Od housenek po duhu

Je originální, pokaždé jiná, je to ruční práce vytvářená šikovnýma rukama, je nositelná kamkoliv a kdykoliv, prostě skvělá. Co je to?

Správně. Je to popis batiky z českých tvořilkovských dílen.

http://www.fler.cz/zbozi/oblecena-neoblecena-1646743

Tohle je typická ukázka batiky, která se dá koupit v různých eko-friendly eshopech a v takových těch malých krámcích, odkud se line podivná ťukavá hudba, vzduch v okruhu kilometru je zamořený tak šíleným  mixem vůní z vonných tyčinek, že to se slabšími jedinci může seknout, a uvnitř mají různé hábitoidní hadry vesměs v temných barvách. Pokud se mezi nimi najde nějaký odvaz, je to právě batika. 

Díla většiny tvořilek působí, jako by autorky přišly s tvorbou batiky do styku jen jednou v životě. Ve čtvrté třídě, kdy při výtvarce ogumičkovaly jedno tričko a paní učitelka ho pak šoupla do barvy.  A tvořilky z jedné pětačtyřicetiminutovky dokážou žít následujících čtyřicet let. 

http://www.fler.cz/zbozi/batikovana-tunika-2749122

Podobné komplety vídám často na dámách při těle. Žijí v naivní představě, že tenhle hacafrak šikovně ukryje kila navíc. Jo a taky je to z lehké mačkaniny, takže v tom není vedro a ještě se to nemusí žehlit. Pomačkaná korpulentnější dáma vypadá v tomhletom obvykle ještě o deset kilo širší.  Kdyby si oblékla šaty, které mají opravdový střih a nejsou to jen pruhy látky opatřené tu a tam gumičkami,  bylo by to rozhodně lepší. 

http://www.fler.cz/zbozi/slunecny-den-2369697
Podle popisu prodejkyně tunika s mnoha vychytávkami, například kapsami a knoflíky. Jmenuje se slunečný den. Mně kombinace barev a vzor spíš připomíná hroudu na strništi.http://www.fler.cz/zbozi/tunika-2715622

Když to nemá barvu tlející hromady listí, je to trendy černo-šedo-cosi. Aplikace lístků (to bude asi ten divný našitý trojúhelník pod výstřihem) to má zřejmě povýšit z hadru na umění. 


http://www.fler.cz/zbozi/rozepinaci-batikovane-saty-2700319

Vidím velké, tlusté chlupaté lidožroutské housenky a začínám se bát.


http://www.fler.cz/zbozi/tunika-s-jesterkami-2779644

Proč??? Proč jsou ty jinak docela milé E.T. ještěrky na hnědo-modro-zeleno-hnuso-batice? Mohla to být docela hezká tunika, kdyby na ní autorka nezkoušela plácnout všechny barvy, které našla doma. V tomhle bude každá vypadat jako lehce alternativní lesana, která omylem zabloudila blíž k městu. 


A přitom i batika může vypadat zajímavě. Jen to chce umět víc, než nacpat do hrnce látku ovázanou šňůrou, gumičkou nebo pokapanou voskem. A i na Fleru se občas dá prohrabat k pěkným batikovaným kouskům. 

http://www.fler.cz/zbozi/indianske-modre-1554572
Ano, vytvořit podobný kousek dá víc práce. A taky přemýšlení. Jenže výsledek pak může být zajímavé triko namísto lesanovské uniformy. 

Poohlídla jsem se i po zahraničních webech. A tam se vážně dá najít batika (tie-dye), která je úžasná. Šmrncovní. Barevná. Žádné hnědo-hnědé fleky. Až na poslední duhovou tuniku jsou to všechno věci nepřeplácané, stačí jedna dvě barvy a vypadá to daleko líp, než použít jich pět. Tvůrci ví, že batika sama o sobě je tak výrazný prvek, že už ji dál není potřeba vylepšovat nesmyslnými aplikacemi, korálky a dalšími nadbytečnostmi. A výsledek je skvělý.  

http://www.neimanmarcus.com


http://www.fashionno5.com/2009/07/13/summer-fashion-trends-tie-dye-collection

http://www.beachcafe.com/womens/kaftans/nile-jersey-coverup

http://www.venus.com/viewproduct.aspx?BRANCH=24~98~&ProductDisplayID=14831

http://www.lafayette148ny.com/store/-strse-10740/Tie-dsh-Dye-City-Stretch-Crew/Detail?seg=cert&cerlocation=no_search_results_page


http://shop.nordstrom.com/s/w-swimwear-tie-dye-tunic-cover-up/3241278

http://www.fashionno5.com/2009/07/13/summer-fashion-trends-tie-dye-collection/
  

http://www.richardsartsandcrafts.com/TIEDYE.html

No není to nádhera?
73 komentářů:

 1. http://www.modnipeklo.cz/2010/06/batikovy-atelier/

  :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tohle jsem sem chtěla hodit. Great minds think alike...;-)

   Smazat
  2. Taky, taky. Ten článek je fakt uplně stejnej.:)

   Smazat
 2. Fuha, ten prvy obrazok - ukazka akoze dobrej batiky... Prepacte, ale tie biele gate s ruzovym frckanim vyzeraju, ako keby v nich dotycna dostala necakane menstruaciu. Nechcem byt nechutna, ale to je prve, co mi napadlo.

  OdpovědětSmazat
 3. Není to nádhera. Batika, ani dobrá ani špatná nesluší nikomu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale sluší. Té černošce a plážovým blondýnám nad ní to sluší.

   Smazat
 4. To je celé problém přírodní (=bahnité)/nepřírodní barvy. Zelený top s bílými koly a zajímavým střihem bych na sebe klidně vzala. I to červenobílé tričko. Je to jen otázka přeplácanosti bahnem.

  OdpovědětSmazat
 5. Hm, tak mně to přijde hnusný všechno. To ze ,,zahraničních webů" je leda tak lépe nafocené, na hezkých modelkách... A taky mám pocit, že jsem už skoro stejný článek viděla kdysi na Pekle :/.

  OdpovědětSmazat
 6. Ty zahraniční, od zeleného trička dolů, jsou aspoň koukatelné. Ale i přesto - batika neee.
  Jana

  OdpovědětSmazat
 7. ja som voči batike predpojatá, skôr mi to pripomína pleseň a pôsobí lacno, pretože ju väčšinou nosia ženy/dievčatá s kristuskami, drevenými gorálami, zanedbanými vlasmi a tými látkovými taškami čo stretávam v MHD.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za předpokladu, že by dotyčné měly upravené vlasy a celkově byly nezanedbané, pořád by Vám jejich oblečení vadilo? Barevně sladěné, padnoucí, čisté, jen prostě... jiné? Jen se tak ptám...

   Smazat
 8. Tolerance, to je to slovo, co mě napadá. Pokud dámy nebudí odpor tím, že ukazují nechutné špeky a oblékají se adekvátně situacím tzn. k svátečním příležitostem svátečně a ne v džínách a pod., dle určitého společenského bontonu, tak je to jen otázka jejich vkusu, jestli se jim líbí jejich batikovaný výtvor a nosí ho. A každý člověk má právo na svůj vkus a nikdo není oprávněn hrát si na dipolomovaného estéta a vnucovat lidem názor, co se jim má líbit a co ne....Vyhodit spoustu kaček za značkové hadry umí každá blbka, co na to má, ale individualita se ztrácí, mimo jiné...Do těch převoněných tyčinkami "alternativních" krámků většinou dodávají zboží různé nadace, co tím zprostředkovávají pomoc chudým zemím, takže není vše černobílé. Taky se mi někdy zvedá údivem obočí, co to kdo nese na sobě za hábit, ale jsem tolerantní a ocenuji alespoň kreativitu a vybočení z uniformovaného davu označkových rádoby ladies, samozvaných modních kritiček. Moda dnes dovoluje vše, až snad na ultrašpičaté boty...A co kdo považuje za vkusné či naopak je jeho osobní věc. Modní časopisy na svých stránkách se rozplývají v ukázkách street mody v takových kreacích, že téměř nikdo z běžné maloměstské populace by se neodvážil k takovým kombinacím a co...Hlavně, že nositelka se cítí OK a nevnucuje nám svůj názor, že jen to, co se líbí jí, je to pravé ořechové...Kdyby si moje dcera sama obatikovala tričko a nosila ho, tak budu jen ráda, že po mě nechce tisíce za značkový hadr. A ještě se budu těšit z její tvořivosti a že jen nedřepí u počítače, nehoní kluky a z nudy nezkouší drogy, protože je to u zlaté označkované mládeže in.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A tohle je prostě jen blog jedné holky, která tady vyjadřuje svůj názor a vkus, takže váš pohoršený komentář je zcela mimo mísu. A jako upřímně, tvořivost je skvělá věc, ale musí jít ruku v ruce se soudností! Pěkný den, Iveta

   Smazat
  2. A víte co nepochopím?Vždycky se u těchto kritických článků ozve někdo hovořící o toleranci atd.atd.atd.Probůh tak proč chodí na tento blog?Tyhle hábity jsou fakt příšerné a směšné a nesluší ani hezkým mladým ženám.U nás je nosí majitelky obchodu spolu s modou od Donátové a opravdu se za nimi lidé ohlíží.Ale ne že jim to sluší,ale jak směšně vypadají,ještě když jdou 2 dlouhé a cípaté kabáty vedle sebe!

   Smazat
  3. Mě zase fascinuje, jak někdo napíše v jedný větě slovo TOLERANCE a v druhý NECHUTNÝ ŠPEKY. Vím, že některý slečny, který nejsou z nejhubenějších to trochu přehánějí, ale já tu mluvím za nás oplácaný, co se pěkně zahalujeme, aby nám nikde nic nekoukalo....radši nenosím ani tílka, když mám silnější ruce, abych náhodou neurazila něčí estetický cítění. A spojení - nechutný špeky - mi přijde ještě nechutnější než právě ty špeky, protože to má k toleranci hodně daleko. Holt ne všichni můžeme bejt štíhlý jak drát do rajčat :D a kdo je tlustý, nemůže se schovávat doma, takže by bylo docela fajn, kdyby se ty štíhlejší (šťastnější) z nás začali smiřovat s tím, že se tady pohybujeme i my :)

   Smazat
  4. Jsem jak vy říkáte štíhlejší,ale rozhodně ne šťastnější.A věčné kritiky odhalených špíčků ve mně vyvolaly fobii a svou dříve oplácnutější dceru jsem pořád prudila ,že jí nesmí koukat vzadu půlky a špeky když se ohne.Jak z toho byla neš´tastná,ale ať jsme koupily co chtěly,vyhrnulo se jí to a koukaly.Teď zhubla,trika se jí nevyhrnují,ale když se nad tím zamýšlím,tak nechutné mi to na nikom nepřipadá.

   Smazat
  5. Ještě se poplácej po zádech prosímtě, takhle samolibej příspěvek už jsem dlouho nečetla...

   Smazat
  6. Pro: Anonymní7. června 2012 10:37

   Já bych řekla, že paní to myslí obráceně, píše co se tady neustále rozebírá, ne že to tak myslí a pochopila jsem, že nabádá k větší toleranci. Hned za tím je věta:

   každý člověk má právo na svůj vkus a nikdo není oprávněn hrát si na dipolomovaného estéta a vnucovat lidem názor, co se jim má líbit a co ne....

   Smazat
  7. A mě se zase líbí jak se hned ozve nějaká potrefená husa - ano, špeky jsou nechutný, smiřte se s tím. Nemyslím, že každý může být štíhlý (ale těch co opravdu nemůžou zase tolik není), a neznamená to, že by tlustý neměli vystrčit nos z baráku, ale uraženě kejhat když někdo napíše pravdu je směšné. Pro šťoury - myslím opravdovou obezitu, ne 5 kilo navíc.

   Smazat
  8. Já bych ráda reagovala k paní čtvrtý komentář nade mnou. Doufám, že jste svou dceru nasměrovala svým chováním na dráhu anorexie nebo bulimie. Pro dítě, dospívajícího, či prostě ještě nedospělého jedince (i když i pro dospělé by to bylo nepříjemné) může být takovéhle chování celkem drama a může způsobit hrozné škody. Fobie z obezity a koukajícího těla oplácaných je Vaše věc. Ale deprimovat takhle svou dceru, to je řádný hnus, který bych si já vyčítala do konce života.

   Smazat
  9. Proč hned tak strašné odsouzení?Já to beru jako svůj úspěch,že jsem ji dovedla ke zdravému stravování a ne jako předtím,kdy se po obědě snědla celá milka a zapilo se to colou-ve školní jídelně.Teď jí naprosto normálně a má i mnohem hezčí pleť.A opět se potvrdil můj názor,že z normálního jídla a pohybu se netloustne.Jenom z přejídání a konzumování nekvalitních potravin.
   Já mám svědomí čisté a problém máte asi vy.

   Smazat
  10. 19:49 - Přijde ti snad, že jsem uraženě kejhala? Kdyby to tak bylo, můj příspěvek bude mít úplně jiný ráz.
   Já tedy nepovažuju svoje špeky za něco extra sexy, ale taky mi nepřijde extra sexy ani všude možně trčící kostra, což je ostatně věc každýho. Můj příspěvek měl v první řadě poukázat na rozpor mezi těma dvěma výrazy, které zmiňuju hned v prvních řádcích. Zbytek byl akorát trochu jinak řečeno - prosím, nelze paušalizovat.
   Škoda toho zbytečnýho útoku.
   P.S. - ten smajlík v mým příspěvku taky není pro nic za nic, ale chápu, že musíte někoho s "nechutnýma špekama" radši honem setřít, aby se to tady nešířilo...?:)

   Smazat
  11. Pro paní, co "prudila" svou dceru: pokud jste ji chtěla jen přivést ke zdravému stravování a zdravému hubnutí, dá se na to taky jít jinak - příkladem, povzbuzením, tím, že se doma prostě začne vařit zdravěji.

   Tím, že někoho "prudíte", že mu "nesmí lézt špeky a půlky" - to je ideální cesta k anorexii.
   Přesně takhle se mnou zacházeli doma (posměch a ponižování za to, jakou mám postavu). Ve 12 letech mě pak hospitalizovali s anorexií...

   Teď mi určitě napíšete, jak je vaše dcera spokojená a v pohodě a šťastná a vůbec jí to nevadilo, a že je starší než 12, takže už jí určitě nic nehrozí.
   No...nebuďte si tak jistá. Ono to na člověku docela dlouho nemusí být vidět, že je psychicky na dně a nenávidí sám sebe.

   Smazat
  12. Jo, a to fňukání na Módním pekle, jak jsme vám "daly sodu"...to snad nebylo potřeba, Danielo11.
   Prostě si přiznejte, že jste jí dost možná ublížila a že se to časem možná ukáže.

   (nestalkuju vás, našla jsem to náhodou, sleduju oba weby. A promiňte, ale ve vás perfektně vidím lidi, co mi zkazili kus života. Taky si byli jistí, jak skvělou věc dělají.)

   Smazat
  13. Myslela jsem si,že máte problém a je mi to líto.Nebudu vám tu nic vysvětlovat,jak jsem napsala,svědomí mám čisté.Ale jednu věc vám z nadhledu svých let a objevené životní filozofie řeknu.Život vám nikdy nikdo nezkazí,zkazíte si ho vždycky jen vy sama.
   Daniela11

   Smazat
  14. Jsem štíhlá akorát (68kg/175cm) a mužům se líbím batika nebatika (nosila jsem, nenosím). Ale autorka, tohoto rádobyblogu je obyčejná blbka s odtučněným mozkem. A jistě se obléká podle poslední třpytkové módy, všetně lakovek. A každá další taková mě tady teď sejme :) Však je to tu anonymní, tak co. Je mi to jedno, už se sem nevrátím. Cíleně bych sem nešla, zavedla mě sem jedna fotka.

   Smazat
 9. To poslední triko mi přijde vyloženě obludný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. přesně, to je horší než všecky ty šedohnědo věci...

   Smazat
  2. To duhový? A mně se zrovna to líbí zdaleka nejvíc. Má překrásný barvy a je nápaditý...

   Smazat
  3. Mě se nelíbí ani to první, co Blondýna chválila. Ale zas věřím, když to bude patřičně zkombinované, že to může někomu i slušet. To poslední triko se mi nelíbí vůbec, nedokážu si představit kombinaci, ve které to může vypadat dobře. Jinak to zelené tričko je krásné, gaťata taky. Nepohrdla bych ani tím oranžovomodrým tílkem a tím modromodrým. Asi si to nastuduju a něco barevně ubatikuju.:)

   Smazat
  4. Teď, když nad tím přemýšlím, tak tomu duhovému bych ustřihla rukávy a vyměnila ten horní zelený šev za oranžový, aby to nemělo takový kontrast. Pak by to bylo žůžo.

   Smazat
  5. mě se taky hrozně líbí

   Smazat
 10. Batika pekna nie je. Ci ceska, ci slovenska, ci zo sveta. Pripomina mi to moje tricko, ked si ho "obatikujem" nejakym jedlom a ide do prania.

  OdpovědětSmazat
 11. Vždycky když vidím něco batikovanýho, tak mě bodá stud při vpomínce na mě v 15 letech, kdy jsem nosila výhradně takovéhle kousky vlastní výroby. A i ty moje výrobky vypadaly jako to, co blondýna ukazuje jakožto "pěknou" batiku. Nevím no, nějak nevidím rozdíl mezi hacafraky na prvních fotkách a tričky na posledních fotkách. Snad jenom ve střihu.
  ooola

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. úplně jsem myslela na to stejné:D

   Smazat
  2. V patnácti je to tolerovatelné, ba chvályhodné: jen ať holky tvoří, aspoň se naučí dělat rukama a přemýšlet o barvách. Nechápu jen, proč to různé Donátové povyšují na originální oblečení - vždyť je to všechno stejné! Ne, nemám ráda batiku - snad až na javánskou voskovou - tak nějak mi smrdí amatérštinou a upocenou snahou být alternativní. Lituji, nelíbí se mi nic ze zobrazeného.

   Smazat
 12. Pro všechny ty, kdo tvrdí, že batika ne a batika nikdy: z batiky nejde tvořit jen kola a pruhy, batika je mj třeba i toto:
  http://www.mangalgiri.com/images/weaversworldimages/batikdesign1.jpg

  OdpovědětSmazat
 13. a co třeba tento DIY? Na Etsy se dají nalézt překvapivě pěkné kousky..http://www.bettymade.cz/tvoreni-kyce-zbavene

  OdpovědětSmazat
 14. Mi ta batika na bílých kalhotách přijde příšerná. Vzhledem k tomu, že je nejvíc červené batiky je v rozkroku to vypadá, jako kdyby se někdo neúspěšně pokusil vyprat kalhoty zašpiněné menstruační krví...bléé.

  OdpovědětSmazat
 15. taky jsem sem chodila, ale už nebudu, uvědomuju si, že kritizovat druhé je jen odraz kritiky k sobě samému, co je nám furt sakra po tom, co kdo říká, nosí, kde bydlí atd. když se nám to nelíbí, tak to ingorujem, a dál si žijeme život se "sobě" rovnými, tak jak se to líbí nám, a nevidim důvod, proč nenechat dýchat ty druhé, oni si také jistě myslí o Vás své, a kdo určuje nebo kdo má právo určovat co je a co neni správné? lidí a vkusu na světě je hafo, jen je vidět, že holky, co řeší spíše módu než opravdový život, musí mít ještě tyhle přiblblý fora na netu, zatímco u lidí co žijí eco life atd jsem tyto debaty ani nezaslechla, asi bude chyba uvnitř, ne v hadrech. howth

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. " co je nám furt sakra po tom, co kdo říká"
   Velmi správně. Takže co je ti po tom, co kdo říká na těchto stránkách?

   Smazat
  2. jak píšu, už nic, už to zde nebudu číst, protože se zde opravdu nenacházím, poněkud omezená společnost, bye

   Smazat
  3. celkem zbytečný příspěvek...a myslím že i přesto, že už jsi tu dvakrát "skončila", ještě napíšeš odpověď:-)

   Smazat
  4. Evelýna má pravdu. Nakoukla jsem po dlouhé době a vidím, že je to tu čím dál, tím víc o ničem...

   Smazat
  5. Se mi líbí, jak maj lidi vždycky potřebu rozloučit se ve velkým stylu. Tak sbohem a šáteček, budeš nám tu moc chybět, no.

   Smazat
  6. bla bla bla

   Smazat
 16. Sakra, proč jsem si celou dobu čtení článku myslela, že jsem na Pekle? A to jsem si ještě říkala, že už to není moc dobrý článek, používané stejné obraty, slova..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, abych řekla pravdu, mě napadlo totéž...

   Smazat
  2. Taky jsem si říkala to samé, i stejné výrazy jako "lesana". Nepíše to stejný člověk?

   Smazat
  3. To si nemyslím. Spíš je autorka příznivkyní Pekla a některými Adinými názory se ztotožňuje. Možná až moc, protože stížnosti na fler etc. - ano, dobře, ale občas je to už docela nudné.

   Smazat
 17. Bože můj, blondýna zas rozdává rozumy. Stokrát se opakuje, zas si vybrala Fler (divím se, že Mimibazar tu už dlouho nebyl).
  Na Fleru jsou tisíce krásných výtvorů, jenže psát o něčem pěkně, to blondýna nedokáže. Takovýhle batikovaný pavýtvory - to je mizivý procento. Sama asi dokáže maximálně obarvit boty, tak se musí pouštět do lidí, kteří něco dělají.
  A takovýhle článečky jsou populární - všichni si tu svorně zanadávají, stádečko blondýniných oveček se sejde a bečí jedním hlasem.
  P.S. Pro zarytý příznivce, kteří se do mě zase pustí - tohle je veřejně přístupný web, takže si tu budu psát, co se mi zachce! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nechci se do vás pouštět, váš názor, pište si co chcete, částečně i souhlasím, píšete blondýna, ale je to protivná blondýna, kdo chce vidět pochvaly najde si na to jiný blog, třeba módní
   účel je si zanadávat na tvořilky a ne dělat áááách nad každym výtvorem
   jak už jste řekla, je to veřejně přípustný web, to jen pro zastánce vašich názorů, kteří by se chtěli pouštět zas do mě

   Smazat
  2. Četlas vůbec ten článek? Vždyť je větší část pochvalná...

   Smazat
  3. Nejvtipnejsi je jak ti odpovidaji dva anonymove :D a z toho jsou obe ta krava

   Smazat
  4. Jsi na blogu, kde se převážně kritizuje. A sžíravé kritiky je dnes třeba jako máku! Sice jsem už několikrát četla podobné články na pekle a už i tady, ale pořád mě to baví a pořád kroutím hlavou, jak tohle někdo může vytvářet. Jasně, ať si každý nosí co chce a doma si dělá batiku, ale ať to prosím potom neprodává.

   Smazat
  5. Hmm a třetí komentář taky samozřejmě anonymní. Nechápu co s tim všichni maj, na internetu jsme všichni anonymní. Když se podepíšu jako Tereza, Kravata nebo Kráva, budu stejně anonymní jako když nenapíšu nic.

   Autorka druhého komentáře.

   Smazat
 18. Ale ano, batika může vypadat hezky. Nedávno jsem na potkala slečnu, kterou jsem si snad měla vyfotit, abych to tím mohla dokládat - fialové šaty opravdu dobrého střihu s originálním pojetím batiky. Co se ovšem týče batikovaných věcí, které jsou zde předkládány jako hezké... Upřímně řečeno na mě přijatelně působí jen druhý obrázek shora, zbytek je povětšinou jen pseudobatika v pochybných barvách (nepopírám, že je to můj odpor ke kombinaci oranžová-růžová-fialová).

  OdpovědětSmazat
 19. Nejsem fanda batiky, takže mně se z těch fotek líbí jen ty kalhoty a to ještě proto, že jsou na mladé a štíhlé holce.
  Jak tady někdo psal, že vyhodit peníze za drahé hadry umí každá blbka, která je má - no nevím, viděli jste někdy, kolik stojí tyhle batikované věci v rádoby módních salonech? To jsou mnohdy fakt pálky. Nechápu. Střih to nemá, figuru to neudělá (čest výjimkám) a že tyhle hábity kupují především ženské, kterým by dobře střihlé věci prospěly, aby jim to tu figuru aspoň trošku udělalo ( a já vím, o čem mluvím;-) Nechávám si občas šít a cenově to zas není takový rozdíl oproti různým psychedelickým modelům a la Donát. I bych řekla, že to bude levnější.

  OdpovědětSmazat
 20. Viz. Anonym 7. června 10:37

  ... tisíce krásných výtvorů (tleskající smajlík) (tleskající smajlík) (tleskající smajlík) ... batikovaný pavýtvory (blinkající smajlík) (blinkající smajlík) (blinkající smajlík) .... stádečko blondýniných oveček (chechtající se smajlík s jednou ručičkou) (chechtající se smajlík s jednou ručičkou) (chechtající se smajlík s jednou ručičkou) .. budu si psát, co se mi zachce (mávající smajlíček) (mávající smajlíček) (mávající smajlíček) (růžička) (růžička) (růžička)

  Daniela

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. První, co mě napadlo při přečtení vašeho příspěvku, je HLOUPOST.
   Asi chodíte na takovýhle weby, kde se používá hodně smajlíků, že? Že je tak detailně umíte popsat :)

   Smazat
 21. Ne, nádhera to teda není.

  OdpovědětSmazat
 22. Blondýno, jsi hloupá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prodáváš nebo sis právě koupila nějaký pěkný kousek?

   Smazat
 23. Batika je letos bohužel prudce in... :/

  OdpovědětSmazat
 24. Mě se hezky udělaná batika líbí. A vcelku se mi líbí i některé věci z těch pochybných krámků, aspoň než zjistím, že to jako obvykle nemá žádný střih. Jen nechápu lidi, co si koupí některý z těch šílenejch hábitů z fotek nahoře. Jinak na téma Fler a tvořeníčko se vždycky ráda pobavím, víc takových článků.

  OdpovědětSmazat
 25. mám letné batikované šaty a nosím ich veľmi rada.A po tejto diskusii si ich zajtra ešte s väčšou radosťou oblečiem. Čo si oblečiete Vy?

  OdpovědětSmazat
 26. Jo jo, na truc, pěkně to tý blondýně natři:D

  OdpovědětSmazat
 27. Že se Blondýně nelíbí batika z Fleru, neznamená, že s ní každý musí souhlasit. Jsou mnohem větší zvěrstva, co se běžně prodávají, než ty na fotkách nahoře. Je to věc vkusu. Blondýna na něj nemá patent.

  OdpovědětSmazat
 28. já byla jednu dobu batikou úplně posedlá a obarvila jsem málem i záclony :D

  u mě na blogu je teď myslím fakt pěkná GIVEAWAY, tak všechny srdečně zvu :)

  OdpovědětSmazat
 29. Mně osobně se teda batika nelíbí, ale udělaná v normálních barvách (tzn. ne v odstínu... no, řekněme, že ta barva je prostě hnědá) a v jedné, dvou, nikoli ve dvaceti si to umím představit. Byť možná jen na štíhlé modelce, ale tak nikdo nikdy netvrdil, že všechno sluší všem, že jo. Když jsem bývala o dvacet kilogramů prostorově výraznější (=tlusští, umím si to přiznat :-), nikdy by mě opravdu nenapadlo si podobné psychedelické vzory oblékat, raději jsem se smířila s faktem, že normální jednobarevné triko ve své velikosti seženu prostě jednou za čas. :-)

  OdpovědětSmazat
 30. Všetko je to len o tom, kto ma aký vkus. Ja mam batiku rada, vytváram si aj veci a robím to s láskou, lebo ma to baví. No ako všade aj tu sa dajú nájsť dobré aj zlé veci... a hádzť celú batiku, že je to hrozné? Mne sa nepáči crippers a tie ostnanté loafers ale tak teraz nebudem hiikať nad tým aké je to zlé. Kvalitné veci si musí človek nájsť.. alebo sa tomu dlhšie venovať.. mne sa napríklad extra nepáčia tie nohavice, ktoré blondína opísala ké sú krásne. A čo teraz? Spadne svet? Ja nechápem a krútim hlavou nad tým, ako sa ľudia dokážu pohádať aj na takej nezmyselnej banalite..:)

  OdpovědětSmazat
 31. Tak teď jsem si vzpomněla, jak jsme každé léto na chatě s mámou vytvářely "chatová" trička. Jednou to byla klasická batika s vázáním, jindy s voskem a někdy i sypaná. Cílem bylo vytvořit pohodlné, volné, originální tričko na nošení na zahradě. Ne jinde. Hrozně nás to bavilo a některá se i povedla, ale když není střih, ani barvy to nezachrání:) K blondýnině výběru: ty tmavé paskvily jsou fakt fujtajbl, některé kousky jsou lepší... Veronika

  OdpovědětSmazat