Horský pramen do každého paneláku!

Objevila jsem zázračný výrobek! Fakt. Teď se k lepšímu změní minimálně celý svět. Je to revoluce!

Jmenuje se to Flaška a je to prostě skleněná lahev s korkovým špuntem nacpaná do nějaké ponožky. Ale v žádném případě to není obyčejná lahev! Je kouzelná!A protože je kouzelná, stojí taky takové prachy. Dvanáct stovek za půllitrovou lahev nacpanou v neoprénu a ozdobenou pár kamínky. Hmmm.


  
Kouzlo první: Do Flašky se nalije obyčejná voda z kohoutku a po pěti minutách se promění na horský pramen. Za těch pět minut se prý  "vliv škodlivých látek v původní vodě eliminuje až o 45%. Kdo by chtěl pít chlór."  Poznámka Pb: A kam jako ten chlor a ostatní škodlivé látky z té zavřené lahve zmizí? 

Kouzlo druhé: "Voda z FLAŠKY dokáže Vaše tělo lépe hydratovat. Díky přeměněné struktuře (sníženému povrchovému napětí vody), dokáže Vaše tělo vodu lépe vstřebat a každá buňka ve Vašem těle je více hydratována."  Poznámka Pb: Škoda, že jsem se líp neučila fyziku, ale i takhle mi to připadá jako naprostý nesmysl.  

Kouzlo třetí: "Technologie programování skla promění nejen vlastnosti vody a její kvalitu, ale též chuť. Budete si připadat, jako když pijete vodu z horského panenského pramene. FLAŠKU ocení opravdu každý!" Poznámka Pb: Horský pramen do každého paneláku!

Kouzlo čtvrté: "Flašku můžete použít doma, v práci, při sportu, v kanceláři, při rekreaci, v autě, na lodi..."  Poznámka Pb: A taky ve vlaku, při koukání na televizi, při čtení knih, na návštěvě, je to prostě všestranně použitelná lahev, a takových jsem určitě ještě moc neviděla. 
Tahle věc je vyrobená z obyčejného skla. Ale pozor. Pak se tohle sklo naprogramuje. A získá zázračné vlastnosti. Ty popisuje autor webu v části nazvané Orgonové zářiče - technologie programování křemíku. A píše tam: "Technology of Programming Silicon (TPS) byla vyvinuta společností Flaška d.d. na základě devítiletých zkušeností. Technologie je založena na kumulovaných poznatcích vědeckých průkopníků, jakými jsou Dr. Wilhelm Reich, Viktor Schauberger, Masaru Emoto a další. Pro TPS technologii jsou k nám dodávány láhve ze sklárny v severní Itálii.  Programování skla a související vylepšování vlastností vody jsou relativně neznámé oblasti... 
...křemík ve skle láhve je složen z molekul a každá molekula nese nějakou informaci, která se pak pomocí paměťového efektu vody nahraje do vody, kterou do Flaška láhve nalijete...."


Takže tady máme orgonové zářiče, vědecké průkopníky a zázračnou technologii, o které se všudemožně na stránkách prodejce zázraku i na jeho facebookové stránce tvrdí, že jde o patentovanou technologii.

Takže popořadě. Orgonové zářiče -  právě jsme se dostali k totálnímu alternativnímu šarlatánství. Orgon je údajně jakási oživující energie. Prý je vědomá a disponuje inteligencí. Termín orgon vymyslel Wilhelm Reich. Když jsem se o něm i o dalších výše jmenovaných vědeckých průkopnících snažila najít víc, vždycky jsem jen došla k tomu, že spíš než o uznávané vědce a průkopníky čehosi, jde o takové ty šikovné pološarlatány, kteří umějí dobře okecat kdejaký nesmysl. Podle webu Sysifos.cz byl Reich dokonce považován za podvodníka, byl obžalován a odsouzen. Úřad pro kontrolu léčiv v USA potom jednoznačně prohlásil, že žádná orgonská energie neexistuje. 

Od orgonu je jen kousek k orgonitům, do kterých už jsem se jednou obula tady.A jak je to s tou patentovanou technologií? No, nijak. Dívala jsem se do národní databáze patentů a průmyslových vzorů na webu Úřadu průmyslového vlastnictví a do mezinárodní databáze na webu Evropského patentového úřadu, a co myslíte? No nemaj to tam!

A zaráží mě i spousta dalších věcí. Třeba to, že na webu Flaška ani na facebookovém profilu jsem nenašla tu lahev vyfocenou jen tak bez obalu. Vždycky má na sobě tu nesmyslnou ponožku, které říkají bavlněný ochranný obal, nebo ještě šílenější obal z neoprénu. Možná je to tím, že ukázat úplně obyčejnou lahev s korkovým uzávěrem by nepůsobilo tak tajemně. Nebo tím, že by bylo jasné, že podobné lahve vyrábí kdekdo a že jejich cena se pohybuje v řádu desetikorun.

Nemám detailní znalosti kvantové fyziky a dalších záhadností, ale i tak mi připadá celé tohle prapodivné divadýlko kolem Flašky jako jedna opravdu veliká blamáž. Chápu, prodávat obyčejnou skleněnou lahev se špuntem zabalenou v neoprénu za dvanáct stovek, na to by asi moc zákazníků neskočilo.  Ale tvrdit, že lze naprogramovat sklo tak, aby měnilo a čistilo vodu, a ještě do toho zamíchat patent, orgony a šarlatány, není to už trochu moc?

__________________________________________________________________


Všechny fotky jsou z webu mojeflaska.cz a z facebookového profilu firmy

106 komentářů:

 1. To snad nemyslia vazne! Rada by som videla debila kto si to kupi.MJ

  OdpovědětSmazat
 2. Ja nevim, ale tohle uz je fakt pres caru..to by snad slo normalne dat k soudu jako podvod a lziva reklama ne? Navic kdyz ani nemaji patenty kterejma se ohanej, to taky smrdi peknym pruserem. Myslim ze minimalne za nahlaseni COIce a nejakymu sdruzeni proti klamani spotrebitelu (pokud neco takovyho je) by to stalo..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemají patent, ale mají potvrzení o zdravotní nezávadnosti, to snad stačí, ne? Kdo by se zaobíral účinkem :-) :-) :-)

   Smazat
  2. Vy byste taky všechno žaloval a nahlašoval...čím Vám ublížili? Samozřejmě, že je to blbost, ale taky dobrý podnikatelský záměr.

   Krom toho si myslím, že vydělávat na blbcích není nemorální.

   Lukáš

   Smazat
  3. A tohle je třeba také morální? Některé věci si normální smrtelník ani ověřit nemůže a když to doporučí třeba i lékař..
   http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1348318242

   Hlavně že se vydělá a ostatní, co uvěří, jsou blbci, že?

   Smazat
  4. Ale já netvrdím, že je to morální.

   A pokud si budu kupovat technicky složitější přístroj, jako neinvazivní analyzátor krve, o kterém jsem nikdy neslyšel, budu o to opatrnější a něco si o něm zjistím, než za něj vyhodím peníze. Vy ne?

   Lukáš

   Smazat
  5. Abych to upřesnil - nemorální je prodávat něco, co člověk kupuje v naději, že ho to např. vyléčí. Ale prodávat Flašku, kterou si koupí jen idiot podle mě je zcela v pořádku.

   Lukáš

   Smazat
  6. Kupovat ho nemusíš. Ale až tě na něj pošle zblblý doktor a ty umřeš, protože ti dají blbé léky, tak se budeš divit. :D
   Ale prodece si pomne ruce. Nemáš být přeci blbý a máš znát chemii, fyziku, mít svou laborku a být i lékař.

   Smazat
  7. Dokud tu budou lidé, co si myslí, že vydělávat na něčí neznalosti, nebo slabosti je v pohodě, tak budou i tihle šejdíři se sebou spokojení.

   Smazat
  8. Médeo, to, co popisujete s doktorem, je něco úplně jiného. Když mě doktor pošle na vyšetření, je zcela jiná věc než když si já koupím nějaký přístroj.
   Já to beru tak - věříte, že cokoliv Vám kdokoliv z Vašich známých řekne, je vždycky stoprocentně pravda? Pokud ano, Vaše blbost, ale většina lidí asi všem vždy nevěří každé slovo. Ale je zajímavé, že někteří z nich věří naprosto neznámé společnosti toto. A je to jen a jen jejich hloupost.

   Smazat
  9. Jste úplně mimo. Ochrana spotřebitele funguje asi tak, že vy si kupujete něco, a musíte to konkrétní "něco" dostat.

   Pokud prodávají (a zákazník si kupuje s tím vědomím) flašku, která upravuje vodu, a ve skutečnosti se tak neděje, je to prostě podvod - dodaný výrobek nesouhlasí s objednaným.

   Pokud je v kupní smlouvě "flaška upravující vodu", je to podvod. Pokud jsou chytří a prodávají "flašku - lahev v originálním obalu", jedná se pouze o klamavou reklamu, což je taky postižitelné.

   Smazat
  10. Lukáši, Lukáši vy si fakt myslíte, že každá ptákovina je "dobrý podnikatelský záměr"? Víte vy vůbec, co je to podnikatelský záměr?

   Smazat
 3. Na horský pramen z flašky sice nevěřím, ale americkému úřadu pro schvalování léčiv už vůbec ne.

  OdpovědětSmazat
 4. https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152148580765019&set=a.10150203998055019.449905.10150133243270019&type=1&theater
  Ty lidi nechápu!! :P

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jo. Prodat křivou lahev (=zmetka) v neoprenu za takový peníze je paráda.

   Smazat
 5. Jak jsem bez z ní mohla do teď vůbec žít ?! :D

  OdpovědětSmazat
 6. A to, ze voda nemá paměť, se dokázalo už dávno. Nebo ze by na to výrobci, zivocichove s pamětí, zapomněli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl na to zjevně i Luc Montagnier, nositel Nobelovy ceny pro rok 2008 za medicínu a fyziologii, zabývající se pamětí vody.
   Mimochodem - proudový orgán/postranní čára u vodních živočichů je přece závislá na "paměti" vody taky.

   Smazat
  2. Luc Montagnier dostal nobelovku za vyzkum HIV viru. A kdyz se podivate na seznam jeho publikovanych praci, neni tam nic o vyzkumu pameti vody. Nejkontroverznejsi prace se zabyva vymenou radiosignalu v DNA...

   Postranni cara u vodnich zivocichu je zavysla na tlaku, proto je to take proudovy organ. S pameti nijak nesouvisi...

   Smazat
  3. Když už se snažíte vystupovat jako "všehoznalý inteligent", tak si alespoň zkontrolujte pravopisné chyby.
   ZAVYSLA - takovou hrubku by neudělal ani můj syn, který navštěvuje 3. třídu základní školy.

   Smazat
  4. http://en.wikipedia.org/wiki/Water_memory a doporučuju i dokument Horizon http://www.youtube.com/watch?v=vcBHKMJDHaU
   voda prostě paměť nemá!

   Smazat
  5. Našla jsem http://arxiv.org/abs/1012.5166
   V podstatě jde o to, že viry, bakterie a další látky vyzařují radiovlny, které pak ovlivňují okolní molekuly a tvoří speciálně organizované struktury i po mnohonásobném zředění (to by měla být rovněž podstata homeopatie).
   Co se týče postranní čáry, tak např. žraloci údajně podle rozkmitání molekul vody dokáží v oceánu vystopovat kořist i po mnoha minutách. Ale nevím, já viděla žraloka maximálně přes televizní obrazovku.

   Smazat
  6. Zajímalo by mě, co asi tak ovlivní na atomu kyslíku a dvou atomech vodíku?
   Jinak ano, kořist tím, že uniká vytváří ve vodě proudy a žralok podle nich pozná kudy plula, není to tak, že by si voda pamatovala chobotnici co tudy před chvílí plula a pak to žralokovi řekla.

   Smazat
  7. Ovlivnění vibrace spinů? To radiosignál zvládne. Pokud rozumím tomu jejich vysvětlení, pak jde čistě o energii, žádná trasmutace prvků.

   Smazat
 7. No ne! Konečně mam v tý hnusný začouzený Praze možnost užít si kousek stoprocentní přírody díky zázračný vodě z "horského panenského pramene"! A navíc ještě díky cenově dostupný designový lahvi. Jdu to rychle objednat, aby mi to náhodou nevyprodali!

  OdpovědětSmazat
 8. Neříkali nám náhodou v hodinách chemie, že se zkumavky a kádinky vyrábějí ze skla právě proto, že sklo je chemicky stabilní a nereaguje s ničím, co se o něj nalije?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vám možná, jim ne... :-)

   Smazat
  2. díky moc, pobavili jste mě, zasmála jsem se od plic:)

   Smazat
  3. nikdo netvrdí, že jde o chemickou reakci... vlastně ani nikdo neříká, o jakou reakci vlastně jde :-), takže si myslím, že tohle zrovna není ten problém, proč je to blbost

   Smazat
  4. Já jsem si prostě jen zkusila představit, jakým způsobem by se měla do vody dostat ta "informace z molekuly křemíku", a chemická reakce mě napadla jako první. Jinak samozřejmě - nebetyčná blbost je to z mnoha jiných důvodů.

   Smazat
  5. Kromě kyseliny fluorovodíkové, jednoho by to skoro vyděsilo.

   Smazat
 9. Pan Emoto je taky pěkný vykuk. Bylo mu nabídnuto, že dostane milion dolarů, když své bláboly z knížky dokáže v kontrolovaném experimentu ... a nedostal ho. Sám pak přiznal, že není vědec a že přikázal fotografům, co fotili sněhové vločky z obyčejné a z "naprogramované" vody, aby aktivně vybírali hezké vločky z naprogramované vody a nepovedené vločky z "běžné" vody.

  OdpovědětSmazat
 10. Ahoj po ráně, tak to je pecka mezi voči hned po probuzení, řvu a hejkám smíchy jak blázen. A nestačím se divit, na co lidi příjdou. Třeba by se ten zázrak dal použít i na vyčistění pofidérního chlastu od metanolu? :o))) To by spousta lidí lidí hned prokoukla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesnĕ!!! Hned mĕ napadlo, jak by se do neoprenové zázračné čutory nalila pančovaná kořalka a to by pak byly zisky!!! "Kvalitní" alkohol v "kvalitní" lahvi!!! :-)

   Smazat
 11. Ahoj - tak todle s tou ponožkou - tentokrát s nějakými stříbrnými vlákny čico už tu bylo tak 10 let zpátky tuším v černých ovcích. Stačilo navléct na jakoukoli láhev ponožku a ona udělala z normální vody živou vodu. Takže jen jiná varianta toho samého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby použili moje ponožky, nastartují novou evoluci.

   Smazat
 12. Asi jako "spinování vody" :D to je neco podobnyho.Predepsanym zpusobem prilozite ruce ke sklenici vody a ona se zlepsi,je zdravejsi a chutnejsi.
  http://www.rahunta.cz/news/spinovani-vody-jednoducha-a-prevratna-ozdravna-technika/

  OdpovědětSmazat
 13. Stačí pár rádobyvědeckých keců o tom, jaké to má úžasné vlastnosti, a zase se najde spousta blbců, co na to naletí. S tím přesně výrobci počítají. Připomnělo mi to jednu teleshoppingovou vymývárnu mozků o tom, že dno jakéhosi nádobí má jednu téměř nadpozemskou vlastnost, a sice tu, že se na něm během chvíle rozpustí kostka ledu. Což se ovšem rozpustí na každém dnu...

  Skvělý článek, Blondýno. A mimochodem, i když s tebou kolikrát nesouhlasím, svůj hlas do Lupy už jsem ti poslala. Lidí, jako jsi ty, by mělo být víc!

  OdpovědětSmazat
 14. Jediný patent v této souvislosti může být pouze patent na blbost, kterým, jak se patrně firma Flaška domnívá, disponují potenciální klienti.

  OdpovědětSmazat
 15. Oni prodejci zázračné flašky zas tak moc nelžou. :D "Vliv škodlivých látek v původní vodě eliminuje až o 45%." Ano, eliminuje, chlór prostě vyprchá, žádné jiné nežádoucí látky v kohoutkové nejsou. (Předpokládám, že v návodu bude prvních 5 minut nezašpuntovat).
  "Voda z FLAŠKY dokáže Vaše tělo lépe hydratovat. Díky přeměněné struktuře (sníženému povrchovému napětí vody), dokáže Vaše tělo vodu lépe vstřebat.." To také asi dokáže, po tzv. odstátí vody v nádobě se snižuje povrchové napětí oproti proudu přímo z potrubí.
  Ještě by se mohl na dně usadit zákal z potrubí (železitý, vodní kámen), to by taky prospělo.
  Vtip je v tom, že to umí každá lahev, sklenice, džbán a kýbl :D Prostě je lepší pít vodu 5-10 minut odstátou než čerstvě natočenou ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a to je nutné taky jenom v případě, že vaše vodárna vodu chloruje, že. Protože se využívá i jiných způsobů desinfekce, například ozonace.

   Smazat
  2. To je sice pravda, ale stejně se asi najde dost lidí, co si myslí, že to za ty peníze něco dělat musí.
   Mohli na to jít i jinak a říct, že to z vody odstraní negativní energii a nikdo by jim žádnou lež už nedokázal.

   Smazat
  3. I do ozonované vody se přidává malé množství "chloru" - aby bez úhony přežila cestu potrubím.
   Co se paměti vody týče, tak to, že zatím není nic dokázáno vědeckými postupy, ještě neznamená, že to není možné. Hranice poznání jsme ještě nedosáhli ;-)
   Ale jinak - mám pětilitrové flašky od okurek, pro případ, že byste se někdo chtěl v horském pramenu i koupat...

   Smazat
 16. Orgonskou flašku do každé thermianské domácnosti!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A popíjet během recitálů vogonské poezie!

   Smazat
 17. ten kdo to prodává je blázen, ten kdo to kupuje je ještě větší :)

  Jsi super blondýno, je vidět, že máš přehled a víš kde a co hledat a poradíš si s jakýmkoliv tématem. Máš to hezky propracované. Fakt pěkné články.

  OdpovědětSmazat
 18. Známá si taky vyrábí křišťálovou vodu. Nechá pár křišťálových kamínků "nabít" na slunci sluneční energií, kameny pak dá do džbánu s vodou z řádu a je hotovo, kameny udělají své :-) Takže kdo mermomocí má potřebu vylepšovat vodu, doporučuji vyzkoušet, ještě ušetříte ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď jen sehnat ten křišťál.... mohla bych u sousedů oškubat lustr ;-) a mám to ZADARMO!!! :-)

   Smazat
 19. Tak to je ZÁZRAK :D Nasmála jsem se, díky. Chtěla bych vidět Horsta prodávat to v televizi, to by teprve bylo rodeo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, taky se tu za břicho popadám. Horst by možná přihodil ještě 1 zdarma za včasné zavolání.

   Smazat
  2. Kdepak, naprogramovanou sklenici v barevné fusekli a pro prvních padesát volajících dvě barevné ponožky na sklenici zdarma :D

   Smazat
 20. Na víře se dá hodně dobře vydělávat a vždycky se dalo.
  Vydělávají sekty, pseudovědci na různých neprokazatelných energiích,léčitelé, homeopaté, věštci, astrologové..ale i výrobci různých pohanských rituálních nesmyslů. Je toho neuvěřitelné množství. lidé jsou schopni věřit v leccos a nedá se nijak prokázat existence, nebo neexistence vyšších sil, když tedy chce někdo v dobré víře pomáhat, nemá na tom vydělávat. Jenže lidé jsou pro prachy schopni všeho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ono když si projdete poznatky kvantové fyziky, tak je to taky jeden "nesmysl" vedle druhého. Naše poznání zkrátka v tuto chvíli není konečné a je škoda se proti všemu "nelogickému" šprajcovat. Na druhou stranu: ANO, je třeba vše kriticky posuzovat. Souhlasím s Vámi, že na mimořádných schopnostech by se nemělo vydělávat - jenže i dřív lidé např. léčitelům nosili naturálie, protože opravdu jen velmi málo z nás dokáže žít jen ze vzduchu...

   Smazat
  2. Pořád se snažíte propagovat morální způsoby ale dovoluji si podotknout, že to není možné. Každý má tuto pomyslnou hranici jinde, někdo ji možná vůbec nemá. svoboda lidí je v tom, že si mohou dělat, co chtějí, pokud někoho neomezují. To splňují jak prodejci těchto oblbováků, tak kupující, kteří si nakupují dobrovolně. Že jsou hloupí je věc jiná. Možná je to jinak v případech vydělávajících na nouzi ostatních (jako třeba lidí nemocných), ale to si netroufám tvrdit, dokud v takové situaci sama nejsem. Stojím za tím, že kupuju-li něco, co je zhovadilé, kupuju to sama a měla bych se naučit nést zodpovědnost za své činy. co už bych sem neřadila je donucování něčeho koupit, jako se to dělá například na důchodcovských zájezdech. Jejich donucování je svým způsobem vydírání a to už je na hranici.

   Smazat
 21. No já nevím, co když neoprén a krystaly Swarovski mou úžasnou flašku zase přeprogramují? :)

  MK

  OdpovědětSmazat
 22. Chtěla bych vidět toho cvoka,co to koupí...

  OdpovědětSmazat
 23. Inu, jak víme, nejvíce se vydělává na lidské blbosti. Zde je jen další pokus někoho přidat se do tohoto procesu. ;-)

  OdpovědětSmazat
 24. No Blondýno, to je zase špek. Kam na to chodíš? Už mě bolí bránice:)

  OdpovědětSmazat
 25. Byla jse mv globusu a narazila jsem tam na 3D lžíce ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3D lžíce? Já teda používám jen 2D příbor ale s 3D lžící to musí být úplně jiný požitek z jídla!:D

   Smazat
  2. Název 3D lžíce musel vymyslet někdo s 2D mozkem.

   Smazat
 26. Máme to doma, jistá firma si tento produkt zvolila jako dárek pro partnery a zákazníky, tu ponožku obdařila svým logem a obohatila tímto produktem i mou domácnost... Konečně vím, co za zázrak jsme dostali. Tak jsem tam nalila vodu. Zašpuntovala. Počkala. Napila se a hádejte co? Byla to voda! :-D Ale evidentně se najdou hejlové, kteří na to skočí.
  DanielaE

  OdpovědětSmazat
 27. Pomoc!
  Nicméně lidská hloupost, nebo lépe řečeno nevědomost, byla hybnou kupní silou vždycky :)
  Magda

  OdpovědětSmazat
 28. I tu takzvanou technologii mají napsanou špatně. V angličtnině by to nebylo "Technology of Programming Silicon (TPS)", nýbrž pravděpodobně "Silicon Programming Technology", takže SPT - to se nemusíte ani dívat do registru patentů a podobně, na první pohled je jasné, že to bude blbost. Ach jo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, možná je to i záměr :) Musíte uznat, že "technologie programujícího křemíku" má ještě větší grády, než "technologie programování křemíku" :)

   Smazat
 29. Jo, ještě dodávám, že je to správně SILICONE, ne silicon. :D

  OdpovědětSmazat
 30. Dobrý den všem!
  Rád bych jako zástupce firmy Flaška pro ČR komentoval příspěvek "Horský pramen do každého paneláku", který dle mého názoru nevrhá dobré světlo na námi nabízený produkt.

  Takže budu následně komentovat jednotlivé odstavce textu tohoto článku:

  Pb: „Jmenuje se to Flaška a je to prostě skleněná lahev s korkovým špuntem nacpaná do nějaké ponožky. Ale v žádném případě to není obyčejná lahev! Je kouzelná!“ – Flaška CZ komentář: Uzávěr láhve je tvořen speciálním tvrzeným korkem, vyjma řady Flaška Classic Organic, kde je použit přírodní korkový uzávěr. Uzávěr je navržen tak, aby těsnil bez průsaků vody z láhve. V případě problémů s uzávěrem, resp. problémům s netěsností Vám uzávěr vyměníme ZDARMA a to po celou dobu životnosti láhve Flaška, která je deklarována na 4 roky. Vaše vyjádření o ponožce je nesprávné. Jedná se, v případě řady Flaška Classic, o bavlněný obal nebo obal z organické bavlny s certifikací původu. Tyto obaly jsou určeny spíše pro stacionární použití Flaška láhve, jelikož láhev nechrání proti případným pádům a účinkům tepla tak dobře, jako obaly neoprénové. Neoprenové obaly jsou pak na všech ostatních řadách a poskytují vysokou ochranu proti rozbití láhve, účinkům tepla a působí jako účinná ochrana proti pronikání slunečního světla do láhve.

  OdpovědětSmazat
 31. „A protože je kouzelná, stojí taky takové prachy. Dvanáct stovek za půllitrovou lahev nacpanou v neoprénu a ozdobenou pár kamínky. Hmmm.“ – Flaška CZ komentář: Autor zde vybral nejluxusnější variantu Flaška láhve z řady Flaška Crystal, kde je podstatná část ceny tvořena právě použitými křišťály z řady Swarovski Elements pro vytvoření motivů čtyřlístku, kočky a motýla. Cena láhve Flaška začíná již od 550 Kč!

  „Kouzlo první: Do Flašky se nalije obyčejná voda z kohoutku a po pěti minutách se promění na horský pramen. Za těch pět minut se prý "vliv škodlivých látek v původní vodě eliminuje až o 45%. Kdo by chtěl pít chlór." Poznámka Pb: A kam jako ten chlor a ostatní škodlivé látky z té zavřené lahve zmizí?“ – Flaška CZ komentář: Testy o účinnosti láhve Flaška na aktivní snížení genotoxicity byly provedeny laboratorně. Výsledky testů o snížení genotoxicity (tedy souboru škodlivých látek obsažených ve vodě a jejich vlivu na živý organismus) jsou uvedeny v Allium testu. Během testů došlo díky účinnosti Flaška láhve ke snížení hladiny o 45%, což je hodnota, kterou uvádíme na našich stránkách.

  „Kouzlo druhé: "Voda z FLAŠKY dokáže Vaše tělo lépe hydratovat. Díky přeměněné struktuře (sníženému povrchovému napětí vody), dokáže Vaše tělo vodu lépe vstřebat a každá buňka ve Vašem těle je více hydratována." Poznámka Pb: Škoda, že jsem se líp neučila fyziku, ale i takhle mi to připadá jako naprostý nesmysl.“ – Flaška CZ komentář: Flaška láhev snižuje povrchové napětí vody. Díky tomu může voda lépe pronikat přes buněčnou membránu buněk a tělo může být lépe hydratováno. S lahví Flaška byly provedeny testy GDV kamerou, které dokazují, že ve vodě dochází ke zvýšení její entropie a dochází k ideálnějším průběhům měřeného indexu RMS. Ke změně vody dochází opakovaně při každém nalití vody do láhve Flaška, což je náš argument, že Flaška nepotřebuje ke své funkci žádné filtry ani chemii a tudíž nevytváří svému majiteli žádné další náklady spojené s jejím používáním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro účinek, který má ta vaše flaška, opravdu stačí pouze vodu nalít do sklenice a počkat 5 minut, než ji vypijete.

   Smazat
  2. Genotoxicita je "soubor škodlivých látek obsažených ve vodě a jejich vlivu na živý organismus"? Zajímavé. Když já se naposledy dívala, byla genotoxicita schopnost nějaké látky poškozovat genetickou informaci buňky, tedy jenom jeden z mnoha možných způsobů poškození organismu, to jen tak na okraj.
   M.

   Smazat
  3. Jo, a mohl by mi prosím někdo objasnit, co je to ten RMS index? Významů zkratky RMS jsem našla několik, ale žádný neměl co dělat s chemií nebo fyzikou.
   M.

   Smazat
  4. Já myslím, že i ve vaší hlavě se zvyšuje entropie...

   Smazat
 32. „Kouzlo třetí: "Technologie programování skla promění nejen vlastnosti vody a její kvalitu, ale též chuť. Budete si připadat, jako když pijete vodu z horského panenského pramene. FLAŠKU ocení opravdu každý!" Poznámka Pb: Horský pramen do každého paneláku!“ – Flaška CZ komentář: Byli bychom rádi, kdyby lidé začali využívat láhev Flaška nejen doma v paneláku, jak píšete, ale hlavně aktivně při sportu, na cestách apod.

  „Kouzlo čtvrté: "Flašku můžete použít doma, v práci, při sportu, v kanceláři, při rekreaci, v autě, na lodi..." Poznámka Pb: A taky ve vlaku, při koukání na televizi, při čtení knih, na návštěvě, je to prostě všestranně použitelná lahev, a takových jsem určitě ještě moc neviděla.“ – Flaška CZ komentář: Proč ne? Flašku lze použít opravdu téměř všude.

  „Tahle věc je vyrobená z obyčejného skla. Ale pozor. Pak se tohle sklo naprogramuje. A získá zázračné vlastnosti. Ty popisuje autor webu v části nazvané Orgonové zářiče - technologie programování křemíku. A píše tam: "Technology of Programming Silicon (TPS) byla vyvinuta společností Flaška d.d. na základě devítiletých zkušeností. Technologie je založena na kumulovaných poznatcích vědeckých průkopníků, jakými jsou Dr. Wilhelm Reich, Viktor Schauberger, Masaru Emoto a další. Pro TPS technologii jsou k nám dodávány láhve ze sklárny v severní Itálii. Programování skla a související vylepšování vlastností vody jsou relativně neznámé oblasti...
  ...křemík ve skle láhve je složen z molekul a každá molekula nese nějakou informaci, která se pak pomocí paměťového efektu vody nahraje do vody, kterou do Flaška láhve nalijete...." – Flaška CZ komentář: Úplně obyčejné sklo to není. Jedná se o tlustostěnné sklo, které je více odolné proti rozbití v případě pádu. Tím je zajištěna delší životnost láhve a uživatel se nemusí obávat běžné manipulace s ní při aktivním způsobu života. Až potud by se stále dalo říci, že se jedná stále o obyčejné sklo. Nicméně Flaška je první na světě, která má sklo upravené technologií TPS (Technology of Programming Silicon). Jedná se skutečně o patentovanou technologii, která je součástí registrace WIPO, viz dokument v příloze. Právě díky TPS je možné dosáhnout všech pozitivních efektů na kohoutkovou vodu, kterou do láhve Flaška nalijete, viz výše popisované benefity.

  OdpovědětSmazat
 33. „Takže popořadě. Orgonové zářiče - právě jsme se dostali k totálnímu alternativnímu šarlatánství. Orgon je údajně jakási oživující energie. Prý je vědomá a disponuje inteligencí. Termín orgon vymyslel Wilhelm Reich. Když jsem se o něm i o dalších výše jmenovaných vědeckých průkopnících snažila najít víc, vždycky jsem jen došla k tomu, že spíš než o uznávané vědce a průkopníky čehosi, jde o takové ty šikovné pološarlatány, kteří umějí dobře okecat kdejaký nesmysl. Podle webu Sysifos.cz byl Reich dokonce považován za podvodníka, byl obžalován a odsouzen. Úřad pro kontrolu léčiv v USA potom jednoznačně prohlásil, že žádná orgonská energie neexistuje.“ – Flaška CZ komentář: Proces programování lahví Flaška patří k alternativním způsobům, které nejsou běžné a tudíž ani známé. O tom ale na stránkách píšeme, že nás překvapené a zmatené pohledy nevěřících lidí nepřekvapují a že si k láhvi Flaška každý musí najít svou cestu. Jednoduše řečeno, kdyby to nefungovalo, jak píšete, tak by pak ani testy v akreditovaných laboratořích neměly co změřit. A hlavně je to jeden důležitý fakt. Každému nabízíme vyzkoušení láhve Flaška s 30 denní garancí vrácení peněz, pokud bude zákazník nespokojen. No a uznejte, dávali bychom takovou záruku, kdyby to nefungovalo? V reakcích na článek píše nějaká dáma, že má podobnou láhev s firemním logem a že nepozná rozdíl mezi kohoutkovou vodou a vodu z láhve. Pokud se tedy jedná o láhev Flaška, pak doporučuji provést test s citronovou vodou, kdy je rozdíl chuti z Flaška láhve jednoznačný i pro ty, kteří nemají dostatek chuťových pohárků na jazyku a nejsou schopni rozeznat rozdílnou chuť na samotné vodě.

  „A jak je to s tou patentovanou technologií? No, nijak. Dívala jsem se do národní databáze patentů a průmyslových vzorů na webu Úřadu průmyslového vlastnictví a do mezinárodní databáze na webu Evropského patentového úřadu, a co myslíte? No nemaj to tam!“ – Flaška CZ komentář: Asi jste špatně hledala! Certifikát o registraci láhve Flaška a související úpravy vody naleznete v přiloženém souboru – registrace WIPO.

  „A zaráží mě i spousta dalších věcí. Třeba to, že na webu Flaška ani na facebookovém profilu jsem nenašla tu lahev vyfocenou jen tak bez obalu. Vždycky má na sobě tu nesmyslnou ponožku, které říkají bavlněný ochranný obal, nebo ještě šílenější obal z neoprénu. Možná je to tím, že ukázat úplně obyčejnou lahev s korkovým uzávěrem by nepůsobilo tak tajemně. Nebo tím, že by bylo jasné, že podobné lahve vyrábí kdekdo a že jejich cena se pohybuje v řádu desetikorun.“ – Flaška CZ komentář: Asi jste se špatně dívala v té rychlosti. Na následujícím odkazu je celá láhev krásně vyfocena: http://www.mojeflaska.cz/vyrobeno-ze-skla Co se týká ceny, cena skleněné láhve před procesem programování se opravdu pohybuje v řádu desetikorun. Nicméně několikafázový proces programování, jedinečný design obalů, speciální těsnící uzávěry, laboratorní testy, patentové přihlášky apod., to stojí poměrně velkou sumu peněz a tudíž se všechny tyto náklady musí promítnout do výsledné ceny láhve Flaška. Nekupujete si přeci obyčejnou skleněnou láhev ale „Přenosný pramen vody ve skleněné designové láhvi s programem!“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak zaprvé: Proč sem rovnou nenapíšete číslo zápisu? Pod názvem FLAŠKA se objeví zápisů spoustu a FLAŠKA CZ nic. Napište nám tedy laskavě přesnější identifikaci.

   Zadruhé: Lžete. Pokud WIPO, tak máte ochrannou známku a žádný PATENT. Laskavě si tedy prosím ujasněte, co to vlastně máte (na Facebooku tvrdíte, že máte patent) a pokud patent skutečně máte, napište nám prosím také jeho číslo.

   Smazat
  2. A kdyz uz se tu ohanite patentovanou technologii a "vedou", rada bych vedela ktera ze to vedecka kapacita uznala, ze voda ma pamet a tudiz je programovatelna. Protoze pokud je mi znamo, pamet vody je velice.homeopaticky terminus technicus ale se skutecnou vedou nema co do cineni.

   Smazat
 34. „Nemám detailní znalosti kvantové fyziky a dalších záhadností, ale i tak mi připadá celé tohle prapodivné divadýlko kolem Flašky jako jedna opravdu veliká blamáž. Chápu, prodávat obyčejnou skleněnou lahev se špuntem zabalenou v neoprénu za dvanáct stovek, na to by asi moc zákazníků neskočilo. Ale tvrdit, že lze naprogramovat sklo tak, aby měnilo a čistilo vodu, a ještě do toho zamíchat patent, orgony a šarlatány, není to už trochu moc?“ – Flaška CZ komentář:: Vážená dámo, výše jsme se Vám pokusili objasnit veškeré Vaše pochybnosti okolo láhve Flaška. Flaška je již distribuována mimo ČR v celé řadě zemí jako např. Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bulharsko, Německo, Španělsko, Velká Británie, Spojené státy americké a další. Jen v minulém roce se prodalo několik desítek tisíc kusů Flaška láhve! Stále Vám připadá, že se jedná o obyčejnou skleněnou láhev?

  Na stránkách www.mojeflaska.cz v sekci Ke stažení jsme doplnili další certifikáty, registrace a testy, o kterých se v článku a komentářích diskutuje. Každý má možnost do nich nahlédnout a vytvořit si tak svůj vlastní názor.

  Nelíbí se nám Vaše negativní komentáře, které se nezakládají na pravdě a vrhají negativní světlo na naši firmu. Uvítáme, když na svých stránkách uvedete veškeré věci na pravou míru. S pozdravem, Josef Tajtl, Flaška CZ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jděte do háje, tady si fakt reklamou nepomůžete. Sem chodí lidí s vlastním úsudkem. Zkuste to třeba na Mimibazaru

   Smazat
  2. Těší mě, že v celé řadě zemí jako Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Bulharsko, Německo, Španělsko, Velká Británie, Spojené státy americké a další je pouhých několik desítek tisíc idiotů, myslela jsem, že svět je na tom hůře :)

   Smazat
  3. A nám se zase nelíbí vaše flaška. Uvítáme, když si ji strčíte tam, kam patří.
   S pozdravem kiwi.

   Smazat
 35. Pane Tajtl, běžte se laskavě bodnout ... Máte kšefty typu "několik desítek tisíc flašek za rok" ? To se tedy opravdu nemáte čím chlubit !
  eL

  OdpovědětSmazat
 36. Menší kontrolní poznámka - každá jen trochu solidní firma by měla být dohledatelná v obchodním rejstříku, nejlépe i s daňovými přiznáními, aby si o ní mohl každý potencionální partner učinit obrázek. A co myslíte, je tam tahle firma nebo ne ? Samozřejmě, za b) je správně ;-) Pak ovšem nelze věřit ani onen prodej několika desítek tisíc výrobků za rok ...
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusí podnikat jako obchodní společnost. Třeba sdružení FO také navenek vystupuje jako jedna firma, ale v OR je nedohledáte. Ale přiznám se, že jsem se nedívala, jak to má tato firma.

   Smazat
  2. Každopádně by údaje o společnosti na jejich stránkách měly být uvedené. I pokud jde jen o živnostníka.

   Smazat
  3. Dotyčný pán na stránkách uvádí toto :
   Exklusivní dovozce a distributor pro Českou republiku a Slovensko:
   FLAŠKA
   Josef Tajtl
   Píseckého 7, 150 00 Praha 5, Česká republika, EU
   IČ: 88884694
   DIČ: CZ7804240191

   Výrobce:
   Flaška d. d.
   Zgoša 23, 4275 Begunje, Slovenia, EU

   Takže uvedeno to tam sice má, ale to je tak všechno, co se o dotyčné "firmě" dozvíme ...
   Ludmila

   Smazat
  4. Anonymní7. října 2012 19:38: V tomhle ohledu mi to přijde v pořádku. Co se víc chcete ze stránek dozvědět? Asi žádná společnost si na stránky nenahrává daňová přiznání.

   Smazat
  5. Já spíš pořád čekám na to číslo jejich patentu, které nám pan Tajtl odmítá sdělit.

   Smazat
  6. Podle toho identifikačního čísla se jedná o fyzickou osobu, ale jakto, že vznik živnosti má v červenci letošního roku? To je trochu zvláštní.
   Jarča

   Smazat
  7. Nejlepší je si vždycky přečíst předmět podnikání :)

   257: Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků
   26: Výroba počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení
   331: Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení
   33200: Instalace průmyslových strojů a zařízení
   7112: Inženýrské činnosti a související technické poradenství
   7490: Ostatní profesní, vědecké a technické činnosti j. n.
   77290: Pronájem a leasing ostatních výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost
   80200: Činnosti související s provozem bezpečnostních systémů
   952: Opravy výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost
   G: Velkoobchod a maloobchod; opravy a údržba motorových vozidel

   http://wwwinfo.mfcr.cz/cgi-bin/ares/darv_res.cgi?ico=88884694&jazyk=cz&xml=1

   Smazat
 37. Už to zlevnili, šmejdi. Na pětikilo Flašku Classic a na necelých 900 korun českých Flašku Lady ... :D

  OdpovědětSmazat
 38. Tyjo, v podstatě už po něčem podobném koukám dlouho - je to skleněné a asi i lehké, takže snadno přenosné, v neoprenu nerozbitné a hlavně se z toho asi nebudou uvolňovat srágory jako z plastu nebo nějakých kovů. Tak jsem ráda, že vím, že něco podobného existuje. :-) Ale ty kecy okolo si fakt mohli odpustit. Vždyť se to celé mohlo postavit právě na ochraně lidského zdraví a ekologie jen z toho hlediska, že je to skleněný..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak si kupte obyčejnou skleněnou láhev (třeba na mléko) a nechte si na ni ušít nebo uplést futrál, to vyjde určitě mnohem levněji než tento nesmysl ... ;-)

   Smazat
 39. Tak já jsem při fyzice pozor dávala můžu zodpovědně říct, že stejně jako se molekuly škrobu nedají geneticky modifikovat, protože nenesou genetickou informaci, tak ani křemík ani žádná jiná molekula skla nemám paměť, můžete jí učit recitovat nebo násobilku a klidně i měnit vodu ve víno, ale ta molekula si to prostě pamatovat nebude :D Jsou to asi pěkní vědci, když nedodělali ani střední.

  OdpovědětSmazat
 40. Nevím proč mi ty komentáře páně Flašky připomněly Radio Jerevan: Film není barevný, ale černobílý... tématika není sexuální, ale sociální... a nejmenuje se Baba dala vojákovi, ale Balada o vojákovi.
  Tady jako zmíněné Radio zafungovala tedy spíš Blondýna :-))

  OdpovědětSmazat
 41. Špátná publicita, taky publicita... Flaška se mi líbí! Na just vám všem škarohlídům si ji koupím...

  OdpovědětSmazat
 42. Jen pro úplnost - Reich byl vídeňský lékař -psychoanalytik, Freudův žák. Jeho styl práce se věnoval hodně tělu a pravda, taky léčbě anorgasmie. Do Ameriky zdrhl před nacisty a bohužel se na stará kolena zbláznil a začal s orgonama. A pak je ještě sporné, nakolik teda jeho uvěznění bylo pro daňové podvody a nakolik to bylo součást mccarthrismu, protože se hlásil k marxismu. A je více než nejasné, jak to původně s těma orgonama myslel, protože FDA demonstrativně ničila jeho spisy, takže kdokoliv se na Reicha odvolává, tak nemá nárok vycházet z toho, co tvrdil. Leda by to byl agent americké vlády, která má někde knihovnu s libri prohibitu.

  OdpovědětSmazat
 43. Nikdo jste to nepochopil. Pan Tajtl nám mimoděk poskytl řešení všech problémů: zacpat korkem, navléknout do gumy :D

  OdpovědětSmazat
 44. Na so Flašku? Povrchové napětí vody se dá snížit i mýdlem. :)

  OdpovědětSmazat
 45. Já si Flašku koupím,jenom když na ní bude značka Hello Kitty, nebo Guess.

  OdpovědětSmazat
 46. Ještě jsem si teď vzpomněla, že jsem se na jednu věc nepodívala víte co? :D
  Společnost Flaška má zřejmě i jiné kouzelné schopnosti :D Například neviditelnost. Chudák obchodní rejstřík ji vůbec nenašel.
  Našel mi akorát nějakého soukromého podnikatele, zjevně elektrikáře.

  OdpovědětSmazat
 47. Výborně, že jste mě na tento skvělý produkt upozornila ještě před Vánoci! Myslím, že všichni moji kamarádi, známí a příbuzní ho velice ocení... kdo by taky nechtěl pít čistou, zdravou a chutnou vodu, že?

  Okamžitě posílám objednávku na deset kusů a Vám z celého srdce děkuji za tento článek! :-)

  Tomáš T.

  OdpovědětSmazat
 48. Ano, ano, nesmysl.
  Ale čistou vodu je možno filtrovat, jenže uhlíkem a filtrem pevných částic, který je přítomen velahvi.. Ono něco takového minulý rok ukázal na internetu jeden vynálezce, měl tam i složení vnitřního filtru a vysvětlení, ajk to funguje..
  To je pravda uvěřitelná, ne jako programování skla...
  I.

  OdpovědětSmazat
 49. je to zavreny, jen jsem se zeptal na potravinarsky inspekci zda je mozny aby nicila choroboplodny zarodky. provedli test (protokol mam) zjistili ze zadna z deklarovanych vlastnosti se neprojevila, postoupili to dal, zahajili spravni rizeni...

  Tem co tvrdi ze neni nemoralni prodavat blbcum, bych chtel vzkazat ze nemoralni to je protoze onen blbec je jedinec zijici v soustave bludu cehoz se obchodnik stava soucasti, posiluje je a je tudiz spolupachatelem "uvedení v omyl" a to už je minimalne nemoralni.

  OdpovědětSmazat