Jak vylepšit žabky

Žabky v žádném případě nejsou boty na nějaké velké běhání po městě. Jsou to hlavně boty na pláž nebo k bazénu, protože při delším chození v nich nohy zbytečně trpí. Jenže někdy se přece jenom hodí i na nějaké to popoběhnutí jinde než po pláži. A protože většinou stojí pár korun, pokud na sobě nemají napsanou nějakou hogofogo značku, dají se s nimi podnikat úžasné experimenty.

Inspiraci jsem našla na ruzných zahraničních blozích a webech. Netvrdím, že všechny žabky na fotkách jsou neodolatelné, bez některých bych v klidu dokázala žít. Chci hlavně ukázat, co všechno se s nimi dá vyvést. Tak a teď jen se do toho pustit.

Proměna žabek není podle návodů nejspíš nic složitého.

http://www.themotherhuddle.com/tutorial-the-knot-so-hard-flip-flop-diy/

Třeba tyhle vznikly tak, že autorka odstranila původní plastové ypsilon a nahradila ho pruhy jemné látky. Protáhla je otvory, které zůstaly po zlikvidování plastových špuntíků v podrážce, udělala uzlíky a upravila je, aby netlačily. Aby dobře držely, ještě je posichrovala tavnou pistolí. Myslím, že by stačilo i obyčejné, ale kvalitní lepidlo na plast a textil. A pak stačí jen umotat tomu nějaký tvar a hotovo. Paráda. Celý návod je tady.


http://2goodclaymates.blogspot.cz/2011/06/tutorial-decorating-flip-flops.html

Stuhy z organzy, trocha lepidla a nějaká ta činčurinka na ozdobení - to je všechno, co vylepšilo tyhle žabky. Stuha je na původním ypsilonku žabek jen pečlivě namotaná a pak přilepená v části u paty lepidlem na textil. Když všechno zaschne, odstřihne se přečuhující zbytek stuhy a žabky se dají dozdobit třeba kopretinami. Když je ale stuha opravdu pěkně navázaná, klidně bych to nechala i jen tak. Když vás žabky s puntíky přestanou bavit, stačí stuhu odstřihnout v místě, kde je slepená,  a nahradit ji jinou. Třeba v barvě letních šatů nebo doplňků. 


 http://2goodclaymates.blogspot.cz/2011/06/tutorial-decorating-flip-flops.html 

Na žabky se bez problémů dají použít i klasické textilní stužky na balení dárků. Tady jsou doplněné ještě knoflíkokytkou z filcu. Podrobný postup na vytvoření puntíkatých a oranžových žabek (plus nějakých dalších) je téhle stránce.


http://www.makeit-loveit.com/2011/07/flip-flop-refashion-part-1-braided-straps.html
Jednoduché kouzlo se šňůrkami spletenými do copánků. Postup je podobný jako u předchozích nápadů a celý je popsaný  tady. Je to sice v angličtině, jako všechny ostatní návody, ale je tam dost obrázků na to, aby to pochopily i blondýny.


http://www.makeit-loveit.com/2011/07/flip-flop-refashion-part-2-fabric-straps-with-beads.html

O trochu víc práce a šikovnosti vyžaduje tenhle typ úpravy, do kterého se určitě nepustím, protože bych při své zoufalé netrpělivosti nedokázala ušít přesně ani ty trojúhelníky, natož ještě našít rovně všechny ty kovové nesmysly na nich. Dovedu si ale představit, že se někdo šikovnější než já pustí do podobného experimentu a pošije si žabky třeba barevnými korálky. Návod je tady.


http://www.makeit-loveit.com/2010/03/interchangeable-flip-flops.html

Zpátky k inspiraci pro nás, které jsme v šikovnosti na úrovni průměrně vycvičeného lachtana. Z těchle žabek bych sice jako první odtrhla kytičku (nebo minimálně aspoň ten blýskavý kamínek, který je v jejím středu), ale zbytek se mi líbí. A je to jednoduché. Na žabkách je nalepený suchý zip. Druhá část suchého zipu na sobě má nalepenou stužku. A pak se to jen přicvakne k sobě. Nedávno jsem v galanterii kupovala suchý zip opatřený na spodní straně lepicí páskou. Drží poměrně dobře, takže obyčejnou stužku by zvládnout mohl bez problémů. Návod na tuhle úpravu je tady.  A nakonec něco pro romantičky, které milují kanýrky (a trochu víc než já si rozumí se šicím strojem nebo jehlou a nití). Ušijte kanýrek, tavnou pistolí (lepidlo by mohlo stačit) připevněte na žabky a hotovo. Místo blýskavé ozdoby bych dala nějakou míň nápadnou v barvě použité látky. Návod je tady

No, myslím, že zítra vezmu útokem svůj botník a nějakou galanterii. Asi nutně potřebuju žabky ve žlutozelené kombinaci.

34 komentářů:

 1. dobré nápady..mám doma několik starých žabek, je čas něco zajímavého vyzkoušet :)

  OdpovědětSmazat
 2. Jo, hlavně ten první nápad je supr. Miluju žabky a mám asi osmery, ale bohužel se mi často vyrvou špunty. Nechce se mi žabky hned zahodit, tak se to snažím různě lepit a šít, variantu s šátkem hned vyzkouším. (Loni jsem si koupila žabky D&G, stály mě 1690,- a do měsíce se trhly.)

  Nevíte někdo, jak vylepšit ten pásek mezi palcem a ukazovákem, často se mi dělají puchýře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to se prodávají speciální silikonový vložky. U Dajchmana do stovky. K nezaplacení. :-)

   Smazat
  2. a když tam místo plastu budeš mít tu látku, určitě to taky bude pohodlnější :)

   Smazat
  3. To je jako s hraním na kytaru - člověk si musí vypěstovat mozoly. Chodím v žabkách doma po celý rok. Na laminátech a na dlažbě jsou ty pěnové z tržnice nejlepší.

   Smazat
 3. Teda, blondýno, ty seš ale tvořilkááá! To bych do tebe neřekla! Tleskám! Puck. Mlask...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teda Lenko, ty seš ale trapnááá! Už se nauč nějakou novou slovní zásobu, ať nemusíš používat samý citoslovce.
   Co je "puck" nevím, ale "mlask" ti posílám taky - facku.

   Na tvoření není nic špatnýho a kdybychom se vysmívali každýmu, kdo někdy něco vyrobil/chtěl vyrobit, tak jsme nikdy neslezli ze stromů.

   Smazat
  2. Anonymní, víte, asi bude těžký vám vysvětlit, co jsem chtěla říct. Ale měla to být tak trochu parodie na blondýninu neustálou kritiku lidí, co se pokoušejí něco vytvořit svýma vlastníma rukama.
   Ona si totiž naše všeumělkyně myslí, že jedině ona má patent na rozum a že jedině ona ví, co je správný. A neustále takový lidi zesměšňuje.
   Takže proti tvořivým lidem já sama nemám ani to nejmenší, sama se mezi ně počítám. Ale jelikož naše hvězda je tak maximálně schopná si obarvit boty nebo ozvláštnit žabky, tak se tohle moje rýpnutí celkem hodilo, ne?
   Zdravím, muck a pusu. (Vysvětlím někdy příště :)

   Smazat
  3. Na hrubý pytel hrubá záplata. Když píšu tak, jako ty, není to příjemné, že? Ale napsat to "anonymní" blondýně, to přece nevadí, to se smí...

   Nechápu, proč sem chodíš, když ji tak nesnášíš. Sama přiznává, že na víc manuálně nestačí, tak co je špatného na barvení bot a zkrášlování žabek?
   Když blondýna kritizuje tvoření typu rozřezané knihy, aspoň napíše jasné argumenty, proč se jí to nelíbí. Ty si jen "rýpeš" a "paroduješ", ačkoli bohužel - rýpnutí i parodie by měly mít myšlenku, a ne jen citoslovce. Zkus to příště, třeba se povede.

   P.S. Mlasky, mucky, pucky a pusy si nech prosím, od cesty, nechci je :)

   Smazat
  4. Vy jste taky záplata :)
   Když už mě tu tak poučujete z dobrých mravů, tak mi prosím netykejte. Jistě jste si všimla, že já důrazně zachovávám vykání.
   Já beru, že vy jste bečící ovečka následující svou modlu. Tak vy zas berte, že existujou lidi s jiným názorem. A stejně jako vy sem můžete psát, tak i já můžu.
   A muck vám stejně pošlu za to vaše věčné poučování.

   Smazat
  5. Jestli já jsem bečící ovečka, pak VY jste ukdákaná slépka, co neví, kdy přestat. Už by to stačilo, uznejTE, že jsTE se tu trošku ztrapnila a můžeme toho nechat.
   (mimochodem koukám, že to poučení z dobrých mravů opravdu potřebujeTE).

   Lidi s jiným názorem beru kdykoliv, pokud ho umí projevit slušně a ne na slepičí úrovni. Tam holt máTE mezery.

   A vaše mucky znova s díky odmítám, já VÁS klidně poučím zdarma, když to tak potřebujeTE.

   Smazat
  6. Vy mě fakt bavíte, heleďte. Prý nevím, kdy přestat, ale sama píšete a píšete dál.
   Aspoň že už s tím vykáním víte, jak na to.
   Vás asi není moc těžký vytočit, co?
   Muck

   Smazat
  7. Víš, Lenko, tvůj komentář u minulého článku zrovna nevypovídal o tom, že toleruješ názory ostatních. To si zase, děvenko, nevidíš do huby. A tykám ti, protože jsem starší.

   Smazat
  8. Jak víte, že jste starší, vy vědmo?

   Smazat
  9. Protoze ty se chovas jako kdyby ti bylo 13.

   Smazat
  10. Lenko, fakt si nevidíš do huby. Třeba s tím vykáním. Blondýně v klidu tykáš ne? Jíťa

   Smazat
  11. Jo ještě něco: kromě toho, že Blondýna přiznala, že neumí šít, ty víš, jestli třeba skvěle nemaluje, neumí pracovat se dřevem, nevytváří keramiku a podobně, že tvrdíš, že nic neumí? Jíťa

   Smazat
  12. Potrefená husa se vždycky ozve, viďte Lenko. Který ze zakrámovaných bytů bydlenek je ten Váš? Nebo jste upekla nějaký veselý kozodort, prodáváte na Fleru hacafraky, tvoříte scapbůčky?

   P.S Nevím, jaký význam mají slova "muck" a "puck", ale pravděpodobně jimi kompenzujete nedostatek slovní zásoby.

   Smazat
  13. Jako fakt nechápu, že když zde někdo napíše vtipnou hlášku, že se ozve nějakej ubožák a začne mít chuť rozdávat facky, poučovat, útočit atd.. To mi hlava nebere.. holt ubožák, no.. s kámoškama si taky píšem mucky apod. páč je to legrace, víte? humor, sranda, nic Vám to neříká?

   Smazat
  14. Ta hláška byla dost debilní a mimo. Ubožák je spíš ten, kdo tady útočí na blondýnu, i když na její blog chodit nemusí a ona mu vlastně dělá službu tím, že mu nabízí něco ke čtení.

   Legrace, humor, sranda? super, sem s tím. Podle mejch zkušeností je sranda všechno možný, jen ne mucky a pucky.

   Smazat
  15. Ooo, ubožáci útočí na chudinku blondýnu! A to, že se naopak ona naváží do jiných, to je vám jedno, co? Když se pořád oháníte tím, jak každý musí počítat s tím, že se to, co dělá nemusí někomu líbit, tak musí taky blondýna počítat s tím, že to, co dělá ona, se nemusí líbit jiným. A propo, ona má taky svobodnou volbu nechodit na stránky s kozodorty a na Fler, takže argument, že sem vůbec nemusíme chodit, je dost zcestný.

   A když narážíte na to, že je slečna bydlenka a Blondýna některý její výtvor na svých stránkách zesměšnila... zkuste se zamyslet nad tím, jak by bylo třeba vám, kdybyste jednoho dne našli nějakou svou fotku na blogu, který čte 6000 lidí denně a je úplně jedno, že vám nepřijde, že byste dělali něco, co by někdo mohl pomlouvat, protože ono se vždycky něco najde a i ty kozodorty (a ně, mně se opravdu nelíbí) mají své příznivce.

   Smazat
  16. Anonymní10. července 2012 12:26

   Oslovování "muck", "mucky", "muckuju" bych zařadila do kategorie: humor prvního stupně ZŠ. Naštěstní existuje i jiný humor než je toto.

   Smazat
  17. 14:17

   1) Zjisti si, jaký je rozdíl mezi autorem a čtenářem, pak mudruj.

   2) Pokud nechci, aby někdo použil mou fotografii, nezveřejňuji ji na internetu. Jak sis už jistě všimla, na fotografiích z ulice se rozostřují obličeje náhodně zachycených osob. Pokud dáš na net svou fotku, je to jako bys ji vylepila na Václaváku. Běžně se chlubíš svými fotkami cizím lidem? Pak se nediv. že se nyní cítíš tak, jak se cítíš. Uraženě.

   3) A na které fotce že to jsi ty?

   Smazat
 4. Koukala jsem na ten návod na ty pošité, co by blondýna nesvedla, připadlo mi to, jako že se tam přidělají dvoje tanga a je hotovo :-)))).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem se hezky po ranu hlasite zasmala :-), vyborne prirovnani!

   Hana

   Smazat
 5. No nevím, stejně mi přijde, že se pěnové žabky do města nehodí a jsou nevkusné. Úpravy vypadají docela fajn, ale vážně tak akorát k vodě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Některé varianty jsou fakt hezké, ale ta pěnová podrážka to kazí (navíc mám pocit, že jsou na většině fotek modelkám ty žabky velké...)

   Smazat
 6. Nevím k čemu se mrcasit s žabkama, teď jsem koupila troje v akci za 400,- / původní cena kolem pětikila jedny / ani jedny nejsou typický plážovky-pěnovky, jsou fakt krásný všechny, na Hlaváku v takovým malým krámečku.

  OdpovědětSmazat
 7. Hnus, hnus, zabky budou vzdycky hnus. Tolerovatelne jsou vyhradne na plazi, u jezera, plavecaku... P.

  OdpovědětSmazat
 8. celkem fajn žabky mají teď v Ikee za 29,-. netvrdím, že hitparáda, ale něco s nimi provést tak akorát. Hlavně v praze mi přijde že i žabky od vietnamce jsou minimálně za 100... Prima nápady, asi předělám ty svoje

  OdpovědětSmazat
 9. Ty první vypadají moc dobře

  OdpovědětSmazat
 10. Díky za tip, mám pár párů žabek na vyhození, tak třeba najdu sílu z nich ještě něco kloudného vytvořit. Na návody ani koukat nebudu, prostě zapojím fantazii ;-)

  OdpovědětSmazat
 11. Celkom príjemná inšpirácia. Škoda, že mne žabky vydržia 2-3 obutia a nosím ich len naozaj k vode. Mám totiž krivú klenbu a vždy ich vyčaptám do vnútra takže po pár použitiach vyhadzujem. Ale vyskúšam to asi na svojich starých kristuskách čo majú už 2roky odtrhnuty jeden remienok. Tam je to hop alebo trop. Takže každopádne dakujem pekne :D (inak tiež sa radím k ludom u ktorých sa tvorivý vývoj zastavil niedke okolo 8roku života :)
  W.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S křivou klenbou hlavně žabky radši vůbec nenoste - blbou klenbu mám taky a z žabek mě bolí nohy, jen se na ně podívám. Nohy máme jenom jedny ;-)

   Smazat