Luxusní obchod aneb Překupnice s předraženými hadry

Nevlastním, neprovozuji ani nezprostředkovávám prodej zboží pro žádný internetový obchod. Nejsem v podobném podniku ani spolumajitelkou, zprostředkovatelkou nebo tichou společnicí. Dokonce ani mezi mými přáteli, rodinnými příslušníky a asi ani mezi sousedy není nikdo, kdo by v oboru nákup a prodej zboží za účelem oškubání naivního zákazníka působil. To je jen upozornění pro začátek, až se do mě zas pustí dotčená překupnice, že se snažím poškodit její jméno, abych tak zlikvidovala konkurenci, která mi nedá spát a kazí mi kšefty.Tááák. A teď už se můžeme mrknout na Luxusní Obchod, o kterém mi často píšete. Překupnice a provozovatelka tohohle pofidérního eshopu působí na Facebooku, prodává i v bazaru na webu Omlazení nebo na Mimibazaru. Abych to nekomplikovala, projela jsem jen její facebookový shop a radím všem: Tady fakt nenakupujte.Celý tenhle prapodivný eshop je špatně. Prodejkyně se sice pokouší o jakýsi náznak obchodních podmínek, ale ty nemají s těmi, jaké platí ze zákona, absolutně nic společného. 

Česká obchodní inspekce by si smlsla už jen na tom, že nikde není uvedeno IČO, žádné jméno, žádný kontakt, jen "pište mi přes chat nebo do vzkazů". 

Za hodně kuriózní pokládám pasáž, která se věnuje reklamacím. Tahle vyčůraná překupnice s naprostým klidem tvrdí, že pokud chcete zboží reklamovat nebo vrátit, pošle vám kontakt na toho, od koho ho koupila, a vy si ho laskavě máte reklamovat sami. A pozor! Prý budete platit sami poštovné někam do horoucích pekel, takže vás to vyjde často dráž, než kolik jste za zboží zaplatili. Hmm. 

Něco takového je samozřejmě naprostý nesmysl. Za prvé každý soudný původní prodejce takového zákazníka pošle rovnou do háje, protože on má prostě smluvní vztah s Bezejmennou překupnicí. Se zákazníkem překupnice neměl nikdy nic společného, takže nemá důvod se nějakou reklamací někoho úplně cizího vůbec zabývat. 

Za druhé: Překupnice je prodejce, ať se jí to líbí nebo ne. Ona má zákonnou povinnost přijmout zboží zpět do 14 dnů bez udání důvodů a vrátit peníze, případně ona sama musí řešit reklamace. Tečka. Už tohle je důvod, proč bych v podobném eshopu nic nekoupila. 

Za třetí: Sama překupnice upozorňuje, že někdy se může stát, že zboží dodá později, než slibuje, protože zůstane viset na celnici. Ale prý se to stává opravdu málokdy. No, aspoň je jasné, že při přeprodávání zboží ze státu mimo EU ji celníci vyměřují clo jen výjimečně.

Za čtvrté: 

Tak teď konečně k tomu, co se tady vlastně dá koupit. Stručně řečeno: Šíleně předražené oblečení a padělky. 


Příklad první, šaty za 1 599 korun. Prodává je třeba Asos, a to za 42 dolarů, což je 879 korun. Asos si neúčtuje nic za poštovné a jde o anglickou firmu, takže nehrozí ani placení cla nebo DPH.  Na těchhle jedněch šatech si tedy prodejkyně přirazila přes sedm stovek. A její náklady? Tak do stovky za přeposlání balíčku. A další šaty z Asos.com. Překupnice za ně chce 1 699 korun, ve skutečnosti jsou za 40 dolarů, což je 828 korun. Osm stovek navíc jí zaplatíte jen za to, že vyplní na webu objednávku a pak s balíčkem doběhne na poštu. 

A Asos do třetice. Tyhle šaty se tam dají koupit v přepočtu za tisícovku. Zbytek už si asi každý dokáže spočítat sám. 
Chcete botičky? Tak tyhle je lepší objednat na eBay. Prodejkyně je nabízí za 1 699 korun, na eBay je má hned několik prodejců současně za cenu kolem 1 200 korun po přepočtu.  

A boty ještě jednou. Tyhle má překupnice za 1 399 korun. Běžně se ale dají najít na eBay za něco málo přes osm stovek. 

Tílka Miss Sixty (zaručeně originální) jsou v Luxusním Obchodě za devět stovek. Čínský eshop je prostřednictvím webu iOffer, který se padělky jen hemží,  nabízí za 34 dolarů (sedm stovek) i s poštovným. A pokud se koupí víc než jeden kus, dají se získat hodně, ale fakt hodně velké slevy! 
Luxusní Obchod si hodně oblíbil jednoho eBayového prodejce, jehož nabídku ve velkém přebírá. Jedná se samozřejmě zase o zboží z Asie a o prodejce, s nímž se dá domluvit na mimořádně velkých slevách při větším objemu nákupů. A u překupnice se dá jeho zboží poznat na první pohled -  původní prodejce přidává na každou fotku vodoznak se srdíčkem a jménem svého obchodu. Prodejkyně se ho pak více či méně úspěšně snaží zakrýt rozostřením. No, nedivím se jí. Taky bych nechtěla, aby každý věděl, že sako za tisícovku jsem koupila v Číně, kde se prodává maximálně za 450 korun i s poštovným. Tričko s Rihannou za 399 korun je původně tričko za čtyři libry padesát. To je 132 korun. 


Jestli se u předchozích kousků dalo pochybovat o jejich originalitě, u těch následujících můžu s klidem říct, že podle mě jde o padělky. A některé jsou hodně blbě udělané. 

Nejobyčejnější a nejlevnější trička a topy značky Dolce a Gabbana se prodávají za ceny od plus mínus deseti tisíc korun. Opravdu si myslíte, že Dolce a Gabbana z Luxusního Obchodu za osm stovek může být originál? Ne, není. Je to dvacetidolarové triko z Číny. Poštovné v ceně. 

Nejobyčejnější trička z řady Love Moschino od Moschina se neprodávají za míň než čtyři a půl tisíce. Jen Luxusní Obchod je umí sehnat za tak nízkou cenu, aby je mohl prodávat za sedm stovek. Že by to bylo třeba od prodejce z Hong Kongu, který je má za dvacku v dolarech i s poštovným? No, možná se u Moschina jen zbláznili a řekli si, že českým holkám pošlou pár balíků triček za babku, aby taky poznaly, co to je luxusní móda. 
 Kabelky Armani stojí u překupnice 3 399 korun. V černé barvě vyjde ještě o stovku dráž. To je o pár stovek víc, než za kolik je prodává oficiální shop Armani. Samozřejmě, že všechny barvy jsou tam za stejnou cenu. Kabelka od Luxusního Obchodu je padělek tak očividný, že by mě hanba fackovala, kdybych tohle měla prodávat. Jde o napodobeninu z Asie, která se běžně prodává za cenu pod 90 eur, to je asi 2 250 korun. Dost dobře nechápu, proč bych měla kvůli ušetřeným pár stovkám nosit tak děsný padělek. No schválně, mrkněte na to logo. Takhle vypadá u originálu: 


 Někdy si říkám, že je škoda, že nemám nervy a žaludek na to vydělávat podobným způsobem, jako překupnice z Luxusního Obchodu. Než by mě zavřeli nebo mi aspoň vysolili tučnou pokutu, vydělala bych pořádnej balík.

Jenže dokud budou čeští zákazníci podobné věci kupovat, nikdy tihle překupníci se svými prapodivnými eshopy nezmizí. Jediná rada zní: Než si něco objednám, vygůgluju si, jestli jen neplatím velké peníze za něco, co mi jinde prodají za polovinu. A jestli to není padělek.  A čtu obchodní podmínky. Pokud jsou tak zvláštní, jako u tohohle eshopu, poohlídnu se raději někde jinde. Tečka.

_____________________________________

Překlepy hlaste v komentářích, nemám sílu to ještě po sobě číst, před očima mi běhají čínské znaky.

68 komentářů:

 1. Pokud by tam někdo něco koupil, tak by musel být úplně na hlavu.. navíc na fejsbuku! To přímo z monitoru na každého řve, že to asi nebude zrovna oukej.
  A ta Armani kabelka je pěkně hnusná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, že někdo prodává na fb, ještě nutně neznamená, že to není OK. Také prodávám na fb a to proto, že tam je má cílová skupina zákazníků. A věřte, na facebooku jde prodávat legálně, a jde tam přímo zřídit e-shop. V tomto směru není důležité, KDE ten e-shop je, ale JAKÉ má obchodní podmínky.

   Smazat
 2. Překlepů je plno, ale to je vzhledem k hodině, a hlavně k rozhořčení z celý týhle habaďůry (zvláštní, jsem tak rozhořčená, že používám takováto odporná slova) pochopitelné. Taky překupnici "obdivuju" za její žaludek...asi používá rennie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím Rennie... Je to obecně prostě hnus... Nejvíc je mi líto v tohle asi mladých holek, které na značnu naletí a jsou bez kapesného a navíc se jim spousta lidí za zády směje, že mají padělek... Ach jo...

   Smazat
  2. Prý "Naprosto souhlasím Rennie" :D Tak Vy jste mě rozsekala :D Paní anonymní tím "rennie" myslela samozřejmě ty prášky na pálení žáhy, ne své jméno. :D

   Smazat
  3. tak ten byl hodně dobrej, "rennie" :D :D :D

   Smazat
 3. A smějí se vůbec používat fotky originálního prodejce pro obchody někoho jiného? Tuším, že ne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Záleží to na obchodu, pokud s nimi máš smlouvu, dohodu nebo cokoliv, tak ano.

   Smazat
 4. 1) nadsazené ceny - to pochopím. každý obchodník si nasadí marži, jakou chce, a záleží na zákaznících, jestli to akceptují a nakupují, nebo nakupují jinde. někdo třeba neumí anglicky, tak si netroufne objednat na eBay nebo iOffer. nebo si to ani neumí vyhledat. nebo nemá kartu na platby přes net. a tak prostě raději zaplatí více

  2) padělky - to už musí být každému jasné, že nepůjde o originály. ale nikdo to samozřejmě nikde neuvede. lidé si takové věci vozí za pár stovek z dovolené z Egypta a taky si nejspíš myslí, že jde o originály. nicméně, kdo chce kam...

  3) a tak zbývá samotné provozování obchodu, které není evidentně v pořádku. Ať již jde o zmíněné chybějící náležitosti e-shopu (IČ, nesmyslné obchodní podmínk), nebo o celkovou podstatu, kdy provozovatelka nejspíš nevlastní ŽL a z příjmů neodvádí daň.

  Sečteno podtrženo, bodem 1 nejspíš nic neporušuje, u bodu 2 nejspíš nikde neuvádí, že jde o originály, jen kopíruje popisky původních prodejců, takže to by asi taky bylo OK, nicméně bod 3 samotný by určitě na zavření obchodu stačil. každopádně chválím snahu o osvětu naivních čtenářek a čtenářů. ;)

  Proky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ja myslim ze prodavat napodobeniny i kdyz nereknes, ze je to original, je zakazane. Proc by se pak delaly mega zatahy na trznice? Tam taky musi byt kazdemu jasne, ze lujvuton v drevenem stanku asi neni origos....
   Jaggy

   Smazat
  2. Je to tak, prodávat padělky je trestné.

   Mad

   Smazat
  3. Jasně, máte samozřejmě pravdu, tohle mi při psaní nedošlo. Mea culpa. ;) Bral jsem to tak, že kdyby to bylo bráno jako padělek originálu, tak by to nemohl prodávat už ani původní prodejce.

   Proky

   Smazat
 5. super.. jenze kavky co nechteji slevu zadarmo se najdou vzdycky..

  OdpovědětSmazat
 6. Opat vyborny clanok, suhlasim s takmer vsetkym, az na ceny tych triciek (D&G napriklad) - sama zijem v Taliansku a obcas zajdem do outletov. Tricka z minulorocnych kolekcii D&G sa daju zohnat okolo 120-150 Eur, takze horeuvedeny odhad "od plus mínus deseti tisíc korun" je mimo.
  Ale inak suhlasim a dakujem za dalsie "pocteni" :)

  OdpovědětSmazat
 7. Díky, pro mě jsou články tohoto typu moc užitečné. Nejen proto, že si mám dávat pozor na cenu, ale třeba i proto, že se víc dozvím o padělcích, jak vypadají, že to vůbec padělky jsou. Protože někdo, kdo je módou sotva políbený (a to ještě přeháním) ani neví, že nějaké noname tričko nevydávající se za značkové je vlastně padělek a kopie onoho trička. Koupit si nevědomně fejk je asi ještě blbější než vědomně. No, každopádně to vyjde nastejno, fejky nebrat :)

  OdpovědětSmazat
 8. me trefil do oci jen tento preklep "Někdy si číkám,..."
  Jaggy

  OdpovědětSmazat
 9. Tak jsem se chtěla pokochat tou nehorázností na vlastní oči a ouha, Luxusní Obchod již veřejně nesdílí informace. Díky Bohu! Teda spíš: Díky, Blondýno :-)

  OdpovědětSmazat
 10. To je jasné, že niekto kšeftuje načierno. A ešte pekne drzo... S tými reklamáciami to je fakt neuverteľné...:-))

  OdpovědětSmazat
 11. Teda, já teda podobné ptákoviny (jako jsou kabelky s obřími logy módních značek) naštěstí nekupuju, ale blaahořečím každého, kdo na podobné nehoráznosti upozorňuje... A já si vždycky říkám kde se berou ty pipinky v bavorácích z jejichž výrazu tváře je naprosto zřejmé že ty nikdy pracovat nebudou... z čeho to financují? Když pominu zlaté oslíčky tak i toto je asi možnost - zamyslím se nad svým (asi naivním) názorem, že vydělávat se dá i prací... :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak já od 18i pracuji sama a velice ráda si na tyhle značkové věci našetřím a vážně mi nepříjde vhodné, aby nějaká holka oblečená z votocvohozu o mě říkala, že jsem pipina a zařazovala mě do skupiny zlakopek, protože ona na to nemá, pohrdá tím a má potřebu škatulkovat

   Smazat
  2. Právě ses tam zařadila sama. ;)

   Smazat
  3. Souhlasím se slečnou v komentáři nad Tomášem. Nechápu toto škatulkování, to umí dělat jen lidi, kteří si na to nikdy sami nedokážou vydělat a závidí těm "pipinkám", že na to holt mají. Závist je sviňa. Anonymko, cos sem dala ten příspěvek ;)

   Smazat
  4. Škatulkují jen lidé, kteří ví, že si na ty věci nikdy sami nenašetří, rodiče jim to nekoupí a na to, aby se staly ''pindulínou'' nemají vzhled a možná i žaludek, tak se budou otírat o každou slečnu, která tyto věci vlastní, bez ohledu na to, jakým způsobem je získala

   Smazat
  5. "... holka oblečená z votocvohozu" není škatulkování? Pipiny si taky škatulkuju a nezávidím jim. Žít jako ony bych nechtěla a na značkovou kabelku si vydělat dokážu, kupovat mi ji nikdo nemusí. Proč si slečny určitého věku a určitého IQ myslí, že snem každé je fůra peněz, fůra věcí s velkou značkou (já na to mám!) a drahé auto??

   Smazat
  6. a proč si holky z votocvohuzu a slečny ''já si na to můžu vydělat ale já to nechci'' mají potřebu dokazovat svojí nadřazenost, každá má ráda něco a každá šetří na něco jiného, někdo na cestování po světě, někdo na kabelku a někdo na komiksy, čím seš ty lepší, že tu někomu říkáš pipina?

   Smazat
  7. Koukám že jsem někomu šlápla na kuří oko:-).

   Smazat
  8. K textu z 9:08: Souhlasím s vámi, ale naučte se česky, když chcete česky psát:
   "blahořečím každému" nebo "blahoslavím každého". "Blahořečím každého" je nesmysl.
   Jinak - jako chlap: za holkou navlečenou do značkových hadrů bych se NIKDY ani neohlédl - takových se (podle míry "značkovosti") jenom štítím nebo je obcházím co největším obloukem.
   Pěkně a nápaditě se lze obléknout i v Tescu nebo u Veitnamce - a pokud si některá potřebuje dodávat sebevědomí oblečením od "světových značek", asi má psychický problém nebo je "za míň". Normálnímu chlapovi už proto nestojí za pozornost.

   Smazat
  9. na žádné kuří oko jsi nešlápla tolik si nefandi, věta že šetřím určitě dokazuje, že si udělám radost jen občas a nemusím mít všechno drahé a nepotřebuji si tím něco dokazovat, jen mít tu krásnou věc nic víc nic mín :))

   Smazat
  10. Anonymovi z 18:04: česky se naučte vy, "blahořečit někoho" je normální česká vazba. V církvi je to tak, že kdo byl blahořečen, stává se blahoslaveným.

   http://www.iencyklopedie.cz/blahoreceni/

   Smazat
  11. Proč teda reaguješ na komentáře o pipinkách a urážíš lidi, co nakupují na Votocvohoz, když se Tě to netýká?

   Ad 18:04 Firma šijící kvalitní oblečení nepotřebuje produkovat hadrová trička s velkým nápisem na prsou. Myslím, že pokud za značkou hledáš kvalitu, je v pořádku kupovat značkové produkty. Třeba i to oblečení.

   Smazat
  12. No jo, klasickej názor - pěkná holka za volantem dobrýho auta = zlatokopka, prostitutka, milenka. Že to auto může být služební, na leasing, nebo jednoduše koupený za vlastní peníze, to samozřejmě nepřipadá v úvahu. Žena, která je mladá, úspěšná v zaměstnání, finančne zajištěná a ještě k tomu (ŠOK!!!) skvěle vypadá, podle tohoto názoru asi neexistuje. Přesto jich ale znám jen ze svého okolí několik. Tohle škatulkování mi vadí.

   Smazat
  13. LOL at koment od normálního chlapa 31. května 2012 18:04. Pobavilo velmi.

   Přemýšlím, co by se stalo, kdyby se ten inteligent za nějakou ohlédl a až dodatečně zjistil, že má třeba značkový džíny? šel by si vypláchnout oči Savem - z Tesca? :D

   Jo, a to o nápaditém oblékání u vietnamců mě taky rozesmálo :-))) Pán ráčil již nekdy nakupovat sám, nebo se mu o oblečení komplet ještě stará maminka? :o))

   Hlavně si tady musí hrát na grammar nazi.. na víc asi nemá, ubožák...:-))

   Smazat
 12. Jasně, je to pravda...pokud bude poptávka, bude i prodej :) tohle nikdy neskončí, dokud někdo nezakročí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto jsem Blondýně vděčná za každý podobný článek - ač "se opakuje" a já beztak nejsem zákazník takových webů. Ale je potřeba opakovat, odhalovat, vypichovat, opakovat, opakovat, aby se konečně do rozkošně prázdných makoviček dostalo povědomí, že fejky vůůůbec nejsou kůl! Jinak šmelináře nic nezastaví.
   I když si nedělám iluze: když ne s lujvitónem, budou šmelit s něčím jiným.

   Smazat
 13. Boha jeho, "kvalita" zboží a služeb musí být přece každému jasná už z názvu - Luxusní obchod je přesně ten typ názvu, o který se všichni renomovaní prodejci rvou.
  Navíc - nakupovat něco přes facebook, který je určený pro zcela jiné účely?
  Pírek

  OdpovědětSmazat
 14. No koukala jsem, že už se k ní nedá na fb dostat :-D vždycky když napíšeš pak to zmizí, to je super:-Dno marže tam podle mě musí být jinak by nebyly žádný obchody:( ale toto co předvádí ona to snad ne. Pamatuju si jak si srovnávala ty 2 e-shopy tak ten druhý porušuje zákon hned dvakrát a furt je :( hrůza

  OdpovědětSmazat
 15. Zajímalo by mě, jestli vůbec platí daně a má aspoň živnostňák... pokud ne, pak si na ní finančák pěkně smlsne, celkem si to hlídají. Aspoň aukro už celkem sledují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. fb nikdo nesleduje, proto tam třeba Vanilka prodává už xlet, šílený množství padělků a překoupených věcí z číny

   Smazat
 16. Vanilka z minulého článku stále vesele prodává, pořád jí nikdo nenahlásil, luxury e-shop se přesunul na jinou stránku a vesele prodává ''louboutinky'' a navíc je ta tlustá Petra Keksy Vilasová, tak oprsklá, že říká o blondýně, věci tipu žárlivá holka, která nic nedokáže atd. takže články hezké ale se všemi údaji a print sc které máš bys je měla blondýno nahlásit, ony se ty obchody budou stejně objevovat ale aspoň ty největší ryby, jako je Vanilka,Luxury-eshop atd zmizí

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vy zase píšete o té holce, že je tlustá, jako kdyby to byla povahová vada. To snad s tím, že šidí zákazníky, nijak nesouvisí...

   Smazat
  2. tak proč ty lidi nenahlásíš ty, když za to tak bojuješ? :D

   Smazat
  3. presne.....kazdej taky akorat pise: NAHLASTE TO! :D kreteni :D a stejne ikdyz se to nahlasi, dokazat vse je moc tezke a vetsinou se to nepodari - zkusenost

   Smazat
 17. :) vážně zvažuju koupi asijského GB (myslím, že na ven se psem k džínám anebo na spaní - třeba mají XXL velikost :) ) je super :)

  OdpovědětSmazat
 18. Ja bych to na tvym miste, blondyno, normalne hlasila na financak s printscreenama. Pochybuju ze tyhle vychany prodejkyne maji zivnostak a odvadej z toho dane, nehlede na to ze jeste prodavaj padelky.

  OdpovědětSmazat
 19. Vzdyt ona s tím ani na tu poštu nemusí... Stačí v objednávce rovnou zadat poštu adresáta. Může doma jenom sedět na prdeli...

  Aukro sice sledují a úřad si od nich bere údaje.

  Ale na FB se to podle mě vůbec ale vůbec nesleduje.
  Narazila jsem na kvanta takovýchto skupin. A většina z nich byla tajná, uzavřená, na pozvání a nevím jaká ještě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ty holky to většinou nechávají poslat k sobě, kvůli fotkám a taky kvůli tomu, aby se nakupující nedostaly ke zdroji

   Smazat
 20. Ty peříčkové šaty John Zack se dají sehnat mnohem levněji, než za litr, Blondie. Stačí jen hledat. I na fb ;)

  OdpovědětSmazat
 21. Za ty přirážky bych ji nekritizovala, i člověk, který by měl legální obchod a přeprodával, by si musel přirazit tolik nebo i víc, aby se mu to vyplatilo (placení daní, nájem apod.). Ale tady moje zastání končí, Překupnice samozřejmě zaslouží nahlásit na finančák a na ČOIku, je jasné, že tohle je nelegální podnikání.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. překupnice daně a nájem obchodu neplatí ;-)

   Smazat
  2. přesně, tyhle šmelinářky, platí maximálně účet za internet.

   Smazat
 22. Tak co, rozjedeme opět flame o maržích?
  Prodávat padělky je hnus, připravovat zákazníky o jejich práva také, nemít podnikání právně v pořádku hnus a lehkomyslnost (když to někdo nahlásí, úřady se tím zabývat musí).
  Ale kecat do toho, jaké má obchodník marže? To je prostě ubohé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dejde o marže, Blondýna těm, které se to jinak nedozví, jen ukazuje, že se to dá pořídit za míň

   Smazat
  2. O legálním obchodě tady nemůže být řeč, tak jaképak marže. Daně a nájem neplatí.

   Smazat
  3. Marže a legálnost jsou dvě oddělené a zvlášť kritizované věci.
   Marže totiž nezávisí nutně od nákladů. Neuvažuje se stylem "nákupku mám tolik, další náklady tolik, tak si dám třeba tolik procent", ale stylem "kolik nejvíc si můžu říct, aby se to vhodným tempem prodávalo" a až pak "a když mám takové a takové náklady, vyplatí se to dělat?".
   Ostatně Blondýna tu už několikrát kritizovala marže i legálních obchodů. A vzhledem k tomu, že se furt hodně lidí nakupovat ze zahraničí bojí, tak i takoví (pokud by byli legální) překupníci mají smysl.

   Smazat
 23. Opět kopice sr*** v komentech, jdu pryč- vyzvracet se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že ten tvůj komentář je perla moudrosti.

   Smazat
  2. No jen aby si nepoblila luxusní dolčegabánu!

   Smazat
 24. Tak madam sice neplatí daně, což je na kriminál... nicméně ti cvoci, co jí na to skočej, by zasloužili svěrací kazajku.
  Zajímavý, že na internetu hledat dokážou, když si tu nabídku najdou - ale že by si tam našli rovnou třeba ten Asos, to ne... tož když jsou líný jak vši, tak ať solej :-)) Ergo kladívko, proč kupovat od překupníka, můžu-li se obrátit na přímýho dodavatele?

  OdpovědětSmazat
 25. Třeba ta Vanilka je trapka, co má blog plnej nafocenej hadrů z Číny, to je taaaak trapný:) .. Holky mrkněte na www.nettenestea.com ... vsadim se, že takováhle holka, by na sebe vživotě nic padělanýho nevzala, protože by se musela hambou propadnout ... já vim, je to trochu mimo:).. ale štvou mě i ty rádoby módní blogy holek, co maj tunu padělků .. vždyť je to sakra jak s kradenou hudbou .. když se mohl zavřít majitel megauploadu, proč to nejde s těmahle čínskejma "čorkama" a jejich překupnicema:))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hudba se nekrade, hudba se sdílí. Megaupload byl zavřený naprosto neoprávněně.

   Smazat
 26. Divím se, že ještě Čoika neobjevila tvůj blog Blondýno :) by měli usnadněnou práci :))

  OdpovědětSmazat
 27. trochu mimo téma, ale co si myslíte o skupinách na facebooku, kde se sdružují lidé, co chtějí prodat věci po sobě,které nevyužijí (nemluvím o padělcích, prostě vše od běžného oblečení až po potřeby do domácnosti) ? něco jako online bazary ... to je také trestné?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč by to bylo trestný?! Ani výdělek do určitý sumy se nedaní - tudíž prodáš-li jednou za rok starej stůl, dvoje džíny a jedny botky (ze svých nevyužitých zásob), můžeš klidně spát.
   Ten rozdíl je snad každýmu soudnýmu člověku jasnej.

   Smazat
  2. já právě působím v několika takových skupinách a v jedné jsem správce a dost lidí mi často říká, že je to trestné a že na to doplatím, tak proto jsem podala tento dotaz, protože se v zákonech moc nevyznám

   Smazat
  3. Pokud jde opravdu o bazarový prodej věcí, co se někomu doma nehodí a chce to prodat dál, tak to trestné fakt nebude, to by museli pozavírat všechny inzertní servery, kde někdo nabízí stůl po babičce :)

   Smazat
 28. TOHLE JE OPRAVDU NÁŘEZ, JSEM Z TOHODLE ČLOVĚKA V ŠOKU, CO SI DOVOLÍ. TAKOVÝ PRODEJ PLAGIÁTŮ JE NEVÍDANÝ! https://www.facebook.com/#!/weadorbrands

  OdpovědětSmazat
 29. tady jsou taky padelky na mimibazaru...juknete na logo:)

  http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52975445&tab=5
  takze pozor na to:)

  Lu:)

  OdpovědětSmazat
 30. podle me jste uplne blby - zaprvy - to posledni je pravdepodobne padelek, kvuli te cene lehce nad 3tis...ale fotky jsou originalu! armani jeans takovouhle radu normalne prodava .....a za druhy...vy chytraci, co tu doporucujete at to nekdo nahlasi na ČOIku, da printscreeny a dalsi kraviny....myslite, ze to v ČR nekoho zajima? ze si nekdo prodava na fb padelky? nez by ho podle nasich zakonu vypatrali, vsechno mu dokazali atd....to se jim naprosto nevyplati a buhvi jestli by neceho dosahli, jestli slecna ma opravdu zivnostak a aspon neco priznava.....by nedelali nic jinyho.......slecna je asi krava, to nepochybne, ptz reklamace a tyhle veci ze zakona resi ona a za tohle bych ji dala par facek ..... a blondyne ale taky..je akorat zakomplexovana a nasrana,kolik lidi timto zpusobem vydelava...pravdepodobne,ptz rozjela neco takovyho a nevyslo ji to,tak se nasrala a zalozila tohle :D a vy taky - cesi si dokazou jen stezovat, pomlouvat, nadavat a zavidet...kdyz si to takhle chtej delat, tak proc ne, je to na jejich triko, nikdo vas si tam neco kupovat nenuti a kdyz si tim vydelaj, pro stat lepsi nez kdyby byli na pracaku......

  OdpovědětSmazat