Kšeftování se zlomenými srdci

Jestli mě něco opravdu hodně vytáčí, je to vydělávání na lidském zoufalství. Nejspíš to vynáší, spousta opravdu zoufalých lidí totiž udělá cokoliv, aby se dostali z problémů. A jsou ochotní za to i zaplatit. Ale vydělávat na nic? To chce asi opravdu silný žaludek.

Jeden pěkný příklad, jak vydělat tímhle způsobem, je web vratse.cz. Upozornila mě na něj jedna ze čtenářek a musím říct, že jsem nestačila koukat.


www.vratse.cz

Vrať se je zaměřené na lidi nešťastné po rozchodu s partnerem. Na stránce napřed dostane nešťastník na výběr, jestli je muž nebo žena. Klikne na příslušné políčko a otevře se další stránka.

www.vratse.czJe na ní video, ve kterém pravděpodobně autor projektu víc než osm minut vykládá, jak opuštěnému nešťastníkovi rozumí. Je dobře, že ve videu je vidět text, který Tomáš Poner čte. Má totiž trochu problém s artikulací i intonací.


 

Následujícího textu si važte, protože jsem si musela každé z videí pustit několikrát. Obávám se, že to na mně zanechá doživotní následky. Snad to slabá antidepresiva spraví.

Ve videu je všechno, co by mělo být u správné marketingové akce, jako je třeba prodej hrnců za čtyřicet tisíc, zázračných biolamp za třicet a podobného šmejdu. Tomáš Poner se snaží působit, že rozumí člověku, který má za sebou rozchod, protože on ho zažil taky. Skoro prý spáchal sebevraždu, pak ale sebral poslední síly a pustil se do řešení problému. Ví, jak pomoci i ostatním. Ale bacha - nešťastník by měl jednat co nejrychleji a objednat si jeho produkt! Hned!

V osmi minutách úvodního videa se střídá pochopení pro bolest druhého s nesmyslnými tvrzeními a ještě nesmyslnějšími sliby. A graduje to nátlakem. Autor třeba tvrdí, že víc než 90 procent vztahů lze zachránit, ale jen pokud přesně víte, co děláte. Myslí tím víc než 90 procent vztahů, které skončily? Prosím? To opravdu myslí vážně?  Musíte se podívat na celé toto video, dříve, než bude pozdě.

Ženy po zhlédnutí videa zjistí, jak získat zpět svého bývalého. Bude vás tlačit na stěnu vaší ložnice, slibuje autor. Bude na všech čtyřech tlouct na vaše dveře a prosit vás, abyste se vrátila. Nejspíš do těch dveří bude tlouct hlavou.  Musíte se dostat do jeho podvědomí a zasadit zde semínka vášně, romance a sexuality. Já bych teda raději partnerovi zasela do podvědomí romantiku než romanci, a touhu než sexualitu. Pracoval jsem se spoustou párů a tedy i se spoustou žen uprostřed rozchodu a pomohl jsem jim opravit rozbité vztahy a vybudovat nové. Super! Pán je nejspíš zkušený psycholog nebo opravář.

Celé video končí tím, že se má zadat jméno a mail. Potom se objeví další stránka s dalším videem. Dalších sedm minut k nepřežití.
V něm už jde o prachy. A o velký nátlak. Pokud chcete získat svého bývalého zpět, pak ani nezáleží na tom, jestli a kolik můj program stojí, prostě ho nemůžete nechat odejít. I vy se možná za pár let ohlédnete a budete ochotni zaplatit desetitisíce korun za to získat svou lásku zpět. Každá sekunda, kterou čekáte, je další sekunda, po kterou se váš ex může zamilovat do jiné ženy. Musíte jednat nyní, ne později. 

Úplně to vidím - sedím doma unavená pláčem kvůli rozchodu a projíždím stránky s radami, jak přežít konec vztahu, všude čtu jen - jděte mezi lidi, kupte si něco hezkého... a najednou - zázrak. Tenhle pán mi pomůže dokopat bývalého, aby se ke mně vrátil - a ještě se vrátil RÁD!, ale musím hned, hned zaplatit za jeho produkt.  Sakra, jaké mám heslo do internetového bankovnictví, abych mu mohla převést peníze?

Nešťastní lidé podle Tomáše Ponera nic neriskují, mají celý jeden týden, aby tenhle program vyzkoušeli. A když nebude fungovat, dostanou zpátky peníze. A protože je pan Poner lidumil, zlevnil svůj produkt z 2 990 korun na necelou tisícovku.


www.vratse.cz


A pak už to jede. Kliknete, vyplníte údaje, zaplatíte a čekáte na zázrak. Dostat byste měli jakýsi návod, pak jakýsi ebook a  pak ještě speciální bonusový ebook Síla SMS pro dámy nebo cosi s názvem Přitažlivost pro pány. 

Podle fotky to nevypadá, že by bylo v silách běžného zaměstnaného smrtelníka zmordovaného rozchodem všechno to přečíst a ještě aplikovat během té velkorysé sedmidenní garance. 

Navíc jsem přesvědčená, že celá tahle akce je jen prachsprostá snaha vydělat na zoufalství. Když dostaneme kopačky, chceme toho druhého zpět. Vždycky. Jsme schopní opravdu udělat cokoliv, aby se vrátil zpátky. Zaplatíme za pomoc, chceme naději, vymýšlíme šílené nápady, děláme děsné pitomosti. Nevím, jak to mají chlapi, ale my holky umíme leccos. Některé z nás jen brečí, jiné vyšilují, další spřádají intriky. Jedna moje kamarádka snad měsíc večer co večer stála v lednové chumelenici a mrazech před domem svého bývalého, jen aby věděla, jestli doma někoho má. Druhá dokázala najít každý týden nejmíň dva vážné důvody, proč se musí s bývalým naprosto neodkladně sejít. Jiná ho byla schopná úplně náhodou, fakt jen náhodou potkávat každý den. A jedna se dokázala hodit do gala během dvaceti minut, když se dozvěděla, že bývalý si vyrazil s kamarády do hudebního klubu. Ještě k tomu si sehnala i  patřičně atraktivní doprovod, aby se měla po kom ovíjet, aby ex žárlil. Nežárlil, zmetek. 

Problém je v tom, že vztah, ze kterého jeden odešel, většinou už stejně nebude fungovat. Samozřejmě existují výjimky, ale rozhodně jich není tolik, kolik říká Tomáš Poner. Minulost se těžko smaže a uměle nastavovaný vztah se často rychle vrátí do těch kolejí, ze kterých chtěl jeden z páru utéct. 

Projekt Vrať se se snaží vydělat na smutku a zoufalství. Zbytečně prodlužuje bolest z rozchodu. A dává naprosto zbytečnou naději. Když mi chlap uteče za jinou ženskou, těžko mu kdy budu ještě věřit, i když se vrátí ke mně. Když mi uteče, protože mu se mnou není dobře a chce žít jinak, nejspíš nastane za nějakou dobu stejná situace znovu. Dospělí se těžko předělávají. A slepovat za každou cenu rozbitý vztah není dobře.  (To se mi to mluví, když zrovna nic podobného neprožívám, já vím).

Celý tenhle projekt je ale prostě špatně. 

A není špatný jen jeho obsah. Na celém webu Vrať se  jsem kromě jakýchsi obrázkových výkřiků o bezpečném nákupu a ochraně dat, které doplňují loga bank (asi aby to vypadalo jó seriózně), nenašla vůbec žádné obchodní podmínky, žádný kontakt, nic. Nic z toho, co by na nich mělo být u solidního prodejce.

Zato je tam proklik na provizní systém. Poměrně velkorysý provizní systém - za získání zákazníka dostanete třetinu ze současné prodejní ceny. Za získání většího množství zákazníků pak ještě bonusy. 

www.vratse.cz/affiliate

Tomáše Ponera jsem ale našla v živnostenském rejstříku. Není to psycholog ani expert na mezilidské vztahy. Ale jako podnikatel je všestranný. Vedle zastavárenské činnosti a maloobchodu použitým zbožím podniká i v ubytovacích službách, zapsanou má taky realitní činnost, správu a údržba nemovitostí, marketing nebo pořádání prodejních a obdobných akcí.  A má taky blog, na kterém sám sebe popisuje jako člověka, jehož vášní je marketing a podnikání na internetu. 
  
Trochu se obávám, že celá tahle velká akce, jak získat zpět svého ex, není nic jiného, než šikovný marketingový produkt, který možná vydělává, ale nefunguje.  A jehož prostřednictvím se dá vytvořit hezká databáze jmen a mailů, kterou pak ráda koupí kdejaká firma zaměřená na rozesílání obchodních sdělení.

Aby to celé nebylo jen o podivném produktu a rozchodech bez naděje na návrat, mám tu i něco optimisticky sluníčkového. Fotku, kterou jsem našla na osobním webu Tomáše Ponera. Milovníky češtiny  a grammar nazi upozorňuji, že následující text může způsobit lehkou újmu.

www.tomasponer.cz

A ještě jedna poznámka: I zlomené srdce přebolí. Vždycky. A to je fakt, který platí možná pro víc než 90 procent žen i mužů. Tečka. 

47 komentářů:

 1. To má určitě od tohoto trubce http://davidkirs.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tupce?je to marketingový guru.ano, určitě nemáte rádi slovo marketing.je to jako s masturbací.každý to popírá a přitom to dělá :)

   Smazat
  2. Trubec a tupec neni to same :-)

   Smazat
  3. tupec to není, ale hovádko to bude docela solidní

   Smazat
  4. Kirš není trubec. On jen ukázal, že se dá vydělat na prodeji informací. Trubci jsou všichni ti, co si Kirše vzali až příliš k srdci a dotahují své "infoprodukty" do naprosto absurdního a komického stavu. A pak se najdou i takováto hovada...

   Smazat
 2. Pan Poner zní jako googl překladač o__O

  OdpovědětSmazat
 3. To je hnus velebnosti, du blejt... Na čem všem se dá vydělávat, to mi hlava nebere.

  OdpovědětSmazat
 4. To je fakt nechutný humus. Tobě zvedám palec!

  OdpovědětSmazat
 5. Geniální nápad :D pokud vám chybí rozum i empatie, takhle můžete snadno přijít k penězům :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já myslím, že na tom velkej vejvar nebude. To spíš si vydělají kartářky.

   Smazat
 6. no, pan zjavne pouzil uz anglicky pisanu knihu "Get your EX back", je to kniha ktoru asi prelozil a teraz vydava za svoje myslienky. Dokonca aj bonus o SMS a Pritazlivosti bol súcastou E-knihy z USA. Stve ma ked chce niekto zbohatnut na nestasti druhych ale este viac ma stve ked prachsproste ukradne nieco co niekto vymyslel, vydal, investoval... Knihu v originále som čítala a je super...nemyslim ze len pre tych po rozchode, su tam skvele myslienky aj pre partnerské vztahy takze ju odporucam. Ale panovi Ponerovi je hanba, asi budem kontaktovat autora povodnej publikacie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan Poner nově na svých stránkách tvrdí, že s autorem jednal o překladu, ale nějak mu to vyšumělo do ztracena :-D V současnosti je totiž na jeho stránkách pouze video o tom, že kdo mu napíše tři pádné důvody, proč by měl knihu dostat - tomu ji zašle zdarma ještě ten den. :-D

   Smazat
 7. V tomto případě si nemohu pomoci, ale každé/mu, kdo panu Ponerovi tu tisícovku pošle, DOBŘE MU/JÍ TAK! člověk, který skočí na toto - ať sebezoufalejší - si asi nic jiného nezaslouží (no, nezaslouží, jde o "pár peněz", nic hroznýho se mu/jí nestane). Kromě toho to může mít i jistou terapeutickou funkci - udělal/a jsem pro to, co jsem mohl/a.

  Pana Ponera bych kritizoval jen za porušování právních předpisů (absence obchodních podmínek atp.), nikoliv za činnost samou. Odedávna se prodávaly elixíry lásky, věštilo z ruky - vydělávat na lidské blbosti není prohřeškem prodávajících, ale chybou kupujících.

  P.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak nejdřív mě naštvalo, že někdo zase rejžuje na nemožném a ještě slibuje blbost, která by, i kdyby se podařila, nakonec způsobila další bolest. Ale potom jsem omdlela u posledního obrázku, takže je mi to jedno :D

  OdpovědětSmazat
 9. Skvělý článek a nechutným obsahem. Pan Poner by potřeboval rozhovor s psychologem. Nezdá se mi, že by jeho chování zapadalo do průměrného vzorce chování ostatních lidí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhovor s psychologem by potřeboval ten, kdo mu pošle tisícovku. Do průměrného vzorce chování rozhodně nespadá víra v toto. I když blbost asi jo.

   Smazat
  2. Ba. Krutý člověk by doplnil, že u takových "inteligentů" se dá i pochopit, proč je jejich láska opustila. Ale nechci být krutý.

   Smazat
 10. Emma lesní víla1. srpna 2013 10:07

  No tak mě se nejvíc "líbilo" jak ve videu říká : kdyby za Vámi přišel Váš ex-přítel a řekl že se vrátí, ale bude Vás to stát balík peněz"..... ha ha ha ha - už vidím svého ex jak stojí u mých dveří a říká že teda půjde ke mě zpátky ale ať vysolím pár desítek tisíc jinak teda ten práh nepřekročí. Aspoň jsem se dneska zasmála.

  OdpovědětSmazat
 11. Na lidské blbosti dnes vydělává spousta lidí. Když je někdo ochoten tu tisícovku zaplatit, ať platí. To máte jako se Šmejdy. Všichni to vědí, všichni to kritizují, ale důchodci jezdí na předváděčky dál. Dokud lidi nepochopí, že jen zbytečně vyhazují peníze, budou tu podvodníci pořád, protože byznys je byznys.

  OdpovědětSmazat
 12. Koukám, že Tomáše znám...za mých mladých let (cca 10 let zpátky) se pohyboval v okruhu lidí, kteří brali drogy...asi to zanechalo následky.

  OdpovědětSmazat
 13. Zlomené srdce možná přebolí, ale takový atentát na češtinu se zapomenout nedá.
  Milan

  OdpovědětSmazat
 14. Áááááááááááááárgh, mlátím hlavou do klávesnice, to snad není možný. Dementní snůška keců, zakončená hnusným znásilněním češtiny, to je na mě dneska moc.

  OdpovědětSmazat
 15. Jsou lidé, které zlomené srdce nepřebolí. Což neomlouvá debila, který se živí na lidským neštěstí.

  OdpovědětSmazat
 16. Tyhle stránky taky stojí za povšimnutí: http://www.alibinamiru.cz/
  Chcete se rozejít, ale nemáte na to žaludek nebo páteř? - Zařídí za vás rozchod nebo donutí partnera k rozchodu ... atd.
  Kam ten svět spěje ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hehe, to bylo v jednom dile The Simpsons - Homer se za druhe rozchazel s jejich drahymi polovickami.

   Smazat
  2. O tom jsem zrovna dneska četla článek... k nevěrám se vyjadřovat nebudu, nechci dělat flame, ale ty stránky nejsou jen pro nevěrníky, nabízí se alibi třeba i když chcete jít někam jinam, než byste měli/tvrdíte že jdete, když plánujete překvapení a tak. Pro lhaní osobně nejsem, ale vážně to není jenom o nevěrách a rozchodech. Jinak ale donutit partnera, aby se vyspal s cizí ženskou a já měla důvod k rozchodu... no comment.
   A ne, nepracuju pro ne :)

   Smazat
  3. Huuuuu, tak to jsem musela trochu skousnout .... Skutečně ... kam ten svět spěje ...

   Smazat
  4. Kam by svět spěl? Tam kde byl vždycky. Běžná činnost soukromých detektivů už za monarchie.

   Smazat
  5. Je všeobecně známo, že morálka upadá. Tato činnost byla už během vámi zmiňované monarchie, ale nedělo se to v takovém měřítku jako dnes a navíc to bylo tabu.

   Smazat
 17. Ach, ty hrubky... A ta veta "padame aby jsme se naucili postavit" je spatne a sproste ukradena z Batman begins :)

  OdpovědětSmazat
 18. Já jen doufám, že mu na to moc lidí neskočilo.. neskutečné toto.

  OdpovědětSmazat
 19. Jen drobná reakce k procentům kdy je možné po rozchodu vztah zachránit. Nepředpokládám, že by to autor této zvrhlosti věděl, ale možná ani nekecal s těma 90% kdy je to Možné. Doporučuju knížku Partneři a Rozchody, český autor, teď si nevzpomenu. Ale jsou porozchodové fáze kdy vztah lze zachránit - s pomocí psychologie a zřejmě i psychologa, ne s tímto programem :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to kachnick: Partneri a rozchody je tusim od Jeronyma Klimese. Skvela knizka..

   Smazat
  2. Já nevím.. já (a většina, co znám) se rozešli proto, že už nebyli zamilovaní a nefungovala chemie, takže byl sex utrpení.. nějak nechápu, co by ten partner v tuto chvíli mohl udělat, aby se to zlepšilo..

   Smazat
 20. Pro ty kdo již přišli k vymazaným videím: Zde z tohoto odkazu se dostanete na poslední zálohu pana Ponera z 15.5.2013 http://web.archive.org/web/20130515132350/http://www.vratse.cz

  Nyní jsou stránky silně omezeny na jeden ubohý příspěvek :-D

  OdpovědětSmazat
 21. Každý normální člověk po rozchodu nebo podobné události žádá o radu kamarád(k)y a známé. Někdo se z toho vy-uká. Někdo se nechá od známého zatáhnout do skákání s padákem atd., ale podle mě každopádně drtivá většina lidí se obrátí na někoho, koho aspoň trochu zná. Naprosto nechápu jedince, kteří se obrátí pro pomoc na úplně cizího člověka. Vždyť i cvokař, který holce po rozchodu předepíše benzodiazepiny, ji musí aspoň trochu znát (psychiatr je nepředepíše pacientovi, kterého nezná aspoň dva měsíce). /Pavel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se za off-topic, ale jak je tedy možné, že mi psychiatrička na prvním sezení předepsala antidepresiva? A to jsem si jen stěžovala, že jsem měsíc předtím byla vystresovaná školou.

   Smazat
  2. To vůbec není offtopic.
   Je to naopak zásadní problém psychiatrie.
   Minimální nebo žádné psychoterapeutické vzdělání, zázemí a podmínky k práci,
   neutěšené osobní pracovní podmínky (časové, finanční), a marketingový tlak farmaceutických firem.
   Od pana Ponera se někteří profesionálové liší méně než by, alespoň mě, bylo příjemné.

   Smazat
 22. Spící Rolba2. srpna 2013 23:19

  Mám tip na další článek: soutěž BOREC LÉTA na stránkách krásná.cz
  http://krasna.nova.cz/rubrika/borecleta

  OdpovědětSmazat
 23. Díky, ohromně jsem se pobavila. U článku a následně ještě víc u videa. Kouzelné to individum :DDD.
  Maxizna

  OdpovědětSmazat
 24. Bohužel jsem přišla pozdě a ty videa už nejsou nikde k shlédnutí :-/ Všechno odstraněno :-/
  Jinak jsem to pochopila i bez shlédnutí a Blondýně palec nahoru. Bezva článek.

  OdpovědětSmazat
 25. Jo tak aby jsme... tak aby jsme.

  OdpovědětSmazat
 26. Hezký článek, bohužel jsem měl tu čest se s touto osobou setkat osobně a je to snad ještě horší než by se dalo podle tohoto čekat. A jeho další projekty jsou taky na jedničku :)

  http://tajemstvimilionaru.cz/
  http://www.jakvydelatpenizerychle.cz/

  OdpovědětSmazat
 27. OMG, jmenuji se Hudson Jason z USA chci říci, že jsem ten nejšťastnější člověk na světě dnes, protože Mé pět let utéct milenec Vrátil se ke mně po kolenou se slzami na očích prosí mě, abych mu odpustila a přijímám ho zpátky, všechno kvůli Dr. Sallam, moji přátelé tam, řekl jsem mu, jakmile jsem si svou ženu zpět budu říkat to na rozhlasovou stanici a internetu, aby lidé věděli o něm čím více, protože tento muž je velký a on vám může pomoci ve všech ostatních ohledech si můžete myslet jen conta ct něj a žádají mu pomoci. pokud budete potřebovat jeho pomoc kterého můžete kontaktovat na adrese: sallamgreattemple@gmail.com .

  Jméno: Hudson
  Země: USA

  OdpovědětSmazat