Opalování pro lenochy

Opálené tělo většinou vypadá hezčí, než to, které má barvu výběrové mouky. Samozřejmě to platí pouze pro případy, kdy se opalujeme rozumně a přiměřeně.


Když se to s opalováním, samoopalovacím krémem nebo nástřikem přežene, vypadá to příšerně. Ale o tom to dnes nebude. Dnes to bude o lidech, kteří nemají balkón, chtějí se za každou cenu opalovat, ale jsou příliš líní na to, aby vyrazili někam k vodě, do parku nebo na dvorek. Nakonec, i do okna svítí sluníčko, žejo. 


Pokud se vyvalíte do okna v plavkách, spodním prádle nebo jen tak, je na vás vidět zvenku víc, než si myslíte. Když si uděláte jen pohodičku s nohama na parapetu, můžou vám sousedi odnaproti to sladké nicnedělání jen závidět.  Jsou ale horší případy. 
Když vidím podobné fotky, jímá mě čirá hrůza. Děsím, kdy takový fanoušek okenní opalovačky z toho parapetu sklouzne. A navíc mě mám závrať i z té fotky, pokud se dotyčný opaluje výš než ve zvýšeném přízemí.  Jsou ale i horší případy. Když takový milovník opalování usoudí, že do místnosti proudí přeci jen míň slunečních paprsků, než na venkovní parapet, je to průšvih. Kromě toho, že bude děsit lidi široko daleko, dá se i očekávat, že dřív nebo později se pod jeho okno přiřítí kompletní výjezd hasičů i se žebříkem a záchrannou plachtou. Zcela jistě se totiž najde dobrá duše, která vzbouří složky záchranného systému s tím, že v okně sedí potenciální sebevrah. Čím vyšší patro pro opalování zvolíte, tím kratší bude doba mezi zahájením slunění a  řevem sirén v ulici. Když při opalování v okně zaujmete ještě navíc poněkud neobvyklou polohu, přijede i policie. Bude prověřovat, proč z okna napůl visí mrtvola.  Ale zas máte šanci dostat se s takovým opalovacím experimentem i na hlavní stránku novin. Aspoň teda do těch bulvárních. 
56 komentářů:

 1. toto naozaj niekto robí? :D sila

  OdpovědětVymazat
 2. S první větou si dovolím zas tak moc nesouhlasit. Někomu bledost sluší a nic není hnusnější, než někdo extrémně přismaženej, ať už je to barva získaná jakýmkoli způsobem. To už lepší (i zdravější) být jak mouka.
  Jinak ano, ti lidé visící z oken jsou vtipní. Možná ae neopalují, trénují na zimu do oblečku Santy, aby nemuseli kupovat tu figurínu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mne osobne sa paci iba biela koza, posobi na mna noblesne..preto sa naschval neopalujem

   Vymazat
  2. někomu ano, ale není bílá jako bílá:/ ne každý má alabastr, někdo má průhlednou kůži, pod kterou je vidět každá žíla, což mi víc než aristokracii evokuje nemocnici, takže taky opaluju, ale s krémem, opatrností a nestrkám zadek z okna

   Vymazat
  3. Přesně to mě napadlo - nesouhlas s první větou. Taková opálená zrzka, to prostě dobře nevypadá nikdy.

   Vymazat
  4. ale zrzkám se ani nejde opálit, ne? nebo žiju v bludu? :)

   Vymazat
  5. Anonymní26. května 2012 17:22
   Mně se teda nikdy opálit nepodařilo. Kdysi dávno, když jsem to párkrát zkoušela, tak jsem se vždy spálila. Přes léto si pomáhám nástřikem lehkého(!) opálení v dobrém salónu, protože moje nohy mají jinak barvu právě napadaného sněhu:)

   Vymazat
  6. Souhlasím s Médeou. Někomu bílá kůže sluší a někdo se prostě ani opálit nemůže nebo nechce. Není nic horšího než podlehnout davovému tlaku a začít se opalovat, "protože to tak přece dělají všichni, že jo".

   Vymazat
  7. Mně už od dubna doma říkají, že bych se měla trochu opálit. Odmítám, před sluníčkem se schovávám a pěstuju si aristokratickou bledost. :-) (Žíly mám vidět tak špatně, že mě kterákoli zdravotní sestra s injekcí upřímně nenávidí. :-))

   Vymazat
  8. Znám lidi, kterým vyloženě sluší světlá pleť, zrzky s bílou kůží vypadají krásně a u někoho to vypadá fakt noblesně, ale třeba já sama mám vizáž emigrantky z Íránu a když nejsem opálená, mám takovou šedozelenou barvu. Taky tak úplně nesouhlasím s první větou, ale zase tvrdit, že neopálený člověk vypadá vznešeně, mi nepřijde na místě.

   Vymazat
  9. Asi je to o podtónu pletí. Jste-li do žluto/zlatovo, budete vypadat neopálené jak po čtrnáctidenní střevní chřipce. :-D Já jsem typ s narůžovělou pletí, no a ne nadarmo existují všechny ty růžovo, malinovo bůhvíjaké tvářenky, které nám mají dodat zdravou barvu do líček. Růžová asi přirozeně působí tak nějak zdravěji. Já si na sobě fakt nedovedu představit, že bych byla čokoládově hnědá. Jsem klasický typ Sněhurky s bílou pletí a tmavými vlasy. :-)

   Vymazat
  10. JJ já se také neopaluju a komentáře typu JEŽÍŠ TY SEŠ BÍLÁ odrážím větami typu HONORA SE NEOPALUJE,LŮZO CHUDINSKÁ....
   Bohužel dnes se už moc neví jaký byl rozdíl mezi vrchností,která seděla v chládečku a nádeníky,kteří robotovali a nezdravě se smažili....Každopádně mi víc sedí bílá,tak budu raději bílá než flekatá hnědooranžovorudá.

   Vymazat
 3. Přiznám se, že jsem si roky jako malá četla tak, že jsem si křeslo přitáhla pod okno a nohy dala na parapet. Pak má člověk hloupě osmahlá lýtka zepředu, ale plnila jsem tím maminky rozkaz "jdi trochu na sluníčko". V zimě jsem sedávala na širokém vnitřním parapetu (teplém od topení) s knížkou, ale okno jsem měla zavřené, mám závrať a pocit, že bych ten skoro půlmetr mohla lehce přeplachtit.:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Bohužel jsem už taky měla možnost vidět paní, která se opalovala v okně. Když jsem jí viděla do toho okna lézt, měla jsem úplně staženej žaludek, bylo to cca 4. nebo 5. patro.

  OdpovědětVymazat
 5. Občas zaujímám tu polohu jako pán na kulaté fotce, ale nemám ji spojenou s nicnedělením a vlastně ani s opalováním. Spíš se vždycky učím nebo tak něco a chci být zároveň na vzduchu. Zbytek jsou extrémy no. I když mně opalování, které neprobíhá mimochodem, ale cíleně coby smažení, připadalo vždycky trochu na hlavu, takže v okně nebo v neokně, to už je skoro jedno...

  OdpovědětVymazat
 6. Skvěle napsáno! Opalovat se na parapetu je podle mě nezodpovědnost, náhoda je blbec.

  OdpovědětVymazat
 7. esteze milujem neopalenu kozu a neznasam opalovanie!

  OdpovědětVymazat
 8. Přesně, já se taky neopaluju, protože se mi opálení nelíbí. Bílá působí tak aristokraticky... :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky chci být bílá. Nyx.

   Vymazat
  2. Tak to já ráda lehce dozlatova. Tvarohové odstíny končetin mi příjdou vyloženě odporné, zvlášť, když se s vizáží ředitelky vápenky vyloupne kdejaká vada, od celulitidy po zarostelé chloupky.

   Ovšem nebalancuji v okně a melanom nepodceňuji

   Vymazat
  3. Já preferuji tvarůžky. Od čtrnácti let mám strie na lýtkách, které za bílého stavu kůže takřka nejsou vidět, zatímco při sebelehčím opálení svítí na kilometr. Naštěstí se mi opálení na sobě ani u drtivé většiny lidí stejně nelíbí (neříkám, že je to odporné, za odporné bych spíš označila některé scény z filmů s Freddiem Kruegerem než stav opálení něčích nohou), takže toho ani nelituji :). Vera

   Vymazat
  4. Tak kdo má taky přirozenou barvu fakt jak sýr bez jakéhokoli tónu? To asi málokdo. Já mám neopálenou pokožku prostě malinko do růžova a pokládám to za dostatečný. Jsem bledá s nějakým přirozeným tónem, hnědnout nemusím. Opalovat se nechci, nelíbí se mi to a navíc to teda docela s úspěchem fakt schová ty vybledlé strie (holt jsem v pubertě rychle vyspěla, daň za postavu tvaru přesýpacích hodin a skladování tuku do těch "správných" míst v prsou).

   Vymazat
 9. To snad není ani možný! :D

  OdpovědětVymazat
 10. Tu poslední znám :D

  OdpovědětVymazat
 11. Nechce se mi věřit, že ty fotky balancujících žen v okně, jsou pravé:) Chápu, že si někdo sedne k oknu a hodí nohy na parapet, ale toto...
  A k té bílé kůži, když jsem byla v Malajsii všude se prodávaly krémy na vybělení pleti - u nás jsou všude k vidění samoopalovací, tam frčí pravý opak:)

  OdpovědětVymazat
 12. No, v Brně v okolí Zvonařky jsem zažila pána, co z okna ve 4. patře močil.

  OdpovědětVymazat
 13. Já jsem bílá a jsem za to ráda. :D Opálení se mi nelíbí.

  OdpovědětVymazat
 14. Pri letmem pohledu na posledni fotku jsem mela pocit, ze tam nekdo soulozi:-D

  OdpovědětVymazat
 15. když nemaj balkon a nechtěj platit vztupny na koupaku, tak co maj delat :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vztupný? Ty máš taky dost...ty vzTUPE:-)))

   Vymazat
  2. nejsem autorka textu, na který reaguješ, ale stejně to musím říct. opravovat překlepy je ubožárna největší.. (také by se dalo říct, že po tom tvém "dost" má následovat čárka a nikoli 3 tečky. btw. za třema tečkama se dělá mezera) ale nejsem škodolibá :-))))

   Vymazat
  3. Ty chytrolínko škodolibá, za tečkou se píší velká písmena. A ubožárna největší...svatá prostoto...fakt závažný přečin :-)))
   PS. Třema tečkama? :-)))

   Vymazat
  4. Jo tak já ti řeknu, že jsi ubožák, když někomu opravuješ překlepy a dám ti najevo, že i v tvém textu to jaksi bez chybičky nebylo a ty jdeš můj text opravovat, abys mi dokázal, že dělám chyby? jako vášně? :-))) a prej sem já chytrolínka??? aneb když nemám co napsat, opravuji co můžu.. no jo no, holt i takoví chudáci jsou mezi námi..

   Vymazat
  5. Já ty opravovače taky nenášim! To snad existuje jen v Čechách. Na americkejch stránkách sem to neviděla,
   J.

   Vymazat
  6. Ano...vášně :-)))Ty jsi PAKO :-)))

   Vymazat
  7. a já si říkala, jestli se chytneš.. nadávat nebudu.

   Vymazat
  8. Tak léčka říkáš? No jo, chytrolínka škodolibá...s dvěma tečkama :-)))

   Vymazat
  9. jako popravdě je vZtup na ránu i za mě :) hezký den :D

   Vymazat
  10. Já miluji všechny "grammanazi". Prostě by se mělo psát pořádně. A když to přehlížíme, říkáme tím, že je to v pořádku a že nám to nevadí. Ale není to v pořádku a například mně to vadí. Samozřejmě se stane, že se člověk překlepne, splete. Pak stačí po upozornění napsat něco jako "a jó, já si nevšimla" a jedeme dál. Nevadí nespisovná čeština nebo nářečí, tečky, smajlíky, ale hrubky? Ale to ne, všichni hned musí napadnout toho, kdo na to upozornil.

   Vymazat
  11. Co je grammanazi? jako gramatickej nacista? nechci být žádným náckem. Hrubky jsou blbý, to je jasný.

   Vymazat
  12. Vy považujete za nutné někomu opravovat překlepy pro případ, že je to hrubá chyba? Na takovou nechopitelnou buzeraci se slovo nacista hodí. Já jsem ale pro větší toleranci a zaměření na smysl nikoli na formu.

   Vymazat
  13. Grammar nazi mám v sobě teda taky. Nezlobte se na mě, já to nemůžu přehlídnout, ty hrubky vidím a je to jak pecka mezi oči. :-)

   Vymazat
  14. Neco jinyho je preklep a neco jinyho je hrubka..."vztup" neni preklep!

   Vymazat
  15. Já si spíš většinou pomyslím, že autor příspěvku s hrubou chybou je polointeligent. Případně idiot. Opravovat chyby nemá smysl, je to pouze plýtvání energií.

   Vymazat
 16. Nemůžu si pomoct, ale tenhle článek je dost nezajímavej. Dochází ti inspirace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlas. Blondýno, dej si pár dnů pauzu, nemusíš denně něco vyplodit. Tvý obdivovatelé to snad přežijou.

   Vymazat
 17. Také jsem už něco podobného viděla - pán si otevřel okno a ležel na koberci v obýváku tam, jak dopadaly sluneční paprsky. No aspoň to bylo bezpečné

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak se opaluje spolubydlici, protoze ji prijde, ze v nedalekem parku je moc uchylu. Nastesti nemame proti baraku zadnou budovu.

   Vymazat
 18. Asi si koupím houpací siť a pověsím do okna, to potom bude fotka.:)

  OdpovědětVymazat
 19. Ty fotky druhou počínaje jsou prima, vtipný. Ta první, no, při zkouknutí mi nějak přišlo na mysl vepřové kolínko, které jsem včera pekla, mělo podobnou barvu. Nepatřil k fotce ještě bramborový knedlík a zelí?

  OdpovědětVymazat
 20. Tak nejlepší je si skočit někam do parku, když není zahrada ani balkon, ale jsou závratě :)

  OdpovědětVymazat