Hlas lidu podle Víta Bárty

Poprvé a zřejmě na hodně dlouhou dobu naposledy to dneska bude tak trochu o politice. Přišlo mi už několik mailů, které mě upozornily na web Víta Bárty.Web má všechno, co mají stránky politika mít, aby mu získávaly body u průměrného českého voliče s průměrným IQ. Je tam boj proti všemu možnému, je tam hrdinný politik zastávající se malopodnikatelů, zemědělců i prostého lidu, a jsou tam taky polonahé baby.

Když si nevíš rady, jak vést kampaň, šoupni tam ženskou. Čím nahatější, tím lepší. To si zřejmě řekl bezradný Bártův tým, když měl vytvořit kampaň proti vysokým cenám potravin nebo proti exekucím. Zasloužila by si titul Sexistické prasátečko. A taky nějakou cenu za nevkus a trapnost.

Ale to bylo jen tak na zahřátí. Daleko zajímavější je Bártův plátek Plzeň bez cenzury s podtitulem Konečně normální noviny.

Nejsou to normální noviny. Je to prostě jen jedna z mnoha politických tiskovin, které mají pošťouchnout voliče, komu že to mají dávat ve volbách hlasy. Vít Bárta v ní pere do svých politických soupeřů. A vlastní názory podporuje hlasem lidu. Anketami, ve kterých vystupují obyvatelé Plzně, a ve kterých mají kupodivu všichni názor, který se Bártovi hodí. Zvláštní.Zvláštní je i to, s jakou jistotou tenhle hlas lidu tvrdí, že jakéhosi bezdomovce, o kterém se v článku před anketou píše, že podle lékařů zemřel na selhání krevního oběhu, zavraždila mafie. A ještě zvláštnější je, že je to celé hodně nakašírované. V žádném případě totiž nejde o hlas lidu. V anketách se vyjadřují totiž třeba spolupracovníci a podporovatelé Víta Bárty. Třeba Lucie Šrailová, která pro něj píše část článků na jeho webu. Petr Štillip, který stál před soudem kvůli jakýmsi finančním machinacím a ve zlém se rozešel s ODS, jíž Bárta nemůže přijít na jméno. Anebo občanský aktivista Jakub Sobek, kterému jedno vydání Plzně bez cenzury věnovalo několik oslavných stran.

Z dalších sedmi lidí, kteří v anketách vyjadřují své názory, jsem dva nenašla. A zbylých pět? Ty si  v konečně normálních novinách jednoduše vymysleli a přidali k fiktivním jménům fotky, které ukradli na webových stránkách vesměs zahraničních univerzit.

Elektromechanik Marek Benda neexistuje. Pokud teda není jednovaječným dvojčetem Michaela Petersona z kalifornské univerzity.

csulb.edu


Asistentka Andrea Richová zase jako by z oka vypadla Konstantině Gkritze z univerzity v Iowě.

ctre.aistate.edu


Studentce Kateřině Sládkové dokonce nechali i křestní jméno, ve skutečnosti ale jde o Katharinu Rojan ze saarlandské univerzity.

uni-saarland.de

A nakonec stavební inženýr Aleš Nejedlý - ten má zas fotku, která patří Dominicu Johnsovi z univerzity v Edinburgu.  

symposia.tepleton.org
 Když jsem tak prohlížela stránky Víta Bárty, narazila jsem i na jeho motto.S úctou k Husovi, Masarykovi a občanům slibuje říkat pravdu a nekrást. Asi by to mělo platit i pro jeho webové stránky. Jenže ty to proklamované říkání pravdy a nekradení popírají. Opakovaně.

Konec politického okénka.

________________________________________________

Všechny neoznačené screenshoty jsou z webu vitbarta.cz


76 komentářů:

 1. Fíha. Blondýno, opět palec pro tebe nahoru a pro Vítka Berto (pardon, se mi to nějak popletlo) dolů. To je nehoráznost toto. A s těmi fotkami máš pravdu, je to trapné, nevkusné a vulgární. Z takových politiků je mi zle.

  OdpovědětSmazat
 2. Já prostě nechápu, že hromada lidí (včetně redaktorů p. Bárty) ještě nepochopila, že v googlu se dají vyhledávat nejen slova, ale i fotografie (a to velmi snadno) a stále si myslí, jak nás hezky očůravají. Hanba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžete mi, prosím, dát návod, jak ty fotky najít? Děkuji. K.

   Smazat
  2. Tady. http://bit.ly/1asNq2W


   AntiK.

   Smazat
  3. anonymní 23:18.... zkopírujete URL adresu obrázku, jdete na google obrazky, tam je ikonka foťáku, tu rozkliknete, vložíte adresu a je to :)teda myslím...

   Smazat
  4. si to vygoogli. A.

   Smazat
  5. http://www.protivna-blondyna.cz/2012/01/jak-najit-fotku-na-webu-navod-pro.html

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Jsem rád za tyto weby! Pravda se ukáže, má sice dlouho cestu, ale časem se ukáže a časem Politika opět bude hezká a otevřená... Pokud mohu, dám se odkaz na něco co by se Vám mohlo líbit, kde si na nic nehrajeme a jsme transparentní od podlahy... Česká Pirátská Strana, strana lidí, které už nebaví se jen spoléhat na to, že volby něco změní a tak jsme založili stranu a chceme je porazit na jejich úrovni. Nikoho nebudu nutit nás volit, ale budu rád, když se na náš web podíváte a s námi seznámíte ;-)


   www.pirati.cz

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. Politika nikdy nebyla hezká a otevřená, a ani nikdy nebude. Od toho je to politika. Kdyby se ČPS někdy nedejbush dostala do parlamentu, záhy byste zjistil, že vábení korýtka se těžko odolává, i když je člověk zpočátku sebevětší idealista. Zvlášť když je potřeba koupit tu novou podsvícenou klávesnici... a novou nvidii... a Fractal Design mají nový kejs... a motorku jsem vždycky chtěl... a ty vole hele, bávo... ale jistě, pane Bakalo, spolehněte se... a co rovnou vilu v Portugalsku... jenom mírový radar, říkáte? No konečně proč ne, spojenec je spojenec... stateček v Holandsku... ne, v žádném případě nebudu hlasovat pro rozpuštění sněmovny! :-)

   Smazat
  10. PROTIVNÁ BLONDÝNA KOČÍ!!!!!!!!!!!!!!!!!

   NODOPRDELE :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

   Smazat
  11. Dobrá schýza, Jakube Jahle - Sobku! :-D Však Vás v Plzni dobře znají, kdypak nastupujete k výkonu trestu?

   Smazat
  12. Sobek: Hezké, přitom by úplně stačilo pod anketu dát větu "Fotky a jména respondentů byly na jejich přání pozměněny" a bylo by po skandálu. Nevěřím Vám ani slovo...

   Smazat
  13. Sobek: jasne porusovani autorskych zakonu a jeste k tomu lez jak blazen!!!

   Smazat
  14. Jestli si tohle Protivná blondýna přečte, tak ji asi trefí šlak. Kočí. :D

   Smazat
  15. Milý mormone Sobku, vy jste snad momentálně zaostalý, existují např. ikony, avatary, když někdo nechce mít veřejné foto, a pokud se bojí vyjádřit svůj názor pod svým jménem, tak ať si ho nechá pro sebe.
   Kampaně jsou patrně dělané pro primitivy, co se řídí něčím jiným než mozkem. Jaké jiné voliče taky může p. Bárta oslovit...

   Smazat
  16. No Sobku, víš, to je sice moc hezký, že na přání měníte lidem jejich ksichty za ksichty někoho jinýho, ale od těch "jinejch" (popř. od autorů fotek, samozřejmě) to povolený máte? Co takhle porušování autorskejch práv?

   Smazat
  17. Jakou má váhu názor člověka, který si nepřeje zveřejnit svou identitu?
   Já vám to řeknu... vůbec žádný. Dát tam místo fotky ikony s otazníkem, a místo jména napsat Anonym, by bylo dost trapný, ale aspoň... nějak. Dát tam místo toho ukradený fotky, smyšlený jména a asi i smyšlený názory, je lež jako věž a krádež k tomu.
   Přestaňte předpokládat, že lidi sou stejně hloupí jako vy.

   Smazat
  18. Přesně tak. Lživá kampaň lživých politiků a zbabělých "aktivistů"... Když to díky Blondýně prasklo, zase hledají nějaké výmluvy a lžou jako malý Jarda. Teď to přičítají nějakému spiknutí, no jasně. Všichni se spikli, nikdo je nemá rád a nikdo jim nenaletí na podvody, lži a vychcanosti. Udělali by nejlíp, kdyby už přestali otravovat normální lidi a začali se živit poctivou prací. Jenža ta jim náramně smrdí...

   Smazat
  19. Pan tady dokázal, že ten časopis vedou králové všech volů. :D

   Smazat
 3. Pozor, má milá PB, s politikou neradno si zahrávat ! To je hodně špinavá záležitost, to není jak kritika Mimibazaru !
  L.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobra rada nad zlato. Tohle je rada nebo zastrasovani?

   Smazat
  2. Ale ne, tohle je jen dobrá rada, nerada bych přišla o perfektní články na tomto blogu ! Už pomalu nemám nad čím se pobavit či pozastavit, proto by mi bylo líto, kdyby se "náhodou" něco stalo ....
   L.

   Smazat
 4. Palec nahoru za tento článek. Nejvíc mě iritují ty hanbaté fotky, přijde mi to nevkusné a nevhodné. A k těm anketám není co dodat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pozoruhodná měřítka hambatosti. Ale snadná pomoc, představujte si burku. :-)

   Smazat
 5. Já se teď docela upřímně zasmála. Slečna z ankety, která píše články pro pana Bártu, se netaj tím, že se intimně sbližuje s movitými muži, i když jsou jí někteří nesympatičtí, protože ji sponzorují. A ona bude říkat něco o korupci :D Ale i jinak velmi povedený článek, pro mě s třešinkou na dortu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V jejím případě to není korupce, nýbrž prostituce.

   Smazat
  2. Zdá se mi, že nechápete rozdíl mezi obchodem a korupcí...
   VK

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako že není pravda, že ste ukradli cizí fotky, vymysleli si jména a možná i názory????? Ale no tak :-)

   Smazat
  2. Pan Sobek (Jakub Jahl) honem vymyslel výmluvu, která odpovídá jeho paranoickému založení. :-D Lidi si to prý žádají... Ha, ha, ha!!!! Už se naučil lhát od pana Bárty.

   Smazat
  3. On těm svým žvástům jistě nevěří, ale prostě - tonoucí se stébla chytá, že, pane Sobku?
   Mimochodem, věděli jste, že je Plzeň takovým rojištěm iluminátů, jak o tom pan Sobek píše na svém blogu?
   http://jakubsobek.blog.idnes.cz/
   Já tedy ne...

   Smazat
  4. Každý, kdo se panu Jahlovi znelíbí, je žid a iluminát. Ale nezaměstnaný pan Jahl rád žije z daní těch zlých iluminátů a židů, že?

   Smazat
  5. "Já vám řeknu, co si myslím, ale dejte tam fotku někoho jiného"... aha, tak tohle může vymyslet jen úplný trotl. Každý normální respondent na ulici se v případě, že nechce odpovědět na otázku, normálně omluví a jde pryč.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahááá - vono nejde o lidi z ulice, který by se báli říct jméno ale o Bártovo ovečky, co choděj do jeho kavárny. Ještě líp!!! To má pan Bárta statečný podporovatele.

   Vám jako přijde normální krást cizí fotky? Máte souhlas těch lidí, co ste okradli?????

   Smazat
  2. Pan Sobek (Jakub Jahl) lže a krade zcela pravidelně - a nejen fotky. Nejlepší je, že on opravdu vůbec nechápe, co by na tom mělo být špatného.

   Smazat
  3. http://www.reflex.cz/clanek/nazory/43550/takovi-normalni-blbecci-kdo-jsou-lide-kteri-urazeji-pamatku-nevinnych-obeti-terorismu.html

   Smazat
  4. Tak ono je to vlastně dobře. Když Plzeňáci zjistí, o jaké "aktivisty" jednou nohou v kriminále, jako je pan Jahl - Sobek, se pan Bárta opírá, budou najisto vědět, že jeho volit nemají.

   Smazat
  5. Jakub Sobek je sektař /mormon/ s pokřiveným vnímáním světa, který vidí pouze v mantinelech svojí víry. Zde odkaz na jeho blog: http://jakubsobek.blog.idnes.cz/
   Trpí paranoidním přesvědčením, že svět ovládají Illumináti, které vidí naprosto všude, je to magor, neschopný kritického myšlení, zde odkaz na jeho facebook: https://www.facebook.com/pages/Illumin%C3%A1tsk%C3%A9-Um%C4%9Bn%C3%AD/295380137166455

   Smazat
  6. Sobku jdi do prdele

   Smazat
  7. CItuji: "Důvod, proč jsou lidé s odlišnými fotkami a jmény je proto, že se báli vystoupit pod svým jménem a nechat se vyfotit".

   Ahaaaa, a proto se použily fotky skutečných lidí, kteří si možná myslí něco úplně jiného. Úplně vám uniká princip ankety. To už tam mohlo být těch lidí třikrát tolik a bez fotek a vyšlo by to úplně stejně. Úplně stejná manipulace.

   Smazat
 8. Připadá mi, že V.B. dal spolupracovníkům pokyn najít nějakou levnou PR agenturu, a oni vyštrachali nějakou zvyklou pracovat pro cukráře - ne, omlouvám se, cukráři, pro nějaké ty webové šmejdy, které tu Blondýna rozebírala. Amatérské jako celá česká politika.

  OdpovědětSmazat
 9. Tyhle politici každého jenom otravují, já bych všechny tyhlety ankety. Mmch. tohle je obvyklá praktika v mediálních agenturách i seriózních médiích, viz např. Metro. Co si člověk neudělá sám...

  OdpovědětSmazat
 10. Zajimave, z Plzne ted prichazeji celkem zajimave zpravy. Je tam zvlastni shluk politiku a pravniku.

  OdpovědětSmazat
 11. Plzeňácí tuto zbaští a Vítka Bártojc jistojistě zvolí!

  OdpovědětSmazat
 12. Je vidět, že pro amatéra politika dělají i amatéři grafici :-D

  OdpovědětSmazat
 13. Víťa Bártů je ještě větší hnůj než jsme čekali...

  OdpovědětSmazat
 14. ja na tech jeho strankach porad nejak nemuzu najit ty tri fotky, co jsou u clanku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://vitbarta.cz/dnld/PBC3web%20(1).pdf

   Smazat
 15. A to snad ani nevíte, že zmíněný podporovatel Víta Bárty Jakub Jahl (aka Sobek) není žádný aktivista, ale schizofrenik napojený na plzeňské i pražské neonacisty, trestaný za výtržnictví, stalker a náboženský fanatik.

  OdpovědětSmazat
 16. Protivná blondýna? Anonymní blondýna? No... mám určitý tip, kdo to asi bude ;)
  Zabýváš se pouze částí /vizuální/ jak webu, který je podle jiných názorů propracovaný a funkční, tak opět pouze částí časopisu. Nic komplexního, nic objektivního.
  To, co tady kritizuješ, sama děláš.
  (NE)protivná blonďák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. prosím Vás co to tady melete? já vám ale vůbec nerozumim.... když máte tip kdo to je tak nebuďte tak záhadnej a ven s tim .... když už na tomto článku nevidíte nic objektivního, řekněte mi co je objektiviního na vašem příspěvku? já mám naopak tip na vás.... že by pan Sobek - Jahl osobně?

   Smazat
 17. http://zpravy.idnes.cz/podivna-anketa-v-novinach-vita-barty-dv1-/domaci.aspx?c=A130701_101420_domaci_aba

  OdpovědětSmazat
 18. Tak uz se podarilo dohledat i "Petru Kralovou":
  http://soton.academia.edu/KonstantinaVelkushanova
  :-)

  OdpovědětSmazat
 19. Ježišmarjá, protivná blondýna je Kristýna Kočí? :o Ta děsivá mystifikátorka? :o To snad neee

  OdpovědětSmazat
 20. Celá plzeňská skupina kolem Víta Bárty je podivná. Blondýna tady už většinu věcí uvedla na pravou míru. Největší peckou pro mě osobně však bylo to, že nedávná akce s Tomiem Okamurou v plzeňské Besedě byla nabízena na jobs.cz jako brigáda za 200 Kč/hod pouze za účast.
  Taky další běžná praktika?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený anonyme, už byly podniknuty právní kroky k potrestání aktivní slečny, která toto má na svědomí. Ví se konkrétně, o koho jde.
   Člen skupiny kolem VB.

   Smazat
  2. Je to ona. Kdo spí s Tluchořem musí být protivný.

   Smazat
 21. Zajímavý přístup - propagovat zájmy strany sexííí dívčinami, do anket používat cizí fotky a navíc tvrdit, že autorka těchto stránek je Kristýna Kočí ;-))) Aspoň se člověk začátkem týdne má čemu zasmát.
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 22. Klobouk dolů, Blondýno! Nebát se a psát:)

  OdpovědětSmazat
 23. Teď ještě tenhle poznatek o tom, že lidé v anketách jsou vymyšlení, rozšířit o další "ankety" a "zaručené příběhy" všeho druhu (nejen z časopisů)...

  OdpovědětSmazat
 24. nic ve zlém, ale jak člověka napadne, že fotky jsou cizí, ale hlavně, jak ho napadne, kde je hledat? možná mi unikla nějaká technologie...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trošku si to tu projděte, Blondýna má v této problematice delší praxi.
   SL

   Smazat
  2. No to si robíte srandu? Pracujete s internetom a neviete ani vyhľadať obrázok na googli? Sa čudujem, že si vôbec viete otvoriť blog PB.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 25. Google - hledání podle obrázku :D

  OdpovědětSmazat
 26. Prima o tom teď měla reportáž a uvádí tě jako zdroj! Dobrá práce :)

  OdpovědětSmazat
 27. Mne se libi, ze autorka clanku je aba ( ad zuzka ou) , nerikal to tu nekdo uz pred pul rokem ?

  OdpovědětSmazat
 28. Tak Blondýno, dneska díky tomuto článku vyšel článek v MF DNES! :-)

  OdpovědětSmazat
 29. Aby náhodou někomu neuniklo čistší-než-čisté vyjádření Vítka:
  http://vitbarta.cz/denik-vita-barty/1749-barta-vs-kmotri-v-plzni-01-vlastnakem-omlouvam-se.htm#.UdMni-eePuo

  Za všechno může šotek!

  OdpovědětSmazat
 30. I ty šotku jeden, ty, ty, ty... :-D

  OdpovědětSmazat