Těhotenské malování: Pankáč nebo vetřelec?

Těhotenské akty vystavené veřejně na internetu. Rádoby umělecké fotomontáže těl těhotných žen a ultrazvuků jejich dětí. Nebo fotek dětí už narozených. Příšerně kýčovité černobílé snímky těhotných žen s jásavě růžovými bačkůrkami položenými na břiše, aby bylo jasné, že to bude holčička. Nahá břicha těsně před porodem s vymalovaným srdíčkem nebo smajlíkem. To všechno už tady bylo. 

Co přijde dál? 

Nový trend, o kterém mi napsala Berenika. Objevila ho na zahraničních webech a napsala mi, že se vyloženě těší, až tuhle "módu" převezmou těhulky-tvořilky z mimibazaru a pojmou to po svém. 

Přiznávám, že mě vážně vyděsila. Dávám tomu měsíc, maximálně dva, než na nás tohleto začne čouhat v pojetí českých těhulek z facebooků, ženských časopisů a jiných internetů.  Jde o malbu na břicha v co nejvyšším stupni těhotenství. A vypadá to takhle:Téhle paní se možná narodí oranžová medúza. Co se narodí těm dalším, nechci ani domýšlet. 
Jestliže se předchozí fotky dají s hodně přivřenýma očima pokládat za veselé a hravé, po několika skleničkách tvrdého alkoholu snad i za vtipné, ty následující bych zřejmě nepobrala ani po několikahodinovém intenzivním popíjení tequily. 
Konec legrace, tady jde přeci o oslavu těhotenství a budoucího života. A podle toho by měly malůvky na břichách vypadat! Tak tady jsou:


Tohle asi bude holčička, že? 


A tohle přírůstek do rodiny Vesmírných lidí. A tohle... to snad ani nechci vědět. Vetřelec? 

Následující fotky s budoucím fanouškem baseballu, pankáčem a sériovým vrahem už raději fakt bez komentáře.  
Nějak tyhle trendy nechápu. Nejsou daleko hezčí obyčejné fotky oblečených těhotných žen, které se nenechají počmárat nesmyslnými malůvkami?

139 komentářů:

 1. to posledni je ale chlap ne? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si to také napoprvé myslela...

   Smazat
  2. Jasně - nová výzdoba pivních měchů!

   Smazat
  3. Já jsem dokonce přesvědčená, že je to chlap. Podle rukou i tvaru toho břicha.

   Smazat
  4. I podle těch kyčlí, bych řekla.

   Smazat
 2. Mám dojem, že poslední dva snímky jsou chlapi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předposlední asi ne, pač chlap by si nedal takhle ozdobný piercing do pupku :)

   Smazat
 3. Ta první fotka s medůzou se mi líbí! Ten zbytek už je dost děsnej a malby dětí koukajících ven.. no fuj.

  OdpovědětSmazat
 4. Vetřelec je Krang z želv ninja... :-D výborný :))

  http://www.youtube.com/watch?v=u21ClnxgNc0

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Akorát jsem to sem šla napsat, dost mě to rozesmálo :D

   Smazat
  2. přesně! rodiče budou nějaký nerd, viz ta gameboy deka :-)

   Smazat
  3. Taky tam je krásná bulva z FFF.

   Smazat
  4. Krang je super! Zuzaa

   Smazat
 5. to není vetřelec, ale Krang :) z Teenage Mutant Ninja Turtles/Želví ninjové

  OdpovědětSmazat
 6. Auvaj, takhle před spaním néé, prosím, teď budu mít divoké sny jak Maxipes Fík ...
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 7. To poslední vypadá spíš na pivní pupek :D.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak nějak nechápu, co je kýčovitého na tom, když se těhotná žena vyfotí s bačkůrkami na břiše. Je to rozšířené a nic originálního, ale kýčovité? Myslím, že je pěkné mít pár profesionálních fotek jako vzpomínku na tohle období.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono čeho je moc, toho je příliš ... Když se najednou zblázní většina vašich kamarádek a kolegyň (i bývalých) a začnou rozesílat každému z okolí podobné výtvory, pak už vám to moc vkusné, vtipné, eventuálně originální nepřipadá.

   Smazat
  2. tak vkus asi nemá nic dočinění s tím, kolik vám to pošle kamarádek, ne? vtipné ani originální to být ani nemá. je to druh fotek, jak se těhotné fotí, nic víc v tom nehledejte.. líbit se vám to nemusí, ale pokud jsou o vaše kamarádky, měla byste sdílet jejich radost..

   Smazat
  3. Sdílet radost ? Z čeho ? Že máte pomalu každý den v poště nějaký tuze "roztomilý" obrázek, jak vývoj pokračuje, společné zájmy jdou naprosto stranou, v práci makáte za ostatní (protože je jim špatně, jsou u doktora atd.) plus k tomu otázky typu "a co ty, proč ty ještě nečekáš ..."

   Smazat
  4. keby mi nejaka kamaratka vkuse posielala podobne fotky a spravala sa ako pise anonym v 13:47, tak by nou dlho nezostala =)

   Smazat
  5. Ano, bohužel mám také takovou kamarádku (teď už bývalou). :) Co je těhotná, baví se jen o váhových výkyvech, velikosti mimča, jeho pohlaví a samozřejmě vše dokumentuje na všech dostupných sociálních sítích... je ve třetím měsíci. Do devátého to nevydržím :( Kačka

   Smazat
  6. Anonymní21. února 2013 13:47 Niežeby som vám to želala, ale karma je sviňa. Predstavte si, že ochoriete a budete musieť často chodiť k lekárovi. Asi by ste boli veľmi nemilo prekvapená, keby vám kolegovia(kolegyne) namiesto toho aby stáli pri vás v ťažkých chvíľach, nadávali, že ste úplne hrozná, ako si to dovoľujete ochorieť, chodiť k doktorovi, a oni musia makať za vás a všetci by sa vám otočili chrbtom. Prosím, niekedy rozmýšľajte nad tým, čo vyslovíte (resp. napíšete)

   Smazat
  7. Bohužel za mě ještě nikdy nikdo nic neudělal, i když jsem byla marod, zato já jsem zřejmě nepostradatelná a ještě bych k tomu měla obdivovat různé ultrazvuky, výbavičku, fotešky apod. ...

   Smazat
  8. Ale jasné. Presvedčujte sa o svojej nenahraditeľnosti a bohorovnosti. Čo sa práce týka, každý je nahraditeľný. Alebo si myslíte, že pri vašom odchode by celé vedenie začalo plakať, že vy im to predsa nemôžete urobiť a mihnutím oka sa celý podnik rozsype ako domček z karát. Nice try ;)

   Smazat
  9. Tak ještě jednou a po lopatě (když si někdo nevšiml slůvka "zřejmě") - bohužel jsem se po svém návratu z neschopenky dočkala stolu plného práce - proč by to taky za tebe někdo dělal, že, vždyť se přece vrátíš a to účetnictví doděláš sama, že .... Ale práce ostatních se prý taky musí udělat, i když nejsou momentálně k mání a i když by to mohlo třeba pár dní počkat. Ale to už je hodně OT a spíš zpověď k doplnění mého názoru z 24.2. 22:42 ...

   Smazat
  10. Mám teda asi podivný okruh kamarádek a známých, ale díkybohu mě zatím žádná fotkou s "bačkůrkami" na břiše nepoctila!

   Smazat
 9. neco je nekdy roztomile, ale toto je prilis :DDDDD

  www.wooklook.blogspot.com

  OdpovědětSmazat
 10. Ta první medúza se mi líbí, jak je zpracovaná a ta dýně mi přijde dost zajímavá. Ale z těch posledních 4 mě málem chytl psotník...

  OdpovědětSmazat
 11. některé jsou dost divné, ale některé mi zase přijdou ok...když je to hezky zpracované (viz třeba ta medúza), tak je jedno, jestli to má někdo na zádech nebo zrovna těhotná žena na břichu...ale některé už jsou příliš, to je pravda

  OdpovědětSmazat
 12. Já vůbec nechápu jakékoliv nahé těhotenské focení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blondýno, asi tě zklamu nebo vyděsím, ale i tohle umění už proniklo do českých luhů a hájů... Kamarádka posílala na moje oblíbené diskusní forum fotky svého břicha s podobným dílem - výsledek tvořivého dopoledne v nějakém mateřském centru :)

   Smazat
  2. Aha, tak odtamtud se to šíří... komunitní kvokání!

   Smazat
  3. Komunitní kvokání: rozkošné a výstižné. Ad OT: taky nahá břicha nechápu.

   Smazat
 13. Krang je jedinej vtipnej, ta paní má totiž podobnou figuru jako jeho robotí tělo a evidentně si toho je vědoma, bo se tak i ksichtí. :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Pak si chlapy nemaj myslet, že těhotenství je synonymem pro dočasnou silnou mentální retardaci. Bojím se to přiznat, ale v mnoha případech je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musín přiznat, že jsem v těhotenství měla často pocit, že jsem malému darovala půlku mozku. A druhou pak porodila s placentou:D

   Smazat
 15. Tohle je fakt hnus, není to ani trochu vtipné, jak asi byl původní záměr.

  OdpovědětSmazat
 16. Tyhle webovky jsou horší než Blesk! Pomlouvat lze snadno, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ....řeklo pomalované břicho....

   Smazat
  2. Že by se někdo poznal ? Pokud jsem četla dobře, PB jen vyjadřuje svůj názor na tento "módní trend", nikoho nepomlouvá, nepíše nic ve smyslu "ta XY vypadá strašně" atd.

   Smazat
  3. Mě také článek přijde ubohý, hlavně proto, že není napsaný stylem "myslím si, přijde mi" ale jako svatá pravda, o které se nediskutuje. Mě černobílé fotky s kolorovanými botičkami nepřijdou nijak píšerné. ta dýně tady je také pěkná, ty namalovaný mimina se mi nelíbí.

   Smazat
  4. Copak, probraly jste to v mateřském centru? Tohle tady se jmenuje Protivná blondýna.

   Smazat
  5. No jo. Normálnímu člověku je jasné, že na blogu se dočte názory blogera. Ti pomalejší by zřejmě potřebovali před každou větou napsat "Toto je jen můj názor" či "Já osobně si myslím", aby jim to došlo. Nu což. Nemůžeme být všichni bystří.

   Smazat
 17. Otázka kýče by měla být položena jinak - spor se přece nevede o kvalitu malby (obrázku), ale o podklad - na co je malováno - a že je to pak vystavováno.
  Zobrazování obnažených těhotných žen je bytostně nechutné. Jakmile začne u ženy přebírat kontrolu děloha na úkor mozku, vede to jen k podobným (a horším) následkům. Však se rozhlédněte kolem sebe!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč je zobrazování obnažených těhotných žen bytostně nechutné?

   Smazat
  2. Proč je zobrazování obnažených těhotných žen nechutné ? Tak si představte, že každý den jezdíte do práce kolem reklamní cedule s nahou těhotnou ženskou - přičemž její vzhled nemá vlastně vůbec nic společného s onou firmou, které dělá reklamu ...
   eL

   Smazat
  3. Jsem momentálně těhotná a veřejné vystavování těhotenského břicha mi taktéž přijde nechutné. Není na tom nic hezkého. Nic proti fotkám do rodinného alba ovšem.

   Smazat
  4. Ok. To máme prostě jen asi jiné vnímání ženského těla, mně ženském těle ve stavu očekávání prostě nic nechutného nepřijde. Pořád ale postrádám odpověď na můj dotaz - proč je to nechutné? Když dám na Rajče nebo FB fotky z letní dovolené v plavkách a nebudu těhotná, je to ok, ale když budu zrovna těhotná, bude to nechutné?

   Smazat
  5. říct, že těhotné tělo je nechutné, může jen totální blb..

   Smazat
  6. Vážený anonyme, tohle může z úst (potažmo klávesnice, v tomto případě) vypustit pouze a jedině totální idiot. Předpokládám, že děti nemáte a ani mít nebudete, neb by byla Vaše paní nechutná a Vy byste na ni musel koukat každý den, a to i o víkendu, kdy do práce jezdit nemusíte. Doporučuji pořídit si černé brýle, abyste neviděl ženy v očekávání kolem sebe, ani tu reklamu, která Vás taky bytostně znechucuje.
   Přeji příjemný večer

   Smazat
  7. Nechutné je možná špatné slovo, ale je to velmi intimní. Nemyslím, že by někdo byl ochoten někde vystavovat pomalovaný vnější genitál. Tohle je podobné. Nikdy bych něco takového neudělala v prvé řadě svým dětem. Myslíte, že to jednou budete ukazovat vnoučatům? Kam se poděl stud? Mateřství není nic, co musíme demonstrovat. Je to výsostně intimní věc. Stejně strašné mi připadne kojení na veřejnosti. Jsem ženská, ale budí to ve mně rozpaky. Vzpamatujte se.

   Smazat
  8. Kojení na veřejnosti není otázkou intimity, ale ... potřeby kojence :) Bez ohledu na případné rozpaky matky :)

   Smazat
  9. Nikdy jsem na veřejnosti nekojila. Každá matka dokáže odhadnout rytmus svého dítěte. Prostě po dobu, kdy kojím, se smířím s tím, že mám jistá omezení. Naše babičky ani naše matky na veřejnosti nekojily. Prostě jsou věci, které patří do intimní sféry.

   Smazat
  10. Naše babičky a matky na veřejnosti nekojily.... nic ve zlém, ale ...to je ofc paušalizace a nepravdivá :) Podobný nesmysl je i rčení...že každá matka dokáže odhadnout rytmus svého dítěte ... protože kojenec do určitého věku nemá prokazatelně žádný rytmus ... jen potřeby...spát, pít a jíst, dotýkat se kůže a cítit ... pudově :)

   Smazat
  11. I ta fena kojí štěnata v pelechu. Když před několika lety demonstrovaly matky podporu kojení na veřejnosti, šlo o největší zhůvěřilost ženského pohlaví. Vzpomínáte si, že by maminky kojily svá miminka řekněme před třiceti lety někde v sámošce? Že by na letní zahrádce u píva vyvalily prs, při té příležitosti dítě přebalily na stole, kde před chvílí někdo jedl? Věřte nebo ne, ale horší zážitek mne snad už nečeká. Připadá vám to normální? Pudové? Výborně, v tom případě močme a vyprazdňujme se kdekoli a kdykoli. Souložme kdekoliv a kdykoliv. A víte co, rovnou se vykašleme na všechna pravidla a vyvalme ta ňadra ven. Bohužel, od té doby, co se stalo mateřství kultem, samoživitelky bez mozku ikonou médií a dítě fenoménem moderní doby, mám pocit, že normální názory už ani neexistují...

   Smazat
  12. I ta fena klidně nechá chcípnout slabé štěně:) Kde je teď logika tohohle srovnání s člověkem, hm?:)

   A kojit...tedy uspokojovat životní potřebu kojence, který má jen několik základních potřeb...je hodně velký rozdíl ...oproti souloži dvou dospělých lidí na veřejnosti :)

   Smazat
  13. Chápu Vás, pane Karle Boháčku, jako muži se Vám zřejmě pohled na kojící matku kdekoliv na veřejnosti velmi zamlouvá, že :-) Ovšem jako žena bych ráda podotkla, že mně to tak vzrušující nepřipadá ...
   eL

   Smazat
  14. :) hezké pochopení...ale o erotice to fakt není :)Stejně tak nepovažuji za erotický pohled ... na pohlavní orgány rodící ženy :)Jen jako otec dvou dětí vím, že kojenec si nevybírá, kdy má hlad a zrovna tak vím, že nemá žádný rytmus, jak se tu někdo přede mnou pokoušel tvrdit :) Rytmem kojence je ... neustálé střídání rytmů :) A proto nikdy neodsoudím žádnou maminku, které upřednostní svého sviště před případným odsouzením...čarodějnic, které jsou schopni odsoudit za cokoliv jen proto, že ony by to samy neudělaly :)

   Smazat
  15. zapojim se do debaty o kojeni na verejnosti- uprimne je to des, jak tady nekdo zminil, v posledni dobe se z matek stavaji skupiny neohrozenych, kterym se musi povolit vse. Delala jsem brigadne v nakupnim centru, kde byly toalety s baby pointy na kazdem rohu, presto se minimalne jednou tydne nasla alespon jedna krava, ktera byla schopna u nas v kavarne nakojit sve dite. Satisfakci nam castecne bylo instalovani kamer, ktere vysilaly prenos primo do vylohy kavarny, matky nevedomky (avsak ano, cedule o monitorovani prostoru byly viditelne umisteny) vyvalovaly cecky a ukazovaly je dalsim stovkam prochazejicim. A nebylo vyjimkou i prebalovani, to skutecne nebylo nic prijemneho, vrcholem bylo, kdyz jedna z matek prisla s pouzitou plenou ke me s dotazem zda bych to mohla vyhodit. Jedine na co jsem se zmohla byl sokovany pohled a dotaz jesli si mysli ze si kavarnu necham zavrit hygienou.
   Proti kojeni nemam nic, samozrejme chapu potreby kojence, ale pokud ma zena moznost (jak jsem psala o babypointech na kazdem rohu), myslim, ze by mohla byt trochu uvedomela... a navic, i kdyz mozek jeste nemam zaplaveny materskymi hormony, si myslim, ze pro me osobne jednou nebude pripustne abych ukazovala sva prsa na verejnosti. Nedelam to netehnotna, nebudu to delat tehotna. X.

   Smazat
  16. tak srovnávat kojení a přebalování je totálně na hlavu.. kojení není nechutné, alespon mně na prsou nepřijde nic nechutné, pedně o nesmrdí a není to nehygienické, navíc si matky zpravidla dávají pozor, aby se zbytečně neukazovaly.. přebalovat jinde než na wc a na podobných vhodných místech je strašné a nechutné, na to nemám omluvu a díky bohu jsem to nikdy nezažila, asi mám v okolí jen chytré maminky.

   Smazat
  17. Pane Boháček, jako matka dvou dospělých dětí Vám chci sdělit, že děti mají svůj rytmus, není třeba hned vytahovat prsa a že jsem nikdy na veřejnosti nekojila ani já, ani nikdo mě známý. Rytmus kojence upravuje matka, pokud je však ochotna kdykoliv kdekoliv vlepit vradavku dítěti do pusy při prvním mňouknutí, je to typ matky "mlíko na mozku". Avšak pokud je nutné dítě nakojit, nemusí se toho účastnit celá kavárna, obchoďák nebo účastníci veřejné dopravy.

   Smazat
  18. Jednak...se vyjadřuji o kojencích, ne o dětech obecně :) A druhak...domnívat se, že rytmus kojence upravuje matka, je jen stejná naivita jako svého času "poručíme větru dešti", heh :)) A kojenec nemňoukne...kojenec dává najevo svou ZÁKLADNÍ potřebu :)A do třetice...já ani nikde netvrdím, že se kojení MUSÍ zúčastnit kavárna, obchoďák ...já jen konstatuji, že mi na kojení na veřejnosti nepřijde nic ulítlého ani nevkusného, že to pro to mám pochopení :)A jestli jsi někdy na veřejnosti kojila nebo nekojila Ty, je mi vcelku jedno, nehodlám Tě za to soudit tak, jak to děláš Ty jiným :)

   Smazat
  19. Karle a vy jste odkojil kolik dětí? Jako "žena a matka" prohlašuji, že jsem na veřejnosti nikdy nekojila a ni bych to neudělala. Tečka. Každý živý tvor má svůj rytmus, i kojenec. To se opravdu odhadnout dá.

   Smazat
  20. :) S trochou nadsázky mohu říct, že jsem odkojil dítě pouze jedno, dceru Ívlinku :)) U ní jsem si o kojení střídal s andílkem, byť se to může zdát na první pohled bizarní až nemožné ;)Už jsem jednou napsal, kojencovo rytmem je střídání rytmů ... pokoušet se kojenci vysvětlit, že když si před půlhodinou dal, že nemůže mít hlad a musí počkat, až bude mamina doma...je zbytečnost a marnost :) A za dva dny nebude chtít tři hodiny...a pak zase každou hodinu :) Individuálně se to láme mezi 4-7 měsícem a pak se dá občas na něco spolehnout, docela i na spánek :)Tvrzení, že každý tvor má rytmus je sice milé...ale stačí pozorovat malé bezmocné savce v přírodě i v zajetí a zjistíš, že prostě v počátcích života také nemá nic pravidelně :) Já respektuji to, že žena odmítá kojit na veřejnosti a že to neudělá i přes zoufalý nářek sviště...on to přežije, o tom není sporu...ale prostě neodsoudím ženu, která se té potřebě ...rozhodne kdekoliv...vyhovět :) Klidně se shodněme, že se neshodneme ...ani v kojení na veřejnosti ani v naprosto neškodném blbnutí s barvami na bříšku budoucí maminy :)) Já dělal své ženě ještě větší zdánlivé nesmysly...dostávala čas od času na pupík sluchátko a hardrockem například...byl jsem ochoten, když jsem přišel z práce, zblízka k pupíku i zahlaholit...ahoj, tady táta :)) Možná byla jen náhoda, že dcera ihned po narození ztichla v mé náruči, když jsem zahlaholil to samé, jak jsem byl zvyklý při příchodu z práce ...ticho dokonce přinutilo veškerý personál kolem, co se věnoval třetí době porodní andílka, otočit hlavu, jestli má prvorozená vůbec ještě žije :) Možná byla i náhoda, že dcera zásadně usínala u Deep Purple nebo i tvrdších věcí :) Já sice nejsem žena, natož matka ... ale vzhledem ke svému technickému založení beru vše jako problém k řešení a ke každému problému je zapotřebí...informace :)) Každý má jiný názor...jen rozhodně ... tvrzení, že kojenec má pravidelný rytmus...je snadno vyvratitelné :)

   Smazat
  21. přesně tak souhlasim s vími pane Karle nevim co je na tom nechutnýho kojit mimča na veřejnosti tuhle sem seděla v kavárně a byla tam maminka s malou holčičkou v kočárku možná dvouměsíční a mormáně jí kojila nevidim na tom nic nechutnýho

   Smazat
  22. Ono taky kdyby se člověk měl s miminem vyskytovat pouze v blízkosti baby pointů a v dětských kavárnách, tak za chvíli dočista zblbne. Neznám lepší psychohygienu, než zajít do normální kavárny, do které jsem chodila vždycky, mezi lidi, kteří neřeší jenom věci okolo dětí. Zplozením a porodem dítěte se netransformujete v Matku, která má v mozku pouze "mimíska". Já tam teda vytahuju pouze lahev, ale kdybych kojila, samozřejmě by to bylo prso. Co se týká kojeneckých exkrementů, doposud mě nenapadlo, že by někomu mohly vadit, ale v tom se asi projevuje profesionální deformace, takže díky za upozornění.

   Smazat
 18. To je šílený:-)
  Ale po pravdě řečeno, při druhém těhotenstvím jsem objevila něco, co mě vyděsilo víc.
  Na letáku u doktora nějaký umělec nabízel, že vám udělá odlitek torza vašeho těhotného těla (od krku po rozkrok). Dále lze "sochu" vtipně či umělecky pomalovat a hrdě vystavit v přijímacím salónu :-) Ty fotky byly šílené, ještě že neznám nikoho, kdo by si to nechal udělat...

  OdpovědětSmazat
 19. No, ja som teraz pred porodom a rozhodne by som si na brucho nenechala šáhnuť. Okrem toho, podľa mňa na obnaženom tehotenskom bruchu nie je nič extra zaujímavé a nechápem ani tie fotky typu - držim sa jednou rukou za prsia a druhou za brucho a podobne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, těhotenství a porod je věc osobní, intimní a na druhou stranu věc naprosto přirozená....nerozumím tedy těmto nesmyslům a pičičandám a dávání na odiv zrovna svého těhotného břicha...a to neberu v potaz kvalitu prapodivných malůvek, které tímto dosahůjí opravdové zrůdnosti....

   Smazat
  2. Sex je taky osobní a intimní věc a stejně je toho plný internet :D

   Smazat
  3. Máte vystavené nějaké pěkné vlastní erotické video? Hoďte odkaz.

   Smazat
  4. Ano mám, hážu... http://www.youtube.com/watch?v=Jkp1mo3G42o

   Smazat
 20. Hah... no... err... dobře.
  Blondýno, ty jsi takovej módní expert, žejo? Znáš polyvore.com? :D

  OdpovědětSmazat
 21. blesk pro muže...říjen 2012....staré téma

  OdpovědětSmazat
 22. tie fotky mi totálne znechutili večeru. Čo je toto za hnus?
  Mimochodom, tiež som tehotná...

  OdpovědětSmazat
 23. a ta poslední fotka navíc vypadá jak chlap:D...fakt, přijde mi to jak recese nějakýho chlapa
  ale meduzu někdo nakreslil pěkně, ale já bych ji radši na papír, to má lepší trvanlivost

  OdpovědětSmazat
 24. čím dál víc mě Blondýna přesvědčuje, že je šílená cimprdlína. Co je špatného na tom, nechat si pomalovat těhotné břicho (uměleckou kvalitu některých díl výše pomíjím)? Ty ženy jsou těhotné, nadšené, těší se, v břiše jim roste vlastní dítě, všechno směřují k němu-to je pro ně bodypainting tabu?
  Nějak nechápu smysl článku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nápodobně - když se pomalovávají nahé netěhotné ženy, tak to umění je. Když se pomaluje těhotná, je to hnus? Nechápu. Nevidím v tom rozdíl.

   Nicméně souhlasím, že je malba a malba a některé tu zobrazené jsou dost děsivé... brrr...

   Smazat
  2. cimprdlína? Tak vás asi oslovuje váš "manža"... FUJ

   Smazat
  3. Mila mlada pani ci slecno, je mi 25 let, jsem svobodna, mam doma nikoliv "manzu" ale normalniho pritele, slovo cimrdlina bylo pouzito s nadsazkou, pokud toto nechapete, mela byste se vyhnout urazlivym komentarum na cikoli adresu vcetne toho expresivniho fuj.
   J.

   Smazat
  4. Milá cimpdrlíno, všechny jsme byly nadšené, když jsme byly těhotné. Ale některé prostě máme vkus a jistou úroveň. Já břicho nikomu neměla potřebu ukazovat. Proč? Ukazovala jsem je manželovi, který byl nadšený. Kamarádka mne viděla v plavkách. Ale nefotila jsem se s nahým břichem, nejsem Demi Moore a nikdy bych si nenechala namalovat žádnou ohavnost. Notabene, co já vím, co je v těch barvách? A navíc si myslím, že i to nenarozené dítě už má nárok na důstojné zacházení. Proč bych mu to měla dělat?

   Smazat
  5. Myslím, že tu prvotně plkáte o něčem o čem víte ...barvy FX Diamond, Eulenspiegel, Jovi apod podléhají dermatologickým testům, protože se používají i na facepainting.Takže je tento argument silně zavádějící a odkrývá totální neznalost toho, o čem chcete vést polemiku.Navíc vás nikdo nenutí se pomalovat.Nejlepší je to hysterické odvolávání na práva dítěte. Ty malby tady jsou nechutné, ale moc se to nedá srovnávat s těmito tendenčními plky.

   Smazat
  6. Ne, ani malování na netěhotné není umění. Takové věci dělají příslušníci divošských kmenů v rámci náboženských rituálů. Pro lidi, kteří jezdí do práce tramvají, v bytě mají zavedenou pitnou vodu a modlí se akorát tak k bankovnímu účtu, se podobné věci hodí pramálo. :-)

   Smazat
  7. Anonymní22. února 2013 12:16: Myslím, že nikdo nemá právo říkat, co je a nebo není umění.

   Smazat
  8. Ano, dalsi odbornik na posouzeni co je umeni a co ne :) :)

   Smazat
  9. Smysl článku je, že blogerka malování vyšpulených pupků a jejich vystavování považuje za nevkusné, v čemž s ní souhlasím.

   Smazat
 25. Blondýno, ty už máš fakt dost! To seš fakt tak outlocitná? Co být trochu nad věcí? Seš nějaká porcelánová panenka, co se ze všeho sesype?
  A tvoje ovečky a slepičky hned kvokají:
  "Auvaj, takhle před spaním néé, prosím, teď budu mít divoké sny jak Maxipes Fík ..."
  "tie fotky mi totálne znechutili večeru. Čo je toto za hnus?"
  "Tohle je fakt hnus, není to ani trochu vtipné, jak asi byl původní záměr." ATD.
  To jste toho v životě moc hnusnýho ještě neviděli, když TOHLE je pro vás hnus!
  Bože, bože...!
  Lenka

  OdpovědětSmazat
 26. Mě připadají podivné obrázky mimina, které se řeže venz břicha...divné.
  Ostatní obrázky - provedení hezké, sama bych si to namalovat nenechala, ale pokud si někdo omaluje těhotný břuch, vyfotí si to a má to pro své účely, tak proč ne?
  Ať si dělá - však komu to ubližuje...

  OdpovědětSmazat
 27. Připouštím, že ten výběr není asi úplně nejšťastnější, ale stejně jako klasický bodypainting i ten těhotenský tu už je několik let a pokud vím, v zahraničí se na to pár lidí specializuje.Je to věc názoru a hlavně zodpovědnosti malíře i matky netvořit něco, co je fakt na psychoanalýzu. Možná by však neškodilo pohlédout i na sebe, co Vám tak na tom vadí a co Vás tedy tak ohrožuje. Vkus? Rozhodnutí? Exhbice? Odvaha? Trapnost?Vystavit se expozici? Tenhle druh nonverbální agrese občas slízneme taky, ale většinou nás to spíše nabudí. Oponentky to často mají problematické s tématem těhotenství a nebo slušně řečeno nesplňují krtéria pro zájem a projekty bodypainterů, což je frustrující. Chápeme to :).
  Za český bodypainting Lukáš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není pro mě frustrující, že nesplňuji kritéria pro zájem a projekty bodypainterů, s tématem těhotenství též již nemám problém, ale ta "díla" uvedená výše se mi prostě a jednoduše nelíbí. Pochopíte to ?
   eL

   Smazat
  2. Kdo to má srovnané, fakt o tom nemusí tímto stylem psát. :) :) a na to jsem reagoval. Ten článek má solidní výpovědní hodnotu o autorce.Lukáš

   Smazat
  3. O autorce to vypovídá pouze to co píše, Lukáši. Je to její blog a vyjadřuje svůj názor. Já osobně nemám problém s obnaženým těhotenským břichem následkem malého oblečení, ale mám problém s vyvaleným pupkem hlásajícím "jsem těhotná a vy se poserte". Militantnost současných matek a kult "mimísků" nechápu. Těhotenství ve své podstatě je přirozená věc, jde o kontinuitu života, na co ten cirkus kolem?

   Smazat
  4. Hm, takže protože je to její veřejný blog, mám před tím padnout na kolena, přestože je to informativně zavádějící, nemá absolutně o tomhle stylu, branží potuchy,vytrhává věci z kontextu, manipuluje? Autorka pouze projektuje své extrémní názory z nichž vlastní frustrace kape a nalepuje je stejně jako Vy na extrémní případy Vámi zmíněného kultu.Prostě další štěkající, co nezná mapu.Rčení mé babičky:Dnes může do TV každý, kdo má díru do zadku...bych opravil na mít blog. :)

   Smazat
 28. Ano...co jiného by tak mohla napsat...protivná blondýna?:))

  OdpovědětSmazat
 29. Meduza,dyne i Krang se mi moc libi,takze proc ne?A na fotky brich a decek se ted jako tehotna divam jinak nez netehotnyma ocima.Holt hormony,ale myslim ze na tech internetech jsou i horsi veci nez hrde matky.

  OdpovědětSmazat
 30. Taky si myslím, že tento článek je trochu přehnaný. Moc se mi nelíbí veřejně vystavená břicha a některé ty malůvky jsou strašné, ale fakt nechápu komentáře jako "Fuj takhle před obědem". Chápala bych, kdyby to bylo o kritice mizerné kvality některého malování, ale kritizovat jen to, že se maluje na břicho? Na internetu se dá najít dost těhotenského malování, které je fakt vtipné a myslím, že se najde i mezi fotkami v tomhle článku - např. ta dýně.

  OdpovědětSmazat
 31. .... tomu říkám těžké drogy.

  OdpovědětSmazat
 32. Zopakuju tady, co jsem psala jako reakci v téhle diskusi. Myslím si, že i to nenarozené dítě má nárok na důstojné zacházení. Tohle bych mu nikdy neudělala. Moje břicho byla navýsost moje věc, nevím, proč něco tak intimního ukazovat světu. Pokud se ty ženy cítí in, je to jejich vizitka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak vas nekdo nuti svuj brich nekde ukazovat? Nenuti, tak si ho nechte v teple schovaný a mluvte k věci...

   Smazat
 33. Tak mě něco napadlo - zkuste si představit nějakou ženu v očekávání, která si nechá namalovat na své bříško třeba něco podobného předposlednímu obrázku. Náhle ovšem zkolabuje, je tedy lidmi okolo přioděna, jak jen to jde, převezena do nemocnice a tam se asi lékaři budou hodně divit, až ten "úchvatný výtvor" objeví ;-))) Já vím, mám prostě bujarou představivost ....
  Lidka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba existují i lidé, co mají smysl pro humor.

   Smazat
  2. To je asi jak starosti mojí babičky, která si představovala, že když mě srazí auto, tak všechny včetně mě bude nejvíc zajímat, jestli nemám kalhotky s rozpáraným švem.

   Smazat
 34. Ubohost - ale líná, připitomělá a nevkusná většina společnosti alespoň na chvilku zapomene, že je líná, připitomělá a nevkusná. A bude se "bavit". Což je ostatně taky všecko, oč jí v životě jde a co v něm dokáže.
  Ach jo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Manipulativní příspěvek, nedávající možnost jiného názoru pod pohrůžkou, že nesouhlas s ním znamená lenost, nevkus a připitomělost :) Ve skutečnosti výpovědní hodnota tohoto názoru je pouze právě v tom, že se dá snadno charakterizovat jeho základní vlastnost :p Ach jo :))

   Smazat
  2. Co jiného dělat v životě než se "bavit"? Proč bychom se "nebavili"? Co nám život dá, když budeme usilovně budovat kariéru a vážně odsuzovat většinu "infantlit" a pak umřeme? Není lepší si to tady užívat, dokud to jde?

   Smazat
  3. Nevkusná většina? Aha,no možná lepší, než stádo tleskalek z x podobných stránek vytvořených stejnou technologii Blogger.Už jen zvonečky a bééééé móda, béééé tvořilky, bééé úžasná Vuittonka béééé , co myslíš Mařka, bečím správně? Ne, ještě musíš tupě přizvukovat s Flerem. Aha, a pak už budu oděvní specialista? Jasně...

   Smazat
 35. Tohle mě teda připadne dost příšerné. Ale proti gustu...

  OdpovědětSmazat
 36. Těhotná paní je prostě šťastná, těší se na miminko, tak si pro radost nechá ozdobit bříško. Tečka. Je to každého věc, co se sebou udělá, trapné mi to nepříjde. Samozřejmě také záleží na vkusu, třeba podmořský svět a dýně mi příjdou moc hezké.
  Těhotenské fotky jsou taky v pohodě- pár si prostě chce nechat vzpomínku z poměrně dlouhé doby jejich života. Na nahé těhotné ženě nevidím nic nechutného.

  Chci se citlivých dušiček, které z článku chtějí zvracet, zeptat- když jste byli na dovolené, taky jste se fotili třeba u Eiffelovky? Nebo na promoci? Je to ten stejný případ. Každý se někde vyfotí na památku.

  Mimochodem, je mi 22, nejsem těhotná, jsem svobodná a tetování nemám, zato mám spoustu fotek z různých částí světa, kde se mi líbilo a nestydím se za to.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste z Brna? Pokud nejste z Brna, nepište prosím "ten stejný" (ta stejná, to stejné, ti stejní, ty stejné), ale "tentýž" (tatáž, totéž, titíž, tytéž).

   Není to tentýž případ. Na fotkách u Eifellovky nebo u šikmé věže v Pise se lidé obvykle fotí oblečení a nepomalovaní.

   Smazat
  2. Ale fotí se na památku, v tom to je.

   Mimochodem, "ten stejný" patří do kategorie hovorová čeština, která je mluvenou formou spisovné češtiny, nevidím tedy důvod, proč ho nepoužít v diskuzi na neformální internetové stránce. Myslím, že i přesto, že jsem použila toto zapovězené spojení, jste pochopila můj příspěvek (doufejme), což je nejdůležitější.
   Samozřejmě vím o existenci spisovné varianty "tentýž", o jejím použití ovšem budu uvažovat až v odborné práci.


   Smazat
  3. Na památku, to prosím. Ale proč bez šatů a ještě s obrázkem? Nepřesouváme se tu od kategorie "foto na památku" spíše do kategorie "foto na facebookovou zeď"?

   Drobný, leč nikoliv nepodstatný rozdíl: do kategorie hovorové češtiny patří výraz "ten samý". Výraz "ten stejný" patří do kategorie zprzněné češtiny a nepoužívá se jinde než v brněnském dabingu z produkce neslavně proslulého dabingového studia Eurokim ("Komisař Rex" a jiné). :-)

   Smazat
  4. Skončeme prosím s jazykovým okénkem :)

   Samozřejmě s Vámi souhlasím, že spousta žen si podobné fotky dává na facebook nebo podobné stránky, i já znám osobně ty, které mi je posílají téměř denně na email,
   ale také znám případy, které se nechají vyfotit z výše uvedeného důvodu, jen pro radost a nemají potřebu se s nimi příliš chlubit.
   Důležité jsou soudnost a vkus. Navíc, když to bude pořádný přešlap, za nějakou dobu se vymyje :)

   Smazat
  5. Ale když si fotíte něco na památku, nemáte si vyfotit právě to, co si chcete zapamatovat? Je rozdíl v účelu, když se vyfotíte těhotná v tričku před Eifellovkou a když uděláte nahé/polonahé fotky svého bříška. K tomu posílání fotek na FB, myslím, že jsou tací, kteří rádi vidí fotky svých "čakajících" známých a mohou jim jednoduše pogratulovat..

   Smazat
 37. Dle mého názoru: ano, je to vrcholně nevkusné a trapné. Ano, každý má právo dávat na síť fotky jaké chce, je to jeho právo a volba. Ano, tyto fotky vypovídají mnoho o aktérkách snímků. Ne, z článku PB jsem nepochopila, že by měla jakékoli ambice takovéto chování zakazovat či omezovat. Jen upozorňuje na jejich stupiditu a nevkus. Na to má úplně stejné právo jako ty maminky, co se takto ztrapňují. DanielaEr

  OdpovědětSmazat
 38. No moc pěkné to až na výjimky není, ale je to jejich tělo, tak mi to žíly nerve. Větší problém mám s matkami, které veřejně vystavují fotky svého dítěte, které je kupříkladu nahaté, nemocné, zraněné, pokakané, poblité nebo posoplené.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bingo:) Souhlas :) Já mám dokonce problém obecně s fotkami malých dětí na Netu v místech, kde se dá pomocí dalších informací...dohledat jejich bydliště :) Tedy sociální sítě jsou jedněmi z těch míst, stejně jako soukromé blogy občas nebo jiné stránky ...

   Smazat
 39. Tak mě to zrovna nijak nepobuřuje...ani nevím, jestli se mi to líbí, nebo ne. Ať si každá žena užije těhotenství plnými doušky a jestli v jejím případě patří pomalované břicho do toho užívání, je mi to jedno. Kdy jindy má možnost dělat něco takového? Pár chvil v celém životě... Mě třeba mrzí, že mamka nemá fotku z břichem se mnou a kdyby byla pomalovaná, určitě by se mi líbila :-) A to, co je intimní a nevhodné, ehm ehm, tak jako v hluboké minulosti byl intimní a nevhodný odhalený kotník... Těším se, až budu matka, těhotenský břicho budu mít venku celý léto, kojit budu kdekoli a kdykoli a můj upatlaný parchant bude znervózňovat celý letadlo a já budu stejně určitě šťastná...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :) Skvělé...a jinak...na rozdíl od kojení...odhalený štíhlý kotník je faakt...sexy ;)

   Smazat
  2. Doufám že s Vámi nikdy nepoletím :-))
   Jde o soudnost a obtěžování okolí, ne každý se chce dívat na vyvalený pupek nebo kojící prsa, a vážně nestačí "nedívat se".

   Smazat
  3. Ne každý se chce dívat na spoustu jiných, nechutných, mnohem horších věcí, jako jsou psí exkrementy na chodníku, válející se ožralové, žebrající chudáci, zfetované děti, otravní telefonní operátoři, otravní prodejci elektřiny, hnusné herny a automaty, mladé dívky chodící si po zimní ulici pouze ve spodních legínách, výlohy vietnamských nehtových studií...žena zfetovaná hormony je proti tomu obraz maximálního optimismu a ten se mi nikdy neomrzí :-) Mimochodem, opravdu se dívat nemusíte a stačí to, ani na fotky těhotných, ani na kojící dámy (které např. ve zdá se prudérní Itálii jsou úplně běžná věc, bambini jsou tam vždy středobodem), já se třeba nekoukám na porno, i když na něj všude narážím, i v trafice!

   Smazat
  4. Kdo většinou prohlašuje, že nekouká na porno, ten ho o to více tajně sleduje.:)

   Smazat
 40. Náhodou, ta dýně je dobrá

  OdpovědětSmazat
 41. Jo, ta dýně je výborná! A celkem mi to nevadí, až na ty poslední čtyři, ty jsou prostě hnusný.

  OdpovědětSmazat
 42. Další tip je tohle album, na které jsem omylem narazila při vyhledávání narozeninových přání..ano...postarší lidé si ožralí fotí zadky a jedna z nich má i vložku, to byla síla. http://galerie.albumfotek.cz/4286/?page=view&foto=137131

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ježiš fuj, lidi, kde na to pořád chodíte, to je teda mnohem silnější kafe než pár kýčovitých pupků, obzvlášť ta fialová noční košile - ta mi přijde ještě nechutnější než ta odhalená fotka!

   Smazat
  2. Tomu říkám vzorek echt vobyčejnejch lidí.:D

   Smazat
 43. Začínám mít pocit, že se nám zde, v PB v diskusích, začaly vyskytovat v hojném počtu tvořilky, které každou jedovatou slinu Protivné blondýny - proto se to tak jmenuje, že - berou jako útok na sebe. Blondýno, budeš sem muset zavést tleskající smajlíky.

  OdpovědětSmazat
 44. Nebylo by špatný si na to břicho namalovat glóbus :)

  OdpovědětSmazat
 45. Nikdy nebudu těhotná,protože bych ochořela neznámou doživotní nemocí která by se pak změnila v nemoc zvanou DŮCHODCOVSKÝ RÝPAL.
  Fotka např.rodiny a partnerů v očekávání nebo čerstvě narozených dětí je v pořádku...ale všude cpát pupky a mnohdy detailní záběry vypouklin,napjatých piercingů,skvrn a chlupů mi nepřijde sexy,natož přijatelné.Těhotenství je doba té ženy,ne okolí a světa!!!!

  OdpovědětSmazat
 46. Náhodou to vypadá super. :D A to "vesmírný dítě" je vyloženě geniální.

  OdpovědětSmazat