Novináři by zpívat neměli


Tak nevím, jestli to redaktor Magazínu Dnes Tomáš Poláček myslí vážně, nebo jestli je to jen nějaká recese. Pokud to opravdu je jenom fór, pak zcela jistě nemám smysl pro humor. Já v tom totiž žádný fór nejsem schopná najít.

Jde o písničku Hitmejkři sváteční. Podle článku na iDnes.cz vznikla proto, že Poláček si potřebuje přivydělat na vánoční dárky, a tak se rozhodl složit skladbu "s hitovými ambicemi" a vydělat na ní milión.

Velmi odvážné.
Skladba vznikala čtrnáct hodin a podle toho vypadá.

Hudba: nic neříkající odrhovačka s kytarou, do které občas zazní nějaká ta rolnička nebo xylofon. Aby to bylo jako že vánoční.  

Text: naprosto zoufalý. Splácat dohromady odkazy na různé vánoční hitovky není vůbec blbý nápad. Mohlo to být skvělé. Jenže se z toho povedlo vytvořit dokonalou frašku. Už první věty mě vážně vyděsily:

Tahle píseň se rodiilááááá v ohromných bolestech tak jako ty, 
s pláčem a křikem nám přináší zázraků miliony....

Refrén je podobně nápaditý:

Teď jsme tu my, 
noste dary, 
přes koruny po dolary. 

Když se k tomu přidají ještě rýmy typu purpůra za bůra, glória z rádia a jiné nápaditosti,  naskakují mi pupínky na obličeji.

Zpěv: strašný. Marně přemýšlím, jestli jsem slyšela někdy něco horšího. Myslím, že ne.  Tomáš Poláček by měl zpívat pouze v sebeobraně a to ještě jen v případě, že se mu podaří získat na svůj zpěv zbrojní pas.

No a klip? Tak ten to totálně dorazil. První část se odehrává ve studiu. Přestože je Poláček v záběru často a neustále otevírá pusu, zpěv a hudba jsou úplně mimo. Ani ve chvíli, kdy před kamerou ťuká do xylofonu, žádný xylofon není slyšet.

Pak najednou sedí v kočáru se spícím dítětem, nejspíš dcerkou, v náruči. Vzápětí se přesouvá do Pařížské ulice, ve které se svým potomkem okukuje výlohy. Později se spolu vydají do jednoho z obchodů, chvíli si prohlížejí vystavené zboží a pak jsou najednou zase zpátky u kočáru, do kterého  Poláček nastupuje se znaveným dítkem a vzápětí z něj zas vystupuje. Nebohou dcerku přitom několikrát drží tak blbě, že jí vykasá bundičku na zádech. Snad pro ni natáčení neskončilo zánětem ledvin...

Shrnuto a podtrženo: Pokud je to recese, pak mi asi něco uniklo. Mám za to, že recese by měla bavit, měla by být vtipná. Když vidím tohle, chce se mi spíš plakat.

Ale jestli je to myšleno vážně, myslím, že ten milión Poláček brzy vydělá. Určitě se najde nějaký mecenáš, který mu ho věnuje, aby už proboha nikdy nic dalšího nenazpíval.

Novináři by prostě neměli zpívat.

72 komentářů:

 1. No je to trapný, ale myslím si, že není třeba tomu věnovat samostatný článek...

  OdpovědětSmazat
 2. to je dost zoufalé tedy :( nechápu jak to vůbec někoho může napadnout vypustit do světa

  OdpovědětSmazat
 3. Tohle je myšleno jako recese, ale Tomáš Poláček je vůbec zvláštně egocentrický novinář. Zrovna dneska jsem se nad tím rozčilovala, už mě ten jeho obličej všude otravuje. Malá ukázka jeho článků :)

  Poláček jede na kole: http://cestovani.idnes.cz/stopem-pres-krvavy-kavkaz-dalsi-sileny-vylet-tomase-polacka-prt-/kolem-sveta.aspx?c=A090716_111620_igsvet_tom

  Poláček zjišťuje, jestli je na kluky: http://xman.idnes.cz/reporter-magazinu-dnes-zjistoval-nejsem-nahodou-na-kluky-pmy-/xman-styl.aspx?c=A090930_130924_xman-styl_fro

  Poláček cvičí: http://xman.idnes.cz/jak-jsem-se-stal-kulturistou-ac-jsem-zhresil-svaly-rostou-pn0-/xman-adrenalin.aspx?c=A110914_112441_xman-adrenalin_fro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Egocentrický novinář? Kde všude vás jeho obličej otravuje? On se cpe někam do bulváru?
   Na rozdíl od spousty pisálků sedících za stolem, je Tomáš Poláček akční novinář, kterej je ochotnej pro reportáž něco podstoupit. Ráda čtu jeho reportáže a baví mě.
   Co vás konkrétně štve na jeho reportáži po Kavkazu? Víte, už ze samý podstaty toho, co dělá, je jasný, že píše v první osobě, v jeho reportážích jsou i jeho fotky atd. Čtěte si Cosmopolitan, když nic jinýho asi nestrávíte...

   Smazat
  2. Tak si to tak neber, Tomáši....

   Smazat
  3. Chachá, chtěla bych se rozčilovat, že mě Poláčkův obličej všude otravuje. U mě doma nic. Ani ťuk.

   Smazat
 4. No a co jako? Blondýno, jestli jsi tak ukrutně vážná a s každý srandy ti naskakujou pupínky na obličeji a máš jiný nepříjemný fyzický projevy, tak se na to prostě vykašli, nechoď na internet a vůbec... radši ani nelez mezi lidi. Pro svoje zdraví očividně uděláš nejlíp, když se zavřeš doma a budeš si číst Jiráska...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyla bych tak ostrá, ale někdy přemýšlím, jestli není dost skličující kolem sebe neustále vyhledávat to negativní a pak se v tom ještě dlouze šťourat kvůli článku. Ale čte se to dobře. :) Narozdíl od 1000 věcí, co mě serou - ty už mě dost serou.

   Smazat
  2. Docent Drápal Vás tam také sere?
   Hagil

   Smazat
  3. @ Anonym 25.11. v 15:ß9: Presne, clanek o Docentu Drapalovi mne fakt rozbrecel (mame 4 kocky a desim se toho, az nektera z nich umre) a zrovna "1000 veci" ctu fakt rada. Jasne, ze mne nesere vsechno, co sere jeho autory, ale je to super poctenicko. Koho to sere, tak at to proste necte.

   Tento clanek od Blondyny mi prijde celkem zbytecny, ale kazdej mame slaby chvilky (i kdyz se mi zda, ze posledni dobou ma Blondyna tech slabych chvilek vic a webu chybi stava).

   Smazat
 5. Že ani nepochopíš vtip a začneš si brát do huby někoho, kdo umí opravdu psát, má smysl pro humor a nápady, to bych do tebe, blondýno, fakt neřekla. No a nebo možná i řekla, když se nad tím tak zamyslím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlasím :) článek je ubohý. Poláček je jeden z velkých novinářských talentů. U diskuse pod klipem jsem se bavila nad reakcemi hlupáků, kteří se nedovtípili, že jde o vtip - a koukám, že PB je jedna z nich :)

   Ale co chceš od paní vkusné a chytré, která už vyplodila i kritiku cyklistů, kteří - TA DRZOST A NEVKUS - jezdí na kole v cyklistickém oděvu :D za příklad jim byly dány holky, co v Dánsku jezdí na kole v šatech XD

   Blondýnu čtu, protože někdy jsou její kritiky a pohled zajímavé - ale její úlety do divného self-absorbed světa jsou nějak časté...

   Smazat
  2. jenže vtip má být vtipný, toto je jen ubohý pokus o něj

   Smazat
 6. Poláček si jen vydělává chléb svůj vezdejší. Pokud u toho působí dojmem magora a zoufalce, pak jen proto, že se přizpůsobuje čtenářům a jejich vkusu. Dnešní magory a zoufalce totiž baví číst o magorech a zoufalcích. Utvrzují se tak, že to s jejich magorií a zoufalstvím ještě není úplně nejhorší. :-)

  Schválně si všimněte, že ty excentrismy neprovozuje sám za sebe, nýbrž vždy pod hlavičkou iDNES. A že to nedělá zadarmo, na to klidně vsaďte fialové kozačky. :-P

  OdpovědětSmazat
 7. Poláčka bych neřešila, je to jenom vtip. On rád vymýšlí různé blbosti a napíše o tom pak článek.
  Dřív mě jeho nápady uchvacovaly, co všechno je ten magor schopný vymyslet :)) Mělo to šťávu, vtip a bylo to intelignentí... ale poslední dobou mě opravdu začíná štvát, že všechno od něj začáná slovem "JÁ", které je v každém řádku tak 2x. Celkem se mu podařilo ze sebe udělat celebritu a to o čem píše upozadnit někam do dalekých krajů.
  Vůbec bych písničku neřešila, přijde mi to podobné, jako jeho reportáž z toho, když si vydělával se saxofonem na Karlově mostu... Předpokládám, že až o tom na Vánoce MF vydá článek, asi tě tam zmíní...

  OdpovědětSmazat
 8. Začíná mi vadit výraz "naskakují mi pupínky" - P. T. Blondýno, zamysli se nad svým stylem, upadáš stále více do svých vlastních klišé. Jinak stran mistra Poláčka s Tebou souhlasím, vo tom žádná.

  OdpovědětSmazat
 9. Blondýno, sorry, ale nemůžu si pomoct - jste BLBKA.
  Lenka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá Lenko,
   v rámci zdravé diskuze si udržujte odstup, pokud se vám něco nelíbí, napište konstruktivní kritiku. Já také s autorkou stránek v lecčem nesouhlasím, ale není to důvod, abych jí psala nenávistné komentáře, kde si chladím žáhu (mimochodem: nepomáhá to).
   Autorka má zakoupenou doménu a má právo (pokud neporušuje práva jiných) si sem psát, co chce. To, že nějak interpretovala video na Youtube, nikterak doplněné komentářem (který by osvětloval účel), není důvod k ošklivým nadávkám.
   Přeji hezký den a doufám, že příště s vzdáte vzteku kvůli takové malichernosti,
   M.

   Smazat
  2. Máte pravdu Lenko, v tomhle případě je blondýna blbka a pisatelka nade mnou je blbka též muhehehe.
   Sandruš

   Smazat
 10. Ano je to hovadina první kategorie,ale beru to jako recesi. Tomas polacek mi nevadi, ja se s nim v mf (a to ji čtu pravidelne) nesetkavam a hlavne si ho nevybavuji. S vetsinou tvych clanku souhlasim,ale tento je naprosto zbytečný.

  OdpovědětSmazat
 11. Jestli to má bejt recese, tak souhlas s blondýnou, je to zoufalý.

  Jestli pan Poláček chystá bombastickej článek na téma Jak za 14 hodin vyrobit hit, tak mu to taky nevyšlo.

  BTW: Nedávno ve Víkendu na Nově udělali to samý, udělali reportáž, že i laik bez hudební průpravy může mít hitovku. Ale znělo to asi tak tisíckrát líp, než tadle slátanina.

  OdpovědětSmazat
 12. Zní to jako když Tomáš Matonoha alias Tomi Paci zpívá "Vsákneš se do mě jako déšť " :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Héééj, na Paciho mi nesahejte! :D

   Smazat
  2. Jó, naprostý souhlas. Tomi Paci je velký umělec.
   A tady to jde do kytek. Už si ani nepamatuji, kdy jsem se u blondýnina článku opravdu pobavila.

   Smazat
 13. Ani na to nebudu klikak. Pokud je to recese, pak ok, také mám na yt videa, ve kterých věštím z ruky, ale pokud za to chce někde nějaké prachy, tak by si zasluhoval přes držku, jako řada jiných umělců a to u těch žel slavných, co chtějí prachy za zoufalost a ještě si stěžují, že prej jim to lidi stahují a kradou..no možná nějaké ovce, já poslouchám hudbu, ne sra...

  OdpovědětSmazat
 14. Je vidět, že už asi není o čem psát..., Tomáš Poláček to právě možná dělá proto, aby bylo vidět, kolik lidí nechápe recesi... Mně se Poláček líbí, právě proto, že není tak ukrutně vážný a umí si ze sebe udělat srandu. O jeho inteligenci nepochybuji a fandím jeho humoru. A že je egocentrista? Proč ne..

  OdpovědětSmazat
 15. O Tomáši Poláčkovi jsem v životě neslyšela. Tahle písnička i klip na mě působí jako recese. Není úplně povedená (vsadím se, že ji fakt začnou hrát jako vánoční radiový hit), ale už jsem viděla horší. Jsou tam velmi jasné odkazy na jiné vánoční hity různých zpáváků a skupin, a jasné sdělení, že tyhle písně vznikly jenm kvůli výdělku. Smysl textu je stejně hluboký, jako ve všech odkazovaných hitech.

  MoK

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to pardon, ale sdělení, že odkazované vánoční hity vznikly kvůli výdělku - to je trochu přes čáru. Smysl textu srovnávat s hloubkou Hej Mistře, Purpura nebo Medvídek z Bogoty - to snad ani nemůžeš myslet vážně, ne????

   Smazat
  2. Ty jsi nejspíš nepohcopil/-a, že tady neříkám svůj názor, ale co říká text zmiňované písničky. A nevím, kde srovnávám "smysl textu s hloubkou" - nemluvě o tom, že tohle sousloví samo o sobě nedává vůbec žádný smysl.
   Pro tvou informaci - budeš se divit, ale většina písní vzniká kvůli výdělku :) Zvlášť vánočních :) Ale pro někoho je holt těžké takovou realitu přijmout

   Smazat
 16. Je to recese, a z tohoto pohledu se mi to líbí. Poláček je výborný novinář a pro své články často nasazuje holý život ;). Tak jako není zpěvák, tak není cyklista, není kulturista, není gay...ale prostě to opět zkusil. A opět pobavil ;)

  OdpovědětSmazat
 17. Tomáše P. sleduju pár let.Je schopný vymyslet i uskutečnit věci nevídané, nebývalé, a málem i neuskutečnitelné. Má štěstí, poněvadž na co sáhne, troufám si říct, se mu i povede.
  Moc ráda čtu jeho reportáže v MFD, sleduju ho ve sportu, tanci, atd.
  A z Hitmejkrů bude Vánoční HIT, aspoň to tak vidéím já....
  Ilsa H

  OdpovědětSmazat
 18. Na Tomáše mi nesahej, Blondýno :). Kromě toho, že je to blázen, který je schopen jet stopem do Číny, umí pak všechny svoje zkušenosti skvěle podat v článcích... a že z toho má peníze? Vy byste to dělali zadarmo, kdybyste měli možnost svoji dobrodružnou a recesistickou povahu zpeněžit? :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že by to dělali zadarmo, nejsou přece k*rvy! Mimochodem, ty peníze, co většině z nás přistávají každý měsíc na účtu, jsou za co...?

   Smazat
 19. No já si zase myslím, že protivné blondýny, které zjevně ani nepoznají rozdíl mezi recesí a parodií, by se neměly pouštět do hudební kritiky.
  Vždyť z toho čiší na sto honů, že se jedná o parodii na různé vánoční hity, používající až do trapnosti různá klišé, jejichž jediným účelem je vydělat autorovi veliké peníze. Ano, i parodie může být ne příliš povedená (parodie by neměla trpět takovým nedostatkem řemesla jako tato), nicméně kritizovat ji tímto způsobem je stejné, jako kritizovat Limonádového Joe ve srovnání se Sedmi statečnými.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Parodie bývá vtipná. Tato hrůza vtipná není. Je to ubohé a neposlouchatelné. Ať to bylo myšleno jakkoliv.

   Smazat
 20. J myslim, ze nejhorsi na tom je, ze je to nudny...

  OdpovědětSmazat
 21. Mě to třeba připadalo vtipné :-)

  OdpovědětSmazat
 22. Beeránkuu náš, právě jsi dobeeečeeel

  OdpovědětSmazat
 23. Tvé články mám moc ráda, ale tohle je přešlap vedle. Působí to dojmem, že už nemáš o čem psát a tak rýpeš do všeho, co ti přijde pod ruku. Než takovéhle články, tak raději žádné.

  OdpovědětSmazat
 24. tak tohle jsi teda určitě nepochopila Blondýno ;) ta recese je tam úplně jasná, kór když je to od Poláčka

  OdpovědětSmazat
 25. Příklad mnohem lepší recese je tady:
  http://www.youtube.com/watch?v=hFgVCLdXZfA
  I ten zpěv jim jde o dost líp.

  OdpovědětSmazat
 26. Vážení, překvapuje mě, kolik je tu negativních reakcí a nadávek blondýně. Pokud jsem text správně četla, napsala, že se jí nelíbí písnička, klip, hudba ani zpěv, ať je to recese nebo není.

  Je blbka proto, že má vlastní názor a něco se jí nelíbí?

  Hodnotíte osobní blog poněkud hystericky!

  Navíc to není vůči autorce fér, ona si zde skutečně může psát co chce.

  Ještě bych tak pochopila, kdybyste hodnotili námět a obsah článků na profesionálních webech, kde je píšou profesionální a placení novináři. Podobné reakce na osobním blogu mi ale přijdou opravdu zcestné.

  VZKAZ PRO BLONDÝNU: Nevšímej si těch blbců a piš dál, já tě čtu ráda!

  Katka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně přijde zase poněkud zcestná Vaše reakce. Blondýna si může psát, co chce a má právo vyjádřit vlastní názor a to, že se jí něco nelíbí... a za to podle Vás rozhodně nemůže být blbkou. Pro čtenáře ovšem očividně platí úplně odlišná kritéria - za to, že píší, co chtějí a vyjadřují, že se jim třeba něco nelíbí, je nazýváte "blbci".
   Kdyby to tu fungovalo tak, jak by se Vám líbilo, prostor pro komentáře by byl ve výsledku naprosto zbytečný.

   Smazat
  2. Pokud vadí negativní reakce na článek, tak bych navrhovala zrušit diskuzi a je to!

   Smazat
  3. Jsem pro zrušení všech diskuzí, případně zavedení tzv. pozidiskuzí , kde jsou povoleny pouze souhlasné a pochlebující příspěvky..

   Smazat
 27. Dovolím si nesouhlasit s větou "Novináři by prostě neměli zpívat." Pokud novinář zpívat umí, ať klidně zpívá. Ať nezpívá ten, kdo to neumí, bez ohledu na své povolání. Ano, pan Tomáš Poláček rozhodně není žádný Pavarotti, i když své příznivce si jeho klip bezpochyby najde. Už jsem slyšela i viděla mnohem větší hrůzy, které byly navíc myšleny smrtelně vážně.

  OdpovědětSmazat
 28. Novináři by prostě neměli zpívat, a co sedláci, co hokejsti, co fotbalisti, kuchaři, policajti , mamimky, babičky, ti všichni by podle blondýny asi neměli zpívat, kdyby natočili klip jako poláček za 14 hodin. Kritika mi připomíná půlnoční králoství, kde se zakazuje zpívat. Blondýna patrně kromě strohého popisu a jednostranné kritiky nic neumí. Takže nám tu napsala takovou pomluvu pisničky, která není vůbec špatná, za jakých podmínek vznikla a kdo ji nazpíval. Podle názoru blondýny by si měli všichni kdo nemají geniální hlas a geniílího autora lehnout na gouč chlastat pivo a číst noviny. Čekal jsem že v textu blondýny najdu nějakou vtipnou narážku, či krtitiku který se zasměju, ale tahle kritika je fakt nuda. A reaguju a ztrácím čas tímto textem proto, abych tu napsal aby blondýna radši už nic nepsala, neb takovýmhle textem akorát všichni ztrácíme čas. howgh

  OdpovědětSmazat
 29. Promiňte, ale neznáte Tomášův styl. Já se řezala od začátku až do konce :D Ale odpouštím Vám, jste totiž skvělá :)

  OdpovědětSmazat
 30. Poláčka mám moc ráda, vždy čekám, co zase vymyslí a těším se na to. Sice jsem si písničku pouštět nechtěla ale nakonec jsem to udělala a smála jsem se celou dobu. To je přesně on. Doufám, že se písnička stane vánočním hitem, Tomáš bude mít ten milion a pak o tom něco veselého napíše :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. moc mě potěšil tento příspěvek, jsem rád, že existují přejicí lidé, narozdíl od blondýny. RS

   Smazat
 31. A někteří novináři by neměli ani psát :-)

  WorldByBella

  OdpovědětSmazat
 32. Nevíte, kde bych sehnala podobnou mikinu, jako má Tomáš Poláček? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://www.psylofashion.com/cat-142-SweatersHoodies.aspx

   Smazat
 33. Náhodou je to naproslo SUPER!!! Tomáše Poláčka strašně ráda čtu a jsem ráda, že ho konečně vidím i takhle Moc pěknej chlap! ;-)

  OdpovědětSmazat
 34. Blondýna se nám stylizuje do takovýho Ferdy mravence, kterej všemu rozumí.
  Kdyby znala reportáže T. Poláčka, tak by nikdy takovouhle slátaninu nemohla napsat. Navíc si jako uvědomělá občanka všímá i toho, že prý holčička má vyhrnutou bundičku a může dostat zánět ledvin. Koukla jsem se na klip 3x a nikde to nevidím. Holčička má růžový tričko, takže to blondýně přišlo asi jako kůže. Blondýna i zcela vážně bere to, že si prý Poláček potřebuje vydělat milion, a proto tahle písnička vznikla. Svatá prostoto...

  Blondýno, sakra, co nějakej smysl pro humor? Jasně že jeho zpěv není nic moc, klip taky nic převratnýho, ale zkus si nejdřív o T. Poláčkovi něco vygooglovat, přečíst pár jeho článků, a až pak se pusť do kritiky.
  Chápu, že asi musíš plnit nějaký normy v podobě článků vůči svým inzerentům, ale radši se prosím tě vzdej těch pár korun, než abys plácala takový kraviny.
  Myslím, že umíš psát líp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1. Holčička má několikrát v klipu vyhrnutou bundičku. Nemá nahý záda, ale vyhrnutou jí má!
   2. Poláček dnes na videochatu iDnes.cz několikrát zdůraznil, že písnička NENÍ RECESE!
   3. Písnička stojí za houby, ať je za ní kdokoliv, nejde o to, že ji udělal jakejsi Poláček, ale o to, že je fakt hrozná.
   4. Normy vůči inzerentům? Proboha, anonyme, na jaký planetě žiješ???

   Blondyyy, nenech se otrávit hlupákama!

   Smazat
  2. 1. Sama blondýna začala s vyhrnutou bundou a dělá z toho tragédii - něco ve smyslu - podívejte se na toho otce, zpívat neumí a o dítě se taky postarat neumí, ještě dostane zánět ledvin
   2. Milej zlatej, vy si fakt myslíte, že ten člověk je padlej na hlavu? Že se jako někdy minulej tejden vzbudil, kouknul na svůj bankovní účet, zjistil, že z toho asi dárky nenakoupí, a tak rychle složil písničku a hodlá na ní během toho měsíce, co zbývá do Vánoc, vydělat milion??
   KDE TO ŽIJETE???
   3. O normách vůči inzerentům vím kulový, ale mám takovej pocit, že blondýna se snaží plnit nějakej plán, když plácá takový nesmysly...

   Smazat
  3. Ad 1. Pěkná demagogie. Napřed napíšeš jak je blondýna hloupá, že dítě nemá nahý záda ale růžový triko. Když ti na to někdo odpoví, že dítě má doopravdicky vykasanou bundu tak napíšeš, že blondýna s tim začla sama :-)))) Prober se!

   Smazat
 35. Článek na houby a diskuze ještě víc.

  OdpovědětSmazat
 36. No konečně jsem to pochopila, ať je ta písnička jakkoliv blbá, Poláček je bůh, takže Blondýna je mimo, když jí se nelíbí. Achjo.

  OdpovědětSmazat
 37. http://kultura.idnes.cz/polacek-z-mf-dnes-ve-videochatu-o-vanocnim-hitu-fqb-/hudba.aspx?c=A121126_104841_hudba_jaz

  Zvláštní, pan Poláček při chatu o tomdle skvostu nevěděl o kritických ohlasech. Ale už den předtim na facebooku linkoval tendle blondýny post :-))))

  OdpovědětSmazat
 38. Písnička i klip mně nechávají celkem chladnou ,shlédnutí mi žádnou újmu nezpůsobilo, ať už myšleno jakkoliv.
  Asi by neškodilo trochu nadhledu .

  OdpovědětSmazat
 39. Je to novinařina. Je to experiment, jaký by možná vyzkoušela spousta lidí, jen nemají možnost o tom napsat. Když jsem ještě dělal ve zpravodajství, jednou jsem udělal pokus, kdy jsem na tržnici (už nevím, kde to bylo, možná někde u Dejvické) v zimě prodával JAKO psí sádlo a měli jsme schovanou kameru a zkoušeli, co na to lidi, jestli zavolají policajty atd. Bylo to v době, kdy se hodně mluvilo o tom, že to tak dělají jisté skupiny obyvatel. /Pavel

  OdpovědětSmazat
 40. Já si nemyslím, že je to vtip. Já si myslím, že se autor ožral a tohle z toho vzniklo.

  OdpovědětSmazat
 41. Dnes jsem četla článek v MF Dnes k tomuhle "dílu" a sám autor uznává, že se to moc nepovedlo... Tak nejen PB.
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 42. když může zpívat i Myslivcová, může už zpívat fakt každý...:(

  OdpovědětSmazat
 43. Ale já se ho mysím zastat, vydržela jsem to chvilku poslouchat a slyšela jsem autorovo přiznání ...medvídka z Bogoty, kašleme na noty... :)

  OdpovědětSmazat
 44. Slečna, která psala tento článek to asi skutečně nepochopila :D...

  OdpovědětSmazat
 45. Neznám Poláčka, mám pochopení pro jeho nekritický fanklub...

  ...ale principem parodie je přetvoření všeobecně známého díla (žánru) do směšné, zdůrazňuji směšné podoby, která originál významově doplňuje, satiricky kritizuje jeho nedostatky apod.

  Parodie má obstát jako samostatné, nové dílo.

  Nemyslím si, že se tento hudební pokus pana Poláčka zapíše do historie parodií, neboť nevnáší do kontextu nic nového, natož vtipného. Že jsou vánoční komerční hity hloupé, všichni víme, autor bohužel nesděluje žádnou informaci - což by jako novinář měl.

  OdpovědětSmazat