Proč je to tak hnusný?

Čas od času se ráda podívám na Den D, který vysílá Česká televize. Jde o jakousi zvláštní reality show, ve které hlavní roli hraje pětice investorů. Ti sedí v "doupěti" plném pavučin (nějak jsem nepochopila, proč zrovna tam, a ne třeba v nějaké čisté elegantní kanceláři) a postupně před ně předstupují obchodníci, vynálezci a taky spousta exotů, kteří chtějí peníze, aby mohli rozjet firmu. Dostat můžou až tři miliony a na oplátku za to nabízejí investorům podíl ve firmě.  Občas se ve Dni D objevují skvělé nápady a myšlenky. Občas šílené. Někdy před investory předstoupí chytří a šikovní lidé s parádními vizemi, jindy zase strejc v maskáčích s tetkou v hodobóžových šatech, kteří chtějí vyrábět drahá a ošklivá plastová umyvadla.


Foto: Česká televize


Jeden z posledních dílů ale překonal všechno. Všechny ty nevkusné rádobypodnikatele, šílence s nesmyslnými nápady a výrobce ošklivostí hravě strčili do kapsy dva bratři z Třebíče, kteří dokázali zhmotnit kýč v té nejčistší podobě. A to dokonce ve 3D!


Foto: Česká televize


Jejich projekt se jmenuje Humanic Houses, prý "domy s lidskou tváří". Bráškové je zatím vyrábějí jen jako trojrozměrné počítačové modely, ale má jít údajně o domy funkční, které můžou sloužit jako budovy k bydlení nebo třeba restaurace a kasina. První takový dům by prý ještě letos měl dokonce někde stát. Panebožezačnástrestáš?

Foto: Česká televize

Z krátké prezentace obou przničů vkusu to vypadá, že jde o běžné domy, které ale mají jednu stranu stavebně upravenou tak, aby připomínala obličej.  "Tohle nejsou domy s lidskou tváří. Tohle je festival hnusu," takhle okomentoval nápad jeden z investorů Michael Rostock. "To chcete, aby se ti lidi báli, nebo proč je to tak hnusný?" ptal se autorů. Jim ale tahle zběsilost přijde zřejmě jako dobrý nápad. A dokonce na svých webových stránkách (které jsou stejně hnusné jako samotné modely) píšou, že jsou tyhle domy luxusní a krásné.
Tahle žlutá zrůda se jmenuje Kleopatra. Už jen samotný popis domu na oficiálním webu stojí za to. "Dům Cleopatra je symbolem luxusu a krásy. Jedná se o barevně výrazný moderní dům vyvinutý Lubošem Galbavým a inspirovaný obrovskou egyptskou sfingou v Gíze. Vila je dominantní tím, že využívá architekturu, jejíž cílem je dosáhnout co největší podobu lidské tváře, tvar tohoto domu je ve skutečnosti půlválec napojený na kvádr. Kleopatra vnáší krásu do svého okolí, zajímavým rysem je její široký úsměv, který přináší hodně světla do přízemí domu. Balkón je ve tvaru nosu a umožňuje vlastníkovi fantastický výhled do přírody v okolí domu."

Nemůžu si pomoct, ale mně tahle usměvavá Kleopatra připomíná spíš psychopatického klauna z nějakého céčkového hororu.  Dům Dvojice je podobně povedený jako Kleopatra. A navíc prý má osobnost! Přesná citace: "Tvar obočí a rtů se mohou na přání zákazníka pozměnit, a to samozřejmě ovlivní výraz obličeje i celou osobnost domu. Jelikož je možné obličej zakomponovaný ve stavbé přizpůsobit, dá se dům navrhnout tak, aby napodoval tváře vlastníků či milujícího páru ve stejném duchu jako to umožňuje osobní portrét či masivní socha." Ámen. Parodie Michaela Jacksona se jmenuje sice Jackson, ale jinak je to Manager House. I v popisu tohohle skvostu, před kterým musí každý architekt ze zoufalství s pláčem roztrhat svůj diplom, je jasné, že autor webu má problém sestavit smysluplnou větu.  Nechápu, proč se pouští do souvětí, když se v každém z nich ztratí po třech slovech.  "Určen je pro ředitele, kteří mají celkovou odpovědnost za chod firmy. Je to ideální sídlo malých a středně velkých, které chtějí být konkurenceschopné a viditelné na trhu. Tvář ředitele se zdá díky použití pár vrásek na omítce v neustálém napětí, aby nám připomněl přísnost tohoto vůdce. Manager House se může stát tím pravým místem pro úspěšná jednání a podepisování důležitých smluv." 

Dovedu si představit, že se v tomhle domě povedou jednání o pronájmu místa pro cirkus nebo o výrobě cingrlátek do střelnice. Ředitel čehokoliv jiného než lunaparku před jednáním v takovém domě zcela jistě prchne a hrůzou nebude spát nejmíň týden.   A přitvrdíme. Toto je Mozart Dům. "Mozart Dům je určen pro někoho umění, který je hluboce spojen s hudbou. Samotný dům symbolizuje jeden z nejvlivnějších klasických skladatelů všech dob. Pokud máte talent, může to být ideální místo pro novou symfonii, získávání hudebních nápadů, jak si Mozart. Bílý klavír bude umístěn v přízemí na vás čekají ukázat své dovednosti." A v podobném duchu pokračuje popis i dál. Číst ho je čiré utrpění. Myslím, že mi začaly krvácet oči. Nejenom z těch obrázků. Dům Ježíš by údajně mohl sloužit jako malý kostel na vesnici nebo ve městě. Teda aspoň mám pocit, že něco podobného se v popisu stavby píše. Jistá si tím ale nejsem, tenhle popis začíná být mimo moje chápání. "...nebo to může být ideální ubytování pro místního kněze, který může udělat i jeho káže, aby jeho následovníci z balkonu." 

Obávám se, že sem pozvat věřící křesťany, stanou se z nich bezvěrci, ještě než projdou dveřmi.  Nakonec jsem si nechala nejšílenější z domů. Jmenuje se Diana. "Diana House je věnován známé postavě, celebritě a britské princezně Diany. Stavba takového domu dává hold jedné z nejoblíbenějších osob světa." Ne, tohle nevzdává hold.  Tohle je prachsprosté znesvěcení památky a snaha rejžovat na Dianině popularitě. Poznámka, že by v tomhle domě mohla sídlit charitativní organizace nebo by mohlo jít o sídlo nové aristokracie či celebrit, to jen dotahuje do naprosté absurdity. 

Podtrženo a sečteno: Dvojčata z Třebíče možná vymyslela nějaký prográmek, který jim umí vymalovat a vypočítat parametry pro stavbu budovy a vytvořit 3D model. Jenže když mají vkus pokladní od lochnesky po sedmé štamprli, ani prográmek a 3D modely to nezachrání. A já jen pevně doufám, že úředníci ze stavebních odborů napříč Českou republikou mají tolik soudnosti, že žadatele o stavbu podobných hrůz poženou hodně rychle z kanceláře. I s kolkem!

______________________________________

Screenshoty: www.humanic-houses.com100 komentářů:

 1. Ano, když jsem na to koukala, tak jsem taky přemýšlela, jestli to sem nemám nasdílet :)))

  OdpovědětVymazat
 2. A viděla si díl včera? :DD Pár s medovou lihovinou a šikovnou slečnou? :D Cituji:,,Jsem velice šikovná. Dokonce mám ted řidičský průkaz."

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježíš jo, viděla!!! jsem si rikala - bože, do čeho jsi to duši vrazil, protože tohle byla asi původně kopretina.to byla katastrofa...normálně jsem se za tu slečnu- jsem velmi šikovné děvče, protože umím zařizovat spoustu věcí - musela stydět! A bylo mi fakt líto toho milého chlapce, který se opravdu snažil, ačkoli mu to třeba moc nešlo

   Vymazat
  2. a taky vas zarazilo,ze jednu lahej chteji prodavat za 600kc?:D jako kdyby to vyvedli nejak darkove,tak i presto bych dala max 200kc...byli trosicku mimo.Hlavne slecna:D

   Vymazat
  3. Mimo až tak úplně nebyli. Lidé v tomhle státě statisticky pořád utrácí velmi slušný balík peněz za chlast. A když se to nazdobí rozšafným mladíčkem, kterému to jako prošlo rukama a šikovnou nanynkou, tak je vlastně půl úspěchu v kapse. Ale museli by mít velmi šikovného manažera:-).

   Vymazat
  4. Cena rozhodně mimo není. Ale Ti dva mimo byli, to jo.

   Vymazat
 3. Doporučuji ten díl shlédnout, byla to dost sranda :)

  OdpovědětVymazat
 4. ach ne... to jsou domy hrůzy.. s tím by mohli jezdit po poutích a strašit děti. vydělali by majlant :D

  OdpovědětVymazat
 5. shodou okolností jsem tento díl viděla. Hnus velebnosti...
  Stačí už jen do těchto domečků namontovat bakelitová umyvadýlka s dekorem dřeva :D

  OdpovědětVymazat
 6. tak to je síla.. to snad ne...

  OdpovědětVymazat
 7. žít ve světě, kde jsou jenom tyhle domy! ježiš... na Den D jsem se koukala dřív ale pak jsem s tím přestala, protože mi z toho bylo jen smutno, moc častou jsou tam lidi, co se upnuli k nesmyslu a třeba si na tom i nadělaj dluhy a zničí život

  OdpovědětVymazat
 8. Já koukala a říkám si...není to ježí, není to ježíš a pod tím dům ježíš. já se bojím. já se hrozně bojím, jdu se zachumlat. Ještě mě bude strašit ta béčková kleopatra.

  OdpovědětVymazat
 9. JE to hnus, ale i tak mě napadá - nemysleli spíš Tutanchámona. než Kleopatru? Má to podobné barvy a vzor, jako jeho posmrtná maska...

  MK

  OdpovědětVymazat
 10. Twl! :DDDDDD Zvkášť ta čeština na úrovní v popisu. :D Nemám slov!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava - zvlášť :DDDDDd

   Vymazat
  2. Zato tvoje čeština je perfektní?

   Vymazat
  3. Evo, tvuj prispevek je fakt k nicemu. Cetlas ty popisy? Jsou to Cesi a pisi tak, ze to nedava smysl. Ale ty mas proste potrebu si placnout, i kdyz o nicem, ze?

   Vymazat
 11. Zlatý MTV Extreme Cribs. Tam ty nevšední domy mají alespoň svoje kouzlo, ale tohle. Na to je i Vegas krátký!

  OdpovědětVymazat
 12. To ne!!FUJ,FUJ?FUJ!!!taky se bojím

  OdpovědětVymazat
 13. Celkem děsivé, vážně.
  Jen přemýšlím, proč ty popisy vypadají jako překlad na google překladači, když jsou dvojčata z Třebíče? :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně: to vypadá, že to jsou nápady nějakého rednecka z US a milá dvojčátka se na tom přiživují. Jsem schopná pochopit blbost. Nepochopím, jak někdo, narozený v našich hranicích, může napsat:"...ubytování pro místního kněze, který může udělat i jeho káže, aby jeho následovníci z balkonu."

   Vymazat
  2. tak jsem tu větu projela v google překladači zpětně do angličtin a helemese, co mi vyjelo: "accommodation for the local priest, who can do his preaching to his followers from the balcony". Perfektní anglická věta, čímpak to asi bude? :))

   Vymazat
  3. tak jsem tu větu projela v google překladači zpětně do angličtiny a helemese, co mi vyjelo: "accommodation for the local priest, who can do his preaching to his followers from the balcony". Perfektní anglická věta, čímpak to asi bude? :))

   Vymazat
  4. Na to je jednoduchá odpověď. Jako autor tvořím texty nejprve v angličtině a pak později překládám Google Translatorem do ostatních jazyků. Češtinu u všech modelů upravím. Žiji již 8 let v zahraničí v Irsku, češtinu prakticky nepoužívám. Na natáčení Den D jsem byl jen na pár dní doma v Česku.
   Luboš

   Vymazat
  5. Tak tady jsi ji zjevne neupravil, mno.

   Vymazat
 14. neskutečné...napadá mě hromada přirovnání, ale...prostě a jednoduše: CO to sakra je????

  OdpovědětVymazat
 15. Recese dobrá, bydlet bych v tom nechtěla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. já jak já, ale představte si: Ráno vstanete, odhrnete závěs, kouknete z okna a ..... Představa, že to má soused mě děsí ještě víc
   :-D

   Vymazat
  2. Nápodobně. U mě tedy článek vyvolal salvu nekontrolovatelného smíchu :-D. Budiž mi omluvou, že jsem nedospalá a unavená... Ale pravdou je, že tohle nemůžou myslet snad vážně :-O? Pokud ano, měli by přestat hulit :-) anebo se dobrovolně přihlásit na pobyt v psychiatrické léčebně.

   Vymazat
 16. Odpovědi
  1. nevím, ale taky to chci zjistit!:D

   Vymazat
  2. Mám pocit, že přírodní katastrofy jsou nám málo. Tak planeta vymyslela nový způsob regulace populace - naprosté magory (omlouvám se za všechno ošklivé, co jsem kdy řekla o adamitech!).
   Tihle magoři svými odpornými nápady povraždí všechny kolem (v tomhle případě vsázím hlavně na mrtvice, infarkty a šílenství) a následně si je zreguluje nějakým pěkným morem.

   M.

   Vymazat
 17. Takový zvětšený lego:) Aspoň by to v satelitech vypadalo veseleji, tam už se stejně víc škody napáchat nedá. Ale koukat na takovou stavbu na sousedním pozemku, dostanu minimálně tik.

  OdpovědětVymazat
 18. WTF ?!?!
  Pár citací: Dům Ježíš - "Dům může sloužit jako malá moderní kostel na vesnici nebo město" , prý tam může bydlet i kněz, nechybí bible ani oltář ... áááá! Dům Ďábel - vila by se měla nacházet údajně ideálně poblíž hřbitova s rudým autem zaparkovaným na dvoře ... ááá!
  Děkuji za upozornění na tento díl Den D, který jsem neviděla ... , hned jsem mrkla na netu ... už dlouho jsem nezažila, že na něco tak nechápavě civím bez nádechu s otevřenou hub*u jako Kelišová (a s takovým odporem a téměř slzou v oku nad takovým nevkusem)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A neukamenují mě, když si postavím satanistický barák a bydlím u hřbitova, kde by místo toho nevkusného barokního kostela mohl stát i onen moderní kostel? Ale ještě si musím koupit to červené auto, bez toho to nebude ono..

   Absolutně sdílím Vaše zděšení.
   Dnes půjdu na noc k mamince, z toho budu mít noční můry.

   Vymazat
  2. Já už živě vidím náš místní hřbitov s farou, kde vedle sebe spokojeně žijí pan farář v Ježíšovi se svým sousedem, tvrdým chlápkem v Ďáblobaráku s rudým autem na dvorku.

   (autorka příspěvku WTF :-) )
   H.

   Vymazat
 19. Dlouho, dlouho už jsem na něco nezírala s otevřenými ústy. Jakože fakt tak dlouho, až mi z toho vyschlo. Teď uvažuju, jestli jsem to s těma mojitama přehnala, nebo jich mám zoufale málo. Nechápu, prostě tomuhle nerozumím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja to teda čítam ráno v práci ale mám chuť zabehnúť k šéfovi do "zásobárne" a uliať si aspoň pol deci niečo ostrejšieho. Vydesilo ma to natolko, že to budem asi celý deň rozdýchávať. Ale skôr sa bojím toho, že URČITE na Slovensku a v Čechách existujú ľudia, ktorý by si to aj nechali postaviť. Veď je to tak ORIGINÁLNE. To sú presne tý ľudia čo milujú kozodorty a umelé kvety všade po byte.
   W.

   Vymazat
 20. Tyto domy s osobností jsou fakt velmi vhodný pro Kočku a jiný podobný lidi (Michal David...). Je to kvintesence braku a hnusu, ale výše zmíněným by se to jistě líbilo (a mělo by to jistou výhodu: na první pohled by bylo vidět, CO JE TO ZA LIDI, kteří tam bydlí). Ovšem jednu věc musím říct: Diana si je fakt podobná, ty skleněný oči a ten neutuchající úsměv (sorry, de mortuis nil nisi bene, ale já jsem ji jako živou ráda neměla. Myslím, že Sue Townsend v knížce Královna a já ji vykreslilavelmi realisticky.).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nakonec, ať si staví a bydlejí, co chtějí, ale v nějaké rezervaci (nejlépe na Sibiři)...

   Vymazat
 21. No jo, tak jsou chlapci psychicky nemocní (jinak to vysvětlit nelze), to je spíš k politování než ke zděšení. Líto mi je jen jejich rodičů.

  OdpovědětVymazat
 22. Jít kolem tohohle s troškou alkoholu v krvi, nejspíš bych se zakousla do stromu a dělala suchou větev. Nebo by mě naložili do auta a odvezli do Bohnic na oddělení ovoce a zeleniny. Každopádně bych byla vyděšená ještě pár měsíců.

  Co to sakra je??? Ještě by hoši mohli připojit poznámku "možno vytvořit i z lega" a bylo by dokonáno.

  Musela to být recese. Prosím! Že ano..?

  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty návrhy jsou zřetelně odněkud šlohnuté. Myslím, že by se to dalo najít. Už jen ten výběr témat je zřetelně angloamerický. (Myslím, že třeba Vilém Tell nebo Jana z Arku by tomu dali jiný šmrnc. Anebo Švejk). Nicméně - hláškou o suché větvi jste mě odrovnala nejmíň do večera. Ještě že mi chybí ten alkohol, jinak bych všechny stromy na cestě domů musela vážně varovat. Sice se suchou větví bych měla problém, ale tlustou větev bych zvládla určitě. Díky
   a.h.

   Vymazat
 23. Neodpustím si poznámečku, že ty pavučiny a všechno je ve Dni D nejspíš proto, že je to česká verze Dragon's Den, takže předpokládám, že tu bude nějaká licence na to, jakou podobu má pořad konkrétně mít. Takže by se na pavučiny Blondýna měla ptát asi spíš původních tvůrců... ;)

  Ale jinak, ty baráky jsou děs. Asi si pustím ty dva díly, co jsem teď prošvihla, vypadá to, že jsem o hodně přišla...

  OdpovědětVymazat
 24. mě teda opravdu pobavila představa šťastně zamilovaného páru, který si nechá postavit dům s jejich tvářema, kterej bude pak následně po případném rozchodu akorát k vzteku a naprosto neprodejnej, protože kdo by chtěl dům s cizíma ksichtama XD

  http://suzyna.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 25. No tak představa, že si zamilovaný pár nechá postavit dům s jejich "autentickou" podobiznou v čele mně opravdu děsí. Ale ano, na něco je to vlastně celkem praktické - žádní dotěrní návštěvníci a žádní otravní sousedé. Všichni by brali nohy na ramena. Není nic lepšího než se večer unavený vrátit z práce a místo baráku se leknout ohavných pseudo-obličejů v nadživotní velikosti jejichž ústa slouží jako hlavní vchod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. buďmě rádi, že nejde o celá těla. Kdoví kudy byste chodila do garáže

   Vymazat
  2. trefný postřeh :DDD

   Vymazat
  3. Mě by především zajímalo, co by bylo s tím barákem, když by se zamilovaný pár rozešel :-D

   Vymazat
 26. Já jako osoba s lehkou fobií ze soch bych něco takového obcházela mílovým obloukem a sprintem.

  OdpovědětVymazat
 27. Kluci jsou asi schopní ajťáci, ale trochu to přehnali s trávou. Protože i z alkoholické opice se jednou vyspí - a pak by viděli co zplodili. U trávy jim to je zřejmě jedno.

  OdpovědětVymazat
 28. Nejhorší je,že se opravdu najdou "nadšenci" a budou to chtít.

  OdpovědětVymazat
 29. Proč musí dělat ostudu zrovna Třebíči? :o/

  OdpovědětVymazat
 30. Ty popisy jsou typicky Google Translate...

  OdpovědětVymazat
 31. Náhodou, 4. obrázek (Kleo) si dokážu představit jako nějakou hernu pro děti, prolízačky, apod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. proč by měly být věci pro děti urputně nevkusné, aby z nich vyrostli nevkusní lidé??

   Vymazat
 32. Anonymous barák nevypadá vůbec špatně.

  OdpovědětVymazat
 33. Mně to přijde jako super nápad do (ideálně dětské) počítačové hry. Do lunaparku, Legolandu a Disneylandu by něco takového taky určitě zapadlo, ale představa větší koncentrace různých "tváří" v jedné ulici, nebo ještě hůře - představte si, že projíždíte vesnicí plnou tohodle - to spadá do oboru psychopatologie.

  OdpovědětVymazat
 34. Jackson vypadá jako drákula, Kleopatra je jako z parodie na horor... bydlet v tom - spíš bydlet naproti a dívat se na to celý den...nic moc.
  A neříkala dvojčata, jestli už v něčem podobném nebydlí? Chtěla bych to vidět naživo.
  Jejich maminka je určitě nadšená, že hoši krásně využili prográmek, co dostali pod stromeček, že dokonce byli v televizi, a vy jste na ně tak oškliví. :-DD

  OdpovědětVymazat
 35. Taky jsme si jako děti takhle hráli. Akorát jsme zůstali u tužky, papíru a lega - do televize jsme s tím nelezli :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ono! Vystřihovánky z papíru z ABC (takové ty snažší...myslím, že jsem měla podobně válcovitého indiána-stojánek na tužky a mušketýra-loutku)...A já pořád přemýšlela, kde už jsem to viděla...(a chvilka googlení přinesla i ovoce http://vltava2000.cz/paper_model/goodsdetail.asp?strGoodsID=ABC-4820b

   JK.

   Vymazat
 36. Obchodní rejstřík: "Humanis Houses s.r.o." = nic. Hledání podle osob "Ing. Lubomír Galbavý" = nic. Přitom na tom svém webu mají kontakt na s.r.o.-čko. To jsou fakt nějací mentálové... //Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pardon, samozřejmě "Humanic" //Pavel

   Vymazat
  2. Tak to s.r.o. mělo asi vzniknout vstupem investorů...

   Vymazat
 37. Pomoc! To se nadá ani rozdejchat...musím to rozchodit
  A přidat ještě modlitbu - dej, ty tam nahoře, ať se to nevyskytne v mém okolí.
  Stačí mi to betonové iglu, které nějaký osvícený architekt spáchal nahoře ve Štěchovicíh (ještě není hotové, takže lidé v okolí mohou očekávat i nějakou tu třešničku nakonec - třeba žlutou s pruhama jako má Kleopatra z tohoto článku?)

  OdpovědětVymazat
 38. Ten programek ani nevymysleli, je to znamej bezne pouzivanej program a ty vizualizace jsou naprostej des.

  OdpovědětVymazat
 39. Co to hulej za model??? Záběry nebyly dost detailní, aby byly vidět zorničky, ale musí to být hodně dobrý materiál....:-))))))))))

  OdpovědětVymazat
 40. No,určitě bych si postavila takový barák.Ježiš,fakt,co ti lidi nevymyslej.

  OdpovědětVymazat
 41. Tak to je OTŘES, ale třeba pro nějakého narcise dobrej nápad, nechá si postavit barák s vlastním ksichtem :-))))

  http://myblondeuniverse.blogspot.cz/2012/07/essence-fix-matte-pomoc.html

  OdpovědětVymazat
 42. Zajímavé jsou také stavební postupy:

  "Doplňky určené pro obličej, jako uši a rty, mohou být zhotoveny vyuzitim bloků z tvrzeného polystyrenu podle 3D modelu. Uši a rty mohou být tez jen malované nátěrem, ale doporučujeme 3D tvarování s polystyrenem, aby tvář vypadala více realisticky. Jak si můžete všimnout, máme modely, kde se používají různé typy rtů a uší. Z modelu budete přesně vědět, jak velke budou všechny doplňky a jak je vytvarovat."

  Mít dům s polystyrenovým xichtem, no to jsem si vždycky přála!!! :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podle všeho dodají jen nákres a zbytek si musí člověk udělat na koleně, to by mně zajímalo který šílenec by do toho šel.
   V satelitech se většinou stavějí děsné hrůzy, aspoň jsem si do teď myslela

   Vymazat
 43. Uz nemas co psat lesbo? To je tak mesic starej dil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme panu Galbavému za názor. BTW: Tento díl se vysílal 11. 7., reprízovali ho pak 14. 7. Lili

   Vymazat
  2. Proč si machové myslejí, že lesba je nadávka?

   Vymazat
  3. To si machové nemyslej, machové si tajně představujou, jak nějakou lesbu "obrátěj na pravou víru", za nadávku to považujou pouze impotenti a skrývaní homosexuálové.

   Vymazat
 44. Napad to neni spatnej, ale to provedeni...to je tak nehorazne hnusny...uz samy ty modely jsou desny, nechci si ani predstavit, jak asi budou vypadat ty baraky v realu...

  OdpovědětVymazat
 45. preco sa snimi vobec vyabavovali? preco snimi nevyrazili zavrete dvere? akoze toto potrebuje vobec naky komentar?

  OdpovědětVymazat
 46. Také jsem viděl. Podoba všech domů mne děsí - výjimečně souhlasím s Rostockem: je to ohavnost.

  OdpovědětVymazat
 47. Nehodí se to ani jako kadibudka.

  OdpovědětVymazat
 48. Hahaháááá!
  Ježíš a Diana, jéééje, to musí být kraásné spaní; ať se to nedozví žádný vyznavač feng-šuej. Hlavně litju případné sousedy, co na to koukají z okna :-))

  OdpovědětVymazat
 49. Zasmála jsem se. Takový dům bych postavila někde u rušné křižovatky, kdybych byla majitelem pohřebního ústavu. :)

  OdpovědětVymazat
 50. Ty pavučiny atd. jsou tam proto, že to má symbolizovat doupě, ne luxusní kancelář. Odvíjí se to z licence pořadu. Originál se jmenuje Dragon's Den. Třeba americká verze pak Shark's tank.

  OdpovědětVymazat
 51. Výborné to musí být potmě. Ty oči, jak svítí do noci! Nebo jen jedno, protože ve vedlejším pokoji už nikdo není. Nebo každé jinou barvou :)) Myslím, že to nepotřebuje už žádná další zabezpečovací zařízení proti zlodějům. A tím se vlastně ušetří :))

  OdpovědětVymazat
 52. Hlava faraona - ideální český domeček :-D To mě vážně mrzí, že jsem tenhle díl neviděla.

  OdpovědětVymazat
 53. Tak na tohle se musím podívat, protože něco takového nemůže být myšleno jinak než jako recese. Jste si fakt jisti, že jste neskočili na špek? Nejsou poblíž Ztohovni nebo někdo takový?

  OdpovědětVymazat
 54. http://www.buzzfeed.com/mjs538/100-houses-that-look-like-faces

  Nektere jako obliceje vypadaji, u jinych prani otcem myslenky. Ale na Cleopatru a spol to nema ani nahodou.

  OdpovědětVymazat
 55. To je tak příšerný že nevim, jestli se mám smát nebo ječet

  OdpovědětVymazat
 56. Jsem z Třebíče, ale takový domy (snad ani víc takových lidí) tady nemám :D
  Ale asi se stavím do jejich pseudo kanceláře pro nějaké návrhy.. B)

  OdpovědětVymazat
 57. Trochu mě děsí úvaha, že úředníci budou mít tolik soudnosti, aby podobné zrůdnosti nepovolovali. Nabízí se totiž předpoklad, že by si ti rádoby architekti našli zákazníky :-((

  OdpovědětVymazat
 58. Tak zatím jim tam nic takového nestojí :)

  https://maps.google.cz/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&geocode=&q=Va%C5%88kovo+n%C3%A1m.+13++67401+T%C5%99eb%C3%AD%C4%8D&sll=49.5223,13.117812&sspn=1.907745,4.75708&vpsrc=6&t=h&brcurrent=5,0,0&ie=UTF8&hq=&hnear=Va%C5%88kovo+n%C3%A1m%C4%9Bst%C3%AD+234%2F13,+674+01+T%C5%99eb%C3%AD%C4%8D&ll=49.210892,15.883341&spn=0.000213,0.001161&z=20&layer=c&cbll=49.210892,15.883341&panoid=5mQpAWo-THHAGNycL3WJpg&cbp=12,218.47,,0,2.91

  Díle ke shlédnutí zde:

  http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10318881162-den-d-iv-rada/311292320260010-den-d-iv/

  OdpovědětVymazat
 59. Nemají taky barák Obama?

  OdpovědětVymazat