Jak si hloupým komentářem načůrat do bot

Někdy v únoru jsem se obula do pražské agentury Still  Models Management (celý článek je tady, psala jsem ho ještě před úpravou layoutu, a tak by se s obrázky v něm dalo úspěšně vytapetovat, ale snad laskaví čtenáři překousnou to oční nepohodlí).

Ve zkratce: Tahle agentura je celá taková prapodivná a na svém webu se třeba tváří jako prestižní mezinárodní firma spolupracující s uznávanými světovými fotografy. Jenže tihle fotografové o ní v životě neslyšeli. Agentura má na webu taky spoustu fotek. Ty, co jsou takové nicmocnuda, jsou opravdu z jejího ateliéru. Ty, které na první pohled zaujmou, jsou tak trochu ukradené z internetu.

Čekala jsem, že brzy přijde nějaká reakce agentury. Nejpravděpodobnější mi připadalo vyhrožování armádou právníků, žalobičkou a požadavkem mnohamilionového odškodného za údajné poškození skvělého a proslulého jména firmy. O trochu míň pravděpodobné bylo vyhrožování fyzickou či psychickou likvidací Protivné blondýny. A za nejmíň pravděpodobné, ale za to nejvhodnější, bych pokládala nějaké oficiální prohlášení na webu firmy ve smyslu: Udělali jsme chybu, napravili jsme ji a všem se omlouváme. Nebo: Bývalá uklízečka ateliéru zešílela,  nabourala se nám na web a umístila na něj cizí práci, aby se nám pomstila, že nedostala prémie za pěkně opucované reflektory.

Nic z toho se nestalo.

Až teď po dlouhých měsících reakce konečně  přišla. A přiznávám, že mě fakt překvapila.

V komentářích pod článkem se zničehonic objevily hned dva komentáře téměř současně. Jeden přidal jakýsi Rastislav Harhovský a okamžitě ho smazal. Druhý napsal minutu potom anonymní uživatel podepsaný jako Lucie S.


Rastislav Harhovský evidentně nechtěl, aby se jeho komentář pod jeho jménem u článku objevil, a tak ho okamžitě smazal. Nejspíš si nevšiml, že je přihlášený do Google, který mu bohužel vyplnil jméno automaticky. A nejspíš taky netušil, že všechny přidané komentáře mi chodí na mail. 

Tak tady jsou. Oba dva: Když jsem hned po přečtení mrkla i na mail, ve kterém byla reakce od pana Harhovského, vážně jsem se bavila. 


Příspěvky jsou samozřejmě naprosto totožné. Do puntíku. A je celkem jasné, proč se nějaký pan Harhovský vydává za Lucii S. 

On je totiž ve vedení téhle slavné agentury a zřejmě měl potřebu dát všem na vědomí, že jsou skvělá firma. Když už teda chef operating Harhovský alias Lucie S. doporučují podívat se na Facebook agentury, proč tam nemrknout? Mají tam spoustu zajímavých věcí. Třeba příspěvky, které doprovázejí fotky. 


www.facebook.com


Přiznávám, že jsem opravdu jen blondýna, když nedokážu pochopit, proč tak strašně prestižní modelingová agentura spolupracující s celebritami a světovými fotografy a pořádající exkluzivní módní přehlídky, musí ke svým facebookovým příspěvkům dávat čtyři roky staré fotky z přehlídky Victoria´s Secret, s kterou neměla vůbec nic společného. 


www.ifdb.com

No, možná je lepší koupit si fotku z fotobanky (případně si ji někde grátis stáhnout) a vydávat ji za svou práci, když sami neumíme pořádné fotky udělat, žejo.

Ostatně, s publikováním cizích fotek má tahle agentura už poměrně dlouhou zkušenost. Ono se totiž  vždycky chytí víc holek toužících po kariéře modelky na špičkovou a tak trochu ukradenou fotku Olgy Kurylenko, než na průměrnou, byť neukradenou fotku, kterou v téhle agentuře doopravdy udělali.  Takové chcibýtmodelka holce se pak lehce vysvětlí, že má pěkně zacvakat pár tisíc za fototest, nebo několikanásobně víc za jakože book, aby mohla tou modelkou být. Holčina se už vidí na přehlídkovém mole s prachatým fotbalistou po boku, a tak vypíná mozek a cáluje. A agentura kasíruje a mne si ruce.

Když už jsem se začala touhle bezva firmou znovu zabývat, koukla jsem se i na její web. Kromě toho, že z něj ani náhodou nezmizely nepravdivé informace nebo cizí fotky, jsem si přečetla i to, že: "Naší činností jsou také editační práce pro prestižní světové magazíny." 

Zvláštní, že by prestižní světové magazíny běhaly do pražské Šeříkové ulice a nechaly by si upravovat texty a připravovat je pro tisk. Já vždycky měla za to, že prestižní světové magazíny mají na tuhle práci vlastní tým lidí. Podivné je i to, že pokud agentura pracuje na takhle významných projektech, nikde neuvádí, které ty magazíny vlastně edituje. Že by zase tak trochu kecala pro zvýšení image firmy a ega jejího vedení? 

No, tak se aspoň mrknu na to, jak v téhle agentuře umějí psát, když už mají na webu i blog. Tam jistě najdu spoustu úchvatných, čtivých a originálních textů. Řeklo si druhé naivní Já, které je většinou hodně dobře ukryté v hlavě Protivné blondýny, a kliklo.  Nemělo to dělat. 

Blog má jen pár příspěvků. Buď jsou naprosto o ničem, napsané tak, že slohovky ze základky mají vyšší úroveň, anebo jsou perfektní. Čtivé. Poutavé. Zajímavé. A úplně ukradené. Tenhle příspěvek ze 7. 7. 2011, u kterého je jako autor uvedeno Still Models, totiž vyšel o pár týdnů dřív na mém oblíbeném webu Proti šedi.  Oba texty jsou naprosto totožné. 


www.protisedi.cz

Stejně tak je opsaný i další článek, který autor Still Models publikoval letos 4. června.


Už v září 2011 ho totiž napsali na iDnesu. 

www.idnes.cz


A ještě příklad třetí, aby bylo jasné, že to není náhoda. Článek je tentokrát vybrakovaný z Elle.
www.elle.cz


Myslím, že kdybych pátrala dál, našla bych i další ukradené fotky a články, další vypůjčená jména, která mají téhle pofidérní agentuře zajistit lesk a nehynoucí slávu, a další nejasnosti. Třeba jako tu, proč nikde na webu není IČO firmy. Nebo proč rejstřík ekonomických subjektů ani jiné rejstříky vůbec podobnou agenturu neevidují. Nebo proč Google nedokáže najít jedinou zahraniční recenzi (o kterých píše Lucie s.) na práci fotografa Dana Direna. Anebo proč Google vůbec nezná jméno prezidenta firmy Davida C. Bibbyho, když to musí být zcela jistě důležitý pán podle toho, co jsem se o něm a o agentuře na jejím webu dočetla. 

Neměly by podobné agentury raději prostě fotit portréty na občanky, místo toho neuvěřitelně průhledného honění si trika?

Už se těším na reakci pana Harhovského. Anebo jeho tajemného alter ega, které si říká Lucie S. A mám pro něj jednu radu: Když už chcete jako šéf firmy reagovat na cokoliv, nedělejte to raději vůbec, když to neumíte jinak, než tímhle hloupým způsobem. Některé protivné ženské to totiž rády  rozmáznou a ještě přitom objeví pár dalších nesrovnalostí. Takže výsledek je, že jste si tak trochu sám načůral do bot.

_____________________________________________________________________

Zdroj neoznačených obrázků: www.stillmodels.com/cs

88 komentářů:

 1. No jo, někdo, kdo si tímhle způsobem musí honit ego, si dál než do bot ani načůrat nemůže...to prostě fyzicky nejde:-) Ubožák:-)

  OdpovědětVymazat
 2. On si do těch bot nenačůral. On si tam přimo.. ehm.. nasral... (pardon)
  Blondýno, palec nahoru :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Blbost světem vládne :D L.

  OdpovědětVymazat
 4. Jé já už se těším na ten fičák co tady zítra bude :)

  OdpovědětVymazat
 5. Prosim ta, chod robit do nejakej detektivnej kancelarie. Tvoje prispevky su uz na jedno brdo... Nudaaaaa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně se líbí.

   Vymazat
  2. Tak to nečtiiiiiiiiii

   Vymazat
  3. Odhalovat podvody je nuda jo? :-) Jen jestli ty nejsi "Lucie S" :D

   Vymazat
  4. Naopak, rozhodně nepřestávej! Tvoje "detektivní" články jsou bomba, každý by měl vědět, jací poctiví podnikatelé se v naší zemi pohybují a mít se před nimi na pozoru. Takže milý anonyme, plytké články o ničem si asi budeš muset číst někde jinde. Mimochodem píšeš výborně, blondýno!

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Co na to Lucie S.? A Jan Tleskač? :-)

  OdpovědětVymazat
 8. chtěla jsem napsat něco smysluplnýho, jak trapně si pan (nejspíš majitel) naběhl...a jak tady v komentářích nejspíš naběhne spousta dalších komentujících...ale stále ještě nemůžu rozdýchat záchvat smíchu z krtkový barvy v minulém příspěvku...asi si zaplatim 50 e, necham se u harhovskýho vyfotit a book necham vyvolat v krtkovém odstínu...sépie už neletí

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětVymazat
 9. K tomu je škoda cokoli dodávat. Blondýno, ty nejsi protivná, ty jsi chytrá :-) Sice se neshodneme pokud jde o namalovaný sudy, ale Krtková barva, Harhovský, 3D trouba a podobné perly, ty mi to bohatě vynahrazují :-)
  Palec nahoru!!!
  Sia

  OdpovědětVymazat
 10. Žaneta: Dyk blondyno, jako normalně blondyny moc nemam rada a uš vubec né protivny blondyny jako poněvadč jse gádže moc na nas romačky povišujou. Ale z tviho članku sem se chlamala tak že se sousedky seběhli z celí pavlače že prej co řveš tady ty dylyno. Viš co ja o modě nahodou vim hodně, protože já sem vyhrala MYS RóMA Praha9

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tady je někdo strašně vtipnej...

   Vymazat
  2. Zdar trolle, nefušuj mi do řemesla!

   Vymazat
 11. Jenže oni už i ty fotky na občanky fotí přímo na úřadech (aspoň u nás tomu tak je), tak jim zřejmě nic jiného nezbývá. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, i na cestovní pas vás vyblejskne úřednice. Jedině k řidičáku předkládáte vlastní foto.

   Vymazat
  2. na Slovensku už ani k vodičáku :/

   Vymazat
 12. Treba je transka.

  OdpovědětVymazat
 13. :-DDDD super pobavení po ránu

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den, chci se zeptat - je Blondýna taky na Facebooku?
  Díky,
  V. Baláček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, chci se zeptat, má Blondýna nějaký blog?

   Vašíku, hledej, máš to hned tady na stránce - vpravo přihořívá

   Vymazat
 15. aaa trapaas! blondy ideeees!

  OdpovědětVymazat
 16. Třeba je pán schizofrenik :D
  Haha :D Z trapné agentury udělal ještě větší trapas :D Velice seriózní :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pravdepodobnejšie transka.
   schizofrénia je niečo trochu iné, než Jakyl & Hide :)

   Vymazat
  2. Jakyl a Hide, kdopak to je? Nějaký nový díl dr. Jekylla a pana Hydea?

   Vymazat
  3. Hele, neurážejte duševně nemocné. Pán je spíš ducha mdlého.

   Vymazat
 17. Blodnýno dík, královsky se bavím...

  OdpovědětVymazat
 18. Václave Baláčku: https://www.facebook.com/pages/Protivn%C3%A1-blond%C3%BDna/152813684806558?ref=stream

  OdpovědětVymazat
 19. Nemám slov, tohle nikdy nepochopím..

  OdpovědětVymazat
 20. Blondýno, jednoduše: Dobře ty!!!!

  OdpovědětVymazat
 21. Pozrela som si uvodnu stranku a velmi ma pobavil aj uvitaci text ktory bol asi hodeny do google translatu, gramaticke chyby, zle zvolene slova, no neverila by som ze ho pripravoval niekto kto ma medzinarodne skusenosti, ta anglictina je velmi slaba a pisana tak ako ked niekto mysli vetu po slovensky/cesky a potom ju prelozi slovo po slove vratane syntaxu do AJ. cele zle. Posudte sami:

  "STILL Management Agency is a company, which proudly stands for development and management of all aspects of career in show business. Because we are a “boutique agency” our credo is to offer individual attention for each model; this access you will hardly find other where. Our access to business is derived from market demands, as almost the only one in the Central and East Europe we are able to offer a help to our models to achieve the international level and to induct them to the top modeling positions in the world of show business.
  Continuously we have concerned with searching of new faces, female and male models for representation in all categories (men, women, children, teens, etc.), all nations and all races."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naskákala mi z toho husina :D Připomíná mi to Borata :-)
   A jinak něco pro pobavení ;-)

   Malá lekce anglických frází:
   Jsem z východu = I’m from exit.
   Je mazaná jako liška = She is lubricated like a fox
   Tvé oči září = Your eyes September
   Vrhnul na ni dlouhej pohled = He vomitted a long postcard on her
   Necítím se dnes ve své kůži = I´m not smelling myself in my leather today
   Škoda mluvit = Damage to speak
   Nebuď labuť = Don´t wake up a swan
   Opočívej v pokoji = Relax in the living room
   Měla nemístné poznámky = She had no local comments
   Můj drahý přítel = My expensive friend
   Kde se vzala, tu se vzala = Where she married herself, here she married herself

   Vymazat
 22. Nominuji Blondýnu na Sherlocka roku!

  OdpovědětVymazat
 23. Blondýno - paráda!!

  Tebe by měla objevit televize, kde bys tyhle věci mohla dělat v nějakém pořadu typu Černé Ovce...

  OdpovědětVymazat
 24. Vy naděláte. No tak ve volných chvílích pan Harhovský prostě ráda dělá fotečky s Danem. A co je vám do toho, kdo je taťka a kdo je mamka!

  OdpovědětVymazat
 25. Epic fail pana Harhovského.

  OdpovědětVymazat
 26. Lidem, co píší slova jako jsou "fotečky", nevěřím už z principu..a dobře dělám.

  OdpovědětVymazat
 27. haha, úplně vidim ksicht toho chlapa když to teda pracně sesmolil, dal publikovat a najednou si všimnul, že je to pod jeho jménem XD PRICELESS!  http://suzyna.blospot.cz

  OdpovědětVymazat
 28. chahá :D epic fail roku :D

  OdpovědětVymazat
 29. haha to je ale s prominutím idiot :D na jednu stranu jsem se zasmála na druhou nechápu tu drzost...

  OdpovědětVymazat
 30. A cenu Blb roku vyhrává...

  OdpovědětVymazat
 31. Suzy4. září 2012 9:55

  haha, úplně vidim ksicht toho chlapa když to teda pracně sesmolil, dal publikovat a najednou si všimnul, že je to pod jeho jménem XD PRICELESS!
  -------------
  přesně tak :DDD ultra epic fail :D

  OdpovědětVymazat
 32. Bavím se, dobrá práce :-)

  Jen poslední odstavec je trošku krkolomný, nevypadlo tam "pro" něj? Pak některé ženské VÁS totiž. A v poslední větě je těch "si" taky nějak moc.

  Jana

  OdpovědětVymazat
 33. TOHLE je super článek. Prosím, už nikdy ne o fénu..

  OdpovědětVymazat
 34. Myslim, ze Still Models Management ve skutecnosti ridi Czech blondyn.

  OdpovědětVymazat
 35. Super!
  Dostal se tento článek i ke jmenované agentuře?

  Jinak fandím investigativní Protivné blondýně!

  Marek

  OdpovědětVymazat
 36. Blondýýý jsi nejlepší!! A ten týpek je malej kokot:D:D

  OdpovědětVymazat
 37. Legrační:) Takhle si sám naběhnout! Neumět přidávat pořádně anonymní příspěvky je vůbec častý problém, kdo má blog, určitě už zaznamenal "anonymní" štvavé komentáře načež se dotyčný do dalšího příspěvku podepsal... No jo. Krásný článek, doufám, že přestane takto porušovat autorská práva a blbnout lidi. Veronika

  OdpovědětVymazat
 38. Rosťa Hrachovský je trapák!!

  OdpovědětVymazat
 39. Mě pobavil ten Chief Operating. Když chci machrovat v angličtině, musím už teda uvést celý titul: Chief Operating Officer, nebo Chief Operating Executive. Takhle zkrácené to vyznívá spíš jako Inču-čuna v provozu.

  OdpovědětVymazat
 40. A kolik voucherů na focení se podařilo Slevomatu prodat, když už ho Lucie S. zmiňuje? Jestli se Slevomat spolčuje s takovými prodejci (které prý bedlivě prověřuje), tak u mě spadl zase o několik příček.

  OdpovědětVymazat
 41. cháchá, Blondýno Vy byste měla být prezidentkou, na všechno přijdete, všechno odhalíte, nikdo před Vámi nemá šanci! Ráda čtu Vaše příspěvky, díky! Petunie

  OdpovědětVymazat
 42. Blondýno, tohle přesně jsou ty články, které ti jdou nejlíp a které nás - předpokládám - nejvíc baví. Prosím, už žádné fotky, co se peče na Mimibazaru, na to je tě škoda!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě baví i články o mimibazaru. On je to taky docela děs, vidět, co jsou matky schopné cpát do svých dětí nebo jaké fotky dětí jsou schopné veřejně vystavovat.

   Vymazat
  2. Mno, a k čemu je článek typu "podívejte jaký existujou na světě hovada" dobrej? Pokud člověk teda není škodolibej voyer.

   Vymazat
  3. K čemu je dobrých 90 procent článků na všech blozích světa?

   Vymazat
  4. Anonym: "Mno, a k čemu je článek typu "podívejte jaký existujou na světě hovada" dobrej? Pokud člověk teda není škodolibej voyer." K čemu je takovej článek asi dobrej?? Možná k tomu, aby nás kdejaký podvodník neošidil, abychom se stále utvrzovali v tom, že v naší zemi si skutečně na každého musíme dávat pozor, ať se nám to líbí nebo ne. K poznámce "Pokud člověk teda není škodolibej voyer" můžu říct jen jedno, ačkoli sprostá být tedy rozhodně nechci - tohle mohl napsat skutečně jen opravdový vůl.

   Vymazat
  5. Anonym 16:02 tal do ziveho.

   Vymazat
 43. Klobouk, blondýno, klobouk! (dolů)

  OdpovědětVymazat
 44. tak toto je skvelé! och jaj :o)))

  OdpovědětVymazat
 45. UZASNA PRACE BLONDYNO!

  OdpovědětVymazat
 46. Tak to panu Luciánovi trošku nevyšlo :D Blondýno, ty jseš uplná detektivka čoveče, jen tak dál!!Tahle firma je odepsaná.

  OdpovědětVymazat
 47. Blondýno, jen tak bych asi pochvalu nějaký cizí ženský na netu nenapsala, ale tvoje články mě skutečně baví! A jestli jsi vážně jen jedna osoba a máš přehled o tolika faktech, tak mám radost, že nám výrazně zvedáš inteligenční průměr! :-D

  OdpovědětVymazat
 48. Jsi skutečný Sherlock. Pan Harhovský se ztrapnil rovnou dvakrát. Nejdřív tím, že moc neovládá vlastní web a celkově fungování internetu a nakonec ještě tím, že zaměstnává velmi málo inteligentní modelky, které mají zapotřebí za "ve skutečnosti" psát "in real," aby ukázaly, že se učí anglicky už skoro dva týdny.

  OdpovědětVymazat
 49. O agentuře hodně řekne portfolio modelek, nenašel jsem tam ani jednu, která by opravdu měla na to být modelka. Natož modelka pro takové firmy jako mají v "referencích"...
  Bohužel spousta naivních holčin naletí, kamarádi jim řeknou jsi hezká, rodiče samozřejmě taky a je to v háji. Taková holčina totiž už neví jaké jsou požadavky a předpoklady pro opravdovou modelku, nikoli českou pseudomodelku, která je tak často vidět na VIP akcích a je vpodstatě uměle propagovaná známostmi, bulvárem atd. Na to je ovšem potřeba těch známostí, ale to oni nevědí a sypou za naprosté ateliérové sr*čky, které by jim nafotil i trošku slizký 40letý fotograf-čumil zadarmo..

  OdpovědětVymazat
 50. Tak tomuhle říkám opravdu velký trapas.A myslím, že to nebylo jen načůrání si do bot, ale i něco horšího:-)

  OdpovědětVymazat
 51. Moje sestra dnes zářila štěstím, že si jí na pohovor pozvala skvělá agentura na osobní pohovor. Díky Vaší práci se ona nenechá napálit a já jsem se pobavil. Děkujeme

  OdpovědětVymazat
 52. Blondýno je to super,

  Jen jsem trochu popátral kvůli dceři která málem skočila na nafocení "book" A ič. firmy jsem našel v E-Mailech které jí poslali jménem agentury STILL Management ČR, Ič 71547959. Shodou okolností je shodné s Ič Fizické Osoby Rastislav Harhovský - slovenské národnosti alias Tvé Lucie S.

  Díky moc Tvůj článek a pár jemu podobných pomohlo mojí dceři otevřít oči, nebýt blbou blondýnou a nenaletět:-)

  OdpovědětVymazat
 53. Děkuji za článek. Měla jsem s nimi domluvený pohovor, ale stejně jsem si je chtěla ještě proklepnout, kdyby náhodou. A ejhle - našla jsem tohle a pár podobných negativních ohlasů a zkušeností s touto agenturou a od pohovoru mě to dokonale odradilo. Omluvila jsem se a určitě tam nepůjdu. Díky za spoustu ušetřených nervů a času.

  OdpovědětVymazat
 54. vy jste solidní piče :D co tu píšete, víte ho..o všichni, u té agentury jsem jako model a již sem byl na castingach a vydělal jsem si vzahraničí slušné peníze :D předkladam že všichni co to kritizujete a nic o otm nevíte dělate někde u pásu a tam taky zůstanete :D

  OdpovědětVymazat
 55. No skvělý... taky jsem pozvaná na pohovor a taky po mě chtějí několik tisíc na book. Díky za článek. Jsou to hajzlové.

  OdpovědětVymazat
 56. Super článek, byla bych ráda, kdyby ses takto pohrabala v každé ag tady v ČR/SR. Já vím sežralo by to spoustu času, ale bylo by dobré oddělit zrna od plev...

  OdpovědětVymazat
 57. Pro tuto společnost jsem s pár lidmi v roce 2010 dělali - peníze nikde a ještě jsme si všichni vysloužili trestní oznámení a běhali jsme k soudu. Pan Harhovský a p.Diren jsou jediní dva lidé v celé "firmě" (firma to není, jedná se jen o OSVČ). Žádná zahraniční firma také není. Ty dva nemají vůbec šajnu o podnikání ani focení.

  OdpovědětVymazat
 58. Návštěva této agentury neměla nic společného s profesionálním focením. Fotograf nám vůbec nevěnoval pozornost, fotky jsou nepoužitelné, jelikož nám nedokázal říct, aby jsme se narovnali a nebo například pomohl s nějakou pozicí. Vizážistka se nám zdála být milá, ale kamarádce to přehnala s make-upem a fotky jsou též nepoužitelné. Celé to vypadalo, že to dělají jen z nutnosti.

  OdpovědětVymazat
 59. Zkušenosti s agenturou STILLMODELS katastrofální, bez práce bez nabídek a peněz, fotograf po dobu focení totálně ožralý, pan manažer bez zkušeností a inteligence, dělají jenom ostudu kvalitním agenturám, měl by to někdo zavřít, ostuda a odpad společnosti.

  OdpovědětVymazat