Slevové portály si s fotografkou Hanou pěkně naběhly

Patnáct zákazníků naletělo na jednu velkou boudu na Slevomatu. A minimálně dalších pár desítek na slevových serverech Zapakatel, Čapnito, Mimisleva a na všech ostatních, které nabízejí a nabízely úžasně výhodné focení v ateliéru Hana Foto v Ostravě. Potíž je v tom, že všechny ty líbivé, technicky dokonalé fotky, kterými se Hana Foto prezentuje, jsou prachsprostě ukradené skutečným fotografům.

Na Hanu mě upozornila fotografka Klára, která mi napsala: "Rozhodla jsem se prolustrovat i pár fotografií přímo na zmíněném webu paní Hany. Zvládla jsem jen dvě. Její glamour snímky pochází zčásti od profesionálního australského fotografa, zčásti z reklamy na kosmetiku... Nesnáším takovéhle lidi, kteří se chlubí cizím peřím a vydělávají na důvěřivých lidech, kterým za pár šupů "profesionálně vyretušují" (čili stáhnou z foťáku) cvaky z přírody." Klára má naprostou pravdu.

Pseudofotografka Hana nemá nejspíš soudnost. A ani mozek, když se s klidem prezentuje fotkami opravdu známých a renomovaných fotografů a věří, že si toho nikdo nevšimne. 

Takhle třeba vypadaly nabídky na Slevomat.cz (pod fotky hned přidávám i jejich prapůvodní zdroj):
www.slevomat.cz

K první z fotek, které jsou na prezentaci fotografky na Slevomatu, se ještě dostanu. Ta druhá je profláklá snad stejně, jako nahá Demi z obálky Vanity Fair. Pokračujeme dál na Slevomatu. Golfistu taky Hana nefotila. A ani ty dvě roztomilé holčičky.
www.slevomat.cz
Autorem horní fotky je český fotograf, který fotí hlavně golf. Druhou fotku vytvořila Cheryle Kupsch.

www.golfportret.cz

www.cherylekupsch.de

Ani jednu fotku, kterou by skutečně vytvořila Hana, jsem nenašla ani u dalších slevových akcí.


www.mimisleva.cz

www.pixiopix.com


www.zapakatel.cz

Docela dost "Haniných" fotek pochází z různých fotobank.

500px.com


www.capnito.czwww.beautifullifeuk.com

Zcela nehorázná je ovšem nabídka uvedená na skrz.cz. Tuhle fotku  Lynn Quinlivan zná snad každý. Fascinuje mě, že si na ní dá Hana s klidem i svoje ošklivé logo.


www.skrz.cz
Když se na nabídku zlevněného focení podívám, zarazí mě hned několik věcí:

První hodně podezřelá věc na všech těch slevoakcích: Překvapivě nízká cena. Hana zlevnila focení z 1 200 korun i na 390 korun. Za to nabízí půlhodinové focení a pět vyretušovaných fotek. Slevoserverům nechá Hana přinejmenším 20 procent z prodeje každého voucheru, takže si vydělá necelé tři stovky. Když odečtu amortizaci foťáku a techniky, čas strávený úpravou fotek, náklady na provoz ateliéru, atakdáleatakdále, může mít čistého tak stovku. Proč by měl profík s podobným portfoliem dělat charitu?

Druhá podezřelost: Ty perfektní fotky. Takové nenacvaká fotograf za půl hodiny, pokud není génius. A to už víme, že Hana není. Těžko pak může nabízet půlhodinové focení. Za tu dobu se před objektivem často focený člověk ani není schopný uvolnit.

Třetí podezřelost - ani na webu, ani na facebooku, dokonce ani nikde u nabídky voucherů se nedozvím, jak se Hana jmenuje, jaké má IČO, jaká je adresa jejího ateliéru, tedy základní informace, které o sobě uvede každý fotograf. Pročpak asi? Nejspíš omylem tyhle údaje uvedl jen web mimisleva.cz. Jinak se ale Hana Bartošková snaží tajit jméno, jak to jen jde.

Ani na facebooku ateliéru nejsou žádné bližší informace. Jako úvodní a profilová fotka jsou samozřejmě díla zcela jiných autorů. Fotku s dětskými ponožkami prodává třeba fotobanka Stockfresh.

Facebook Hana Foto Ostrava

Pak už má Hana na Facebooku nejspíš fakt jen fotky, které sama vytvořila. Nezajímavé, nudné, takové, jaké nacvaká kompaktem na odpolední procházce každý, kdo najde na foťáku ten správný čudlík.  

Facebook Hana Foto Ostrava

Hanin web je taky zvláštní. Není na něm skoro nic. Ještě, že existuje Google. Ten má jednu příšernou funkci: Zobrazuje i fotky, které si dal někdo na web a pak je smazal. Když se najede myší na fotku, ukáže navíc i webovou adresu. Tohle jsou některé fotky, které donedávna byly na webu hanafoto.webnode.cz


www.google.com

A když pak jednotlivé fotky rozkliknu, zkopíruju jejich URL adresu a zadám vyhledávání podle snímku, hezky se zobrazí nejen odkaz na Hanin web, ale i na ty, odkud si fotky vzala. Třeba z reklam nebo od českých fotografů.

www.google.com

www.google.com

Předpokládám, že se Haně už některý z okradených fotografů ozval, že promazala svůj web. Google bohužel promazat nemůže, takže se dá poměrně snadno zjistit, co je tahle fotografka zač. U ní bych se nedala vyfotit ani na občanku. Ani zadarmo.

Jen si tak říkám, že různé slevové weby by si asi měly líp prověřovat, čí služby nabízejí. To je vážně nezarazilo ani to, že Hana Foto nikde neuvádí ani své celé jméno a adresu?

Slevoprodejci si s Hanou dost naběhli. Pokud se předvedou tak, jak se jim to podařilo u ní, pak to svědčí o jediném - nejdůležitější je pro ně kšeft, serióznost poskytovatele služby a tedy i spokojenost zákazníků mají na háku. Přitom prověřit si zrovna třeba nabídku fotografických služeb zabere pár minut u počítače. Ale ono je pro ně asi jednodušší nad podobnými podvody zavírat oči a tiše je podporovat, než se snažit nabídnout kvalitní služby a mít pak vyšší náklady a nižší zisk.

Pro zákazníky je to ale jasný signál, že?

131 komentářů:

 1. Jsi nejlepší blondýno! ♥

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrá práce!
  Na Slevomaty a další podobný servery já už z vysoka kašlu! Byla jsem tím okouzlena před dvěma lety, od tý doby max. tak lístky do divadla nebo jednou za čas kadeřnici.
  Slevomat nabízí stovky produktů a služeb, jde mu o KVANTITU, takže na KVALITU už mu nezbývají síly! Myslím, že takováhle cesta vede do pekla.
  Lenka

  OdpovědětSmazat
 3. Tak bohužel jsou už všechny ukradené fotky stáhnuté.

  OdpovědětSmazat
 4. Je hrůza, co si ty lidi dovolí.

  Např. na Nebe slev je dnes a denně nějaká nabídka od firmy BeautyDepot na různé domácí přístroje, lifitgové, laserové s bombastickými slevami a již několik měsíců, jen změní vždy produkt. A všechny v těch super slevách prodávají o 50% a více než se dají sehnat v zahraničí. Když jsem jim to tam psala s příslušnými odkazy, do pár minut jsem byla vymazána. A stovky, ne-li tisíce lidí tyto výrobky kupují, pořád jsou v TOP :(. Přitom firma těží jen na tom, že k nim napíše jiné než oficiální názvy, takže se nedají vygůglit (ani recenze, ani výrobky) dle nich. Je to fakt hrůza.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle by mohla Blondýna tak vypíchnout, pošlete jí data. Některé weby, které odhalila, se po právu nevzpamatovaly dodnes.
   Všem odhalením fandím, drahý Holmesi.

   Smazat
  2. na nebeslev.cz mají zaměstnance akorát od toho, aby mazali jakékoli negativní komentáře
   což mi potvrdil i bývalý zaměstnanec

   Smazat
  3. Ano u firmy Beauty Depot mám od dubna objednán a zaplacen přístroj. Do dnešního dne nemám nic a pokud firmu nezkontaktuji já, tak se ani neomluví!
   Chtěli ihned zaplatit i poštovné to mi má navrátit, částku za produkt má vrátit zas nebeslev. Tak uvidím, každopádně pěkný podvod a pochybuji, že ty přístroje vůbec mají!? Eva

   Smazat
 5. Dost dobrá práce, bloncko :) ♫

  OdpovědětSmazat
 6. chcela by som vidiet Haninu reakciu na tento clanok :D

  OdpovědětSmazat
 7. Moc dobře, blondýno! Jsi hotová investigativní blogerka! :-) Jen tak dál.

  OdpovědětSmazat
 8. Chtěla bych se zde zastat Slevomatu. Ani ne tak v počáteční fázi nabídky,která by si v tomto případě asi zasloužila trochu pátrání, ale především při nespokojenosti klienta. Sama jsem s nimi řešila několik nekvalitních záležitostí a musím říct, že jejich přístup byl více než nadstandardní. Jako příklad uvedu jen to, že jsem se v diskusi zmínila, že jsem nebyla spokojená a sami od sebe mi dali kompenzaci. Řešila jsem s nimi i další dvě "akce" a opět byl jejich přístup nad očekávání. Také máte možnost každou akci ohodnotit, takže předpokládám, že pokud bude mít hodně negativních hodnocení, již ji nebudou opakovat. Nákupu u Slevomatu se tedy rozhodně nebojte.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím - slevomat je jeden ze 3 slevových webů, kde se opravdu enbojím nakoupit, protože když se něco pokazí (což se opravdu může stát), vždycky vyjdou vstříct...

   Což naopak neplatí o nebeslevu, tak skutečně platí výtka, že jde jen o jejichy byznys - ne nadarmo jsou an černé listině asociace, mám s nimi několik velmi negativních zkušeností jako zákazník (vč. mého důrazného upozorňování na podvod), bohužel s nimi mají špatné zkušenosti i jejich obchodní partneři...

   Smazat
  2. Také musím souhlasit. Na Slevomatu jsem už také řešil nějaké problémy z důvodu nespokojenosti s kvalitou, dokonce i nedodané zboží. Vždy mi vrátili obratem peníze.
   Je to jediný portál slev, kcde ještě nakupuji.

   Smazat
  3. Ono je totiž lepší nabídnout kompenzaci 20% lidi co se ozou ze jsou nespokojeni a vydelat na tech 80% co to nechaj plavat nez aby to resili hned preventivne (procenta slouzi jen k znazorneni a jsou vycucane z prstu)

   Smazat
 9. Na šesté fotce má uvedenou adresu a celé jméno... ;)
  Ale jinak by bylo vhodné jí tento článek poslat na mail! :))

  OdpovědětSmazat
 10. Hotový Sherlock, fandím ti!

  OdpovědětSmazat
 11. Díky Googlu jsem zjistil, že "web" Hany Bartoškové Foto dělal jakýsi Jan Bartošek, který se prezentuje na webu http://strankylevnerychle.webnode.cz (web má v úvodním slideru jako referenci - viz screen http://tinypic.com/r/1r3fwl/5).

  Zároveň jeho partnerským webem je jakási agentura http://www.novizakaznici.cz (sedí i telefon a IČ na obou stránkách).

  Co je ovšem legrace, že když si zadáte do Googlu právě "novizakaznici.cz" (vyjede Vám pár skvělých odkazů, např.: http://oznamkujfirmu.cz/novizakaznici-cz nebo http://martin-hanzelka.cz/graphic-design/oleje-s-garanci).

  Povedená rodinka :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ono je vtipné i to, že pan Bartošek nabízí tvorbu webu na službě Webnode na základě jejich grafických šablon a zákazníkům to dodává. Navíc jen za 14 990 Kč! To je mi ale rodina podnikatelů...

   Smazat
  2. Važený pane, webnode je dostupný nástroj. Ne každý klient může investovat mnoho do individuálního díla. Se společností westcom s.r.o. spolupracuji již několik let, je to spolehlivý partner pro menší klienty a jejich cenově nenáročné potřeby. tato společnost je stěžejním kanálem rakouského tvůrce. V rámci afilate programu zde není nic trestné, navíc webnode sám propaguji.

   Vaše dementní poznámka o mé rodině mne hluboce urazila, jste zřejmě dement. Více k Vašim dementním názorům nemám co dodat.

   Jan Bartošek

   Smazat
  3. Á, někdo tu šlápnul panu B. na kuří očičko :-)

   Smazat
  4. Třikrát dement ve dvou větách?

   Smazat
  5. Tak dlouho mu to slovo někdo hustil do hlavy, až jej asi pojal za své.

   T.

   Smazat
  6. A z "referencí" (v uvozovkách, protože nevím, jestli se tomu tak dá říkat) na stránce strankylevnerychle.webnode.cz rychle zmizel web manželky. Takže se, pane Bartošku, navzdory svým hrdinským řečem stahujete? LOL!

   Smazat
  7. Pan Bartošek se tu ohání tím, že ne každý si může dovolit originální stránky. Ale prodávat za 14.990 Kč to, že někomu vyplním šablonu, která je k diposzici zcela zdarma a pro všechny, to je už docela vysokej level :D Já tam mám stránky taky a byly hned hotové, a to jsem naprostý laik a hádejte za kolik........mno ano, zadarmo :D

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  9. Tedy pane Bartošku, že se nestydíte!!! Jste prachobyčejný podvodník! Být Vámi tak se zde vůbec nevyjadřuji a raději si jdu spolu s manželkou změnit jméno! Vych*aný jste na to dost!

   Smazat
  10. To je naozaj sila! Vy v sebe nemáte kúska hamby? Svedomia? Nič? Pán Bartošek,vrana k vrane sadá,dobre ste si vybral partnerku...Ale treba uznať,prezentujete sa ozaj originálne :D

   Smazat
  11. Tedy Bartošku, vy jste prachobyčejnej zloděj. Nemluvím o tom, že už ten váš web je sám o sobě příšernej, ale požadovat za free template 15 tisíc, to chce hodně velkou drzost. Kdy už konečně podobný ksindly budou v týhle republice naprostý ojedinělosti? Zatím jsou jich pořád kvanta.
   Vaše rodina nejsou podnikatelé, ale podnikavci. Napálit někoho a na hraně zákona obrat nějakou fušeřinou. Fuj.

   Smazat
 12. FCB profil paní Hany..že na to má žaludek "okrádat" rodiny s dětmi..
  https://www.facebook.com/hana.bartoskova.1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by to bylo míň zavrženíhodné, kdyby okrádala rodiny bez dětí? Nebo jednotlivce?

   Smazat
 13. Bohužel je to velký problém, že takovíhle bezpáteřníci ničí práci jiných. Já pak jako fotograf vypadám jako největší zloděj když chci za focení v ateliéru 1500,- A máte pravdu za půl hodiny se nenafotí NIC. děkuji blondýně za vymáknutí zase jedné vši

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musím, souhlasit! Jako grafik mám s tímto také problém. A partner fotograf, to samé. Bohužel pseudofotografů a pseudografiků je čím dál více. Myslí si, že když si koupí nejlevnějí zrcadlovku, že hned jsou profi fotografové. Vždyť jsou na to školy! A s grafikama je to stejné. někdo si stáhne cracnutý photoshop a je grafikem. Maximálně ještě někdy viděli Corela. No a pak po nich jeden musí předělávat prasárny a klient platit dvakrát a pak se diví, jak se drahý, když ten první udělá logo, vizitky, návrh webu, atd.. celé za 500 Kč? a formalně špatně

   Smazat
  2. Naprostý souhlas! Takoví lidé kazí práci ostatním, lidé se pak kolikrát diví, jak je focení drahé, když jinde fotí za 3 stovky...ale ach ta kvalita ;) Cvak cvak a fik fotky na CD...hotovo...škoda že některým lidem nevysvětlíte, že ty fotky takhle z foťáku "nelezou" :)

   Smazat
  3. takovéto jednání by mělo být hodnoceno minimálně trestní sazbou 1 rok nepodmíněně, aby si to dotyční uvědomily! Jinak se společnost nepoučí a nikdo si z té zlodějny nic dělat nebude. Omluví se, pošle např. 20 euro a jede dál......

   Smazat
 14. Myslím, že je to krásný případ pro právníky a pokud by fotografové chtěli, tak z ní ty prachy dostanou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pokud si je koupila z fotobanky, tak ne. Pak je to "jen" uvádění zákazníka v omyl.

   Smazat
  2. To není pravda, i pokud si je koupila třeba v rozšířené licenci, tak se nemůže vydávat za autora.

   Smazat
  3. Tak tak, může mít koupenou licenci k jejich užívání, "autorství" si však zákonně nikdy koupit nemůže.

   Smazat
  4. Osobnostní autorská práva se dají v USA (pokud brala z USA banky) i prodat, tj. i autorství. Ale to by se nedoplatila. ¨Tom

   Smazat
 15. Dobrá práce!

  Je fakt příšerné, že má vůbec někdo žaludek na to, aby se veřejně chlubil cizím peřím, navíc tímto způsobem a v dnešní době, kdy je tak jednoduché to zjistit.

  A slevové portály? I těm jde v prvé řadě o peníze. Kdyby každého prověřovali, nakonec by neměli co nabízet. Vesměs je to podvod. I při slevách firmy vydělají nebo nabízejí méně kvalitnější služby než za plnou cenu. A jednou jsem se sama na vlastní oči přesvědčila, že cena po slevě byla stejná jako plná cena na místě. Prostě slevy nejsou zadarmo!

  OdpovědětSmazat
 16. Děkuju :) Jen dodám, že moje naštvání nekončilo u mailu Tobě, ale kontaktovala jsem i slevomat a některé podvedené fotografy - díky tomu asi web byl nárazově promazán a nabídku stáhli po dvou dnech existence. I tak se ale chytlo 15 lidí, to mě zajímá, jestli to s nimi nějak slevomat řešil :)
  Jsem ráda, že jsem si to tu mohla přečíst :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Kláro, děkujeme vám ještě jednou za upozornění. Zákazníky jsme kontaktovali s vyjádřením. S tím, že jim samozřejmě vrtíme platbu, pokud si tak budou přát.

   Hezký den,
   Petr Bořuta
   velvyslanec zákazníků Slevomat.cz
   velvyslanec@slevomat.cz

   Smazat
  2. Díky za odpověď :) Postavili jste se k tomu spravedlivě a máte můj respekt.

   Smazat
  3. "vrtíme platbu" :-D

   Smazat
  4. Dobrý den, to je zvláštní, já jsem voucher také zakoupila a žádná zpráva ohledně navrácení platby mi nepřišla..

   Smazat
 17. Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu k naší nabídce. Na základě upozornění paní fotografky Kláry jsme nabídku hned minulý týden stáhli. S poskytovatelem byla ukončena spolupráce a nadále s ním navazovat spolupráci nebudeme. Kvalita i spokojenost zákazníků je u nás na prvním místě, o tom mimo jiné svědčí fakt, že neopakujeme nabídky s nižší průměrnou známkou než 3,8 z 5 možných a naše garance spokojenosti, kdy při jakékoli nespokojenosti vracíme zákazníkům hodnotu voucherů. Bohužel, v článku zmiňované nám opravdu uniklo. Zajistíme, aby k tomuto do budoucna nedocházelo.

  Pěkný den,
  Petr Bořuta
  velvyslanec zákazníků Slevomat.cz
  velvyslanec@slevomat.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je pekne :-)
   Jde videt, ze Vam jde o zakazniky, v dnesni dobe vazne hezke, jen tak dal a preji Vam mnoho spokojenych zakaznikku :)

   Smazat
  2. Sympatický přístup!

   Smazat
 18. Potvrzuji, je to povedená rodinka (osobní zkušenost), doporučuji se tomuto jménu vyhýbat :)

  OdpovědětSmazat
 19. Dobrý den Vám všem,

  napište prosím neanonymně, pak to budu brát Vážně. Pokud se někdo cítí poškozen, nechť podá oznámení na příslušné místo, nebo mne kontaktuje na vedeni@novizakaznici.cz, pro osobní omluvu.

  Byla-li administrátorem stránek http://www.strankylevnerychle.webnode.cz způsobena někomu újma, nebo dokonce škoda, je mi to líto. Omlouvám se Vám jménem firmy Jan Bartošek. Podnikl jsem veškeré kroky vedoucí k nápravě situace.

  S úctou.

  Jan Bartošek
  http://www.youtube.com/watch?v=P5a141CXvXY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hmm, takže ospravedlnenie? aj tak je to krádež a klamanie ,čo robila...a dobrá rada nad zlato, manželka, nech nechytá foťák do ruky. radšej.

   Smazat
  2. Vaše rady jsou hloupé a podlé. Jste hloupá. Děkuji za Váš zájem o nás.

   Bartošek

   Smazat
  3. Vaše reakce jsou opravdu k popukání :D Co takhle mírnit slovník? Ale podobně reagujete i jinde, nejen pod tímto článkem, takže asi nemá cenu se nad tím pozastavovat :) Poskytuje to o Vás celkem jasný obrázek.

   Smazat
  4. hlúpa?podlá?
   vážne?

   Zamysleli ste sa nad tým, akým spôsobom sa prezentuje Vaša žena, keď používa fotky niekoho iného? Pritom jej fotografický level nedosahuje ani základné znalosti? Že je to odretá práca druhého, pričom ona si zháňa zákaznikov na základe talentu a sikovnosti niekoho iného? Vy idete súdiť mňa?
   Váš postoj k celej záležitosti hovorí za všetko...

   Smazat
  5. Máte v rodině zlodějku (manželka?) a kdo na to upozorní, je podlý? Co takhle naučit ženušku nekrást?

   Smazat
  6. Počkejte, pane Bartošku. Vy sám nejste správcem té stránky http://www.strankylevnerychle.webnode.cz? Potom ovšem zaměstnáváte dilentanty a měl byste to urychleně řešit.

   A k tomu anonymnímu. Ano, stránky oznámkujfirmu.cz mohou být zavádějící, ale stránky freelancera Martina Hanzelky uváděné zde: http://martin-hanzelka.cz/graphic-design/oleje-s-garanci mluví celkem jasně, nemyslíte?

   Mohl byste nám tady místo pouštění Rytmuse vysvětlit tento konkrétní "přehmat" :) Děkuji.

   Smazat
  7. No teda...manželka krade, manžel podvádí...další námět pro blondýnu?

   Smazat
  8. A ještě je vulgární. Nejvtipnější na tom všem je, že má pouze omezenou slovní zásobu, a tak se často opakuje.

   Smazat
  9. Už dávno mi z ľudí nebolo tak zle ako z vás a vašej ženy. Ako sa môžete pozrieť do zrkadla? Podvodníci a ešte sa tu takto prezentujete? Urážať iných a nadávať do hlúpych a podlých? Smejem sa...Silno sa smejem,že to píšete práve vy...Pretože to sedí len a len na vás

   Smazat
 20. stále ma udivuje, že sa v dnešnej dobe, nájdu ľudia, ktorí si myslia, že im takéto klamanie prejde...dúfam, že tá ženská má aspoň trocha súdnosti a stiahne sa, možno ospravedlní...jej fotky sú hrozné, úplna amatérčina, ale kradnutie jej ide.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani náhodou se nestáhneme, jelikož zkušenosti, kvalitu a praxi si člověk zaslouží prací. Co nás nezabije to nás posíli. Ještě jednou děkuji za Váš zájem o nás.

   Smazat
  2. aká kvalita? aká práca? tu sa nedá vravieť o ničom kvalitnom a o odvedenej práce už vôbec. je to číra zlodejina a podvod.

   Smazat
  3. Zkušenosti, kvalitu a praxi si ale člověk nezaslouží prezentováním práce jiných za svou.

   T.

   Smazat
  4. Bartosku, probud se a najdi si jinou práci. Hanka

   Smazat
  5. Zkušenosti, kvalitu a praxi si člověk zaslouží prací.
   A vás té práce čeká ještě setsakra hodně. :-)

   Smazat
  6. Pán Bartoška,vy ste na smiech už toľkým ľuďom :) Odkedy je krádež prácou? Na vašom mieste by som chodila kanálmi od hamby

   Smazat
 21. Skvěle, bloncko, pokud to takhle půjde s tebou dál, mohla bys vyhladit tak třiadvacetinu podvodů na českém internetu... a to je co říct ;)

  OdpovědětSmazat
 22. Já se musím smát, jak tady ten zmiňovaný pán kolem sebe kope a pouští síru :) Prý KVALITA a ZKUŠENOST. Teď mluvím jen o fotkách jeho ženy a o ukradených fotkách na web, ne o jeho dalších prac. aktivitách, protože o tom nic nevím. Tak ve vykrádání cizích fotek jste asi fakt dost zkušení, jen co je pravda :) :)
  Lenka

  OdpovědětSmazat
 23. Gratuluji, Blondýno, k excelentnímu detektivnímu výkonu, které na tomto webu mám asi nejradši. Sice pochybuji, že se dotyčná madam Bartošková chytí za nos, když se tady tak vzrušuje zřejmě její partner, ale varování před podobnými existencemi není nikdy dost.
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 24. Mám nový námět na investigativní reportáž pro Blondýnu :) Co takhle zjistit u majitele firmy Olejesgaranci.cz, jak probíhala spolupráce s panem Bartoškem.

  Nový e-shop evidentně stále nemají, mohlo by to být výživné :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mého sami klienti moc neví, co se v pozadí děje a je to svedené na neschopnost spolupracujících. Nicméně určitě je JB zajímavý kousek a pokud člověk hledá, najde lidi co mají co říct :)

   Rrrr.

   Smazat
 25. A další změna, na webu http://hanafoto.webnode.cz/ :)

  Tentokrát krademe fotky a dokonce i texty z webu http://www.fotoatelierostrava.cz/fotoatelier/ Skvěle jste to napravil, pane Bartošku :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, a na úvodní straně ta fotka paní Hany s tím "profesionálním" fotoaparátem značky Nikon D3000, který i s objektivem stojí necelých 8 tisíc, hovoří za vše :-)

   Smazat
  2. Ježíš a ten comic sans! Kdy to lidi sakra přestanou používat? :D

   Smazat
 26. Jak už zde kdosi psal, co proklepnout i rozvášněného pana Bartošku, Blondýno?

  T.

  OdpovědětSmazat
 27. Jak tak koukam na web fotografky, tak bych si od pana Bartoška nenechala navrhnout ani štítek na schránku

  OdpovědětSmazat
 28. „Osoba samostatně výdělečně činná podnikající podle autorského zákona“ je plné označení typu podnikání, kterému se v ČR věnuje několik desítek tisíc lidí. Tradičním výrazem je „svobodné povolání“ – tedy podnikání, při němž fyzická osoba vytváří autorská díla a jejím příjmem jsou autorské odměny za tato díla. Novináři, hudebníci, spisovatelé, herci a další, jejichž produktem je autorské dílo. Tito lidé nemusí mít živnostenský list ani koncesi, pouze se zaregistrují coby plátci daní a obdrží DIČ. Protože ale nemají ŽL, nedostávají identifikační číslo (IČ, dříve IČO).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem teda nevěděla, že zlodějna = "svobodné povolání"... Díky za osvětu ;-)
   S

   Smazat
  2. Nehledě na to, že tato fotografka krade, má anonym z 20:58 pravdu, podle autorského zákona se dá běžně podnikat bez IČ a pro fotografy je to docela běžné.

   Smazat
  3. Pro 21:53 Jasně, že to je trošku OT a dala jsem to sem jen pro zajímavost, ale v článku se mimo jiné uvádí, že dotyčná osoba nemá IČ. Chápu toto poukazování u internetových obchodů, ale u těchto povolání to nutnost není. To, že paní krade a nemá zveřejněny údaje žádné, je věc jiná.

   Smazat
  4. Živnostenský list člověk u focení nepotřebuje, pokud prodává již hotové věci (vč. přeprodávání licencí přes fotobanky). Na focení svateb, zakázkových portrétů atd. už ten živnosťák mít má. To, že to někdo třeba obchází je věc jiná. Živnost se jmenuje "Fotografické služby"

   Smazat
  5. Anonymní 13:16 - to není pravda, na focení portrétů atd. jak píšete ŽL mít nemusí. V tomto případě se stejně jako mnoho dalších uměleckých profesí může rozhodnout, zda podnikat na ŽL nebo dle autorského zákona. To, že je to živnost uvedená v příloze živnostenského zákona neznamená, že musí člověk podnikat podle živnostenského zákona. Sama podnikám přesně v tomto a podle autorského zákona.

   Smazat
 29. Hodně zajímavá věc: dnes se na slevomatu objevila další nabídka focení za pakatel. Tentokrát je to Sonrisa Photography (http://www.slevomat.cz/sleva/123061-fotografovani-v-exterieru)

  Co mě zaujalo je naprosto totožný ateliér s výše zmíněnou Hanou (ostatně porovnejte sami http://photography-sonrisa.blogspot.cz/2013/05/maly-nahled-do-fotoatelieru.html versus http://hanafoto.webnode.cz/)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už tady šlo. Ten fotoateliér se pronajímá, viz http://www.fotoatelierostrava.cz/fotoatelier/

   Smazat
  2. Zase další lákadlo na focení za pár stovek v Ostravě? Na stránkách toho pána nebo paní Sonrisa není zase IČO, chybí dokonce kontakt i adresa. V Ostravě se rodí fotografové od přírody?

   lol :-)

   Smazat
  3. Nejsem přihlášená, ale pokud si Sonrisu vygooglíte na jednom nejmenovaném serveru pro matky a děti, tak se ujistíte, že ona doopravdy fotit umí :). Začala jako laik a už několik let fotografování studuje, právě proto, aby nebyla jako paní Hana z Ostravy.
   Poznámku k "anonymitě" fotografa ale chápu, aspoň ve svých kontaktech by měla uvést celé jméno a IČO.

   Smazat
  4. Sonrisa Photography má na stránkách pouze své fotky, ta je nekrade! Kontakt ani adresa nechybí, stačí se pozorně kouknout.

   Smazat
  5. Kontakt teda chýba - vôbec nie je jasné, o koho ide.
   Pani Sonrisa????????????????????????
   Hanbí sa za svoje meno a priezvisko na vlastných stránkach?

   Smazat
 30. jo, tyhle články, kde Blondýna tepe skutečné bastardy (ne ženské, co neměly den a vzaly si na sebe nepodařenou kombinaci oblečení), mám skutečně ráda.

  A ano, lidi jsou nehorázně drzí. Já mám taky fotogalerii - a TOLIKRÁT mi z ní lidi ukradli fotky a potom je vydávali za své. Dokonce i s vlastním watermarkem a výhružkou, že "jejich" fotky nikdo nesmí použít. Fotím zvířata a když jsem se těm lidem ozvala, byli mi schopní vykládat neuvěřitelné historky o tom, jak ta zvířata z fotek (která ve skutečnosti nikdy neviděli) hladili! :/// lidi jsou nemožní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám úplně stejný problém... tyhle "fotozloděje" nemohu vystát...

   Smazat
  2. Vsadím se, že slečnu fotící zvířata znám :)) Asi ji mám v přátelích na FB. A vím, že nekecá...

   Smazat
  3. tak klidně řekněte jméno :D třeba jsem to fakt já, moje boje se zloději fotek jsou dost známé ;)

   Smazat
 31. Tady http://www.antislevy.cz/ jednou psali o tom, že někdo svoje služby po neúspěšném pokusu nabízel znovu pod jiným jménem, takže bych se nedivila, kdyby to byla ta samá osoba :/

  OdpovědětSmazat
 32. LEpší fotky bych nafotila já mobilem, a to se ve focení vůbec nevyznám, ale aspoň vím, že se hlava nemá sekat u šešulky, že na fotce má být oěkné nerušivé pozadí a tak vůbec by se měla paní fotografka trošku věnovat něčemu v čem chce podnikat, apoň jednnu knížku přečíst :D

  OdpovědětSmazat
 33. Paní nechce podnikat, chce nás odrbat o peníze, záleží na nás, jestli se necháme. Doufám, že i díky blondýně to bude mít těžší.

  OdpovědětSmazat
 34. https://maps.google.com/maps?oe=utf-8&client=firefox-a&q=Vinohradsk%C3%A1+16,+Praha+3&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x470b948e3a5a2a79:0x6a42b372c448474a,Vinohradsk%C3%A1+395/16,+120+00+Praha,+%C4%8Cesk%C3%A1+republika&ei=8XSLUbiQNYrZ4ATsk4GwCA&ved=0CC4Q8gEwAA

  OdpovědětSmazat
 35. je to bordel - jak je toto možné. Dnes se cítí být fotografem každý, kdo si koupí nejlevnější zrcadlovku a ještě se takto prezentovat. Děsí mě, že takových "fotografů" je momentálně jak hub po dešti ... tady je odkaz na jednu zajímavou fotografku https://www.facebook.com/JanaGmiterPhoto?fref=ts - mohla by zaplnit místo po paní Haně, neb Janinečka dělá nejlepší fotky- jako od profíka (dle komentářů na jejím profilu) ach jo ...

  OdpovědětSmazat
 36. A na tomto webu je snad jiná foto než ukradnutá?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no asi má na všechny fotky blondýna autorská práva a svolení je zde použít :D

   Smazat
  2. Na tomto webu jsou použité fotky řádně ozdrojované.

   Smazat
  3. Když už chcete štěkat, tak aspoň oprávněně. Fotografie s uvedeným zdrojem jsou v pořádku.

   Smazat
  4. a svolení má taky? Já si myslím, že asi těžko :D

   Smazat
  5. Jde tu snad o něco jiného než o štěkání , nebo se snad může štěkat jen jak blondýna pískne?

   Smazat
 37. To je zase debata. Jakoby někdy reklama nelhala. Nevím, jestli ty fotky vydávala za vlastní, spíš asi ne, nezajímá mě to natolik abych to študoval. Pokud má dotyčná aspoň levnou zrcadlovku, tak pro mobilofotiče v tom bude markantní rozdíl ( fotky toho drsoně výše, který umí fotit mobilem stejně jako se zrcadlovkou bych chtěl vidět, asi to bude opravdu umělec). Ostatní si prohlédnou její galerii a půjdou dát vydělat profíkovi.

  OdpovědětSmazat
 38. Felix: Ilustrační foto k článku s uvedením zdroje VERSUS fotky vydávané za vlatní tvorbu bez uvedení zdroje. Tak si to přeberte. /Pavel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mého názoru jen zdejší alibismus na krádež.

   Smazat
  2. asi tak nějak ;)

   Smazat
 39. Je docela hrozné, když se někdo prezentuje prací jiného, jako by byla jeho :/

  OdpovědětSmazat
 40. Pro ty, kdo přirovnávají použití fotek s odkazem na zdroj na blogu PB k porušování autorských práv vydáváním cizího díla za vlastní:

  Postavte se do futer a prudce zabouchnět dveře. Buď se vám rozsvítí, nebo to jen bude hodně bolet. Obojí bude mít ale pozitivní, přímo terapeutický dopad na tento svět.

  Tomáš Kocour

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic se nestalo, máme tlusté zdi :)

   Smazat
  2. A nebo kde nic není, ani smrt nebere? :+)

   Tomáš Kocour

   Smazat
 41. Není náhodou pravda, že webové stránky vytvořené za účelem podnikání jsou vlastně úřední listinou a tudíž na nich musí být uvedeno jméno podnikatelského subjektu, kontakt a ič či dič??? Neví to někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To náhodou vím,řešil jsem to také a nic takového tam být nemusí,není to povinné!!!

   Tomáš

   Smazat
  2. To funguje třeba v Německu, tam je na webu povinností uvádět tzv. Impressum, tj. identifikaci provozovatele (viz třeba http://www.cornelsen.de/service/1.c.2572341.de).

   Osobně si myslím, že to není vůbec od věci.

   Tomáš Kocour

   Smazat
 42. Clanky blondyny sice miluju (bavi me jeji styl psani), ale obcas zasnu nad tim, jak jsou vsichni v uzasu nad blondyninymi detektivnimi schopnostmi. Vite, ze vyhledani fotky pomoci google vyhledavace je dnes otazkou nekolika sekund? :-) Staci stahnout obrazek, vrazit ho do googlu (pretahnout snadno mysi, objevi se najednou okenko, kde si to google nacte)... a za par sekund mate vysledky. Obrazek ve stejnem rozliseni, nebo v trochu jinych rozmerech... a to vetsinou postaci. Obcas jde o tak casto kradenou fotku, ze se clovek musi preci jen trochu snazit, aby se dopatral puvodniho zdroje, ale vzhledem k tomu, ze jsou u vetsiny vysledku treba i data... :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no však ve starších článcích blondýna dávala návod, jak najít fotku na internetu

   Smazat
  2. Anonymní 14. května 2013 19:25: Já zase žasnu nad tím, jak Vy žasnete, že my tu všichni žasneme... :+)))

   Thus spoke Tomáš Kocour

   Smazat
 43. Další docela vtipná debata o podnikání pana Bartoška :) To je nám ale povedený podvodníček :) http://oznamkujfirmu.cz/novizakaznici-cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. koukám, asi se už v panice snaží zakrýt předchozí komentáře :)

   Smazat
  2. A teď nechal shodit celou stránku?

   Smazat
 44. Divím se, že vůbec ty lidi do toho jdou a o těch "slevo-webech" ani nemluvě. Už jen to, že její web má free doménu na webnode je docela zarážející. Ale na druhou stranu to je myšlení lidí, hlavně že to mám levně! Z pohledu fotografa mohu říct, že takovéto používání fotek je na netu běžná záležitost a bohužel uhlídat to je nad lidské síly.

  OdpovědětSmazat
 45. Pozor!!! Další rádo by fotografka s estrankama :-) milion reklam na webu, cvak cvik a pak maximum uprav v pc. Určitě si taky myslí jak není profi! http://www.simonaphoto.estranky.cz/

  OdpovědětSmazat
 46. super článek, výživná diskuse!! Vždy když na podobné nešvary upozorňuji a řešíme to s kolegy (nejen komora fotografických živností), zjišťujeme, nelze s tím nic moc dělat a jediné co malinko pomáhá jsou tyto články. I fotografická živnost je volná a prý si s tím trh poradí. Když to poslední rok pozorujeme, musíme konstatovat, že to je den ode dne horší. Facebook je plný stránek s názvem "XXX Photographer" a paradoxem všeho jsou ty hejna slizkých pochvalných komentů. No nic, žijeme v ČR, unikátním kocourkově, kde se i děvčata po pořízení první koukatelné fotografie pasují na modelky a začnou si říkat o apanáš a též si vyrobí FB prezentaci modelu....... Takže díky bloncko, super výstižný článek!!! ISI

  OdpovědětSmazat
 47. Dobrý den,
  pokud nakupujete na slevových portálech a chcete předejít zklamání, můžete sledovat webovou stránku bloklist.cz kde zveřejňujeme ty nejvíce problémové subjekty. Nebo můžete sledovat náš profil na FB - https://www.facebook.com/Bloklistcz, kde pravidelně reportujeme zkušenosti o problémových subjektech.

  OdpovědětSmazat
 48. a co teprve vykupto.cz

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NuO2CiaE4Z4

  OdpovědětSmazat
 49. Na slevomatech ani podobných věcech nenakupuji. Prodávají se zde naprosto předražené věci. Hotely, které se zde prezentují mají většinou jednu z nejhorších recenzí . Prezentují se zde začínající podnikatelé nebo lidi před bankrotem. S mnoha lidmi, se kterými komunikuji jsem o tom mluvila, zákazníky jim to nepřineslo. Naopak lidi o nich hodně špatně psali, protože si představovali za pár korun služby , které vytvoříte za tisíce. Lidi by se měli zamyslet zda se někde ta stejná služba nedá koupit za stejné peníze, akorát lepší kvalita.

  OdpovědětSmazat
 50. Stejně nechápu, co tím sleduje, když si pak zákazník může stěžovat, což asi v tomto případě pravděpodobně bude, pokud není hloupý a dostane peníze zpátky.

  OdpovědětSmazat
 51. Další alternativou ke slevovým portálům jsou také slevové kupóny zdarma, jsou např. na http://slevovykupon.net/

  OdpovědětSmazat