vedle tebe spím 
a neustále myslím na tvůj klín 

Refrén, ten se taky povedl:

Má krásko, vážně tě mám rád, 
chci být víc než jen kamarád,
když koukám na tvou krásnou tvář, 
tak vidím nad tvou hlavou svatozář. 
S tímto kvítkem nádherným
chtěl bych žít mnoho dní.

Podobně primitivní rýmovačku o ničem by dokázal o přestávce před tělocvikem složit i velmi průměrný třeťák. Jenže ten aspoň bude mít dost soudnosti na to, aby se nevydával za textaře.

Klip k písničce už všechno jen korunuje. Je v něm všechno. Zpěvák. Zpěvák přijíždí ve fakt hustým bouráku kamsi na louku. Zpěvák zpívá. Zpěvák jede s dívkou v traktůrku. Zpěvák zpívá na louce. Zpěvák objímá dívku a hledí do dáli. Zpěvák se tiskne k dívce vedle traktůrku. A tak podobně. Prostě velká věc!

A když už jsem u toho - pokusila jsem se najít něco i o těch dvou výjimečně nadaných textařích, hudebnících a moderátorech, kteří složili tak poutavý text.

Bohužel jsem našla.

Hudebnice, textařka a moderátorka Jana Nováková a její protějšek Vojtěch Vrba mají na svědomí i další mimořádný hudební počin. Muzika je ještě tak o čtyři třídy níž, než ta Dennyho. A text... No prostě mají rádi bezobsažné rýmovačky typu tvář - svatozář.

Když ti koukám do očí,
hlava se mi zatočí, 
když ti koukám do očí, 
musím se ptát.
Když ti koukám do očí, 
hlava se mi zatočí 
a když koukám na tvou tvář, 
vidím svatozář. 

Pro mimořádně otrlé jedince je tady i záznam tohohle pozoruhodného díla. Klikejte s rozmyslem.

No, myslím, že čeští hitmakeři by měli začít rozvážet pizzu, protože proti takové náloži nemají nejmenší šanci. 

_________________________________________________________

Za upozornění na Dennyho a způsobení mírného nervového tiku děkuju Nikole. 

80 komentářů:

 1. Ten hustej bourák je legendární Knight Rider právě z 80 let, takže se tam hodí skvěle!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, tak buďto tu dobu zbožňuje, nebo v ní byl mladý. A ještě mu nedošlo, že už není. Třeba ještě doufá, že si zahraje v kovbojce s Neckářem a Růžičkovou.

   Smazat
  2. Ale to auto se jmenuje KITT a ne Knight Rider, to byl název seriálu. V hlavní roli David Hasselhoff, v jistém období jeden z idolů dívčích srdcí :D

   Smazat
  3. KITT rulezzz :-) zuza

   Smazat
 2. Byla jsem otrlá a pustila jsem si i druhou ukázku. Taky máte pocit, že se v pozadí někdo dáví nebo zvrací??? D.

  OdpovědětSmazat
 3. Ten prorazí, kluk jeden vlasatej... Je to jasnej hit!

  OdpovědětSmazat
 4. když němec zpívá anglicky, je to překvapivě ještě brutálnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jako když zpívá anglicky čech;-)

   Smazat
  2. No asi jak kdo, ale všeobecně se mi zdá, že Němci mívají anglickou výslovnost opravdu dobrou. Možná to je tím, že angličtina a němčina jsou příbuzné jazyky a v mnoha věcech se velmi podobají.

   Smazat
 5. mel by udelat duet s Justinem Bieberem..

  OdpovědětSmazat
 6. Němčina je fajn. Normální jazyk. Zajímalo by mě, kolik národů si myslí, že čeština je prapotivná slátanina, která zní strašně vtipně a nemožně a mluví jí těch pár jedinců kdesi v Evropě. A přesto nám přijde čeština super a přirozená. To naopak taková vietnamština mi přijde jen jako vydávání jakýchsi zvuků a rozpoznat v tom slova se mi prostě nedaří. Ale česky by němec zpívat neměl, to je fakt. Mám ráda pár německých písniček, ale tohle je moc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě přijde, že tady panuje nějaká divná averze vůči němčině a všichni si vždycky vybaví nějakou drsnou esesáckou chrochtálštinu. Podle mě ale dokáže být němčina hezký a vlídný jazyk, jen mají lidi moc předsudků.

   Smazat
  2. Ale jo, němčina dovede být hezký a vlídný jazyk, ale mluvčí musí být Rakušák nebo Jihotyrolák. :-)

   Smazat
  3. Mám kámošku Maďarku, říkala jsem jí, že mi maďarština připadá, jako by někdo mluvil pozpátku, tak mi odpověděla, že jim tak zase připadá čeština :o))) Takže asi tak. To jen k tomu zamyšlení, jak asi zní čeština jiným...

   Smazat
  4. Já mám němčinu ráda, ale Blondýna snad nepíše, že je ošklivá, jen že ji nemá ráda. Na to má právo.

   Smazat
 7. Blondýno, prolistuj si Hudební masakry. Pak tě něco jako Denny už nepřekvapí! :-D

  OdpovědětSmazat
 8. Půvabné.
  Asi se též dám na textařskou dráhu. Podobné veršovánky mám za pár minut a po zbytek dne už jen relax a valící se miliony...

  OdpovědětSmazat
 9. Nedělejte z toho takovou aféru. O co jde?
  A hlavně neblijte, jak máte, vy přecitlivělý duše, ve zvyku!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Ha HA Ha, jde přece o dikci. Klasická manipulace. I francouzsky jde jde štěkat povely jak esesák v Osvětimi.

  OdpovědětSmazat
 11. Nebudu se vyjadřovat k Dennymu ale k tomu, jak blondýna tvrdí, že jsou Němci, němčina a vše, co kdy z Německa přišlo, hrozní.
  Video s porovnáním jazyků je naprosto eklhaft.

  Co si budeme nalhávat, já se narodil kousek od hranic, víkendy jsme běžně trávili v Německu, takže asi postrádám to omezené vnímání, že Němci jsou strašní, protože holt před více jak 60-ti lety tady byla válka.

  Na druhou stranu naše rodina vždycky tvrdě trpěla za komunistů, takže když slyším ruštinu nebo přemýšlím nad tím, co dobrého kdy přišlo z východu, chce se mi zvracet nebo nemůžu najít odpověď.
  Vaše babička teda asi měla trn v oku ze zápaďáků (asi, že by rozvrátili ten náš ráj tady), ta moje, když ji furt tahali po výslechách, holt z východu, no.

  Ale tvrdit, že z Německa nikdy nepřišlo nic dobrého? No nic, jdu nastartovat Audi a mizím odsud.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To říkala její babička a je to taková babičkovská "moudrost", propána, snad nebudeme pitvat babská pořekadla!

   Smazat
  2. Babička asi zažila válku, proto ta averze k Německu. Odsuzovat jazyk kvůli historii je prostě krátkozraké, připomíná mi to pána, kterého jsem potkala na dovolené - mohl se s prodavačem domluvit rusky, protože prodavač uměla a pán dle svých slov taky, ale prohlásil že Rusové jsou fuj a zařekl se že po složení maturity už rusky nikdy nepromluví.
   -----------------
   Terezicka

   Smazat
  3. No fakt je, že s Němci jsou problémy od té doby, co je Evropa Evropou. Už v dobách, kdy se jim ještě říkalo Germáni, to byla pakáž k pomilování. :-P

   Smazat
  4. ale jejich prachy nesmrdí, že?

   Smazat
 12. Možná pan anonymní ještě nepochopil, že blondýna pouze sděluje své názory někdy kontroverzním, ale vždy vtipným způsobem. Tohle je blog ! Ne verifikovaná stránka, kde co názor to pravda :-D .

  PAVLA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně to právě moc vtipný nepřijde. Spíš trapný

   Smazat
  2. Pan anonymní sdělil svůj názor formou tomu určenou, tj. prostřednictvím komentářů ;)Btw. která stránka je "verifikovaná" a "co názor na ní, to pravda"?

   Smazat
 13. No já nevím, ale 99 balonků od Neny mi prostě se mi v jiným jazyce než v němčině nelíbí.. a co Rammstein? Tam ta němčina vyloženě sedí..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V nové verzi střídá němčinu s francouzštinou a není to nezajímavé... chvíli mi trvalo, než mi došlo, že najednou zpívá jinou řečí. :-)
   http://www.youtube.com/watch?v=TZwhzf8NC4o

   Smazat
  2. To je super, díky za odkaz! Jinak bych třeba upozornila i na Tic Tac Toe, krásná němčina... ač na škole mě taky nebrala :-) zuza

   Smazat
 14. Němčina je úplně normální jazyk. Třeba rakouská němčina je vyloženě hezká, taková polofrancouzština. A hudební scéna v Německu je úplně na jiné úrovni než tady, kde je to pořád zasekané starými nudnými. No a jestli nic dobrého z Německa nepřišlo, tak si nedovedu představit používat jiné, než německé elektrospotřebiče nebo auta... Babička možná trpěla za války, tak má zkreslené vnímání...

  OdpovědětSmazat
 15. No tak jestli on neviděl naše duo Katka a Jindra ....no jako že je u nás možný všechno a tak to zkusil taky :)

  OdpovědětSmazat
 16. No tak jestli on neviděl naše duo Katka a Jindra ....no jako že je u nás možný všechno a tak to zkusil taky :)

  OdpovědětSmazat
 17. Stačí naladit TV Šlágr. Tam se to podobnými perlami jen hemží.

  OdpovědětSmazat
 18. To video s různými jazyky je čistá manipulace a ani není vtipné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, Němci takhle vůbec nemluví. Pokaždé, když jsem měla možnost poslouchat Němce, jak se spolu baví, tak to byl mým uším pěkně znějící, měkkej jazyk a ne tohle chrochtání. To spíš nemůžu vystát španělštinu jako jazyk. Chrchlají a chrochtají, až to hezký není. Ok, každej to vidí jinak, ale to video je TRAPNÝ a navíc ten "Ital" ty slova ani neumí pořádně vyslovit.

   Smazat
 19. Já nesnáším tohle generalizování, Němci jsou náckové, Rusové komouši atd. Je to ubohý a trapný.
  Každopádně ten chlap by měl přestat zpívat a textaři by se měli taky radši věnovat něčemu jinýmu.

  OdpovědětSmazat
 20. Tohleto "do očí / zatočí" bychom našli už u Olympiku (http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/olympic/krasna-neznama-8723), ale ten tu občasnou textovou plytkost aspoň vyvažoval perfektní muzikou. :-)

  OdpovědětSmazat
 21. Komu z vás se při refrénu taky vybavilo:

  Zmýlená neplatí,
  i když se cesty klikatí... ?

  OdpovědětSmazat
 22. Vážení přátelé, s úsměvem na rtech čteme vaše komentáře a jsme velice rádi, že i takto se o nás mluví, protože kritika je také zapoteřbí. Víme,že i takové "propadáky" - jako od Jarka Nohavici:" Tři čuníci jdou v řadě za sebou"... nebo od Rišo Mullera:"Výtah opet nechodí ak zdolať trináct poschodi"... se staly hitem. Děkujeme "Protivce",že si dala tu práci a "vyšťourala" náš prvotní záznam písně pořízený prostřednictvím mobilního telefonu, jenž jsme nahráli ve vlaku z Prahy do Dresden. Vzkaz pro Blondýnku, která má zjevný komplex z toho, že se pravděpodobně nikdy nedokázala naučit německy -pravda: německá gramatika je velmi náročná a vyžaduje jistou úroveň INTELIGENCE: "Protivko" neboj, budeš zde mít opět o čem psát, neb Denny S.- v kooperaci s námi - připravuje mnoho dalších "šlágrů". Ps: Máme pro Tebe nabídku zahrát si, popř. i zazpívat v chystaném videoklipu s názvem: "Všechno je mi proti srsti, mám vás němci pevně v hrsti" :D... v německé verzi:"Ganz egal was kommt, ich bleib die Blondine". S pozdravem Jana a Vojta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tři čuníci jdou je veselá písnička, primárně pro děti. Nehraje si na nic, co není. A především je originální, takže tohle byl přešlap.

   Smazat
  2. No nazdar, to se máme na co těšit.

   Smazat
  3. No, jestli to nechceš poslouchat, tak tě přece nikdo nenutí, abys to poslouchal, jsou lidé, kterým se to libí a co to ocení.Ps: Bylo by zajímavé, podívat se na to jak dlouho funguješ v hudební brandži, když jsi natolik kompetentí hodnotit hudební produkci jiných Vojta a Jana

   Smazat
  4. Tak pokud cílíte na privitivní posluchače bez vkusu typu "Homolkovi", co se oslovují mámo a táto a dívají se na "šlágr TV", tak si ji najdete. Asi to děláte pro prachy (proč ne) a s nějakou poetikou textů si neděláte starosti. Každý prostě má své limity, ne každý je Habera, Hapka nebo Horáček. Prostě jste banální lidi, kteří píšou banální texty. V životě jsem o vás neslyšel, a to v Brně pracuji v novinách. Ale jestli vám to vynáší, tak z ekonomického hlediska nemůžu nic namítat. Poslouchat vás nemusím. /Pavel

   Smazat
  5. On člověk nemusí být činný v hudební branŽi, aby poznal slabý text. Zrovna jako člověk nemusí být pekař, aby poznal špatný rohlík, nebo sládek, aby poznal špatné pivo.

   Ale popravdě řečeno, už jsem slyšel i horší. Třeba některé americké písničky z padesátých a šedesátých let, kde text tvoří různé náhodné variace na "ajlavjů bejby" a refrén zní "uá uá bum bum ding dong".

   Smazat
  6. Už jen vyjadřování údajné Jany a údajného Vojty mě utvrdilo v tom, že jejich další "hity" rozhodně vyhledávat nebudu ;-)
   Ludmila

   Smazat
  7. Jana + Vojta: To si fakt myslíte, že tohle je text k publikování? Vždyť to je, jako když se páťák poprvé zamiluje a chce to zbásnit. A ještě se srovnáváte s Nohavicou, no to mě podržte!

   Smazat
 23. Nemám německé předky upozorňuji. Líbí se mi váš blog, Blondýno a tuším, že ten úvod byl psán s nadsázkou. Nesnáším politickou korektnost - mor demokracie. Avšak musím, zkrátka musím upozornit, že z Německa přišel: Goethe, Wagner, Nietzsche, Bach, Schiller, Bauhaus (čímž nemyslím hobby shop), Max Ernst, Martin Luther, Karel May, Bethoven, Brahms, Kant. Jistěže i Marx, Hitler či Goebbles. Ale tím se zásluhy těch jmenovaných před nimi (a že byli vyjmenovaní během asi 2 minut) nijak - slovy nijak - neumenšují. Zdravím Daniela Ernestová

  OdpovědětSmazat
 24. Němce ráda nemám, nikdy od nich nic dobrého nepřišlo. Kdo se aspoň trochu zajímá o dějny naší kotzliny tak to ví. Ovšem, od tohoto Němce beru s povděkem pokus mluvit/zpívat česky, podle mně si vědom toho jak to zní :-) Celkově to mne vše působí jako dobrá recese :-)

  Paní Ernestová, promiňte mi, ale svým příspěvkem jste jen potvrdila pravdivost rčení o potrefené huse, která vždy zakejhá.Každý máme nějaké předky a kdybychom se vždy měli uraženě ozývat, když nám do nich někdo rýpne, tak by tento národ nedělal nic jiného. Nebo si opravdu myslíte, že jste jediná v ČR s německými předky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť psala, že nemá německé předky...

   Smazat
  2. Neexistuje Čech, který nemá německé předky...

   Smazat
  3. Že z Německa nikdy nic dobrého nepřišlo, je klišé stejně jako že husiti byli sláva českého národa. (Talibové to byli, za dvacet let dokázali kvetoucí zemi proměnit ve spáleniště, pobíjet každého, kdo měl jiný názor, a nakonec se rvali mezi sebou.) Každý prozíravý panovník k nám Němce zval k osazování pohraničí, protože měli vyšší kulturu a byli pracovití. A nejen Karel IV. ale i v Rusku Petr Veliký a jiní. Ale ne, blátošlapové mezi námi budou věčně povykovat: my jsme nejlepší, kdo se na nás hrabe! A ne, nejsem Němec, de facto mám židovské předky. Ale moje nenávist nejde tak daleko, abych za jednoho šíleného Rakušana Hitlera nenáviděl středověké sedláčky, kteří zůrodnili pusté kraje pohraničí. Které my tak slavně nechali rozkrást a zpustnout.

   Smazat
  4. Do 16. století nemám německé předky (dále nevím). Přesto, žijíc v pohraničí, jsem si vybrala jako druhý jazyk němčinu. Jako člověk, žíjící v pohraničí vím, jací jsou Němci. Jsou to pořád stejní lidé jako my, žijeme vedle sebe, naše zvyky se nijak zvlášť neliší. Ano, němčina je tvrdší jazyk než naše čeština, nebo ušišlaná slovenština (já mám slovenštinu docela ráda, ale přece jenom mi přijde měkká až moc). Nechápu opovrhování němci. Ano, rozpoutali 2. světovou, ale řekněte mi, za co může žijící generace? Stejně jako prostý lid v 30.-40. letech neměli tu moc zastavit Hitlera. Ano, zvolili ho, ale koukněte se na to, co jsme zvolili do politiky my. Akorát u nás jim stačí naše peníze. Video je vtipné, ale naprosto zmanipulované - 1. ostatní jazyky jsou románské, němčina je germánská 2. je vidět snaha o udělání co největšího rozdílu mezi jazyky. K pobavení je to dobré, ale posuzovat podle toho němčinu, potažmo němce... A že z Německa nikdy nic dobrého nepřišlo? Je to jedna z ekonomických velmocí EU, rodáků mají spousty (nebo snad opovrhujete i Einsteinem?) a zboží kvalitní. Byla jsem na matematické soutěži v Německu a rozdíl mezi soutěžema tady v Česku a v Německu je značný. Velmi příjemný program (např. opékání, hry...), doprava byla zajištěna a výhry opravdu hodnotné. Lze to srovnat přibližně s naší logickou olympiádou, ale stejně jsou Němci o kus výš. Co jsem viděla školy tak opravené, kvalitní, ne rozhrkané židle jako na nejvyhlášenějším gymnáziu okresu, kde se nám do ruky dostanou i 15 let staré učebnice, které se doslova rozpadají pod rukama (nepřeháním, jednu takovou mám). O silnicích ani nemluvě. Opravdu si myslíte, že Německo je ten největší mor světa a vzhlížíte k roztažené, panovačné Americe?

   Smazat
  5. Tak tou poslední větou jste celý rozumný příspěvek pohřbila. Démonizace Ameriky - nebo kteréhokoliv národa - je stejně krátkozraká jako démonizace Německa. Škoda.

   Smazat
  6. Vy se asi opravdu hodně zajímáte o "dějiny naší kotliny" že můžete napsat takovou blbost..

   Smazat
  7. Amerika byla nadnesená, jenom příklad... Německa, Ruska, Číny a spousta jiných zemí mám taky dost... Jenom mne štve, že spousta lidí vzhlíží k Americe a nenávidí Němce, což mi přijde blbost... Ta poslední věta fakt nebyla myšlená úplně vážně :).

   Smazat
 25. http://www.youtube.com/watch?v=XHEFbX81XWQ
  tady je ta němčina celkem snesitelná :-) pokud se ovšem nekouknete na tu sexy tanečnici. Tahle dvojka toho spáchala víc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Máš od nás velké plus dobře jsme se pobavili :D Jana a Vojta

   Smazat
  2. Jasně, protože to není němčina;-)

   Smazat
  3. Blbec nepozná holandštinu od němčiny :-D

   Smazat
 26. Moje profesorka říkávala, že němčina je pro chytrý lidi. Měla pravdu.
  Jinak mě těší, že Blondýna umí tak hezky číst Hudební masakry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo, máš recht. O čem napíšou masakry, o tom nikdy nikdo nesmí napsat ani slovo. Jestli hledam správně, psali o jiný písničce tohodle zpěváka. Že by psali o těch dvou pseudo hudebnících z brna, to vůbec nemůžu najít.

   Jinak mě těší, že autor masakrů nikdy nenapsal o ničem, o čem se zmínil jedinej českej bloger před nim. On si tu křišťálovou lupu zaslouží, když tak pěkně škemrá o nominaci. Sorry, tu mojí má Blondýna

   Smazat
 27. Anonymní, 31. srpna 2013 10:18: až na to, že to není němčina, ale nizozemština :D

  OdpovědětSmazat
 28. Videa vtipná, ale s jedním nesouhlasím. Němčina je krásná řeč. Trochu tvrdá, ale o to víc přitažlivá. Rammstein či Falco by v jiném jazyce vůbec neměli šťávu...No a pro pány např. Marlene Dietrich - kontrast krásné dámy a tvrdé němčiny je úžasná. http://www.youtube.com/watch?v=JU7eTXwhDj8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím - Tuhle věc předělaly Tic Tac Toe poté do angličtiny a už to nebylo ono :-)
   https://www.youtube.com/watch?v=P7HyGa2YFg4
   zuza

   Smazat
 29. Němčina je krásná řeč pro toho, kdo jí rozumí, nebo rozumět chce. Mimochodem stejně pitvořivě se dá shodit jakýkoliv jazyk ... Už jste, blondýno, slyšela Holanďany, Finy, Turky nebo jen jihoitaly ? Asi ne, předpokládám, protože jinak byste nemohla takovou kravinu vypustit do světa. Vážně Vaše články upadají. Je mi líto ... Hlas už ode mě nedostanete ... Ať se Vám daří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach jo, proč to berete tak vážně? Mně se němčina taky nelíbí, ani holandština. Finština mi nevadí. Jde prostě jen o to, co lahodí mému uchu a co ne. Když mi známá z Británie řekla, že se omlouvá, ale čeština jí zní nechutně, neurazila jsem se. Nechápu, proč by se kvůli tomu měl někdo urazit. Netřeba každou blondýninu poznámku tolik prožívat, zvlášť, když hlavní myšlenkou článku vůbec není urážení němčiny.

   Smazat
  2. Kdyby článek byl jen o těch praštěných textech, byl by fajn. Takhle je prostě hloupý. Nic víc.

   Smazat
  3. Já taky neříkám, že je to nějaký článek roku. Jen mi nejde do hlavy, proč se kvůli němu lidi tady tolik rozčilují.

   Smazat
  4. Vyjadřují svůj názor, že Vám to není po chuti je upřímně Váš problém.

   Smazat
 30. RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN
  RAMMSTEIN

  OdpovědětSmazat
 31. Ha, jestli se nelibi nemcina, co potom takova Holandstina? To je, panecku narez.. zvlast kdyz spusti treba nekdo z "CHRONINCHEN"

  Mam ale takovej pocit, ze o jazycich tenhle prispevek zas az tak neni..

  OdpovědětSmazat
 32. http://www.1000vecicomeserou.cz/308-vyjimka-potvrzuje-pravidlo/
  Už první sloupec způsobuje více než "mírný nervový tik" mně.

  OdpovědětSmazat
 33. Nakoukla jsem náhodou, dlouho jsem tu nebyla - a rovnou natrefím na takovouhle perlu. Jasně, z Německa skoro nic dobrého nepřišlo... To může prohlásit jen člověk s velmi, velmi omezeným rozhledem. Ale je super, že i blondýna čte hudební masakry, no :) Doufám, že letos vyhrají křišťálovou lupu místo ní - už by bylo konečně na čase.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Upřímně fakt nevím, proč by měla blondýna vyhrát? Kvůli pár nasraným a nekvalitním článkům do měsíce? Před rokem to bylo mnohem lepší. HM si lupu zaslouží mnohem víc :)

   Smazat
  2. třeba proto, že píše mnohem poutavějc a čtivějc než masakry.

   stejně ty komenty tady píše autor HM, kterej nemůže rozchodit, že blondýna píše líp

   a že napsala o něčem, co on? No a co? On má monopol nebo co? Názor může mít každej ne?

   Smazat
 34. Od čtení článku mne odradilo úvodní hanění všeho německého, nicméně dočetla jsem do konce a nakonec jsem se i pobavila.

  OdpovědětSmazat
 35. Ty lidi se v dnešní době asi úplně pomátli :-D

  OdpovědětSmazat
 36. To video je ubohé a jeho účelem je vzbudit v lidech dojem, že němčina je tvrdý jazyk. Výslovnost toho Němce je teatrálně přehnaná a navíc volí špatné výrazy, které znějí tvrději než ty správné a zcela bezdůvodně u toho křičí. Například pero není "Kugelschreiber", ale "Feder", což vůbec nezní tvrdě. Stejně tak věda není "Naturwissenschaften", ale "Wissenschaft". A jestli mi nevěříte, podívejte se na Forvo.com. Tam uslyšíte, jak je to správně.

  OdpovědětSmazat