Vidlák s igelitkou u moře

Typický Čech na dovolené je snadno identifikovatelný. Muži mívají kostkované kraťasy, proužkovanou košili, sandály nebo kecky a v nich ponožky. Ženy zas často nosí maxitrika v různém stupni vytahanosti a trekové sandály. Důležitým poznávacím znamením je více či méně jetá igelitka z nějakého českého řetězce.

Odrbaná igelitka je nesmírně důležitá. Slouží jako poznávací znamení krajanů v cizině. Ulehčuje Čechům seznamování mezi sebou navzájem a navázání kontaktů za účelem zjištění, kde mají levnější trička s obrázkem šikmé věže, kde chtějí za zmrzlinu nehorázné prachy a kde se tady v té Itošce dá sehnat něco pořádného k jídlu, třeba hamburger nebo hranolky. 

Lidé z Kauflandu to dobře vědí, a tak přišli se skvělou soutěží, která pomáhá Čechům navazovat v daleké cizině přátelství s jinými Čechy, a navíc jim i nabízí šanci vyhrát dovolenou nebo poukázku na nákup. 

Soutěž se jmenuje Taška jede do světa a hlavní roli v ní hraje igelitka, Čech na dovolené a nějaká ta pamětihodnost nebo vodní plocha v pozadí. 

Nebo velbloud. Může být živý i na obrázku. Důležitá je přeci ta igelitka. 
 
www.kaufland.cz

www.kaufland.cz

I když se část soutěžících nechává fotit s igelitkou, na které jsou ještě vidět sklady, jak byla v kufru, na řadě fotek je evidentní, že igelitka z Kauflandu je nepostradatelným módním doplňkem turistů. 

I když někteří dávají jasně najevo, co si o soutěži myslí. Tahle holčička je mi prostě sympatická. 

www.kaufland.cz

Na indické pláži se igelitka mimořádně vyjímá. 

www.kaufland.cz
 Stejně tak na safari v Keni.

www.kaufland.cz

Igelitka není módním doplňkem jen pro turisty středního věku. I parta, která se chystá zapařit v baru na Ibize, jí dá přednost před nějakou hogo-fogo taštičkou.

www.kaufland.cz
Do Thajska jeďte taky jedině s igelitkou! 

www.kaufland.cz

Dovolená nemusí být jen v exotických dálkách. I u nás máme přece tolik pěkných míst. Nakonec, dovolená se dá v pohodě prožít i doma. Sice to pak moc nenaplňuje téma soutěže Taška jede do světa, ale proč pár fotek neposlat a nezkusit to, žejo. 

Vznikají pak fotky plné tvůrčí invence a nápadů. 

www.kaufland.cz

Čím víc tašek, tím větší šance vyhrát, řekla si asi tahle dvojice a pověsila igelitku i na sochu. Koncentrované buranství.

www.kaufland.cz
Tohle mě dojalo. Igelitka a folklór! Jo!

www.kaufland.cz

Ověšet igelitkami sebe i všechno, co je v dosahu objektivu, to je taky oblíbená taktika soutěžících. Proč si ale k pózování následující soutěžící vybrala schéma kravských předžaludků, mi nějak uniká. Nejspíš se na něj dobře aranžovaly igelitky. Hned má ta fotka takový romantický nádech, co?  Předžaludky, žlázy a igelitka jako šperk umně naaranžovaná na tílku. Tleskám!

www.kaufland.cz

A teď už ta pravá romantika - soutěžící na fotografii vyjadřují hluboký cit nejen k sobě navzájem, ale i k nízkým cenám v Kauflandu. Ti by měli vyhrát!

www.kaufland.cz

Zato dětičky povalující se po Masarykově památníčku bych pěkně rychle hnala. A autorku fotky bych poslala na povinnou sérii přednášek o významných českých osobnostech. Vím, že soutěž je soutěž, ale trochu té úcty by snad neškodilo.   

www.kaufland.cz

Vítání občánků kdesi  v Žatci je naopak tou pravou příležitostí, jak dát najevo svůj vztah ke Kauflandu. Babičkám a tetičkám jistě i po letech ukápne slza dojetím nad scénkou s miminem a igelitkou. Škoda, že si šťastná maminka neoblékla něco červeného, aby to pěkně ladilo.  

www.kaufland.cz

Za tuhle fotku se bude ten nebohý chlapec stydět od puberty nejmíň dalších třicet let. Autorka si asi  myslela, že vytvoří roztomilou fotku, vylezla jí z toho ale vrcholná trapnost.  

www.kaufland.cz
Trapností se dá v soutěži najít víc. Fakt se chci koukat na cizího chlapa, jak se staženými kalhotami trůní na záchodě a luští leták z  Kauflandu.

www.kaufland.cz

Kupodivu jev soutěži i pár fotek, které se drží tématu a přitom mají nápad, nadhled a není na nich jen tetka s igelitkou. Třeba tenhle turista v Itálii mě baví. 

www.kaufland.cz

Stejně jako tahle školačka, která se taky nebere moc vážně. 


www.kaufland.cz
A nakonec prchající vězeň. I s igelitkou se dá udělat fotka, na které je něco jiného než taťka a mamča u vody.

www.kaufland.cz
Konec legrace, na konec jsem si nechala fotku, která je tak typická, že víc už být nemůže. Je tam všechno. Strejda v rybářské vestě a s ponožkami v sandálech, plná igelitka doma nasmažených řízků, aby nám v tý dálce nevyhládlo, pokus o vtip (strejda podpírá věž, aby nespadla, když jí v tý Pííze špatně postavili) a děsivě špatná kompozice i s turistkou odvedle.


www.kaufland.cz
Moc bych si přála, aby Češi nebyli v cizině poznat. Aby místo potrhaných a odřených igelitek za 5,90 z Kauflandu měli třeba úplně obyčejné látkové tašky, s kterými nebudou vypadat jako vidláci. A nechci slyšet, že látkové tašky jsou drahé. Nejlevnější se dají koupit do třiceti korun. 

www.shop.vivat.cz

______________________________________________________

Všechny fotky jsou veřejně přístupné na webu kaufland.cz. 

Za tip na soutěž děkuju Janě. 


148 komentářů:

 1. Jdu se vyzvracet a spát... Jo, ještě si teda vyčistím zuby....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zuby nečistit hned po vyzvracení se, sedřete si sklovinu! Mně teda po shlédnutí těch obrázků slejzá sama...

   Smazat
 2. Na začátku článku jsem se docela usmívala – jak typické! Když jsem došla k fotce, kde děti trůní na památníčku Masaryka, tak mi úsměv pěkně zhořkl.

  Fotka vězně je úžasná! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože tohle přece byly Masarykovy ideály: Kaufland a české vidláctví! Zač by jinak bojoval!
   Ano, vězeň rulez!

   Smazat
  2. A ta vlastenka, co inspirovala děti, jen ať si na památník vylezou, se ke všemu jmenuje Vlasta.

   Smazat
 3. Boha jeho, to už i já páchám lepší fotky než jsou mnohé výše uvedené ! A soutěž s igelitkou ? To myslí v Kauflandu opravdu vážně nebo si dělají z našeho národa nehoráznou srandu ? Já osobně jsem "nutně potřebovala" igelitku naposledy za minulého režimu, v začínající pubertě.
  eS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý anonyme, o to tu JDE. Je to všechno reklama kauflandu, co jiného. A mě se ten nápad líbí. Jen chybí holínky

   Smazat
 4. ta fotka rozcapenýho dítka mi přijde neskutečně vulgární ..chudák kluk matku by měli hnát potěhem

  OdpovědětSmazat
 5. Tak mě napadá: není to nepříjemné v tom horku? Vždyť se od toho plastu musejí hrozně potit a pařit pracky...

  OdpovědětSmazat
 6. Môžme byť radi, že ešte nebola súťaž "vyfoťte sa s ponožkami v sandáloch". Alebo s konzervami pri Tatrách. Pripomína mi to jeden Mokrého výrok: A teraz varovanie pro Jirku a Káju: pre poveternostné podmienky by ste si nemali brať na chrbát bleskozvody.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete mi říct, co je špatného na konzervách v Tatrách? Slečno, vy jste toho asi v životě moc nepocestovala, ale věřte, že se dá provozovat i jiná turistika než příjezd do hotelu, snídaně, procházka, oběd, mini-procházka, opulentní večeře. Ono stejně nesmyslné, jako totální šetření, je i totální utrácení a snaha za každou cenu nevypadat jak socka. Vzpomněl jsem si na to, když jsem byl nedávno v Londýně se svýma kamarádama a byl jsem jediný, který si nechtěl dát předraženou snídani v hotelu za 8liber (i v Anglii se dá nasnídat s klidem v obyčejné kavárně či restauraci za polovic) . Když jsem si vytáhl konzervu, všichni se mi smáli. Já se smál taky, tomu, že někdo raději zaplatí předraženou cenu, jen aby náhodou nevypadal jako socka. Jsem prostě divnej, ale vážím si všech těch tatíků a strejdů, kteří mají ještě z dob komančů navyklé, že peněz není nikdy moc a že dovolená se dá prožít i s vlastním vařením. Na tom nevidím nic ostudného. Jinými slovy, jsem socka a jsem na to hrdý: http://storadjakbytsocka.blog.cz/

   Smazat
  2. hanbim sa za vas, velmi.

   Smazat
  3. Skvělé, já za vás též. Co teď s tím dělat, asi jeden druhého nepřesvědčíme, tudíž se budem muset naučit vedle sebe nějak žít. Ale upřímně, nevadí mi, že nejsem bohatý (protože uživit se umím) a jsem rád, že nemusím řešit, co si vzít na sebe, jestli náhodou není někdo pohoršený, že jsem vzal na sebe tohle, nebo že mám konzervu...apod. Prostě jsou mi názory blondýny a spol k smíchu. Byl jsem v Rumunsku, byl jsem v Himalájích, na místech, kde to prostě jinak než s vlastním vaření nejde (ale proč by někdo nemohl jíst konzervy i tam, kde jsou hotely?) a to lidé jako vy asi nikdy nezažijí, protože jak nemaj all-inclusive, tak prchají.

   Smazat
  4. Rumunské hory a Himaláje nejsou rodinná dovolená. A proč tedy nejet na dovolenou do ciziny jednou za dva roky a trochu si dopřát? Nemyslím si, že by bylo nějak bezva být bez peněz třeba v Římě. Pokud je to dovolená pod stany s turistikou, jsou konzervy fajn, ale jinak to dost dobře nechápu (ne, nejsem bohatá).

   Smazat
  5. nechápu, co máte na těch ponožkách. Ať si nosí kdo chce co chce. Jestli mu je chladno od nohou, nebo nemá rád, když mu mezi prsty leze písek, anebo se mu prostě chce chodit s ponožkami v sandálech, tak to je jeho věc.

   Smazat
 7. Tak pardon, všichni víme, že paštiky se lépe nosí v igelitové než látkové tašce....

  OdpovědětSmazat
 8. Prvé, čo mi napadlo: Tým ľuďom musí drbať...

  OdpovědětSmazat
 9. Tak nevím, jindy mě tvoje články baví, ale tady to nějak nechápu. Co chceš, blondýno, řešit? No tak Kaufland vymyslel soutěž, no. A jistá část národa na to slyší. A dál? To si jako myslíš, že po tomhle tvým článečku se všichni chytnou za nos a půjdou si koupit látkovou tašku?
  Nějak se to furt opakuje. Ty napíšeš článek, kde nějakým způsobem něco hodnotíš (kritizuješ, vysmíváš se), a zdejší osazenstvo hned začíná blejt...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ha! Anonym s kauflandí igelitkou!

   Smazat
  2. Protože Blondýniny objevy, které by nám jinak unikly, náramně pomáhají k občasnému pročištění ogranismu.

   Smazat
  3. Podle blondýny (a mnoha dalších) se otravný "češství" definuje řízkama a paštikou na dovolený, ponožkama v sandálech a igelitkou na pláži. Ne že bych fandil jakejmkoliv soutěžím tohodle typu, ale daleko, DALEKO otravnější, pokrytečtější a trapnější mi přijde stěžovat si pořád na ty stejný, povrchní problémy (řízky, paštiky, ponožky, igelitky)...

   Smazat
  4. Dokud budou tyto nešvary normou, je záslužné je jakkoliv a opakovaně pranýřovat.

   Smazat
  5. Oli,
   to vaše myšlení nestačí na víc, než že musím být jako autorka příspěvku, na který reagujete, ta s igelitkou z Kauflandu???
   Jakmile si člověk dovolí vyjádřit opačný názor, než má většina, automaticky je zařazen do vysmívané skupiny?

   Smazat
  6. Opět tu někdo zjevně nepochopil, proč se tento blog jmenuje PROTIVNÁ BLONDÝNA. A mimochodem - je tu snad někde nějaké pravidlo, že se témata nemohou opakovat, tedy že se tu nesmí kritizovat nešvary, silně zakotvené v české zaprděné kotlině ?
   eS

   Smazat
  7. Jasně, psát si může blondýna co chce. A my zase můžeme kritizovat, že píše pořád o stejných věcech.
   Ať si lidi chodí s ponožkami v sandálech, vozí jídlo na dovolenou, je to jejich věc. Není to nešvar a nikdo z vás to nemá právo mýtit. Když lidi u nás budou finančně na tom tak, že si budou moci dovolit v cizině posedávat v hospůdkách a vychutnávat místní speciality, tak si určitě nebudou tahat s sebou konzervy.
   A k té soutěži- podobné soutěže probíhají i v jiných státech, na západ od nás, blondýno. A lidi se jich účastní.

   Smazat
 10. Igelitka z Kaufecu má ovšem jednu nespornou praktickou vlastnost - až bude nejhůř, můžete se s ní zadusit. To by byla fotka!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. máte to mít.. :)
   http://www.kaufland.cz/Global/Pictures/blank.gif

   Smazat
  2. blank.gif je zcela překvapivě úplně prázdnej obrázek :-)

   Smazat
 11. doplním předchozí koment.... blondýna napíše článek kde něco zkrizne, zdejší osazenstvo vrhá, sem tam nějaký anonym zaprudí ... ale stejně nás to všechny baví ne ? ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nooo, "zkrizne" je taky dobré! Dnes mám chuť někoho doopravdy zkriznout. Stavím se asi do Lídlu.

   Smazat
 12. Tedy na stránkách Kauflandu jsou ještě horší fotky. Nad fotkami a la Hoštice v Itálii nestačím zírat čeho jsou někteří lidé schopní a využívání malých dětí pro fotky s igelitkama bych zakázala :-/

  OdpovědětSmazat
 13. Budu se tu opakovat, ale ponožky v sandálech ke kraťasům se nosí běžně i na západ od České republiky. Stejně tak jídlo přichystané doma a konzumované na dovolené jsem měla možnost zažít jako aupair i s německou rodinou v Paříži. Opravdu nic nového ani v západní Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A taky jste se fotili s igelitkou pověšenou na soše ?

   Smazat
  2. Ano, v Nemecku to bezne je, stejne jako zabirani lehatek u bazenu v 5 rano, aby si tam nahodou nemohl lehnout nekdo jiny... Taky si z nich zbytek zapadni Evropy dela srandu - jako z nas a nasich igelitek..

   Smazat
  3. Jj, ponozky v sandalech = nemecky turista :D Jen se muzite zeptat nekoho mimo SR, CR a potencialne Chorvatsko ;)

   Smazat
 14. Ještě trapnější, než vykrádání Mimibazaru. Tohle nas nijak nepodvadi ani neublizuje, k čemu ten článek tedy je? Jen se smát lidem a samozřejmě posmevacky nemoderujes, že?

  Za chvíli se tady budeš posmívat obeznim lidem, samozřejmě nenápadně, ten hard core nechas na komentujicich.. Koho mi to připomíná..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jezis, neprozivej to tak, Veroniko. Ptas se, k cemu ten clanek tady je? Ja se ptam na to same, kdyz ctu tvuj blog. Milion nesmyslnych clanku o mode narcistne doplneno milionem fotek tebe same. Vypovidajici hodnota nula. Tento clanek je alespon docela vtipny (i kdyz docela smutnym zpusobem). Zanett.

   Smazat
  2. Jo a mimochodem, ty se tady, Veroniko, pozastavujes nad necim tak trivialnim, to mi pripomina to, co se rika; ze nejvetsi moralistky jsou vzdycky k*rvy. Ty nejsi vyjimka. Zanett.

   Smazat
  3. Mně to Veroniko teda ubližuje. Ráda cestuju a fakt mě mrzí, že nikde nemůžu říct, odkud jsem, aniž bych byla v očích onoho cizince zařazena vedle mých krajanů buranských paštikářů..

   Smazat
  4. Creatively tuned - to je dobra nahoda. Ja totiz taky tady v UK nemuzu rict, ze jsem Ceska, protoze v ocich mnohych Britu (muzu) jsem videna jako slapka - coz je neco, za coz mohu 'podekovat' treba zrovna Veronice Sokolove (pardon, Falcon, to zni svetoveji, ze jo), protoze ona nam ostatnim dela svou profesi opravdu peknou 'povest'...uz jsem se nad tim pozastavovala na jinem blogu. Takze nejde jenom o buranske pastikare, slapoty, ktere za prachy roztahnou nohy kazdymu, kdo zasusti bankovkama, ty nam bohuzel taky moc nepomahaji, ze Veroniko?

   Smazat
  5. Že ty jsi bydlena, Verčo? ;)

   Smazat
  6. Creatively tuned - pokud jsi takovahle hysterka, tak je dobre, ze radsi nerikas odkud jsi. To snad nemyslis vazne:-D :-D :-D

   Smazat
 15. Ještě trapnější, než vykrádání Mimibazaru. Tohle nas nijak nepodvadi ani neublizuje, k čemu ten článek tedy je? Jen se smát lidem a samozřejmě posmevacky nemoderujes, že?

  Za chvíli se tady budeš posmívat obeznim lidem, samozřejmě nenápadně, ten hard core nechas na komentujicich.. Koho mi to připomíná..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zbavit se obezity je na léta dřiny, zatímco nebýt za [K]reténa je otázkou jediného rozumného rozhodnutí ve správnou chvíli.

   Smazat
  2. No, jestli vám to připadá normální a pěkné, sama jste se zařadila, Veroniko.

   Smazat
  3. Smát se obézním lidem je špatně?

   Smazat
  4. Kdyť oni za to chudáci přece nemohou, že žerou jak prorvaní :D - pokud to tedy není samozřejmě zdravotní problém, ale většina obézních lidí to má ze žrádla a je to dokázané statisticky :) Janina konina :)))

   Smazat
  5. Já myslím, že mezi kritikou stupidní soutěže, kterou soutěžící navíc pojali, jak ji pojali a mezi posmíváním se obézním lidem je sakra rozdíl. Obézním lidem od Blondýny hrozí myslím akorát to, že budou zkritizování za příliš odhalující oblečení, kdy z jejich špeků vidíme více, než bychom chtěli. Ale o to se spíše postará Módní Peklo...

   Smazat
  6. nebyt za kretena je celozivotni drina, která za to nestoji a kdo se o to pokousi navíc za kretena byva casteji nez ostatní...

   Smazat
 16. Látkovou tašku samozřejmě mám.

  http://static.akcniceny.cz/foto/vyrobky/611000/610825.jpg

  A nedám na ni dopustit! ;)

  OdpovědětSmazat
 17. Je to vidlácké a trapné, ale utěšujž nás, že v tom nejsme sami: známí z Německa i USA žehrají na své venkovštější krajany, jak se v cizině ztrapňují, že nikdo není tak nápadný jako iowský či oregonský hillbilly nebo Sasík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. oregonský hillbilly? Vidím, že máte perfektní znalost amerického slangu a geografie...
   MarekP

   Smazat
  2. Myslím, že by se mí přátelé z Oregonu asi docela bránili, aby je někdo označoval za vidláky ... :-)

   Smazat
 18. Latkova taska je nejlepai usita od babicky. Mam jich asi stovku, abych si mohla vybrat barvu:D Mate pravdu, ze nekteri lide se nepouci, ale tady snad ani nejde o ne, ale o jimi vychovavane lidi, kterym by se melo vysvetlit, ze neco takoveho neni uplne v poradku, a i kdyby ano, tak to rozhodne neni hezke. Mozna nedocilime vymyceni igelitek, ale treba si hezke mlade holky uvedomi, ze v hezkych sateckach a botach na klinku proste nemuzou vypadat tak pritazlive, jak by chtely, kdyz jsou oveseny igelitkama z Tesca;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně! Ano, někdo se nepoučí, ale valná většina nemyslí, a jak slepičky následuje dav. Takže pokud se jediný chytí za nos a igelitku (ponožky, melír, crocsy, tržnicové triko - doplň si každý sám) odloží, je to úspěch.

   Smazat
 19. Fotka s dedou v Piize ma i fotografuv palec v rohu.

  OdpovědětSmazat
 20. :D :D :D :D
  To mi připomělo to, jak jsem byla šťasná když mi v obchodě místo igelitky dali papírovou tašku :D

  OdpovědětSmazat
 21. No to snad ne! To je teda soutěž na úrovni :-)) Ale očividně funguje...

  OdpovědětSmazat
 22. dobre - tak si to rozoberme. Nie je ani tak divne,ze sa do sutaze ako toto ludia zapoja. V dnesnej dobe,ked niektori musia naozaj setrit kde sa da je taka vyhra naozaj velkym lakadlom. Ale urobit vsetko a hlavne zo seba debila pred celym narodom,len preto,aby som mal lacnejsie maslo - to uz je trosku moc.
  Niektore tie fotky - su sice trapne,ale budis...ale pani v plavkach z Kauflandu to teda prestrelila uz velmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak je jim vidět už na obličeji, že jejich myšlenkový okruh sahá k tomu Kauflandu.

   Smazat
  2. To se mi ale neslučuje s tím, že soutěžící se fotili i např.v Keni a Thajsku, ti podle mě nouzí rozhodně netrpí.

   Smazat
 23. Teď už pro ovce chybí akce mléko za 9 kč aby mohli udělat nálety.

  OdpovědětSmazat
 24. Všimla jsem si teď ve Francii,jak se ostatní národy ,když se poznají v dalekých krajích,k sobě mají.Češi zostražití a raději mlčí,aby je někdo neidentifikoval.A vůbec se jim nedivím,protože tohle je taková ostuda-ty igelitky a halekání,jak je všude všechno drahé,často vyšperkované rádobyvtipnými citacemi ze Slunce seno....např.jdu blejt velebnosti.
  A ještě je zajímavé,že taková ta buranská sorta lidí má igelitky kaufland,lidl penny.Např.s intersparem jsem je neviděla.Asi není dost levný.

  OdpovědětSmazat
 25. Měli si tu igelitku nasadit na hlavu, aby nebyli poznat. Já chodím nakupovat do italskýho obchoďáku s českýma igelitkama, jsou mnohem pěvnější!

  OdpovědětSmazat
 26. Tu "podpírací" fotku z Pisy mám taky, ale igelitka na ní fakt není:-)

  OdpovědětSmazat
 27. OK, igelitky jsou zlo. Tak mi ale poraďte, kde sehnat ne-ošklivou a ne moc drahou skládací látkovku, ideálně s delším uchem, aby se dala vzít přes rameno. Na netu jich je spousta, hýří designem... a stojí většinou kolem 200kč. Dokážete někdo dát tip na něco slušného do řekněme 80kč? Aneta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skoro všude, třeba u Rossmana, v DM a jinde. jsou skládací a stojí asi 28Kč.

   Smazat
  2. Aneto,
   ona se investice do dražší látkové tašky vyplatí. Taky se mi ty peníze zpočátku nechtěly dávat, nemyslete si. Jenže pak jsem si jednu dražší (220 Kč)koupila kvůli oblíbenému designu (puntíky) a rozdíl je oproti látkovkám z Rossmana znát:
   Lze nosit i přes rameno, taška má zip a přišité poutko, které využiju při skládání - taška se jen složí a rulička zagumičkuje, nemusím se bát, že ztratím futrálek. A ta nosnost! Tahám v ní lahve s vodou a nic se nepáře...
   Monika

   Smazat
  3. Díky za tipy. Fakt jsem netušila, kde se tašky dají sehnat, já totiž do těhle řetězcových obchodů moc nechodím. Jedna dražší se určitě vyplatí, když člověk potřebuje právě tu jednu. Potíž je, když jich z nějakého důvodu potřebujete víc :-) Aneta

   Smazat
  4. Ikea - jednobarevná, pevná, dlouhé ucho, 29 Kč (asi)

   Smazat
  5. Já mám ráda ty z Yves Rocher - za 20 nebo 30, teď nevím. Nemá futrálek, ale na vnitřní straně je taková kapsička. Do ní se to narve a člověk nemusí nic skládat a hledat futrálek. A vydržela i těžší nákup. Já si ty dražší nepořizuju, protože je pořád někde zapomínám a ráda mám v každé kabelce jednu.

   Smazat
  6. úplně ideální mají teď v DM (většinou to mívají hned u pokladen). Stojí asi 40 korun, jsou v několika barvách a taky se skládají samy do sebe. Pokud můžu radit, nekupujte si ty, které mají futrálek zvlášť. Je to nepraktické a futrál okamžitě ztratíte.

   Smazat
  7. Já si nakoupila pár látkových tašek třeba v turistických infocentrech - jsou takové ty režné za asi tak 60 korun. Na trzích bývají třeba i ručně potištěné. Teď jsem si jako suvenýr přivezla ty nejobyčenější látkové z Berlína po 50 centech. Doma jsem se dívala a mám i z Hrušky - potravin.

   Smazat
 28. Fascinuje mě, jak jsme každý jiný a máme jinak nastavené hranice co ještě jo a co už ani náhodou. Že někomu nepřijde trapné, ponižující, prodejné a já nevím jaké se pro vidinu nákupu zadarmo, nebo zájezdu vyfotit s igelitkou, zrovna tak druzí fanoušci nejmenované módní značky jdou nakupovat ve spodním prádle atd. atd. atd. Každý jsme jiný, vím to, snažím se to respektovat, ale stejně mě to pokaždé překvapí. :-)
  Monika

  OdpovědětSmazat
 29. A proč je to hned vidlák? :) Já sem z vidlákova sem na to pyšná a muži u nás rozhodně s igelitkami do zahraničí nejezdí. Raději bych vymýšlela slovní spojení, která nikoho neurazí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, vidlák není prostě venkovan nebo zemědělec - ti mohou být a bývají sympatičtí - vidlák je buran, který nevidí dál než na špičky svých vidlí, a je přesvědčený, že co je za nimi, je špatné, protože to není "jako u nás".

   Smazat
 30. Emma lesní víla23. července 2013 15:10

  Komentář k chlápkovi sedícím na zašlém WC by mohl znít : z té jejich nabídky jsem se pos..l.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne to mi napadlo :D možno to tak aj bolo myslené :D

   Smazat
 31. Já teda nevím, ale na žádnou dovolenou bych nejela ani s igelitkou ani látkovou taškou na nákup. Když pojedu za mořem, budu mít plážovou tašku, když za turistikou, budu mít batoh nebo kabelu přes hlavu...ale tašku na nákup?

  OdpovědětSmazat
 32. Do soutěže bych nešla, ale igelitku mám na dovolené s sebou běžně. Každý den. Někteří z nás totiž jezdí na dovolenou za poznáním a některé knížky o užitkovém umění se dají koupit jenom na zámcích a podobných kulturních památkách a v obchodě Vám dají knížku do igelitky díky bohu, protože některé se mi do tašky nevejdou kvůli velikosti. Já sem dokonce tak "out" že mám tašku s foťákem, která mi skoro nikdy neladí k oblečení! Takže sem ověšená jak Vánoční stromek. A sváču si taky nosím, nejenom proto že běhání po nějaké vesničce a hledání vhodné pohostinství je ztráta času, ale mám alergii na lepek a opravdu si nemůžu dovolit někde jíst něco co není bezpečné. PORAĎ BLONDÝNO, co mám dělat. Ty bys určitě alergii přehlédla a strávila prázdniny na WC než byla viděna s v hotelu udělanou sváčou, případně byla celý den o hladu? Některé články máš dobré, ale tvoje nutnost neustále někoho shazovat je trošku smutná ne? Osobně si myslím, že náš opilecký prezident je mnohem větší trapas než český turista s igelitkou a řízkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ač bruneta, mám kontrolní otázku - a to Vám, anonymní kolegyně fotografko, ta igelitka při focení nevadí ? Já vyzkoušela jak igelitky, tak tašky látkové, tašky přes druhé rameno, tašku křížem, ale nakonec se mi při cestách za poznáním mnohem lépe osvědčil batoh, tedy spíše batůžek velikosti akorát na dvě bagety a minerálku. Podotýkám, vyrážíme s přítelem, většinou vlakem a momentálně pouze po vlastech českých a moravských.

   Smazat
  2. Jdu nakupovat až po tůře, tudíž už mám odfoceno (pokud mě ještě něco zaujme, tak si igelitku odložím). Pokud to není možné protože bych se musela například vracet k onomu obchodu, tak tašku hodím do kufru auta před prohlídkou. Většinou cestuju autem, protože moje zájezdy trvají minimálně týden a v plánu je toho hodně a je dobré mít možnost poupravit program nezávisle na spojích. Po ČR moc nejezdím, nežiju tam už několik let a když se tam sem tam dostanu tak většinou nemám tolik času.

   Smazat
  3. No, tak jednak se to tu jmenuje Protivná blondýna. Že. Za druhé - knihy z knihkupectví v igelitce (i když už mají i papírové tašky) na sobě mají logo knihkupectví, potažmo je vidět, že je to taška s knihou. Je to jako když si jdu něco koupit do - třeba - značkového obchodu a oni mi dají krásnou papírovou tašku. Pokud v ní mám dotyčný nákup, je to ok, ale rozhodně ji nenosím místo kabelky. Stejně tak nenosím místo kabelky tašky z Billy, Kaufu, Tesca nebo čehokoliv, kde jsem nakoupila. Pokud jde o alergii - jakoukoliv, ano je to problém, ale je to poněkud jiná situace. Vy to necítíe? Já hlavně nechápu, proč do toho montujete tašky s knihami a alergii na lepek. Ti lidé na fotografiích zjevně v knihkupectví nebyli.

   Smazat
 33. Látkové tašky jsou stejné jako igelitky. Prašť jako uhoď...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kuš. Ekologie vám nic neříká?

   Smazat
 34. No potěš.. ten článek je... divnej. Asi čekáš, že se každej bude lámat v pase, jak jsi vtipná a nad věcí, ne úrovni, free.. ale nevím. Vysmíváš se a sama mi přijdeš, promiň, směšná. Tak jako.. ha ha, no.
  PS: Nanákup nosím látkovou tašku, ponožky jen do zavřených bot ke kalhotám...:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to je blondýnin blog. To není Mladá Fronta.

   Smazat
  2. (Anonymní23. července 2013 21:56)
   Příjdeš sem, vysmíváš se, ale sám jsi směšný.

   Smazat
 35. Předpokládám, že jsi také Češka, takže dle Tvého nesmyslného generalizování taky jezdíš s igelitkou a sháníš nejlevnější tričko. Když házíš všechny do jednoho pytle, tak si vlez k nim nebo se nauč správně vyjadřovat.

  OdpovědětSmazat
 36. Neříkám, že jsem se místy nepousmál, ale obecně mi tohle kopání do vlastního národa vadí. Pak tu má být nějaká národní hrdost a vlastenectví, když se tu sami v jednom kuse shazujeme. Pak se není čemu divit, když si někdo vyleze na památník Masaryka a považuje to za super nápad a srandu. Jak se říká, všechno souvisí se vším. Ono když se nad tím zamyslíme, všichni turisté, nebo ještě lépe, všechny národy jsou něčím směšné. Mě by nevadilo udělat si srandu sám ze sebe, to není nikdy na škodu. Jenže u nás je to pouze o tom zesměšňování a proto už jsem na to alegický. Přitom v čem je horší igelitka, než třeba ten papírový pytlík, ve kterém nosí nákupy Američani? My si jen stále něco vsugerováváme, někomu se chceme zalíbit. Přitom k tomu není důvod. Narovnat tohle myšlení bude ale běh na hodně dlouhou trať. Kéž bych se toho ale dožil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, máte pravdu, jak tu padlo v několika příspěvcích: burani se najdou v každém národě. Tohle šílení po slevách a idiotských soutěžích jsme přejali se zpožděním, vidláci ostatních tzv.kultivovaných národů se v nich vyžívají už od války.

   Smazat
  2. No, on už Karel Havlíček Borovský blahé paměti kritizoval nešvary v české kotlině, dokonce i vulgarismy používal, jen si vzpomeňte na hodiny literatury ! A zkuste se zamyslet - není to třeba typicky česká vlastnost, dělat si legraci ze sebe samotného (viz mezinárodně známý Švejk) ?

   Smazat
  3. Dotyční ale do sebe kopají sami. Tím, že nevidí, jak je to trapné. A studem zavírat oči musíme my ostatní.

   Pomineme-li ekologii, tak na igelitkách nic špatného není, prostě jenom věc na nošení nákupu. A cizinci focení Čechů s igelitkou v celosvětovém masovém přemisťování turistů asi nezaznamenají... Ale! Připadá ti normální, že někdo jede na dovolenou a nejen, že se fotí s pomuchlanou igelitkou, ale ještě vymýšlí kraviny typu plavky, plýny, vytapetovaný hajzl??

   Smazat
 37. Nejraši mám plátěnku z C&A z bio bavlny. Tady tyhle skládací tašky skoro nic nevydrží.

  OdpovědětSmazat
 38. Potkávám dost lidí v oblečení s reklamními nápisy Diadora, Northface nebo třeba Calvin Klein. To je také nějaká soutěž? Nebo dostávají za jejich nošení zaplaceno?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Né, to jsou frikulíni (free+cool+in). Stejně jako holčiny, které vyrážejí z domu s papírovou taškou Zara nebo pietro filipi, ve které mají svačinu a balenou vodu, a vracejí se s nimi plnými květáku a vložek.

   Smazat
 39. Slovaci by mali byt ticho:-) Kaufland robi tuto sutaz aj na Slovensku

  OdpovědětSmazat
 40. Bydlím v přímořském letovisku, jezdí sem velmi mnoho turistů z ČR. S čistým svědomím mohu říci, že je potkávám bez igelitových tašek českých obchodních domů.

  OdpovědětSmazat
 41. Jen zírám, kolik lidí nechápe pojem nadsázka či ironie. To má PB snad v každé větě psát "zdá se mi", někteří Češi nebo Moravané", mám z toho špatný dojem" atd. ?

  OdpovědětSmazat
 42. Před nedávnem oslavy v Itálii. Zadarmo jídlo, pití pro lidi z okolí -turisty- Hádejte kdo se rval vším jak urvaný, bral ochutnávky vína po lahvích, talířky s jídlem domů, do ubytování. Vyskládané v komínkách, od každého jídla tři talířky. Omyl nééééé Češi a že jich tam bylo dost. Ale Italové a Němci, pěkně futrovali. Češi decentně ochutnali víno a od každého troch na poznání místních specialit. Nic si nenosili do ubytování. To není opravdu vtip,ale pravda. Takže, se ptám proč a nač a kdo se z nás snaží jako z národa udělat pořád blbce, snižovat tenhle národ a k tomu přispívají jen kejvalové co jim ty jejich názory obšlehnou aniž by to byla pravda. Mimochodem na pláži nebyl jediný Čech s igelitkou široko daleko, což jsem o jiných národnostech říci nemohla. Tak proč se pořád necháváme ponižovat tímhle podsouvaným názorem , jak jen Češi jsou fůj a hloupí a vidláci. Proboha proberme se už komu to slouží, proč z nás pořád dělat nuly a méněcený národ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože většina si musí přiznat, že igelitky na dovolené neviděla taky u krajanů, řízky a instatní polévky baští Němci podstatně na dovolené víc než my a ponožky v sandálech jsem také viděla spíš u Němců, ale tam už to nevadí asi , že jsou to Němci ne Češi , pro ně platí jiné pravidla. I když se mi upřímně hnusí takové to škatulkování, nastavování pravidel, norem,co by mělo být a nemělo, co je správně, kde bere druhý člověk jistotu , že zrovna jeho norma, pravidlo, pohled na věc je správný, že on je lepší než ten druhý, nechápu tohle kastování ono to je na nic.

   Smazat
  2. Sláva! Bohužel ale tyto fotky dosvědčují, že někteří z nás za Němci nezaostávají.

   Smazat
  3. Konečně někdo, kdo má rozumný názor. Také už mě nebaví ty věčná sebemrskačská obviněný "jaký jsme to hrozný vidlácký národ". Na dovolených jsem byla většinou utvrzena o opaku, nejhorší jsou Němci a Rusáci.

   Smazat
  4. Fotky byly za tím účelem vybrány.

   Smazat
 43. Vězeň je nejlepší!

  OdpovědětSmazat
 44. Já bych to nebrala tak vážně, tak lidi soutěží, no a co, každého věc:) Jediné fakt trochu mimo mi přijde fotka s chlapečkem obaleným v igelitkách, to je fakt horší, než trapné... a je jedno, jestli je to igelitka či něco jiného.. Jinak vězeň u mě vede:))

  OdpovědětSmazat
 45. Zrovna jsem šel odnést košile do čistírny. V tašce z Kauflandu. Trochu jsem se styděl, ale ta igelitka je tak praktická věc. Co jiného bych mohl po odnesení věcí vyhodit? :)

  OdpovědětSmazat
 46. rozjuchaná školačka alias Petra F. v kaufland outfitu a chudák děcko zapařený a navařený v kaufland igoškách má tentýžtoho a jednoho autora :D :D

  OdpovědětSmazat
 47. Docela bych uvítal, kdybyste svůj článek doplnila o vyčíslení důvodů, proč je igelitka česko-buranská zatímco plátěnka světová.
  Děkuji.
  Milan

  OdpovědětSmazat
 48. Miluju igelitky z Kaufu! Dobře se do nich sype použitý píseček z kočičího záchodku :o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. třídění odpadu vám nic neříká? ;)

   Smazat
  2. souhlasím

   Smazat
  3. taky je používám na písek

   Smazat
 49. Ta diskuse míchá 2 věci. Každý se pravděpodobně někdy pohyboval po světě s igelitkou, někdy je to prostě potřeba. Výše zmíněná čistírna, nákupy, cokoliv...Ale věšet jí na sochu, Masarykův pomník, cokoliv = buranství. A je jedno, jetli to udělá Němec, či Brit...Druhá strana mince je, že když chci mít hezkou fotku, tak si se na ní proboha nevycapím s igelitkou velkou jak půl krávy. Naopak, tašky dám mimo záběr, proč jimi mít zaneřáděné fotky? Nevadí mi na tom ani tak celá igelitka, ale tohle je deformace estetického vnímání - totiž jeho zbytků. Připadá mi smutné, že se ti lidi utvrzují v tom, že takhle je to v pořádku a stává se z toho norma. Tohle si pranýřovat zaslouží a takhle jsem vnímala podstatu celého článku.
  Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s Vámi, Petro, podle mě je ona soutěž Kauflandu pořádně uhozená záležitost a bohužel hodně lidí přestane uvažovat o vkusu, jakmile se jim zjeví před očima možnost jakékoliv výhry ...
   L.

   Smazat
 50. Ale tady nejde o to, že někdo chce mít hezkou fotku a nacpe si ji do alba. To je fotka do soutěže Kauflandu. To neznamená, že si t lidi daj fotku s igelitkou do rámečku. Prostě soutěží, no.
  Mně to teda nějak nevadí. Ale to je mojí povahou, si furt říkám, když by mě nasrali igelitky, tak mám hodně šťastnej život. Ale článek mě pobavil, to zase jo. Jen to tak nehrotím.

  OdpovědětSmazat
 51. soutěž mozna trapna je, i kdyz klobouk dolu před tim napadem, kdybych takove mel, povazoval bych se za genia... Autorka je clanku je evidentne dost pitoma, obzvláště podle posledního odstavce se jevi jako uboha...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak, na které prudce inteligentní fotce jste se poznal ?

   Smazat
 52. Procestovala jsem kus sveta, obrazila i bezna primorska letoviska a navic v rodine jsou provozni ruznych rekreacnich zarizeni. Cesi nejsou zdaleka nejhorsi, hrube vedou ty 'zapadni' narody. Ano, potkate i ceske nevychovance, alev mensine. Blondyno, je to soutez, nepopiram ze je tam nekolik fotek k zamysleni. Ale ty jsou trapne pro autory, nikoliv narod. A mnoho z nich, verim, pofotce igelitky odhodili. Vlastne mi prijde prizemni se neustale setkavat s nazorem 'co Cech to buran'. Nebo snad i vy?

  OdpovědětSmazat
 53. kto sa zucastni takejto sutaze je vidlak:( a basta!, ospravedlnenie, ze je to predsa len sutaz je scestne, aj Miss Mokre Tricko je len sutaz...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve valné většině jsou vidláci hlavně ti, kteří to prohlašují právě o jiných !

   Smazat
 54. Obzvášť hnusní čeští vidláci.
  http://jdem.cz/4cwr2

  OdpovědětSmazat
 55. Eh, sice vaší antipatii vůči igelitkám chápu, ale upřímně, mají několik výhod -- jednak jsou snadno dostupné (přesněji řečeno se mi jich doma občas hromadí až moc protože se mi tak asi dvakrát týdně stane, že zjistím, že jsem tašku nechal doma) a jednak -- zde ovšem záleží kam jedete a jak je to důležité pochopitelně -- těsní, alespoň víceméně. Na horách dost fajn vlastnost. Ona látková taška není drahá. Ale docela drahé je jet ji shánět. Mně to třeba stojí pár set za hodinu. A pro co? Pro dobrej pocit, že já igelitku nemám? No a?

  Kromě toho taky nechápu, co máte proti prožkovaným košilím. To si mám kvůli tomu, že se v cílové destinaci nosí neproužkované vyměnit polovinu šatníku (protože mám prostě proužkovaných košil léta hromadu jelikož dokud slouží, není důvod měnit a nosím je tady i tam), či co? A proč? Zase pro ten dobrej pocit?

  Řešit oblečení smysl má když jedu někam do exotičtějších zemí aby člověk zapadl, ale po Evropě je to fakt jedno. Asi jsem z toho Egypta co jsme po vlastní ose se ženou projeli, Íránu a Sýrie nějaký otupělý.

  Ono bejt za chudýho má někdy něco do sebe. Místní se k vám pak minimálně nechovaj jako k lepším případě turistovi a v horším případě kasičce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další, komu nic neříkají pojmy nadsázka, ironie ...

   Smazat
  2. Úplně stejně jako vám něco říká nadhled ...

   Smazat
  3. Jo jo. Shánět látkovou tašku, to je záležitost minimálně na hodinu. Vůbec se nedá koupit při obyčejné cestě do drogerie.

   Smazat
 56. Zamindrákovanost a malost češství netkví v paštikách, řízcích ani v ponoškách v sandálech (anžto je mimochodem nošení bez ponožek méně higienické než s nima a je to "móda" zavedená hnědokošiláči před válkou jako sociální odlišení) ani v igelitkách či bez, ale v té zlé potřebě se smát a shazovat se navzájem a kritizovat jakousi malost a zaprděnost, kde je v pozadí nevyřčené "ale já takový nejsem". Ubohé a doopravdy malé. Nezamindrákované národy toto nemají. Tento jev vychází jednat z naší reálné malosti a historické zkušenosti našeho těžce zkoušejícího regionu a jednat z určité intelektuálčtiny, která nám nedovoluje brát se tak vážně jako se někdy až směšně berou třeba Poláci nebo Slováci...takže částečně pozitivní vlastnost zabalená do doopravdy ošklivé posměvácké formy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeš nám tady uvést aspoň jeden nezamindrákovaný národ?

   Smazat
  2. Ponožky, hygiena, intelektuálština; těžce zkoušený region

   Smazat
 57. Já bych jen připomněla, že tohle tady se jmenuje protivná blondýna a jak již z názvu vyplývá, je to holt... protivná blondýna. Takže pohoršování nad tím, že "rýpe" a kritizovat je už z principu nesmysl. To není zpravodajství. A ostatně ji docela chápu, s taškou tohoto ražení by mne nikdo nikam jinam, než z krámu domů, nedostal. Kus světa jsem procestovala a v zahraničí jsem žila, ale vyrazit někam s igelitkou by mne opravdu nenapadlo. Patrně relikt z doby, kdy jsme "pěkné" a "západní" igelitky schovávali. Pokud jde o ponožky v sandálech - vzhledem k tomu, že skrz vedro jsem měla možnost nechtěně si prohlédnout mnoho holých pánských nohou, snad je to i lepší.

  OdpovědětSmazat
 58. Právě jsem se vrátila z dovolené po Francii, a z nabytých zkušeností musím říct: "Nechápu, proč někdo považuje nošení obchoďákových igelitek za český národní zvyk". V některých menších městech bylo náročnější najít supermarket, a po pár dnech jsme si zvykli koukat po lidech na ulicích, abychom zjistili jakou tašku vlastně nosí, a podle toho soustředili naši pozornost na přítomnost příslušného loga.
  Ještě bych se ráda dočetla něco o záplavě elegantních a vystajlovaných žen v Paříži.
  (kdo to tam nezná - Paříž je akorát plná zahalených muslimek a tlustých černošek, takže kdykoli mi někdo začne kázat o tom, jak Češky málo chodí na kosmetiku a málo nosí podpatky a jak "v Paříži je to úplně jinak", tak se musím smát)

  Možná to bude tím, že řada cestovatelů prostě jen vyleze z autobusu na nějakém slavném místě, to si vyfotí, naleze zpátky do autobusu a jede dál, a vůbec nekouká na normální lidi v dané zemi. Jo, v nějakém super turistickém centru asi vidí převážně vystajlované osoby, ale když vyrazíte na Václavák nebo do Celetné, tak je to hodně podobné, protože proč? Protože jsou to většinou "turisté cestující po městech a spící v hotelech", kteří mají čas a prostředky na to aby se vyšňořili, nebo puberťačky obrážející NewYorkery, které mají ještě orgasmus z toho, že se někde promenují hezky oblečené.

  No a vzpomínám si na to, jak - v době, kdy noviny ještě byly černobílé - jsme žasli nad reportáží z Německa o tom, že stovky lidí se dostavily k nově otevřenému supermarketu zcela nahé (ano, nahé, nikoli ve spodním prádle) aby dostali něco zadarmo... a k tomu foto davu naháčů nakloněných nad nákupní vozík, se soustředěným výrazem, zřejmě aby zahájili sprint hned co dojde k otevření dveří.

  Fakt by to chtělo vyrazit někam jinam, než do Hurghady nebo pod Eiffelku, aby člověk z toho zahraničí OPRAVDU něco viděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mimochodem:
   http://www.welt.de/lifestyle/article793945/Sind-Socken-in-Sandalen-jetzt-erlaubt.html

   Smazat
  2. Ono ani tak nejde o to nosit igelitku cestou ze supermarketu. Taky ji občas nosím, když si zapomenu látkovku, a blbě si kvůli tomu nepřipadám. Akorát že Češi s oblibou tahají igelitku i všude jinde, nejlépe ještě pěkně jetou.

   Smazat
  3. A není náhodou "pěkně jetá" igelitka lepší, než fungl nová igelitka?
   Když tak vezmu v úvahu tu argumentaci o ne-ekologičnosti igelitek / látkovek... jetou igelitkou alespoň člověk dává najevo, že jí používá opakovaně, což je dle mého mnohem pozitivnější, než když si přinese nákup v igelitce, vyloží jí a odhodí do odpadků. V horším případě. V lepším případě jí alespoň použije jako pytel do odpadkového koše. Ale divila jsem se, kolik lidí tohle neudělá, protože "nejsou socky".
   (tyhle ne-socky tedy s igelitkou po ulici nechodily, přivezli si hromadu igelitek autem... samozřejmě fungl nových, protože přeci nejsou socky, aby doma skladovali pět pevných Kaufland tašek s provazovým uchem, a přivezli si je do krámu s sebou)

   Jasně, lepší je používat tu igelitku nějak, aby to nebylo vidět, např. do ní balit mokré plavky a ručník a to celé strčit do normální tašky... každopádně "tahání jetých igelitek" mi vadí méně, než jejich vyhazování.

   Smazat
  4. U nás v sousedním vchodě v paneláku jedna paní igelitky a sáčky (ano, ty od rohlíku, masa a podobně) PERE! Pak to normálně pověsí do sušárny, aby to uschlo a opět je může používat.

   Smazat
 59. Zdaleka ne všichni Češi jsou burani. Nevím, jak vy, ale já v cizině Čechy s českými igelitkami nepotkávám. Burani jsou spíš v Kauflandu, ostatně je to jeden z nejhorších obchodů u nás, takže tenhle jejich nápad mě nepřekvapuje...

  OdpovědětSmazat
 60. Haha,potěšilo mě, že nejsem typická Češka. Ale není to jen o těch igelitkách. Žiji v zahraničí a Čechy tak nějak..poznám vždycky. Například v letadle, dva postarší důchodci v krátkém tílečku, lezlo jim obrovské bříško, ponožky v sandálech, oba zpocení, pořád se rozhlíželi, nevěděli ani jak si zapnout pás.. achjo :D

  OdpovědětSmazat
 61. Nejen Češi jsou v tomhle experti, třeba Wallmart tady v US je naprosto genální záležitost: http://www.peopleofwalmart.com/photos/ - proti tomu jsou nějaký ponožky v sandálech úplná haute couture :-)

  OdpovědětSmazat
 62. Tyjo, on tu soutěž fakt někdo bere vážně?!

  Už se vidím, jak se táhnu přes půl světa s igelitkou z Kauflandu jen proto, abych se s tím vyfotila třeba v Ha Long nebo na Puerto-Princesa, a ještě se pak veřejně pochlubila, já jsem buranka... :/

  OdpovědětSmazat
 63. Ať si každej děla co chce. A když už se rozhodne to tak děla, ať se za to nestydí.
  Je to každýho věc. Igelitka mne nepohoršuje, do kauflandu chodí každej. Jen někteří dělaj, že jako né a přitom doma študují slevy jako o život.
  Dneska se za intelektuála považuje každej bloger a za kapitalistu každej ňouma se špeluňkou na hypoši a oktávkou na lízačku.
  Historie ukazuje, že nejdůležitější je v pohodě přežít , to se počítá. A jakou to mělo formu, to fakt nikoho nezajímá.
  Pokud jsou lidi happy s igelitkama, ta ať jsou , lepší než bejt zamindrákovaná nanyna bez důstojnosti co čeká na prachatýho prince ve značkovým triku s motýlkem nad prdelí, ramínku nebo kotníčku.
  Vono těch lidí, kdo maj na pořádnou měsíční za 300 000kč/osoba dovolenou, která by splnila jak účel relaxační a zážitkovej tak informační moc není. Většina konzumuje masově prodávanej kýč a je opravdu jedno jestli ho konzumují ve značkovejch hadrech vyráběnějch dětma někde v pralese nebo v jejich padělcích z jinýho pralesa s igelitkou v ruce.

  OdpovědětSmazat
 64. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 65. No bomba, igelitka z Kauflandu míří do světa. Taková ostuda pro český národ, no hlavně jestli jim to za tu výhru stojí.

  OdpovědětSmazat