Mají fény detektor stresu?

Některé předměty v sobě mají ukrytou speciální tajnou součástku, která zajišťuje, že se rozbijí ne v nevhodnou chvíli, ale v tu nejnevhodnější. Je mi celkem jasné, že nic nevydrží věčně. Jenom dost dobře nechápu, proč tenhle zvláštní detektor obsahují zrovna moje fény!


http://web.kao.com
S dlouhými vlasy, které mají tendenci krepatět, a i v létě schnou nejmíň tři hodiny, je fén nezbytnost. Dávám svým fénům pořádně zabrat, to je fakt.  Vůbec mě nepřekvapuje, že se z nich  jednou za čas začne linou zápach spáleniny, objeví se varovný kouř anebo fén rovnou prostě přestane foukat studeně, teple i nejtepleji a na mé zběsilé přepínání čudlíků nijak nereaguje.  Ale opravdu nechápu, proč mi nikdy, vážně nikdy, nepřestane fungovat fén ve chvíli, kdy ho až tak moc nepotřebuju. Třeba v tu sobotu dopoledne, kdy mám naplánovaný povalovací den a je mi celkem jedno, jestli mám na hlavě rozježené krepaté cosi, protože to stejně stáhnu do culíku, až se budu povalovat s knížkou na gauči.

Všechny fény, co jsem kdy měla,  spolehlivě detekovaly stresové situace. Možná měly v držadle  nějaké čidlo na měření srdečního tepu. Když je tep v normě, fungují. Když se tep zvýší, začnou se přehřívat. Čím větší stres a vyšší tep, tím vyšší je pravděpodobnost, že přestanou fénovat. Fénovat přestávají zásadně ve chvíli, kdy mám pětadvacet minut i s cestou na to, abych dorazila na fakt důležitou schůzku. Nebo hodinu před odchodem na ples, na který se těším tři měsíce. Nebo ráno před cestou do práce uprostřed ledna přesně v ten den, kdy mráz pokoří všechny dosavadní teplotní rekordy. Celá rodina už si dělá legraci z mých občasných zoufalých telefonátů na téma: "Prosím tě, honem mi jeď koupit fén, je jedno jakej, ale potřebuju ho hned teď!"

Nedávno jsem měla pocit, že jsem na fénovou záhadu vyzrála. Můj starý fén se začal přehřívat a občas ho vypnula bezpečnostní tepelná pojistka, a tak jsem si pro jistotu pořídila fén nový. Starý fén skončil na dně šuplíku a ten nový se sedmnácti úžasnými funkcemi, několika rychlostmi a teplotami vzduchu dostal čestné místo v koupelně. Vydrželo mu necelý rok, než se z něj zakouřilo a bylo po něm. S pocitem, že jsem nejpředvídavější blondýna na světě, jsem vyhrabala ze šuplíku starý fén. Strčila jsem ho do elektrické zásuvky, zapnula - a co myslíte? No nic. Nefungoval. Ještě že jsem nevyhodila aspoň tu stařičkou foukací kulmu. Sice tahá za vlasy a fouká tak, že i průvan by byl lepší, ale když z ní sundám nástavec, dá se s ní hlava asi za hodinu vysušit aspoň tak, že z ní neodkapává voda.

Jen by mě zajímalo, co budu dělat, až detektor stresu spustí poruchu i u té kulmy.

89 komentářů:

 1. Vlastnit jen jeden fén? To riziko bych si fakt nejalzla!:D Od jisté doby mám vždy nachystaný rezervní. Tohle je článek jak vystřižený z mého života :D
  N.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, prostě nejlepší je mít dva, pro strýčka příhodu :)

   Smazat
  2. nehápu, kde nakupujete, my máme čtyři holky na bytě jeden fén dva roky a pořád funguje a to nebyl nový, když se sem přinesl!!!

   Smazat
 2. Ja fen nemam zadny a ziju.))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až budete mít vlasy minimálně do pasu, budete se divit, ale fén se občas vážně hodí. Mokrý vlasy do mrazu nejsou úplně ideální...

   Smazat
  2. Mám vlasy do pasu a taky bez fénu žiju. Teda mám ho, ale nepoužívám. V zimě si vlasy umyju večer a v létě vyschnou rychle, 3 hodiny je hloupost. A to mám vlasy pěkně husté.

   Smazat
  3. 3 hodiny je normální doba pro úplné uschnutí...navíc když si vlasy nevyfénuju, nemají objem ani tvar. Někdo jej jednoduše potřebuje, záleží, jaký mají tvar.

   Smazat
  4. Já mám taky vlasy do pasu a taky nemám fén. Teda, možná právě proto, protože nemám fén, mám vlasy do pasu. A stejně by mi byl naprd. V životě se mi na vlasech neudržela žádná kreace.

   Smazat
  5. tedy sestřih místo slova tvar :).

   Smazat
  6. Mam dlouhy husty vlasy a na fen kaslu. Proste musim pocitat s 3 hodinama schnuti.

   Smazat
  7. Nezáleží na délce ani na houšťce vasů - mám vasy relativně dlouhé a rozhodně husté, ale jsou jak kačení peří - voda i vlhkost z nich sjedou okamžitě. Moje známá má vlasy kratší a ne moc husté, ale vlhkost absorbují i ze vzduchu :DDDD Tudíž - já mám fén "milion" let a známá ho kupuje častěji než ponožky ;))))

   Smazat
  8. Taky mám extra dlouhé vlasy, až po zadek a fén už vůbec nepoužívám, ač mám drahý s moderními funkcemi, tak i přesto se vlasy hrozně ničily... lepší nechat volně proschnout...=)

   Smazat
  9. No, jak říká moje kadeřnice: a vypraný prádlo byste v pračce nechala ještě dvě hodiny ležet, než ho pověsíte? Ne? Tak jak to můžete udělat svý hlavě? Pravda je, že každé vlasy schnou jinak rychle. Vzhledem k tomu, jak rychle se mi hříva mastí, si vlasy meju většinou až ráno (vydrží déle vyhlížející jako vlasy), večer do sprchy chodím většinou až před spaním a jít do postele s mokrými vlasy? To dělám jen jednou za uherský rok a ráno pak vždycky lituju. Navíc chudák polštář!

   Smazat
  10. Fén jsem nepoužila od puberty a za tu dobu mi narostly vlasy po zadek. Kdybych je fénovala, tak jsem pořád někde sotva u lopatek, protože jak je obecně známo, fén vlasy vysušuje a způsobuje lámání :) Takže je na každém, jestli mu záleží víc na kvalitě svých vlasů nebo na tom, jestli budou schnout o chvíli déle :)

   A argument s vypraným prádlem - nic blbějšího jsem v životě neslyšela, pardon :D Až jsem si poprskala monitor :D

   Smazat
  11. Saphira: Já mám vlasy po zadek a nefénuju dobrých pět let, jestli někomu na těch vlasech záleží, nebude je ničit častým fénováním.

   Smazat
  12. koukám že to tu je samá holka od koní ... s vlasy po zadek :-) promiňte ale vlasy po zadek je něco tak NESKUTEČNĚ odpudivého !

   Smazat
  13. Když budete vlasům věnovat řádnou péči s kvalitními přípravky a s přípravky určenými k tomu, abyste předešly ničení během fénování, i takhle vám narostou vlasy do pasu. To stejné s barvením. Ale stejně se zas budeme hádat, co :).

   Smazat
  14. Taky mám vlasy do pasu, nefénuju, jednou za týden to odpoledne s mokrou hlavou přežiju.

   Smazat
  15. ja mám celý život dlhé vlasy a celý život si ich fénujem, aj keď posledné roky kvalitným fénom, ktorý si reguluje intenzitu fúkania podľa vlhkosti vlasov a vlasy mám stále rovnako husté a dlhé, takže neviem...
   a už iba odkaz predposlednej Anonymnej:tipujem, že máte celý život veľmi krátke vlasy :-D

   Smazat
  16. Jéžišmarjá tak se tu pěkně trumfujte, jaký máte vlasy do pasu a nepoužíváte fén... tohle je fejeton, víme?

   Smazat
  17. Mýt si vlasy jednou za týden, aha...

   Smazat
  18. Závidím všem, co si vlasy mohou nechat jen tak uschnout, přála bych vám mít na hlavě to, co já - schne to i 4 hodiny, kor doma, kde nefouká vítr. Jinak se o vlasy ale starám, dostávají olejové zábaly, používám ochranné přípravky, barvím už jen hennou. A světe div se, i s pravidelným fénováním a donedávna i žehlením (než jsem objevila iontový kančák), mi vyrostly zdravé až po bedra. Konečky se po čase lehce třepí, ale to jde hned na zastřihnutí. Věřte, že každý má vlasy jiné a každé vlasy mají jiné nároky a potřeby, tak hned nesuďte.

   Co se týče tématu, mě fén ještě v životě nezklamal, vždycky se rozbije až po mnoho letech a v docela vhodnou chvíli :D

   Smazat
  19. Já bych se na fénování mohla tak akorát vysrat. Nebaví mě to a i když mám vlasy kroutící se na všechny světové strany, tak si je myju jedině večer a než jdou spát, tak jsou tak akorát trošku vlhké, nahodím gumičky a jdu spát tak jakýpak copak...

   Smazat
  20. Mám kvalitní vlasy skoro do pasu, tak přece si je nebudu ničit fénováním!

   Smazat
  21. Je v lidské přirozenosti vytvářet si na něčem závislost a pak si myslet, že bychom se bez toho neobešli:)
   Závislost na přesoleným jídle, závislost na praskání kloubama v prstech, závislost na fénování...

   To, co fénařkám připadá jako "hnusný zplihlý krepatý kroutící se cosi" jsou ve většině případů úplně normální a normálně se chovající vlasy.

   To jenom vlasy, co se denně hodinu fénují, jsou přeschlý a mrtvý jako kus drátu, zábaly nezábaly :) a proto si poslušně lehnou do libovolnýho směru, protože jejich struktura je totálně zničená a nebrání se. Ten "super tvar" potom drží už jenom laky, vosky, tužidla a horkej vzduch, kterej to všechno pěkně zapeče.

   Jen si to užívejte :) Každýmu podle jeho chuti, já radši ušetřím za mrtě chemie, elektřiny a novej fén co dva měsíce. A budu mít normální, od přírody se trošku kroutící vlasy. Nepotřebuju sestřih jak z Vogue :)

   Smazat
  22. Taky mám dlouhé vlasy, taky to tři hodiny schne, myju si je každý druhý den a na fénování jsem jenom moc líná. To si radši vlasy umyju tak brzy, aby stihly uschnout, než jdu spát. (S mokrou hlavou chodím spát výjimečně.) Fénování vlasy ničí jako cokoli jiného, ale hodně to záleží na kvalitě vašich vlastních vlasů. Já si je pravidelně už léta barvím a taky mám vlasy do pasu, na ježka jsem z toho neopelichala.
   A btw.: Anonymní 22. srpna 2012 9:15, ne, holka z paneláku a na koni jsem seděla parkrát v životě jako dítě.

   Smazat
  23. Teda, nerozumím jedné věci. Všichni tu mají kvalitní vlasy do pasu, které ozdravují a pečují o ně. Jak je možné, že běžně člověk potká vlasy do pasu jen v zahumusený roztřepený a rozlítaný formě? Kvalitní a dobře vypadající vlasy do pasu znám dvoje. Jinak je to děs a bída. Tak holt proto to asi někomu připadá odpudivé. Osobně většinou nefénuju, ale nic proti nemám. A z okolí mají nejchemlonovitější vlasy právě holky, které řeší silikony, myjou jen přírodními šampony, nežehlí, nefénujou. A prádlo v pračce klidně dvě hodiny nechám, takže nechat mokrý vlasy mi problém nedělá.

   Smazat
  24. Potkáváte patrně špatné lidi, milá anonymní slečno či paní z 20:13... :-) Že by bylo nefénování a nežehlení cestou k zahnuseným neopečovávaným vlasům, to bych asi nechtěla potkávat tu samou sortu lidí, co vy. (Fénování beru, nemám typ vlasů, které by to potřebovaly, ale ok, žehlení se mi nelíbí.) Já se barvím z důvodu nespokojenosti s přírodní barvou, s pocitem, že mi to sluší a u vědomí toho, že barva vlasům taky nijak extra neprospívá, stejně jako fénování, proti němuž nebrojím, když sama mám, co se týče péče o vlasy ono příslovečné "máslo na hlavě" kvůli barvení. Silikony řeším taky, jemným vlasům použivání bezsilikonových přípravků svědčí. Jinou péči neřeším, stříhám pravidelně, jinak bych vypadala jak Jezinka. Jakákoli jiná péče o poškozené vlasy stejně nedokáže tolik, jako poškozenou část vlasu prostě odstřihnout. Řeknete mi, kde vás můžu potkat? :-) Jestli znáte jen umaštěné dlouhovlasé hipísačky, tak mě to dost mrzí, já pravidelný návštěvy kadeřníka považuju za samozřejmou péči o zevnějšek, podobně jako čištění zubů. (A ve výsledku to vychází levněji, než vlasy zachraňovat různými drahými a zaručeně zázračnými kúrami.)

   Smazat
  25. Někdy mi to v zimě schne i 6 hodin a radši přetrpím to, než hodinu máchat rukama kolem hlavy s fénem v ruce, je to fakt hrozná činnost :D

   Smazat
  26. Můžete mě potkat v centru Prahy. Jezdím denně červeným metrem a tramvají :-D Bohužel jsem spíš přesvědčená, že každá, která má dlouhé vlasy má pocit, že vypadají dobře a zdravě (i když třeba ne, tak snad to není Váš případ). Ale zrovna včera jsem viděla jednu slečnu, která měla dlouhé vlasy a pěkné vlasy. Jenom nevím, jestli žehlila.

   Smazat
 3. Je to pár let zpátky, co se jednoho krásného lednového rána můj fén rozhodl, že umře. Tak jsem všechny vlasy nacpala do velké zimní čepice. Vypadala jsem, jako kdybych měla leukémii a jak ty vlasy vypadaly, když jsem čepici sundala! Krepatý chuchvalec vlasů na hlavě, než mi to uschlo, tak jsme šli skoro domů a na chodbě se na mě každý díval jako na idiota..

  M..

  OdpovědětSmazat
 4. :D :)) zatím sem to nepoznala, asi nejsem při foukání ve stresu :D

  OdpovědětSmazat
 5. Ještěže mých pět krátkých chlupů na hlavě usne do hodiny :D Ale zas čekám na den, kdy mi odejde žehlička na vlasy a já se smrtelnou hrůzou v očích budu zoufale shrabávat penízky na další.

  OdpovědětSmazat
 6. A nejen fény! Máme doma dvakrát i takovou tu mašinku na pánské vlasy a vousy, aby chudák muž neběhal s půlkou oholené hlavy po sídlišti a nesháněl cokoliv, čím bych ho dostříhala. Ze stejného důvodu vlastníme také dva topinkovače, dvě konvice a asi tři holicí strojky. Mohu jen potvrdit existenci tajně vbudovaného čidla, prostě tam někde je!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pod tohle se podepíšu :-)

   Smazat
  2. waw a to ste milionar?

   Smazat
  3. Ne, to nejsem, ale nám když rodiče chtějí něco kupovat k Vánocům, tak si říkám o zásoby.

   Smazat
 7. To není detektor stresu, ale normální kurvítko! Montujou ho do všeho. Poznáš to podle toho, že když věc rozebereš a zase zpátky složíš, vždycky ti zbude jedna součástka, aniž by to mělo vliv na fuknci přístroje. Ta součástka je právě to kurvítko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to me rozsekalo hned po ranu, sbirala jsem se s krecemi v brisni oblasti ze zeme:-D Kurvitko:-D

   Smazat
  2. :-D Děkuji, za zpříjemnění dne

   Smazat
  3. Nedivila bych se :))

   Smazat
  4. díky za krásný postřeh. :-D

   Smazat
  5. ještě bych dodala, že kurvitka jsou obvykle nastavena tak, aby sepnula v rozmezí jednoho roku, u nás to je letos vysavač, auto a holicí strojek. Pračku obchazím s kadidlem a nábožným zaříkáváním.

   Smazat
  6. Díky za objasnění záhady! Fakt je to tak!! :-)

   Smazat
  7. Říká se tomu "plánovaná poruchovost" a zabývají se tím celé zástupy konstruktérů. Vnést do výrobku záměrnou vadu tak, aby nešla opravit a rozbila se těsně po záruce, to je hotové umění. :-)

   http://en.wikipedia.org/wiki/Planned_obsolescence

   Smazat
  8. Kurvítko:-)

   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurv%C3%ADtko

   Smazat
  9. Je to tak, potvrzuju. U nás ho obsahuje rychlovarná konvice. Standardně se kurvítko aktivuje po vypršení zárůční lhůty, ale to poslední to zvládlo během té doby 2x!!!

   Smazat
 8. Poslední jsem vyřídila v den svatby sestry... :D Stejně jsem pak zase zmokla při zdobení aut. :D

  OdpovědětSmazat
 9. ...další výhodou krátkých řídkých vlasů je, že uschnou než si vyčistím zuby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a tych vyhod je viac? zaujimalo by ma ktore konkretne to su :)

   Smazat
  2. No jéje, spousta. :-))) Jenom co ušetřím času!

   Smazat
  3. Já vím o další výhodě řídkých vlasů. Jsem majitelkou dlouhých a hlavně velmi hustých vlasů a každé léto si přeji býti holohlavá :-D

   Smazat
  4. A co Vám brání? :-)

   Smazat
  5. Myslím, že soudnost :)

   Smazat
 10. Na mě kdysi udělala kamarádka dost velký "poděl", darovala mi fén, který měl průhledné "tělo", čili jsem viděla, jak funguje elektrika v těchto spotřebičích. Měl takovou sílu, že jsem se jednou rukou musela držet futer, abych neodletěla. Až po půl roce (když zkratoval) mi oznámila, že ho našli na smeťáku a protože si vlasy nefénuje, tak se rozhodla mi ho věnovat! To, že očividně nebyl vůbec technicky v pořádku, ji nezajímalo :DDD
  ~ The Diary Of Pie Rette ~

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To máš dobrou kamarádku XD.

   Smazat
  2. 1) to, že měl sílu, bylo špatně? nebo co s ním bylo? nějak to z tvého rantu nerozluštím...

   2) nejspíš jí to nebylo jedno, ale protože se nefénuje, tak neví, jak fungovat má. Spoléhala na to, že jsi dost chytrá, abys ho přestala používat, až se pokazí. Asi se chudák spletla...

   Smazat
  3. Úplně zbytečný komentář. Text měl sloužit k pobavení a ne ke zvráceným analýzám lidí, kteří se neumí pod svůj příspěvek ani podepsat. Inteligentní lidi můj příspěvek pochopili, takže se uklidni a jdi zbytečně komentovat někoho jiného. Díky.

   Smazat
 11. Životnost fénu prodloužíte, budete-li z něj odstranovat prach. Na lepších fénech lze obvykle oddělat krytku v místě, kudy dovnitř proudí vzduch, na kterou se chytá prach. Ten je potřeba jednou za čas odstranit. Stejně tak rychleji kazí fén(i vlasy) foukání vlasů z bezprostřední blízkosti, chce to alespoň 15 cm, i když se doporučuje 30(!). Stresová situace není náhoda, jde o to, že se pravděpodobně snažíte fénování uspěchat a zacházíte s ním jinak.

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, přístroje mají tzv. kurvítko :)A to se neomylně aktivuje ve chvíli, kdy je to nejmíň vhodný :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak! Vynikajici clanek o teto tematice je zde: http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Kurvítko

   Smazat
 13. Mohu potvrdit, starý fén se taky přehříval a vypínal, takže jsem si koupila nový, chytrý, a starý založila, kdyby se nový nevydařil. PO cca měsíci jsem starý vyhodila, protože nový se osvědčil. V tu chvíli se nový samozřejmě rozbil a já musela cválat do nejbližšího krámu pro další. Takže teď mám nový opravený v rámci reklamace a jeden do rezervy.

  OdpovědětSmazat
 14. Fén nepoužívám.Měla jsem vlasy do pasu,ale fén jsem na ně nemohla použít,protože bych se s nim pak nedomluvila. Vlasy mi začaly elektrizovat a já jsem pak měla účes jak Racochejl :) Teď jsem vlasy zkrátila ( v létě je to praktické)Pro rejpaly: Vlasy si myju obden a bez fénu přežiju,dokonce i když mám velice husté vlasy.
  Na druhou stranu mně zase nevydrží žádný účes,natáčky,tužidla,laky jsou zbytečná práce.Tomu se říká 'Vlasy jak hřebíky)

  OdpovědětSmazat
 15. No to je zákon schválnosti... ja mám síce dlhé vlasy, ale veľmi jemné a nie príliš husté, takže fén používam skutočne len príležitostne (a to si vlasy umývam každý deň!). A ten jeden čo doma máme, tak ten po 3 minútach začína smrdieť a dymiť, takže... radšej sa mu vyhýbam :D

  http://secrets-of-wonderland.blogspot.sk/

  OdpovědětSmazat
 16. Trochu okurková sezóna, ne? Článek naprosto o ničem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyhle trapné komentáře miluju. O čem píšeš ty?

   Smazat
  2. To nemůže říct svůj názor? To je možný psát jen kladný komentáře? VY to budete hodnotit? Vyjádřil to naprosto slušně, a vy hned útočíte. PROČ?

   Smazat
  3. Pravda. Nejnudnější článek, co jsem tu kdy četla. A nedočetla.

   Smazat
  4. Když vás to nezajímá, tak to nečtěte, nekomentujte... Je to snad vaše svobodná volba - nikdo vás nenutí, abyste zde utráceli svůj čas... a potom se rozčilovali, jak je to o ničem...

   Smazat
  5. Myslím, že žádný Anonym, který si jen znuděně posteskne, se tu nerozčiloval. To spíš tady vy Anonymové tak zuřivě zastávající "jen pozitivní ohlasy," řádíte a tak trochu kazíte image protivné blondýnky. Tento článek se prostě podle několika jedinců nepovedl, alespoň to od někoho ví a může se příště snažit víc, nebo se na to může vykašlat a dělat si co chce bez ohledu na komentáře. Je to zdravější, než, když má pod svým článkem jen bandu slepic, které kvokají štěstím nad sebenepovedenějším výtvorem.
   K článku: u nás se říká, že každá věc obsahuje takzvané ku**ítko, které je nastavené tak, aby se rozbilo v nejbližší nejnemožnější situaci těsně po záruce.

   Smazat
  6. Přesně tak, souhlas s 22. srpna 2012 21:36
   Vždyť si každej může napsat svůj názor, ne? Pokud je slušnej... To se smí na tomhle webu jen tleskat a adorovat blondýnu?

   Smazat
  7. Argument "tak to nečti, když se ti to nelíbí" mi silně připomíná Mimibazar.

   :D

   Smazat
  8. Presne, reverzni Mimibazar.

   Smazat
 17. Blondýno, píšeš, že dáváš svým fénům zabrat. To jsi fakt tak naivní, že si myslíš, že v dnešní době vydrží i kvalitní mnohafunkční fén při hodně častém používání déle než rok? Kvalitní spotřebiče, co vydržely, se vyráběly tak před dvaceti a více lety. Dnes by výrobci zkrachovali, kdyby vše výraběli téměř na věčné časy. Sušíš, tak kupuj fény. Nesušíš - jako já, neutráciš za fény. Hlavně nepřičarovávej fénům nadpřirozené schopnosti a šesté smysly! Budou to spíš nekvalitní plastové součástky...

  OdpovědětSmazat
 18. Trošku to budí dojem, že blondýna se chce dát na prózu, ale tohle není její parketa. Dělá z prdu kuličku. Blondýno, já má taky dlouhý vlasy a fén použiju jednou za půl roku. Vlasy si totiž myju většinou večer, ne samozřejmě až těsně před spaním a ony v pohodě uschnou.
  Takže 1. ušetřím si práci s foukáním, 2. neničím si vlasy, 3. šetřím energie :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, schnou mi 3 hodiny, tak si je umyji 3 hodiny před spaním a je to v suchu :)

   Smazat
  2. Ono to ale není jen o tom uschnutí ale spíše hlavně o té úpravě vlasů ...

   Smazat
 19. Blondýno, tohle ale není vůbec vtipný. Ráno v práci čtu tvůj článek a říkám si:"Tsss, nechápu, můj fén už poctivě funguje už cca tři roky." Teď jsem si však umyla vlasy, zapnula fén a po chvilce cítím smrad a... Ano, fén asi odešel do věčných lovišť.
  Poučení? Neposmívat se škodolibě cizímu neštěstí. ;)
  Monika
  PS: Naivně sice doufám, že do rána se fén vzpamatuje, ale upřímně o tom pochybuju.

  OdpovědětSmazat
 20. v takových chvílích jsem šťastná za fény z dob mojí mamky :D sice si taky občas vypne nebo zasmrdí, ale funguje vesele dál :D jen doufám, že mi jednou nebouchne u hlavy :D

  OdpovědětSmazat
 21. Ani mi to nepřipomínej. Ve svých telecích letech jsem se chystala na ples. Odbarvila jsem si hlavu peroxidem, načež jsem tu hrůzu chtěla opravit a výsledek byl růžová cukrová vata. A do toho umřel fén! Šla jsem s růžovým afrem... Od té doby se nebarvím a fény mám dva.

  OdpovědětSmazat
 22. Ještě jedna dobrá rada nad zlato. Fén odejde, když se "nažere" vlasů které se tam pak pálí a přehřívá se. Mám fén s odjimatelným sítkem, přes které se vlasy nedostanou. Mám tento fén asi nejdéle.

  N.

  OdpovědětSmazat
 23. ještě že máme doma fény čtyři, takže když se pokazí můj, můžu použít jiný.. bez fénu moje vlasy vypadají .. hrozně :D

  OdpovědětSmazat
 24. zákon schválnosti :)) Asi záleží kus od kusu, já mám pořád ten samej za cca 500Kč už několik let a drží. Být tebou pořídím dva nebo tři nové a pro jistotu je mám v rezervě v šuplíku :D

  http://suzyna.blogspot.cz

  OdpovědětSmazat
 25. Ráda bych s Vámi sdílela nářky nad nepředvídatelnými fény, ale mé vlasy uschnou bez fénování i v zimě do čtvrt hodiny. Což o nich ledacos napovídá. :( Takže to berte, že máte lepší variantu než já. Vy máte nekvalitní fény, já nekvalitní vlasy.

  OdpovědětSmazat
 26. Tak to můj fén taky reaguje na stresové situace, ale v tom smyslu, že když někam nejvíc chvátám, "sežere" mi pramen vlasů a občas to fakt chvíli trvá, než ho vlásek po vlásku vymotám zase ven... Rychleji by to šlo ustřihnout, ale to bych po pár takových zkušenostech vypadala jako Racochejl :D

  OdpovědětSmazat