Televizní noviny o ODS, uprchlicích a drobnohledu

Každý den začínají večerní zprávy na televizi Nova jakýmsi přehledem nejdůležitějších zpráv dne. Bývají tři a měly by mě jako diváka přesvědčit, že se fakt na tyhle zprávy opravdu chci koukat. A dnes ve mně vážně vzbudily zvědavost, i když jsem měla na televizi zrovna docela dost ztišený zvuk.

Televize je vizuální médium, a tak využívá natočených záběrů i různých úderných textů, aby zdůraznila některé informace. Má to výhodu - i málo pozorný divák se dozví to nejdůležitější.

Já se tak třeba dnes dozvěděla, že ODS spadla tak hluboko, že jí museli na pomoc vyjet hasiči.


Pak bylo v televizi něco o jakémsi hodném pánovi, který hledal dvě uprchlice. Asi vykradly banku a byly na útěku, nebo tak něco. 


A pak tam byla upoutávka asi na veselou tečku na závěr zpráv. O dvou holkách, co se jmenují Bögl a Krýsl, a zřejmě se chystají do nějaké reality show, protože mají být pod drobnohledem. 


Je mi jasné, že se televizi podařilo k záběrům pustit naprosto přesně ten jediný titulek, který tam neměl být. Ale vyšlo to docela pěkně, ne?

Jen mě trochu zaráží, jak se takhle hloupá chyba může vůbec v té naší nejvíc nejlepší a nejsledovanější televizi stát. Možná mají v režii na Nově poněkud zvláštní smysl pro humor. Ale stejně bych čekala trochu víc profesionality.

________________________________________

Screenshoty: tn.cz (archiv vysílání, Televizní noviny 3. 11.  2012) 


65 komentářů:

 1. Na zprávy Tv Nova vůbec nekoukám. Je to taková novinářská žumpa, řekla bych a svědčí to něco o tomhle národu.
  Ovšem mám dojem, že TV Nova již není nejsledovanější. Dost ji šlape na paty Prima a řekla bych, že už jí na ty paty i dost významně šlápla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zpravodajství maj ale pořád nejsledovanější.

   Smazat
  2. To asi bohužel ano :-/

   Smazat
  3. Ale na druhou stranu, i když je to strašný, se na tyto večerní zprávy dívám a dívají i spousty lidí.. Na Čt 1 mi vadí, jak při událostech stojí a pochodují (celkově se mi jejich ostatní zprávy libí) a Prima family mě nezaujala. Je to jen můj subjektivní názor. :)

   Smazat
  4. Zprávy Tv Nova je pro mě poslední dobou jedno velké zklamání... Už jen to, že dají do hlavních zpráv reklamu..

   Smazat
  5. Televizi nemám, ale když jsem byla u rodičů, dívala jsem se s nimi na zprávy a film. Z těch Nováckých zpráv mi bylo tak nějak špinavě a malicherně. Fakt jsem z toho měla ošklivý pocit. Ne, žádné velké skandály či provokativnost, ale všechno bylo takové - nemám to slovo ráda, ale tady sedí přesně - up-děné.

   Smazat
  6. Nejhorší zprávy jsou na Primě, to je fakt čistej bulvár, následuje jejich strašení lidí u krimi zpráv a pak naše pseudocelebrity...

   Smazat
  7. A co je to "up-děné"?

   Smazat
 2. To je přesně důvod, proč se na Novu (a na televizi obecně) vůbec nekoukám. Na druhou stranu je vidět, že občas se jim povede i něco jiného než pravopisná či faktická chyba nebo rozplývání se nad zvížátkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a to je duvod proč na ni koukam..protoze tam je vzdy nejakej trapas..vetsinou kouknu na prima a nez začnou VIP ptákoviny tak prepnu na novu a v 20:00 prepínám uplně pryč..

   Smazat
  2. Musím se přiznat, že na ni taky koukám z tohoto důvodu. Prostě vždycky se tam najde nějaký špek.

   Smazat
 3. No bóže, no. Ale psát článek o každém prdu?

  OdpovědětSmazat
 4. a jo, to je zábavný, tohle se povedlo. článek už méně

  OdpovědětSmazat
 5. No Nova, to je případ... nejvíc mě dosává u každý reportáže ta hrozně dojemná hudba, snaha naprosto neobjektivně rekonstruovat událost a vždycky uvést nějakýho pana Nováka, kterej kvůli tý daný události přišel o umělý zuby a chudák neví co si teď počne, když nemá peníze na nový...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo a taky mě dostávaj sousedi - "já je skoro neznal, ale povídá se..." atp. případně "anketa" typu - budou zdražovat benzín, co si o tom myslíte?, a úplně nejlepší je když dojde na nějaké vesnici nebo menším městečku k nějaké rodinné hádce, která skončí smrtí jednoho (nebo dvou) účastníků - a nebojíte se? No, to víte, že jo...

   Smazat
  2. Sousedi jsou nejlepší, to je fakt :)

   Smazat
  3. A vždycky jsou to nepřizpůsobiví hnědočeši nebo aspoň white trash. Snad jsem tam nikdy neviděla slušně oblečené lidi se slušným bytem. Proč? Stávají se nehody jen v nižší sociální vrstvě, nebo se s nimi ta střední nebaví? Hm, kdyby mě oslovili, že jsou z Novy, taky bych nediskutovala...

   Smazat
  4. Geniální je také: "Obviněný je vyšetřován na svobodě, telefonicky jsme se jej snažili zkontaktovat, avšak nebral nám telefon." - následuje ilustrační fotka telefonního sluchátka a vyzváněcí tón, další 4 vteřiny vysílání zaplácnuté.

   Pak taky ukrutně zbožňuju, když si reportéři dovolí hodnotit události ze svého evidentně špatně informovaného subjektivního úhlu. To je masakr.

   No a reportáž o pánovi, který má umělé srdce a těší se na transplantaci, a který byl tou dobou už dva dny mrtvý - to už prostě bude navždy patřit do zlatého fondu.

   Smazat
  5. Zprávy na Nově bojkotuju, celkově na televizi moc nekoukám, a objektivnější je přeci jen stále ještě ČT, takže když už zprávy, tak tam... , ale je to pár měsíců zpátky, co se mi podařilo shlédnout kousek zpráv na Nově a bylo mi z toho tak zle, že jsem se zařekla, že tenhle odpad už nikdy! Vysílali reportáž z nějakého místa, kde ten den uhořel člověk, samozřejmě že se jim podařilo sehnat i nějaké amatérské video, kde byl ten nebožák vidět v jeho posledních okamžicích života, jak se pohlcen plameny z posledních sil snaží dostat z domu ven, padá na zem, někdo se ho snaží uhasit .. a pak dodatek, že muž svému zranění podlehl. A k tomu všemu zněl celou dobu hudební podkres jak z hollywoodského trháku, už jen naservírovaný popcorn chyběl. Ta naprostá absence soucitu, piety, lidskosti, doprovázená snahou o co největší skandálnost nejlépe z co nejbolestivější smrti rovnou v živém vstupu, to je něco tak odporného. Naprosté morální bahno, fakt.

   Smazat
 6. Já zprávy nesleduji vůbec, člověk nemusí být ani jasnovidec a ví o čem budou. Třeba dnes večer se dozvíte o dalším skandálu naší politické scény, uvidíte škaredou nehodu na D1, budeme oslavovat úspěšný rozvod Darinky R., s největší pravděpodobností dojde k nějakým sebevražedným útokům, odhalí se další týrané osoby nebo zvířata, poslechneme si o dalším velice dobře vydělávajícím sportovci a na závěr se dozvíme o narození cca 10 štěňat zasloužilé fenky Boxera:-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aneb o čem nás informuje nova každý večer :)

   Smazat
  2. A to si mají zprávy vymýšlet?

   Smazat
  3. Oni si je nevymyslej?

   Smazat
 7. Na to můžou koukat jen senilní důchodci, bydlenky, co lepí z knih dekorace a jiné osoby s těžce sníženou inteligencí.
  To nejsou zprávy, ale další srdceryvná telenovela.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato ty ses myslitel!!! To urazis docela velkou skupinu svych spoluobcanu, nezda se ti?

   Smazat
 8. Tohle mě včera ve zprávách dost pobavila, máš pravdu, že jim to včera opravdu "vyšlo" :-)

  OdpovědětSmazat
 9. tohle se stává pořád, hlavně když tam ukazujou "mluví tenhle a tenhle", tak nikdy nestíhaj dávat správný popisy...hlavně když tam mluví u soudu nějaká příbuzná oběti a k tomu daj jméno a "obviněný", tak to si toho musí snad všimnout i šeroslepej...ale tak to je prostě nova...si říkám, jestli tam pracuje někdo tak neschopnej, že to nedokáže stíhat, a nikdo to nekontroluje a je jim jedno, co vysílaj...možná obojí...

  ale tvůj popis obrázků mě velice pobavil:D

  OdpovědětSmazat
 10. Tohle jsou fakt clanky uplne o nicem.... klesa to, je videt, ze to uz pise delsi dobu nekdo jinej, skoda. Byval to docela vtipny blog. Zadna slava neni vecna, achjoo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky se mi zdá

   Smazat
  2. Ježiš už jste s tím tak trapný lidi, to se nedá vypovědět, jak mě každý takovýhle deb*lmí příspěvek naštve. Založ blog a piš samé zajímavé články, nebo sem nelez. Si myslíš, že PB je opice z cirkusu, co je tady proto, aby bavila právě tebe?

   Smazat
  3. MV dej si vitamín B, posiluje nervy. Diskuze je od toho, aby lidé vyjádřili své názory.

   Smazat
  4. MV, předpokládám, že PB je zřejmě člověk a blog by měl pobavit, nebo něco zajímavého přinést , co přinese článek o tom jak někdo přehodil titulky nevím a dle ubývajícího množství diskuzních příspěvků nejsem sám , tenhle blog čte stále méně lidí.. není divu.
   A jinak okřikuj si své příbuzné a ne cizí lidi, je to zbytečné a nikdo na to není zvědavý.

   Smazat
  5. Koukám že pro Anonyma z 15:38 bez invence každý argument dobrý, "no to je hrozný, zase mě ta blondýna nepobavila jak já jsem si představoval...." Já třeba osobně NECHÁPU lidi, kteří nepřidají pod článek žádný názor, ale nutně tam musí prsknout to svoje - "dneska je to nuda, je to tu čím dál horší" - to je totiž taky dost nudné, drazí. Sice máte právo na názor, ale nevím, proč nás tady jeho stopadesátým opakováním musíte umořit k smrti. Mimochodem vaše uraženost Anonyme je dost komická. Vy názor ano, jiný nikoliv, no comment.

   Smazat
  6. 18.26 zato váš příspěvek k příspěvku je megazábavný, jaký názor jste přidala vy , kromě toho , že nesnesete záporné reakce na články PB ? úmorná a trapná jste spíš vy

   Smazat
  7. To MV, svůj komentář ve 20.46 beru zpět, všiml jsem si ted níže, že jste dáma co smíchy řve nad přeřeky moderátorů i s chudákem manželem, pak chápu, že jste mentálně trochu jinde a odpouštím vám .... chuděro

   Smazat
  8. Och, zatímco vy jste zde hledal kultivovanou úvahu nad upadající kvalitou tuzemského zpravodajství a byl jste nejen že rozčarován diletantskou kvalitou článku, ale i, a to musím zdůraznit, téměř neandrtálskou mentální úrovní některých komentujících, zejména tou mojí. Nezbývá, než potřást soustrastně hlavou a pomyslet si něco o hovádcích božích. Chápu vaše utrpení a děkuji, že jste mi odpustil. Prosím, prosím, napište taky nějaký článek, jsem celá nedočkava.

   Smazat
  9. MV, prosím nevkládejte mi do úst , co jsem zde hledal, jelikož víte prd...

   Smazat
  10. MV je ta divna pani, co se uz nemuze dockat, az EU konecne zavede svuj software na smirovani toho, co kdo vlozil na internet - myslim, ze to nepotrebuje dalsiho komentare.

   Smazat
 11. Slovní spojení "profesionálové z Novy" se u nás už před lety (ještě za ředitelování železného arbitrážníka) vžilo jako výraz pro naprostý diletantismus a neumětelství. A nutno říct, že po odchodu zmíněného pána nabrala profesionalita na Nově ještě podstatně vyšší obrátky. :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Musím říct, že na zprávy na Nově nekoukám, u mě vede jednoznačně Prima. Takže díky, Blondýno, žes mě jen utvrdila v tom, že Nova už dávno není, co kdysi bývala.

  OdpovědětSmazat
 13. S tvým výkladem by se dalo koukat i na tu Novu...

  OdpovědětSmazat
 14. Svět. Bez. Novy. A. Jejích. Výtečných. Reportérů. A. Plačících. Sousedů. By. Nestál. Za. Nic!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svět. bez. tečky. za. každým. slovem. by. nestál. za. nic.

   Smazat
 15. To první ale asi bylo schválně, to je naprosto - jak by řekla moje 12-ti letá dcerka - hustodémonskykrutopřísné!

  DanielaEr

  OdpovědětSmazat
 16. To je probůh proto, aby lidi věděli, jaká reportáž bude následovat. Bože, bože.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dřív mě bavily články, teď už víc některé diskuzní příspěvky :)

   Smazat
  2. Jojo, to je ta přirozená inteligence lidu. Kterou ovšem na Nově filtrují, jen aby tam, nedejbože, nepronikla.

   Smazat
  3. 12. ledna 2013 - Milý deníčku, právě jsem po 155 přečtení článku od Protivné Blondýny přišel na to, proč psala tak ošklivě o mojí oblíbené TV Nova. proč jen jsem se nepodíval taky na obrázky.....

   Smazat
 17. Náhodou večerní komediální půlhodinka s Novou (říkám jí "moje denní dávka krve a násilí") je nás již vžitou tradicí. Manžel mi dlouhou dobu vyčítal přehnanou kritičnost, ale již se dal zvyklat. Společně řveme smíchy nad přeřeky moderátorů a reportérů, jejich logickými lapsy, neshodě přísudků s podměty, hovorovými výrazy, které ťululumské reportérky suverénně nacpou do svého jinak strojeného projevu. Moje nejoblíbenější jsou scénky s Lucií Borhyovou, která není schopná bez zadrhnutí přečíst slovo, které má více než dvě slabiky a pak Voříškova rezignace na přechylování číselných údajů. Takže z pětačtyřicetiletých mužů jsou již delší dobu muži čtyřicetipětiletí - tím, jak někdo neumí změnit číselný údaj na přídavné jméno jsem se bavila už na základní škole. Dnes je mým neutuchajícím zdrojem humoru zpravodajství TV Nova.

  Za největší perlu poslední doby ovšem považuji reportáž o ženě, která při nehodě v říjnu sjela autem do rybníka a podařilo se jí z něj vyprostit a doplavat ke břehu. Otázka reportérky: "Byla ta voda studená?"...

  LOVE IT!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, máte pravdu, zjistila jsem, že rodiče to mají zrovna tak. A když se tomu člověk poddá, skvěle se pobaví.

   Smazat
  2. Jsem z oboru, takže snad "vysvětlím". Voříšek to má na čtecím zařízení napsané číslem "45letý", protože slovem by se to nemuselo vejít na řádek a stihnout, jak text jede. :) Takže to raději řekne takhle blbě, než aby se spletl a řekl "čtyřiapadesátiletý". :)))

   Smazat
  3. Ano, to je vysvětlení jak někdo v 50 letech ještě pořád nemá vytvořenou tu správnou synapsy (nebo ji už nemá?).

   Smazat
 18. Nejšílenější je Láďa Hruška :)) Po jeho velikonoční perle na Primě příjde určitě vánoční zásek na Nově :)
  Plastiková Borhyová se svým alá tragickým výrazem a vzhledem přestárlé Barbie je taky kapitolka sama pro sebe.
  Musím se smát, když na Primě se vytasí s exkluzivními informacemi podané jen pro TV Prima a ejhle, ty samé informace má za půl hodiny i Nova :))
  A co považuji za vrchol hnusu? Otázky, které kladou např. pozůstalým: Jak se cítíte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždycky přemýšlím, jak by reportér reagoval, kdyby mu pozůstalý řekl " Cítím se skvěle, jsem rád, že ten haj*l umřel, aspoň budu dědit", případně, kdyby jim nějaký repondent na otázku "myslíte si, že řidiči riskují, když nepřezují včas letní pneumatiky za zimní?" odpověděl "Máte pravdu, měli by je všechny postřílet!" - to bych ráda viděla, jak by z toho naší pohotoví investigativci vybruslili.

   Smazat
  2. Ještě zeptám, co měl Láďa za perlu na Primě? - to bylo, jak nějakému reportérovi nebylo vhod, že se ještě nikdo nezabil a dal to na FB? To by mu bylo podobné, on má už o pohledu takový lidsky kultivovaný kukuč a projev.

   Smazat
  3. Láďa http://www.youtube.com/watch?v=cJjcqHOCz_g&feature=fvwrel

   Smazat
  4. Ema Smetana taky nedávno zvracela slovo do studia....

   Smazat
 19. Tak otázky pozůstalým, případně příbuzným při různých zraněních atd. "miluju" taky...
  To si vždycky říkám:" jak by jim, ty deb..., mělo být?"
  Borhyovou nemusím odjakživa, Emmu Smetanu taky ne...

  OdpovědětSmazat
 20. Já zprávy na nově miluju jsou neutuchajícím zdrojem pobavení. Máma mě vždycvky okřikuje ať už si ty cynický komentáře nechám, každý den je to to samé. Naše politika, pohádali se, budou předčasné volby, ne tak vlastně nebudou, přišla nám SMS od Nečase, Topolánek mák má milenku, dvě tři chyby naprosto proti pravidlům Českého jazyka, dík další, tududú, hudba z titaniku, někdo se někde zabil a) jel moc rychle b) nikdo neví proč. Jak se cítíte? Tudududú. exkluzivně pro telvizi NOVA! a nyní malá holčička s deseti rukama, podívejte se na chudáka zrůdičku (hraje osudová) a na to jak je její maminka chudá, od huby si utrhuje, aby se děťátko naučilo hýbat všema deseti rukama... Tdudú. jó dík, diváci, ste moc hodný, díky vašim prachům jí ručičky zmizely, má už jen dvě zdravé a vzkazuje, že ŤĎ.... A nakonec si pustíme nějaké disko z devadesátých let a veverku, která se naučila jezdit na kolečkových bruslích. Ještě jeden umělý úsmě a zůstaňte s námi milí diváci, za chvíli už bude nějaký mega super seriál a vy se dozvíte jestli se paní kozaté rozpadne manželstvía jestli paní Peroxidová vysoudí svoje děti. Amen. Jo a ještě borec na konec!

  Trefilas to, Blondýno.

  OdpovědětSmazat
 21. Je to tu zase... chybovat je lidské a když by ses na toto koukala v americe nebo Nizozemí taky mají moderátory co se přeřeknou a nebo takovou to chybu která se prostě MŮŽE stát... nevím proč z toho dělat vědu... čím dál víc na mě působíš "jakoby" bez chybná dívka...
  hrozně moc mě mrzí že se z tohohle blogu stala PLEČKA pomluv

  OdpovědětSmazat
 22. Tak to byla fakt rachanda jak noha.

  OdpovědětSmazat