Kupte si zelňačku, lásku a prsa

Mám pocit, že hned po obchodu s drogami a zbraněmi je nejvýnosnější vydělávání na lidské naivitě. Kšefty se všemožnými přípravky na hubnutí, na růst prsou nebo kšefty s nadějí. Stejný pocit má nejspíš i firma Fast Mail Service s. r. o., která bombarduje reklamou český internet už několik let. A nejspíš jí to pořádně sype. Jen mám neodbytný pocit, že vedle velkých peněz si tahle firma denně připočítává i obrovskou spoustu naštvaných zákazníků, kteří si připadají podvedení a okradení.Na obrázku je jenom část webových stránek, za kterými tahle firma je. A mají hodně společného. Velká slova, velké nereálné sliby, mizernou češtinu, fotky spokojených zákazníků, které jsou pouze ilustrační, vymyšlená svědectví, šílené ceny a spoustu příšerně naštvaných a oškubaných kupujících. 

Ale popořádku. 

Co se firmě nedá upřít, je umění vzbudit zvědavost. Když jsem poprvé na Facebooku zahlédla reklamu na jasnovidecké služby Daryla Van Horna, fakt jsem na ni klikla. Zajímalo mě, kdo si sakra může říkat Daryl Van Horn, když je to tak notoricky známé jméno hlavní postavy z filmu Čarodějky z Eastwicku. Jasně,  prapodivný jasnovidec. Žádná skutečná osoba samozřejmě tohle jméno nemá. 

Nejde ani o reklamu nějakého jasnovidce, který jen chce upoutat pozornost. Jde o prachsprostý kšeft firmy Fast Mail Service s lidským zoufalstvím. Služby jasnovidců, kartářek a jiných šarlatánů hodně často hledají lidé, kteří jsou na dně, a kteří chtějí slyšet, že bude líp. Přesně o tom je i tahle služba.  "Přišlo Ti někdy na mysl, že Tvůj život se může změnit a ubírat se směrem, o jakém se Ti zdálo tak dlouhou dobu? Bude právě toto znamenat naplnění Tvých přání, o kterých bylo téměř nereálné přemýšlet jako o skutečnosti? Chtěl bych Vám poslat osobní předpověď, protože jste jeden z těch, který o ni žádal. Od 15.října Ti bude dopřáno splnit si všechny sliby a radosti, které Ti život až doposud odpíral."  

Na podobné velkohubé kecy naletí spousta lidí. A ani jim nebude divné, že jim údajný jasnovidec v jedné větě tyká a hned v další vyká.  

Tahle taškařice rozhodně není zdarma, jak se píše v reklamě. Na webové stránce už se objevuje jen spojení "téměř zdarma". Dopátrala jsem se, že když si předpověď objednám, dostanu úplně grátis jakýsi talisman (asi abych se měla čím mlátit do hlavy, že jsem vůbec něco objednala) a taky dostanu tu předpověď. Šlechetný Daryl si naúčtuje pouze "symbolickou částku na moje administrativní a překladatelské výdaje." 

I když vím, že blond barva vlasů u žen radikálně snižuje výši inteligenčního kvocientu, myslím, že ani jako výrazná bruneta bych asi nebyla schopná přijít na to, proč se tak radikálně liší ta požadovaná symbolická částka u platby mobilem a u platby na dobírku. 
Při placení mobilem chce jasnovidec 499 korun. Při placení na dobírku chce 690 korun a navrch dalších 139 za poštovné. Vážně nedokážu vymyslet vůbec žádný důvod, proč by administrativní a překladatelské výdaje měly stát o dvě stovky víc, když chci předpověď zaplatit až po doručení. 

Ale kdo by takové malichernosti řešil. Tisíce děkovných dopisů od lidí, které jen díky Darylu Van Hornovi konečně potkalo štěstí, mluví za všechno. 

Jasnovidectví evidentně vynáší. A tak Fast Mail Service provozuje i další web, na kterém nabízí služby světově proslulého jasnovidce. 


Tenhle jasnovidec prý pomůže splnit člověku tři přání. Podmínkou je narodit se před rokem 1970 (nejspíš proto, že čím je člověk starší, tím míň je obezřetný a tím míň hrozí riziko, že si jasnovidce vygůgluje), další podmínka je být dostatečně zoufalý a ta poslední - vybrat si sedm přání z předem připraveného seznamu. Třeba provdat se, jet na cestu kolem světa, mít jachtu, spoustu peněz a tak.  Jasnovidec tak přesně bude vědět, po čem člověk touží. Když taková padesátiletá paní napíše, že chce konečně poznat lásku,  jasnovidec jí  sdělí, že měl vidění, že žena touží po hodném muži. A když žena pěkně zacáluje, pošle jí třeba nějaký talisman, který jí ho možná přivede. 

Služby tohohle jasnovidce provozuje Fast Mail Service už nejmíň pět let. Už v roce 2008 nabízel lidem deset milionů a nekonečné štěstí. Jenom za pět set. No, neberte to!http://dibur-x.blog.cz/0805/leo-li-gabor


Nejspíš proto, že cílová skupina "zoufalci" je menší, než cílová skupina "mám pět kilo navíc," prodává Fast Mail Service spoustu přípravků, které jako jediné na celém světě opravdu pomáhají zbavit se kil. Máte rádi pilulky? Kupte si pilulky! Nesnášíte pilulky? Kupte si kapsle nebo náplast na hubnutí. Milujete kafe nebo čaj? Máme obojí! Hubnoucí kafe i hubnoucí čaj. Jste polévkoví? Máme hubnoucí zelňačku! Milujete experimenty? Zaplaťte si speciální kúru v ampulkách. Nevěříte ničemu z toho? Máme super věc, jakési tablety, které se po spolknutí údajně v žaludku zvětší jako balónek a člověk nemá hlad. Geniální! Jen nevím, jak je možné, že na světě ještě vůbec existují lidi s nadváhou, když tohle všechno tak báječně funguje. 

I na všech těchhle webech, kde se prodávají hubnoucí zázraky, jsou samozřejmě děkovné vzkazy a fotky spokojených zákazníků. Některé jsou z fotobank, jiné jsou postahované z nejrůznějších webů. To všechno už jsme viděli mockrát. Aspoň s nějakou inovací ale Fast Mail Service přišel. Vezme si fotku dívky před hubnutím a po něm. 


www.formulaemagrecedora.blogspot.com


Pak ty fotky trochu ořízne a najde nějakou hlavu, kterou nasadí místo té původní. Že to bude vypadat blbě, to nevadí. Pro větší efekt se prostě jen ta nasazená hlava zrcadlově otočí. A hotovo. 
Ostatně, stejný způsob přesvědčování zákazníků používá firma i tehdy, když propaguje tablety a gely na zvětšení prsou. U jedné z těchhle reklam má třeba fotku z fotobanky. To je ona. 


A tady už je stejná fotka jako portrét nadšené zákaznice. Trochu mě zarazilo, že hned vedle fotky je certifikát zdravotní nezávadnosti, který  údajně pochází od Chambre de Commerce et d´industrie de Monpellier. To je totiž něco jako Obchodní a průmyslová komora. No, třeba zkoumali, jestli to neuškodí životnímu prostředí, když se s tím posypou v zimě namrzlé chodníky. 

U některých produktů firma zase uvádí jména údajně proslulých lékařů, kteří potvrzují jejich účinky. Podle mého Google neexistuje nikdo z těch doktorů.  

A takhle bych mohla o téhle firmě napsat dalších pětačtyřicet stránek. 

A jednou tolik, když bych přidala část komentářů od lidí, kteří téhle firmě naletěli na její záruky vrácení peněz v případě nespokojenosti. 

Takže už jen jediné: Od firmy Fast Mail Service raději nebrat nikdy nic. 

______________________________________________________________

Screenshoty: Pokud není uvedeno v popisku, pak pocházejí z webů firmy Fast Mail Service


29 komentářů:

 1. Teda blondýno, jsi skvělá! Pořád jsem váhala, jesli v Křišťálové lupě podpořit Protivnou blondýnu nebo Módní peklo, ale po tomto článku dávám hlas Tobě!
  Nikol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, moje řeč, už jsem hlasovala....

   Vymazat
  2. Taky tak. :-) Peklo už tolik nebaví..

   Vymazat
  3. Zato číst dokola a dokola o tom, jak se kde kdo pokouší více či méně legálně nakapsovat na cizí blbosti, no to je přímo k popukání. Asi stejně přínosné jako založit blog a rozebírat na něm každé ho*no na chodníku, kdo ho tam udělal, proč ho nikdo neuklidil a jak je to hrozné, protože by do něj někdo nepozorný mohl šlápnout. Zdroj témat by to byl taktéž nekonečný a taktéž by to byl jeden článek jako druhý. Lidi, proberte se, tak jako prostě jsou a budou ho*na na chodníku, tak jsou a budou šmejdi, co se chtějí nakapsovat na vaší naivitě. To vážně nemáte kus vlastního rozumu, abyste na tohle potřebovali Protivnou Blondýnu? Potom těm šmejdům možná začínám rozumět; zdá se, že dostatečně rozsáhlý trh by tu byl...

   Vymazat
  4. Anonymnímu z 2. října v 10:23: Jste úplně mimo. "Číst dokola" je princip KAŽDÉHO MÉDIA!!!! Lidi čtou pořád dokola o Bartošové, cenách akcií, dění ve svém městě. Dívají se na Černé ovce. Porno. Zamyslete se, jaké médium konzumujete vy, a hned by vám mělo dojít, že tady čtete něco pořád dokola. Nebuďte pokrytec a pokud vás to nebaví, tak to nečtěte, stejně jako by normální člověk neměl odsuzovat čtenáře médií, které sám nečte. /Pavel

   Vymazat
  5. A ja pomalu ale jiste rostu z tech nazoru "pokud se vam to nelibi, tak to nectete", to je taky vrchol trapasu uz.

   Vymazat
  6. Protoze ono je povoleno prispivat jen pozitivne a onanoval nad vsim, co se zde objevi.

   Vymazat
 2. Na Leo-li Gabora se pamatuju už z dětství, kdy míval reklamy v časopisech s televizním programem. A to bylo hezkých pár let před rokem 2008. Takže byznys nejspíš vynáší...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak, taky jsem to rozklikla s tím, abych sem napsala, že "Leo-li" hrabe už dlouho. Obálky s ním se u nás doma objevovaly ještě když žila naše babička, což už je pěkných pár let zpátky. Když jsem si teď blíže přečetla ty slinty, tak mám ještě větší vztek, že jsem ty obálky začla trhat až poslední rok. Těžko říct kolik peněz jim chudák babička nacpala. Opravdu, pro člověka, který už má problém racionálně uvažovat, jsou tyhle věštby fajn berličkou.
   Jsou to šmejdi..
   Dík za článek

   Vymazat
 3. Tady se najde velká spousta informací o různých formách podvodů s pseudovědou a new age demencí, je neuvěřitelné, čemu všemu lidé věří a jiní z toho mají kšefty za miliony a nikdo s nimi nehne, i když jde někdy i o zdraví a životy a nejen o blbé prachy.
  http://www.sysifos.cz/index.php?id=homepage&idd=&last=

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Krestanstvi nenalezeno, nicmoc zdroj.

   Vymazat
 4. Leo-li Gabor se nějakým zákonným způsobem domákl mojí mailové adresy a dlouho mu několikrát do měsíce záleželo na mém fyzickém, především finančním blahu natolik, že mě zásobil svými spamy, začínajícími vřelým českým oslovením "Milá Jaroslava Petra" (vokativ nezvládl, chudinka, byv tolik přetížen péčí o strádající). Poctivě jsem jeho přípisy mazala jako spamy, ale jednou už jsem byla fakt naštvaná a odpověděla jsem mu expresivním "Jděte do p***le" - a od té doby jako když utne. Zřejmě koincidence... nebo že by.......???

  OdpovědětVymazat
 5. Další palec nahoru, Blondýno!

  OdpovědětVymazat
 6. Je tam třeba krásně popsáno, co přesně dělají různé "léčebné" procedůry a preparáty a proč jsou nebezpečné, nebo neúčinné.
  Třeba výplachy střev, koloidní stříbro, nebo i blbá akupunktura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu zvlastni, ze nekomu akupunktura pomaha, asi tomu ti Cinani za tisice let moc nerozumi, jj.

   Vymazat
  2. (Sysifos mi prijde jako dobra banda, ktera zase musi za kazdou cenu rypat do vseho, co nezavani striktne vedeckou metodou - hlavne, ze veda v soucasne dobe dokaze vysvetlit vsechno a za vsech okolnosti, hm). Nejsem kartarka ani newageistka ani nic podobneho a vedu dost uznavam, ale to se nevylucuje s tim, ze Sysifos je fakt podivne sdruzeni, imho.

   Vymazat
 7. Náhodou Leo-li to má dobře vymyšlené. V případě, že talisman nebude fungovat, zavazuje se vrátit peníze. Jenže za talisman, ne za administrativní náklady. Vsadím se, že talisman bude mít v případě vrácení hodnotu 11,- Kč a zbytek částky budou právě ty administrativní náklady, které se nevrací...

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle je nesmrtelné. Pamatuju si ještě z dětství,že v některých časopisech bylo těch žvástů plno,a pořád je. Toho slavného léčitele jsem viděla v jednom nejmenovaném časopise pro ženy,který je plný keců o tom,jak paní XY zhubla 20 kilo za měsíc...

  OdpovědětVymazat
 9. Nedávno mi kolegyně v práci nadšeně podstrkovala pod nos nějaké sáčky s kávou na hubnutí. Fakt jsem se bavil, jak si ženský v účtárně rozkrájely po obědě šlehačkový dort a pak to zapíjely touhle zázračnou břečkou, že prý se jim po tom neusadí ani gram tuku. Myslím, že věk a vzdělání není jediným kritériem prodejnosti, ono opravdu stačí prodávat iluzi.

  OdpovědětVymazat
 10. Stránky s věštcem, co zachrání život tomu, kdo se narodil před rokem 1970 jsem objevila už dříve. Strašně jsem se jim zasmála... někdo to fakt bere vážně?
  Neznám žádného jasnovidce nebo kartáře, který by byl spolehlivý a to se v oboru pohybuji už pěkně dlouho. Poznala jsem haldy a haldy různých lidí, co vyprávěli, jak jsou úžasní léčitelé, jak mají praxi až za humna bla bla bla - Neznám ani jednoho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja znam kjendoho lecitele, ke kterymu chodi sestra uz asi pet let, vu bec to nechapu, ale obrovsky ji pomohl. A to jsme s eji ze zacatku smala...Ale sama k nemu nikdy nepujdu :D

   Vymazat
  2. A jeste jsme si vzpomnela, ze otec meho pritele mej bolesti loktu, nekdo mu poradil nejakyho lecitele, co byldi nedaleko od nas. Sam "tchan" tomu neveril, ale sel tam. Prej kolem neho skakal do kolecka a neco si zpival. PAk si rekl o tri kila. No a tchana to od te doby uz nikdy nebolelo...taky nechapu :D kdyz se ho dneska zeptam "A verite tomu teda" rekne "Neverim"..."A boli vas to?" "No neboli" ... :-D Asi orpavdu nekteri lide maji zvlastni schopnosti

   Vymazat
  3. Proboha, nemůžete házet do jednoho pytle tyhle podvodníky s "normálními" léčiteli! A taky nemůžete házet všechny léčitele do jednoho pytle. Co se naučit trochu rozlišovat? Ale pro některý lidi existuje jen bílá, nebo černá!

   Vymazat
  4. Přesně tak, např. pro zde přítomnou Médeu, která snad do každého svého příspěvku musí nutně zakomponovat svou pozoruhodnou hysterickou nenávist ke všemu "alternativnímu" (přičemž platí heslo "čím víc druhů ovoce smíchat dohromady, tím líp" - takže proč nehodit do jednoho pytle třeba homeopatii, podvodné šarlatány typu "pošli pětikilo a poradím ti" nebo výrobky jako "Flaška", tradiční čínskou medicínu, makrobiotiku, jógu, akupunkturu, psychoterapii, hypnózu atd. atd., že jo :))!

   Vymazat
 11. Fast Mail Service je vsade a dobre si zarobia. Naivnych ludí je dost. Len si pozrite tento clanok:
  http://www.svetdiet.sk/krasa-za-par-eur-alebo-lacne-zazraky-od-fast-mail-service/

  OdpovědětVymazat
 12. Všechny tyhle jejich nabídky pamatuju ještě z dětství (kolem roku 2000). Bývaly v inzertních novinách typu Zikado, které chodí lidem zdarma do schránek. Pak expandovali do TV Magazínu, u tety jsem to zahlídla i v její Ženě a život. A vida! S nástupem fb straší už i tam. Že je hanba nefackuje. Že jsou lidi tak naivní... A jak to, že si na ně nikdo nedošlápne?! Aha, debilní zákony chránící šmejdy...

  OdpovědětVymazat