Doktorem honoris causa ve slevě za tisícovku

Vždycky jsem si myslela, že pro to, aby někdo získal titul dr. h. c., doctor honoris causa, tedy čestný doktorát, musí něco opravdu mimořádného dokázat. Z omylu mě vyvedla Helena, která mi poslala odkaz na jeden slevový server. Tam si teď může koupit tenhle titul úplně každý. Za pouhých 990 korun! A dokonce si každý může vybrat i specializaci - můžete být čestným doktorem v oboru ekonomické poradenství, homeopatie, alkoholové a drogové poradenství nebo třeba studia mužského pohlaví.

www.slever.cz

Celé to je nejspíš jen jedna velká bouda na naivní zákazníky. Zřejmě ale pořádně výnosná bouda. Zlevněný "titul" už si koupilo víc než třicet lidí. A vsadím se, že další ještě přibudou. Slever.cz i Richard Kilián, který tituly prodává, si jistě mnou ruce, jak jim naskakují peníze na účtech. 

Netradiční akce! Uznávaná americká instituce Vám udělí platný čestný doktorát - Doktorát honoris causa. Svůj nový titul můžete veřejně užívat!

Z nabídky slevového serveru vůbec není jasné, kdo vlastně tituly prodává. Sice se několikrát dočítám cosi o uznávané instituci, ale nic ví. Jasno je mi až potom, co se podívám na web prodejce, pardon, uznávané americké instituce. 

Tou údajně uznávanou americkou institucí, která tituly uděluje, má být Miami Learning Church & Institute. Samozřejmě, že o žádnou uznávanou instituci nejde. Nemá oficiální webové stránky, jen ty, kde se "prodávají" tituly, neexistuje o ní ani jedna jediná seriózní písemná zmínka, jen pár odkazů na různé katalogy firem. Uznávaná americká instituce by měla mít na Google stovky odkazů, ne pouhých dvanáct.  A ještě k tomu divných dvanáct. 


 www.phdnow.us


Napřed na mě vyskočí poněkud dryáčnická reklama se spoustou obrázků stažených z internetu a z různých fotobank. Kupte si diplom, naplňte své sny! Staňte se doktorem honoris causa!Hlavní stránka webu je vůbec zajímavá. Píše se tam, že ta údajně uznávaná instituce je jakási církev. Jenže o duchovních službách téhle církve už dál není na webu ani slovo. Ale zas tam poměrně jasně vysvětlují, proč si u nich titul koupit. 

U nás si můžete vybrat z mnoha oborů a specializací, ve kterých můžete titul získat. Některé z nich jsou nám blízké v každodenním životě, jiné možná trochu extraordinární. Buďte kreativní a vyberte si ten nejzajímavější obor právě pro Vás nebo pro Vaše blízké.

Pokud jste trestně i morálně bezúhonní, můžete tedy i vy zcela získat čestný eklesticiální titul profesora nebo doktora.

Neví někdo, co znamenají slova extraordinární eklesticiální?

I dál je to zajímavé čtení. Je tam třeba vysvětleno, co jsou to čestné tituly. 

„Doctor honoris causa“ (čestný doktor, zkratka dr. h. c. uváděná za jménem) je čestný akademický titul, který je udělován bez studia a skládání zkoušek. Často titul uděluje akademická instituce (nejčastěji univerzita či jiná vysoká škola), kterou příslušný kandidát nestudoval ani na ní jinak nepůsobil. 
Udělením titulu se oceňují významné zásluhy určité osobnosti v určitém oboru vědy či umění, zásluhy o mír, určitý stát, rozvoj vztahů mezi státy, na poli ochrany lidských práv apod. Udělení titulu může být provedeno slavnostním obřadem – promocí. Titul bývá často udělen při příležitosti návštěvy instituce danou osobností.
A pak se tam taky píše, že:

Církevní titul nelze "koupit", je pouze propůjčen na dobu neurčitou senátem zákonně uznané instituce. Církevní tituly bývají propůjčovány za zásluhy o rozvoj dané církve či její myšlenky nebo za příspěvek na její chod.
Takže jestli tomu správně rozumím: Na stránkách se prodávají tituly, které nelze koupit. Jde o akademické tituly, které ale uděluje církevní instituce. Jak může církev udělit akademický titul???

Asi nemusím zdůrazňovat, že nikde na webu prodejce jsem nenašla obchodní podmínky, IČO a jiné informace, které prodejce musí podle zákona uvést. 

Prodejce si ale pro jistotu aspoň trochu kryje zadek:

Upozornění! Při užívání tituly, vždy poukažte na skutečnost, že se jedná o čestný církevní titul, který nebyl dosažen studiem! Uvedení třetích osob v omyl, zejména tím, že diplom budete vydávat za universitní, je přečinem proti právu České republiky a je trestné dle zákona.

Napsat si takhle koupený "titul" na vizitky nebo pověsit si diplom v kanceláři na zeď bez poukázání na to, že jde o církevní titul, je trestné. Hmmmm. Takže si zákazníci kupují cár papíru, který můžou rovnou vyhodit?

Je to stejné, jako bych já za pár tisíc prodávala papír nazvaný Osvědčení o absolvování exkluzivního studia na světově uznávané Soukromé nejvyšší škole Protivné blondýny se specializací na botičky, se zvláštním důrazem na výšku a tvar podpatků.

Přiznávám, že mě trochu děsí, že po světě začnou pobíhat lidé, kteří budou mít koupený tenhle prapodivný titul se specializací ekonomické poradenství, homeopatie, aromaterapie nebo motivační psychologie - a budou se vydávat za odborníky. A že jim na to spousta lidí skočí, budou jim platit za nekvalifikované rady a služby a pořádně na to doplatí.

Mimochodem, jedna velká podivnost na závěr. Zatímco slevový portál prodává tyhle pseudotituly zlevněné z 1 990 korun na 990 a uvádí tedy padesátiprocentní slevu, na webu prodejce je uvedená cena 2 990 korun.


Takže, kdo chce titul "doktor střevíček causa" od Protivné blondýny, ozvěte se. Cena je lidová: 9 990 korun! Číslo účtu obratem pošlu!

73 komentářů:

 1. Blondýno, já bych se o jeden titul přihlásil!

  OdpovědětSmazat
 2. Super článek. Zasloužíš si za něj Řád zlaté chytré hlavičky a hbitých prstíků. Mimochodem - myslela jsem si, že v tomhle státě už mě nic nepřekvapí.

  OdpovědětSmazat
 3. Drahá blondýno,

  malinko bych tě doplnil. Tento odkaz mě také velice zaujal, takže jsem nakonec pátral trošku hlouběji.
  Uvedený titul dc.h.c. je udělován americkou církví, která má ve své náplni mimo jiné snahu o vzdělávání veřejnosti atd. Jako církev je regulérně registrována a jakožto vzdělávací instituce může i udělovat čestné doktoráty.
  Ten opravdu není možné si koupit, ale svoji 1tis. přispíváš do pokladničky církve na její obecně prospěšný účel a " za to" dostaneš uvedený titul (něco podobného, jako když ho univerzity udělují v rámci provedené přednášky či proslovu).
  Diplom pak vypadá následovně
  http://www.rainer-hornberger.de/bilder/Professor_h.c._Of_Psychic_Sciences_MLDC_Institute_USA.jpg

  Richard Killián z Ostravska (český podnikatel s IČ 74134388 ), je prostě jakýsi prostředník, kterému zaplatíš svých 1tis českokreditů a on ti za tuto sumu pošle uvedený diplom (patrně má dle stanov církve oprávnění ho udělovat... proč by ne??)

  Pokud jde o web uvedeného institu... www.honorary-doctor.net
  Titul je udělován církví a je církevní (ne univerzitní) což je také na webu uvedeno, nicméně jeho znění je stejné.

  Celá akce má být pouze recesí (stejně jako např. koupě pozemku na měsíci) či získání šlechtického titulu www.buy-nobility-titles.com (i ten je legální, neboť za své prachy získáte pár metrů půdu v uvedené lokalitě a tím pádem můžete být lordem daného místa).

  Možná se to celé zdá jako pouhý trik získat z lidí peníze (a také to trikem je)... ale jaký je rozdíl třebas o proti titulu MBA který vyjde na několik stovek tis.Kč. a je v ČR zrovnatak neuznatelným?? (pomíjím zda člověk za tyto peníze opravdu získá nějaké vědomosti a nebo si ho jenom zaplatí)

  Prostě neberte všechno tak vážně a pokud toužíte být dc.h.c. máte možnost... třeba ta tisícovka pomůže někde někomu víc, nežli nějaké slavnostní proslovy politiků ( a vy si tak tento titul i daleko víc zasloužíte).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad nemáte v plánu srovnávat titul MBA s tímto srandatitulem.. :)

   Smazat
  2. Proč obhajujete tento podvod? Kdyby šlo o seriozní instituci, asi bude PŘEDEVŠÍM propagovat svoji činnost a ne prodej pofiderních titulů. O tom, na co konkrétně jdou peníze, když teda jako mají být na podporu církve, nic nepíšou.

   Je to prostě podvod.

   Kdyby šlo o recesi, stojí to stovku a ne tři tisíce!!!!

   Smazat
  3. díky za doplnění, alespoň trochu jste to uvedl na pravou míru. Pan Kilián prostě našel díru v trhu :) Věřím tomu, že lucidní člověk si to nekoupí s vážnými úmysly, spíše pro pobavení rodiny či známých...

   Smazat
  4. Anonymní5. února 2013 23:57: Titul MBA je naprosto stejný podvod. Stačí se podívat na výjimky, na kterých se v ČR dá získat - např. nemusíte mít maturitní zkoušku, stačí mít zkušenosti na manažerské pozici apod.

   Smazat
  5. Konečně rozumná reakce, díky za ní! Osobně si myslím, že zde vysmívaní nakupující jsou právě recesisté - na čestný doktorát z managementu mrhání časem by snad vážně nenaletěl nikdo, kdo umí číst...

   Smazat
  6. Dobry comment, jen ten odkaz je na titul od jine (?) cirkve ;-) viz. nize

   Cele to vsak vypada spise na podvod, staci se podivat do zakladnich registru:
   http://www.corporationwiki.com/Florida/Miami/miami-learning-church-institute-inc/108220827.aspx
   a pak
   http://www.whois.net/whois/phdnow.us

   Je to one man show, kde pan President US církve má sídlo v Nemecku pricemz pouziva cesky mobil a @gmail :-D

   Dovedete si predstavit takovou US statem uznanou cirkev s pravem udelovani h.c. titulu???

   PS: moc pekna paralela na MBA :-DDD

   >>>bnnc<<<

   miami learning church institute
   vs
   miami life development church institute

   http://www.doktortitel-kaufen.net/
   MLDC Institute, Inc.
   444 Brickell Avenue
   Suite 51132
   Miami, FL 33131
   USA
   phone 001 (786) 600-1610
   email: info (at) mldc-institute.net

   http://www.phdnow.us
   444 Brickell Avenue
   Suite 51-2360
   Miami, FL 33131
   Email: info@phdnow.us
   Phone: +1-305-509-3057

   Smazat
  7. Titul se uděluje za celoživotní práci/přínos v jisté oblasti. S jakými poplatky je spojen nevím, ale koupit se prostě nedá, toto je podvod. Aspoň doufám, že titul se koupit nedá, alespoň ne takhle otevřeně. ;)

   Smazat
  8. Titul MBA je preste to iste ako DR.h.c. , nejedna sa o titul za studium (akademicky) ale karierny , cize tiez je potrebne kunemu pripisovat MGr. Janko Hrasko (MBA) , no v kazdom pripade zavist je velka a kto chce nech ma aky taky ale podstatne je ze ho ma a ked ho vie pouzit v ramcijeho posobnosti vo verejnom zivote tak pre nie. Titul nikoho nerobi vzdelanym , vela takych skonci vysoku skolu ale priznajme si v 90% znich ma vsetko nabiflene ako basnicku a nezamysli sa nad nicim a ked pride do realneho zivota , zrazu nevie nic. No v takom pripade ani titul ho nezachrani.

   Smazat
 4. chá, já bych měla zájem o to botičkové osvědčení :-D

  OdpovědětSmazat
 5. Odpovědi
  1. pravděpodobně by se mohlo jednat o tr.č. podvodu

   Smazat
  2. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

   Smazat
 6. K MBA - kto chce získať tento titul, určite nemá ambíciu zotrvávať v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ehm...jako třeba primátor města Brna? Ten si tento titul koupil a v ČR stále je.

   Smazat
  2. A proč by musel odjíždět hned? "určite nemá ambíciu zotrvávať v ČR." V klidu přece může dělat kariéru, dokud se mu daří a odjet později. Kačka

   Smazat
  3. Anonymní6. února 2013 18:58: Jezismarja, tak takovych lidi je, co odjedou a ani tenhle stupidni titul nemaji...to je zase hloupost tvrdit, ze kdo ma MBA, nechce natrvalo zustat v CR.

   Smazat
  4. Ved to ani netvrdim. Len si myslim ze kto sa da na MBA studium ma pravdepodobne ambicie aj za hranicami republiky alebo v zahranicnych korporaciach v CR a je rád, ked ma titul, ktory je medzinarodne rozpoznavany. (Tiez si nebudem robit trebars LLM ked chcem pracovat ako vyssi sudny uradnik, ale urobim si ho, ked chcem ziadat o pracu v medznarodnej firme ako je napriklad Allen&Overy.) Tí, ktorí si ho kupujú aby boli zaujímaví, to je iné kafe :D

   Smazat
 7. botičkovej titul je fajn, ale asi ušetřím a udělím si ho sama...pro ostatní nabízím za litr, at je na trhu srandotitulů zdravá konkurence

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-) Beru!

   Smazat
  2. super, můžeš si u mě v komentářích vybrat barvu papíru:D

   Smazat
 8. Já bych to nebrala tak vážně. Prodejce je sice blb, ale stokrát větší blb je ten, kdo si to dobrovolně koupí. Nikdo nikoho nenutí si to kupovat, a jestli má někdo zbytečnou tisícovku a hodlá ji vyhodit tímhle způsobem, tak je to jeho věc.
  Akorát podle mě by se dala poslat na něco užitečnějšího!
  Lenka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no ak je niekto málo inteligentný, to ešte neznamená že ostatným to dáva právo ho zneužívať. Ten, ktorý to predáva si zaslúži akurát kopanec do p.... a basu.

   Smazat
  2. WTF?!? Pokud je někdo takovej pitomec, že si tohle s vážnou tváří a v dobré víře, že skutečně získává víc, než velmi drahý papír formátu Ax, koupí, tak tomu nepatří do ruky ani občanka, ani peníze. Protože evidentně nezná jejich hodnotu - je mu jedno, jestli vám například v kavárně za kávu nechá 50 nebo 500 Kč, protože nechápe, co to znamená. Takovým lidem neříkáme "málo inteligentný", ale nesvéprávný a je v tom podstatný rozdíl. Nesvéprávní jsou z toho důvodu, že je nachytáte na libovolné kravině, protože mají spoustu koleček méně, no a právě proto nemají právo rozhodovat o tom, co se s nimi bude dít.

   Osobně nevěřím, že by kdokoliv z těch třiceti ten "diplom" kupoval jinak, než z recese. Mít takový čestný doktorát ze "studia mužského pohlaví" pověšený v ložnici nad postelí, případně třeba na záchodě, no proč ne, někomu se to může zdát zábavné.

   Hlavně mi tu ale, prosím, nenuťte historky o "zneužívání míň inteligentních".

   Kadel

   Smazat
  3. I pokud si to koupili z recese, jsou to hlupáci. Kdyby si stáhli nejakou predlohu z netu a dodelali, nechali dodelat podle svych predstav, maji to podstatne levneji.

   Smazat
  4. to sice ano, ale potom by tam přece chyběla ta lež, že Vám ten papír přišel od uznávané ynštytůce - k nezaplacení :D

   K.

   Smazat
 9. Ono vzdelavani se posledni dobou v nekterych pripadech stalo bohuzel spise byznysem. Staci slozit skolne a ... Snad nejhorsi na tom je upadek prestize tercialniho vzdelani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Terciárního, probůh.

   Smazat
  2. Přišla jsem si nedávno nechat ověřit kopii svého diplomu - ze státní školy - a protože u notáře jsem byla sama, vyprávělo mi osazenstvo s čím vším tam lidé chodí jako maturitními vysvědčeními nebo diplomy. Já tohle beru jako neúctu k lidem, kteří si své čestné doktoráty opravdu zasloužili. Bohužel, stejně jako soukromé vysoké školství beru jako neúctu ke vzdělání. Ne proto, že je soukromé, ale proto, jaké je.

   Smazat
 10. Neví někdo, co znamenají slova extraordinární a eklesticiální?
  Mimořádný a církevní (ecclesia je latinsky církev). Vzhledem k tomu, že třeba v Kalifornii si může založit církev každý, kdo má 12 učedníků - existují tam církve kdečeho, i scifi, cirkvičky a sektičky tam bují jak žampiony - nemá to absolutně žádnou váhu. No ale nekupte to, za tu cenu, můžete to starýmu dát k narozkám, né? Vopravuje záchody, tak bude mít větší rešpekt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Se slovem extraordinární máte pravdu, ale se slovem eklesticiální? Chápu - ecclesia je lat. církev a přenáší se v různých podobách do mnoha jazyků. Ale příd. jméno "eklesticiální" neexistuje. Jediná podobná slova jsou "eklektický" tedy čerpající z původního. cizího a tvoří nový smíšený celek, nebo "ekleziologie" či "eklesiologie", což je nauka zabývající se církví. ne, opravdu není každý paskvil výrazem správně užitým v českém jazyce.

   Smazat
 11. A co čekat od slever.cz :-D

  OdpovědětSmazat
 12. Já bych chtěla být titulovanou znalkyní ve studiu mužského pohlaví :-) To je tak bezva titul, že musí omráčit každého, komu se tak představíte...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kamarádky tím nad dvojkou bílého pobavíte, ale myslím, že každý chlap vezme rychle do zaječích...

   Smazat
  2. Asi stejně tak rychle, jako když zjistí, že ženská nemá smysl pro ironii, nemyslíte? :)

   Smazat
 13. nemali by takýchto podvodníkov zatvárať???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč? On to podvod není, je to jen naprostá zbytečnost. Daleko horší mi přijde, kolik se už našlo lidí, kteří si to koupili. Lidí, kterým se očividně nechce studovat a opravdu si myslí, že koupený titul je ok.

   Smazat
  2. Aha, koupený titul je tedy fuj. A co "regulérní" tituly z pseudohumanitně zaměřených oborů, které jsou odchozeny (bohužel doslova a písmene) poctivě? Co tituly ze soukromých škol, kde je kvalita studia také víceméně pochybná? Netrápí?

   K.

   Smazat
  3. Anonymní6. února 2013 22:47 - zase nekdo, kdo chce filozofovat, misto, aby se bavil nad clankem...

   Smazat
  4. 22:47 vy jste nám ale pseudomudrc :-) kolik jste takových skol vystudoval? Ale už to křupanské užití slova regulární mluví za sebe :-)

   Smazat
  5. 18:43 Hm, hmmmmm, křupan, jistě. Potrefená husa se ozvala, i když Vy budete asi jen husa :-D. Můžu se zeptat, z které pseudofakulty a humanitního oboru jste k nám spadl/a Vy? Každopádně to asi ani tam nebyla žádná sláva. Regulérní nebo regulární, vem to čert, hlavně, že jsem křupan pseudomudrc a Vy do toho vidíte, přičemž ani neumíte správně opsat slovo.

   Nicméně k Vaší otázce - takových škol jsem vystudoval dohromady 0 (slovy nula), studuji totiž školu technického typu, studiem jsem poměrně vytížen a nemám tedy na podobné 3,14čoviny čas. Ještě Vám ušetřím část energie na vymýšlení nějaké plamenné /a jistě důvtipné/ odpovědi - ke svému poznání jsem přišel jednoduchým srovnáním získaných poznatků o náročnosti (jak časové, tak po stránce mentality) studia, získaných přímo od studentů těch pseudooborů. Je to takhle ok?

   Jo a na závěr - Váš oblíbený :-)
   :-)

   Smazat
  6. Emma lesní víla7. února 2013 20:35

   anonym 19"17 bože vy jste debil! A ublížený že, když dokážete anonymně ženě nadávat do hus.

   Smazat
  7. 20.35 - to víte, musel jsem potvrdit tu nálepku křupana. Navážíte se do jiných a čekáte slitování a zlatou medajli, no to mě podrž :D

   Smazat
  8. Anonymní 19:17 a 21:27 Hm, a to se vám máme klanět? :-D Já studuju "pseudoobor" na soukromé škole, ale aspoň nepíšu "regulární" a "medajle" :-D

   Smazat
  9. nechapu proc by si to lidi nemohli koupit jen tak kolikrat koupi neco co stoji vic a je to taky uplne k nicemu. tak proc to odsuzovat ? a ze to nedaj na neco potrebnejsiho reknete mi co....?

   Smazat
 14. To je zase kravina.

  OdpovědětSmazat
 15. A jakej je kromě ceny rozdíl mezi tímhle a soukromou vysokou školou? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. čestný doktorát x bakalář/magistr/doktor to je kurva rozdíl. Ze soukromé vysoké je to byť prapodivný, tak užitý titul, který vás opravňuje býti "magistrem", "doktorem", "bakalářem". S tímhle si můžete vytřít zadek.

   Smazat
 16. Blbec nezaslouží nic, než utrpení. Kdo so KOUPÍ za litr podobnou věc s vážnou tváří a doměním, že to má nějakou (jakoukoliv) váhu, tomu zkrátka není pomoci. Takový si potom koupí i mrkev za litr, protože ta mrkev má magické účinky a mimo jiné mění intenzitu magnetických silových čar v prostoru, kde se zrovna nachází, čili zmírňuje bla bla bla. Stejně tak s někým, kdo si od takového odborníka nechá za peníze poradit např. se zmíněnou homeopatií (další vysoce odborná, prověřená a účinná věc) jen proto, že má TITUL dr. h. c. (HC Sparta asi).

  Osobně na existenci takových pitomců nevěřím, protože i ti nějvětší, co jsem ve svém životě potkal, chápali ekonomické souvislosti (vynaložené prostředky/získaná hodnota) takové volby poměrně dobře, vedomi si samožřejmě faktu, že peníze kadit neumí.

  Čili bych spíš takový článek čekal jen jako kuriozitu ve smyslu "podívejte se, co za hovadinu jsem zase našla", než tu věc s polovážnou tváří prezentovat svému publiku.

  Kadel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Náhodou - dokázala bych vyjmenovat pár čelních současných i bývalých představitelů našeho státu, kterým bych titul v oboru paranormální ekonomie věřila stoprocentně!
   D.

   Smazat
  2. .... no, to máte pravdu. Nezbývá tedy než zjistit, zda si ty tituly dotyční nenechali doručit od pana Kiliána, ono asi nic není nemožné :)

   K.

   Smazat
 17. Už se našlo 50 hejlů, co si titul koupili :-)))

  Diskuse je hustá: http://www.slever.cz/diskuze/vypis-prispevku/?idAction=5082

  OdpovědětSmazat
 18. Ha! Já Vám vyrobím jakýkoliv titul, fakt! Klidně ho i vytisknu...Sice jsem vždy měla z IF dvojku, ale to pude si myslim...Stačí mi pětistovka...za práci a spojené výdaje samozřejmě. Díííky! :)

  Mahtiel

  OdpovědětSmazat
 19. Já bych řekla, že tu nejde tak moc o to, že si to nějaký naivka koupí. Tak ať koupí, jeho věc. Já nechápu, proč by běžný člověk bažil po získání čestného titulu i regulérní cestou, co by z toho jako měl. Takže jestli se někdo chce kochat na zdi touhle blbinou mi žíly netrhá. Horší je to, co napsala blondýna, že někdo zatluče, že jde o titul čestný, koupený. Mám doktorát a tečka. Můžu si hrát na odborníka v jakýkoli oblasti a oblbovat další.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu, můžete oblbovat leda tak blbce, jednak Vás bude prozrazovat titul samotný (dr. h. c. - co to jako je? každej, kdo prošel libovolnou školou se tomu musí leda vysmát), jednak Vás už předem budou shazovat "obory", na které je ten titul vydán. A dotřetice - pokud neumíte poznat pitomce i s platným vysokoškolským titulem, tak Vás toho stejně moc nezachrání. (nebrat osobně)

   k.

   Smazat
 20. obor Youtube Studies... Takhle jsem se dlouho nepobavila, diky moc. M.

  OdpovědětSmazat
 21. Nevím, co je na tom divného... Taky vám nevadí, že dneska už mají tituly úplně retardovaní lidi, školy si hrají na studium, ve skutečnosti vám ten titul taky "v podstatě" prodají, akorát to skryjí za honosné oficiality typu akreditace aj. Je to jen důsledek dnešní doby, jen více obnažený. Viz např.

  http://nazory.eblog.cz/diplomove-prace-za-pakatel-aneb-jak-se-dnes-studuje

  OdpovědětSmazat
 22. Neberte všechno tak vážně a nehodnoťte a neposuzujte druhé. Snad si nemyslíte, že titul z oboru Gaučing management, studium jakéhokoli pohlaví nebo YouTube může mít jiný smysl než recesi, natož aby se jednalo o podvod... Když za to chce někdo zaplatit a koupit takový diplom někomu třeba jako recesistický dárek, nechť to klidně učiní. Nikdo nemá právo ho kvůli tomu zesměšňovat nebo urážet. A pokud máte důvod domnívat se, že je to podvod, je vaší povinností podat trestní oznámení, že někdo prodává diplomy ze studia Gaučing managementu. :-) Hodně štěstí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. povinnost podávat trestní oznámení mají jen orgány veřejné moci, občané nikoliv..

   Smazat
  2. To také není úplně pravda, že... Každý má oznamovací povinnost na ty nejzávažnější trestné činy.. (samozřejmě je to trošku složitější problematika)

   Smazat
 23. Jsem jedna z těch nesvéprávných blbů, co to koupili. Objednala jsem si to právě proto, že jsem předem věděla, že jde o recesi, zjistila si dříve, než jste to sem vše naházeli, jak se věci a souvislosti mají. Jsem svéprávnou osobou, 20 let řídím denodenně bez nehody, platím řádně daně, měsíčně odvádím dost na DPH, nestepuju u lékaře, netáhám od státu státní příspěvky - naopak denodenně živím stát, aby on živil vás. A vy si mě dovolíte takhle urážet? Robert Kilian zvolil směr, který mohl kdokoliv. Stejně tak, jako když jsem dostala před pár lety svůj první pozemek na Marsu, který uděluje certifikovaná společnost. Přesně vím, kde pozemek je a s kamarádem, co pracuje pro NASA teď řeším otázku, kolik po nich budu chít, až mi přes něj projede jejich sonda :) Zatím je tam placu dost, takže pořád jezdí jen okolo, ale už teď vím, že je to jen otázka času a moji potomci pak budou pronajímat poměrně draze kdysi vysmátou marťanskou půdu.
  A proč jsem vyhodila tisicovku za titul, co není titulem? Protože se denně setkávám s pablby s tituly MBA, kteří neumí ze sebe dostat jedino normální větu. Baví mě, jak se tím chlubí na vizitkách. Moje vizitky obsahují pouze jméno, titulem PhDr. se nikde nechlubím, ani na webu. Nyní si ale zcela veřejně na vizitky a na webkách dám dr. h. c. - Sociologie elektronických médií - a budu sledovat, kdo se chytí :) Moc se těším, až se bude šířit informace o mé firmě, kde se bude řešit otázka koupeného titulu. Dávám tomu 2 měsíce.
  A vyhozená tisícovka? Ta mi je fuk, udělá mi mnohonásobně víc, než vložená do reklamy. Nicméně pokud by mi to dělal náš grafik, nákady na něj by mě vyšly stějně (není drahý, jenom stát za zaměstnance požaduje čím dál víc). A doklad Kilián dává. Tak wo co go? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. presne tak.. nebudu tady rozmazavat, ze kazdy, kdo se pohybuje v akademicke sfere vi, ze tento titul je na ozdobu ..trochu zklamanim zustava, ze jej muze udelovat kdokoli, ale to uz vime z navstev nasich prezidentu po ruznych kongresech, kde toto oceneni naopak slouzi jako prestizni zalezitost pro instituci, nikoli pro nositele. Kdo se v akademickem svete nepohybuje, ten proste podobne tituly smele ignoruje, at jsou jakekoli (vyjima MuDr a Ing, u Mgr se zacina lamat chleba, viz soukrome skolstvi, souhlasim i s narustem pseudohumanitnich ved atd.. o MBA netreba se vyjadrovat, mezinarodne uznavany ano, ale koupit jde v pohode)

   Duvod, proc vlastne reaguji, je poukazani kolegyne na fakt, ze ji investovana castka vynese vice jakozto reklama.. toto budiz odpovedi na vsechny ty (pro me nepochopitelne) plamenne reakce o chorych hlavach. Tady bychom se dostali do filosoficke debaty o tom, zda vsichni uzivame sve finance racionalne (auta, domy, byty..jidlo..pomoc bliznim) a pochybuji, ze by kdokoli z nas uspel. Takze me neserte. Svoji (zdanenou) tisicovku muze proste kazdy utratit jak chce.. a stejnetak jako ja si koupim cokoladu, abych si udelal radost, tak si muzu koupit nove lodicky nebo halenku (to teda moc nedelam), ale zrovnatak si muzu koupit titul. A bude mi slouzit uplne ke stejne veci, jako 3. par zlutych bot na podpatku.

   Lehce nesouhlasim s moznosti vyrobeni vlastniho titulu, protoze by se jeho pouzivanim nositel pravdepodobne sam dostal do problemu podvodu (asi bude nejaka pravni definice jako "uvedeni v omyl" - netusim, nicmene uzivani akademickych a vednich titulu ma precejen sva pravidla), zatimco tento, koupeny, se zda byt legalni.. ano prodejce nas lehce klame v ruznych detailech, jako treba ilustracni foto vznikle dva roky pred registraci jeho organizace atd, ale to nemeni nic na faktu, ze je registrovanou organizaci na Floride jakozto "religious and educational non-profit organization providing religious and post secondary school education and degrees" - podle vypisu z floridskeho "rejstriku"

   zbyva jen otazka, zda k udileni takoveho titulu ma skutecne pravo, a ja bych se ani nedivil, kdyby podle americkeho prava mel..

   Smazat
  3. Jste úžasná:)) Výborně napsáno, 100% souhlasím!!

   Smazat
 24. To: "Jsem jedna z těch nesvéprávných blbů, co to koupili."
  Píšete to zcela správně, jste jedna z nesvéprávných blbů. Jestli nevíte, co s penězi, existuje spousta příležitostí, jak jimi pomoci někomu, kdo pomoc potřebuje. Pan Kilian pomoc nepotřebuje, řekl bych. A k těm pozemkům na Marsu, na Měsíci, na Proximě Centauri, případně Tatoonii: Nepřipadá vám divné, že vám někdo dává (prodává) něco, co mu ani náhodou nepatří?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a kdys naposledy nekomu pomohl ty? .....tak vidis, kazdej si muze utracet za co chce a jestli tomu neveris, tak jdi a jako Robin Hood vsem vyber autoradia a rozdej je potrebnym!

   Smazat
 25. no to jsi zase objevila Ameriku... super online průzkum, ale bylo skutečně nutné ho dělat, když je každému na první pohled jasné, že je to jen recese spojená s businessem? OMG...

  OdpovědětSmazat
 26. Tak nevím co je úsměvnější, zda právní povědomí většiny zde diskutujících a nebo ty obory zmíněného Dr. h.c. V každém případě si doma takový titul vyrobit můžete, neboť není nijak upraven vysokoškolským zákonem, nejedná se tudíž o tuzemský akademický titulm podléhající našim zákonům. Jeho užívání by však bylo již sporné (lhostejno zda jen z recese). Protože vykazuje známky pokusu někoho přivést v omyl. Například bez uvedení onoho recesistického oboru. Naopak, zde v dobré víře zakoupený titul je z pohledu našeho práva zcela legální a jeho vážné užívání lze hodnotit pouze jako neetické a dehonestující vzhledem k jeho opravdovému účelu. Takže už jen zvážím nějaký vtipný obor ... :-)))

  OdpovědětSmazat
 27. Dobrý den protivná blondýno, nabízení takovéhoto titulu bez příslušné akreditace nebo IČ již trestné je a tak nabídka kterou zde píšete je daleko více nepatřiční nežli nabídka na serveru slever.cz.

  Každopádně v případě že si titul objednáte, pošleme vám jej zdarma k nahlédnutí

  Jack Pearson
  becomephdnow.com

  OdpovědětSmazat
 28. Je to vše podvod, do doby než dostali peníze se mnou komunikovali. Po obdržení peněz už jsem pro ně byl jen další blb v řadě kterého obrali o cca 2000,- Kč. Už je vážně potřeba na tyhle šmejdy vykročit a dát jim věrni husitských předků řádně na makovici,

  OdpovědětSmazat