Umíme všechno! Úplně všechno!

V některých chvílích je dobré svěřit se odborníkům. Nemám teď na mysli ty samozřejmé případy, kdy potřebujeme lékaře, instalatéra, právníka nebo třeba topenáře.  Někdy prostě chceme (a sami si na to netroufneme)  úžasné fotky, velkou změnu vzhledu,  byt zařízený designérem. A právě proto jsou tady odborníci: fotografové, vizážisté, odborníci na omlazovací procedury, módní specialistky, které umí poradit, jaké barvy a střihy nám sluší, bytoví architekti.

Jenže když tohle všechno dělá jeden člověk současně, výsledek je poněkud... děsivý. A když k tomu ten samý, jeden jediný  člověk přidá ještě sestavování horoskopů a astrologii, pak už si jen říkám: tenhle podnikavec chce vydělávat a je mu jedno, na čem.

Jedním takovým podnikavce je Kateřina Schlosserová z Brna. Je to vysloveně renesanční osobnost. Je fotografkou, vizážistkou, módní expertkou, astroložkou, konzultantkou, imagemakerkou, specialistkou na cokoliv a interiérovou návrhářkou současně. A jak vypadají výsledky její práce?

Tak třeba tohle je dílo z oboru Umělecká fotografie.No, já v tom spíš vidím kýč, než umění. Takovouhle fotku udělá každé pětileté dítě kompaktem na požádání. Možná i průměrný šimpanz by tohle uměl cvaknout. Na té fotce není prostě nic. Holka se založenýma rukama kouká do objektivu. Jasně, sluší jí to, je namalovaná, učesaná. Jenže proč má, šmarjá, na sobě triko s nápisem a svetr, když je pak ta fotka vražená do šíleného rámečku? Proč je ta fotka tak přepálená, že pomalu nejsou ani vidět rysy tváře? Umět k fotce namontovat rádoby honosný rám a projet jí Photoshopem, ještě nikdy z žádného fotografa Jadrana Šetlíka neudělalo. 


Fotografka cpe do podobných rámů všechny své "umělecké" fotky. Modelka v teplákách na zemi olemovaná photoshopovým pseudorustikálním rámem. Tomu říkám pecka přímo mezi oči. 


Kromě přepálených fotek se autorka ve své umělecké tvorbě specializuje i na prapodivné a nepřirozené pózy.  Fotky jsou jako přes kopírák. V pozadí nějaký hadr, v popředí přesvícená tvář a postava v šatech, nebo obalená nějakým tím hadrem v tom horším případě. 

Podobné skvosty páchá autorka i s nevěstami. Následující fotka mi propálila sítnici. Tak nevím, jestli na další fotce je modelka s naprosto příšerně zvoleným odstínem make-upu, nebo jestli fotografka při práci na retuši současně vařila večeři, připálila jídlo a než vyvětrala kuchyň, zapomněla, že by měla k tomu světlému obličeji trochu dorovnat barvu pleti na krku, zádech a rameni. 

Autorka zřejmě pálí jídlo v hrnci často, protože fotky, které vypadají, jako by někdo narazil Sněhurčinu hlavu na tělo zlé královny, vyrábí často. 

Fotí ale i muže a páry. Marně přemýšlím, co jí provedl tenhle pán, že ho opticky tak zmrzačila. Nebo že by měl opravdu jednu ruku kratší? Frknout k elegánovi v obleku ženu, která právě přišla domů po půldenním venčení psa, taky asi není ideální. V tomhle případě snad měla autorka fotky použít ty své oblíbené hadry a přes modelku jeden přehodit. Míň nesourodý pár už snad není. 
A ještě jedna z mnoha oblastí fotografické práce vizážistky, imagemakerky, fotografky, módní poradkyně a bůhvíčehoještě v jednom.  Proměny. Proměny jsou velmi oblíbené v mnoha časopisech pro ženy, v televizních pořadech a taky u všeumělů. Stačí totiž málo. Vezme se jedna naprosto strašlivá fotka utahané, nenalíčené a špatně oblečené dámy s umaštěnými vlasy. Pak se dámě namaluje na hlavu hezký obličej, vlasy se trochu voživí nějakým tím trendy přelivem nejlépe v odstínu bordó, fialové nebo dozrzava, přes dámu se přehodí nějaký ten barevný hadr, nasvítí se nejsilnějším reflektorem, který v aťasu máme (zmizí tím sice rysy obličeje, ale taky vrásky, a to chceme, žejo) a celé tohle dílo se vyfotí. 

U žen na předchozích fotkách není proměna žádný problém - všechny jsou zajímavé a mají v sobě krásu. 

V každém případě jsou podobné proměny neskutečný vejvar. Nejlevnější proměna vyjde na 4 500 korun. Proměna za 9 900 korun trvá asi tak šest hodin. Tohle je výsledek. Následuje proměna za 16 290 korun. A pak mi něco vyprávějte o ekonomické krizi. 
Pokud nechcete proměnit, můžete se nechat jen vyfotit. Takový Holywood book za 19 800 korun obsahuje, cituji:  "6 stylů oblečení, 3- 4 svěží fotoportréty – většina v exteriéru – venku, 2-3 ateliérové foto, 500 snímků, 80 fotografií + CD, cestovní album, retuše 10 fotografií 13x18 cm, 10 fotografií A4, CD s retušovanými fotografiemi. Možno ČB foto.Každý další styl – oblečení + úpravy 1 500,- Kč." Konec citace. Ani snad nechci vědět, co je svěží fotoportrét. 

Když zrovna nejsou lidi, kteří by toužili po svěžích fotkách, proměnách nebo Holywod booku, můžete si u téhle fotografky (vizážistky, astroložky atd) objednat třeba magnetoterapii těla, omlazení pleti galvanickou žehličkou, astologické služby, sestavení horoskopu, nejrůznější konzultace (třeba soupis přípravků pro zdraví a krásu za 690 korun, hodinovou konzultaci Prevence nemocí oblasti, ve kterých si máme chránit své zdraví (690 korun) nebo stejně dlouhou konzultaci Jak se stát úspěšnou,  v čem můžete vyniknout (990 korun). 

Potřebujete nový účes? Návrhy účesu MONO složka za 2 700 korun. V ceně je toto: Absolvovat můžete i kurzy líčení. Nesmí na ně kosmetičky a vizážistky, protože poradkyně (fotografka, astroložka atd. v jednom) si prý chrání své know-how.  Mě spíš napadá, že by účast skutečné profesionálky mohla být provar, protože by se ukázalo, že kurz je třeba tak trochu k ničemu. 

Konzultaci si lze zaplatit i ohledně oblékání. Taková barevná typologie na celý život, soupis a vzorník vyjdou na 3 900 korun.


A pokud už jsme dostatečně krásní, zdraví, máme vyžehlenou pleť, zmagnetizované tělo, super fotky a v horoskopu nám vyjde, že zbohatneme, můžeme si u vizážistky (konzultantky, fotografky a odbornice na cokoliv) nechat třeba navrhnout interiér. 


Jedna místnost za 1 900 korun. Zvládne se to i mailem. Stačí poslat nákres, popsat představu a všeumělkyně vám pošle svůj návrh. 

A až budete v podobném interiéru hrůzou tlouct hlavou o zeď, pořiďte si nějaký dárek pro zdraví z eshopu, který provozuje fotgrafkavizážistkaporadkyněastroložka-konzultantkaimagemakerkaajánevímkdoještě Kateřina Schlosserová. 

Za sebe říkám: Takovou koncentraci nevkusu, amatérismu a velkohubých slibů perfektní práce a skvělých výsledků jsem už dlouho pohromadě neviděla. Je fajn, když někdo dokáže dělat několik věcí současně. Jenže  by to měl zvládat na nějaké úrovni. Ne sekat to, jak mu to zrovna přijde pod ruce...

A jestli vám tohle všechno ještě nebylo málo, mrkněte na weby, odkud jsou výše uvedené fotky. Myslím, že výčet webů téhle podnikatelky není úplný, ale aspoň pro ukázku: 

www.umelecke-fotografie.cz, www.vizaziste.cz, www.promeny.net, www.krasne-interiery.cz, www.zdravi-omlazeni.cz, www.dhea.cz, www.kardivar.cz

 atd....

Varování: Po otevření některých stránech řvou ptáci a zurčí potůčky. Nahlas a otravně. 

144 komentářů:

 1. Že ja nerobím kariéru! Normálne sedím v robote a zabíjam svoj talent!!!
  Mám foťák, grafické vzdelanie, aj trochu šikovné ruky - tie obzory čo mi tento článok otvoril!

  :D

  OdpovědětSmazat
 2. no ty interiery mne dostali ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "sexy" koupelna :-) Slovo "sexy" se musí narvat opravdu ke všemu

   Smazat
  2. Milé dámy,

   tady je přímo Kateřina Schlosserová, jen jsem Vám chtěla napsat, že většině žen se po mých proměnách zlepšil život k lepšímu, a většinu žen dělám zdarma, hodně jen za režie. Náklady jsou na jednu klientku 7 200,- Kč a nejčastěji ženy chodí na Proměnu na 6 390,- Kč, takže za na většině proměn vůbec nevydělávám, realizuji je zdarma a jsou pro mě finančně ztrátové. V podstatě pracuji za pochvalu. Spokojenost mých klientek je mou jedinou odměnou.


   A podle mě by měli kritizovat pouze lidé, kteří službu absolvovali, pokud kritizuji něčí službu a neabsolvoval jsem ji, pak je to pomluva. Většína emailů mých klientek začíná slovy: "Vaše proměny na internetu jsou největší a nekrásnější" a já dodávám a neretušované.

   Vytvořte větší proměny než já, pošlete mi ji na ukázku. Těším se na Vaše krásné proměny

   Interiéry nenavrhuji, udělala jsem si jen školu, navrhuji jen barvy, je to můj koníček. V důchodu se chci věnovat zámeckým interiérům, jen jsem si udělala školu do důchodu.

   A co se týče Astrologie, chodím současně do dvou Astrologických škol, k Ing. Evě Prokešové, vstávám ve 3 hod 50 minut ráno abych stihla v Praze výžuku v 9 hodin, pak chodím k p. Turnovskému a mám školu Ing. Stříbného. Vše co vydělám dám do dalšího vzdělávání. Denně pracuji a studuji do 2 hodin do rána....

   Toto je jen pár fakt na moji obhajobu. A co se týče Astrologie, to je ted moje priorita, velmi mě baví a opět ji studuji precizně,několik hodin denně již 10 let.

   Ano, poctiví worhkoholici kteří dělají za režie jaké já jsou vzácní, bez zisku. A pokud Vám vadí že tak intenzivně studuji, tak za svoji preciznost se omlouvám.... a asi je divné že chci léčit lidi, a že dělám velké slevy v dnešní době pracuji se ztrátou.... S poctivostí prý nejdál dojdeš...

   "Přej a bude Ti přáno" Doufám, že vstupem Neptuna do Ryb začnou být pomlouvači více duchovní. Já třeba píšu pochvaly i na úřady, když jsem spokojená, kdy Vy jste někomu napsali pochvalu?

   Přeji Vám hodně lásky a pokory.

   Vaše multifunkční žena Kateřina Schlosserová, www.zdravi-omlazeni.cz

   Smazat
  3. No jo, jen se pochvalte, milostivá, když Vás nikdo jinej nepochválí, že jo ...;-)

   Smazat
  4. no jo, to asi pracujete na špatným místě nebo máte fakt málo klientek, když máte tak vysokou režii :)))

   Smazat
  5. Paní Schlosserová, snad si nemyslíte že jsme tak hloupí, nikdo nedělá nic zadarmo, ani za to pěkné slovo. Jen se obhajujete že chcete tolik peněz za tak špatné proměny. Nevím zda máte alespoň trochu soudnosti, ale kdyby jste ji měla nikdy byste na internet nevyvěsila například ty interiéry. Vždyť to je opravdu hrozné. Co se týče fotek tak i já s fotoaparátem za 1000 udělám lepší fotky než vy. A to ze sebe nedělám žádnou Paní Fotografku. A že ze sebe děláte workoholika? To můžete ale když děláte věci špatně tak je raději nedělejte vůbec a udělejte si čas na sebe. protože touhle prací se jen ztrapňujete.

   Smazat
  6. My co skutečně hodně pracujeme víme že člověk musí spát min. 6 hodin, jinak nefunguje. Jinak je ponocování kontraproduktivní.
   Ti kdo říkaj opak to nevyzkoušeli, nebo jsou uplně mimo z různých filmů o veleúspěšných lidech.

   Zadarmo taky nikdo nic nedělá. Doplácet na službu můžou jen větší společnosti, které tím že mají jednu levněji, lépe prodají druhou. Uráží mě, když mi někdo chce prezentovat takovou fylozofii. Protože to jednoduše v nastaveném systému není možné.

   Návrh interiéru nehodnotím, protože je sám neumím.
   Mohu ale ohodnotit vizualizaci, protože je sám dělám.
   A ty prezentované bych raději strčil do šuplíku. Je to špatné i pro ty co nejsou zvyklí že vůbec nějakou vizualizaci dostanou.

   Dělat všechno na půl nikdy nebude fungovat.
   Soustřeďte se na jednu žáležitost.

   Smazat
 3. Tie interiery vyzerajú ako navrhované v The Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. taky mě to okamžitě napadlo :D .. to mám hotové do 3min (ani to ne možná)

   Smazat
  2. to ani nie je jednotka ale nejaka beta verzia:-D

   Smazat
  3. Taky mě to hned napadlo! :-D

   Smazat
  4. presne to mi napadlo pri pohľade na "návrhy" :-D

   Smazat
  5. ... akorat simsaci by z takovych "sexy" kobek pravdepodobne utekli :D

   Smazat
  6. Přesně! Co vy víte... třeba byla taky fanda Simíků :D

   Smazat
  7. Taky mě to hned napadlo :-D Ale i moji simíci bydlí v lepším teda :-D

   Smazat
  8. taky jsem si řekla že paní zřejmě ukradla dětem The Sims a řekla si já budu dělat designéra :-D

   Smazat
 4. Neni to 3d udelane ve free pluginu cu3er? Velmi profesionalni! :-)

  OdpovědětSmazat
 5. a proměna za 16 290 korun :D :D to fakt stojí za to !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No me jedine napadlo, ze ta ty penize ji snad nechaji i to obleceni, co jim doporucuji - ale ono to jsou beztak hadry z Quelle, takze zadna velka vyhra by to nebyla :-)

   Hana

   Smazat
 6. Všechni je tak neskutečně ošklivé, laciné, trapné, neprofesionální, že se divím, že ji někdo už nezavřel za podvod...ještě bych tomu zatleskala. To je vražda vkusu!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky si říkám, jestli to není trestné :-o

   Smazat
  2. bohuzial, musim len a len suhlasit! Gycove a neprofesionalne!

   Smazat
 7. Je mi stydno, že je z Brna! Teda to jsem se alespoň dozvěděla na jedné z uvedených stránek - asi se k ní půjdu mrknout, na ty krásný interiéry :/ :D

  OdpovědětSmazat
 8. Jedno slovo .. Kýč!
  Ale rozhodně mě to dost pobavilo :-)

  OdpovědětSmazat
 9. To mě fakt baví...jak do návrhů těch super interiérů ještě vrazila na zdi rámy se svýma super fotografiema :D
  Jednoduše je to celý nechutný!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Nějak nedokážu přijít na to, co z toho je nejpříšernější.. asi ty fotky. Takhle zprznit fotku je vážně umění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 11. Chachá, jestli mě někdy postihne nezaměstnanost, už vím co budu dělat :D Stačí pořídit pár počítačových programů na úpravu fotek, vybírání účesů a navrhování interiérů (jak je vidět, i freeware verze budou stačit) a začít vydělávat! Talentu netřeba, žádného zvláštního úsilí taky ne, ideální job :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. třeba jen silného žaludku, a s tím bych měl dost problém..

   Smazat
  2. Milá Táňo, vše dělám ručně, jak návrhy účesů tak další... do svého vzdělání jsem investovala přes 1 milión korun, máte-li ho na účtě, tak můžete také studovat jako já a dohonit mě. Těším se na Vaši konkurenci. Pošlete mi Vaše práce na katerina@vizaziste.cz Jestli budou lepší než moje, tak vás zvu na večeři do nejdražší restaurace v Brně.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 12. Jeden můj známý má základní pravidlo, když je něco univerzální je to na ho... a má pravdu. Ačkoli se s připitomnělou poťouchlostí přiznám, že jsem tuhle bilancovala jestli i ten můj blog není moc "širokospektrální"...

  OdpovědětSmazat
 13. Na lidské blbosti se bude vydělávat vždycky... Bohužel. Můžu si několikrát říkat, že každý člověk přeci musí poznat, že tohle je amatérismus ve své ryzí podobě (a nepotřebuje k tomuto rozpoznání žádné vzdělání), ale někomu se to asi vážně líbí. :-O
  eM.

  OdpovědětSmazat
 14. Návrhy interiérov ma dostali :D Toľký nevkus pohromade a ešte aj v blbom programe...

  OdpovědětSmazat
 15. Blondýno, ještě jsi zapomněla, že paní je taky psycholožka - Psychologie - osobní, partnerská, Výběr školy, povolání pro děti.
  Za pozornost stojí i stránka s referencemi: http://vizaziste.cz/reference.htm - Kateřina Schlosserová, je krásná a milá žena, neuvěřitelně pečlivá a zapálená pro svou práci. Po proměně, kterou na Vás vykoná, se cítíte doslova jako bohyně. Výsledek Vás ohromí natolik, že pocit extáze je slabý čaj. Vyzdvihne Vaši krásu a uvede ji k dokonalosti. Doporučuji Vám, pokud se odhodláte zvěčnit pro generace, svěřte se právě jí. Na barevnou typologii sázím 1:1000, že ji určí správně. Martina Vaicenbacherová, majitelka Welness centra 12.2.2010 - takže k paní radši nechoďte, pravděpodobnost, že vám správně určí typ, je velmi malá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, takže ještě prodává klientkám drogy...:D

   Smazat
  2. ... ci provadi vymitani mozku :D

   Smazat
  3. tak je vidět inteligence jejích klientek :-D

   Smazat
 16. Ve hre SIMS si zaridim lip svuj barak snu :DDDDD

  OdpovědětSmazat
 17. mne tam ešte chýba navrhovanie záhrad, zostavovanie osobných jedálničkov a tréningových plánov. Pani je ale absolútne "hustá". Moja babička vravievala "pamätaj, platí to úplne vo všetkom - na každú dieru sa vždy nájde záplata"
  Bola to múdra žena, to s definitívnou platnosťou potvrdili zákazníci tejto širokospektrálnej megaodborníčky

  OdpovědětSmazat
 18. Tak ty interiéry snad ani nemůže myslet vážně... Samozřejmě s využitím jejich krásných zarámovaných fotografiích :-D

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 19. Maximálně okouzlující je zcela typické "botox brow" ve 41 a 42 letech spojené s nabídkou na omlazení. Nebo se možná pletu a jedná se o prostý výraz "zapálení pro práci"...

  OdpovědětSmazat
 20. ty jo :) Vinova sexy koupelna :)))

  OdpovědětSmazat
 21. Panebože! Když vidím, čeho jsou někteří lidé schopni a postrádají naprosto jakoukoli sebekritiku...To byla po ránu darda:))

  OdpovědětSmazat
 22. Taku premenu zvladne aj sikovnejsia kamaratka.
  LucindaSK

  OdpovědětSmazat
 23. ale stejně si říkám, že kdo zaplatí 12.000, 16.000 (??!!!) za proměnu u této paní....musí být mentálně retardovaný.

  toto přece nemůže zdravě uvažující člověk udělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak že sme na tom v ČR špatně, když si můžem dovolit aji toto...a za ty prachy...

   Smazat
 24. vždycky jsem chtěla mít doma sexy koupelnu :D

  OdpovědětSmazat
 25. Úžasné! Mně teda ještě fascinuje novinka byznys fotografie a pózování s rukou na bradě.

  Koukala jsem, že paní teď prodává diamantové šperky a soudě dle ilustrací, nejsou to žádná vořezávátka, asi brzo vhodně doplní portréty.

  Interiéry jsou taky výborné, z akvamarínové koupelny se mi zhoupnul žaludeka, ale zaujal mě ceník:
  Realizace interiérů a fotodokumentace ZDARMA

  to když zaplatím ty dva tisíce, tak oni mi to zdarma celé provedou? Nebo realizace znamená, že mi tam přijdou vhodně šoupnout s nábytkem?

  Skoro mám chuť paní nabídnout předklad webovek do angličtiny - byla by škoda ponechat si takový klenot jen pro naši malou vlast...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byznys fotografii jsem se taky dost smála, ale nejhorší je snad v galerii "moje proměny", vychvaluje tam sama sebe, bože...

   Smazat
 26. Ty ceny me dorazily. Za ten amatersky nevkus, kdo to proboha zaplati? Vsechno je to smutne, ale ty navrhy interieru to dorazily. To uz ani vtipny neni :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky nechápu, předpokládám, že je v Brně plno mnohem lepších kadeřnictví, kde jí ostříhaj, poraděj a obarvěj za poloviční cenu. Žádnej mono-účes:D
   A tohle je u všeho, kdo takhle vyhazuje peníze, to dělá zbytečně.

   Smazat
 27. Tohle je tragedie... 20 let po revoluci by tu už podobní podnikavci neměli co dělat...

  OdpovědětSmazat
 28. :D né prosím né
  Proč si teď každý, kdo vezme do ruky foťák a stáhne si photoshop myslí, že je super fotograf??
  Nesnáším pózy typu držimsilímec (viz. 2. fotka z proměn) a nechápu rádoby sexy fotky těhotných ženských..brr

  a pokud jste trochu sadomasochisti, tak doporučuju prozkoumat toto: http://foto-sarus.com/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to má jako znamenat???!!!! Co máte proti mě, nebo mým fotografiím? Jak se vůbec opovažujete sem zadávat moji webovou adresu bez mého svolení?

   Smazat
  2. Trosku hystericka reakce :).

   Smazat
  3. Tak za tu reakci se omlouvám, ale nějak mě to prostě zděsilo, že zde někdo uvádí moje stránky, aniž by se mě zeptal. A ještě k tomu v tak hanlivém kontextu :(

   Smazat
  4. Na fotkách z tohoto linku nenacházím nic špatného, prostě klasické ateliérovky. Zaráží mě spíše reakce autorky...

   Smazat
  5. No a jak by bylo Vám, kdyby se někto takto vyjadřoval o vaší práci? :( Narazila jsem na toto náhodou, vůbec jsem to nečekala a tak mě to teda také zarazilo. Jinač děkuji za pochvalu. Š.

   Smazat
  6. Nemyslím si, že by bylo trestné dávat někde odkaz na web...

   Smazat
  7. svolení na odkázání na stránku... ježíšku, ty to vidíš...

   Smazat
  8. Fascinuje mě, když si někdo zřídí webovou stránku, kde dobrovolně publikuje svoje díla, a potom se rozčiluje, že mu na ní lezou lidi. Jaká to hrůza!
   Lenka M.

   Smazat
  9. Buďte ráda za reklamu:) Na webovky jsem koukla a krome par pro me usmevnejch poz (taky nemusim limeckovky a podpirani brad:) jsem na nich nic děsivýho neobjevila:) Tynka

   Smazat
  10. Opravdu obdivuji souhlas focených gravidních žen s publikováním fotek veřejně na webu.

   Smazat
  11. svolení k zadání webové adresy :-D

   myslela jsem, že více už se zesměšnit nelze, a ono ano.

   Smazat
  12. Viděla jsem daleko horší, ale i lepší fotky. Zajímavá je kategorie s ukázkami retuší. Můj subjektivní poznatek - na retušované fotky se mi velmi špatně kouká, bolí mě z nich oči a tou krásou to nebude. Dále pak úplně nechápu, zda má smysl fotit se v rádoby sexy poze, když na to nemám postavu (věk) a pak nechávat fotku retušovat a retušovat a nakonec zjistit, že na fotce je úplně jiná osoba, než jsem já sama.
   Aby příspěvěk nebyl vyložen špatně: opravdu se nenavážím do fotografky, chápu, že dělá to, co si lidé přejí, ale někdy je toho až příliš....

   Smazat
  13. Anonymní Šárce: jak už tady bylo řečeno, pokud máš na internetu stránky musíš prostě počítat s tím, že na ně někdo bude odkazovat.
   A proti Vaší osobě nic nemám. Jen se mi absolutně nelíbí vaše fotky. Nelíbí se mi ani nápad ani provedení.
   A fotografie těhotných je moje osobní zlo, takové fotky prostě neocením.

   Smazat
  14. Nevytvářejte sračky a lidi se nebudou o vaší práci vyjadřovat hanlivě. Je to velice jednoduché.

   Smazat
  15. Nevím, o jaké stránce je přesně řeč. Ale ty odkazy dole mě pobavily, už když jsem na ně klikla. Jen ty stránky samotné, jsou tak "vkusné", až mi natáhlo.

   Case:Přesně!

   Smazat
  16. Hm, kategorie retuš mě taky pobavila. Vymazat z tváře a z těla veškeré "nedostatky" jako jsou mateřská znaménka, vrásky ze smíchu a pod., které činí daného člověka originálním... No nevím. Starší paní vymazat veškeré vrásky z obličeje taky není úplně košer. Nějaké drobné vrásečky a jizvičky a kruhy pod očima, proč je nevymazat, že jo, ale vyretušovat typické rysy...

   Smazat
  17. Nevim jak paní, já na to mám školu a vždycky nás učili, že retušujeme vadu fotografie nikoli člověka. Člověka je nutno fotit tak aby vady nevznikaly. Já osobně bych byla velmi zklamaná vidět na fotce sebe a nebýt to já. Nebudu fotit nikoho v nelichotivých pózách jen proto abych pak retušovala špeky. Nehodlám paní fotografku nijak urážet, ale tohle vystavit na vlastním webu chce hodně odvahu. Jako ukázku retuše mohla použít štětinaté prase a vyretušovat jej. S pomocí portretprofesionak to zvládne i dítě.

   Smazat
  18. Toto, velmi pobavilo. V prvom rade slecno, ak nechcete aby vase fotky niekto komentoval, nedavajte ich na internet. Nikam. Maximalne doma do alba.

   V druhom, je maximalna drzost si za takto sprznene fotky pytat 1000-3000kč. Ak by ste mne urobila toto s mojou fotkou, budem pytat odskodne, nie este vam platit.

   S pozdravom,
   Silvia (retoucher)

   Smazat
 29. Je super že je paní podnikavá a nebojí se, ALE... kazí pověst všem těm řemeslům kterým se věnuje!!! A - navíc za draho - destruuje již tak dost příšerný vkus českého národa. Bohužel se stále najdou lidé kteří jí to "žerou", a to je nejhorší - jinak by už dávno s touto činností skončila pro nedostatek klientů. Mě osobně tato práce uráží.
  Katka

  OdpovědětSmazat
 30. http://www.promeny.net/wp-content/uploads/promena-divky-na-manazerku.jpg Dvacátnice před proměnou...manažerka padesátnice po proměně, wow:D

  OdpovědětSmazat
 31. Tomu říkám drzost na entou a ti lidé by si zasloužili nafackovat, jak jsou pitomí, že za tohle jsou schopní utrácet..bohatých debilů, co si neumí sami asi ani oříznout a trochu upravit fotku, je zdá se dost a dost.

  OdpovědětSmazat
 32. Paní je opravdu neskutečná! Kopíruje co se dá a ještě k tomu velmi tragické kvalitě.
  Vydávat použití "přepalu" za svůj objev, to je pecka. Stačí si vzpomenout na titulní stránky Reflexu, kde vycházely portréty známých osobností vyžehlené "přepálenou" expozicí, od velmi známého profesionálního fotografa, který si ovšem nedovolil vydávat tuto techniku za svůj vynález.
  Lichotit sama sobě, jak krásně a mladistvě vypadá ve 42 letech a s 84 kg váhy? Pouze potvrzení maxiega a též tvrzení mnoha vizážistů a kosmetiček. Žena, přestože jsou médii preferovány hubené trendy modelky, by měla po 30 roku života přibírat na váze cca 0,5kg ročně. Tento přírůstek váhy zajistí doplňování podkožního tuku a tím napínání kůže, což má za následek menší množství vrásek. Všeobecně žena s nadváhou má v porovnání se stejně starou a štíhlejší kolegyní méně vrásek (bez používání anti-age krémů!). Tipuji, že tato všeumělkyně neměří 196cm, takže si dovolím napsat, že vydávat vlastní nadváhu za ideál je prostě síla. Pokud všeumělkyně měří 167cm a méně, nahraďte prosím slovo "nadváhu" slovem "obezitu".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Atomová kočičko Lízo, váha je jen číslo, které neříká absolutně nic o tom, kolik z toho je ve svalech a kolik v tuku.

   Tím se nechci zastávat té paní, její případ to asi nebude, ale takové všeobecné odsouzení podle čísla na váze mě teda nadzvedává...

   Znám člověka, co má 35 kg nadváhu ve svalech. A slovo "obezita" opravdu není to, co lidi při pohledu na něj napadne.
   Kitsune

   Smazat
 33. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10249971631-ekonomika/211411058391017/

  Cas 2:33.
  Tahle dama organizuje i Kurz managerske vizaze.

  OdpovědětSmazat
 34. no proto nemaj žádný rysy v obličeji, protože je nejdřív omladí/vypálí galvanickou žehličkou:D...

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ta žehlička rovnou přepálí i fotky, joo

   Smazat
  2. musí to fotit nějakym nejlevnějším kompaktem, jinak nevim...protože i kdybych někomu svým fotákem blejskla půl metru před obličejem, i tak to nebude tak přepálený a rysy tam budou

   Smazat
  3. Spíš mizerné nasvětlení - halogen napálený rovnou do obličeje místo odrazné desky

   Smazat
 35. Nějak mě už ty poslední články nudí, Blondýno. Prostě jen samá kritika. A je jedno, jestli je oprávněná nebo neoprávněná. Poslední, co mě tady zaujalo a bylo pro mě i hodně přínosný, byl článek o velikosti podprsenek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to pro mě ne. Je dobře, že ukazuje, jak můžou být lidi hloupí, kde co najít, čeho se vyvarovat. Tak sem nechoď, ne? Když tě to nebaví.

   Smazat
  2. Tak sem třeba nechoď...
   Já nečtu blogy náctiletých holčiček nebo třeba myslivců, protože mi nic neříkají, ale rozhodně je neprosím, aby mi pro potěchu napsali článek o reakci kadmia s plutoniem.

   Smazat
  3. No vidíš a mě jsou třeba podprsenky ukradený a tohle mě baví. Každého baví něco jiného, takže stoprocentně spokojený nikdo nebude. Ale o to nejde...
   Blondýna nepíše na objednávku, je to její blog a kdyby chtěla psát každý den na stejné téma, je to její věc ne?

   Smazat
  4. a co byste asi tak chtěla mít na webu, který se jmenuje PROTIVNÁ blondýna?

   články o štěnátkách?

   trochu dedukce, watsone...

   Smazat
 36. Já hlavně nechápu ženy, které se hlásí do jejich zkrášlovacích programů, to nemají soudnost a neumí počítat, hledat na internetu?
  Upřímně si dokážu představit, že to jsou třicítky, co ještě němají chlapa a nutně potřebují nějakou fotku na seznamku, já bych se ale teda spíše lekla toho, že to je nějaká svěží psychopatka. :))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim. Přitom mi přijde, že některé vypadají lépe před proměnou než po...na přepálený fotky mám alergii, ty lidi snad musejí mít sluneční brejle když to dělaj.

   Smazat
 37. Hele, ty návrhy interiérů si vyrábí u své rodinky simíků, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ou yééés :-)))))

   Smazat
  2. Nene, tyhle jsou dělané na stránkách IKEA. Online. :P

   Smazat
 38. mně se nejvíc líbí byznys fotografie. Tolik pozitivního není vidu ani ve Strážné věži...

  OdpovědětSmazat
 39. mě dostává ten safari obývací pokoj.

  zkombinovat leoparda se zebrou, k tomu postavit do obýváku tři velké kameny (! wtf), přidat ten nejstrašnější konferenční stolek, jaký kdy byl vynalezen, a doladit lucerničkami na zdi...a můžete tam psychicky týrat jakéhokoli interiérového dyzajnéra - i ten nejhorší se z toho osype do tří minut.

  dokonce i ta psychedelická ložnice mi vadí míň, ta aspoň vypadá přímo jako dílo blázna, ne jako pokus o zařízení interiéru.

  OdpovědětSmazat
 40. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 41. Nevím jak vás, ale mě totálně odrovnala ohnivá seksi koupelna.
  Tak ti Mayové nekecali, konec světa se blíží a takhle to začíná...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně zas vytanula na mysli představa koupelny šíleného masového vraha...

   Smazat
  2. Mě napadlo, že bych si tam připadala jak Karkulka v břiše vlka...

   Smazat
  3. Hele, tak nejsem jediná zahalená černými myšlenkami na mrtvé tělo ve vaně!

   Smazat
 42. http://www.dhea.cz/?www.zdravi-omlazeni.cz,25

  ....z poukazu na partnerský horoskop se usmívá spokojená dvojice v objetí, Kate Middleton a princ Wiliamm :-) ) )

  nevíte někdo, zda je použití takovéto fotografie - k obchodním účelům - legální?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak toto uz je demencia totalna, pouzit na poukaz tuto fotku... Poslednu polhodinu pozeram na tie stranky s otvorenymi ustami, nechutnost najvacsieho kalibru.
   Dasa

   Smazat
 43. Tak to není poprvé, co slyším jméno této "renesanční" všeumělkyně paní Schlosserové, či jak se to píše. Tuším že to byla nějaká internetová diskuse a rozhodně nebyla lichotivá .... asi chápu proč.

  OdpovědětSmazat
 44. no to udělal táta terno:D

  OdpovědětSmazat
 45. Tak to je hustý :-))))

  OdpovědětSmazat
 46. Za dva tisíce už se člověk může nechat ostříhat u Střihorukého Edwarda v Brně :)

  Hopskulka

  OdpovědětSmazat
 47. Tohle je taky takova vseumelkyne: http://www.facebook.com/people/Sv%C4%9Btlana-Turkov%C3%A1/100000261680016 - puvodne asi maserka, k tomu se venuje bodypaintingu a umelecke fotografii... Viz fotogalerie po prihlaseni na FB.

  OdpovědětSmazat
 48. Tak to mě odrovnalo. Díky, Blondýno, že jsi upozornila na další shit ;) Nezlobte se, ale ty dámy na fotkách mi připomínají pornoherečky z německých "uměleckých erotických" filmů z osmdesátých let

  OdpovědětSmazat
 49. sexy koupelna :D no to je síla toto..

  OdpovědětSmazat
 50. Hráli jste někdo počítačovou hru The Sims? Ty návrhy interiérů mi ji hodně připomínají ;o)

  OdpovědětSmazat
 51. Toto je koniec. Nemôžem uveriť, že niekto za takéto exkrementy vôbec platí. :D Nádhera na nádheru. Inak, tie svetlé ksichty, to nemusí byť zlým výberom odtieňa make-upu, bude to skôr tým, že pani najodbornejšia "vizážistka" netuší, že niektoré produkty (buď samotné make-upy, alebo pudre, ale aj všetko možné ostatné) sú light-reflexive, takže keď k tej fotke pribije blesk, ten krásne vychytá všetky svetloodrážajúce pigmenty a voilá, biely ksicht je na svete. Profesionalita, čo vám poviem. :D
  Bibiana

  OdpovědětSmazat
 52. Ty KOKSO. Budu blejt, bože!

  OdpovědětSmazat
 53. fotím z radosti, fotenie je jedna z mojich lások, ale som čisto hobby amatér fotograf. učím sa stále fotiť a hľadám informácie ako sa zlepšiť. Keď vidím tomuto podobných pseudo profi fotografov je mi až do plaču. Nie preto, že samotný pseudo profi fotograf znetvoruje toto umenie, ale preto, že ľudia sú stále takí nevedomí a slepí a zaplatia za tieto služby!
  táto pani fotografka nemá poňatie o expozícii, kompozícii a je mi smutno, že degraduje fotografiu na takýto nevkus.
  a stále pribúdajú ďalší a ďalší "profesionáli"!

  OdpovědětSmazat
 54. doporučuju Toosie slovanského typu! http://www.umelecke-fotografie.cz/vizaziste-katerina.htm (úplně dole) Dustin Hoffman by prý záviděl... nejsem si tím jistá :-)

  OdpovědětSmazat
 55. http://www.vizaziste.cz/vizaziste-katerina.htm

  Hned ta první proměna, ta blonďatá hezká holčina proměněná v zrzavou "hrůzu".

  OdpovědětSmazat
 56. Právě jsem zemřela...jinak blondýno, podívat se na: "Šest ukázek z fotografování SVĚŽÍHO FOTOPORTRÉTU
  - vhodné pro hostesky, manažerky i ženy všech věkových kategorií" můžeš v sekci "Jak se fotí modelky"...bleju a velebím svoje fotky s useklejma hlavama a prstama přes objektiv. Veronika

  OdpovědětSmazat
 57. Asi taky budu fotgrafkavizážistkaporadkyněastroložka-konzultantkaimagemakerkaajánevímkdoještě.

  Dle všeho to může dělat každá z nás, a ještě za slušné peníze. A když nebudu mít náladu, tak dám foťák a šminky své dvouleté sestřence. Však on by to velký rozdíl oproti této odpor... pardon odbornici nebyl...

  OdpovědětSmazat
 58. Ty přepálené fotky jsou fakt děs, ty pseudorámy jakbysmet, o pánovi s amputovanou rukou netřeba mluvit.

  Nechápu ty "proměny", ta nejdražší je uplně nejhorší a interiéry netřeba komentovat.

  Ale jak je vidět, lidí bez vkusu je dost, kteří paní konzultantce ve všech oborech znalé rádi přenechají své peníze za blbou radu.

  OdpovědětSmazat
 59. Ta "zámecká" ložnice vypadá jak nějaký SM doupě :-D

  OdpovědětSmazat
 60. Chce se mi řvát hrůzou...

  OdpovědětSmazat
 61. Je vtipný, jak postupem článku graduje nasranost autorky tohoto článku! Ale je to samozřejmě super! :D můj styl kritismu.....hele ale zapomněla si asi na jedno, že tahle super žena nejspíš dokáže všechny návrhy interiéru dělat ve hře The Sims :D :D :D no nic...hodně zdaru...víc takových úlovků...čus

  OdpovědětSmazat
 62. Tak tohle mě vystrašilo ještě mnohem více než třeba článek o dlouhých nehtech na nohách ... A to už je co říct...

  OdpovědětSmazat
 63. Tři ukázky "SVĚŽÍHO FOTOPORTRÉTU" - dáma 45 let
  &
  Dalších pět ukázek z fotografování SVĚŽÍHO FOTOPORTRÉTU - dáma 38 let
  pochopila jsme, co to je SVĚŽÍ FOTOPORTRÉT - zena mezi cca 38-50 s koukajici podprsenkou. desive....
  http://www.umelecke-fotografie.cz/modelky.htm

  OdpovědětSmazat
 64. No to je vazne hnus, s niektorymi nazormi v tvojich clankoch nesuhlasim, ale toto vazne trafila.. Stranka krasne-interiery.cz mi dviha zaludok. Preco sa pekne zeny nechaju balamutit takouto pseudo-umelkynou? A ako si vobec niekto, kto videl tie stranky, moze u nej objednat svadobne foto?? Zastavuje sa mi rozum.

  Dasa

  OdpovědětSmazat
 65. Škoda že sa pani vizážistka nevenuje len tomu čo ovláda, tie premeny nie sú zlé.

  OdpovědětSmazat
 66. Ráda fotím, umím retushovat fotky, jsem v tom docela dobrá. Taky na pár programech navrhuju interiéry i exteriéry a taky mi to docela jde. Jestli tahle ženská může se svými schopnostmi něco vydělat, tímhle způsobem bych teda vydělávala miliony...

  OdpovědětSmazat
 67. A spousta z vás tady zmiňuje the sims.. Tyhle fotky dělala paní designerka dokonce online na stránkách IKEA. Nějak jsem se tam omylem proklikala. Vybrala si místnost a naházela tam hotové věcičky z IKEI, řekla bych. Nebo vzala program IKEA home planner????

  OdpovědětSmazat
 68. Milá Blondýno,
  od srdce zasmála a tleskám Vám za trefný článek

  OdpovědětSmazat
 69. Děkuju za tenhle článek. Asi dva měsíce zpátky jsem na její stránky koukala jak vejr půlku večera a říkala si, že se asi lidstvo definitivně pomátlo.

  OdpovědětSmazat
 70. Ty rádoby umělecké fotky jsou otřesné a ty proměny to je akorát tahání peněz z blbých lidi. Na něčem se ale vydělávat musí =)

  OdpovědětSmazat
 71. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komentáře se na tomto blogu mažou jen velmi výjimečně. Ty vaše zmizely, protože nešlo o nic jiného, než o reklamu na vaše stránky. Pokud chcete reagovat na nějaký příspěvek, samozřejmě můžete. K propagaci svých stránek nebo nabídek své firmy ale využijte jiné způsoby reklamy. Pb

   Smazat
 72. Fakta vážené dámy. Jsou zde jen Vaše emoce, a 90% je zde anonymů, už i to o něčem svědčí. Mé klientky jsou vždy spokojené, zde není ani jedna kritika mé klientky a jezdí ke mě i klientky ze zahraničí, Za kvalitou svého líčení a proměn si stojím a za 24 let jsem měla jen 2 reklamace - jedné klientce se zdálo, že je příliš krásná, nebyla na to zvyklá a pak jsem jedné blonďaté nevěstě nedala černé linky, aby nevypadala tvrdě, ale modrošedé.
  Fotky tady Vámi prezentované jsou buď mé studentské práce po škole Bytový dekoratér, návrhy interiérů vůbec neprovozuji, nebo fotky, které jsem dělala klientkám před 15 lety zdarma. Když klientka nemá peníze, tak ji vyfotím zdarma. Vyfotila jsem takto už stovky žen narychlo, a přiznávám, že tyto fotky zdarma nejsou umělecké, není to foto v ateliéru. Podívejte se laskavě na mé nové práce za poslední roky, Nesmím sem dávat prokliky na mé stránky, aby to nebyla reklama, ale mé stránky najde i dítě z MŠ..A doufám, že to zvládnete i Vy anonymové i anonymní blogerka Protivná blondýna, která nemá tu soudnost a maže obhajobu kritizovaných Minule smazala moji obhajobu. To pak není kritika, ale pomluva.
  A proč je zde tolik anonymů a ani jedna kritika mé klientky?
  Parafrázuji Mozartovu větu: "Mí pražané mi rozumějí." "Mé klientky mi rozumějí." A já pracuji pro své klientky do "roztrhání" těla a těší mě jejich velká spokojenost, je to má největší odměna. A díky bonboniérám od spokojených klientek už mám 100 kilogramů. Naštěstí mi poslední dobou nosí květiny v květináčích, orchideje apod. Jsem svým klientkám vděčná za jejich přízeň a jsem vděčná za vše, co jsem dostala do vínku, všechny mé talenty. A co se týče astrologie, mám na měsíc předem obsazeno a je krásné být každý den pochválená za svoji práci. Přeji to i Vám, abyste to jednou zažily.
  Jak se říká "Přej a bude Ti přáno." Přeji Vám více pokory a úcty k práci druhých lidí a hodně harmonie. Já třeba píši pochvaly, když jsem s někým a jeho prací spokojená. Píši pochvaly úřednicím na úřadech, napsala jsem pochvalu vizážistce od Diora, která mě krásně nalíčila. Uvažuji, že vytvořím Kurz lichocení. Ocenění a pochvaly léčí a zvyšují ženám i mužům sebevědomí. Umíte vůbec chválit? Nebo napište co umíte Vy? V čem jste Vy špičky v oboru? A až pak, až ukážete mistrovství ve své profesi, tak pak teprve možná můžete někoho kritizovat. Těším se na Vaše ukázky Vašich prací a Vašeho mistrovství.
  Kateřina Schlosserová, originál, žádný anonym,
  vizážistka s 24.letou praxí
  fotografka 16 letou praxí
  astroložka s 15 letou praxí a studiem u 7 našich předních astrologů. V astrologii mám vystudovaných 5 ročníků astrologie, jako lékař.
  16 let jsem neměla dovolenou, jen jsem studovala, a nyní se mé usilovné studium proměňuje ve skvělý komplex služeb pro mé klientky s úžasnými výsledky.... Neustále rostu a vzdělávám se a budu v tom pokračovat ať se Vám to líbí či ne. Hlavní je, že se mé práce líbí mým klientkám, ze kterých se stávají mé přítelkyně.
  Přeji Vám hodně harmonie a tolerance,
  A věřím, že pravda, kvalitní práce a láska zvítězí nad lží a pomluvami.

  OdpovědětSmazat