Obchod s nevědomostí aneb Link za pět tisíc

Nejlíp se vydělává na nevědomosti druhých. To si zřejmě myslí společnost, která se prezentuje na webu aaanabytek.cz. Kromě nábytku prodává taky malotraktory, matrace, náhrobky, zemědělskou techniku, skútry, domy a spoustu dalších věcí.

Už jen samotné webové stránky téhle firmy stojí za to. Vypadají jako z exkurze do minulosti. Graficky jsou to jedny z nejděsivějších stránek, jaké jsem v poslední době viděla. Nepřehledné, spousta nesmyslného textu, malinkatých obrázků, blikajících nesmyslů a desítek reklam na cokoliv. Jako by stránku dělal poloslepý začínající ajťák se silným sklonem ke grafomanii.


www.aaanabytek.cz

V sekci Kdo jsme, jsem se třeba dočetla (cituji i s gramatickými a stylistickými chybami):
Zásilkový obchod jako je třeba Quelle, Tvproducts, nebo supermarkety a hypermarkety, Kika, Sconto, Carrefour, Baumax, Obi, Asko, Makro, Albert, Giga, Hervi, Tesco, Interspar, Lidl, Plus, Penny market a Hypernova, je obrovská konkurence a tak prodáváme zboží trochu jiného druhu. Naše firma již 15.let prodává hlavně nábytek...  madrace, pěnové, pružinové, domy, nové, dřevěné, jízdní kola, přívěsy, motocykly, skůtry...

Jsme česká rodinná firma, která má náklady na provoz co nejmenší a tyto stránky jsme si vytvořili sami. Proto prosíme, aby jste měli trpělivost s vyřizováním Vašich přání.

Až sem to vypadalo, jako by se malý český podnikavec snažil prostě točit kšefty, i když třeba internetu moc nerozumí. Jenže o kus dál už je z obyčejného prodejce nábytku i tvůrce webových stránek.

Je tu docela slušná návštěvnost, dole je počítadlo. Proto Vám můžeme nabídnout místo na Vaši reklamu. Pokud máte zboží, které by jste chtěli zde prezentovat - napište nám. Co ještě umíme? Tvorba www stránek...  

Správa, vytváření a umístění internetových stránek, viz zde... 

Zkušenosti s marketingem. Mezinárodní obchod na internetu, včetně USA. Aktivní vyhledávání zákazníků. Potřebujete nás?

Tvorbu www stránek tahle firma vážně neumí. Zkušenosti s marketingem má, ale jen ty odstrašující. A aktivní vyhledávání zákazníků? To nejspíš spočívá v tom, že je web zaplácaný spoustou klíčových slov ve snaze zlepšit si pozici ve vyhledávačích. No ono taky skoro pět tisíc návštěvníků za týden, to už je nějakej mazec, žejo.

Ale zpátky k sortimentu téhle firmy. Hodně zajímavá je nabídka domů. Na první pohled to vypadá šíleně výhodně. Bohužel jen na první pohled. Tahle firma totiž domy ve skutečnosti neprodává. Ona prodává pouze informaci o tom, kdo tyhle domy prodává. A bere provizi za zprostředkování nákupu.

www.aaanabytek.cz

Tyto dřevěné domy vyrábí firma ze severu Evropy a my ji zastupujeme.
Její jméno a sídlo Vám sdělíme až po podepsání smlouvy o smlouvě budoucí, ve které se chráníme před zákazníky, kteří by nás po zjištění výrobce dřevěných domů, chtěli obejít.
Pokud zaplatíte 5.000Kč převodem na náš účet, sdělíme Vám internetovou adresu výrobce. Pak si můžete vše zařizovat sami a nemusíte podepisovat smlouvu o smlouvě budoucí.


Tak tohle je hodně, fakt hodně zajímavý způsob podnikání. Chcete levný dům? Ze severu Evropy? (nejspíš ze Skandinávie, která je kvalitními dřevostavbami proslulá?) Zaplaťte pět tisíc a my vám řeknem, kde ho koupit. Nebo s námi podepište smlouvu, ve které zcela jistě bude nějaká provize pro nás.  

Služby ovšem tahle firma nabízí nadstandardní:

Pokud budete mít zájem o naše služby, pojedeme s Vámi na Vaše náklady k výrobci, je to 650Km jedním směrem. Zde si prohlédnete nabízené dřevěné domy a na vše se zeptáte. My Vám zajistíme překlad a pomůžeme Vám tak, aby jste měli co nejmenší náklady spojené s touto návštěvou, poradíme co si máte připravit, nebudete muset nic hledat, levné ubytování a podobně.

Teď vynechám řadu dalších podivností. Třeba to, že v textu je šikovně schováno, že domy jsou vlastně sezónní chatky - v případě stavby takové, ve které se dá žít celoročně, stojí domy o 52 procent víc. 

Rovnou se podíváme na informace, které jsem našla pod textem "na kolik vlastně ty domy příjdou:"

Jsou tři možnosti:

1. před dvaceti lety si někdo z Vaší rodiny, nebo Vy sám postavil rodinný domek, či byt v bytovce. Nyní Váš potomek potřebuje bydlet. Většinu prací si tedy uděláte sami, nebo za pomoci příbuzných. Toto je nejlevnější varianta.
Nejsme stavební firma, která Vám bude diktovat své podmínky, protože potřebuje práci pro svoje dělníky.

2. Neumíte si nic udělat, ale máte šikovnýho NEZAMĚSTNANÝHO souseda. Co dodat?

3. Necháte si vše udělat na klíč, což je nejdraší varianta.


Co dodat? Třeba že se nedozvím, na kolik ty domy přijdou. Možná bych to pochopila, kdybych  měla šikovnýho nezaměstnanýho souseda (navíc bych si nemusela nic dělat).  Na kolik ty domy přijdou se ale nepíše nikde. O pár řádek dál je jen tohle:

Cenu však ovlivní i cena použitého materialu. Když se půjdete zeptat k prodejci skelný vaty, bude tvrdit, že je nejlepší právě to, co on prodává. Mám známého, který celý život bydlí v dřevěném domě a vše izoluje papírovým kartonem, který je zadarmo. Pánové, vzpomente si co jsme si dávali pod kalhoty v zimě na vojně, aby nám nebyla zima. Byl to obyčejný novinový papír. Záleží tedy na tom, kde a jaký budete kupovat material a jak jste nároční. Dodělávat se dá vše postupně, ale přitom můžete už bydlet. A proč u některých domů není komín? Kdo topí elektřinou komín nepotřebuje.

Už Vás nebaví bydlet na předměsti Prahy, nebo jinde na sídlišti? Bojíte se o své děti, protože pískoviště před domem je plné injekcí od fetáků? Zatím jde ten Váš byt prodat za slušné peníze, za které si můžete pořídit nové bydlení.


Máme však i variantu pro náročné zákazníky. Výrobce nabízí vše na co si vzpomenete. Chcete lepší okna, krb, bezpečnostní dveře, větší schodiště, mramor do koupely? Není to problém.
Vše se při podepsání smlouvy upřesnuje... 

Kontaktujte své známé i neznámé a ptejte se na zkušenosti s bydlením v dřevěném domě. Vzpomínejte, jak jste byli na horách na lyžích a byli jste ubytovaní v dřevěné chalupě staré dvěstě let. Venku mrzlo, až praštělo a vevnitř bylo teplíčko a vše vonělo dřevem. To vše musí ovlivnit Vaše rozhodnutí, jestli si koupit dřevěný dům. Bydlely v nich celé generace. My budeme vždy chválit své zboží, proto náš názor je zavádějící.

Musím uznat, že předchozí text je nesmírně přesvědčivý. Ale přesto asi nebudu kontaktovat své neznámé, abych se jich zeptala na zkušenosti s bydlením v dřevostavbě.

A teď samotná nabídka domů. Tohle je namátkou jeden z nich. Stojí 950 tisíc korun. Bez dopravy. Bez montáže. Bez DPH.


www.aaanabytek.cz

Škoda, že nejsem tak fikaná, jako firma aaanabytek.cz. Právě se připravuju o pěkný prachy. Já totiž klidně zdarma prozradím, že ten tajemný výrobce je z Polska. Jde o firmu Danmar, která sídlí přibližně 650 kilometrů jedním směrem. Přesněji 677 kilometrů směrem od Prahy. V polském Szymbarku. Moc na severu Evropy to není, spíš na východě.


www.google.com

A ten dům, který aaanabytek.cz prodává za 950 tisíc korun, nabízí v přepočtu za 664 tisíc korun.


www.danmardomy.pl

Na firmě aaanabytek.cz mě zaráží hodně věcí. Kromě poněkud zvláštního písemného projevu a ostatního výše uvedeného i to, že se prý specializuje na tvorbu webových stránek, ale netuší, že najít podle fotky domu skutečného výrobce, je práce i pro blondýnu tak na půl minuty. 

Nebo že má tu nehoráznou drzost požadovat za odkaz na web výrobce pět tisíc korun. Je totiž spousta lidí, kteří se s internetem moc nekamarádí, a kteří naletí na údajně výhodnou cenu - a pak možná za jeden mail s odkazem na polského výrobce fakt těch pět tisíc zaplatí. 
_______________________________________________________

Mimochodem, nějaká ta koruna navíc by se mi hodila. Takže kdo by měl zájem o boty z následujícího obrázku, může mi poslat pětistovku, a já mu pošlu odkaz, kde je prodávají. 

www.zoot.cz


39 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. www.aaanabytek.cz majitel Jezkova Marketa autor ve zdrojovem kodu uveden Jezek Jaroslav

   www.malotraktory-prodej.cz majitel Jezkova Marketa autor ve zdrojovem kodu uveden Jezek Jaroslav

   Google vyhledavani slovo "malotraktory" vyse uvedeny web na prvni strane a na seznamu postupuje a nyni je na pate strane

   Google a seznam vyhledavani slovo "malotraktory prodej" a "malotraktory bazar" na prvni strane

   Pokud se na seznamu dole podivate na statistiku dotazu uvidite kolik lidi tato slova vyhledava

   Na seznamu ve vyhledavani slova "dřevěné domy" byl www.aaanabytek.cz vcera na treti strane a dnes jiz na druhe a divejte se tam kazdy den jak bude postupovat.

   Blondyno Jsi skvela reklamni plocha pro firmu v Polsku potazmo pro p. Jezka a zdarma.

   Zrejme jsi byla vytipovana, vyprovokovana, pouzita, zmackana a zahozena.

   HRY V HRACH JINYCH HER

   Vymazat
 2. Můžu poprosit číslo účtu? Rád bych ty boty koupil přítelkyni...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://damske-boty.zoot.cz/na-podpatku/ruzove-paskove-boty-na-podpatku-ana-lublin :D

   Vymazat
 3. Kdo si od firmy s TAKOVOU prezentací s takovými pravopisnými chybami cokoli objedná či koupí, zcela jistě spláče nad výdělkem a bohužel si to i zaslouží.

  OdpovědětVymazat
 4. Z jejich projevu přímo čiší ta primitivní mazanost, to okecácání "Když se půjdete zeptat k prodejci skelný vaty, bude tvrdit, že je nejlepší právě to, co on prodává. Mám známého, který celý život bydlí v dřevěném domě a vše izoluje papírovým kartonem..." připomíná hospodské mlžení zedníka, který vám nepoví, kolik bere na hodinu dřív, než uvede horentní platy konkurentů. Fakt si neumím představit, že by na to někdo skočil. A jak padlo výše, pokud ano, zaslouží si to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš mi to přijde jako plky nějakého znuděného copywritera :D

   Vymazat
 5. Tak tohle hledání Danmar dle obrázku jsem absolvoval před půl rokem taky.

  OdpovědětVymazat
 6. :DDD tak to je teda haluz, vychcanost některých lidí nezná mezí :)

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to je slušná práce. Za to by se mělo věšet do průvanu. Nejen ty český vekláky, ale i výrobce těch příšerně hnusnejch domů....

  OdpovědětVymazat
 8. Můžou se chytit za ruce s tou bytovou stylistkou a vyhlížet nové klienty. :-)

  OdpovědětVymazat
 9. No to je sranda, nebo je to spíš k pláči?

  OdpovědětVymazat
 10. Blondýno zapoměla jsi ale napsat ze některé domy mají dokonce ještě levnější než je má výrobce. Kde je tvá objektivnost? Možná ze je mají dražší naschvál protože to jsou zrovna nejšerednější domy které mají v nabídce, nehledě na to že se cena mění dle kurzu, který je teď velmi výhodný. Byl jsem na jejich stránkách nedávno a to tam ještě měli napsáno ze požadují 1000Kč, co z jistě potvrdí i návštěvník 1313, píšící výše. No je mi divné ze to někomu vadí, když devoloperovi zaplatíte dvěstě třista tisíc navíc ( a má to primo ve smlouvě ), který jim pak ještě prodá pozemek pod barákem, a to nikomu nevadí? A když řešíš jejich odbornost tak oni mají stránky plně validní ( mají tam i odkaz na w3c ) a ty mas ve své zdrojovém kodu 473 chyb a 93 varováni, dle cesky validator na validator.webylon . info. Ano mají chyby v textu, ale chyť se za nos, našel jsem je i tady. Oni mají o sobě vše zveřejněné a ty zde nemáš ani kdo jsi, žádný telefon a kdo provozuje tento web a kontakt je vymyšlený a přitom je to povinnost zveřejnit IČO A DIČO protože zde máš placenou reklamu, ze které žiješ a tváříš se že to je tvůj koníček a že si jen tak vyprávíš s lidmi. Když tak pěkně likviduješ jinou firmu tak by to třeba někoho zajímalo. Pokud by jsi to chtěla třeba zapřít tak na web.archive si to může každý zpětně ověřit. Dle whois.domaintools . com ( zjištění majitele ) je vlastník David Pestrý Vinohradská 16 Praha takže vážení čtenáři čtete možná myšlenky muže a ne ženy. Pokud tento příspěvek smažete zavolám té firmě a upozorním je na tyto stránky a řeknu jim aby si dali upozorněni pro návštěvníky přicházející z těchto stránek s tímto textem. Prosím všechny čtenáře aby si vše ověřili a blondýnu o korekci výše zveřejněného článku. Nepodepíšu se protože blondýna se taky nepředstavila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdá se, že vám uniká smysl tohoto blogu.

   Vymazat
  2. Milý pane Ježku z aaanabytek.cz, bojim se, že vám neuniká jen smysl tohoto blogu, ale i další. Blondýna zde nemusí uvádět ičo / dič, pokud zde na blogu neobchoduje nebo nenabízí služby, pak by zde musela mít VOP a kontakt. Má-li zde pouze reklamu, pak příjem z ní pravděpodobně fakturuje nebo má smlouvu s Google, tedy uvádí potřebné údaje ve faktuře. S největší pravděpodobností je i vaše domněnka o vlastníkovi domény mylná. Tento registrátor poskytuje anonymní vlastnictví, tudíž by bylo od Blondýny prozřetelné, pokud by doména byla registrovaná na něj, nikoliv na ni samotnou, už jen z důvodů, že často upozorňuje na různé nešvary, tudíž se musí chránit před různými šmejdy. Vaše upozornění na chyby v HTML kódu je také poněkud mimo mísu. Rovněž vaše domněnka o vymyšleném kontaktu. Osobně s Blondýnou na jí uvedeném kontaktu komunikuji bez potíží.

   Vymazat
  3. podle pravopisu by to rodina Ježkova mohla být

   Vymazat
  4. Jste pitomec a zlodej, clanek okamzite posilam dal!
   Blondyno, super, takovehle veci posilam hlavne babicce s dedou - zacinaji s netem :-)

   Vymazat
  5. "No je mi divné ze to někomu vadí, když devoloperovi zaplatíte dvěstě třista tisíc navíc " Ano, ale neexistuje developer, který by z vás ty peníze vytáhl, než vám lokalitu vůbec předvede, kdežto tady požadují peníze dřív, než jste dům v reálu viděl. Připomíná to toho porevolučního vy---ánka, který si dal inzerát: "Pošlete stovku, a poradím vám, jak zbohatnout." Po zaslání peněz odpověděl písemně : dělej to jako já.

   Vymazat
  6. You made my day :-D

   Vymazat
  7. A interpunkci vynecháváte proč? Protože jste nedochodil ani pátou třídu základní školy?:-D To já jen tak ze zvědavosti... Hele, jestli s tím webem máte něco společného, nebo nikoliv, je mi celkem jedno, ale číst se ten výplod nedá. Buďte spokojený, že Vám tam nějaký lidi vůbec vlezou a čas od času se určitě i nachytaj´. Ona vás karma dožene.

   Vymazat
  8. Ty seš dobrej psychouš :D

   Vymazat
  9. For anonym 22.6. 20:16 - Hele, brouku, napřed se nauč českou gramatiku, pak něco o tvorbě a vedení stránek, a teprve potom zveřejňuj své výplody. Takhle ses akorát dobře zesměšnil. A nikdo, ale opravdu vůbec nikdo ze čtenářů nepoznal, že patříš k těm "obchodníkům", že ano ;-)
   eS

   Vymazat
  10. Holt blbci byli, jsou a budou. Blondýno, jen do nich a houšť!

   Vymazat
 11. Tyjo, to je docela zajímavé. Vypadá to, že někdo vymyslel něco jako affiliate, ale bez dohody s protistranou. A dokázal to celé podat tak, že to vypadá tak jak to vypadá :) zajímavé, jak se dá i triviální koncept provizního prodeje totálně zkazit.

  OdpovědětVymazat
 12. Mně se teda dost líbí ten popisek: matrace, pěnové, pružinové, domy, nové... Tak já bych prosila jeden ten dům, nový, dřevěný, děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda vlastně maDrace, pardon! Zřejmě nějaký nový druh matrací...

   Vymazat
 13. Nábytek dodáváme do těchto měst.

  Brno. Praha. Kolín. Havlíčkův Brod. Hradec Králové. Pardubice. Lytomyšl. Kutná Hora. Česká třebová. Mladá Boleslav, Borohradek. Žamberk. Vamberk. Vysoké mýto. Lanškroun. Chrudim. Přelouč. Poděbr...

  Muhee, nejlepší propagační tah. Jdu to hodit do našeho shopu, už vidím ty konverze...

  OdpovědětVymazat
 14. Tak já myslím, že důvod existence těchto stránek je jasný - vysoká návštěvnost podle klíčových slov na googlu (slova tam mají snad všechna :D ), potažmo zisky z reklamy. Že by někdo v té kupě balastu hledal jak u nich "nakoupit" se moc neobávám. Prostě typický google-pahýl.

  Lukáš

  OdpovědětVymazat
 15. Když si podnikatel není schopen udělat ani pěkné přehledné webky, jaké asi musí být jeho služby... Od takových rovnou prchám.

  OdpovědětVymazat
 16. "Zásilkový obchod jako je třeba Quelle, Tvproducts, nebo supermarkety a hypermarkety, Kika, Sconto, Carrefour, Baumax, Obi, Asko, Makro, Albert, Giga, Hervi, Tesco, Interspar, Lidl, Plus, Penny market a Hypernova, je obrovská konkurence a tak prodáváme zboží trochu jiného druhu. Naše firma již 15.let prodává hlavně nábytek... madrace, pěnové, pružinové, domy, nové, dřevěné, jízdní kola, přívěsy, motocykly, skůtry..."

  Už u tohoto jsem umírala smíchy...Jak to má člověk brát? Opravím jim čárky jo? Matrace; pěnové a pružinové domy; nová dřevěná jízdní kola, přívěsy, motocykly, scootery...

  Ach bože za co...Za co?

  Mathiel

  OdpovědětVymazat
 17. Těpic, gramatická a stylistická úprava stránek aaanabytek je masakr. Důvěru v dobrý nákup rozhodně nebudí, už proto, že sídlo firmy, potažmo soukromá adresa majitelky (prodávající domy), je v paneláku, jak lze zjistit v mapách google. Nicméně, majitelka se zjevně nezalekne žádné výzvy. Na stránkách obchodního rejstříku to vypadá spíše na živnost Ferdy Mravence, viz http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJVYP&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=68515821&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&JMENO=&PRIJMENI=&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=2&PODLE=subjekt&IDICO=cbbc6917b4c2bb0dd92a&HISTORIE=1
  Spiderka

  OdpovědětVymazat
 18. Tak tohle me pobavilo. To je dobrej brutal. Jestli jim to funguje a neco jim to vydela tak si du udelat podobnej vyplod na blbce :D

  OdpovědětVymazat
 19. "My budeme vždy chválit své zboží, proto náš názor je zavádějící." To snad ne :D

  OdpovědětVymazat
 20. Firma mimo cas?

  Tato stránka byla naposledy aktualizována dne 0. 7. 2013.
  Copyright © 2004 - 2013. jjzj

  KRUTY, nak nemuzu zavrit hubu porad :)))

  Ja chudak delam weby, takze to veledilo me, samo sebou, absolutne oslnilo (oslepilo, zabilo, vykuchalo a vycpalo...)

  OdpovědětVymazat
 21. "Klepněte myší na konec tohoto popisu a smažte tyto slova
  (klávesou DELETE) a napište sem Vaši objednávku včetně ceny. Předpokládáme že znáte cenu, proto si objednáváte.
  Z ceny si my i můžeme odvodit co si objednáváte. Pokud cenu neznáte, napište sem o co máte zájem, odpovíme Vám.
  Pokud do objednávky neuvedete cenu objednaného zboží a cenu doručení, napíšeme Vám tuto odpoveď: Protože si nejsme jisti že znáte cenu objednaného zboží, tak Vám objednávku potvrdíme pokud budete souhlasit s cenou objednaného zboží ...... a začneme si dopisovat, což prodlouží potvrzení Vaší objednávky. Zákazník vždy musí vědět kolik ho bude zboží stát včetně ceny doručení, čí případného výnosu do bytu."

  Prosím vás, zdá se mi to? Klávesou DELETE...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, nezda, klavesa DELETE prave ziskala Oskara za plavbu proti proudu :-)

   Vymazat
 22. Hehehe, shodou okolností jsem také před rokem při hledání vhodného projektu na dům narazila na tyto domy, no každý trochu inteligentní člověk si pomocí google obrázků dohledá zdroj a nebude platit poblbané firmě x tisíc za sdělení, že firma je z Polska :))) Jen mě fascinuje, jak jsou lidi drzí a naivní. Si opravdu někdo myslí, že jim zaplatím za něco, co si můžu dohledat (umím-li používat google) sám? Tomu říkám české podnikání.... božínku

  OdpovědětVymazat
 23. Dobrý den, ráda bych přispěla mou "zkušeností" s aaanabytek.cz...Poptávala jsem u nich na míru vyrobenou matraci. Na jejich ( och, bože ) webových stránkách jsem jakž takž vykouzlila jakousi cenovou nabídku, ale raději jsem jim napsala email s poptávkou. Paní Ježková mi napsala : "Mela ste si rovnou objednat, ne nas skouset." .. Paní jsem odepsala, že s jejím přístupem a pravopisnou chybou již nemám zájem. Její odpověď. "Ahoj, aby ses nepos..., my uz taky nemame zajem." ... Občanský jouda slabý odvar, nechápu a věřím, že jim nenaletí moc lidí. To je ostuda českého podnikání.

  OdpovědětVymazat