Revoluční patent - ošklivý, drahý a zbytečný

Nevím, jak ostatní, ale já spím naprosto nedisciplinovaně. V posteli se převaluju, měním polohu, chvíli ležím na boku, chvíli na břiše, někdy se probudím a mám polštář pod hlavou, jindy ho ve spánku skopnu až do nohou postele. Takže pro mě teda následující výrobek rozhodně není. I když je prý revoluční a patentovaný!

www.polstar-proti-vraskam.cz

Na tenhle zázrak mě upozornila Terka a musím uznat, že předraženější a zbytečnější ptákovinu už jsem dlouho neviděla.

www.polstar-proti-vraskam.cz

Polštář stojí bez desetikoruny devět stovek. No aby ne. Je totiž nejenom revoluční a patentovaný, ale taky luxusní. Aspoň podle prodejce: "Vrchní materiál je ušit z luxusní, 100%-ně jemné bavlněné tkaniny." 

Polštář má pomáhat od vrásek kolem očí. Položí se na běžný polštář. Jeho revolučnost spočívá v tomhle: "...svým unikátním tvarem způsobí, že pleť okolo Vašich očí nebude vmačkávána do velkého polštáře a výrazně tak napomáhá ke zmírnění vrásek."   
 
www.polstar-proti-vraskam.cz

No, nevím.

Možná mám jen nějakou zvláštní pleť. I když s vráskami už taky trochu bojuju, ty kolem očí mám od smíchu, ne od spaní na polštáři.

Navíc si nedovedu představit, že bych dokázala celou noc ležet bez pohnutí, aby byl výřez v polštáři až do rána přesně tam, kde má být. Jedině snad, že bych si ho na hlavu nějak přilepila. Jenže to bych zas ráno mohla mít taky pěkný problém vyčesat si z vlasů lepidlo.

A jak je to s tím patentem?

No, taky nevím. Podle Rešeršní databáze patentů a užitných vzorů, kterou provozuje Úřad průmyslového vlastnictví, žádný takový patent neexistuje. Našla jsem polštář pro vozová dvířka, ramenový polštář, tlakový polštář pro zařízení na měření sil, bicí polštář pro stavy se spodním prohozem a dokonce i tepelný vzdušný izolační polštář pro umělé kvočny. Ale polštář proti vráskám fakt ne.

Celé mi to připadá jako docela ošklivý a hodně předražený polštář, který je úplně k ničemu. Tedy kromě výdělku prodejce, který nejspíš dobře ví, že některé ženy jsou v panice po objevení prvních vrásek ochotné zaplatit za sebevětší nesmysl, když se jim slíbí, že jim vrásky vygumuje.

A na konec jeden vzkaz pro muže: Pokud pořád ještě nevíte, co nám dát k Vánocům, tak tohle rozhodně není skvělý dárek, i kdyby to prodejce měl na svém webu napsáno přes celou hlavní stránku! 

38 komentářů:

 1. Ne, ne, to není možné... Probuďte mě, prosím, ze spánku na tomto polštáři, to se mi fakt zdá:)))

  OdpovědětSmazat
 2. Znam horsi polstar, viz odkaz :-D
  http://tulik.cz/index.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tyjo tak z toho je jednomu až smutno :)

   Smazat
  2. "tulík zabil!"

   :D :D

   Smazat
  3. Tulík rulez! Ten je tak obludný - zvlášť ten oblečený - že ho snad vymyslel nějaký Cimrmanův potomek. Představte si, že po vás v noci šmatá ta vystydlá pracka! A co kdyby to ožilo!

   Smazat
  4. to je tak strašné, že by som chcela vidieť toho blázna, ktorý by to kúpil

   Smazat
  5. Tulík není tak špatný.
   Parta kamarádek jsme jej zakoupily pro nevěstu, jejíž nastávající je často služebně v zahraničí. Prý ho má na gauči, a v objetí sleduje romantické filmy.

   A náš malý tulíka dostal jako dárek k Vánocům. Tulíka jsme si oblékli do tátova trička, aby byla jeho vůně stále s námi, a dělá nám společnost, když je táta v práci.

   Smazat
 3. Já už si připadám divná, ale jsem jedna z těch, co se probudí úplně ve stejné poloze, ve které usne :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nejste mrtvá? ;-)

   Smazat
  2. No tak tohle mě dostalo a myslím rozveselilo na celej den :)

   Smazat
 4. Nějak jsem nepochopila, jak se to má jako do té postele dávat, ale to je jedno. Naprosto mě umrtvil ten příšerný text návodu. Po tomhle už je polštář k ničemu celkem prkotina. Aloisie Trpkošová

  OdpovědětSmazat
 5. Tenhle výrobek mi připomíná "rozprsenku" asi za trojnásobek ceny normální podprsenky, která měla údajně zajistit, aby se ňadra ve spánku (nejspíš zejména na boku) nemačkala na sebe a v "sexy žlábku" se tak netvořily vrásky. Řekla bych že je to přibližně stejná blbost. Ale jestli chcete vidět opravdu úžasné ceny za polštáře, podložky, držadla, sedačky a různé takové vymyšlenosti, zajděte na čumendu do "zdravotních pomůcek". Nebudete se stačit divit, co musí zaplatit nemocní, invalidní a nemohoucí lidé (nebo jejich zdravotní pojišťovny) za blbiny, které by v provedení "pro normální lidi" stály čtvrtinu nebo ještě méně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom s Vámi musím bohužel souhlasit. Sháněli jsme jednou pro otce nástavec na WC, aby měl po operaci kyčle kloub stále v tupém úhlu. Naivně jsem si představovala, že plastový výlisek o výšce 10 cm seženu maximálně za pár stovek. Realita? Nejlevnější stojí 990 Kč, ostatní spíš tak od 1200 do 1600 Kč. Navrhuju Blondýně téma na některý z příštích článků: Proč stojí zdravotní pomůcky asi tak dvacetkrát tolik, než jsou jejich výrobní náklady? Kdo všechno si mastí kapsu na nemocných a postižených lidech?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. Tedy ne že bych tomu extra rozuměl..
   Pokud je to kus plastu, tak ten plast sám o sobě má hodnotu minimální. Ale tam jde o to, že narozdíl od třeba plastových misek, kterých se nasekají miliony, se tady vylisuje jen pár tisíc kusů. Protože těch postižených, co potřebují onu konkrétní pomůcku není zas tolik. Problém je v tom, že se na to musí vyrobit formy, které se rozpočítavají do vyrobených kusů. Když jsou těch kusů miliony, pak je to třeba desetník. Když je těch kusů jen pár tisíc, tak to vzroste..
   Samozřejně něco jiného jsou různé nekalé praktiky různých vydřiduchů. O tom se píše třeba i na Sysifosu.
   A pak různé nadnárodní společnosti a jejich oligarchie, ale to zas není o plastových pomůckách.

   Smazat
  4. Jinak vám navrhuji, abyste četl(y)i stránky jako je ten Sysifos, A2, vlastní hlavou, Zvědavce a jiné podobné stránky a Blondýnu nechal(y)i psát o podobných hovadinách, protože to jí jde. Jen to poslední dobou dost zanedbává. Byly časy, kdy psala každý den.

   Smazat
  5. Kabukimono, chápu pochopitelně desetinásobné náklady na formu pro speciální výlisek z umělé hmoty, nechápu ale desetinásobné náklady na polštářek s dírou vyplněný polystyrenovými kuličkami třeba oproti "podkově" z téhož materiálu. ...A Blondýně její témata neberu, tak se nečilte. :-)

   Smazat
  6. Je pravda, že nástavců na WC se prodá mnohem méně než plastových misek, na druhou stranu nejde o designový výrobek a rozměr WC mísy je typizovaný. Tentýž výlisek se může prodávat řadu let, zatímco u těch misek je přece jen potřeba čas od času zmodernizovat tvar nebo dekor, což jsou náklady navíc.

   Smazat
 6. Já si nemůžu pomoct, byt soulasím, že várobek je naprostá kravina, s rozcupovanim patentu nesouhlasím. Možná jsem nekoukala dobře, ale podle mě tam není uvedeno "patentováno v ČR", ale "patentováno". A bez dalších znalostí by to klidně mohlo být třeba tohle: US7594289 (B1) patentováno v US 2009-09-29 (http://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=US&NR=7594289B1&KC=B1&FT=D&ND=3&date=20090929&DB=worldwide.espacenet.com&locale=en_EP)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Patentovaná věc musí být stejná, tohle je podobný princip, ale polštář je naprosto rozdílný, takže o tento patent nejde.

   Smazat
  2. To není pravda, patent (= technické řešení) je vymezen nároky a ty jsem, přiznávám se, nestudovala. Obrázek je jen ilustrativní. Nezaměňovat s takzvaným americkým "design patentem", který u nás odpovídá průmyslovému vzoru.

   Smazat
 7. No, asi nikomu koupí polštáře nejde o život .....

  OdpovědětSmazat
 8. ... Tenhle blog začal psát někdo jiný ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ty, a proto tě ta tvoje tvorba tak nudí...

   Smazat
  2. MV , co to meleš ?

   Smazat
 9. neuvěřitelné, co se v dnešní době vymyslí za kraviny :)

  OdpovědětSmazat
 10. Toto je pouze podvod a pan Berger z Plzně který se tím chce živit (23 let)to vymyslel aby si nějak vydělal. Samozřejmě patent to nemá.

  OdpovědětSmazat
 11. Sáfryš, nemít to patent, tak si polštář ušiju sama. Výrobní náklady: cca 20 Kč.

  OdpovědětSmazat
 12. Mne na tom prijde zdaleka nejhorsi ta hojne rozsirena formulace "zpusobi, ze se neco nestane". To ten tatar neumi rict, ze tomu necemu "zabrani"? Ach jo...

  OdpovědětSmazat
 13. malinko off topic, ale nemůžu si pomoct :-) http://bydleni.idnes.cz/vanocni-vyzdoba-domu-050-/dum_osobnosti.aspx?c=A121207_182808_dum_osobnosti_web

  Myslím, že bydlenky mají co dohánět :-D nejvíc jsem fascinovaná světýlky s nápisem HO HO HO, to si asi pořídím :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jedna z mých oblíbených filmových scén je z RED, kdy vražedné komando, pasoucí po Bruci Willisovi, rozstřílí celé vánočně našňořené předměstí na třísky. Takhle před vánoci si to pouštím opakovaně: ach ta rozkoš, když se blikající sněhulák tříští!

   Smazat
  2. Ta řada svítících baráků mi přijde jako "vykřičená" ulice v Amsterdamu :-)

   Smazat
 14. Jako dárek se to skvěle hodí, pokud chcete partnerku podnítit k uspořádání razie proti vráskám /všemi možnými způsoby/ a následně se přes všechny krémy, mastičky a ampulky nevidět v zrcadle.
  Dvje

  OdpovědětSmazat
 15. Jsou blbci, kteří vymyslí takový kraviny, nabízejí to k prodeji, vymyslí si k tomu nesmyslnou legendu , ale ještě větší, kdo to koupí!

  OdpovědětSmazat
 16. Taky něco pro pány: http://www.dedra.cz/images/products/large/FC5573-04fbea0d8ba08605bdbb8c6a214a950651.jpg :D

  OdpovědětSmazat
 17. Spím nedisciplinovaně, takže by mi nic nepomohlo. Ale je fakt, že z ležení na boku vrásky u očí opravdu vzniknout mohou - bohužel. Ne ty vějířky, ale mě se udělala taková svislá rýha, jak se obličej při ležení na boku zvarhánkuje na straně jako harmonika.

  OdpovědětSmazat