Bulvární ztráta soudnosti

Bulvár je třeba brát s hodně velkou rezervou. Jsou ale chvíle, kdy mě i přesto opravdu vytočí do nepříčetna. V posledních dnech se to povedlo Blesku i Aha! současně. Tyhle dva bulváry od sebe navzájem kopírují články ve velkém. Aby taky ne: redaktoři patří pod stejnou firmu a své literární skvosty páchají dokonce v jedné místnosti. Tedy News Roomu.

http://www.mediar.cz

Je mi jasné, že sedět osm hodin denně v podobné open-space ratejně, to už se nutně musí podepsat na duševním zdraví zaměstnanců.

Jinak než duševní zástavou nebo absolutní ztrátou soudnosti si totiž nedokážu vysvětlit následující fotogalerie, které internetové verze obou deníku v několika dnech po sobě vydaly.  Vlevo je screenshot z Blesku, vpravo z Aha!. Redakce investigativně vypátraly ve fotobance pár fotek celebrit v plavkách a splácaly skandální článek o tom, jak tihle lidé na plážích vypadají strašlivě. Prý by se neměli do plavek svlékat nejlépe nikdy. A jako příklad uvedly snímky Jacka Nicholsona (věk 75 let), Arnolda Schwarzeneggera (64 let), Donatelly Versace (56 let), Ivany Trump (63 let), Paula McCartneyho (69 let) nebo Evy Herzigové (39 let). 

Posledně jmenované modelce, které by postavu mohla závidět leckterá osmnáctka, v Blesku doporučují, aby si příště vzala místo plavek na koupání wonderbru. Asi aby mohli příště napsat, že modelka zešílela a chodí se koupat ve spodním prádle. 

Na ostatních Blesk a redaktorka Michaela Vraná nenechali nit suchou. Ivana Trump se prý do plavek svléká ráda, často  a z nepochopitelných důvodů. Možná by mohlo někomu v redakci dojít, že důvodem k svléknutí se do plavek může být třeba chuť zaplavat si.  

V Aha! se sice autor skrytý pod zkratkou cam s popiskami u fotek krotil, vyřádil se ale na textu článku. V něm se třeba tvrdí, citace: "Se slunečným počasím ztrácejí ostych i celebrity, který by se v zájmu lidstva raději neměly na plážích vůbec vyskytovat." 

Po tom, co redakce těmihle články předvedly, už jen čekám, kdy si přečtu, že lidé nad 40 let by se měli v zájmu lidstva pro jistotu rovnou střílet, aby nepohoršovali okolí nedokonalým tělem, semtam nějakou vráskou nebo nedejbože pleší!

A za sebe říkám jediné: Ani na jedné fotce nevidím nikoho, kdo by se měl stydět za své tělo. Právě naopak. Na to, kolik je zmiňovaným celebritám roků, vypadají dobře. Nikdo z nich na sobě nemá plavky jinde, než u vody. Nikdo nemá plavky nevkusné, úporně minimalistické nebo vyloženě nesedící. Pro mě teda rozhodně není nijak šokující, když vidím na pláži starší až staré dámy nebo pány v plavkách. Daleko horší je totiž pohled třeba na dvacetiletou holku, která má skoro metrák a obleče si na sebe jen tanga složená ze tří šňůrek. Nebo na přiopilého primitiva, který do sebe na pláži leje jedno pivo za druhým a obtěžuje všechny okolo opileckými řečmi. 

Doufám, že maminka a babičky redaktorky Michaely Vrané článek četly a omlátily jí ho o hlavu. A pak šly na pláž. A vzaly si s sebou plavky. 


56 komentářů:

 1. ten konec mě rozsekal, přesně takovýhle druh humoru miluji! :D
  a k bulváru se nevyjadřuji, je to snůška keců a číst to, akorát bych se narozčilovala..

  OdpovědětVymazat
 2. Nastesti nectu ani jeden z casopisu - ci novin :DDD ... Chtela bych videt ty redaktory v plavkach :DD

  OdpovědětVymazat
 3. Chtelo by to zde dat fotku sefredaktora Novotneho v plavkach :))

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezké. Patrně se mají dle zmíněných článků chodit koupat v overalu. Případně se rovnou někam zakopat...
  Nicméně musím říct, že když už čirou náhodou na nějaký web těchto plátků zabrousím, vždy mě dokáže uvést v úžas kreativita při popisování fotografií ve fotogalerii... :))

  OdpovědětVymazat
 5. Nad těmito články jsem se podivovala úplně stejně. To jako někdo, kdo už je starší, by si měl nechat zajít chuť na pobyt u vody? Nejvíc mě pobavila ta hláška, že Trump se svléká do plavek z nepochopitelných důvodů. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, pro redaktory Blesku a Aha! je těžké pochopit, že se někdo, kdo si chce zaplavat, oblékne plavky :-)

   Vymazat
 6. Nie každý novinár si môže dovoliť písať to, čo si mysli. Niektorí musia písať to, čo sa predáva a čo sa číta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musia? Ale nemusia, nikdo jim nůž na krk nepřikládá ;)

   Vymazat
 7. Děkuji za trefný článek. Děsí mne, že vkusupustý bulvár a zvlášť zmíněná periodika patří k nejkupovanějším v ČR - a je mi z toho smutno.
  I mé zaměstnání má co do činění s psaním rychle zveřejňovaných komerčních textů a mnohdy mi trhá srdce, co se na rozkaz vedení prostě "musí" napsat. Dokud určité téma prodává, je třeba z něj vytlačit poslední šťávu i za cenu rozdrcených prstů.
  Možná, kdyby se lidé chytli za nos a přestali to nějakým zázrakem kupovat...

  PS: Novotný je šéfredaktor Blesku? To jako vážně? Já myslel, že na takovou pozici je třeba odpovídající vzdělání a praxe v oboru?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vzdělání v oboru u nás není potřeba nikde a na nic :-)

   Vymazat
  2. Šéfredaktor Blesku je Pavel Šafr.

   Vymazat
  3. Novotný je Ve Spy.

   Vymazat
 8. Z těchto důvodů (lživost, štvavé kampaně na "celebrity") žádný bulvár nekupuju a upřímně řečeno vůbec nechápu, proč to někdo čte. Nejhorší byly ty články o Vendule Svobodové, trvalo to asi rok a co na ní naházeli špíny, no hnus.. Mě tím krmily kamarádky a navíc jsem v trafice viděla ty nadpisy a bylo mi zle..
  Myslím, že to trvale mění lidi a z nich se pak stávají taky takový štvavci, co na ostatních vidí jen chyby a netolerají nikomu nic - soudě dle mé tchýně- také čte Blesk a Aha a pochválit fakt neumí :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Já jen tak pro zajímavost čtu internetovou verzi Blesku (za tištěnou bych nedala ani halíř) a je to fakt síla. Spousta článků vycucaná z prstu, aby se jako o něčem napsalo, neuvěřitelný bláboly, věty nedávající smysl, strašný gramatický chyby - autoři (nemíním napsat slovo novináři) si tu splácaninu po sobě ani nepřečtou. Asi nemají na korektory nebo co. Bavím se tím, že je v komentářích na to všechno upozorňuju, ale oni jsou prostě naprosto hloupí a je jim to fuk.

  OdpovědětVymazat
 10. Mila Blondyna,
  perfektny clanok, naozaj s Tebou vo vsetkom do poslednej bodky suhlasim! Radost citat, dakujem za zazitok,
  blondyna E.

  OdpovědětVymazat
 11. Blesk = stoka. Lidé, čtoucí a věřící Blesku = krysy s lidskou tupostí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni tomu nevěří, ale chtějí věřit...

   Vymazat
 12. Bulvár nečtu a nikdy číst nebudu. Tento článek mě v tom utvrdil. Kdyby vzali každý týden nejlepší články z českých blogů a otiskli je, tak bych to kupovala pořád. Normální lidé, které nikdo do ničeho nenutí a píšou články z vlastního přesvědčení, nádhera to pak číst :)

  OdpovědětVymazat
 13. Viewehg trefně poznamenal, že když už vychází bulvár, měl by se jmenovat podle pravdy "Lžeme - a vy nám za to platíte".
  Bohužel - jde je poptávka, je i nabídka a bojím se, že v našich zemích je poptávka opravdu vysoká ...

  OdpovědětVymazat
 14. Já jsem pro jeden z těchto deníků dělala :-) nejlepší zaměstnavatel, zatím - výplata krásná, stravenky, pracovní doba více než příjemná. Každé zboží má svého kupce, jen si nadávejte, ale nakonec se mezi vámi stejně najde někdo, kdo obětuje tu pětku a třeba do vlaku si to koupí, to za prvé. Za druhé, jestli si myslíte, že v době ČTK a internetu jako nevysychajícího zdroje zpráv, si v těchto denících vůbec někdo dá tu práci nějaký článek vymyslet a sepsat, tak jste na velkém omylu. Jen se někdy podívejte do zdrojů, slovo internet se tam oběvuje až podezřele často.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak k vašemu bodu za prvé- ve vlaku bych se radši půl dne nudila, než si četla Blesk. No a potom je taky smutný, že někdo, kdo pracoval pro jakýkoliv deník, může napsat slovo "oběvuje" (btw přesně tomuto tématu- zdroj:Internet- se před asi 14 věnoval Fuxoft, nemáte to od něj?)

   Vymazat
  2. dělala jste pro něj , a nezklamala, přesně na takovéto duševní úrovni si zaměstnance bulvárního plátku představuji... No když si to ty tupci koupí né, tak vo co de, né. Ty voe vite jak platěj? Joojo, šlapkám prachy taky nesmrděj, ale svojí prací se většinou nechlubí, možná jste jen ještě nepřestala žít v omylu, že bulvární pisálek je "novinář". Psát na klávesnici umí každý šimpanz drahá. Nejste náhodou z Prahy?

   Vymazat
  3. Pochybuju, že by si tu někdo myslel, že si redaktoři bulvárních plátků dávají práci myslet originálně a něco opravdu tvořit. Přesně potvrzujete myšlenku článku...

   Vymazat
  4. ad Anonymní 1) za oběvuje se omlouvám všem :-) a nebojte se, v denících se najdou i smutnější věci.
   ad Anonymní 2)Hehe, nechte si ten pražský rasismus pro sebe, já jsem z Tábora. Kromě toho já přeci neschvaluji, že si ten blivajz lidé kupují, jen jsem napsala, že to stejně někdo dělá, jinak by těžko vycházely ještě Blesk pro ženy, Blesk Zdraví a co já vím Blesk recepty. Kromě toho jsem nikdy nenapsala, že jsem tam dělala novinářku, klidně jsem mohla být hajzlbába :-D
   ad Anonymní 3) někdo si to myslel, v článku se totiž pozastavuje nad tím, kdo si ty sloupky do Blesku a Aha vymýšlí.

   Vymazat
  5. ad Anonymní 2: Pozastavujete se nad něčí duševní úrovní a přitom v klidu napíšete "nejste náhodou z Prahy?" To je přinejmenším šovinistický hovadizmus, maloměšťácká zakomplexovanost. Bohužel, internetové diskuze jsou plné podobných omezených mozečků.

   Vymazat
 15. Je to smutné, ale kdyby nebyla poptávka, nebyla by nabídka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hovadská věta, kterou si každý podvraťák omlouvá svoji hanebnost a hluboký omyl. Právě nabídka vytváří poptávku.

   Vymazat
  2. Bylo dřív vejce nebo slepice? Vy to určitě budete vědět. :-)

   Vymazat
 16. Salome, mohu tě ubezpečit, že tohle nekoupím, kdybych nudou měla chcípnout. Jedné jediné koruny by mi bylo líto. Nehledě na to, že bych se hanbou propadla, tohle na veřejnosti číst. V soukromí bych se sice nepropadla, ale zase mě ty bláboly nezajímají, takže výsledek stejný ;).
  Maxizna

  OdpovědětVymazat
 17. Asi redaktory spaluje nějaký komplex

  OdpovědětVymazat
 18. Mojí babičce a dědovi je taky oběma kolem sedmdesátky a jsem přesvědčená, že zrovna proti tomuto článku by se ohradili a naopak by třeba Trumpovou pochválili, jak ve svém věku dobře vypadá. Nic naplat, ten Blesk si stejně koupí znovu a znovu, každé ráno, a budou se zájmem pročítat. To je právě to, dokud to někdo kupuje... :-( Já na ty plátky nemůžu ani kouknout, okamžitě mi spolehlivě zkazí náladu - jako i teď.
  Verunka

  OdpovědětVymazat
 19. Salome, děláš čest svému (byť bývalému) zaměstnavateli. Napsat "oběvuje" nedokáže hned tak někdo :-)) I proto se ten bulvár nedá číst.

  K tématu bych ještě dodala, že jsem sice zásadně proti diskriminaci osob pokročilého věku (páč to bych už byla na odstřel pomalu taky), nicméně bych toužebně očekávala i kapku soudnosti - taková Trumpka si jistě může dovolit koupit i plavky vcelku. Mimo jiné by jí poskytly i výhodu občasného nadechnutí, a nemusela by se dusit s úporně zataženým břichem.

  OdpovědětVymazat
 20. Jen pro info, vydavatel od nápadu ten news provozovat nakonec ustoupil.

  Petr

  OdpovědětVymazat
 21. Staří (nad 30 let)a nedokonalí jedinci by měli chodit k vodě v burce a ta by mohla odhalovat jen silikony, nebo dokonale vyžehlená místa, aby neznechucovali ty mladé dokonalé. To dá přeci rozum. Sundat si to pak mohou až ve skrytu pod hladinou, pokud se zrovna někdo nepotápí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc bych si přála, aby u nás už byl passé ten hloupý názor, že mladý a svěží vzhled je všechno a "staří" (třeba i jen 40letí) se mají někam schovat a ustoupit mladým. Myslela jsem si, že to je takový trend v celé Evropě, ale bavila jsem se tuhle s kamarádkou z Německa na to téma. Debata začala tím, že jsem jí vysvětlovala, že stejně jako hodně lidí tady taky já nerada uvádím svůj věk, abych si nepřipadala mezi mladšími diskriminovaná. A že asi kvůli mladšímu vzhledu si u nás nejmíň 90% starších žen barví vlasy. A že pokud jsou v televizi reklamy, kde vystupují starší osoby, pak hlavně na hygienické pomůcky apod. Zajímavé je, že v Německu se si lidi líp dokážou bránit vlezlým reklamám a myslet vlastní hlavou. Nebo možná už tu etapu "mládí vpřed, vy starší uhněte" překonali. Hezké taky je, jak redaktoři i v solidních novinách (konkrétně LN) jsou asi převážně mladí a od toho se odvíjí jejich úsudky. Například se něco stane 65leté paní a dočteme se "stařenka byla okradena". Kdyby té paní bylo přes 80, tak neřeknu... JarkaJar

   Vymazat
  2. Já často sleduji zahraniční zpravodajství na BBC a CNN, kde se to solidním padesátníky až šedesátníky s fešně prošedlými skráněmi jen hemží, ne jak u nás: zpravodajství plné MIPSů neschopných dát dohromady myšlenku a až na pár vyjímek tak nehorázně ošklivých na svůj mladý věk, až hanba. Schválně - co je lepší uslintaný mladý reportér z Novy, nebo kultivovaný Velíšek?

   Vymazat
 22. Jsem mladá, mám skoro metrák a nestydím se jít v létě koupat když vím že mám plavky s ohledem na postavu :)

  OdpovědětVymazat
 23. Jsem starší a mám přes metrák a strašně ráda plavu a dokonce jezdím na tobogánu. Pokud to pohoršuje takové titány mozku jako jsou redaktoři zmíněných plátků, asi si kvůli tomu mašli nehodím.

  OdpovědětVymazat
 24. Závěrem jsi to vystihla. Je to jedna velká bulvární banda. BYch chtěla vidět v plavkách je...

  OdpovědětVymazat
 25. Stejně jako sem dneska na kamoska.cz objevila, že holka nad 50kg je tlustý prase... :D též mě ty fotky nijak nepohoršují :)

  OdpovědětVymazat
 26. Tak oni o něčem musí psát :-) Většina bulvárních článků je o ničem a dost smyšlených a nadsazených. To snad ani nemá cenu řešit :-)

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 27. Toto je jedna z redaktorek Blesku. Měla jsem ji tu čest spatřit osobně na jedné párty, a považte, fotka nelže:

  http://www.galerieprolhanych.cz/michaela-remesova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je fakt ženská??

   Vymazat
  2. mluvila o sobě v ženském rodě, když jsem ji potkala :-)))

   Vymazat
  3. Umíte ji si představit v plavkách ????

   Vymazat
  4. No, viděli jste autora webu (galerieprolhanych)- je to Martin Michal (předpokládám manžel zpěvačky Vondráčkové). To mě to nasměrovalo k rychlé zpátečce.
   Jinak samozřejmě s článkem souhlasím. Ty komentáře jsou strašné. Představuji si svojí 80 letou babičku. Pro dobro světa bychom jí měli asi zastřelit nebo alepoň pouštět jen po tmě. Aby snad někoho neznechucovala svými vráskami, šedinami nebo povadlým tělem. Já bulvár nečtu a nad takovým článkem se max. pousměju. Prostě je to příliš ubohé, než abych se tím měla chuť zabývat.

   Vymazat
  5. Ano všimla jsem si Martina Michala, také mě to zarazilo, ale zvědavost mi nedala.
   Jestli bych si tu paní - údajnou :D - uměla představit v plavkách...mno...nejde o postavu jako takovou, ale o to, co člověk vyzařuje. A pokud někdo vyzařuje hnus, tak luxusní postava to nezachrání.
   A pokud je někdo sympaťák a milý člověk, tak úděsná postava to nezkazí. Tedy alespoň to tak vnímám...
   maxizna

   Vymazat
 28. Zásadně nečtu bulvár typu Blesk nebo Aha, protože bez ohledu na to, zda redaktoři sedí či nesedí v jedné místnosti, je to vše na jedno brdo - všichni kritizují a hledají senzace. Doteď jsem četla Blondýnu. Teď si ale říkám PROČ? Vždyť Blondýna taky jen kritizuje a vyhledává senzace. Kde mám záruku, že to JEJÍ je objektivní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč by to mělo být objektivní? Protivná blondýna je blog soukromé osoby, která si sem může psát co si zamane. Blog tohoto typu naopak nemůže být objektivní, srovnáváte jablka a hrušky.

   Vymazat
  2. A nevydělává si tím. Maxizna

   Vymazat
  3. Já osobně nesleduji poslední módní trendy, v životě bych si nekoupila kabelku za deset tisíc a taky nejsem blondýna (a teď to myslím doslova, nikoli přeneseně). Přesto díky za její blog, jelikož to není o drbech, pranýřování či vyhledávání senzací. Ona naopak pranýřuje zcela obecné porušování zcela elementárního vkusu a upozorňuje, na co si dát pozor. Většina jejích příspěvků je kritických, ale protože prostě ukazuje, co se NEMÁ. Ponožky v sandálech, bokovky na ženách byť s jedním špíčkem, džíska ke stejně barevným džínům, obléknout se na společenskou akci typu Vítání občánků do vytahaného trika, džín a tenisek ... Co na tom je senzacechtivého či nepřiměřeně kritického? Připadá vám to, jako zbytečné, protože tohle už každý ví? Tak se rozhlédněte kolem sebe, pokud se tedy zrovna nepohybujete pouze třeba v Praze v Pařížské (ale i tam se dají vidět "perly").

   Vymazat
 29. No, slušný člověk prostě Blesk, Aha a podobné časopisy nečte a jejich existenci nevnímá.
  A proto nemá ani starost, co píšou.

  OdpovědětVymazat
 30. No ono to není zdaleka jen o tloušťce. Já mám kupříkladu 50 kilo a do plavek mě nedostanete ani za milion, poněvadž vypadám jako uprchlík z léčebny pro anorektiky. Je to každého volba, buď na to kašle a plavky nosí jaké chce, nebo na to kašle méně a plavky volí adekvátní postavě a nebo na to dlabe úplně a do plavek se radši nehrne vůbec.
  BTW, připomene mi někdo, kdy byl bulvár soudný?

  OdpovědětVymazat
 31. super článek..konec byl nejlepší :-)

  OdpovědětVymazat
 32. Heh, Michaela Vraná je moje spolužačka. A víte kde? FF UK, obor bohemistika. Smutné, že...

  OdpovědětVymazat
 33. Aha ani Blesk nečtu a nechci... ale za to, co napsali, by si měli všichni svorně hromadně nafackovat. Arny třeba vypadá ve sých 64 lépe a vypracovaněji, než leckterý třicátník :) a za konec jedna s hvězdou :)

  OdpovědětVymazat