Puškaři střelili vedle

Když jsem tady loni touhle dobou psala o šíleně super sexy tablech, nenapadlo mě, že by mě ještě nějaké tablo mohlo překvapit. Pletla jsem se. Z omylu mě vyvedla Veronika, která mi poslala link na stránku, kde maturitní tabla soutěží o to nejkrásnější. A mezi nimi je jedno, které mi vážně vyrazilo dech. 

Jde o tablo střední školy v Uherském Brodě, konkrétně o kluky z oboru puškař-technik. Obávám se, že puškaři střelili trochu vedle, když chtěli být taky asi super sexy. 
Nahý kluk s puškou. Může to být koukatelná fotka, i když daleko koukatelnější je stejně ta, na které mají muži na sobě aspoň něco. Pokud je ten chlápek nahý, pak by měl být patřičně osvalený, patřičně opálený, patřičně krásný a musí u toho být fotograf, který fotit umí. Tady totiž technicky dobrý snímek nestačí. Když nemáte ani sexy chlápka, ani šikovného fotografa, pak z toho vyleze hodně smutná parodie. Jako ta, kterou spáchali puškaři.Celé tohle tablo je špatně. I když je na něm pár kluků, kteří vypadají celkem dobře i nazí, ti druzí převažují. Fotografova slepota pak z celého tabla udělala jen přehlídku visících šourků, chlupatých těl, povadlých břich nebo naopak rachitických hrudníků. Nevím proč mám pocit, že všichni ti kluci na sobě mají ponožky.
  Dovedu si tyhle kluky představit třeba v tričku a džínách. Nebo v maskáčích, aby to ladilo k těm zbraním. Nebo ve smokingu, aby to praštilo do očí. Ale jen tak - to se vážně nepovedlo. Pozornost ale tohle tablo zcela jistě vzbudí. Jestli šlo jenom o to, pak svůj účel splnilo. Já ale doufám, že nebude inspirovat další klučičí třídy. I my holky si chceme o osmnáctiletých klucích zachovat aspoň nějaké iluze. 

_______________________________________________________

Foto: http://www.maturitnitabla.cz/tablo/918/civilni-obrana#title


229 komentářů:

 1. Ty zpola koukající genitálie jsou takto zvěčněny schválně? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to byly baby, a některé z nich bylo vidět kus kozy nebo piče, tak se nad tím bude všeobecně vzdychat... ale chlapům na fotce koukal, považte, šourek! Ou jé! Ale chápu, že lokální mařenky by se takto vyfotit nenechaly, protože ostatní kolegyně by na nich nenechaly pubický chlup rovný.

   Smazat
  2. Zo srdca mi hovoris!! mne pride vtipne, ze mladi chlapci to zjavne pojali ako recesiu a istotne pobavili kopu ludi..Nikto sa podla mna nechcel hrat na dokonale tela, svetlo a fotky..ma to byt sranda a sradnda to je! kusek vajec este nikoho hadam nepohorsi..:D

   Smazat
  3. jansě - každá holka chce mít na internetu fotku, kde jí leze kus p*či a vypadá na ní jak laciná děvka. jedinej důvod, proč ji nemá, je, že by ji ostatní zdrbaly. ty se v holkách vyznáš :D

   materiál k masturbaci by to byl možná dobrej, ale dobrá fotka se dělá jinak ;)

   Smazat
  4. Anonymní č 1.,
   plně rozumím Tvému názoru, ale podle mého se daly podobné informace čekat.
   Maturitní fotka považuju za obrázek do budoucna, proto jste mohli volit kvalitnějšího fotografa, designéra a stylizaci.
   Nicméně! Je třeba uznat, že fotku Tvého dlouhovlasého kolegy (Tebe) vnímám pozitivně... :)

   Smazat
  5. Pubický chlup? Kde by se v dnešní době na mařenkách vzal?

   Smazat
 2. Zdá se mi to nebo ten druhý chlapec má na fotce opravdu erekci? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem nad tím přemýšlela :-DDDD Bebe

   Smazat
  2. _Tohle_ vám někdo vydával za erekci? Chudinky... jste asi ještě neviděly postavený klacek.

   Smazat
  3. Hm, třeba to fotila žena. :D

   Smazat
  4. Ehm, nechci se vás dámy dotknout, ale nezdá se mi, že byste někdy viděly erekci...Veronika

   Smazat
 3. Proč? .D Proč chtějí na fotkách, které obyčejně visí na dost viditelných místech vypadat takhle? Přijde mi to ještě horší, než hrozné a být přítelkyně některého z nich asi by náš vztah utrpěl velmi, velmi vážný otřes.D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je spatnyho na nahem tele?

   Smazat
  2. Vůbec nic, když není s nějakou flintou vyvěšený ve výloze např řeznictví :D

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
 4. ...
  Tak to naše tablo v podobě 30x parte na tom není zas až tak zle, teda. Ikdyž máme namále.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parte??? A to vám přijde vtipné?

   Smazat
  2. Tak to mi tablo nahých puškařů přijde 100x lepší než parte. o(

   Smazat
  3. Parte je celkem klasika, přeci jen ukončení střední školy je konec jedné životní etapy.
   Terezička

   Smazat
 5. tak tady jen bod chlapcum za odvahu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomto případě je to spíš mínusový bod :D

   Smazat
  2. Lucie, nebuďte tak úzkoprsá.... ;)

   Smazat
 6. ten třetí s řetízkem je náhodou roztomilej...

  nápad nic moc, vyznění zrovna takový :D

  OdpovědětSmazat
 7. btw úplně vidím, jak to za pár desítek let ukazujou vnoučatům

  "tady Pepíčku, tohle jsem já a tady ten s tím vylejzajícím varletem, to je Karel, to byl vždycky takovej rebel"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ty jsi mě teď tak rozesmála, že až slzím:-D

   Smazat
  2. To je přesný! :D Jen by mě zajímal, jestli bude říkat: "No, to víš, byly to tenkrát takové prudérní časy, to jsme se ještě museli na fotografování tam dole zakrývat."

   Smazat
 8. Poslední dva jsou nejlepší! :)))

  OdpovědětSmazat
 9. To je teda maso:)

  OdpovědětSmazat
 10. a na oslavu to bude chtít dort ve tvaru penisu, aby byla úděsnost dokonalá...:D

  OdpovědětSmazat
 11. Mně se líbí všichni, opravdu! Mňam :).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle jde: http://www.maturitnitabla.cz/tablo/918/civilni-obrana/fotka/16861#title
   By se mohl přihlásit do služby, zmetek.

   Smazat
 12. jenomže takhle zkrátka chlapci vypadají... pokud chceš vidět osvalené, opálené, vyholené a já nevím co ještě, tak si skoč do nějaké módní posilovny nebo na diskotéku, kde se to bude podobnejma modelama jen hemžit... tohle je život... a s odpovědí na druhý komentář nelze než souhlasit.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano, nikdo není ideální. Ale tady to není jen o tom, že někdo je tlustší, chlupatý a já nevím co ještě... je to spíše o tom, že dávat si někam do řeznictví svojí nahou fotku je prostě ujetý, i kdyby jsi byl model největší.

   Smazat
 13. Jóó, my holky na tablech vlastně můžeme vypadat jak vypasený bečky bez kousku soudnosti se špekama vylejzajícíma z těch nejnepochopitelnějších míst, ale jakmile něco takovýho zkusí udělat druhý pohlaví, tak je to nepochopitejný... Zvedá se mi žaludek z vylezlejch podprsenek, rádoby "seksi" pohledech, kačeřích ksichtů a vyteklejch špeků, který by vůbec nebyly špekama, kdyby slečna věděla, že jsou i jiný kalhoty než bokovky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SOUHLAS!!! Mně to příjde velice vtipné a odvážné, dokonale zparodované "kseksi" fotky "kseksi" holek.... A proti chlupatým hrudníkům nic nemám, není to náááhodou druhotný pohlavní znak, určující množství testosteronu?? Hezcí kluci, jen pro mne už moc mladí :D :D

   Smazat
  2. Dendo, pročpak ty jako muž píšeš v ženském rodě? úchylka nebo tě tak vychovali?

   Smazat
  3. Mě spíš zaráží, kolik se jich evidentně dole holí, doufala jsem, že to tak rozšířené není. Nevím, myslím, že by se mi to tablo líbilo bez těch kulek venku

   Smazat
  4. vůbec jsem nečekala, že můj názor bude někdo komentovat, děkuju! :D
   a pena anonymní z 11:39, co je divného na tom, že se mi jako slečně líbí mužské tělo a vidím nedostatky na ženském? mě přijde úchylné někoho oslovovat, ale sám se zahalovat pod roušku anonymnosti internetu.

   Smazat
 14. Náhodou chlapci vypadají všichni pěkně, proč by bylo vhodné a slušné předvádět jen ty osvalené a opálené? Jen si ty komerční oblbující klišé holčičky podporujte, bude se vám v tom dobře žít. Mně se specielně líbí předposlední dlouhovlasý. Ale pro vnoučata to opravdu asi není, i když kdo ví, co bude za 30 let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odplivnout si patnáct kilo, tak by ušel.

   Smazat
  2. Přidat Vám 50 bodů IQ, tak byste ušel(ušla) i Vy.

   Smazat
  3. Vypadají všichni pěkně?! Brrr. Specielně ten na druhé fotce mi vyvolává kopřivku, ty vlasy, proboha! Nemusí být osvalený ani opálený, ale na druhou stranu to nemusí mít umaštěný háro a zborcený zádový svaly. Jak tady všichni píšete o té parodii, tak to se obávám, že to žádná parodie nebyla, prostě se všichni vyfotili s pinďourem venku a nebyl čas ani na to, najít nějaký lichotivější úhel (ruka posledního mládence skutečně nemusela vypadat takto!)

   Smazat
 15. Taky jsem nevěděla, že na fotkách se mají ukazovat jen osvalení a opálení chlapi....

  OdpovědětSmazat
 16. Jako vy si tady všichni myslíte že ty kluci na to tablo budou jednou pyšný? Jsou k smíchu, blondýna má pravdu, když se kluk chce fotit nahej, musí vypadat jinak, než ty kluci, aby nebyl trapnej. Fotograf to dokopal taky. Tohle tablo se nepovedlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A někteří lidi vypadají tak, že by se neměli fotit ani na občanku;-)

   Smazat
  2. Ty ses taky mimo :) Kde jsi prisla k tomu, ze kluk musi nejak vypadat, kdyz se chce fotit nahej? Tohle tablo se povedlo a respekt klukum!

   Smazat
  3. Nepovedlo. A to nemířím proti těm klukům, ale proti fotografovi. Když už nic jiného, tak SÉPIOVÝ filtr? Bože, to se používalo před patnácti lety na svatbách a dodneška to přežívá pouze u těch nejkýčovatějších neumětelů. Proč si ty kluky fotograf nějak líp nepostavil? Proč jim nezakryl ty koule, sakra? Co když kolem tabla vystavenýho v pekárně půjde babička, přítelkyně, kámoši? Taky jim to bude připadat vtipný?

   Smazat
 17. A ještě se z nich půlka hrbí...

  OdpovědětSmazat
 18. - Marie, a kerej je ten váš syn?
  - Tadyten, jak mu visej varlátka
  - Ten se vám povedl, Maruško, hezkýho kluka máte

  OdpovědětSmazat
 19. Tablo slouží k tomu dát veřejnosti ve známost " byli jsme tady u vás ve městě a končíme právě zde svá studia...a zvolili jsme způsob prezentace takový , aby si na nás někdy někdo i po letech vzpomněl....a k tomu právě tohle provokativní diskutované a kritizované tablo plné naháčů, které určitě nebylo snadné vybojovat si s vedením školy. Mluví a píše se o něm a o nás , naší třídě a to byl cíl...Žádné hraní na estetické umělecké fotky, čistá recese a odvážná snaha nezapadnout do šedivého davu...A věřím tomu, že i vnoučata se jednou budou řechtat nad takovým tablem a zaujme je a možná překvapí , že dnes spořádaný děda byl kdysi pěkný číslo...Zatímco tuctové tablo by asi jen bez většího zájmu a znuděně přelétli pohledem a ani na 5 minut by jim neutkvělo v paměti a nechápali by, co ten děda tak nadšeně vzpomíná na studentská léta, když ty ksichtíky na standartních uměleckých fotkách ničím nejsou zajímavé....tak tohle bude nabeton v rodině bavit další a další generace... Toť můj názor, nikomu ho necpu..Jen nehledejte nutně všude jen vyšší estetické ambice, kde to není apriory cílem...Komu se to příčí, ať se na to nekouká, ne...Kdybych měla hodnotit všechny PODLE MNE nevkusné výlohy, okolo kterých denně projdu a víceméně je ani nevnímám...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den/ahoj, problémem není myšlenka, která je velmi velmi originální, ale provedení... Když už někde něco čouhá, měl to pan fotograf vyretušovat nebo prostě na to dotyčného upozornit a vyfotit jinak. Přijde mi vtipné jak polovina chlapců drtí zbraní rozkrok a ta druhá polovina, která je uvolněnější, tak té "něco" čouhá. Umím si to představit i jen od pasu nahoru. Škoda ale, že ten jeden chlapec který je od pasu nahoru, tomu dolů pan fotograf dal černé "něco", které vypadá naprosto strašně. Takže PODLE MNE nápad OK, provedení k smíchu, bohužel :-( Tereza

   Smazat
  2. Jo a jinak jste moc velcí sympaťáci, všichni :-) Tereza

   Smazat
  3. Ty bys chtěl vidět pytel svýho dědy? Já teda ne.

   Smazat
 20. Nápad dobrý, provedení ne. Nikterak mě neuráží nedokonalá těla, ale ti kluci tam stojí jak kdyby je měli popravit. Genitálie mi taktéž nevadí, akt může být krásný a nevulgární, ačkoliv je vidět vše. Tady se nemůžu zbavit pocitu, že vykukující pindíci jsou spíš nechtěná náhoda. Tohle prostě zkonil fotograf.

  OdpovědětSmazat
 21. To jak vypadají nebo nevypadají (potažmo, jak by měli nebo neměli vypadat modelové na takových fotkách) je jedna věc, ale to, že jim tam něco nepokrytě a nezakrytě visí a celý ten ansámbl visí na veřejném místě, kolem kterého chodí třeba malé děti, mi přijde už na pováženou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak snad v tech malých dětech vidím ten nejmenší problém - copak malé děti nemají genitalie nebo co? Jinak nápad odvážný, kluci normální, nějak me to nepohorsuje, jen si myslim, ze měli zvolit jiného fotografa, který by je tam postavil trochu jinak, aby to vypadalo fakt vtipně a rebelsky. Takhle z toho cítím trochu nepovedený pokus, ale psát na to článek? Vždyť sou to mladý kluci, je to jejich tablo, jen se jim trošku nepovedlo. Rozhodně z toho není cítit prvoplánová vulgarita jako u spulicich polonahych slecen.

   Smazat
  2. ano, děti genitálie mají, ale tak nějak se jim snažíme vštípit, že je nemají jen tak na potkání nikomu cizímu ukazovat, ne?

   Smazat
  3. a co nahaté sochy?

   Smazat
  4. :-D Za nahaté sochy bod a souhlas! :-) M.B.

   Smazat
 22. Mi to hodně připomíná tyhle "vintage gay" obrázky: http://homohistory.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jsem starý efebofilní prase..ten blonďák by ušel.

   Smazat
  2. Ještě oprava, těm fotografiím by spíš odpovídal tenhle blog: http://hotvintagemen.blogspot.cz/
   Jednou se tam možná najdou.

   Smazat
 23. Mě se to tablo docela líbí, i jako nápad, ale to provedení pokulhává... ty dva poslední chlapci nejsou ošklivý, jen blbě a nehezky stojí, což si měl fotograf pohlídat.

  A co se týče visících šourků a dalšího viditelného příslušenství - ono pro chlapy je to důkaz jejich mužské potence, ale bohužel až na určité situace přijde tahle oblast ženám spíš legrační než lákavá... aneb jak se říká, na nic není vtipnější pohled než na nahýho chlapa :)

  OdpovědětSmazat
 24. Sice to není přehlídka sršícího testosteronu, ale jako recese mi to přijde super.
  Navíc Blondýna zrovna vybrala ty fotky, kde pánům něco viditelně visí. Zbytek fotek je v tomhle ohledu "v pořádku".

  OdpovědětSmazat
 25. Nápad se mi líbí...Povedení nikoliv...Ale pánové se potřebovali vybouřit, tak bych je nechala žít ;) Nicméně ty ponožky mě dostaly :D

  OdpovědětSmazat
 26. co za krávu toto psalo to není ani možný. Jedno z nejlepších tabel. Slečna si zřejmě něco kompenzuje na nečem o čem nic neví

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. potrefená husa?

   Smazat
  2. Milý anonyme z 28.4. 11:45 - máš opravdu zajímavý vkus. Já si pod pojmem "nejlepší tablo" představuji rozhodně něco jiného než tohle. Proč si takřka každý maturant myslí, že nahota na tablu je originální ?
   Ludmila

   Smazat
  3. Potrefená husa asi ne, na tablu jsou přece maturanti a nikdo s takovouhle gramatikou a slohem jako anonym z 11:45 k maturitě nemůže být připuštěn! Jak pevně doufám, teda.

   Smazat
 27. Tak, za kluky se postavím. Je to originalní nápad :) a klobouk dolů za to jakou mají odvahu... Co se týče vy naničky (myslím tim holky) Tak se ukažde vy na fotkach a neupravených .. bez tuny make up ... nikdo by si vás nevšiml jak byste byly krasný jak noc.. ano každý ma svoje názory ty mu nikdo neveme... ale to co tady někdo píše je dost.. Některé nazory jsou dosti trapné.. A ten kdo má nejveší hubu kecu a hraje si na kinga.. tak b do tohoho asi určitě nešel.. pac se stydí za svoje tělo... A ta pinda co psala .. chlapatá hrud.. opalená těla... Tak kluci nechcou byt modelové! a dokonalí!! a myslím ze hezčí fotka je neupravená .. a tak jak ten člověk vypadá v ralu! a co se týče těch kolí a tad,, co lezou no tak co .. tak se nedívej když ti to děla zle!! Proč se na to dívaš!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takže abych mohla kritizovat nevkusné fotky nahatých chlapů, musím nejdřív veřejně vystavit své nahaté fotky nebo co? Já se tedy nikde nahá nevystavuju a tohle tablo mi přijde nechutné. Ne kvůli tomu, že jsou kluci nazí, ale kvůli tomu provedení. Koukající pytle se vážně nepovedly.

   Smazat
  2. Ale co však je to výborné a kdo nechce tak nech se na to nedívá.

   Smazat
  3. já bych do toho nešla ne proto, že se stydím svého těla (protože mě se osobně mé tělo líbí), ale proto, že mě maminka učila, že mé nahé tělo nemá vidět každý, ale jen můj muž

   Smazat
  4. A co nuda pláže? To řeknete, že každý, kdo tam chodí, je zvrhlý imbecil a maminka ho nenaučila slušným mravům? A co umělecké akty, to samé? Ne že bych teda tablo považovala zrovna za kousej do Louvreu :-) Ach boooože... M.B.

   Smazat
  5. Spíše jsem to myslela tak,že " A ten kdo má nejveší hubu kecu a hraje si na kinga.. tak b do tohoho asi určitě nešel.. pac se stydí za svoje tělo..." u většiny lidí není pravdou. Hodně z nás se svého těla nestydí, ale nešli by do toho jen proto, že ukazovat své nahé tělo není nejlepší nápad.
   A nuda pláže mi přijdou nechutný a nikdy bych tam nešla- právě proto, že se nechci ukazovat někde nahá a také proto, že naháče moc ráda nemám:)

   Smazat
 28. jedinej účel tohodle tabla byl a)šokovat-to se povedlo na jedničku b)ukázat odvahu-dalo to práci přesvědčit všechny a sami si řekněte,jestli by jste do toho šli
  tak dávejte hlasy :D

  OdpovědětSmazat
 29. noo aspon je o ček kecat a pomlouvat.náhodu je to super..stokrýt se budu dívat na ně než na ulízlé xichty nudné z jiných tabel..a co že mají venku koule? šak sů pěkné ne? :-D kdyby je měla předsebou tak by ti nevadili ty pipko :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je fakt, že pohlavní orgány zatím snad ještě k vidění nebyly. Ale ta radoby vintage hněď je vážně trapná, ohraná a nevkusná.

   Smazat
 30. Podle mě je to náhodů skvělé narozdíl od těch tuctových a stále se opakujíchích tabel všech "gymplosráčů" kteří tabla jako je toto kritizují jen proto, že to nenapadlo je.. fixed ..toď můj názor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Láájk...! :D ;)

   Smazat
  2. trošku mindrák ze vzdělání? ;-)

   Smazat
  3. A co je to prosím za vzdělání: "gympl"?! Nejtrapnější ze všech, nevím, čím chci být, tak jdu na GYMPL. Naopak z toho bych měla komplex. Veronika

   Smazat
 31. Všem co to tu komentují ať dobře či špatně! Tohle tablo vzniklo za účelem šokovat a vystupovat z řady, jak bylo už v předchozích komentářích zdůrazněno. Je to prostě taková recese! Ale vemte si sami, že z malého a poněkud trhlého nápadu jedné třídy vznikla diskuze která zachvátila nejeden internetový portál do které se zapojilo více než dost lidí, kteří to komentují. Takže lidi, řek bych, že tohle tablo se dostalo víc než dost nad rámec očekávání a reakcí okolních lidí. A zeptejte se sami sebe, jestli by jste byli Vy tak odvážní a schopni se takhle nebo i nějak podobně nafotit se svojí třídou?! :) A ke kritice fotografa - proč myslíte, že se ti kluci fotili v nějakém extra rádoby luksus ateliéru za několik tisíc?! Spíš bych řek, že se prostě s někým domluvili a jednoduše se vyfotili. :) Když může mít nejmenovaný umělec velký úspěch při své výstavě fotografií prostitutek z celého světa a nebo může probíhat galerie s tématem ,,Lidské maso", tak bych řek, že v dnešním světě je tohle už jen to nejmenší... U mě každopádně mají ,,like"! ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ruku na srdce, přátelé. Je ohromná škoda, že je tam tak málo fap, fap materiálu, trochu se proskočit kolem chalupy by většině z nich prospělo.

   Smazat
  2. Úspěch = celý net se baví nad mýma koulema. Jupíí.

   Smazat
 32. ha tak to chci potom vidět tabla vás, kteří to kritizujou... no jen se pochlubte svým "UMĚLECKÝM DÍLEM"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechápu, proč by mělo být tablo umělecké dílo. Stačí, když na něm lidi nevypadají jako kreténi a vůbec nejlepší je, když tam vypadají důstojně a dobře.
   Nechápu ty opičárna a snahu být děsně sexíííííí a originélní za každou cenu, nejen tady, ale skoro u všech poslední dobou, stejně jako nedostatek studu a soudnosti.

   Smazat
  2. Zdravé! nahé lidské tělo je krásné, ale většina těhle hochů má někdy i dost velkou nadváhu a na tablo to nepatří stejně jako jiný "cirkus".
   Tohle je u mě tablo: http://dawnadabrowa.pl/img/dabrowa_gornicza_rafal_pietka_tablo_seminarium_nauczycielskie.jpg
   Něco takového se tomu trochu blíží: http://www.fotos.sk/images/tablok/9b_tablo.jpg

   Smazat
  3. Súhlasím,k tiež nerozumiem tej potrebe byť za každú cenu orginálny. Čo je zlé na tom ,keď ma niekto klasické, slušné tablo. Ale zas, z tohto hľadiska sme boli originálni tiež, my sme totižto tablo nemali žiadne :D

   Smazat
  4. Anonymní28. dubna 2013 13:45:
   Většina že má dost velkou nadváhu??? To jako fakt? Kolik jste toho dneska vypil(-a)???
   Kde to žijeme? To když má někdo víc než 60 kg, tak je tlustej???? Říká vám něco genetika? Někdo je prostě udělanější, někdo vyzáblej, to jen VY budete dokonalost sama, že??

   Smazat
  5. je snad někde řečeno že záměrem bylo aby to vypadalo sexy?? lidi vzchopte se... tak jako tak se vám vryli do paměti což byl asi pravý záměr tohoto tabla tudíž svůj účel toto tablo splnilo na výbornou

   Smazat
 33. ja som si zas myslela ze by im nemalo byt vidiet prirodzenie. A hups...

  OdpovědětSmazat
 34. Tak, chtělo by to možná trošku místama poupravit, aby to bylo "košér".... ale jinak mi to nepřide zas tak špatný, některá holčičí tabla jsou daleko horší...

  A P.S. č. 8 bych z postele teda nevykopla :D i když na kluky věku mýho mladšího bráchy nejsem :)

  OdpovědětSmazat
 35. "Pokud je ten chlápek nahý, pak by měl být patřičně osvalený, patřičně opálený, patřičně krásný a musí u toho být fotograf, který fotit umí."
  No jo, tak ukaž, co máš doma ty, blondýno, když seš tak neskutečně kritická?
  Takže to se smějí fotit jen krásní lidé s dokonalou postavou, aby neuráželi tvoje vytříbené estetické cítění? Nepozvracela ses u toho náhodou?
  Kluci mají normální postavy - někteří vysportovanější, někteří ne, žádný extrém.

  A teď k samotnému tablu: Podle mě kdyby se nafotili jen od pasu nahoru, udělali by stokrát líp. Nepotřebuju vidět kousky jejich intimních partií. Tím to prostě zabili... :(

  Lenka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky bych z toho nedělala takovou hysterii, prostě mladý kluci.. chtěli udělat nějakou recesi, od toho je přece mládí, vyblbnout se :)

   Smazat
 36. Účel to splnilo, klukům gratuluji.

  (a opálená, vyholená těla... jsou pěkně nudná, až nechutná)

  Anna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky klukům fandím a gratuluji, nic si z toho nedělejte že to někomu vadí.

   Smazat
 37. Maloměstská kvalita fotografí se dá přehlédnout, holt hoši na lepšího fotografa neměli... co se ale nedá přehlédnout je ta spousta vysících koulí!!! PANEBOŽE!!! Copak nebyla k dispozici pistol s větší rukojetí? Tohle se nedá!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vysící koule, jo? Holt, když to nestojí, musí to aspoň tvrdě vYset, že? :)

   Smazat
 38. Já nevím, spíš mi to připadá takové roztomile legrační. A že jim visí koule? A co by měly dělat? :-D :-D Není to zrovna šťastný počin, ale nemůžu si pomoct, musím se spíš smát. Akorát teda nevím, jak se s tím popasovali rodiče. A jak se s tímto typem maturitní fotky popasujou vnoučata :-D.

  OdpovědětSmazat
 39. Mi se to líbí :-D.

  OdpovědětSmazat
 40. Naděláte vědy... Kdyby tam byly ženské,tak se nad tím nikdo nepozastaví."Patřičně osvalený,patřičně opálený,patřičně krásný" ... To není reklama na Old Spice,ale tablo normálních kluků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že kdyby jí koukala půlka pičky tak pozastaví...

   Smazat
  2. Souhlas s Lennroe... je tu spousta argumentů, že u děvčat bychom to přešli. Kde jste na to přišli???

   Smazat
  3. A nepřešli?Už jsem viděla tabla,kde děvčatům koukalo kdeco a nikdo ani nemukl.

   Smazat
  4. Asi jste nečetli blondýnin článek o tablech z loňska, co?

   Smazat
 41. Nas*at na fotky, hlavně že se bavím :D..

  OdpovědětSmazat
 42. Náhodou, dobrý. Tak jim leze koule, no a co. Dokud je to recese a nechodí tak po ulici, jako třeba baby, kterým leze spodní prádlo všeho druhu, tak je to OK. A že by borci vypadali nějak odpudivě, to nevypadají. Mlaďasové, no :)

  OdpovědětSmazat
 43. ODVAHA? Vážně mě zaráží, že většina komentujících chlapce brání. Tady jde o lidskou důstojnost, o nějakou úroveň - nápadité a originální tablo snad jde udělat i bez nahoty, ke všemu takto vulgární nahoty. A kdyby tam byly ženy, bylo by to snad ještě horší. Proč je tendence všechno degradovat - včetně sebe sama? A recese je možná i BEZ VARLAT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, to je Váš názor, ale oni asi mají jiný... Strašné, že... :-D Recese je možná i bez varlat, ale zrovna tak i takhle a je to zrovna takhle napadlo, tak co už. M.B.

   Smazat
 44. Suhlasim s Narcisse.. mozno to blondina zle podala,ale myslim,ze jej slo o to,ze toto uz nie je ani napadite a uz duplom nie pekne..rozhodne by som toto nechcela nikde vidiet vo vylohe... viem,ze v cechach je dost rozsirene mat strasne napadite tabla,ale ja som si stranku odkial je aj toto tablo checkla a musim povedat - ludia, toto ma byt spomienka na strednu skolu a nie boj o ,najoriginalnejsie, tablo.. niekedy je menej viac..na chalanov sa v pohode pozera a su odvazni - klobuk dole,ze do toho sli,ale naozaj to nie je na tablo... u nas na Slovensku sa chce kazdy pochvalit - pozri - toto som ja,aku mam super fotku - s tymto by som sa babke nechvalila... nie som zastancom 3 trapnych poz na fotke,ale toto si viem predstavit aspon s nohavicami a chalani by stale boli ,sexi, :)

  OdpovědětSmazat
 45. Původní nápad "Zírej jaký mám dělo" není moc originální (i v kontextu střední školy) a konkrétně tohle tablo mi přijde bez ducha. Rozpolcený. Někteří se snaží tvářit uhrančivě/sexy, ale s koukajícími bimbásky (ať už vlastními či sousedními), to fakt nefunguje. Na to je lepší si vzít kalhoty. Pár se jich tváří jak před vlastní popravou, byť s kvérem v ruce. Mně se nejvíc líbí ti veselí. Tam je vidět, že to to berou jako recesi a je jedno jestli někde leze pytlík či pupík, úsměv to přebije. Dělat si z tabla veřejnou seznamku nebo příležitost k získání "seksi" fotek na rozdávání babám mi přijde ubohý.

  OdpovědětSmazat
 46. Tablo se mi nelíbí a tleskat někomu za to, že se dokáže svléct mi přijde vtipný. Vždyť se na nás valí nahota ze všech stran. V televizi moderují různé bývalé pornohvězdy, takže tleskám spíš lidem, kteří umí zůstat zahalení. Na druhou stranu názor blondýny mi přijde směšný. Typická dámička z velkoměsta. Kdo nemá svalnaté tělo a prof. fotografa, ten se nemá fotit. To je opravdu směšné, blondýna už zřejmě viděla tolik reklam na Calvin Klein, že zapomněla, že existují různá těla. Nevím proč bychom měli být všichni stejní, vyholení modýlci s topením na břiše(BTW ne, opravdu nemám komplexy a nejsem ani vychrtlík ani tlusťoch) . Když se pak podíváte na fotografy tak zjistíte,že mnohdy se po letech cení právě ty fotografie, co zachycovali krásu lidského těla i v její nedokonalosti. Viz nedávný celosvětový humbuk okolo kyjovského Miroslava Tichého.

  OdpovědětSmazat
 47. Ked som nasla tento clanok, prave som jedla banan. Presla ma chut :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jen se z toho nepoblijte, citlivko!

   Smazat
  2. Kroťte vášne, drahá/ý, to som tým povedať nechcela.
   Mne to tablo príde vtipné.

   Smazat
 48. Náhodou respekt před nimi. :D a to ,že jim čouhá kousek ocasu a nebo pytle nasrat vždyť vy máte také péra nebo pipky to ,že někdo nevypadá jako Bruce Willis bych taky neřešil nikdo není dokonalý

  OdpovědětSmazat
 49. Pro lidi co si naivně myslí, že tohle máme na seznamování s holkama :D Kde žijete? Myslíte, že přijdu za holkou a řeknu jí: Hele koukej jakou mám fotku na tablo. To asi těžko...

  Tohle byla pouhá recese a únik od stereotypu. Narážka na všechno, na nahotu na každém kroku, na stále se opakující nápady tabel :) Jako gangsteři, jako kovbojové, jako slušňáci... Je to prostě o ničem :)

  Myšlenka byla jasná: Upoutat pozornost a to nám vyšlo, ať je vám z toho špatně nebo vás to pohoršuje. Tenhle účel to splnilo :)

  Neměli jsme nápad a prostě tohle nás vystihlo... Celou třídu a celou školu :)
  Od 1. ročníku kdy jsme přišli na tuto školu je nám od vedení školy vtloukáno do hlav, že máme reprezentovat školu, že jí máme zviditelňovat atd... A tohle prostě splnilo :) A špatná reklama taky reklama. Pochybuji, že kdokoliv z vás věděl, že tato škola existuje. Asi těžko :D

  Jinak ředitel školy nechtěl návrh vidět a nikdo nevěřil, že to uděláme, tak jsme do toho prostě šli. Ředitel se tak stydí, že se nechal odstranit z tabla. Tohle je pouze blbost vedení školy, že si to nepohlídá...

  Další věc: Pokud si myslíte, že někoho z našich rodičů to pohoršuje, tak jste na omylu... Mě moje příbuzenstvo a rodina posílá hlasy do soutěže, aby jsme vyhráli a brali to jako skvělou recesi a nápad...

  Jinak k fotografovi :) Možná nás špatně postavil a nepohlídal to a sorry co by jste za 90 kč za fotku chtěli :D Já bych ani nezapnul photoshop a vlastně není to jedno...

  Každý z vás určitě v životě nějaký ten mužský orgán viděl, tak nechápu co vás na tom pohoršuje... VÁŠ ORGÁN TO NENÍ!!!

  K autorce článku:

  Kde žiješ holka? To co si ty všechno vyjmenovala,jako

  supr fotograf - uvědomuješ si kolik by to pro třídu 29 lidí stálo?
  opálený(solárko) - Chtěl bych tě vidět, jak se v Dubnu opaluješ :D + cena solárka
  Supr těla - Většina z nás má zaplacenou svačinu + večeři na internátu a k tomu jídlo co si přivezou z domu a kolem 200 kč na jídlo na týden... Z čeho máme ty super postavy asi získat? Z kaše z pytlíku a 80g masa na večeři a podobných blafů nebo snad z čínských polívek :D

  Pokud máš alespoň základní přehled o budování postavy, tak víš, že 70% úspěchu tvoří strava a ne všichni kluci jsou ochotný cvičit...

  Holit - proč by jsme se měli proboha holit? Aby jsme byli sexy? To je ten důvod? My, ale nechtěli být sexy...

  Na závěr: Jdi někdy v létě na koupák a podívej se, jak vypadá mužská populace v ČR...

  Student TP4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rikate, ze negativnireklama, taky reklama :) tak pak muzete autorce podekovat :D S tim, co pisete, souhlasim. Kdy jindy bude jeste moznost udelat takovou silenost, nez prave pri opousteni stredni skoly:))
   Jenom, prosim, pise se ABYCHOM :)))

   Smazat
  2. A nemyslim si, ze by se kluci meli holit, pokud nechteji. Nebo chodit na solarko. Fuj. Takove poznamky delaji z normalnich kluku zzenstile typky, takze bych to radeji necetla ani :)) myslim, ze vypadate uplne normalne :)

   Smazat
  3. Pokud některý kluci "nejsou ochotný cvičit", ať se nedivěj, že jim jejich panděro někdo dá sežrat při první příležitosti, ať už na tablu nebo na plovárce. Zdravá strava není 70% a kdo chce tak zhubne, pokud nemá nějakou nemoc (třeba hormonální). Výmluva na geny je přijatelná jen do určité míry, spíš jde o to, že pokud jsou rozežraní, necvičící a tlustí i rodiče, tak není u koho hledat ten správnej způsob.

   Smazat
  4. Kluci já vám fandím. Myslím, že všichni vypadáte tak, jak všichni reální kluci v jejich věku mají vypadat. Chlap má být chlupatý a hlavně charakter. Nic mne na vašem tablu neuráží a je to sranda. A někteří z vás docela sekáči. Myslím, že většina z žen, co sem přispívá a kritizuje by měla být spíš ráda, že je na co se podívat. Většina z nich už asi je a většina jich brzy bude ve věku, kdy se jim pohled na mladé tělo bude shánět hůř než v osmnácti ... Tereza

   Smazat
  5. Přiznávám, že i vaší škole jsem do této doby neslyšela, ale nevím, zda je toto nejlepší forma reklamy... "to je ta škola, odkud jsou ti naháči", hm... možná by byla lepší trochu jiná forma publicity. A ano, někteří z vás se mi jako chlapi dost líbí, to nepopírám (hlavně onen metalista s... asi kalašnikovem? :-D ) ale je nutné se řadit mezi tu nahotu, která už tak kouká ze všech stran? Jinak teď to možná může někomu připadat vtipné, ale co za pár let? Pochybuji, že budete pyšně ukazovat svou fotku třeba za 10 nebo 20 let - například v práci... Jinak ostudu bych čekala už teď, poněkud mě překvapuje přístup vašich rodin - ale což :-)
   A k tomu fotografovi - kurnik, když vím, že to za moc stát nebude, tak proč tuplem dělat takové fotky? No nic, jsem konzerva...

   Smazat
  6. "Jinak k fotografovi :) sorry co by jste za 90 kč za fotku chtěli :D..."
   Nebodaj aby sa obťažoval otvoriť ústa a upozorniť, že sa hrbíš a trčí ti genitál? :)
   "...(JEHO) ORGÁN TO NENÍ!!!"

   Smazat
  7. Ale no jo, vždyť vám to nikdo nebere. Každopádně se ale nesmíte divit, že když vypustíte do světa něco takovýho, tak budou reakce. Proto jste to snad i dělali ne? Můžete se obhajovat donekonečna, ale některým lidem to bude nevkusné připadat vždycky, smiřte se s tím.
   Mě osobně to neuráží, nepobuřuje, nešokuje ani mě to obzvlášt nebaví. Prostě další z řady pro mě nepochopitelných nahých fotek, kterých jsou teď všude mraky.

   Smazat
  8. Studente je to super, ne neholte se, ne neopalujte se, ano, nedělejte ze sebe buzny, byť jsou teď děsně moderní! :-D Buďte chlapama s odvahou a vtipem a jestli bude nebo nebude pupík, jestli je hruď chlupatá nebo není, propadlá nebo vysvalovaná...je to šumák! Je mi 33 a myslím, že jako žena už vím, co se cení a věřte mi, je to právě to, že chlap je pohodář, srandista (recesista, chcete - li) je na něj spoleh a drží své slovo! :-D To dělá muže mužem :-)

   Smazat
  9. A to je krásná reakce :) Je jedno, co člověk dělá, a jak to dělá, ale musí si to umět obhájit.
   Ono kolikrát říct takový "tak sme nahý, noaco..." je daleko víc chlapský než hora svalů.
   Já vám fandím, kluci.

   Smazat
  10. Milý studente, obhajuješ se velmi zajímavě - asi by ses měl dát na politiku ;-) Tím, že na fotkách ukazujete své přirození, tím se snažíte dát najevo, že celá vaše třída a škola (tím pádem i vaše studium) stojí "za pytel" ? Proč jste tam tedy chodili ? 90 Kč za fotku se vám zdálo moc - tak proč jste se nevyfotili sami a neupravili to v počítači ?Jenže to by se muselo někomu chtít vyvinout něco jako myšlenku a pracovní úsilí, že ...
   P.S. A 200 Kč na týden na jídlo se ti zdá málo ? Hm, to taky o něčem svědčí - přinejmenším o tom, že nevíte, kolik co stojí.

   Smazat
 50. Jinak děkujeme všem kteří nás podporují, poprosím vás dál šiřte toto nahé šílenství a zasílejte hlasy, ať si ten konec školy pořádně užijeme...

  Ještě jednou díky :)

  Student TP4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrej přístup, kluci! Mně osobně tam vadí ty pindíci a další viditelný části těla, ale oproti zdejším diskutujícím citlivkám, který hned zvrací, vám celkem fandím!
   P.S. Těla máte dobrý! :)

   Smazat
  2. Diskutující citlivky by buď a) se nikdy něčeho tak odporného, jako je chlap nedotkly nebo b) mají doma vyholené svalovce se třemi vysokými školami (elitně veřejnými). Pindíci mi nevadí. Pindíci patří k životu.

   Smazat
  3. a proboha co s tím mají zas vysoké školy společného??

   Smazat
  4. "elitně veřejnými" :-D LOL, jste pobavila! Holt, je to těžký, když to někdo tolikrát zkouší a na školu ho nevezmou, co? :-D Mrk, mrk!

   Smazat
 51. Pokud si myslíte, že probíhala nějaká příprava, tak asi taková jako, že jsme se původně nemohli dohodnout, pak z toho většina chtěla vycouvat a nakonec před dveřmi ateliéru se všechno změnilo. Lidi, který by z toho měli mít největší strach, kvůli jejím tělesným dispozicím šli mezi prvníma a tak už pak šli všichni...

  Jinak na otázku jestli jsme měli ponožky? Neměli :) Gumová černá podložka to jistila.

  Student TP4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to se dalo čekat, neměli ste žádnej nápad, tak ste se slíkli. Jak originální. Jsem ohromená!

   Smazat
  2. Mně se to líbí a moc! :-D věřím tomu, že šlo o velké, velké přemáhání a toho si cením a cením i to, že i když nejsem žádnej king, tak do toho prostě jdu, ať to stojí za to! :-D Tohle by ženský nikdy nedaly! :-D Je to pohodička a sranda a to já mám na chlapech nejradši :-) Takže za mě...1 a s hvězdičkou! ***

   Smazat
  3. Ano, anonyme ze 12:44, máš pravdu v tom, že nahý chlap je většinou srandovní ;-)

   Smazat
 52. Vidim tady vyrazy jako napr. nechutne, odporne, obezni, meli by byt svalnati,... Beru to, kazdy mame svuj nazor, ale pred tim nez to tablo zacnete hodnotit, zamyslete se nad sebou jaci jste samy, at po strance fyzicke nebo psychicke. Nikdo nejsme dokonaly, dokonaly jsme jen pro nekoho, komu na nas zalezi, at uz kamaradi, pritelkyne nebo pritel. Jsme lide, obycejni lide a zadni modele. Taky jsem poprve neaouhlasil s timhle tablem, ale zamyslel jsem se nad sebou sebou a nakonec rekl proc ne. Smeju se tablu a jsem za nej rad ze vzniklo konecne nejaky humbuk a je co resit :D Kluci parada!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já se nad sebou zamýšlet nepotřebuju, protože se nikde nahá nafotím. Až to budu dělat, nebudu se moct divit, že se mi lidi smějou.

   Smazat
 53. kluci,vykaslete se na komentare zavistivcua nabubrelejch bab a delejte si co chcete,ty fotky jsou super napad,jen bych pridal vic kveru a ruzny pozice...to by mohlo byt vtipny...ale definitivne to upoutalo pozornost....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sorry, ale z toho tabla čiší lacinost a nedotaženost na sto honů. Jako kdyby ses chlubil novou košilí co je flekatá, smrdí a lezou z ní půlmetrový nitě a hájil to tím, že byla laciná a za 40 korun jsi nic jinýho nečekal. A že je to recese, protože dneska choděj všichni čistě oblíkaný. Když už nahatý tablo, tak trošku víc profi. Pokud na to nemám, nejdu do toho (což v zemi, kde si lidi půjčujou na vánoční dárky a vejšky nabíraj kdekoho moc neumíme, ale to už je OT). Zpracování tabla fakt stojí za dlouhý hnědý, ale koneckonců je to tablo a ostuda fotografova. Jinak souhlasím, že kdyby měl každej jinou zbraň a pozici, tak by to byla větší sranda. Ale já jsem ještě ze staré školy, která používá interpunkci místo tří teček.

   Smazat
  2. aha, hmm, kvalitní názor, strč si svoje "sorry" do své staré...

   Smazat
  3. Strč si ho tam sám. I se všema tečkama.

   Smazat
  4. Lide co upozornuji na interpunkci a ruzne gramaticke chyby jsou ve velke vetsine puntickari a je skoro nemozne je uspokojit.Takze nejsem prekvapen,ze se vam tablo nelibi.
   Pamatuju kdyz mi bylo 18 a dostudoval jsem,tak jsem nemel moc penez a kazda koruna dobra,takze se klukum nedivim ze setrili kde se dalo.
   Mimochodem vzdy je lepsi "byt svuj" nez jit s komercnim proudem,kdyz se neci pokazi tak aspon vis ,ze to byla tvoje chyba.

   Smazat
  5. To, že vy nejspíš máte pifku na lidi, kteří opravují interpunkci a gramatiku, protože takoví lidé nejspíše často opravují vás (oprávněně, v příspěvku máte 7 chyb a jeden překlep), ještě neznamená, že je nemožné je uspokojit. Jen neradi čteme příspěvky od někoho, kdo neumí psát. A s tím, jestli se tablo líbí nebo nelíbí, to nemá absolutně nic společného, takže si svou frustraci běžte ventilovat někam jinam. Dík.

   Smazat
  6. Proboha, člověče, prober se! Komerční proud je celý založen na nahotě. Sex prodává. Podívej se na Blesk, Aha nebo Super.cz. Takže kluci jdu s proudem, jak jen to nejvíc jde.

   Smazat
  7. Pro anonyma ze 2.5. 23:29 - ale podle toho, co o sobě hošani napsali, přece chtěli právě naopak jít proti proudu, ne ?

   Smazat
 54. Proč by se měli fotit nazí pouze svalnatí, opálení a oholení modelové? K čemu? Těch je všude milion a půl a v "sexy" pózách vypadají jako laciní gigolové nebo reklamy na gay časopis - z nich je mi na zvracení, ne z normálních kluků, co právě dostudovali, mají z toho radost a na oslavu páchají recesi. Nejkrásnější je na lidech to, že jsou každý jiný. Já doma nemít toho nejkrásnějšího chlapa ze všech, tak chcu tohohle: http://3.bp.blogspot.com/-5qfMyuVe79w/UXwxY0bCGcI/AAAAAAAAI_c/jX6_EJ_amgc/s1600/tablo5.jpg
  Moc vám to sluší, kluci, a přeju jen ty nejlepší vzpomínky na střední!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, na světě je krásná pestrost, pod to se podepisuji, ať se každý fotí jak je mu libo, je to každého věc a kdo neudělal v mládí spoustu hezkých kravin ?

   Smazat
 55. Já bych ráda sdělila těm citlivým ženám, kterým vadí, že chlapcům kouká přirození, nesjou dostatečně svalnatí, či jsou ochlupení - nebo té chudině, co jí zaskočil banán. Ano, takhle vypadá normální chlap. kdybyste si nějakého pořídily, zjistily byste to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ach jo, fascinuje mě, že když se někomu nelíbí nahota vystavená na tablu někde ve výloze, tak se mu nelíbí pohled na chlapa jako takového... Zajímalo by mě, kolik je zdejším diskutujícím let (hlavně těm, kteří pod rouškou anonymity hned urážejí), tipuji to na samé "-náctileté", u nich se dá ještě pochopit, že jsou "drsní jako šmirglpapír", u těhc starších by to bylo spíš smutné.

   Smazat
 56. Njn. Na mě spíš nepříjemně působí ty antropomorfní terče s nalepenými obličeji. Věřím, že to asi nemínili jako agresi vůči těm pedagogům (ten vpravo je ten ředitel, co se nechal odstranit?), přesto...

  OdpovědětSmazat
 57. tak furt lepší než mrtvolky, ne?

  OdpovědětSmazat
 58. Fotky sou sice kvůli nepřítomnému talentu fotografa dost nepovedený,ale kluci mi připadají v pohodě a kecy blonýny ohledně "iluzí" docela trapný.. No možná měli vyfotit jenom ty co vypadaj jako modelové, aby se náhodou někdo nepohoršil, když jsme všichni zvyklí na dokonalou retuš.. Od ženský bych každopádně takovej sexismus naruby nečekala, ovšem to by pak asi neměla návštěvnost a prachy, kdyby furt nekérovala do někoho..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mila pani/slecno o tom sexismu naruby by se tu mohlo diskutovat hodne dlouho.V podstate jde o to ,ze dnesni -nactilete divky jsou odchovane ruznymi casopisy pro nactilete kde najdete bud "samponky" nebo 'drsnaky".navic v zenskem svete se dava rovnitko mezi"ja si udelam si make up= a ty budes makat par hodin v posilovne".
   Neni potom divu ,ze mlada zena je v soku kdyz vidi normalnre rostleho,naheho kluka.A samozrejme je zklamana a zaskoci ji banan.:-))

   Smazat
 59. Nápad super, prevedenie otrasné ba až trápne. Lepšie fotky by mali, keby sa fotili navzájom.

  OdpovědětSmazat
 60. Nic proti naháčům, ale pokud má koukat genitál, tak to musí být záměr. Tohle bohužel nezvládl fotograf. Studenti si mohli odpustit pár pivek a najít si lepšího...

  OdpovědětSmazat
 61. hehehe....takto dobre som sa už dlho nezasmiala :D

  OdpovědětSmazat
 62. Podle mého názoru se klukům tablo povedlo, mám už plný zuby krásně naaranžovaných ksichtíků. Kluci přinesli novou a zajímavou myšlenku, kéž by všechny vypadaly takhle zajímavě. Protivná blondýnka by si měla najít důležitější věci na práci a ne řešit pí...iny!!! - chtěla bych vidět její tablo :-)

  OdpovědětSmazat
 63. Myslite, ze to fakt vsichni udelali dobrovolne? Mne to rpijde az neuveritelne. Blondyna zdaleka nevybrala ty nejhorsi.. Ja se citim trapne za ty kluky. Kdyz jsem to rpojizdela cele, tak mi tam prisla jedna fotka vkusna, jinak bych se opravdu hanbou propadla. Coz o to, napad to spatny neni, ale to provedeni.... Kluci se na ty konecne fotky snad nepodivali, jinak by nemohli souhlasit se zverejnenim. Anebo maji vsichni tak vysoke sebevedomi a berou to jako "tak pojd, baby, ted ti neco ukazu"?:-) Ach jo, ani nevim, jestli jsem se pobavila nebo se jen stydim a citim trapne za ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak to si píča :D

   Smazat
  2. Zato anonym z 13:10 je zjevně prudce inteligentní, že ano ... Já si jako originální tablo představuju taky něco jiného, ale to by se holt hošanům muselo chtít zapojit mozkové závity dřív a ne se rozhodovat až u nějakého pochybného fotoateliéru.
   LS

   Smazat
 64. Ten z poslední fotky má hezké oči :)

  OdpovědětSmazat
 65. no do p...tak toto je brrrr

  OdpovědětSmazat
 66. Měla jsem tu čest mluvit s jedním z účastníků. Pofidérní ztvárnění i kvalita fotografie je účelná, mělo to být ,,vrchol recese" a poukázání na současný trend supersexy tabel. Taky jsem asi jejich záměr zcela nepochopila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud to měla být parodie na sexy tablo, tak měl genitál čouhat všem a všichni se mohli víc hrbit a šklebit. Toto je tak napůl, protože přes chrabré řeči o recesi nechce nikdo vypadat jako idiot ve výloze řeznictví.

   Smazat
 67. Skvělej nápad, palec hore!!
  Poslední dva jsou k sežrání, přesně tento typ postavy se mně líbí...pořádní bytelní chlupatí chlapi!

  Tak hodně štěstí!

  Lilith Černá luna

  OdpovědětSmazat
 68. Ano. Nic totiž neřekne "recese" tolik, jako čouhající, plandající nádobíčko.

  OdpovědětSmazat
 69. Achjo...tablo ani nebe ani peklo, ale ten comment je mimo.
  Asi tak, neznám nic horšího než kreáčem vysvalovanýho (sic!), ze solárka opálenýho(sic!!)a k tomu ještě (jinde než na obličeji) voholenýho (sic!!!)chlapa.
  Takže kluci dík, že jste jaký jste. Příště si líp krejt slabiny a dám vám i hlas
  Veroni_Ka

  OdpovědětSmazat
 70. Hm nevim...mně nápad "nahota zakrytá něčím, co souvisí se oborem studia" nepřipadá moc originální. Ovšem málo originálních tabel jsou mraky, takže nevim v čem je tohle zas tak vyjímečný. A nevim proč by se chlapci a pánové měli stydět za ochlupení, nedostatek svalů, exitenci genitálií nebo přebytečný tuk. Je to tablo, mělo by zaujmout, šokovat, pobavit. Na mužském nebo ženském těle mi nepřipadá nic nevkusného. Palec nahoru za odvahu. Mimochodem bývala doba, kdy by se ty holý hrudníčky pánové báli ukázat - jak tady někdo psal, určitý druhy ochlupení jsou sekundárním pohlavním znakem a jeho absence taky o něčem vypovídá. Nic proti holátkům, nikdo neni dokonalej. Jen nechápu proč by se měl stydět zrovna ten, kdo má vše tak, jak má být. Zvrácená doba...
  A ještě mě napadá, že část místních diskutujících asi ani střední vzdělání neutrpěla, protože jinak by asi moc dobře věděli, jak proces tvorby tabla vůbec vypadá. Obvykle se na formě shodne třídní vlezdoprdelka se svými kumpány a ostatní to buď akceptují nebo na table prostě nebudou. Popřípadně tablo ani nebude.

  OdpovědětSmazat
 71. Tentokrát střelila vedle Protivná blondýna. Klukům palec nahoru za odvahu a za to, že si umí udělat legraci sami ze sebe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to tady přede mnou napsali jinými slovy jiní, ale nedá mi to: mezi "udělat si ze sebe legraci" a "zesměšnit se" je rozdíl nejen sémantický. Obávám se, že pánové to mysleli tuze vážně.

   Tomáš Kocour

   Smazat
 72. Myslím, že ten řev, že šlo jen o recesi a srandu, přišel až jako reakce na kritiku. Nevěřím ani na chvíli, že tím kluci zamýšleli udělat recesi na rádoby sexy tabla. Kdyby totiž šlo skutečně o recesi a srandu, bude víc evidentní. Například by jim všem lezly pytle, ne jen některým. Takhle je to naprosto evidentní a nechtěná chyba. A ať už se mi nápad líbí nebo ne, tak fotky jsou dost špatné, špatně vyfocené, špatně upravené. A jak už tu někdo říkal - nahaté tablo, kde je část těla zakrytá něčím, co připomíná obor studia, není dnes už nijak originální nápad.

  OdpovědětSmazat
 73. A k čemu v současnosti vůbec tabla jsou? Chápu původní záměr, ale už méně obludnost, do které se to přetvořilo. Na naší škole díkybohu nic takového nebylo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jakou školu máte?

   Smazat
  2. Já třeba neznám snad žádnou školu, kde by se maturanti fotili na tabla. Dokonce ani tabla samotná nevídám. Možná na menších městech?
   A pro zvědavce- studovala jsem management turismu, Praha.

   Smazat
  3. Aha, takže když nejsou tabla v Praze, tak je to tedy prudce nemoderní. A existuje jen Praha a pak už jen menší města - zkuste to říct třeba v Českých Budějovicích, Brně, Ostravě, Olomouci ...

   Smazat
  4. :D :D :D
   Miluju tyhle antipražáky, kteří si tu svojí pohádku o namyšlených moderních pražákách najdou, přestože o tom nikdo ani vzdáleně nic neřekl :D

   Smazat
  5. Milý anonyme z 3.5. 0:34 - to není pohádka nějakých antipražáků, to je holý fakt, setkávám se s tím poměrně často - jistá příbuzná z Prahy mi už leze na nervy s tím, že považuje například Olomouc za vesnici a není ochotná připustit historický význam Velkomoravské říše.
   LS

   Smazat
 74. Běžně lezou celebritám silikovová prsa ven z podprsenek. A tu a tam rozkrok i bez kalhotek. No a co, že klukům na tablu kouká kouse "koule" :D Kluci jsou šikovní a tablo je dokonalé.

  OdpovědětSmazat
 75. Já nevím, kde to žijeme, když se tohle obhajuje? Proti klukům nic nemám, na jejich tělech není nic špatného, ale proč je takhle vystavovat? Proč tohle dávat na tablo? Nemělo by být tablo nějaká hezká vzpomínka, co jednou budete ukazovat svým dětem, vnoučatům, atd? Tohle je prostě pod normální důstojnost...nevidím na tom žádnou odvahu. Je to smutný.

  OdpovědětSmazat
 76. Nejde přeci o to, že kluci nemají dokonalá těla, na tom není nic špatného, ale jde o to, že tohle je nedůstojné a vypadá to spíš směšně, než jako promyšlená recese. Podle mě je to naprosto pod úroveň a je mi líto, že jim někdo tenhle nápad nezatrhl. Mohli si spolu třeba nafotit kalendář, ale prezentovat tohle jako tablo? Kruci, kluci, proč? Souhlasím s názorem, že dnes je originální spíš ten, kdo se nesvlékne.

  OdpovědětSmazat
 77. Říkejte si co chcete, ale když na mě na maturitním tablu vykoukne "pytel", tak je něco špatně. Že chlapci nevypadají jak z gay časopisů je mi úplně jedno, člověk je s běžnými nedostatky tak nějak smířen, ale pánské přirození patří do trenek/slipů, a ne na tablo. Prostě přestřelili.

  OdpovědětSmazat
 78. Haha, ja uz to videla i nazivo. Je to ted nejzajimavejsi misto zde (krome Muzea J.A. Komenskeho)
  Zdravim z Uherskyho Brodu, kde davaj ptaci (ehm... lisky) dobrou noc :)

  OdpovědětSmazat
 79. Mě se to líbí :-)

  OdpovědětSmazat
 80. Mně se to líbí taky chlap je chlap a nemusí být nutně s buchtama na břiše a balonama na rukách ...je to náhodou po dlouhé době tablo které je originální...a kluci jsou šikovní

  OdpovědětSmazat
 81. Chalani neboli prví ani poslední, ktorí mali takýto "šokuchtivý" nápad. Čo poviete na toto tablo s príznačným názvom S kůží na trh, ktoré urobilo pražské gymnázium J. Heyrovského : http://www.maturitnitabla.cz/tablo/433/s-kuzi-na-trh/fotka/7888#title
  Nie je to výstava dokonalých tiel, aj napriek tomu je to fajn. Teda keď už silou mocou chcú byť na svojom table nahí.... :)

  OdpovědětSmazat
 82. Ešte dodám, že najlepšie spracovanie je z Neratovic z gymnázia Františka Palackého http://www.maturitnitabla.cz/tablo/823/maturita-na-ostro/fotka/14946#title

  OdpovědětSmazat
 83. No ty vole, na tom tablu je moje sestřenice...Díky za link. Veronika

  OdpovědětSmazat
 84. 3. chlapec mi připomíná Jamese Hamiltona z Black Books (od 5:52) http://www.youtube.com/watch?v=TFa9aslPkW4 :D

  OdpovědětSmazat
 85. Blondýna má pravdu v tom, že nahota v tejto podobe je trapná a dehonestujúca. A pokiaľ ide o dokonalé telá... v mojom prípade jednoznačne platí, že by som sa pred celým mestom nahá nevystavovala... nemám na to odvahu a myslím si, že nahota je mala by ostať intímnou vecou, umelecké akty sú niečo iné. Ak aj pripustím, že sa mi niektorý z nich páči, určite by mi vadilo, ak by to bol môj priateľ, kto je tam otrčený... ale nech sa na nich pozerajú všetci tí ľudia, ak im to vyhovuje.... mňa to žiaľ pohoršuje

  OdpovědětSmazat
 86. Gratuluji pánům, zlikvidovali si kariéru již v začátku. Co Web schvátí už nikdy nenavrátí. Učitele za prokázanou demenci všechny propustit, jsou to buď homosexuální pedofilové, nebo nebezpeční blbci a jako takoví do školství nepatří.
  Jenom v zájmu těch nebohých chlapců odkaz na tento článek nepostuju dál, protože nesem svině (i tak se jich najde dost).

  OdpovědětSmazat