Supersexy tablo

Tabla. Už se začínají objevovat ve výlohách obchodů. A taky v mém mailu. Někdy to je pohled za všechny prachy. Vybrala jsem pár opravdu výjimečných kousků vesměs  z posledních tří roků. 

Jako první mě zarazilo, na kolika tablech jsou maturanti nazí. 

Jasně, je jim osmnáct, takže mají nárok na to trochu se vyblbnout. Jenže některá tabla spíš svědčí o naprosté ztrátě soudnosti, totální absenci vkusu a nevalné inteligenci aktérů i tvůrců. 

Chápu, že holky jsou mlaďoučké, chtějí se ukázat, jenže já mám pořád pocit, že nahota je něco privátního. A že bych asi nechtěla viset skoro nahá přišpendlená na nástěnku ve výloze místního uzenářství. Většina tabel,  na kterých jsou nahotinky holčičí i klučičí, je totiž o nahotě bez nápadu, vtipu, o nahotě za každou cenu. 


Budoucí pečovatelky pojaly svoje tablo jako klasickou ukázku, jak vypadá klasický kýčovitý pokus o sexy fotky . Svlíkněte holky do prádla, poházejte kolem nich i po nich něco růžového okvětního lupení a holky mají rovnou fotky do budoucna, kdyby chtěly pracovat v nějakém domě s červenými lucerničkami v oknech. Nevím proč, ale tak nějak je mi líto Karolíny, která na skupinových fotkách pod tablem sedí úplně odstrčená od ostatních. 


Jablečné tablo není aspoň tak strašně prvoplánově vyzývavé a fotky nejsou tak hrozně kýčovitě sexy. Ale stejně mu moc nerozumím. 


Stejně tak nerozumím tomu, proč jsou kluci z průmyslovky v trenkách. Trochu podezírám opáleného frajera v první řadě, že chtěl ukázat svaly a ostatní do tohohle nápadu navezl. A ani nechci domýšlet, jak že se to studenti na maturitu připravovali. Stavaři asi mají pocit, že nahatí kluci v pracovních botách jsou sexy. Nejsou. Z dálky to vypadá , jako by měli ponožky. Nahý chlap s čímkoliv na nohách prostě není sexy! Nikdy!


Nahaté fotky a klišé k tomu. S kůži na trh. Tolik invence bych snad od maturantů ani nečekala. Palec nahoru má jen odvážná učitelka, která na focení v tomhle duchu přistoupila a ještě si dokázala zachovat důstojnost. 


Tohle je hodně staré tablo. Z roku 2001. Docela by mě zajímalo, v jakém oboru začaly tyhle podnikatelky po maturitě pracovat.


A tohle je jediné nahaté tablo z těch, co jsem viděla, které jsem ochotná vzít na milost. Možná je to tím, jak jsou maturanti počmáraní, možná jejich výrazy. Tady to není o rádoby supersexy nahotě, tady mi to prostě sedí. Pak jsou tabla, kde jsou všichni oblečení. Ale celé to vypadá jako titulní stránka agitačního časopisu nějaké sekty. 
Existují i  tabla úplně nudná. Nápad stokrát ohraný. Proč v těch bublinách maturanti aspoň nevypadají, jako že v nich poletují? První z bublinových tabel má aspoň trochu dynamiku. To druhé je bohapustá nuda bez jakékoliv invence a snahy fotografa udělat aspoň trochu zajímavé fotky. "Holky, támhle si stoupněte a buďte krásné". Tak nějak to asi v ateliéru vypadalo. A pak jsou tabla, která by i měla nějaký nápad, ale nejsou dotažená. Roztrhané fotky by mi přišly daleko zajímavější, kdyby na všech třech částech byl stejný člověk třeba vždy v jiném oblečení, aby to vypadalo trochu seskládaně. Takhle mi to spíš připomíná fotoalbum zhrzené milenky, která vzteky rozcupovala fotku životní lásky a pak ji zas slepila k sobě. Přes slzy pořádně neviděla, takže ji slepila takhle blbě. 

Viděla jsem ale i nějaká tabla, která se mi fakt líbila. 


Studenti interiérového designu by měli mít trochu smysl pro krásno. A jejich tablo to dokazuje. Je jednoduché, čisté, odkazuje na obor studia a ještě k tomu má nápad. 


Tablo nemusí být jen nástěnka vystavená ve výloze. Rubikova kostka pohozená na náměstí  je hodně netradiční, ale o to zajímavější. 

 
 

Maturanti před tabulí se mi taky moc líbí. O každém z nich obrázek na tabuli něco říká, je to prostě koukací a milé. 

Jako docela dobrý nápad mi připadá nastrkat holky (a kluka) ze zdrávky do lahví od infuze. Fotograf si navíc s fotkami i trochu vyhrál, takže to není jen přehlídka nějak stojících postav. Hezké.   
A nakonec to nejlepší. Tak tohle je opravdu paráda!


__________________________________________________________

Fotky: www.maturitnitabla.cz a archiv čtenářů. 

146 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Budeme moc rádi, když nám dáte hlas:) http://www.maturitnitabla.cz/tablo/661/co-se-z-nas-vyklube?_fid=7sui Děkujeme moc:)

   Vymazat
  2. Ahoj.
   Díky.
   Kdyby jste někdo potřebovali tablo, popř. i návrhy triček, seženete mne na jansun@seznam.cz.
   Honza (autor tabla "Co se z nás vyklube")

   Vymazat
 2. my byly nakreslený jako karikatury, které jsme si vybrali a s přilepenejma hlavičkama... a chvílema nám to přišlo přestřelený, ale když tak koukám na ta nahá tabla, nestačím se divit

  OdpovědětVymazat
 3. Jedna olomoucká SŠ (myslím taky zdravka) měla nedávno tablo, na kterém jsou jen holky, a jsou fakt nahé a nejméně polovině z nich je vidět fakt všechno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D můj ty bože dneska už se svlékne snad každej . . . kdyby alespoň za peníze :-D ale zadarmo a na tablo ?!

   Vymazat
  2. Nesmíte věřit všemu, byl tam sice titulek olomoucké zdravky, ale byl to fejk. Byly to myslím nějaké Rusky dokonce.

   Vymazat
  3. Ano, je to tak, byl to fake, vzala se fotka nějakých ruských holek v hloučku a připsal se k tomu název olomoucké školy. Trapné.

   Vymazat
  4. A byla to jakože polygrafka.

   Vymazat
 4. skoda, ze to je tak male a na poslednim obrazku nelze precist vubec nic...

  OdpovědětVymazat
 5. žasnem nad tým, že tie sexoidné tablá škola povolila... to by teda na našej škole určite neprešlo a jednak triedna učiteľka a už nehovorím o vedení školy, by nás s takými nápadmi poslali kamsi hlboko-daleko

  ako chceme od mladých, aby mali úroveň, keď aj samotná škola podporuje nevkus a lacný gýč... hrozné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nevím jak je to dnes,maturovala jsem před 5 lety a tehdy jsme dělali tablo sami, bez nějakého schvalování školou. Pokud bychom si vystavili nahé tablo, nikdo by s tím nemohl nic dělat, učetelé mohou jedině tiše (nebo i hlasitě) nesouhlasit, ale to je tak všechno.

   Vymazat
  2. Schvalování školou většinou neprobíhá, je to na každé třídě, jak se prezentuje.

   Vymazat
  3. počkať, zle sme sa pochopili - nám takisto nikto nehovoril do toho, ako má vyzerať tablo, lenže ako študenti školy sme si rozhodne nemohli dovoliť takto školu reprezentovať - určite by nám vedenie nedovolilo vystaviť niekde do výkladu v centre mesta tablo s nápisom tej školy, na ktorom by sa vynímali sexoidné nevhodné fotografie, proste takto by sa škola prezentovať nechcela a mala by jansé právo na to, aby sme tam meno školy neuviedli

   a to nehovorím o tom, že po skončení školského roka sa tablá premiestňovali do školy, kde zdobia steny celej školy - škola by také sexoidné hnusotablo proste rozhodne nevystavila

   a keď tak čítam tieto komenty, napadá mi len jedno: tie školy, ktoré ste vyštudovali, teda moc kvality a úrovne asi narozdiel od mojej nepobrali

   Vymazat
 6. Bublinky se mi líbí. A víc než studenti interiérového designu. Proč tak vážně, mají nárok být "mimo".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasim. A ty bublinky zdravky se mi libi ze vseho nejvic - je to takove ciste, nepreplacane a presne vyjadruje zamereni skoly. "Vitezne" se mi nelibi, zdalky dobre, ale v trosku vetsi verzi uz jde videt, jak je to graficky odflaknute:-( Skoda, protoze napad je to pekny.

   Vymazat
 7. Mě nějak hlava nebere proč na jablkovém tablu nají slečny kalhoty a ten jediný kluk je celý nahý.. Proč mu taky nemohli nechat kalhoty?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. protože holkám jsou vidět aspoň prsa, zkus se podívat na prsa chlapovi a uvidíš :D

   Vymazat
  2. Podívej se na výrazy holek u jablečného tabla. Z jejich výrazů vidím, že jim bylo focení nepříjemné, tak proč do toho šly?
   M.

   Vymazat
  3. U jablečného tabla mě taky zarazily ty výrazy, ale pak jsem si představila sebe, že mám ležet na hrbolatých jablkách, hlídat jestli se ze mě ty jablka nekutálí pryč, jestli mi někde něco nevykukuje, abych neměla v téhle poloze na fotce dvě brady a ještě se přirozeně usmívat? no nevím nevím.....

   Vymazat
 8. nemůžu si pomoct, nelíbí se mi ani jedno z nich. Kromě rubikovy kostky - ta má opravdu nápad a zajímavé provedené

  OdpovědětVymazat
 9. Já jsem úchylná na dobře padnoucí prádlo, takže mě mlátilo do očí, kolik holek má špatnou velikost podprsenky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já celkově nechápu, proč se dobrovolně traumatizovat vystavením nahého těla v něčem tělo tak deformujícím, jako jsou rifle, celému městu a okolí na odiv. Dobře si pamatuju, jak jsme řešily mindráky z našich dospívajících postav, představa, že bych se takhle explicitně fotila v období maturity mě děsí. Mimochodem slova maturita a anglické mature spolu obsahově dost korespondují, bohužel nemyslí se tím vyspělost sekundárních pohlavních orgánů....

   Vymazat
  2. sekundárních pohlavních ZNAKŮ :)

   Vymazat
 10. Současný trend nahých fotek už mi leze krkem. Každá těhotná pseudo celebritka se musí fotit nahá, každá česká rádoby modelka má vlastní nahatý kalendář, i maturantky to už postihlo. Člověk neustále slyší zprávy o nahých letuškách, sportovkyních a političkách. Jak něco dokázat, zasponzorovat, upozornit na něco? Odpověď je jasná - nahý kalendář! Jako ženě mi to připadá ponižující, opravdu nejsou jiné způsoby jak na sebe upozornit a prorazit než ze sebe dělat sexuální objekt?

  :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč.
   Smutné, že?

   Vymazat
  2. Jsou jine zpusoby, ale slozitejsi a trvalo by to dyl ... takze kdyz vlastne nic moc uplne zas tak extra neumim a chci aby si me chvilku nekdo vsimal ... tak se muzu prinejhorsim vzdycky vyslict ... jako zene mi to osobne pripada legracni. Spis je zajimavy, ze na to lidi skoci ... jsme zviratka proste.

   Vymazat
  3. Jeste me - jako tema - napadl dalsi zpusob ... vhodny zejmena na tanecni parties a diskoteky: Libat se s kamaradkou.

   Vymazat
  4. Jo dnes mi zkazila snídani fotka Jandy s jeho těhotnou paní, která tam vypadá, že zrovna vylezla z postele a zapoměla si zapnout pyžamo. Žádnou těhotnou fotku nemám a jsem za to ráda, mám blbý pocity už jenom z fotek cca týden po porodu, kdy jsem měla deset kilo navíc a vypadala jsem i v obličeji jak po útoku zdivočelých včel. Těhotné fotky nejsou hezké a těhotné bříško je sice romantické, ale zrovna hezké taky ne, kdyby to byl vrchol přitažlivosti, jistě by nás příroda udělala břichaté po celý život. Těhotenství je intimní záležitost dvou lidí, něčí vyfocené těhotenské břicho mi přijde, jak kdyby na mě ta paní rovnou vystrčila kačenu. Chápu tak maximálně těhotnou v plavkách u rybníka..

   Vymazat
  5. nahota je přirozená, to, že to někteří tak necítí je spíše nějakou poruchou jejich osobnosti, zdegenerování nebo nějaký zkrat v hlavě díky kterému s ní mají problém jinak by to neřešili a přijali by to bez komentáře ... neřikám že by lidé měli chodit nazí, ale je to tak normální věc, že jenom nenormální člověk to vážně řeší ... jestli si myslíte, že jste tak hrozně vyspělí a civilizovaní oproti ostatním zkuste jinou planetu :D

   Vymazat
  6. Další, kdo nepochopil můj komentář...Nahota mi nevadí, nejsem prudérní, ani nemám poruchu osobnosti, děkuju pěkně. Jsou obory, kde nahota nepřekvapí a neurazí - móda, umění, erotika...Ale vysvětlí mi někdo proč by měly mít sportovkyně nahé kalendáře, proč by měly být na obálkách časopisů nahé političky a proč má tolik žen pocit, že jediný způsob jak něčeho dosáhnout je ukázat se na veřejnosti bez oblečení? To není vyjádření přirozenosti, vyspělosti nebo lásky k sobě, to je snaha se zviditelnit a lehce něčeho dosáhnout.

   :/

   Vymazat
  7. anonymní 1:11: To, že Vy jste ze sebe měla během těhotenství blbý pocit, ještě neznamená, že ho mají všechny těhotné. Pro hodně těhotných to může být nejhezčí období v životě, tak proč nemít nějakou památku? Přirovnávat těhotenské břicho ke "kačeně" už mi příjde trošku na hlavu postavené :-)
   Jana

   Vymazat
  8. Taky se můžu zeblít s těhotných žen, které všude ukazují své hnusné tlusté tělo a říkají tomu krása. Jaký je estetický rozdíl mezi odhaleným těhotenským a pivním pupkem?

   Vymazat
  9. Nahota je možná přirozená, ale v soukromí. Vystavovat se nahá na náměstí mi nepřijde normální. Pro vás možná porucha osobnosti, podle mě slušné vychování...

   Vymazat
  10. Těhotná ve vysokém stupni těhotenství by neměla lézt moc na slunko a to ani k rybníku a už vůbec se v něm koupat!
   To může už pomalu lézt po horách, jezdit na koni, nebo chlastat a kouřit. Je to sice OT, ale nedalo mi to.
   Sama mám dvě děti a s bříškem mám jen pár fotek a to oblečených! A to jsem v těhotenství přibrala vždy jen cca osm kilo a neměla žádné strie. Co jsou některé dámy schopné vystavovat na FB a všude možně, to mi hlava nebere.

   Vymazat
  11. Jo, jasně... nahota jest zcela přirozenou záležitostí a může pobuřovat jen zpátečnické, prudérní a nepochybně závistivé šeredy.
   Mno. Však vyprazdňování je též PŘIROZENÉ, není-liž pravda?! Proč tedy kulturně neobohatit prostý lid svou podobenkou při vykonávání malé i velké potřeby? Detaily vítány, popis zvukového doprovodu žádoucí.

   Vymazat
  12. Já těhotné fotím a některé maj lepší figury i 3týdny před porodem , než lecjaká 17ti letá holka.

   Vymazat
 11. Heh, tablo s prsama má nadpis "Podnikatelky" :D
  Ale moc se mi líbí to neandrtálské tablo, a pak ty poslední tři. My jsme na střední tablo neměli vůbec, náš skvělý třídní kolektiv nebyl schopný se na ničem domluvit - takže jsme neměli ani tablo, ani trička, maturitní ples, nic. Jen ty stužky (a ještě k tomu nějaké nekvalitní, že se jim hned smazal nápis)...

  OdpovědětVymazat
 12. zda se mi to,nebo vazne u tabla,kde jsou ten ty prsa,ty horni jsou ucitelky????

  OdpovědětVymazat
 13. Blondýno, na tom tablu z liberecký zdrávky jsou kluci dva ;-)
  Ale jinak ta přehlídka špatně sedícího prádla to je něco. Hlavně na takové tablo si nikdo za rok nevzpomene, ale když u nás třeba gympláci polepili tramvaj, tak to si pamatují všichni i po letech.

  OdpovědětVymazat
 14. Nejak si nemôžem pomôcť ale nenachádzam jediný dôvod prečo sú študenti na tablách nahý. Ony si vážne myslia, že je to estetické, zaujímavé, originálne??? Z môjho pohladu nudné a bez nápadu.
  Nehovorím, že naše tablo bolo extra originál, proste sme na veľkú nástenku prišpendlili čo najviac školských fotiek čo sme za 4 roky nazbierali. A kedže sme boli super kolektív a chodili sme na veľa výletov a exkurzií, o materiál núdza nebola :D. Najnahatejšia fotka tam bola tuším- ja a spolužiak, plavky a bazén..
  Nahota sa mi na tablo proste nahodí, existujú predsa aj iné a zaujímavejšie metódy sebaprezentácie. Nie?
  W.

  OdpovědětVymazat
 15. ježiš to první tablo... :D chudák Karolína. Nechápu, že s tím tablem souhlasila :D. Jinak nějak nevím, jestli jde o tablo ,nebo přehlídu nepadnoucích podprsenek...
  To albu elektrotechniky v Pardubicích mi připomíná tablo, který jsme měli dělat na gymplu v prváku v rámci hodiny IVT...
  Bublinky a skořápky se mi moc nelíbí, připomíná mi to nedávný článek o ,,skrapících" z mimáče...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že Karolínu jednoduše přehlasovali...

   Vymazat
  2. Tiež si myslím, že ju prehlasovali. Sama som na strednej mala nadváhu a bolo mi nepríjemné fotenie obyčajného portrétu a jeho vystavenie v meste. Neviem si predstaviť, že by ma dotlačili do fotenia v spodnom prádle. Dnes by som odmietla, ale v 18stich som na to nemala gule...

   Vymazat
  3. Jo, to je mi jasný, že to nebyl evidetně její nápad... ale já bych se prostě takhle vyfotit nenechala...

   Vymazat
  4. Nebo ji třeba fikaně napadlo, že si ji jako tu chuděru odstrčenou ošklivku všichni hned zapamatují a budou ji litovat a profituje z toho. Ona se evidentně ani nesnaží být těm ostatním podobná.

   Vymazat
  5. tolik psychoanalytiků pohromadě jsem ještě neviděla

   Vymazat
  6. ale houby, Karolína byla ta která to nejvíc chtěla. Vím o čem mluvím. Fotil jsem to. I to jabkové. Nevyfotila se ve skupince myslím, že spěchala.

   Vymazat
  7. ANO přesně tak, Káju čekal přítel, a musela odejít narychlo :D ty komentáře mě doráží :D

   Vymazat
 16. brrr, ted jsem si zvětšila ty jabka... bože, kdo se chce koukat na obří jabka? A ty dvojitý brady u jinaj štíhlejch holek... no krása.
  Ale palec nahoru za rubikovu kostku!

  OdpovědětVymazat
 17. Skořápky, Rubikova kostka, stavbaři vtipné. Nahotiny stupidní, jak padlo výše. My na výtvarce načrtli každý svůj autoportrét.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za to ty vaše čmáranice byly určitě nejvtipnější

   Vymazat
  2. Anonymní 7:05 Pěkně trapný komentář.

   Vymazat
  3. náhodou byl dobrej :D

   Vymazat
 18. U mě vítězí tablo před tabulí, jen je škoda, že je tak malé a já nevidím na ty obrázky nakreslené křídou...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme :) Tablo je ve větším k shlédnutí zde, kde pro nás můžete také hlasovat http://www.maturitnitabla.cz/tablo/684/k-tabuli-dnes-pujde

   Vymazat
 19. My jsme měli krásný tablo... Někdy v prváku jsme si na zeď ve třídě namalovali (resp. jedna spolužačka) planetu s panáčkama, co dělají různý věci - kouří, lyžují, cvičí, spí, hrají na kytaru... Na tablo jsme se pak fotili sami ve třídě, každý jako jeden z těch panáčků, resp. s něčím, co nás těch osm let nějak "reprezentovalo", co pro nás bylo typické, a nalepili jsme to kolem fotky té naší zdi. Mám jen jednu mizernou fotku, ale snad postačí: http://janina-ch.rajce.idnes.cz/tablo_oktava_B_2005/#tablo.jpg Jedna spolužačka strávila 4 roky naoperacích s kolenem, takže byla s francouzskými holemi, jiná hrála na klarinet, další dělala sportovní gymnastiku, kluci dělali street dance... Fakt si myslím, že to bylo hodně povedené :)

  OdpovědětVymazat
 20. To nahé tablo z Olomouce byl fejk, žádná škola by to pochopitelně nepovolila. Ale koukám, že se vtípek autorovi vydařil, protože už to žije vlastním životem. Už vidím, jak kdesi na druhém konci republiky se sejdou babky u sámošky a: Voni už dneska nemaj kouska studu, představ si to, syn mi to ukazoval na počítači, úplně nahý tam byly! Že se nestydí!

  OdpovědětVymazat
 21. Haha, to tablo s roztrhanými fotkami je letošní tablo mého bývalého gymplu ;) Asi se na to koukám jinak, když tam nějaké ty lidi znám, takže mi přišlo docela fajn :)

  OdpovědětVymazat
 22. http://www.maturitnitabla.cz/tablo/335/uz-lezem/fotka/6587#title

  OdpovědětVymazat
 23. Čtu již několikátý komentář protivné blondýny a nerozumím potřebě stále něco škatulkovat, zhazovat a hodnotit. Mám zkušenost, že většinou to dělají lidé, kteří neumí žít svůj vlastní život a mít rádi sebe i své okolí. Mně naopak se líbí veškerá rozmanitost, cáklé nápady a důležitý je na prvním místě prožitek. Maturanti jsou mladí, krásní, nezkušení, neznechucení a ať už se fotí nazí či oblečení, držím jim palce. Radujme se ze života a kašleme na zapšklost! ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A doprčic. To je úžasně sluníčkovej názor!

   Vymazat
  2. zapšklost? :D

   Vymazat
  3. Jezisi, dík, že jsi mi připoměl jak je svět krásný a sluníčkový, a lidičkou jsou milý a veselý a všichni bychom se měli mít rádi a neměli bychom být na sebe ošklivý. Jen jedinej problémeček mám, vždycky když narazím na takovou unylou chcíplou rybu jako jsi ty, co se tak strašně bojí vyjádřit nesouhlasný názor s čímkoliv, mám chuť ji fláknout něčím po hlavě....co s tím mám dělat?

   Vymazat
  4. :D zvláštní, jsem si jistá, že právě to jsem udělala, vyjádřila jsem nesouhlasný názor :D že by dlouhé vedení?

   Vymazat
  5. Když se vám to nelíbí, nečtěte to.

   Vymazat
  6. dobrá rada nad zlato

   Vymazat
  7. No tak si bloncka na svém vlastním blogu píše pro radost svoje názory a pohledy, no... Mě se to líbí, tak sem lezu, ale nejsem tupá ovce a udělám si svůj vlastní názor. I když ve většině s blondýnou souhlasím...
   Což takhle respektovat právo na svobodný projev? :-))

   Vymazat
  8. Když zveřejňuji své názory a vybízím k reakcím na ně, je asi naivní očekávat, že všechny budou pozitivní, to by bylo příliš stádní.

   Vymazat
  9. Mně ty pobouřené reakce baví, i když mám chuť si občas zaťukat na čelo, protože nechápu, proč si někteří lidé tenhle blog vůbec čtou když tu zapšklou a protivnou blondýnu tolik odsuzujou. Já když narazím na blog, který mi nesedne, tak už se tam nevracím. Ale proti gustu...Aspoň to tu oživuje diskusi.

   Vymazat
  10. Ještě jste zapomněla napsat, že jim závidí, jak jim to v těch podprdách sluší.

   Vymazat
  11. áááá, pomóc, sluníškovej člověk, do krytu!! :D :D

   Vymazat
  12. já nevěděla, že musím být protivná, blond a bát se Slunka, abych se mohla přidat... ono to už pak přestává být diskuze, když všichni přicmrndávají blondýně, je to takový kolektivní monolog:D

   Vymazat
 24. Mě se článek líbí, právě jsme řešili tabla mého bráchy, je to aktuální téma a i když s blondýnou se vším nesouhlasím, že třeba to tablo těch designerů, mi připadalo nudné, tak mi článek příjde v pohodě. Však blogy nejsou profesionální časopisy, je to místo, kde si pokecáte o něčem, co vás zaujme, co se právě do novin moc nehodí. Tohle je blog, kde blondýna všechno hodnotí. stejně jako módnínpeklo, co řeší módní prohřešky. Tak si najděte blog, co chválí mladé lidi, je sluníčkový a optimistický, co je na tom tak těžkého?
  Hedvika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Módní peklo je taky docela peklo. Řekněte mi, "proč" by Vám měl někdo mluvit do toho, co ráda nosíte. Přijde mi důležité cítit se v tom dobře. Propíralo se tu totiž taky to, v čem lidé chodí na vítání občánků, niterný prožitek nikoho nezajímal. Je prostě zarážející, že těmito pseudoproblémy trávíme život a podléháme klamné iluzi, že jsou nějak podstatné. Nehodnotila jsem ani stylistickou ani jinou úroveň článku, ani vhodnost jeho publikování v časopise (což taky není měřítko :-)) zhodnotila jsem obsah. A ten je, jak je u blondýny obvyklé, zapšklý a zbytečný.
   Andrea

   Vymazat
  2. Prosím Vás Andreo a ona Ada sedí každé ráno u Vás v šatníku a mluví Vám do toho, co máte nosit? Nemáte spíš pocit, že tady Vy někomu upíráte právo na vyjádření názoru? Jestli Vám to vadí, proč sem chodíte a čtete články a diskuse? Taky si potřebujete do někoho kopnout, že jo? Jen Vám to ještě nedošlo, protože Vy jste přece ta s tím jediným správným (sluníčkovým - ble) názorem.

   Vymazat
  3. "taky kopnout"? To tady děláte? :D Nesouhlasný názor je nežádoucí? :D Sluníčkovým jsem ho nikdy nenazvala :D Co máte proti Slunci? Bude to téma pro další podnětnou kritiku? :D A Vaše práva ctím, Slunce nade mnou je mým svědkem!!!

   Vymazat
  4. Přesně...Už mě nebaví jak lidi kritizujou protivnou blondýnu za to, že je protivná, není už z toho názvu trochu jasné, že tohle není veskrze pozitivní a pochvalný blog?

   Vymazat
 25. Rubikova kostka je úžasná! Ty prsatý fotky jsou fakt moc :D. Jsem ještě nic takového neviděla na vlastní oči.

  OdpovědětVymazat
 26. My jsme měli tablo z fotek v barevném negativu s nápisem "Měla na nás škola negativní vliv???" - v roce 1997 jsme s tím byli asi docela originální (v našem městě jsme určitě byli první), ale od té doby jsem už pár dalších takových viděla...

  OdpovědětVymazat
 27. Já si myslím, že maturita je zkouška dospělosti, o něčem vypovídá a podle toho by mělo taky tak nějak vypadat i tablo. V jiných zemích je zvykem, že vycházející studenti mají zkrátka fotku obličeje (max. jsou zabráni do pasu). Žádné rádobyvtipné pokusy, žádné nahotinky. Zkrátka důstojné fotky, které za 30 let můžou ukázat svým dětem/příbuzným/komukoliv a říct: takhle jsem vypadala, když mi bylo 19 a maturovala jsem. Co budou ukazovat tihle studenti? Podrpsenky?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nelíbí se mi nahaté fotky, ale proč mít usedlé nudné tablo kde budou kluci v obleku, holky v halence a všichni budou mít vážný výraz? To už bych radši svým dětem ukázala ulítlé (oblečené) foto

   Vymazat
 28. zajímavý postřeh:

  zdravotní školy nikdy neměly zajímavá nebo pěkná tabla. vždycky jde o škrobený canc bez nápadu.

  ty láhve nic nového nejsou, zdravotní školy v okolí mají něco podobného každý rok...jediná novinka je, že v tom holky prkenně nestojí, ale jsou trochu naaranžované.

  zajímalo by mě, čím to je.

  OdpovědětVymazat
 29. Hlavně nechápu, proč nutit fotit nahotiny někoho, kdo se tak třeba ani necítí..já bych to odmítla.
  A chlap muže být sexy v jezdeckých, nebo těžkých vysokých botách. Třeba v těhle: http://www.sliver.cz/fotky7581/fotos/_vyr_10220D_black.jpg
  Pro mě určitě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky nevěřím, že z 20 holek ve třídě není žádná, které by nahé focení vadilo. Předpokládám, že taková holka musela být přehlasována nebo se nezúčastnila. Já bych do toho taky nešla, a to nejsem žádná prudérní semetrika, prostě nemám touhu vystavovat se nahá na veřejnosti...Taky mi není jedno názor mojí rodiny a vím, že minimálně otec by s tímhle problém měl. Slečny mají asi nějaké tolerantní tatínky a maminky.

   Vymazat
  2. ANO MÁME ;-) a nejsme náhé ale ve spodním prádle!!! to asi na bazény moc nechodíš co?

   Vymazat
 30. Já myslím, že blondýna někdy věci až moc řeší a stejně tak čtenáři. Jo, někdy svým článkem uhodí hřebíček na hlavičku, ale u většiny mi přijde, že prostě jen ráda kritizuje a navíc se zjevně dost nudí. :-) A vlastně se jen urputně snaží dostát názvu svého blogu. Neříkám, že ta tabla jsou kdovíjak povedená, ale mně osobně rozhodně nezpůsobují takové trauma jako některým tady. Třeba ti nazí a polonazí kluci z průmyslovek se podle mě určitě nesnažili být sexy, ale jen si prostě udělali srandu. Vždyť u některých to může být bráno jako parodie na fantazie o sexy řemeslnících, kteří jsou od práce na slunci celí opálení a od namáhavé fyzické práce namakaní. Upřímně, někteří se této představě hodně vzdalují, a o to je to právě vtipnější. Ani fotka s růžemi nebo jabkama mi nepřijde až tak hrozná. Možná je to blbý, pokud s tím všichni nesouhlasili a byli přehlasováni, ale s tím my nic nenaděláme a vlastně nevíme, jak to bylo. Ale jak tu někdo skuhrá, jak mu vadí dnešní nahota... Bóžínku. Kdyby měli fotky na koupáku nebo na pláži, tak jsou v plavkách, ale nad tím by se nikdo nepozastavil. Jasně, plavky jsou něco jiného než spodní prádlo, ale nakonec ukazují úplně stejné množství holé kůže. A jestli je stylizace tabla ohraná nebo celkově zapomenutelná? Jéžiš, a co? Někdo to možná tak neprožívá a pokud zrovna nechtějí vyhrát nějakou soutěž o nej tablo, tak proč se do nich navážet, že nemají fantazii- to jako poznáte z jediného tabla, že je to třída obecně bez fantazie? Ach jo. :-D Podlě mě se celá maturita a všechny ty symboly kolem berou až moc vážně, mě třeba nějaké tablo nebo maturitní trička a další kraviny nezajímaly, ale v naší třídě se našli aktivisti, kteří tohle všechno strašně žrali a potřebovali, asi aby nezapomněli, že někdy maturovali, nebo co :-D. Je ale pravda, že ve městě jsem potkala pár partiček posledního zvonění, které se mi líbily, to je aspoň akce, na které se opravdu ukáže originalita, fantazie a akčnost třídy. Hlavně když je vidíte, že si to užívají a je jich hned celé náměstí, jakkoli dlouho v tom horku pochodují, nebo jestli se jen tak znuděně vlečou v různých profesních uniformách, což je opravdu něco, co už tu bylo milionkrát.
  Jinak, jak už tu mnohokrát zaznělo, také by mě velmi zajímalo, jak kreativní a vkusná Blondýna skutečně je. To, že občas na blogu ukáže, že "nutně potřebuje" nějaké boty, které vypadají občas i trochu k světu, ještě neznamená, že je umí pěkně skombinovat že se celkově obléká tak, aby byla hodna o někom prohlásit, že nemá vkus.:-) Chápu, že k tomu možná nikdy nedojde, jelikož toto není klasický beauty/fashion blog, ale stejně by mě to zajímalo. :-) Nebo jak by udělala tablo... apod. M.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že mě neukamenujete, ale nejsem si jistá, jestli mám správně slovo "skombinovat" :-D Myslela jsem jako skombinovat boty s něčím dohromady, asi to tam mělo být vyjádřeno... Takto tam má být asi Z. Ach jo, v nějakých 15-ti letech jsem měla bez chyby diktát určený i pro pokročilé VŠ studenty češtiny, ale od té doby to jde se mnou jaksi z kopce a vždycky se na něčem seknu :-D M.B.

   Vymazat
  2. Zdravím :D Vaše reakce mi přijde velmi zralá, citlivá a plně s Vámi souhlasím.

   Vymazat
  3. Mně teda připadá, že to prožíváš mnohem víc než blondýna a většina komentářů tady...;) Já čtu tenhle blog pro zábavu, plno článků mě pobaví a ráda se zapojím do diskuze. Lidi baví něco řešit, ať už je to něco s čím souhlasí nebo nesouhlasí. Ty tady snad nemáš obří komentář?
   Mimochodem ten skuhravý komentář o "dnešní nahotě" jsem psala já a vidím, že ti trochu unikla pointa. Není to o nahotě, ale o módě využívat nahotu když se nedokážu jinak zviditelnit. Fotky z koupaliště mi opravdu nevadí...Ten komentář jsem napsala v reakci na nahé maturanty, ale nebyl tolik namířen na ně.

   Vymazat
  4. jsi divná

   Vymazat
  5. Ba, je to zábava, tak nač to dramatizovat.

   Vymazat
  6. No, mám tu obří komentář, já to jinak neumím :-D Vždy, když něco píšu (slohovka, esej, seminárka...), je to aspoň dvakrát delší než je povolený rozsah :-D Stejně tak když už píšu komentář- sice je nepíšu úplně u všeho, ale ta délka to pak vynahradí :-D Jinak můj názor je, že většina lidí tady, co s Blondýnou skoro vždy souhlasí, jsou jen přecitlivělí a netolerantní a hledají problémy tam, kde nejsou, a říkají tomu "mít vkus". Samozřejmě s některými články taky souhlasím, jinak bych to tu nesledovala, ale mít na svět pohled jako Blondýna a její zarytí fanoušci, tak jsem asi z toho všeho strašně frustrovaná, zoufalá a zapšklá a raději ani nevycházím z domu :-D
   Myslím, že ti studenti nevyužívají nahotu, protože se neumí jinak zviditelnit, ale prostě si chtěli udělat srandu a třeba je to něco, co v jejich regionu ještě nebylo, a obecně se jim to zalíbilo, tak co... Jediná fotka, která mi přijde opravdu mimo, je ta, kde jsou jenom prsa, to už je opravdu divný.
   (Kdyby někdo odhalil další hrubku v mém druhém komentáři tak jako zrovna já, tak nebojte, vím o ní a stydím se :-D Ale ono jich tam beztak bude ještě víc, akorát o nich nevím :-/:-D ) M.B.

   Vymazat
  7. Ta nedůtklivost a nevraživost, když člověk Blondýně nepochlebuje a dovolí si nesouhlasit s plytkým pomlouváním čehokoli, je zarážející! Tabla nemají být umělecká díla a většina lidí se v souvislosti s nimi těší na zábavu, nikoli na udílení cen Salvatora Dali(ho).

   Vymazat
  8. No vidíš, někoho baví koukat se na kozatý tabla, někoho baví číst si blog, kterej se jim posmívá. Hlavně, že se všichni bavíme a neděláme z toho drama;)

   Vymazat
  9. Já si třeba nemyslim, že to Blondýna ,,moc řeší". Prostě jí to přišlo pod ruku, udělala si na to názor a napsala o tom článek - samozřejmě ne dvakrát lichotivej, protože je zkrátka protivná :) Zkuste to občas brát s nadhledem.

   Vymazat
  10. Tabla nemají být umělecká díla a většina lidí se v souvislosti s nimi těší na zábavu, nikoli na udílení cen Salvatora Dali(ho).

   Blondýnin blog nemá řešit smrtelně vážné věci a většina lidí se v souvislosti s ním těsí na zábavu, nikoli na udílení Pulitzerových cen či vyřešení hladomoru v Africe.

   Vymazat
  11. No, nakonec by sem neměla Blondýna asi psát vůbec nic a jen sem házet svůj ohoz jako každá druhá pipka. A proč vlastně vůbec jako něco kritizovat a řešit? Můžem přeci všichni a všude jen tleskánkovat, nebo držet hubu..

   Vymazat
  12. V tvém případě bych hlasovala pro, co komentář, to řádná hovadina.

   Vymazat
 31. Absence nosného nápadu? Žádný problém! Prostě se svlékneme, to bude mít odezvu každopádně - ať už pozitivní, nebo negativní. Když to funguje v bulváru, v reklamách, proč by to nezafungovalo na tablu .....

  OdpovědětVymazat
 32. Ahoj,
  nechci nějak zasahovat do vkusu autorky, každý jsme nějaký, a já už bych byla z osobních důvodů pěkně protivná,kdybych měla hodnotit některé komentáře, ale některý tabla mají fakt nápad a shazovat ho se mi nezdá moc pěkný, protože dívat se jen na to, že jsou tam lidé nahatý a nevyjadřují tím svůj postoj k politické situaci nebo nějaký jiný krávovině? No jako pardon, ale jako má to být vtipný a já jsem se u některých negativně hodnocených fakt bavila, zvlášť když já bych se v životě nedokázala takhle "odhalit". Takže za tyhle tabla ode mě palec nahoru, ať si říká kdo chce, co chce.
  Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D palec nahoru také za Vaši odvahu nesouhlasit se vším

   Vymazat
 33. Jediný opravdu trapný mi přijdou ty růžový "kurvičky" a ty vystavnený poprdy.

  OdpovědětVymazat
 34. Hodně se mi před pár lety líbilo a vlastně stále líbí tohle tablo: http://ipeople.rajce.idnes.cz/JATKA_-_maturitni_bulvar

  Má nápad, je tam vtip, je pečlivě zpracované a přijde mi opravdu originální. Taky se pěkně čte :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takový tablo je super. Líbí se mi. Hanka

   Vymazat
 35. Počmáraný naháči se mi hrubě nelíběj, pro ty křečovitě "bláááznivý" výrazy, poněkud připomínající Slávka Bouru s tou... jaksejenomjmenuje... jo, Markétou Mayerovou. Stejnej třeskutej vodvaz, až se mi palce u nohou kroutěj.

  Naopak vajíčka nemaj chybu, a nejlepší je učitelka se zrním. Na, pipi... Sto palců!

  OdpovědětVymazat
 36. :-D :-D booože! vypadá to jak seznamka nebo takovýto: Zavolej mi... :-D
  nechápu, že to vůbec škola dovolí! nás by to za 1. ani nenapadlo a za 2. kdyby nás to náááhodou napadlo a nějak záhadně se to prosadilo, tak by nás za to snad vyloučili...
  jinak ty poslední asi čtyři jsou docela povedený :-)

  OdpovědětVymazat
 37. Nechápu to. Co to asi musí být za třídu, když se nechají vyfotit nazí. V každé normální třídě se snad najde aspoň pár soudných lidí, kteří budou proti. Možná na ně tvrdé jádro nebralo ohled, někteří slabší jedinci se přizpůsobili a silnější na tablu chybí. Zrovna u budoucích pečovatelek bych očekávala nějakou elementární slušnost, měla jsem za to, že vyzývavým slečinkám tento obor nevoní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Si každej dědek aspoň může dobře vybrat, kdo mu bude omývat nejen pozadí.

   Vymazat
 38. bože tu paní co tohle napsala bych moc rád poznal, sama něco kritizuje přitom, když vezmeme článek jako celek tak je uplně o ničem, bez pointy, nápadu a ani nadpis moc nesedí... na jejím místě bych se raději na psaní podobných braků vykašlal... nejde jí to

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Založ si blog Hodný brunet, a piš. Piš, a chval (se).

   Vymazat
  2. Bože, ty anonymy, co tohle píšou, bych tak ráda poznala.
   Sami něco kritizujou a přitom jako celek je to úplně o ničem, bez pointy, nápadu a ani pravopis moc nesedí..
   Na jejich místě, bych se raději na psaní podobných komentů vykašlal..

   Vymazat
  3. tady Médea snědl chytrou kaši ... vytahuje tu pravopis a přitom jeho zaměstnání je úroveň popelář apod. :D

   Vymazat
  4. Slovo "koment" existuje? A co to je?

   Vymazat
 39. ty jo, tolik lidí a dokáže hodiny řešit jeden hloupý článek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo, tolik lidí šmejdí v různých diskuzích na netu a strašně se všemu diví....

   Vymazat
 40. Upřímně... měli jsme na gymplu strašný kolektiv a dle toho vypadalo i tablo.. prostě jsme se vyfotili před školou u zdi, nalepili fotky hezky vedle sebe a bylo to. V našem případě bych snad i ta nahatá peříčka považovala za úspěch :-(

  OdpovědětVymazat
 41. My jsme teda žádný tablo neměli. S odstupem času můžu říct - zaplať pánbu. Naše třída by určitě vymyslela něco duchaplnýho... Obecně nechápu nepsaný pravidlo, že všechny tyhle záležitosti musej bejt řachanda. Třídní fotky, nápisy na šerpách, poslední zvonění... Přitom se málokdy najde někdo, kdo vymyslí něco, co je vtipný a zároveň neni úplně stupidní. Hodně lidí v tomhle věku navíc mívá dost zvrácenej humor, takže pro ostatní z toho plyne trapas. Samozřejmě neřikám, že se nikdy nikomu nepovedlo vyprodukovat něco s nápadem, ale bohužel to nebejvá moc častej jev.

  Ad naháčský fotky - nechápu. K tomu by mě nikdo nedonutil. A jestli to má bejt vtipný - upřímně, co je vtipnýho na tom svlíknout se nebo ukázat podprdu?

  OdpovědětVymazat
 42. U nás ve městě jednou maturanti měli na náměstí na konci nákupní třídy starý auto, který pomalovali a napsali ne něj školu, třídu a rok a za čelní sklo pak dali svoje fotky. Jak fotky vypadaly si už nepamatuju, ale vim, že se mi to celý líbilo, takže i ty fotky nemohly bejt hnusný.
  Letos tam máme hasiče s podobným nápadem jako maj stavaři v článku.

  OdpovědětVymazat
 43. My měli tablo velmi morbidní, fotky našich (oblečených) na zakázku naší p. třídní zavražděných těl strašili maloměstské obyvatelstvo z výloh knihovny. A dva roky před tím se po městě proháněl žlutě natřený trabantový Primrider (od Primátora, jehož jsme rodným městem), který posléze zaparkoval na náměstí, bylo to velmi efektní a asi nejlepší tablo, jaké jsem kdy viděla.
  Nicméně mě žádné z těch tabel nepřekvapuje a snad už ani nepohoršuje, když se může objevovat sex ve dvě hodiny odpoledne na televizních obrazovkách, tak proč ne prsa ve výlohách... Navíc maturanti většinou nemají moc peněz, aby je dávali za kvalitní fotografy a hlavně jsou rádi, když se před svaťákem ještě na něčem shodnou...

  OdpovědětVymazat
 44. Mne se libi treba tohle http://www.maturitnitabla.cz/tablo/656/vime-jak-zazarit?_fid=rknl
  Nebo tenhle vytah je taky fajn http://www.maturitnitabla.cz/tablo/617/jednou-jsi-dole-jednou-nahore#title
  a urcite by se jich naslo vic
  EN

  OdpovědětVymazat
 45. Taky moc nechápu tu potřebu lidí se svlíkat.. my jakožto knihovníci jsme se vyfotili tak, jak vypadáme, a pk jsme k tomu přidali fotku toho, co si představí lidi když se řekne knihovník, prostě klasická realita X předsudek. ( http://knihovnici-elita.rajce.idnes.cz/Tablo ) Nalepily jsme to na desku polepenou stránkami z knihy a myslím že je to super.. Lepší než dobrý den kozy ven.. Co ty holky asi řeknou doma? "Mami, tati, ve městě visí moje nahá fotka, běžte se kouknout"??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tatínek se přijde podívat v podvečer cestou z práce a nejdřív rozežene deštníkem hlouček onanujících bezdomovců, kteří nemají na televizi a ani na časáky, aby dcerunku uviděl..

   Vymazat
  2. ..on to může být vůbec dobrý způsob, jak si vyhlídnout vhodnou fešandu na nějaké to znásilněníčko. Je tam křestní jméno i škola, stačí jen chvilku postát před vchodem u školy a jít za vytypovanou slečnou, nebo se tam na ní poptat a zjistit si i bydliště.

   Vymazat
  3. Vy jste měli bezkonkurenčně velmi nápadité a vtipné tablo...a pak že to bez originality nejde..daleko hezčí je udělat si z toho srandu, než se vystavit v celé své kráse..palec nahoru, opravdu povedené

   Vymazat
  4. Děkujeme.. My jsme chtěli něco tématického k naší škole.. Hlavně máme hezký fotky schopný ukazování na návštěvě babičky :D

   Vymazat
  5. Jee, to je pekne, ale nasla jsem tam jednu slecnu, ktere to slusi vic jako predsudek nez v realu :-D

   Vymazat
  6. Tleskám za knihovnické tablo. Jakožto bývalá knihovnice se jsem se s předsudky potýkala pořád. Běžný reakce byla: "Ty že děláš knihovnici?". ;) Myšleno tak, že vzhledem jsem nikdy neodpovídala onomu předsudku, který jste tak výborně ztvárnili na fotkách. Za mě palec nahoru, tablo, co má nápad!

   Vymazat
 46. Haha, naše tablo (to roztrhané). Upřímně, celé to dělal fotograf, to roztrhání jsem si osobně představovala trochu jinak.
  Mimochodem u nás se taky prosazovalo svlečené tablo, něco ve stylu těch počmáraných s tím, že je to hrozně originální :))

  OdpovědětVymazat
 47. Na tablu "S kůží na trh" nevidím nic špatného, pánové ani dámy (kupodivu) neukazují nic navíc, než bychom na nich viděli na koupališti. Navíc je to nafocené tak, že to všem sluší a není to lascivní (na rozdíl od podprsenek jiných výtečnic).

  OdpovědětVymazat
 48. Tak focení svlečených fotek je očividně módní:D...
  Já jsem ale minulý rok díky soutěži v MF Dnes narazila na tablo, z kterého jsem byla vážně nadšená... http://lglisnikova.rajce.idnes.cz/TABLO_2011%2C_Gymnazium_Frantiska_Zivneho%2C_HUDEBNI_STYLY/
  více takových!

  OdpovědětVymazat
 49. Právě jsem našla hnusné a nevkusné tablo, alespoň podle mě...:D
  https://www.facebook.com/FajnTabloGymspit

  OdpovědětVymazat
 50. Řeknu Vám ,že většina lidí je tu úplně mimo mísu :)ty názory ,že by se nevysvlékli je buď o 30let zpět kdy byl film od 10 za to ,že si sundala ramínko nebo se stydí za sebe a jediné kdy se uměj projevit je za počítačem. Dle mého názoru ani jedno tablo není nevkusné a už vůbec ne nevhodné. I kdyby tam byli nazí tak akt je umělecký dílo viz Jan Soudek.

  OdpovědětVymazat
 51. Doba kdy tablo byla jen hromada sepiovych portretu už je naštěstí pryč.

  Jsem fotograf a bohužel mám zkušenost takovou že o tom jak bude tablo vypadat většinou rozhoduje ta největší "princeznicka, nebo princ" ze třídy co má bohužel většinou nejhorší vkus, k ní se přidá pár holek/kluků co je obdivují a zbytek už holt jen proto aby netrhali partu. To zpusobuje že většina tabel je značně tragická. Třeba u nás v Olomouci je to fakt katastrofa.

  OdpovědětVymazat
 52. jcuhuu!! Liberec! :-D Taky tu máme tablo, které na první pohled vypadá sektářksky, ale zblízka jsou to jakoby facebookové statusy :-) a maturantky z naší školy mají podobné tablo s těmi "rozčepýřené vlasy, pomalovaný obličej, zakrytá prsa"..ale celkový výsledek jsem zatím ještě neviděla

  OdpovědětVymazat
 53. Neuvěřitelné! Hned ta první fotka (SSOŠ FM) je ze školy, kde jsem před x lety chodila taky. Nepochopím, co těm holkám jeblo v hlavě!!!! Proboha, pečovatelky nejsou escort servis!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat