Vy*erte se na práci s iDnes.cz

Největší zpravodajský portál, nejserioznější informace, iDnes.cz o sobě dokáže mluvit v superlativech.

Jenže tak trochu zapomíná kontrolovat, jaké reklamy pod těmi seriózními články visí. Dnes mi při pohledu na iDnes spadla brada. Přečetla jsem si tam poněkud kuriózní a značně kostrbatou větu: Nechtěl byses vysral na práci?

zdroj: iDnes.cz

Napřed jsem myslela, že mi zešílel internetový prohlížeč. Jenže stejná reklama se objevuje i pod jinými články. Zvlášť podivně působí ve spojitosti s textem o miminech umístěným přímo nad tímhle výkřikem. 


zdroj: iDnes.cz

iDnes, případně i reklamní agentura, která mu dodává reklamu, by asi měla víc přemýšlet o tom, jak moc jí zálěží na současných čtenářích nebo klientech,  a míň koukat na to, kolik sehnala zákazníků ochotných zaplatit si za umístění odkazu.

Koneckonců, osobně považuju tenhle typ reklamy za dost diskutabilní. Nakolik o serióznosti iDnesu vypovídá to, že část reklamy je na nejrůznější stránky, které slibují obrovské výdělky bez práce, přestože ve skutečnosti se především snaží odrbat lidi prostřednictvím kasin? Podrobně jsem se o tomhle způsobu, jak prodělat velké peníze rozepsala tady.

Na stejném principu je samozřejmě i ta stránka, na kterou jsem se proklikla právě přes reklamu na iDnesu.


www.jaksiprivydelat.com?utm_source=etarget&utm_medium=cpc

Celé je to podvod. Fiktivní Robert Novachek, který na stránce pózuje se svým psem u ferrari, se totiž současně jmenuje i Paul Carter a je prý z Liverpoolu.  A celé je to o tom, že se zaregistrujete do kasina, kde prý budete díky popsané fintě jenom vyhrávat. Jenže ve skutečnosti do kasina napřed budete muset nasypat docela dost peněz, abyste si vůbec mohli zahrát. A samozřejmě, že vyhrávat nebudete. To by totiž pánové Novachek a Carter nevydělali na provizích z kasin, na která dělají tuhle reklamu.   

http://start-making-money-on-the-internet.com/


Dovedu si představit, že iDnes.cz bude mít zřejmě zisk z reklam poměrně nezanedbatelný. Ale když vidím tohle, říkám si, má tohle ten údajně seriózní portál zapotřebí?

55 komentářů:

 1. no jako blondýno, ty s reklamama pomlč, to, co se najednou vyrojilo napravo na tvém blogu(reklamy),mě dost zklamalo...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Třeba zrovna ta hláška "Udělejte si test vaginálních potíží..."? :-D :-D
   Zkusmo jsem si díky tomuhle komentáři vypnula AdBlock a bafla na mě přímo tahle reklama :-))

   Smazat
  2. Co je na té reklamě špatného? Že je na poněkud choulostivější problém? To mě tedy nevadí, zkousnu i reklamy na prostatu a jiné reklamy taky. Ale reklamu na podvodné servery jsem tu tedy zatím neviděla. Pletete hrušky s jablky.
   Hedvika

   Smazat
  3. No a co je na tom špatného? Vaginální potíže jsou pro Vás něco vulgárního? Nebo se vám nelíbí použití termínu "vagina"? Myslím, že oproti reklamě, jejíž autor ani neumí česky, ale hlavně že tam nacpe opravdovou vulgaritu a ještě láká na podvod je reklama na test vaginálních obtíží naprosto v pořádku.
   Linda

   Smazat
 2. Blondýno, já bych tu reklamu na idnes nebrala nijak tragicky. Nějak se ten server živit musí... Kdo chce - klikne. Kdo ne - ignoruje :o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nezaráží Vás, že společnost začíná brát jako normální reklamu typu Nechtěl byses vysrat na práci? Pokud vám to přijde v pohodě ta je něco špatně. Ne že by na tom náš stát byl kulturně nějak růžově ale je to až tak špatný, že vás to lidi nezarazí? Že jedinou reakcí je no tak na to prostě nekliknu a klídek? Fakt je nutný se pomalu sunout do naprostýho kulturního a intelektuálního bahna a tohle brát jako normu???

   Smazat
  2. Více než slovo "vysrat", které je z hlediska pravopisu zcela správně, mě urazilo slovo "byses" - to je co za patvar, nějaké poznávací znamení idiotů, nebo tajný kód dyslektiků, které vkládají do textu?

   Smazat
  3. V nadpisu inzerátu chybí jen mezera mezi "by" a "ses", jinak je tohle poznávací znamení idiotů prozatím jediný správný tvar zvratného slovesa ve 2. osobě jednotného čísla v podmiňovacím způsobu.

   Smazat
 3. Blondýno, jak mám Váš blog hodně rád, tak tady je to hodně vedle.. S ohledem na to, že na blogu máte také hafo reklam, jistě víte, že za obsah ani pravopisné chyby zobrazovaných reklam provozovatel stránek už z principu nemůže zodpovídat.
  Čili rozumný čtenář chápe, že za ptákoviny zobrazené třeba i na Vašem blogu nezodpovídáte Vy, ale mírně dementní a patrně zcela negramotný zadavatel inzerce. Že to nehlídá agentura nebo zprostředkovatel reklamního prostoru na stránkách je jasné - to není v popisu jejich práce a navíc by nedělali nic jiného :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomáši, musím nesouhlasit. Vzhledem k tomu, že je blondýna docela zběhlá co se týká internetu, tak by čekala, že si reklamy vybírá sama, takže proto tady asi nejsou různý nesmysly o drahých přípravcích na hubnutí nebo na stránky vydělej si 150tisíc měsíčně, i když by jí to třeba i kontextově vycházelo právě jako relevnantní. Tak nějak očekávám, že kdyby jí nějaká reklama neseděla, tak by jí stáhla. To a samý může udělat idnes. Lenka

   Smazat
  2. viz moje odpoved nize.. iDnes potrebuje spis hooodne sirokou reklamu vcetne tech sragor.. Ale jinak ano, souhlasim. Ovsem iDnes je normalni komercni firma, ktera se o potencialni zisk dobrovolne neobere, ze?

   Smazat
 4. Nejde o to, že jsou někde reklamy, ale jaké.. Reklamy na normální firmy nebo služby snad nikoho nemůžou urážet.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Tomas Tengler - ze by to byl pan Tomáš Nádr z FD ale v jiném provedení?? :D :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. @ Anonymní 20. května 2012 23:11:
   Pls, kdo je "Tomáš Nádr z FD"? A co je, xakru, FD??

   Jinak bych ocenil reakce neschovavajici se za "Anonymni"..

   Smazat
 6. Já teda tyhle reklamy nečtu, vlastně je mám většinou zablokovaný, ale koukám, že o hodně přicházím :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dtto. Tady se mi ukazuje jen ta o Darwinovi - nevím, proč prošla adblockem, ale neuráží. Ale představte si, že na jedněch nejmenovaných pekelně módních stránkách naskakoval nápis, že stránky jsou placené z reklam (čti: reklama je tu to hlavní), takže kdo si je vypne, jest podoben tomu, kdo odnáší rohlíky ze samoobsluhy bez placení. Ozvaly se protesty a pak to snad nějak zmírnili.

   Smazat
 7. Noooo, pěkný. Všichni se můžou zbláznit, že tady má Blondýnka reklamy. Napadlo vás, kolik času a energie jí to psaní musí zabrat? Osobně by mi nevadilo, kdyby tady tý reklamy bylo daleko víc. Kamarádka má taky blog a vím, že z reklam je jen pár korun, takže se proberte. Nebo se podívejte na jiný weby, kde je reklama pod každym článkem, nebo i v článku. Mě tenhle způsob, jakým tu reklama je umístěná teda nevadí ani trochu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Taky mně tady reklama nevadí a nijak mi neobtěžuje

   Smazat
  2. jj, hlavne, ze je na zoot, ktery tady predtim hanila :D a ted si od nich bere penize..

   je videt jak je to ubohy a vy hloupy

   Smazat
  3. O zootu jsem na blondýně nikdy nečetla. Prosím odkaz. Díky

   Smazat
 8. @ Anonymní 20. května 2012 23:16:
  Právě proto, že vím, že Blondýna je silně internetově zběhlá blondýna tak se podivuji nad blonďatým údivem :-)

  @ Anonymní 20. května 2012 23:11:
  Pls, kdo je "Tomáš Nádr z FD"? A co je, xakru, FD??

  Jinak bych ocenil reakce neschovavajici se za "Anonymni"..

  Osobně naprosto chápu, že na iDnes a podobných portálech se objevujíneskutečné reklamní srágory, jelikož ty portály nejedou na kvalitu reklamy, ale na kvantitu a zisk.
  Samozřejmě vím, že Blondýna si může reklamu customizovat a zřejmě tak i činí (chválabohu!).

  OdpovědětSmazat
 9. Dneska jsi mě zklamala, blondýno...pokud sama používáš Google Adsense, měla bys vědět, jak to s výběrem reklamy chodí a že ovlivnit se dá jen velmi málo.

  OdpovědětSmazat
 10. "Pomoc při hojení, zvlhčení a obnově vaginálního pH" taky není zrovna lichotivá reklama :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro vás je popis léčby a tělesných funkcí totéž co "vyserte se na práci?" Zajímavé...

   Smazat
  2. Je to taky nechutné, řekla bych - běžte to řešit s lékařem!

   Smazat
 11. haha, nevím, proč ne. já jsem Rosalgin používala. kdysi. bylo co celkem good, ale je to drahý jak prase. takže never more. :-))

  OdpovědětSmazat
 12. Idnes je seriozní jak noha. Mezi náma..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :) Asi tak. Reklamu pro "nenáročné" na server pro "nenáročné". To dává smysl.

   Smazat
 13. Mě reklamy neobtěžují, pokud to není ten typ reklamy, která se mi otevře přes celou stránku i s hudbou a zasekne mi u toho celej počítač, když to chci zavřáít. Nebo reklamy, které pronásledují šipku .. za ot bych zabíjela a automaticky odcházím pryč ... jinak normálně na reklamy nekoukám a už vůbec ne na takhle pochybný.

  OdpovědětSmazat
 14. Tak buď to je otvorená provokácia, alebo Blondýna fakt netuší čo to je, a ako funguje kontextová reklama...
  Tentokrát dosť vedľa.

  OdpovědětSmazat
 15. Přesně tak, pak jsou takové ty reklamy, co se hýbou i s mým displayem, nikde na nich není namalovaný křížek, kde to zrušit. Takovou reklamu bych sama nikdy nedělala, když vím, jak mě to nasralo, jak jsem si řekla, že od této firmy nekoupím nikdy nic a do smrti je budu nenávidět :D je to hrozně vlezlé, vlezlé je možná příliš slabé slovo!
  Hedvika

  OdpovědětSmazat
 16. iDnes nečtu od doby, co na mě nškolikrát vybafla reklama přes celou obrazovku a tak 5 min jsem se jí snažila odsranit. NENÁVIDIM TYHLE REKLAMY!!! radši si pečtu iHned... btw jsou to mnohem serióznější zprávy, než nějaký PR články na idnesu

  OdpovědětSmazat
 17. Dnes se musím blondýny zastat. Co je jako nelichotivého na reklamě na přípravek proti vaginálním potížím??? Tipe-pro-krásu ty jako nemáš vagínu??? Nebo si o ní myslíš, že je nelichotivá???
  A banner na ten "výdělek" z kasin se dlouho objevoval i na hlavní stránce seznamu!!! A to by se ohlídat měli a mohli!!! Je dobře, že na to někdo upozorňuje!!! Mějte krásný den!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sluníčkový dník i Vám, kočenko. Grr..

   Smazat
  2. Ano, formulace "Mějte krásný den !", převzatá z angličtiny, mě dokáže taky vytočit. Kam se podělo české "Přeji vám pěkný den" ...
   Ludmila

   Smazat
  3. "Mějte hezký den" a "vezměte místo" jsou dvě fráze, které ve mně vzbuzují agresi. Probůh, lidi, mluvte česky!

   Smazat
  4. 9 otazníků 12 vykřičníků a 2 vaginy v 1 příspěvku. GREAT WORK Andrejko.

   Smazat
 18. No novinky.cz zase mají problémy s procenty: "Příjmy žen jsou ještě o pětinu nižší:
  Ještě v horší situaci jsou zaměstnané ženy. Ty v Česku vydělávají podle údajů Evropské komise o 25,9 procenta méně peněz než muži."

  Tak pětina, nebo 26%? Trochu velká chyba :D

  Hedvika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podla mna to bolo myslene tak, ze o patinu menej oproti muzskym platom a naopak o 25,9% z zenskych platov menej. Tam uz je zanedbanie male - pre patinu by to uplne spravne malo byt 25%.

   ciernykocur

   Smazat
  2. kocoure, kocoure... Není snad pětina 20 %? Dle mého skromného vzdělání to tak vždycky bylo :)

   Smazat
  3. JO tak to mě praštilo do očí hned, jak jsem ten článek četla, v diskusi o 300 příspěvcích to ovšem zmínil jeden jediný přispěvatel - prostě řekni čechům číslo a oni se z toho podělají ("to je matika, tomu já nerozumím, radši koupím napůl umělej eidam, kterej stojí 12,90 10 deka, protože goudy stojí kilo 135 korun..)Není to tak dlouho, co vyšel článek o tom, jak prostý čech není schopen vypočíst cena za 100 g z ceny uvedené za celý kilogram.To je marný, blbost je věčná. Pak není divu, že když přijdete někam do práce a ovládáte asppň trojčlenku, tak jste za hvězdu.

   A co třeba Borhyová - včera ve zprávách - pětsetidvacetipěti - říct PĚTISETdvacetipěti je zřejmě nad její intelektuální možnosti...

   Smazat
 19. To je zajímavé, jak nikomu nevadí a nikdo se nevyjadřuje k tomu, že je to nesmyslná věta. "Nechtěl by ses vysral na práci" - to by snad žádný Čech nenapsal, ne? Jsem se mohla potrhat smíchy, jako vždy, když čtu nějakou takovouhle pitomost.

  OdpovědětSmazat
 20. Jo, a ještě oprava, pardon: "nechtěl byses vysral na práci".

  OdpovědětSmazat
 21. "Trpíte intimním svěděním, pálením, výtokem nebo bolestí?" - toto máš, blondýno, na zdi. Není to pohoršující reklama, ale také se k tomuto blogu nehodí a taky s tím nic neděláš. Sama moc dobře víš, že výběr reklamy jen málo ovlivníš.

  OdpovědětSmazat
 22. Štvavý machokatolický blábol Lžidnes opravdu není seriózní zpravodajský portál.

  OdpovědětSmazat
 23. Dobry den, bohuzel chyba byla na strane dodavatele reklamnich odkazu, tedy Etargetu. My se zavazali, ze nic takoveho tam nikdy nebude, bohuzel se nechtic stalo a Mafra za to rozhodne nemuze...
  Omlouvame se za tuto mensi nehodu a dekujeme za pochopeni. Preji fajn den, Pepa Kovar, Etarget

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. malo vidane priznani vlastni chyby => IMHO stoji za to s danou firmou dale spolupracovat..

   Smazat
 24. Musím říct, že mě jakákoliv reklama nechává zcela chladnou. Jestli mi někdo nabízí zlepšení erekce nebo vyřešení vaginálního výtoku, potažmo pravidelnou stolici či odstranění soplů z nosu... be my guest.
  Ale u sta jeseterů, ať je to aspoň lidskou řečí!!!

  OdpovědětSmazat
 25. A nebyla to nakonec dobrá reklama? Firma si zaplatila inzerci na iDnes a dostala se zdarma na server, který má 500 facebookových fanoušků a jistě nemalý počet přístupů denně.
  Reklama není pouze o vtipu a pobavení. Paradoxně právě ty povedené a zábavné příliž nefungují. A stále platí ono "negativní reklama, taky reklama"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. za 1. klikla jste na to? - předpokládám, že ne
   za 2. s fanoušky se obchoduje - jejich počet si můžete jednoduše koupit - no ano, je to pravda - konec facebooku se blíží.

   Na profil mi chodí miliony spamu, bliká tam hromada reklamy - kdepak je ta sociální síť díky které "můžete udržovat kontakt s přáteli" - už dávno někde v propadlišti dějin.
   Teď už je můj profil jen zaspamovaná nepoužitelná mailová schránka, a jako takovou ji smažu.

   Smazat
  2. Vysvětlete mi, k čemu je firmě rozšíření reklamy na její výrobky, když si ty výrobky nikdo nekoupí? Myslela jsem, že pro firmu je důležité hlavně prodat výrobky (dnešním jazykem produkty) a utržit za ně peníze. Nebo ne?
   JarkaJar

   Smazat
  3. "Na profil mi chodí miliony spamu, bliká tam hromada reklamy - kdepak je ta sociální síť díky které "můžete udržovat kontakt s přáteli" - už dávno někde v propadlišti dějin. "
   To je jen o nechopnosti si nastavit FB profil a omezit spammery - coz je vetsinou zpusobene bezhlavy, pridavanim zcela neznamych "pratel". Stezovat si lze pouze na nedostatek vlastni soudnosti :-(

   Smazat
 26. Kdyby na to v komentářích nebylo upozorněno, tak jsem si ani nevšimla, že tady Blondýna přidala reklamy.
  Neuráží mě. Jsou OK, v rozumné míře.

  Nechápu co se komu nezdá na reklamě na přípravek na vaginální potíže. Má je snad každá druhá žena, tak co? Je to normální reklama, asi jako kdyby tady byla reklama na Olynth.

  OdpovědětSmazat