Máte cool baby?

Nemám ráda taková ta úplně obyčejná tržnicová bavlněná trika s rádoby třeskutě vtipnými nápisy. Na výkřiku "Hlad je převlečená žízeň" nevidím fakt nic vtipného. Zvlášť když ho na sobě má vyplešatělý zasloužilý alkoholik. Na natištěné prohlášení: "Hledám dívku s modrýma očima. Zn. Můj prcek je tak sám" nositel trika nejspíš těžko uloví jakoukoliv jinou dívku, než tu, co postává v rohu v poslední cenové.Trika s hloupými nápisy prostě nemusím. Doteď je nosili asi jen pivaři, fandové Rudy Pivrnce a podobné existence. Jenže teď se tahle ukrutně veselá trička vyrábějí i pro mimina a děti do šesti let. Už několik z vás mě upozornilo na eshop cool-baby. Nad některými výrobky z kategorie "vtipné" a "roztomilé" se mi chce plakat.
Na stránkách  prodejce jsem se dočetla, že jejich výrobky jsou "výsledkem velkého kreativního úsilí lidí, kteří se již déle než 11 let snaží pochopit a zachytit specifika dětského světa... 
Toto originální, vitpné a hlavně velmi kvalitní kojenecké a dětské oblečení je vyhledávaným artiklem jako vtipný dárek pro miminko a dítě (svátek, narozeniny, vánoce,...), jako originální dárek k narození miminka a nebo jako vyjimečný dárek pro těhotnou ženu."

A kruci. Když už píšu reklamní text, přemýšlím nad ním. Plácnout na dupačky nápis přece nemá nic společného se snahou pochopit a zachytit specifika dětského světa. Jo a taky: když píšu reklamní text, dám si bacha na překlepy a hrubky. Zvlášť, když ho cpu na hlavní stránku webu.

Stejně příšerně, jak tenhle web začíná, tak i pokračuje. Najít se tu kromě samotných triček, dupaček a dalších kousků dají i fotky malých zákazníků.
Tohleto fakt tetičky kupují? To jako aby každý věděl, že se praštily přes kapsu? Možná by tam příště mohla být i cena. "Tohle mi koupila tetička za tři kila..."
No, jak tak koukám, minimálně jedna tetička to fakt koupila. Miluju máminy dudy, stejně jako taťka. Déčka jsou samozřejmě náležitě vyobrazená. Jestli je tohle vtipný nápis, tak už asi vážně nerozumím legraci. Mně to prostě přijde trapné a hloupé. A ani na docela roztomilém miminu to nevypadá roztomile. Hmm. Tričko pro budoucího pivaře, který se bude za pár let pyšnit nápis na pupku Pivo dělá hezká těla. Nebo něčím podobně veselým.Hezký způsob, jak upozornit okolí, že miminko má tátu alkoholika. Tohle asi bude ten výjimečný dárek pro těhotnou ženu. Aby věděla, do čeho jde, a co si o jejím vyvoleném myslí okolí.

 A tenhle nápis mě vyloženě rozněžnil. Dovedu si představit, jak hrdá matka naseká dvě stě fotek potomka v téhle kráse, zaplaví jimi internet od Mimibazaru až po Facebook a potomek ji za deset patnáct let bude děsně vděčný, až nějaký spolužák ten skvost objeví.


Minimálně jednoho adepta na posměch spolužáků už bych tu měla. 


 

A nakonec tričko, které se vyrábí i ve velikosti pro pěti až šestileté děti. Skvělý způsob, jak zaujmout v davu dětí, které se právě valí ze školní družiny, toho pána s pytlíkem bonbónů, co si tam vyhlíží malé holčičky a chlapečky.

___________________________________________________________

Všechny fotky: cool-baby.cz

129 komentářů:

 1. Na ten nápis "miluju máminy dudy" jsem koukala jak blázen...nejsem odpůrce triček s nápisy jako blondýna a některé mi připadají vtipné, ale tohle je fakt moc...

  OdpovědětSmazat
 2. mně přijde absolutně zbytečné dávat malému dítěti trička s nápisem (i když u dospělého je to absurdní úplně stejně, pokud to nejsem patnáctiletá já v triku Metallica). A ty dudy jsou asi nejhorší, co jsem kdy viděla (nesnáším slovo dudy v tomto kontextu - připadá mi mírně degradující).
  Heřmánek

  OdpovědětSmazat
 3. Všechny jsou strašné a některé vyloženě urážlivé. Hlavně to rádoby vtipné: Táta nasává, protože já vyřvávám. To je opravdu hrozné.
  Prso a dudy... Ne, nevím co k tomu dodat. Je to nevkusné a trapné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně se to nelíbí i proto, že to tomu dítěti jakoby vkládá do úst něco, proti čemu se nemůže bránit. Když si trapné tričko koupí dospělý člověk, tak budiž, aspoň ve společnosti poznám, s kým se nemám bavit, ale až to dítě jednou vyroste a jeho fotku si někde najdou jistě ne moc soucitní spolužáci, bude mít na šikanu zaděláno. Nikdy jsem moc nechápala lidi, co nemají rádi svoje dětské fotky, ale v tomhle případě bych pochopila, kdyby to dítě jednou všechny své fotky v takových hadrech spálilo v plamenech.
   Hedvika

   Smazat
  2. tak ono když dítě vyroste v prostředí, kde se takovýhle trička pokládají za vtipný, pravděpodobně je bude považovat za vtipný i v dospělosti, bude si kupovat trapný pivařský trička a svým dětem bude pořizovat ještě větší zhovadilosti, které si dnes zatím neumíme ani představit

   Smazat
 4. Kdyz vidim ceho jsou cerstve (i mene cerstve) matky nekdy schopny (ano mimibazare, koukam na tebe) tak mam proste pocit, ze jim pri porodu s tou placentou odejde i cast mozku..jinak si takovy veci fakt vysvetlit neumim.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy si vážně myslíte, že žena, která něco takového koupí svému dítěti, byla před porodem normální, vkusná a inteligentní bytost?

   Smazat
  2. Hřebík na hlavičku Grete:-)
   Neřekla bych, že je to možné svést na hormony. Kdo byl normální před porodem, bude i po něm:-)

   Smazat
  3. Ach jo, už je to tady, hlášy, že mimibazar je strašnej a plnej mamyn bez vkusu, co fotí nahé děti a vaří obr ňamky a že mamynám odchází i kus mozku, kterej vlastně ani nikddy neměli.. jako ty trika jsou hrozný, ale holt někomu se to líbí. Různé názory a odlišný vkus představují rozmanitost a ta je výhodná pro celou společnost.

   Chci jen říct, chápu, že někdo kritizuje ty hnusný a nevkusný trika, ale proč se zas navážet do jejich kupujících a do mimibazaru????

   Smazat
  4. No, protože kdyby nebylo poptávky, nebylo by nabídky...

   Smazat
  5. Já bych se do nich klidně navezla. Abych zabránila tomu, abych se v příštím životě narodila někomu, koho by napadlo, že je to super nápad, dávat moje nahaté fotky na internet, kupovat mi "vtipná" trička, nebo se ve fotodiskuzi radit nad barvou, hustotou a pravidelností mojí stolice, tipu vyrážky a jiných, čistě soukromých věcí, které na internet a na veřejnost vůbec nepatří.
   Hedvika

   Smazat
  6. Tak jsem se na ten proklínanej mimibazar podívala a věci o kterých píšete jsou zde opravdu v naprosté minoritě. Myslím si, že problm mimibazaru je v tom, že není přístupný jen zargistrovaným, ale všem, takže pak kdejaká slepice projde nejstupidnější diskuse a nabyde dojmu, že stolice a nahaté děti jsou to hlavní, o čem se tam píše.. podle mě se všude najdou blbky a blbci - když se podíváte na zpovědnici apod., tak taky žasnete.. takže ono to nní o mimibazaru..

   Smazat
  7. Hedviko, Hedviko, je mraky matek, co nemají s MMB nic společného a na FB a jinde vystavují podobné a mnohem horší fotky jejich potomků. A když si spočítáte, kolik má ČR rodin s dětmi a kolik jich ty fotky vystavuje, tak je to zanedbatelné číslo. Mimochodem na MMB jsem už dlouho a ještě jsem na ně nenarazila. Ono jde taky o to, co kdo z nás vyhledává a nad tím bych se pozastavila spíš!!!

   Smazat
  8. Však kde píšu, že se navážím do mimibazaru, mluvím o matkách, které tohle dělají. anonyme, anonyme, čtení s porozuměním!
   Hedvika
   P.S. Kdo se cítí, ten se vtípí.

   Smazat
  9. Hedviko, Hedviko, pište a čtěte s porozuměním! O stolici jste začala vy, jako reakce na maminy na mmb.. takže z kontextu vašich příspěvků to vaše navážení se do mmb a matek tam diskutujích teda vyplývá.. a anonym z 10:00 má pravdu v tom, že vyhledávat diskuse o stolicích také o něčem vypovídá..

   Smazat
  10. Hedviko, Hedviko, reagujete na anonym nad Vámi: "ale proč se zas navážet do jejich kupujících a do mimibazaru????" slovy: "Já bych se do nich klidně navezla." Já s porozuměním čtu, ale Vy nevíte, co píšete, zdá se...

   Smazat
  11. Máte pravdu, to beru.
   Hedvika

   Smazat
  12. A není lepší nechat ostatní lidi v klidu žít? Ikdyž se mi to nelíbí, nemám přece právo odsoudit člověka jako blbce jen proto, že má podivný vkus. Nechme ostatní i sebe přece volně dýchat.
   No a MMB? Díky bohu za něj, spoň mám kde koupit hezké věci na prcka a nemusím za to dávat nehorázné peníze.
   Vidíte, není třeba větší zhovadilost koupit sotve půlročnímu dítěti botičky skoro za tisícovku? Co to může vypovídat? Podle mě něco víc než jen špatný vkus...

   Smazat
  13. To je fascinující, kolik sluníčkových lidí zarytě brání právo druhých na to, aby se chovali jako debilové, navlíkali mimískům trička s idiotskými nápisy a vůbec se rochnili ve svém buranství, nevkusu atd., protože jinak jsou to jistě inteligentní, vzdělaní a velkorysí lidé, kteří holt jen nemají vkus.
   Se vkusem se člověk nerodí, ten se pěstuje výchovou, vzděláním, rozhledem atd. Takže sorry, ale za mě dospělý člověk, který něco takového jako zrovna tahle trička považuje za humorné, není jen člověk bez vkusu, ale také blbec. Navíc blbec, který hrdě hlásá do světa, že blbcem je a hystericky se ohrazuje, když ho tak někdo vnímá.

   Smazat
  14. Něco podobného jsem teď chtěla napsat. Naprosto souhlasím.

   Smazat
  15. Tak mě zas přijde jako slušně hulvátské, přízemní a ubohé, ozačovat někoho za blbce a debila, jen proto, že se mu líbí dost blbý tričko.. Mé vzdělání mi velí kritizovat ten produkt, ne ty lidi.. ale holt ne každý má dobré vychování, že.. Mimichodem na to nezývání lidí, kteří nemají neutuchající potřebu každého kritizovat "sluníčkoví" už také začínám být alergická. hned jak je člověk trochu pozitivní, tak mu nějaký chytrák nalepí nálepku a povýšeně ho hned sjede, to je taky pěkná ubohost.. A nejsem autorka textu, na který oba reagujete a ani trička se mi nelíbí. ale vkus má každý jiný, na to jsem si už jaksi zvykla a nežere mě to tak jako jiné..

   Smazat
  16. No. Patrně se teda "dost blbý" věci vyznačujou mimo jiné tím, že po nich jdou zásadně lidé inteligentní, překypující vybraným vkusem a rozhledem.

   Mimochodem "kritizovat produkt" ti nikdo nebrání - jen je jaksi ten produkt překvapivě určen k tomu, aby ho někdo koupil a nosil... samozřejmě ten decentní intelektuál.

   Smazat
  17. jooo tak, tak oni jsou na světe 2 kategorie lidí 1) "lidé intelientní, překypující vybraným vkusem a rozledem" a zároveň "decentní intelektuálové"

   anebo 2) debilové a blbci hystericky se ohrazující, burani a vůbec lidi totálně bez vkusu.. a hranici zásadně určijí lidé nesluníčkoví, tak to pak jo, hned mi ta vaše argumentace dává smysl..

   Smazat
  18. "Různé názory a odlišný vkus představují rozmanitost a ta je výhodná pro celou společnost."
   Myslím a doufám, že tahle rozmanitost není výhodná pro nikoho.
   Anna

   Smazat
  19. Mě dojala ta poznámka výše o botičkách... Koupit dítěti, co začíná chodit, ochozené botičky je zhovadilost nejvyššího kalibru a vypovídá o inteligenci matky, která se nebojí riskovat zdraví svého dítěte pro pár pětek - ony totiž ošmatlané botičky způsobují špatný vývoj páteře a nožní klenby. A pokud je v naprosté sociální nouzy, tak by radši měla zrušit internet, začít žít reálný život s reálnými přáteli a koupit dítěti pořádné botičky. Toť můj názor.

   Alena

   Smazat
  20. Jestli se nepletu, byly tu zmiňovány boty pro půlroční dítě - to obvykle skutečně chodit nezačíná. Autor/ka patrně narážel/a na to, že jsou občas k vidění půlroční či mladší děti v botách Nike a podobných značek, které skutečně stojí podobně jako kvalitní "chodící" boty, ale dítě je má jen na parádu v kočáře (a navíc se mu v nich určitě potí nožky).
   Na chození jsou skutečně třeba kvalitní botičky, které nejsou levné.

   Smazat
 5. Ještě pochopím, proč někdo dá dítěti tričko typu "Naše miminko/štěstí,..." Sice mi to taky nepřipadá roztomilé, ale aspoň to není urážlivé a nevkusné jako tohle. Nebo tomu možná nerozumím, protože u nás doma se slovo "dudy" nikdy nepoužilo v jiném kontextu než v tom hudebním... Chudáci dětičky, ty se tomu vážně budou za pár let docela divit...

  OdpovědětSmazat
 6. Žádný nápisy. Nesnáším je na dětech i na dospělých. Cíleně se už několik let vyhýbám hlavně New Yorkeru, který takovými tričky pro slečny jenom hýří a asi je to děsně sexy. Není. Ale slečny (a vlastně i pánové) aspoň o sobě mohou rozhodovat samy, co na sebe navlečou. Chudáci ty děti a miminka, ty se neubrání tomu, co na něj máma navleče...
  Verunka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sexy? Proč by to zrovna mělo být sexy? Sexy může být třeba výstřih, ale nápis? To je stejné, jako bychom řekli, že prodávají věci s puntíky, protože je to sexy. Použijte třeba slovo moderní, ale takhle to vypadá, že nepřemýšlíte.

   Smazat
  2. Když dneska chcete něco prodat, musí to být sexy nebo to musí mít aspoň sexy reklamu. Sexy může být dneska cokoliv- oblečení, hudba, líčení, míchačka na beton... Verunka přemýšlí, právě proto použila slovo sexy; věc, která je jen moderní, nikdo nekoupí. Měla by být aspoň nejmodernější. Nyx.

   Smazat
  3. No...spousta z těch nápisů na oblečení má jakože upozorňovat na to, jak je nositelka sexy. Takové to "I´m hot", "Kiss me", dortík s nápisem "Bite me", "Sexy punk lady", rožtomilý pejsek s nápisem "Kiss me ´cos I´m cute!!!"..."Look but don´t touch" přes prsa, "Juicy" a "Bootylicious" na zadku...

   Vždycky si přitom vzpomenu na spolužačku, co měla tričko s obrovským nápisem "SEX APPEAL" a pod tím malým písmem "please give generously" a nosila ho ve víře, že tím inzeruje, jak moc má sex-appealu. A ještě se mě ptala, co to znamená.
   (Pro neangličtináře: "sex appeal - prosím, věnujte")

   Smazat
  4. Mě fascinovalo tričko na naší známé - 45-leté ženě (neumí anglicky). Obrázek - město ve tmě a sexy černoška a velký rudý nápis s šatonky "Kiss my big black ass"... Ale aspoň jsme se zasmáli, když jsme jí to přeložili (od té déby je z triček s nápisy vyléčená) :D

   Smazat
 7. Když to vezmu do důsledků, tak z roztomilého miminka v debilním tričku vyroste přidrzlý puberťák, který si například nebude chtít uklidit pokoj. A pak nastoupí fotografie z dětství jako vyděračská metoda - "neuklidíš si, dám to na FB a označím tě" ....to musí zabrat! :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to mě pobavilo :) nikdy nevíme co z dětiček vyroste, že ano?

   Smazat
  2. Přesně tak...někdy lituju, že takové fotky nemám. Ale je pravda, že na puberťácích se mi trička s vtipnými i provokujícími nápisy líbí... k nim to patří

   Smazat
 8. V NanuNana ve Vaňkovce mají docela překná trička.. pro kluka "Vyměním ségru za náklaďák" a pro holku "Vyměním bráchu za poníka" ... když jsem je viděla, tak mě rozesmály. To mi třeba vtipné i trošilinku přijde. Ale tyhle hrůzy.. jsou prostě hrůzy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je vtipné HODNĚ :D Trička s nápisem nejsou zlo, zlo jsou jen trička s debilními nápisy.

   Smazat
 9. No a co? "Miluju máminy dudy stejně jako taťka" je vtipný jako cokoliv jinýho na triko. Někdo se zasměje, někdo pohorší. Tak to je s čímkoliv. Má cenu ještě o tom vůbec psát články?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No pro vás asi ne, ale pro mnoho lidí ano. Má cenu psát pod články to, co píšete, když je to pak každým jakýmkoli jiným článkem?
   Hedvika

   Smazat
  2. Copak nám to asi chtěla Hedvika napsat???

   Smazat
  3. Další co má problém porozumět psanému textu.
   Anonym se ptá, zda má smysl psát podobné články. Já mu odpovídám, že pro něj asi ne, ale jiní lidé si je rádi přečtou a pak jsem se zeptala, zda má smysl psát podobné dotazy. Pod každým článkem se obvykle jeden zobrazí. Články přesto vychází dál.Tudíž to nemá smysl. Už jste to pochopilo? Jestli ne, tak se s dalším vysvětlováním otravovat nebudu, jelikož to také nemá cenu. Někdo to chápání prostě nemá.
   Hedvika

   Smazat
  4. a Hedviko, to víte, že trollové se nekrmí? :)

   Smazat
  5. sakra, zase mě jeden čapl za kotník :D Díky, anonyme 22. května 2012 10:50
   Hedvika

   Smazat
  6. Aha, takže nejsem sama, kdo těm Vašim blábolům nerozumí, Hedviko. :-) Asi byste si to měla nejdřív srovnat v hlavě, než něco napíšete.

   Smazat
  7. Tak to mě taky dostalo. "když je to pak každým jakýmkoli jiným článkem?".........????? Hedvika je VELKÁ spisovatelka!

   Smazat
  8. Tedy, jestli jen kvůli tomu, že mi ujelo slovo "pod" nepochopili text, tak se vám tímto hluboce omlouvám.
   Hedvika

   Smazat
 10. Je to děsný. Ale ráda nakupuju na littlerockstar.cz, tam mi některý nápisy přijdou vtipný. Hlavně ručně psané "Pořád bydlím z matkou" (chyba je samozřejmě úmyslná)...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna jsem to chtěla napsat, Littlerockstar mají moc povedené věci, např. i pro mámy triko "I matka je člověk" ;-)

   Smazat
  2. Obrázek zde :-)) http://www.littlerockstar.cz/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/m/a/matkajeclovek.jpg

   Smazat
  3. Hlavně Little Rock Star vzniknul dřív než celý trapný kůlbejby, který ho jen napodobuje a ještě dost zoufale :-(

   Smazat
  4. take jsem to chtela napsat, little rock star na vetsinou hodne dobry, vtipny veci :-)

   Smazat
 11. "máminy dudy" a "prso je eso" mě fakt dostaly do kolen :-D :-D :-D boooožeeee! to jako fakt někdo koupí a navlíkne to na svoje dítě???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Předpokládám, že to kupují tatínkové a strýčkové - vtipálci a milovníci pivního humoru - svým těhulkám a mimískům. A ty ženy to přijmou, aby nekazily legraci....

   Smazat
 12. Mě to náhodou připadá vtipné. Někomu s eta trička líbí, někomu ne. Komu se nelíbí, ať si je nekupuje. Tohle mi opravdu moc pekelný nepřipadá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. trochu jste si popletla web. Tohle není módní peklo, kde se řeší pekelné věci. Tohle je web protivné blondýny. Ten název říká mnohé. když je protivná, může protivně psát i o věcech, které nemusí nutně být pekelné. Jiné zaměření, víte?

   Smazat
  2. Já vím, kde jsem :) že řeknu pekelný neznamená snad, že si to tu pletu s módním peklem.

   Smazat
  3. Vám připadá vtipný slovo dudy v daném kontextu? No to potěš...Vám by nevadilo kdyby to někdo dal Vašemu dítěti?

   Smazat
  4. já kdybych měla na tričku "dudy" tak by to možná vtipné i bylo, mám prsa tak malá, že skoro nejsou vidět, tak v tom kontextu...:-)
   Lucy

   Smazat
 13. Nesnáším "vtipné" nápisy, ale chápu puberťáka, pochodujícího s hláškou: "Ne, já NEJSEM na facebooku" - ten tím něco demonstruje. OK. Ale demonstrovat svou ftipnost/vulgaritu na dětech, které se nemohou bránit, je ubohé. Stejně jako když byla u Palestinců móda nastrojit batole jeko sebevražedného atentátníka, vyfotit a dát do alba/na internet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nechápu lidi, co musejí za každou cenu dávat na odiv, že mají něco proti FB. A dát si to na triko, to bych se radši propadla! Ještě si tam dát NEJSEM velkými písmeny, tvl. Aby to bylo jó trapný. Koho to jako zajímá? Už tam chybí jen "...protože radši se s přáteli setkám osobně." (jakoby profil na FB vylučoval osobní setkávání)

   Smazat
  2. Tak nesmíte to brát tak vážně... Mě to taky trochu připadá jako póza, na FB se vyskytuju, díky tomu udržuji kontakt i s lidmy, kteří jsou ode mě na stovky až tisíce km daleko, někdo by si mohl myslet, že jsem na něm závislá, někteří lidé tam tráví opravdu až příliš mnoho času... Moc nemusím takové ty řeči, jakože si někdo nechce ani zakládat profil na FB, protože nechce, aby mu to bralo čas. Jako ať si ho klidně nezakládá, ale FB vám vezme jen tolik času, kolik sami chcete. Je to jen o vás, ne o FB. ALe když to chce mít někdo na tričku tak ať to má, aspoň víte, že je vám tímto nesympatiký a neztrátíte s takovým člověkem čas debatováním třeba na srazu spolužáků...

   Smazat
  3. Anonym 9.28: Přesně tak. Někdo FB používat umí a někdo ne. Já ho využívám tak, aby mi byl ku prospěchu. To je co?! To by asi nikdo nečekal! A kdyby mi ku prospěchu nebyl, profil zruším, ale rozhodně nebudu nikde pohrdavě vykřikovat, že JÁ teda na FB fakt nejsem.

   Smazat
  4. vdyť to bylo použité jako příklad pro ujetého puberťáka, ne?
   Lucy

   Smazat
 14. Blondýno, těch hejtovacích příspěvků už je fakt moc.... Napiš zase něco pěkného, to ti jde moc dobře :-) Ivča

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže život není pokaždé sluníčkový, bohužel. Připadá mi rozumné psát články o podobných věcech, už proto, aby si toho víc lidí všimlo a uvědomilo si, že to není správné ani prospěšné. V tomhle případě zneužívat vlastní děti pro manifestování vlastního trochu (dost) nevkusného smyslu pro humor je opravdu nestydatost. Taky bych měla obavy, že se vrstevníci takovým dětem budou nevybíravě posmívat, až jednou na internetu objeví jejich fotky. To může přijít brzy, už tak za pět šest let.
   JarkaJar

   Smazat
  2. Tohle není web Příjemné blondýny. Hejtů jen houšť!

   Smazat
  3. Ivčo, je to dva posty zpátky, co blondýna achala nad doplňky k botám a skoro jí tady umlátili podpatkama. Tak se nediv, že píše víc hejty

   Smazat
  4. hejty jsou zábavnější:-)

   Smazat
  5. Myslím, že už samotný název blogu napovídá, že negativní hejty budou silně převládat. V případě, že to nevyhovuje, směřovala bych se na nějaké sluníčkové blogy...

   Smazat
  6. jen víc hejtů
   Lucy

   Smazat
 15. Bohužel znám hodně takových, co by byly schopné to na dítě navléknout a na kritiku reagovat tak, že si myslím, že jsem asi děsně nóbl a ať se radši podívám sama na sebe a že to bylo docela drahé...

  OdpovědětSmazat
 16. tak tohle je ulet, celkem odpad, ale co mam rada jsou www.littlerockstar.cz to jsou dupajdy s vtipem, ukazka toho, ze kdy to jde takhle spatne na cool-baby, tak nekde jinde to funguje bez problemu :)

  OdpovědětSmazat
 17. Nápiy na tričkách byly a budou, myslím, že je to věc každého, ale některé ty miminkovské jsou fakt urážlivé.Za minulého režimu kdo měl triko ze západu z nápisem, tak z mu ho všichni záviděli bylo jim jedno, jaká stupidita to třeba v překladu je.
  A přiznám se, že pár ,,pivařských " triček manžel taky vlastní-kamarádi k narozeninám nic lepšího nevymyslí :))) a nějak mně to neuráží. Jana

  OdpovědětSmazat
 18. Tady ty trička jsou třeba trapný, ale například od značky Little rock star mi příjdou perfektní, vtipný a řešený s nadsázkou. Takže né všechny baby věci s potiskem musí být nudný a kýčovitý ;-)

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 19. Mně příjde děsivá ta pozvánka pro pedofily ... to je fakt síla :-D

  Daniela

  OdpovědětSmazat
 20. Ha ha - toto je takzvaný HUMOT. (pro neznalé, humot je něco, co mělo být vtipné, ale je to zoufale trapné, ale třeba v Bruntále si to dokážu na mimíscích představit, tam projde všechno).

  OdpovědětSmazat
 21. Tragedie. Nic takoveho bych diteti neoblekla.

  OdpovědětSmazat
 22. Žádný taková tričko na děti nenavlíkám, ale trapný mi to nepřijde, ty dudy jsou prostě vtipný včetně vyobrazení a koho to uráží, je suchar. Poptávku prostě mají a tak to vyrábí,pořád lepší způsob výdělku než ty podvodný kasina atd. Že existujou lidi, co by to nikdy nekoupili, neznamená, že to nesmí vyrábět. A že existujou lidi, kterým to vadí i na cizích miminech? Řekla bych, že jsou to šťastlivci,když mají čas řešit takový blbosti.
  Že se mimina nemůžou bránit tomu,co na ně navlíkne matka? Tak v tomhle případě je hlavně důležitý, že těm miminům je to šumafuk, resp. řeší jedině,jestli je to pohodlný. Některý matky na děti navlíknou "vkusný a bez nápisu" umělotinový trika, džíny, co jsou promimčo totál nepohodlný, ale hlavně že vypadjí "dobře" a nemají tepláky. Tam bych mimina bránila radši.
  No a nakonec, Blondýno, dobrá zpráva pro Tebe jako arbitra vkusu - ty fotky neznamenají, že už trika našla kupce, podlemě je to jedno a to samé dítě, zřejmě dítě majitele webu, vyfocené pro ilustraci. Takže můžeš nadále doufat, že nemají odbyt ;-b

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych zase řekla, že koho uráží tento článek, je prudérní suchar.

   Smazat
  2. Na "dudech" nic vtipnýho nevidím. Možná proto, že mám odjakživa prsa.

   Smazat
  3. a opět ze z lidí, kteří si ještě zachovali špetku vkusu, dělají suchaři...

   Smazat
  4. čtěte, co píšu... suchaři jsou ti,které to URÁŽÍ, ne ti, kterým se to nelíbí... všemu se smát nemusíte

   Smazat
  5. hlavně bych dodala, že na miminech není nevkusné jen triko s nápisem, ale taky džíny a umělotinová trička. Takže bavlněné tričko a dupačky ideál :)

   Smazat
  6. Mne to neuráží, jen se mi z toho chce zvracet. Jarda

   Smazat
  7. v tom případě budu do smrti suchar, než ze svýho dítěte a potažmo ze sebe dělat debila! :)

   Smazat
  8. Kdyby Vám někdo tímto "vtipným" způsobem sdělil, že jste majitelkou dud, Vás by to neurazilo, protože nejste suchar? Suchar je žena, která se ráda směje ale neakceptuje, že někdo nazve její prsa dudy? To je na přesdržku, i kdyby to byl dar od manžela..

   Smazat
  9. No přesně. Mně říct chlap, že mám dudy nebo kozy, pokládám ho za primitiva a hovado.

   Smazat
  10. Sorry, ale řekl tady někdo někomu, že má dudy? Mluvila jsem o tom, že suchary urazí nápis o dudách na tričku cizího mimina, tj.ty dudy nejsou dudy toho suchara, že, ale matky toho mimina. Tričko s dudama dítěti oblíkne matka, pokud jí to nevadí - a jde přece o její dudy a tudíž to případně sama akceptuje. Pokud jí to koupil manžel a jí se to nelíbí, dítěti to oblíkat ani nebude, ne?
   Co tady řešíte? Dotaz, jestli by mě urazilo, že chlap nazve moje prsa dudama, je úplně mimo, o tom jsem přece nemluvila.
   Asi tak, jako byste nemohli snést pohled na napsané slovo "prdel" - a to sprostě nemluvím, ale koho z vás to urazí?
   Bóóóžínku, to se tu zas sešlo chytlavek...

   Smazat
  11. "Dobrý den pani, vy máte krásnýho mimíska, a teď koukám no jo, vy máte taky ale pěkný dudy"...hahaha ..no ale jestli jste z Bruntálu, tak to chápu, jinak jste mimo.

   Smazat
  12. jo, kdybych potkala někoho kdo má (kdekoli viditelně)napsáno "prdel" tak bych si teda myslela že je totální debil.
   Lucy
   P.S. a výraz "do pr...e" používám, tak zas slušná nejsem

   Smazat
 23. Vtipné nápisy nesnáším, ale vysloveně se mi líbí rockerská trička a body, jako třeba

  http://store.rock.com/babies--toddlers.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednou jsem viděl mimíska v kočárku, který měl na nožičkách miniaturní Gladiátory... :-)

   Smazat
  2. To muselo bej joštomivý, i mimísek může bejt sexi, no ne?

   Smazat
  3. taky se mi líbí pankáčský a rokerský trika a body, jen trochu jemnější než ve vašem odkaze
   třeba:
   http://www.littlerockstar.cz/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/t/i/tichanocbody.jpg

   Smazat
 24. kratuluji k vlastnictví dudů, já suchar - ano, výraz dudy mě opravdu uráží - si nechám prsa ;)

  OdpovědětSmazat
 25. Nápisy na zmiňovaných tričkách jsou fakt blbé - z mého pohledu...
  Ovšem ještě mnohem horší jsou anglické nápisy, obzvlášť u mamynek, které ani nemají tucha, o co go...:-)
  Přiznávám se, že malý má jeden exemplář trika s nápisem - v angličtině :-)) " já to nebyl..."
  Pokud jde o staré hospodské týpky a jejich vtipná trička - jejich myšlení a vkus odpovídá většinou kvalitě zařízení, které navštěvují.
  Soused nosí s oblibou triko:"lektor sexu - první lekci dávám zdarma" - s tím trikem byl i na porodním sále, když přicházel na svět jeho potomek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mamYnek????

   Smazat
  2. Tak se říká tzv. militantním a jinak přehnaným matkám, sdružujícím se především na Mimibazaru. Jsou to takové ty, co si myslí, že když porodily dítě, musej si všichni sednout na prdel.

   Smazat
  3. Tady zase někdo neví, že se tu běžně používá pojem "mamynka" či "mamyna" pro osobu ženského pohlaví, která povila potomka, a tím pádem si myslí, že všichni ostatní před ní musí stát v pozoru (například). Stačí se tu více porozhlédnout.
   Ludmila

   Smazat
  4. A pozor, nikdo netvrdí, že takové jsou všechny matky!

   Smazat
  5. Pamatujete na ten památný Pohlreichův díl z Restaurace u Rytíře (Pardubice, nebo HK tuším), kde měla naprosto odpudivá provozní připomínající Náhlovského celou dobu na tričku nápis "Blow job is no job" - to jsem šla do kolen....když se ošklivost snoubí s blbostí.

   Ještě mě rozsekala zahraniční reklama s totálně puritánskou upnutou rodinkou co v autě paří na písníčku kde ze zpívá "I wanna fuck you i the ass.." byla to reklama na jazykovou školu s mottem "učte se cizí jazyky", velice vtipné...

   Smazat
  6. Tak ten díl si pamatuju...:-))
   Ono to vůbec vypadá divně, když se žena nad padesát s dost kily nadváhy navleče do blyštivého trika s hromadou barevných květů a krucanců a nápisy "love" "kiss" atd...
   Mmch - ukazovala jsem fotky z článku manželovi, čekala jsem u poloviny obhajující komentáře, ale shrnul to všechno do jednoho pytle.

   Smazat
 26. Des bes...ty dudy jsou fakt trapny, neco takovyho bych na dite nikdy nenavlikla...

  OdpovědětSmazat
 27. Přemýšlím, kolik mi bylo, když jsem zjistila, že někdo nazývá ženské vnady "dudy". 15? A určitě jsem se to nedozvěděla od rodičů. Je fakt, že mimino neumí číst, ale v tom případě zas nechápu, jak může být takový nápis "specifikem dětského světa". Začarovaný kruh :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. možná je specifikem dětského světa právě to, že to nechápou...vymezení dětského světa ve smyslu vymezíme, co všechno do něj nepatří :-))

   Smazat
 28. No tak to je nářez. Vtipné nápisy na miminkovském oblečení si teda představuju jinak. Například v jednom textilu na dovolené na Slovensku jsem viděla dupačky s nápisem "Keď ja nespiem, nikto nespie." Ale "Táta nasává..."?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. LOL, čo je to nespieť?? Som teda slovák, ale tomuto výroku nechápem:)

   Smazat
 29. Mám 3 děti, ale kdyby jim někdo přinesl triko s nápisem o dudech, tak se urazím a s tím člověkem nepromluvím! Není to vtipné, je to urážlivé, ať si jsem suchar!
  Jezdíme nakupovat do Pl, tam jsem narazila na trička s nápisy, některé jsou vtipné, jiné míň, ale nikoho neuráží
  Když se nám v zimě narodila dvojčata dostala jejich starší sestra tričko s nápisem "Hlavu vzhůru" - to mi přišlo dost vtipné tričko je navíc z velice jemné bavlny, takovou jsem u nás nikde neviděla
  http://endo.pl/produkty/kategoria/2-dla-dziewczynki/grupa/8-bluzki-i-t-shirty/7624-bluzka-dla-dziewczynki.html?v=66415

  OdpovědětSmazat
 30. Je to přehled extrémů, existují i hezká trička pro děti s nápisy, dcery kdysi dostaly jako dárek trička s nápisem "Miluju taťku a mamku" a druhá "Naše sluníčko", na prvním byl obrázek srdíčka, na druhém sluníčko...nic urážlivého ani nevkusného na tom fakt nevidím. Nevkusných a urážlivých triček je i v "nemiminkovském" provedení až dost.....

  OdpovědětSmazat
 31. pro mě článek není pikantní, stejně jako nálepky na auta... možná to vidím moc maminovitě, ale holt někdo propaguje své potomky a někdo musí všude dávat najevo, že hraje Diablo...

  Upřímně si raděj na někom přečtu vtipný nápis, než když má většina národa přes tričko nudný nápis Kenvelo, Adidas, Nike apod.

  Musím ale souhlasit, že dudy jsou i na mě moc, všeho humoru s mírou ;)

  Anežka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Většina těch triček je moc - povolení prdět, alkoholickej otec a nejhorší je snad to s "čokoškou"...

   Smazat
  2. Jestlipak to povolení prdět má i pan otec? Řekla bych, že v rodinách milovníků vtipných triček zcela určitě...

   Za výraz "čokoška" bych dávala doživotí - a výroční den zločinu by se připomínal pomazáním delikventa čokoládovou náhražkou z Lidlu a následným usazením do mraveniště.

   Smazat
  3. no, nějak se nedovedu představit, že by ti ubozí mravenci na tu náhražku vůbec vlezli, natož aby ji ochutnali. To by mohl vlastně být docela dobrý repelent :D

   Smazat
 32. Čokoška říkáme těm jejichžjménosenesmívyslovit, tak nevím, co tím autor mě na mysli.

  OdpovědětSmazat
 33. Článek dobrý, ale jen pro úplnost: pivo dělá HEZKÁ těla (detail pod obrázkem trička s tvrzením, že prso je eso). Omlouvám se za rýpanec, ale na množné číslo rodu středního začínám být alergická, jelikož už jej snad nikdo neskloňuje správně. Navíc teto web si na správnou češtinu potrpí..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za upozornění, byl to překlep, mám na podobné chyby stejnou alergii.

   Smazat
  2. V pořádku! Vím, že vy českou gramatiku umíte. Škoda, že se to nedá říci o širší veřejnosti..

   Smazat
 34. Pro mě je vrcholem móda pubertálních debílků - trička se slovní hříčkou "5UCK M4 D1CK". Znám pár primitivních učňů, kteří neumí anglicky ani "Nice to meet you", ale hlavně že chodí po ulici a do školy s nápisem "vykuř mi ho" na zádech...

  OdpovědětSmazat
 35. Ahoj vespolek,
  když jsme si prvně přečetla tento konkrétní článek, tak mne ani neurazil ani neoslovil. Většinou mě vaše postřehy, milá Protivná blondýno, pobaví, ale čeho je moc, toho je příliš.
  Chápu, že mamina upozorňujě, že má v autě dítě, tudíž cedulka "Baby on board" mi přijde v pořádku, jinak s vámi v minulém článku souhlasím, ale navážet se do maminek, co navlečou na své dítě? To už mi přide moc. Po takovém odsouzení mám dojem, že se vy za své vlastní miminkovské fotky stydíte a brojíte tu proti nim obecně.
  To ale nebyl hlavní důvod proč píši. Nejvíc mě zaujal fakt, že odsuzujete nápisy i na třičkách dospělých jedinců. Každý se nějak vyjadřuje. Vy i já na blogu, jiní malují, jiní zpívají a někdo si prostě koupí tričko s nápisem. "Inteligentní" nápisy "vykuř mi ho" jasně ukazují na úroveň jedince, ovšem mám dojem, že v nepřeberném množství "hadříků" se dajít i ty, které jsou vtipné. A když už nejsou vtipné tak třeba vyjadřijí příslušnost k určité skupině - ať je to odpůrce Facebooku nebo fanoušek skupiny Metallica. Když je takový člověk má na běžné nošení a nenosí je do společnosti, kam se nehodí tak nevidím důvod, proč něco takového nemít. Nebo by snad společnost měla mít jen jeden názor nebo své názory nepropagovat? To bychom mohly smazat naše blogy, co říkáte?
  V komentářích jsem narazila na lamentace "co z takového dítěte vyroste". To samé co z toho vašeho. Každý si projde obdobím vzpoury, takže si myslím je marné někoho oblékat do prestižních značek od miminka. Každý přijde na to, co se kam hodí. Uznávám některým to trvá líp.
  Tak jsem si sem vylila své srdíčko. Možná že to někteří odsoudí poté co zjistí, že mi je dvacet. Že tedy ještě nemám názor na svět? No prosím, ještě že mám svobodný prostor kde mohu ten svůj "nenázor" vyjádřit. Ať už tady nebo na tričku s nápisem "Warning, today I´m crazy!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Maki, já myslím, že vypatlaný blondýně jde hlavně o to, poštvat zase pár lidí proti matkám, neb je to zapšklá jalovice a tímto se mstí na dětech a těch, kteří je mají. Je jí úplně fuk, co sem píšeme, hlavně, že má dost komentů.

   Smazat
  2. nevím proč bychom nemohli tady mezi sebou si říct, že nám taková trička připadají blbá a lidi co je nosí na veřejnosti nám připadají taktéž blbí. Je to blog Protivné blondýny, tak tady budu klidně protivná. Vzhledem k délce Vašeho příspěvku - nechcete si zalozit svůj blog na kterém budete podobné výtvory chválit? Alespoň by se to vyrovnalo:-)
   Lucy

   Smazat
  3. Lucy, klidně se vyjadřujte. Nebo Vám to někdo zakazuje? Jestli se nepletu, tak Maki píše především PB a ne Vám, tak si to tak neberte. :D

   Smazat
  4. Maki, ale Blondýna se nenaváží do všech triček s nápisem. Kritizuje tady trička s nápisy trapnými a co hůř, trička s nápisy trapnými a nevkusnými, která nosí děti - to znamená, že si to nevybraly dobrovolně a blbce z nich dělá jejich milující maminka..

   to Anonymní24. května 2012 9:52: Jestli si opravdu myslíš, že každý, kdo případně nemá děti, hrozně závidí všem, kteří děti mají, tak jsi na omylu. Představ si, že existují i ženy a dívky, pro které představa dítěte není nijak lákavá..

   NightFury

   Smazat
  5. NightFury: To si opravdu nemyslím, proto to píšu jenom Blondýně. Nesmíš být tak vztahovačná. :-)

   Ovšem myslím si, že tahle štvavá kampaň je určitě příčinou toho, že pro holky, jako jsi Ty, pak není představa dítěte nijak lákavá... Na těchto stránkách se totiž mateřství poslední dobou pokládá za něco nevkusného, nehezkého, obtěžujícího okolí...

   A ač se mi ty nápisy také nelíbí, tak mi věř Ty, že je to těm dětem úplně jedno!

   Smazat
  6. Nejsem vztahovačná. Jen si myslím, že ani Blondýna to nemusí myslet jako kampaň proti matkám a dětem, ale jen proti nevkusných a hloupým nápisům na tričkách.

   Představa dítěte pro mě nebyla nijak zvlášť lákavá ani před objevením Protivné Blondýny, Módního pekla a Okouna, takže si nemyslím, že by to byl výsledek všeovlivňujícího internetu ;)

   Dětem je to možná (teď) jedno, ale dost to vypovídá o vkusu rodičů - což znamená, že pravděpodobně vychovají další osobu bez vkusu. A když se jim to náhodou nepovede, tak dítě při pohledu na své dětské fotky nebude nadšené, že má na tričku stupidní nápis o tom, jak mu táta závidí máminy dudy.. Existuje spousta hezkých i vtipných triček/bryndáků s nápisy, tak proč podporovat pivní nekulturu?
   Pro mě by takové tričko byla známka toho, že s těmihle lidmi nebudu mít moc společného (protože to nekončí u nápisu na tričku, je to celé vnímání světa, smysl pro humor a hodnoty).

   NightFury

   Smazat
 36. Neznám Protivnou Blondýnu, takže za ni pochopitelně mluvit nemůžu. Ale nechápu její články jako útok proti dětem či mateřství. Mám sama dvě děti, a přiznám se, že se někdy přistihnu, že o nich mluvím ve "větším než malém množství", občas i oblažím svět citáty jejich výroků.... Ale ty mamyny se sluníčkovým výrazem ve tváři, tříletým dítětem u prsu stylem "Já jsem matka, kdo je víc!" fakt nemusím. A úplně nejhorší jsou ftipné mamyny, které mají také ftipné taťky ... a hele, náš mimýsek je taky hrozně ftipný ... a tak to všem ukážeme, a teď prosím aplaus!
  Blondýna tu tepe nešvary naší společnosti, a tohle dle mne je Nešvar s velkým N.
  Daniela Er

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Ty věci na obrázku - to není ani pěkný, ani vtipný a dítě v tom vypadá jako blbeček. Vždyť je tolik pěkného oblečení na miminka!

   Smazat
 37. A co na tohle rekne blondýna :)
  www.lomboo.cz

  OdpovědětSmazat