Sluníčkoví lidičkové a tleskající zrůdy

Krásňoučký sluníčkový dník všem milým lidičkám!

Tak tohle je první a poslední sluníčkový text, který tady bude kdy k přečtení. Jestli totiž něco opravdu hodně nesnáším, je to právě tenhle druh sluníčkovosti. Tímhle postižením trpí poměrně hodně lidí. Většinou ženy.

Poznat se dají na první dobrou. Jsou neustále v jakési pseudoeuforické náladě, která se vyznačuje křečovitým úsměvem, oslovování lidí  "lidičky" a slovníkem děsivějším, než mají učitelky z mateřské školičky těsně před důchodem. Zdrobněliny jsou základem jejich slovníku. Bohužel je používají nejen při ňuňání nad kojenci v kočárku, ale hlavně v normální komunikaci s normálními dospělými lidmi.

Sluníčkoví lidičkové ví, co se patří, a tak sotva usednou k počítači, začnou všem ostatním lidičkám přát krásný dník, páteček nebo víkendík. I když je počasíčko, že by psíčka nevyhnal, nenechají si zkazit náladičku nějakým tím mráčkem na nebíčku. Dají si kafíčko (myslím, že s rumíčkem), džusík nebo pivíčko  a zamořují svět podobnými kecy:Správný sluníčkový človíček se často vyjadřuje jako úplný trotl. Pokud se zapojí do jakékoliv komunikace na internetu, často trpí vadou zraku, která je specifická tím, že nerozlišuje malá a velká písmena a nevidí ani rozsvícenou kontrolku u capslocku. V pozdějších stádiích nemoci se objevuje i neschopnost vidět některé samohlásky a nastává tedy jejich časté opakování. Nááááádhera!Někteří sluníčkoví lidičkové mívají problém se slovní zásobou. Naštěstí existují prozíraví tvůrci smajlíků, a tak jim vymysleli dostatečný počet různých vesměs žlutých a často nějak se pohybujících zrůd, které nahrazují buď celá slova nebo alespoň pomáhají vyjádřit emoce. 
Dvojice žlutých zrůdiček ve svatebním nahrazuje slovo manžel. Obludka s culíčky je výraz pro dceru. 

Tleskající žluté zrůdy (tleskánky) pomáhají sluníčkovým lidičkám vyjadřovat obdiv a nadšení. 
Pro zjednodušení komunikace sluníčkoví lidičkové často používají různá záhadná kódová označení. Po pečlivém dešifrování se mi podařilo rozluštit, že třeba óóóbrňamka znamená jakékoliv jídlo, které bylo příslušníky rodiny požito bez důraznějších protestů. Po óóóbrňamce někdy nastává tuleníčko s manžou, posléze těhulkování, zrození mimíska a jeho následná výchova k dostatečné sluníčkovatosti.  


Sluníčkový človíček nikdy, ale vážně nikdy nevyjadřuje negativní názor. Drží se striktně pravidel "Pochval, co můžeš" a "Když nemůžeš chválit, raději mlč!". Vliv tohohle postoje na stále se zhoršující vkus a úroveň národa je jednoznačný.  Tvořilku sebevětšího kýče stádo sluníčkových ovcí intenzivně ujišťuje, že její tvorba je supr, úža a bájo. Další sluníčkové ovce pak nabudou dojmu, že jde o skutečné umění - a kýč se šíří rychleji než chřipková epidemie. 

Jakoukoliv nedostatečně nadšenou  poznámkuk čemukoliv sluníčkový gang okamžitě rozmašíruje ohranými klišé: "Kritizuje, protože závidí" případně "Napřed ukaž, co umíš, pak hodnoť druhé." 

Sluníčkoví lidičkové rádi šíří moudra. Milují citáty a pokud spáchají nějaký rozsáhlejší písemný projev, jde často o splácaninu prapodivných plků a klišé, ve které se vyzná nejspíš jen autor sám. Autoři sluníčkových textíků sice často neovládají ani vyjmenovaná slova, základy skloňování a interpunkci, ale to jim jejich sluníčkoví čtenáři rádi odpustí. Nakonec, tolerance je jejich druhé jméno, tak proč řešit, že se nepíše kdyš, vzláštní, verlyba, denník nebo vyjímka, že se osobní zájmena píšou s velkým písmenem jen v dopisech, kde chceme vyjádřit mimořádnou úctu, a že z vyjádření jako "dcery panenka" nebo "manželovo šéf" některým z nás slézají nehty hrůzou. Pro Tebe, čtenáře sluníčkového textu, je v dnešní uspěchané době stejně důležitější obsah než forma, žejo.

Jenom doufám, že tahleta příšerná móda, která z nepochopitelných důvodů nutí dospělé lidi vyjadřovat se hloupěji než princezničky z poslední předškolní třídy, brzy skončí. Afektovaně proklamovaná pozitivnost totiž opravdu není nic, co by stálo za obdiv nebo nápodobu.  

270 komentářů:

 1. Zvláštní, že Pavlína H.(Fuell) má coby avatara obal desky Iron Maiden. To mi k tý sluníčkovosti moc nesedí. Třeba se uvnitř, pod těmi smajlíky, skrývá dobré jádro...
  Jinak z té gramatiky se mi kolikrát chce taky brečet. "Manželovo šéf" je hrůza hrůz.
  bubun

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drobnost na okraj, "manželovo šéf" je jihozápadočeský interdialekt. Což samozřejmě neznamená, že se to musí všem líbit.

   Vymazat
  2. Manželovo šéf ( tátovo narozeniny, Karlovo strýc ...), není hrůza hrůz. Takhle se prostě mluví v Plzeňském kraji. Lidé to berou jako naprosto normální tvar, ale chápu, že někomu, kdo to slyšel poprvé to může trhat uši.

   Vymazat
  3. Jsem Plzeňan a ráda mluvím po našem. Děláme si z toho srandu, protože víme, že jsme paka. ALe proboha všichni tu umíme psát! Osnovy nám nikdo neupravil.

   Vymazat
  4. Tez jsem z Plzne a "manzelovo sef" je fakt u nas naprosto bezny, i po nekolika letech v Praze jsem se toho nedokazala zbavit :) ale jsem si toho vedoma a v oficialnich textech to nepouzivam. neberu to zase jako takovou tragedii, proste dialekt, stejne jako "su", "chcu" atd.

   Vymazat
  5. ale "dcery panenka" je zrůdnost nad zrůdnost! To ti lidi ani nedodělali základku? Neshodný přívlastek jim nic neříká?

   Vymazat
  6. Tož já su z Hané, ale nésu blbá, abech psala nářečim. Bochte, kocóry a móku si nechám do rozhovoru se strécem nebo s tetó.

   Vymazat
  7. mně to nevadí, pokud tak někdo mluví, naopak se mi spousta nářečí líbí, vadí mi, když nerespektují psaný projev, a tam by "manželovo šéf" podle mne být nemělo.

   Vymazat
  8. Jsem taky ze západních Čech, a dlouho mi ani nepřišlo, že by na "manželovo šéfovi" bylo něco divného :o) Pravda, v knihách se tak nepíše, ale co už... Na naši jazykovou podivnost mě upozornili až Pražáce - "Heléé, a ty jako neskloňujéééééééš?"

   Vymazat
  9. Přesně jako když jedeme k rodině přítele do Jižních Čech a tam je normální říkat "To byl Franta Juřiců (Kafků, Janků,...dosaďte si co jen je libo)" a u nás se to třeba nepoužívá. Když jsem se to taky naučila, koukali na mě lidi z okolí, jako že neumím česky:)

   Vymazat
  10. A co teprve ostravské "panenka od dcery"? To mi přijde snad ještě divnější...

   Vymazat
  11. A to v západních Čechách nejsou základní školy s povinnou výukou českého jazyka?

   Vymazat
  12. to Anonymní: Správně to je "dceřina panenka" :-D, lidi notak :D

   Vymazat
  13. Mia, u nás se taky používá na konci příjmení ů místo různé koncovky pro ženy a muže. A to jsem z Vysočiny :)

   Vymazat
  14. Ja jsem z jiznich Cech a taky rikame "manzelovo sef" a nejak mi to neprislo zvlastni.

   Vymazat
  15. Tady někdo nepochopil, že si ty ženské nepíšou úřední dopisy, ale prostě plejou do kláves to, co jim letí hlavou. To, že se to neučily ve škole nehraje roli. Je to zkrátka jiný druh komunikace, než na jaký jste zvyklí a dokonce to ani neznamená, že ty ženské jinak psát neumějí. Nejste-li schopni tohoto prostého pochopení, naučte se ignorovat.

   Emer

   Vymazat
  16. Jenže stále je to psaný projev... jo, uznávám, jsem v tomto ohledu konzervativní. Jiný druh komunikace, to jo, souhlasím.
   Bubun

   Vymazat
  17. Lidi trocha tolerance a nadhledu by Vám neuškodila :-)

   Vymazat
 2. Potkala jsem podobně stiženého muže. Nabízel mi sexíček bez gumičky, chtěl si trošku zašpásovat, jelikož nic byla ještě mladá. Odpálkovala jsem ho slovy "kolínka k sobě".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sexíček bez gumičky. Jdu si vykopat jámu a zahrabat se hodně hluboko!!! Dobře jsi ho odpálkovala! :D

   Vymazat
  2. Třeba tě chtěl připravit na to, že ho má malého.

   Vymazat
  3. No jo, chtěl sexíček s rozpuštěnými vlásky. Za „kolínka k sobě“ smekám.

   Vymazat
  4. Nebyl to úchyl? Takto normální muž ani nemluví ani nepíše.

   Vymazat
  5. Taktéž smekám za "kolínka k sobě", sama bohužel nevládnu podobnou duchapřítomností,ale taková nabídka by mě zřejmě dost vyděsila.Jakožto starý negativista dostávám osypky při "sluníčkaření".

   Vymazat
 3. My jsme meli na stredni jednu spoluzacku, ktera takhle mluvila. Vsichni pro ni byli "lidickove" a byla cela takova free, cool a tak. Uz v tech asi 12 letech mi to prislo strasne trapny, ale ujistovala jsem se tim, ze z toho vyroste. Ostatni spoluzaci mi rikali, ze jsem moc negativni clovek, ze tohle kritizuju. Kdyz ted ale po vic nez deseti letech vidim, co pise na Facebooku, bojim se, co to s ni udela, az bude mit deti.

  Jinak mimibazarovskou demenci snad ani nebudu komentovat. Z tech smajliku se mi dela nevolno a predstavuju si ten dementni vyraz ve tvari bydlenky, ktera nadsene placa rukama, kdyz ji decko udela prvni bobek do nocniku (presne tak, jak se tvari ten tleskajici smajlik).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. výraz krááááááááááááááááááááááááááááása je termín, vyjadřující naprosté vzduchoprázdno v hlavě. Co taky čekat od našeho "oduševnělého" národa, plného tupohlavů čtoucích maximálně drb magazíny, nebo stránku facebooku. Smajlíci jsou jako mor, taky se jich nemůžu zbavit, ale omezím to na ty základní :)
   Martina

   Vymazat
  2. Ve 12 letech na střední škole? A co se týče té matky tleskající nad bobkem v nočníku - nevím jak moc by se u toho mělo tleskat, ale pochválit a radovat se z toho je důležité pro vývoj dítěte.
   1. dítě se tím učí, že je to tak správně (vykonává potřebu na určeném místě),
   2. to souvisí se správným vývojem libida (= anální období), S. Freud

   Tím neříkám, že o tom musí hned matka psát na internetu, s tím nesouhlasím, ale ta radost sama o sobě je správná. Jen to sdílení na internetu překračuje meze.

   M.

   Vymazat
  3. Proč by nemohla být ve 12 na střední škole? Já byla na víceletém gymnáziu od 11...

   Vymazat
  4. Víceleté gymnázium není totéž jako střední škola. Na víceletém gymnáziu je normální, že nastupují desetileté děti po ukončení pátého ročníku ZŠ. Oproti tomu na SŠ nastupují děti po ukončení základky. Je samozřejmě možné, že jako nadané dítě přeskočila nějaké ročníky ZŠ a ukončila ji dříve, čili i dříve nastoupila na SŠ. Jen mě to praštilo do očí, nikoho takového jsem ještě nepotkala, tak jsem se prostě zeptala. Na tom je snad něco špatného? Stejně tak mohlo jít o překlep.
   M.

   Vymazat
  5. Víceleté gymnázium je střední škola. I když se defakto jedná o druhý stupeň základky, tak je to brané jako střední škola.

   Vymazat
  6. Gympl je gympl, není to základka ani střední, je to prostě gympl. Možná to říkají studentíci, aby byli zajímavější před kamarády, ale není to pravda. Sama tu, anonymko, píšeš, že se jedná de-facto o 2. stupeň ZŠ, čili se jedná o povinnou školní docházku - a ta se snad netýká středních škol, hm?

   Vymazat
  7. Můžeme tady slovíčkařit, jestli je víceleté gymnázium střední škola. Ale průměrně inteligentní člověk nemůže primu, sekundu a tercii považovat za střední...

   Vymazat
 4. Mno já nevím, nějak mě to navážení do mimibazaru už nebaví, blondýna umí i lepší články :) možná pravidlo "když nemůžeš pochválit mlč" není tak špatné ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Neustálé hysterické sebevymezování se proti jednomu typu lidí je taky dost pubertální. Jsme snad dospělí lidé, ne? Ráda bych si tu už přečetla něco zajímavějšího.

   Vymazat
  2. Já bych jim i ty děsivé výtvory odpustila, ale je fakt, že jejich písemně grafické projevy jsou degradující - a to především po ně samé. Smajlíci jsou nesmírně hnusné zrůdy, ano, je to tak, jejich frenetické debilní pohyby skutečně u normálně uvažujícího člověka vyvolávají nevolnost. Skutečně si o těch ženách myslím, že jsou hloupé, nekteré dokonce až retardované - není to tak, že jim to nepřeju, nebo jim něco závidím, opravdu byste chtěla za své přátele někoho, kdo se projevuje jako ony. Na mimibazar jsem párkrát zavítala s tím, že si tam něco koupím, vždy jsem vydržela hledat asi půl minuty, protože bych si připadala sama jako retardant si od nějakého člena takového spolku něco koupit. Takže asi tak..(je to pravda pravdoucí, vůbec nepřeháním, když se řekne mimibazar naježí se mi lehce chloupky na zádech).

   Vymazat
  3. Vidíš to, já si zase myslím, že na některé demence je třeba upozorňovat...

   Vymazat
  4. Myslím že nění řeč jen o mimibazaru, já jsem na pdoobný fenomén poprvé narazila na Fleru, očas taky na FB...

   Vymazat
  5. Proč neříct, že císař je nahý? Už jsem na "když nemůžeš pochválit, mlč" alergická.

   Vymazat
  6. Třeba proto, že "císař je nahý" řekl už milion a jeden člověk před Blondýnou, takže opakovat to znova je řekněme... otřepané.

   Vymazat
 5. Blondýno, stejně jim jenom závidíš. :D
  Jinak ten poslední článek z blogu stojí za to. Díky počtu 5 teček na větu jsem se nedostala ani přes první odstavec... a nelituju toho :D

  OdpovědětVymazat
 6. jedna moje bejvalá spolužačka psala dokonce i místo "rok" - "rokýk", to už mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to už je opravdu velké zlo :D

   Vymazat
  2. Tak si holky představte jaká já jsem debilečka. Manža s mimískem vyrazili na procházku, tak jsem si řekla, že jim uvařím nějakou óbrmňamku. Jenže v ledničce jsem měla jenom mrkvičku, masíčko a pár rajčátek. Nikde žádnej kečupík a tatarečka, co je manža tak zbožňuje. No to se z toho posránkuju, sem si řekla. Ty moji kulíšci se brzo vrátí a já pro ně nebudu mít co do žaloudečku. Tak jsem udělala aspoň topinčičky a šla jsem dodělat sofisykovanou dekoraci z tý starý ošklivý kuchařky po mamince, tu jak na ni chci napsat SPRINT NEBO TAK NĚCO , je toanlicky, tak se musím podívat na internet, jak se to píše, abych to nepošmloulila, ale určitě se to povede, jako ten pletenej jezevčík posledně, to byla krááááááása! Odpoledne napísánkuju, jak to dopadlo, pokud se teda manža nebude chtít milískovat. Tak papa sluníčkový den (a hromada skákajících tleskánků práskajících rukama a s odtřikujícíma slinama.)

   Vymazat
  3. Tak to je drsný, to měl akt rozesmálo. Nehleděna to, že kdyż už to chtěla zdrobňovat, správně to má být ročík, či roček, ale rozhodně ne s k... To mě fakt rozsekalo

   Vymazat
  4. roček ne, toto slovo už je zadáno (roček = jeden rok starý kůň) :)

   Vymazat
 7. Všichni jsou sluníčkoví lidičci, jenom manžel je polosenilní čtyřicetiletý smajlík. Asi jsem naivní romantička, ale neměli by se manželé mít rádi?

  OdpovědětVymazat
 8. Počkej, až tě tady sluníčkově bydlenky setřou :D... To mě zvedá ze židle nejvíc, když se chce ,,sluníčkovej lidiček" hádat, ale snaží si zachovat tvář :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však ať přijdou, aspoň jim budu moct napsat, jak jim krutě závidím!

   Vymazat
 9. Kráááásně písnuto. Blondýnečku MÓÓCINKY lóvískujeme! Manža i naše Nikolinka a pejsánek taky. A právě jsme udělali vééélikééého bobíska do nočníčku :P.

  OdpovědětVymazat
 10. tak tam na ty servery mezi tenhle typ lidí prostě nelezte a nebudou vám vztávat vlasy na hlavě. přece vás k tomu nikdo nenutí. já tam nechodim a neřešim to.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám ráda flér. Nakupuju a inspiruju se tam. Nejsem žádný typ lidí. Tuny smajlíku mi vadí.

   Vymazat
  2. Vztávat?? Honem tleskánka!

   Vymazat
  3. Kéž by to stačilo. To by sluníčkovej klan musel přestat lízt mezi normální lidi.

   Vymazat
  4. Jojo, nam obcas vsem vlasy vZtavaji i tady u PB. Na MMB nechodime a pred gramatickymi hruzami jsme zavrely dvere. Jenze ony vlezou oknem, jak tak koukam. :-))) Krasny dnicek!

   Vymazat
  5. Slovo "vztávat" neznám.

   Vymazat
  6. joo další typický výmluva: Když se ti to nelíbí, tak tam nelez. :D
   Ve škole mě to taky občas nebaví a do práce se mi někdy nechce a stejně tam chodím...
   Mě osobně celé tohle tleskající postižení fascinuje!

   Vymazat
  7. Problém je, když vám na mateřské neodumře dostatek mozkových buněk a přesto máte potřebu sdílení. Najít místo, kde se dá pobavit s ženskýma o dětech rozumně, to je kumšt.

   Emer

   Vymazat
 11. Mluvíš mě z duše blondýno! přesně takového člověka znám (ne teda jednoho, ale tohle je extrém) https://www.facebook.com/profile.php?id=1727970879&sk=wall
  Škoda jen, že zde nemůžu zveřejnit životopis, který psala k nám do firmy, myslím, že by jste se hodně pobavili! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ona tam ma 5001 priatelov??? co to je za cloveka? a preco jej vsetci dakuju za prijatie medzi priatelov? Co ma nejaku sektu alebo co? Preco, preco, preco? Som mierne sokovana, ani neviem preco. Kristina

   Vymazat
  2. když už jsme u té gramatiky tak:
   1) MNĚ - komu, čemu, 3. pád
   2) BYSTE

   Achjo ;(

   Vymazat
  3. Ha! A teď jste se odkopala Kristino! Závidíte jí přátele, protože sama žádné nemáte! :-)

   Vymazat
  4. hej hej, presne tak...zavidim jej jej slunickovo-pozitivno-energeticku povahu, ktorou obstastnuje vsetkych naokolo a nic za to nechce, iba ten pocit uspokojenia :)na zaklade toho zistujem, ze som az prilis velky sebec..asi by som jej mala podakovat za to, ze mi takto otvorila oci :D Kristina

   Vymazat
 12. Vztávat? Really??? Cítím v tom jistou dávku lovíska, nebo ne?

  Děkuji blondýně za velice mírumilovný start dne, doufám že dnes nepotkám někoho z té "druhé strany", asi bych se v záchvatu kousavosti musel začít ptát a asi bych i lehce rýpal. Vím, stejně jako všichni alespoň z části normální jedinci, že sluníčka jsou hrozná verbeš. Dokonce i na vysokých školách jich je víc než je únosné. Říkám to, protože i já mám blábolovitých žvástů svých domněle vysokoškolsky průpravyhodných spolužáků až po krk. Ale jim to za zlé nemám, to je selhání systému.

  Kdesi v hloubi duše slyším reakci obyčejných vesnických balíků na podobnou hovadinu jako "bobísek" či "lovískujeme": Hej, drž hubu ty pýčo plesnivá! (gramatické chyby si nejsem vědom)

  Nechci se tím připojovat k jejich řadám, ale určitou dávku úlevy v tý frázi člověk dozajista najde. Podívejte se na ale na sluníčka v co možná nejokleštěnější rovině? Co vám v nakonec zbyde bez vší té parády a zdrobnělin?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbyde mi debil?

   Vymazat
  2. Sluníčka též ráda nemám, ale stěžovat si na to, že někdo napíše "vztávat", a vzápětí napsat "verbeš"?
   Jestli cítíte jakoukoli dávku úlevy ve sprosťárnách typu píča plesnivá, tak se k řadám buranů připojujete. A já osobně tedy radši přetrpím nějaké to slizké sluníčkovství než sprosté burany.

   Vymazat
 13. Měla jsem spolužačku, která šišlala i na kluky, kupodivu je na to vždy sbalila. Dodnes nechápu :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to chápu, čím hloupější holka, tím větší pravděpodobnost, že jim dá! =)

   Vymazat
  2. Buď, anebo možná klasický freudovský problém s matkou, který si tím, že na sebe nechali šišlat, hezky kompenzovali. :)

   Vymazat
 14. Zapomněla jsi na úsloví "úžasný človíček". To když slyším, tak zvracím. (Napsala bych bliju, protože to lépe vystihuje můj stav, ale do diskusí píšu slušně.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, „úžasný človíček, MTMMMMMMMMR :***“. Haúúú.

   Vymazat
  2. ...plurál báječný lidičky

   Vymazat
 15. Několikrát jsem toto na mimibazaru kritizovala , ale i jiné věci . Pokaždé mě všichni ukamenovali. Dnes už se na podobných diskuzích nekamarádím . Nechci mít internetová přátelství. Vkus těchto hlupaček jde do nebes. Jednou bych si přála raději míň a vkusně než hodně a hrůzy. Obávám se, že se toho nedočkám.

  OdpovědětVymazat
 16. Já jsem jenom zvědavá,jestli Blondýna napíše někdy něco,s čím nebudu stoprocentně souhlasit.
  Tyhle krávy jsou ještě trochu horší,než paní Pojkarová :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náhodou Pojkarovou bych do tohohle netahala, doporučuju podívat se na díl Krause, kde byla hostem... Hodně se mi líbilo, jak měla všechny hatery nádherně v pr***i :)

   Vymazat
 17. jo článků o bydlenkách a hatevání jejich slovníku tu bude na internetu ještě víc, hlavně ty náhražky masa a klobásový bůžci a nechutný dorty a tak :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klobásoví bůžci? Další horor, o kterém ještě nevím? :)

   Vymazat
 18. Jj a druhá stránka sluníčkovosti se ukáže v momentě, kdy vy nejste tak sluníčkoví, jak očekávaly (většinou když odmítnete vyhovět nějakému jejich absurdnímu požadavku). To pak jde jejich sluníčkovost hodně rychle do kytek :-)

  OdpovědětVymazat
 19. Bohužel tohle není fenomén jen mimibazaru, ale totéž lze najít v podstatě na všech webech a diskuzích zaměřených na matky. My tomu s kámoškama říkáme "velrybština".

  Nejvíc mě dostalo, když jedna holka s přesně takovouhle gramatikou zamýšlela vydat svůj příběh knižně a ostatní ji v tom podporovaly. Na námitky, že píše jako prase, reagovala tím, že přece na to je editor a korektor, že ona prostě dodá zajímavý příběh a oni to opraví a přestylizují tak, aby se to dalo vydat. To mi fakt hlava nebrala.

  Blbý je, že se to fakt hrozně rozmáhá, i v běžném pracovním styku pak člověka zaplavují "fakturky" a podobné zhůvěřilosti.

  zapbebe

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Keby len. Este aj zmluvky.

   Vymazat
  2. Korekt-... No prosím, já pořád říkám, že je to jedno z nejnebezpečnějších zaměstnání. Nepřekvapilo by mě, kdyby se z psychicky slabších korektorů stávali sadističtí vrazi...

   Vymazat
 20. pozitivnost je dobrá, ale doufám, že nemusí bejt vždycky spojená s edémem mozku...tady to tak trochu vypadá

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětVymazat
 21. Co to je bydlenka? A ještě tam byl jeden podobný podivný výraz, ale už ho nemohu najít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bydlenka je žena, která svůj volný čas a energii investuje do zvelebování rodinného hnízda, ovšem činí tak bez jakéhokoli systému, plánu, a především bez vkusu. Vyrábí dekorace ze starých knih, lepí na zeď v kuchyni nápisy COFFEE, TEA či CAPUUCIINNO, na polštářky vyšívá nápisy PROVANCE/PROVENSE/PROVÁNC, společnou ložnici zaplavuje kýčovitými panenkami, falešné krbové římsy v obýváku zdobí písmenky HOME made in Ikea, atd atd..

   Bydlenka je prostě ženská, které hrabe. Btw těch termínů odvozených od hlavní činnosti je víc (srov např. s obdobou "vařilka" pro ženu, která kuchtí, "snažilka" pro ženu, která se snaží počít dítě, "motalinka" pro ženu, která plete, tvořilka pro ženu, která vyrábí atd atd).

   Původně jsem si myslela, že tyhle termíny vždycky vymyslel někdo škodolibě kvůli posměchu, ale ne, to ony samy se tak nazývají..

   Tolik ke genezi bydlenek. Snad to pro info stačí :)

   Vymazat
  2. Děkuji za osvětu, dozvěděla jsem se snad i více, než jsem chtěla. A nezbývá tedy než se s nostalgií ohlédnout za takovými výrazovými outsidery jako např. hospodyně, žena toužící po početí, žena věnující se pletení či domácím pracem.

   Vymazat
  3. Nezapomeňte na hubňulky a radilky (žena, která poskytuje odborné a zaručené rady na mimibazaru týkající se medicíny, veteriny, zdravé výživy, elektrotechniky, astrologie, čehokoliv)!

   Vymazat
  4. dále se na mimibazaru vyskytují ovulky a těhusnažilky

   Vymazat
  5. Proboha teď jsem doobědvala! Ovulky! A jak říkají chlapům? Bimbíci, nebo Píchánci, Prkeňáčci (od prkenice)?

   Vymazat
  6. Nezapomeňte na prstilky. Což je jakýsi poddruh snažilek neb těhusnažilek.

   Vymazat
  7. Jak říkají chlapům jakožto objektům určeným k plození, nevím, ale "tuleníčko" a "snaženíčko" znamená sex.

   Vymazat
  8. Já tam viděla i spojení "análná tuleníčko"...

   Vymazat
  9. Anální tuleníčko? No fuj, to snad ne :D Obdivuju chlapa, kterej udrží nervy na uzdě, protože chtít po mně někdo "snaženíčko o mimíska" tak zdrhám, dokud je čas. Až z ní bude těhu, bude už pozdě :)

   Vymazat
  10. Mám záchvat smiechu. To si zabil.
   DanaTN

   Vymazat
 22. :-//, jeeeee, tohleto tisickrat omleto!!! Lena

  OdpovědětVymazat
 23. Jako největší zrůdnost poradny na MMB považuji, když nějaká z nich si postěžuje jak jiná žena se špatně stará o své dítě a přitom má tak úžasného bývalého manžu a ta špatná mu dělá problémy a on je z toho smutný. A v tu chvíli vystartuje komando retardovaných zfanatizovaných matek s útočnou kritikou oné matky a dávají spoustu rad jak takovou matku zbavit péče o dítě a to co nejkrutěji. Vůbec si neuvědomují, že to je vždycky lež a že jim může stát to samé - rozvodovost je vysoká. Že ta matka je naprosto normální, ta schopnost plivat na druhou bez znalostí pravdy je odporná. Právě moje kamarádka tam nedávno našla urážlivý text své extchýně, naprosto "vycucaný z prstu". A spousta zrůdiček se svým rozhořčením vytvořila šik zfanatizovaných obludných takymatek.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně zase připadá nejšílenější to, jak se v poradně pokouší o hru na doktora: děcko má tři dny teplotu/pupínky/chrchel/je zelené a začíná zapáchat/ a ony se ptají sluníčkových kamarádek, co jako s tím - čajík, nebo snad nějaký sirupek? Protože k doktoru ony nepůjdou, doktoru se nevěří, nějaká blbá mudr jim nebude kecat do výchovy a zdraví dítěte.

   Ještě vyšší level je postování fotek různě nemocných, zraněných a zmrzačených děcek. Vybavuju si jednu pipinu, která posílala fotky svojí dcery asi den po operaci srdce, v nemocnici, s jizvou... fotky vyražených zubů, škrábanců, boulí a hlenů jsou tma bohužel dost běžné.

   Vymazat
  2. A to si z toho jako něco dělala? Já bych se u toho tak maximálně zasmála.

   Vymazat
  3. ..to bylo k té kamarádce.

   Vymazat
 24. Sluníčkování taky nesnáším, ty ženské bych nejradši propleskla. Jsem ráda, že se nepohybuji v těchto drůbežárnách, že poslouchám tvrdou hudbu a jsem tak naštěstí většinou ve společnosti převážně mužské, nebo žen s mozkem.
  Je pravda, že téma už je to strašně otřepaný, ale ono co vymýšlet každý den nového a zároveň zábavného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je od tebe hezké, že jsi nám zde sdělila, jaký žánr hudby posloucháš.
   Tohle mi tedy přijde na těchto článcích dost kulervoucí, jak se v diskuzi pak vždy slétne hejno s komentáři na způsob ,,jo, sluníčkoví lidi jsou strašní, ZATO JÁ.."

   Vymazat
  2. Já taky poslouchám tvrdou hudbu, takový ten syrovější rock. Dostala jsem se k němu přes POP. Dřív mi taky nechtnalo kakao a růžičková kapusta, ale co jsem se naučila z těchto věcí vařit a začala jsem je i jíst. Taky se pohybuji ve společnosti žen s mozkem a ve volném čase vyhledávám téměř výhradně mužskou společnost. Sluníčkoví lidi jsou strašní. (stačí Voe?!) Tak že bychom rovnou zrušili diskuse úplně, aby tě nevytáčelo, že tam někdo píše.

   Vymazat
  3. hlavně poslouchat tvrdou hudbu není žádná dobrá vlastnost. existuje spousta vyznavaček tvrdé hudby, které jsou zároveň sluníčka, no posluchači Lady Gaga apod. zase můžou být rozumní.
   ono vůbec povyšovat se nad někoho na základě hudebního vkusu...

   Vymazat
  4. Ano Anonyme z 03:45 - přesně to jsem chtěla svým příspěvkem říct - jak se strašně povyšuji nad jiné - je tady ještě někdo, kdo to takhle pochopil? - To byla ironie ty voe. (bože celej den samej blb*ec)

   Vymazat
 25. Blondýno, tohle už mi víckrát nedělej. Nějak jsem se sotva zvládla prokousat přes článek, to na tom blogu jsem ani nedočetla. Zrovna jsem se nasnídala, dostala nechutný vzkaz od kamarádky a teď ještě tohle.

  Jinak nad pravopisem a překlepama se pozastavuju pořád i na blozích a tak. Chrome, Firefox i Word umí kontrolu pravopisu. Stále nechápu, proč si to prostě neprojedou nějakým nástrojem a nezkontrolují. A taky mi vadí všeobecně rozšířený fenomén vynechávání čárek a teček ve větách. By mě zajímalo, co se změnilo v osnovách za těch 10 let, co jsem ze základky pryč. Nejvíc jsem se vyděsila, když říkali v televizi, že chtějí rušit výuku větné stavby. To už ty školy opravdu mohou zavřít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Víš, co mi jednou odpověděla jedna méně inteligentní slečna, když jsem se do ní pustila kvůli gramatice? Že není ve škole. Takže je to jasné, gramatiku se učíme proto, aby učitelka za katedrou držela hubu a navalila pokud možno nějakou lepší známku než pětku. Pro nic jiného. Po škole můžeme gramatiku v klidu zapomenout...

   Vymazat
  2. "Nejvíc jsem se vyděsila, když říkali v televizi, že chtějí rušit výuku větné stavby. To už ty školy opravdu mohou zavřít."
   Vychází tento váš názor ze skutečného přesvědčení, že je větný rozbor esenciálním posláním základní školy? Nebo jen máte dojem, že když jsme se to drtili my, tak je jasné, že by se to měly drtit i naše děti?
   Kdybyste si chtěla přečíst zajímavý (a fundovaný) názor z druhé strany:
   http://fertek.blog.respekt.ihned.cz/c1-55085830-chteji-ucitele-zrusit-vetny-rozbor

   Vymazat
  3. Větná stavba souvisí s interpunkcí. Bez toho, že dítě alespoň tuší vztah mezi větami, se těžko dobere toho, zda čárku napsat... Jedině snad přes předložky, jenže co pak v případech, kdy se někdy čárka píše, někdy ne? Není to nijak přehnaná zátěž pro nebohé dětské mozečky, naopak je lepší, aby se to naučili co nejdřív - protože jestli budou ještě ve dvanácti psát, jak se jim zamane, ergo pravděpodobně blbě, těžko se to pak v patnácti zázračně přeučí. Stejně tak může někdo tvrdit, že současná výuka matematiky na ZŠ je nepřiměřená, současná výuka fyziky... a tak dále.

   Vymazat
  4. *aby se to lidé naučili

   Vymazat
  5. Větná stavba ve smyslu znalost skladby souvětí (věta hlavní, vedlejší, podmět, přísudek atd.) se rušit neplánuje.
   Chtějí ale (a já vřele souhlasím) zrušit výuku zvěrstev jako je určování, zda jde o větu vedlejší přívlastkovou, doplňkovou nebo jinak záludnou. To je látka, která je možná relevantní pro ty, kdo hodlají studovat lingvistiku, ale pro správný sloh a pravopis nemá žádnou přidanou hodnotu, je to jen zbytečný balast.

   Vymazat
  6. To je sice pravda, ale větný rozbor má funkci procvičení předložené teorie...
   Zcela to rušit mi připadá přehnané, stačilo by větné rozbory omezit (zřejmě se to liší dle přístupu učitelů, uznávám, že určovat hodiny a hodiny vztahy mezi větami a druhy vět je zbytečné). Ona by výuka (nejen) češtiny potřebovala řadu změn; stále mi nejde na rozum, jak je možné, že když vám cca od třetí? třídy ZŠ vnucují tvar „bychom“, někteří (byť čtyřicetiletí) si na „by jsme“ nedají sáhnout. (Chápu, jak se k tomu tvaru dopracují, nechápu, že dokázali dokonale ignorovat roky opakování téhož.)

   Vymazat
  7. Když dítě nezvládne větný rozbor věty v mateřském jazyce, jak se pak má naučit cizí jazyk, třeba němčinu, kde je znalost větného rozboru nutná?

   K určování vedlejších vět taky patří rozvíjení jednotlivých větných členů do vedlejších vět a obráceně. To podporuje vyjadřovací schopnosti.

   Já bych větný rozbor v osnovách nechala. Ostatně celková koncepce redukce osnov (nebo toho, co z nich zbylo) se mi nelíbí. Národ hloupne.

   Vymazat
  8. A čemu se divíte? Kam vlezu, tam vidím: nečtu a jsem na to hrdá, knihy má rád jen člověk, který nemá kamarády apod... Pak se nemůžeme divit, že nemají slovní zásobu a neovládají gramatiku.

   Vymazat
 26. Mně se děla ze zdrobnělin nevolno. Přijde mi strašné, že zdorbněliny nepoužívají pouze několikanásobné matky, ale i kluci kolem dvaceti.
  Osobně nevydýchávám ani zdrobněliny, které používají matky. Bydlela jsem delší dobu v Belgii a Francii a starala se tam o děti a kromě pár výrazů jako papat, spinkat apod. žádné zdrobněliny. Děti pily vodu, prohlížely si knížku, jezdily autem a sedaly si na trávu.
  České děti často pijí šťávičku, prohlížejí si knížečku, jezdí autíčkem a sedí na travičce. Jěště pochopím, že rok a půl staré děcko nosí botičky (zdrobnělina vyjadřuje velikost), ale proč jede autíčkem, když se jedná o vůz, kam se vejde 6 dospělých osob, mi nějak uniká.
  Mám doma roční děcko a někdy na něj ňuňám - jako každá máma, ale běžný způsob komunikace to rozhodně není.
  Nevím, proč v cizině mohou mluvit s dětmi jako s lidmi a my je tímhle degradujeme. Nehledě na to, že vyslovit travička je pro děcko mnohem těžsí než vyslovit tráva.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoli. Zdrobnělina kormě velikosti může vyjadřovat řadu dalších věcí, například citové zabarvení. Nejčastější, velmi fádní a hloupý omyl. Učí se to už na základní škole.

   Vymazat
  2. O tom, že zdrobnělina vyjadřuje např. citové zabarvení se nepřu, nicméně citově zabarvovat neustále všechno je zhůvěřilost. Přeci nenám ke každému a ke všemu takový citový vztah, abych musela neustále používat zdrobněliny.
   Botám svého děcka říkám botičku kvůli velikosti, nikoliv kcůli citovému zabarvení. Možná, za 30 let mě pohled na nějakou fotku dojme a použiju slova botičky z důvodu vyvolané emoce, teď jsou to rpostě boty.

   Vymazat
  3. No tak zase třeba ve španělštině se zdrobněliny používají mnohem víc než v češtině (srovnávám s normálním jazykovým projevem, ne s mimibazarem) a kupodivu to nezní blbě.
   V češtině mi to často trhá uši. Ale dost zdrobnělin používáme s kolegama v práci, hlavně na počeštěná anglická slova, ovšem jako recesi.

   Vymazat
  4. Hm, to je fakt na španělštinu jsem zapomněla, možná proto, že tam jsem ta slova slyšela v běžném projevu a ne jen pokud šlo o děti. Anebo jsem tam nebyla tak dlouho, abych získala alespoň základní cit pro jazyk a začalo mě to tahat za uši, těžko říct:)

   Vymazat
  5. !!!Besitos y muchos abrazitos a tooodositoos!!! :oP

   Emer

   Vymazat
 27. Strašlivé je, že to občas dělají i chlapi. Když předávací technik v autoservisu vyslovil během 5 minut už minimálně po dvacáté slovo "autíčko", musela jsem se hodně kousat do jazyka, abych neřekla něco hrubého.

  OdpovědětVymazat
 28. Poznám to na vlastnej koži. Čakám prvé dieťa a som alergická na slovo ,,tehuľka" a ,,maminka". Akoby som s rastúcim bruchom stratila svoje meno a stal sa zo mňa živočíšny druh, označovaný týmito výrazmi. Do kelu, keď už, tak som tehotná a čakám dieťa alebo bábätko, nie ,,miminko" a ,,mimíska". Môj chlap je môj ,,manžel", nie ,,manželík". Nehovorím, že občas nepoužijem nejakú zdrobneninu, ale nepchám ju do každej druhej vety. Je to nechutné, infantilné a mne to príde falošné.
  DanaTN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...alebo bábätko, nie ,,miminko"... - tak tohle je snad už akorát spor čeština vs. slovenština, ne?

   Vymazat
  2. Nevím jak na Slovači, ale tady je miminko normální slovo.

   Vymazat
  3. Není náhodou bábätko v češtině miminko?

   Vymazat
  4. No veď práve, že na Slovensku po Slovensky. Takže áno bábätko alebo bábo. Nie miminko alebo mimísek. Alebo som niekomu stúpenkala na otlačík? Nejakej tehuľke, maminke alebo ,,mamynke", či snažilke? Ak áno, tak sa ospravedlňujem a prajem peknučký večerík s manželíkom a krásnučký víkendíček:-)
   DanaTN

   Vymazat
  5. Miminko je pro vás ale jen cizojazyčné slovo, zatímco v češtině je zcela normální. Oproti tomu mimísek je jednoduše zpotvořenina... Jinak řečeno viz výše - je to jiný problém.

   Vymazat
  6. Dobre, beriem, ale to, že sa niekto (tým nemyslím Vás) chytil jedného slova z celého môjho príspevku, je trochu málo kreatívne. A ešte som zabudla,že ženy na Slovensku nechodia k doktorovi, či doktorke, chodia k ,,dokymu", či k ,,dokyne". Nemajú menštruáciu, majú ,,mrchu". Pri dojčení deti nesajú z prsníka, sajú z ,,dida". Vie mi niekto objasniť výraz ,,dido"? Ako? Prečo?
   DanaTN

   Vymazat
  7. Miminko je v cestine normalne slovo, no na Slovensku ho prebrali tieto slnieckove maminky, takze ma zial asi take asociacie ako pre vas napr. mimisek a pod.

   lili1313

   Vymazat
 29. Když jsem viděla ty print screeny se smajlíky, co nahrazují slova v textu, vzpomněla jsem si, jak jsem na přelomu školky a první třídy četla časopis Sluníčko. A v něm byl vždycky příběh, kde byla některá slova nahrazená obrázky. Akorát tam teda nebyly pravopisné chyby, nechyběla správná interpunkce a mělo to hlavu a patu - na rozdíl od těchto "sluníčkových" příspěvků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Též jsem si na to vzpomněla. :) Ovšem to byly podstatně hezčí obrázky a celkový text dával smysl... *smích*

   Vymazat
  2. A v určitém věku jsi ten časopis odložila, ne:-)?

   Vymazat
  3. Ano. Ovšem při protleskálkovaném textíčku na něj se slzami v očích vzpomínám.

   Vymazat
  4. Hm, připomnělo mi to texty v Materidousce. Ale to nebyly hnusne kycovite zlute potvory.

   Vymazat
 30. No dobrý, Blondýno. Píšeš skvěle a čtivě a máš mnoho příznivců - patřím určitě k nim. Ale výhrady dnes rozhodně mám. Za prvé - myslím, že dost bylo mimibazaru. Je to fajn server, kde se dá dobře prodat i nakoupit. Že si svůj profil někdo (na výraz "bydlenka" jsem už pomalu alergická) vyšperkuje stovkami smajlíků a kyčovitých fotek - budiž, každého věc. Nelíbí se mi to taky, ale nebudu tohle téma omílat pořád dokola.
  Za druhé - všeho moc určitě škodí, ale na druhou stranu, slyšelas už o pozitivním myšlení? Mně to sice taky moc nejde, ale co bych dala za to, kdybych na tom byla tak, že budu házet smajlíky na potkání - nejen na internetu. Prý ti, co myslí pozitivně a chovají se tak, mají lepší život než ti, co myslí negativně a vše kritizují. No něco na tom každopádně bude a já osobně lidem, co jim tohle "sluníčkování" jde, spíš určitým způsobem závidím... Zdraví Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslet pozitivně, znamená šišlat a prznit češtinu? No, já si pod tím představuju něco jiného, než tuhle rozpatlanou křeč.

   Vymazat
  2. Češtinu bohužel przní mnoho lidí, co nebyli schopni se naučit pořádně česky na základní škole. Mimochodem, mezi těmi, co tu průběžně kritizují, je jich taky dost... To už je mi pak milejší i ten "krásňoučký sluníčkový dník" než pravopisné chyby.

   Vymazat
  3. To ano, ale líp zkousnu nějakou tu hrubku, než slunínkové komentíky.Připadají mi silně vypočítavé a neupřímné.

   Vymazat
  4. Báro nemusíte jim závidět nic, evidentně na tom baštíte tu jakobypřátelskost, je to ale neupřímné vlezlé a pochlebovačské - což je to pravé slovo, které mě napadá když čtu třeskutě pochvalné komentáře ke kdejaké ( a často velmi odpudivé) pichovině, kterou jsou schopny dámy z MMB stvořit.

   Vymazat
  5. Bára mluvila o pozitivním myšlení, ne o lezení do zadních bradiček. V tom článečku z printscreenečku bylo totiž hodně pravdy o láskyplném životě, který navrhoval třeba už Kristus, jehož snad ze sluníčkovosti neobviníte. ;o)

   Emer

   Vymazat
 31. Přeháníte,taky někdy napíšu třeba - jsi krásnááááááááá.Neříkejte že nikdo z vás ne.Blondýna občas přehání,zřejmě když nemá do čeho zásadního a důležitýho by rýpala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne, nepíšeme.

   Vymazat
  2. Ne nepíšeme. Určitě má pro mě větší váhu, když mi někdo napíše "Jsi krásná" než "jsi krááááásnááá". To mi totiž zavání ironií.

   Vymazat
  3. Ani já ne.

   Vymazat
  4. Zatím mi vždy stačilo jedno písmeno místo devíti stejných a doufám, že to tak i vydrží.

   Vymazat
  5. Opravdu tak nepíšu.

   Vymazat
  6. Já třeba někdy napíšu Ááááá. Když chci jako naznačit, že křičím. "Krásnáááááá" mi evokuje, že jste u poslední slabiky zakopla na schodech.

   Vymazat
 32. Kdysi jsem slyšela příhodu, že babička poslala dítě pro brambůrky (chipsy) a dítě zblblé zdrobnělinami přitáhlo pytel brambor..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No aspoň že nešlo pro vodovodní kohoutek a nedovleklo kohouta... :)

   Vymazat
 33. Dobrý článek, také ty zdrobněliny nesnáším a co mi vadí ještě víc jsou popisy u inzerátů na MMB, třeba "luxusní buňďoška od Nextíííííku", z toho se mi chce blejt!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad zvracínkovat ne ?

   Vymazat
  2. tak slovo zvracínkovat mě zasáhlo zcela nepřipravenou, měla jsem hezoučký výtlemíček :D

   Vymazat
  3. SLOVÍČKO! Myslíte SLOVÍČKO! *zhrozínkovala se*

   Vymazat
  4. jejda, to bych měla napravínkovat, aby se mi to náhodičkou nestalíčkovalo i příšťánko :D slovíčko, slovíčko, slovičíčko... :D

   Vymazat
 34. Zdrobnělinky jsou příšerné (ovšem ty se rozmáhají i v jiných částech populace než jen na Mimibazaru, posledně mě dorazil výraz "grafík"), tleskající obludy taky.
  Ovšem ten článek pro všechny "lidičky" tomu nasazuje korunu. Já nevím, ale nějak se mi nepodařilo pochopit, co se autorka snaží vlastně sdělit světu... "Měla jsem problémy, buďte všichni slunííčkoví?" :D
  Ale nejvíc mě vždycky irituje výraz "Manža", připadá mi dost divné říkat tak osobě, se kterou by měl člověk sdílet život... Nehledě na to, že mi to připomíná jeden tvar minulého času od francouzského slovesa "manger", čili jíst, a sice "manga"(čte se jako "Manža"). Říkat životnímu druhovi "jedl" je docela divná idea. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. manža je strašný, ale ještě horší je příťa (sakra, teď by se mi zrovna hodil zvracející smajlík...)

   zapbebe

   Vymazat
  2. vy cesi mate "manža", u nas zase bydlenkovsko-mimibazarovske typy pouzivaju "mangel" (namiesto "manžel").. neskutocne mi trha oci ked to vidim napisane; a tiez to silne pripomina slovo "mangeľ" = stroj na hladenie tkanin, proste nieco uplne ine nez zivotny partner.
   alternativu "mimíska" tusim nemame... aspon si neviem spomenut na ziadne podobne slovo v slovencine; zato "tehulky" su tiez hojne rozsirene, neviem preco sa to tolkym zenam paci, take otrasne slovo. to im bezny vyraz "tehotna" pripada malo slnieckovy? :D

   Vymazat
  3. zaphebe: uz som ti chcela napisat, nech mi objasnis co znamena slovo "příťa", ked mi to pomaly doslo, a zostala som neveriacky hladiet na monitor, ci je toto vobec mozne... http://bit.ly/H32tlG

   Vymazat
 35. S napětím očekávám, kdy se sem nahrnou bydlenky z mimáče...Občas se uvolňuji četbou jejich agresivních nesouhlasných příspěvků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, nikdo neumí být tak agresivní jako sluníčková bydlenka, když jí sáhnete na sluníčkovost :-)

   Vymazat
  2. To dělám též. Ovšem v omezeném množství, protože jsem slaboch: víc než padesát hnusáčků tleskáčků neunesu...

   Vymazat
 36. .... hlavně... nezapomeňte... psát... za... každým... slovem... nejmíň... tři... tečky...! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano... to... vyjadřuje... hlubokomyslnost...a...neustálou....................................................................přemýšlivost....autorky...! :D

   Vymazat
  2. ... to... je... tak... když... si... nutně... potřebuješ... každé... slovo... třikrát... rozmyslet... :D

   Vymazat
  3. Je to stejně zdlouhavé jako pomalá řeč chr...rrrr...rrr...rr
   nicméně nad tím mám čas popřemýšlet :), to jó...

   Vymazat
 37. ...pravda...a navíc.... čtenář... se....může........zamyslet....nad...dechberoucí..... váhou....tvých....moudrých....................................................................................................................................s...l....o...v.......
  (Zajímalo by mě, jestli tak i mluví - po každém slově půlminutová odmlka. Hihi.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak to, ale představila jsem si, jak v rozhovoru "tváří v tvář" imitují všechny ty tleskající, mávající, objímající a frkačku vyfukující smajlíky. A samozřejmě každý aspoň pětkrát za sebou, protože izolovaný by neměl ty správné grády!
   Přímo to vidím, jak stojí skupinka bydlenek kolem pískoviště a poskakují, mávají, hladí se a frkají jako o život ;-)

   Vymazat
  2. Tak teď jsem se téměř udusila kávou. :D Mít tu tleskálky, napíšu jich patnáct. Zcela vážně. :D

   Vymazat
  3. :D škoda, že jsou zavřený doma za monitorem. Jak by byla veselá chůze po ulici!!

   Vymazat
  4. Se nedivte, bylo to tak srááááááááášně rychlé.... (povšimněte si nepřítomnosti "t", která slovo "strašně" posunula do naprosto jiného kontextu, nicméně v mnohém více přiléhavému).

   Vymazat
  5. Jo, jednou letěl po FB klip s ukázkou, jak by vypadala realita, kdyby v ní lidé používali to, co dávají na net.

   Emer

   Vymazat
 38. Ještě k těm zdrobnělinám, vždycky si u toho vzpomenu, jak nám jeden náš vyučující říkal, ať si na to dáme pozor, abychom nedopadli jak jedna diplomantka při prezentaci své práce, která při popisu grafu místo slova "peak" řekla, že "tady můžeme vidět malý píček". Publikum šlo do kolen a bylo po prezentaci :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková historka je nejméně za patnáct tleskánků.

   Vymazat
 39. Á, Blondýna má okurkovou :-D

  OdpovědětVymazat
 40. Ó pane Bože, děkuji Ti ( klaněcí smajlík aspoň 5x ). Konečně mám aspoň částečně potvrzeno, že jsem normální, když nemám ráda tuny chválících smajlů, pochlebování a absolutní nekritičnost za každou cenu. Vzhledem k tomu, že se momentálně nacházím v mírně mentálně retardovaném stavu - na rodičovské dovolené, bála jsem se, že zakrnění mozku je u mně nebývale velké. Protože většina mých známých je na tom podobně a s mateřstvím k nim zavítalo i sluníčkovství, které mi z přátel vytvořilo všelijakou drůbež, kterou je vhodné pouze chválit ( smajlík s vykulenýma očima ).
  A komolení češtiny, to je taky taková úúúúúúžasnáááááá kapitolečka sama pro sebe. Při výrazech manža, mimís, tuleníčko a pod. mi naskakuje kopřivka. Asi se nad sebou zamyslínkuju ( tenhle výraz jsem slyšela na vlastní uši ) a vyženu tu svoji mračounovitost a nahradím ji nádhernou sluníčkovou a zářivou dušičkou, kterou všichni milískují :-D

  OdpovědětVymazat
 41. Když některá řekne slovo "manža", tak mi připadá, jako by říkala "ten můj starej kretén". Nemůžu si pomoct.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Upřímně řečeno, mně připadá i „ten můj starej kretén“ lepší.

   Vymazat
 42. Ve mně tady ta "mluva" nebo spíš kvokání vyvolává agresi.

  OdpovědětVymazat
 43. Vkládám a DOPORUČUJI odkaz na téměř kompletní mimibazarovsko-český slovník:

  http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=30&start=210#p39532

  (třetí příspěvek na stránce od shora). Myslím, že o psychice žen z MMB vypovídá víc než všechny naše útržkovité zkušenosti dohromady. Po jeho přečtení mě napadá již jen jediná otázka? "Je možné, že existují muži, kteří chtějí mít s těmito ženami potomky?"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smíchy jsem opravdu padala pod stůl, z některých termínu mi bylo více či méně špatně...
   Mrtvoučké mlíčko ve mně vyvolává představu zdechlé krávy a zkyslého mléka ve vědru, nad kterým nostalgicky krouží dvě mouchy. Normálně myslící maminku rozdýchávám s velkými obtížemi.
   Představa, že někdo někoho zcela vážně oslovuje „těhuhu“... inu... eh.
   (Akorát na brkaši ať mi nesahají, to říkala už moje prababička, úžasná to dáma, která k bydlence měla velmi daleko.)

   No - asi existují, jinak by psychopatky (omlouvám se za ten výraz, ale věřte, že se mi vnucují daleko horší) netěhuhulkovaly a nemimískovaly. Buď to před manžou (*vzlyk*) rafinovaně tají, nebo je to manžovi jedno, nebo je manža prostě blbec. Netroufám si hádat. Ovšem ty děti - ty nebohé děti! Zjistit, že moje matka dávala na takový server mé batolecí poloakty s dotazem, jestli na krev stříkající z hlavy pomůže jogurt - to by věru narušilo rodinné vztahy.

   Vymazat
  2. Sprajt: sifon, citron, pět kostek cukru, Vegeta
   Tak tohle mě dostalo, hlavně ta Vegeta :-D To bud óóóóóóóóóóbrmňamka :-D

   Vymazat
  3. Myslim, ze tu slnieckovost pred "manzou" uz nehraju a ani by sa neopovazili mu tak povedat. To slovo je ako synonymum pre "ten blb".
   A sprajt je najlepsi :))))

   Vymazat
  4. Keď budem tehotná a niekto ma nazve "tehuľkou", prípadne tými inými variáciami, budem ho musieť nakopať do zadku... To sa inak nedá.
   Bibiana

   Vymazat
 44. Děkuji moc všem a hlavně blondýně, aspoň mám v práci co dělat :)

  OdpovědětVymazat
 45. p.s. nikdy jsem na mimibazar nezavítala, jdu to udělat teď :)

  OdpovědětVymazat
 46. Zase je pravda, že existuje druhý extrém - holky, které jsou nad sluníčkování a bydlenkování tak povznesené, že se naopak trumfují tím, která z nich má domácnost víc na háku, kdo má doma víc bordel, manželovi říkají MHD (původně my dear husband, MDH) a některé z nich mají slovník opravdu jako dlaždiči... A to už taky není zrovna příjemné počtení.

  zapbebe

  OdpovědětVymazat
 47. Mám taky pěkný osobní zážitek se zdrobnělinami - v optice mi paní zkoušela ČOČIČKY!!!

  OdpovědětVymazat
 48. Mno půlka národa letí na Citalecu, a zbytek hulí trávu nebo jede v pervitinu, tak se nedivte, že jsou všichni sluníčkoví :D :D....

  OdpovědětVymazat
 49. Teda blondýnečko, takhle stoupat na kuří vočíčka, to se do prdelky nedělá :-DDDD
  PS: postrádám tady smajlíky

  OdpovědětVymazat
 50. Ach jo, blondýno, vy už vykrádáte sama sebe. Co přijít s něčím novým? Je to už fakt trapný. Asi nemůžete nic jinýho vymyslet, tak furt plácáte o tom samým. Tak na ty jejich weby proboha nelezte.
  Vždyť nemusíte plodit denně nějakej textík, spíš uberte a buďte originální. Ze začátku se mi vaše psaní líbilo, ale teď už se opakujete. Teď se za tou snahou skoro denně něco vyplodit skrývá urputnost, absolutní netolerance a hysterie.
  A absolutně neberu názor, že když je něco na internetu, že to tedy můžete bezostyšně v jednom kuse kritizovat a pořád se do nich navážet. Nechte je už konečně být. Je to jejich svět. Najděte si jiný cíl.
  Vy si myslíte, že jedině váš názor je správnej, že jo? Že jenom vy jste neomylná. Neznám nikoho, kdo by se bavil slíděním cizích lidí, jejich neustálým rozebíráním atd. Najděte si nějakýho koníčka, třeba přestanete mít touhu furt každýho urážet.
  P.S pro nekritický obdivovatele blondány - nejsem ani z jednoho kritizovaných serverů. Nepoužívám smajlíky ani tenhle jazyk. Jen vyjadřuju svůj názor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítám tě, ó Velký mírotvůrče.

   Vymazat
 51. Blondýno, upřímně - jsi dobrá a jsi vtipná. Ale momentálně mě mnohem víc než nějaké bydlenky z mimibazaru a jejich sluníčkování irituje naše politická situace a konkrétně třeba dnes kauza Bárta, Škárka a naše skvělé a hlavně nezávislé a spravedlivé soudy. Vím, že to není tvoje parketa, ale co takhle si zkusit posvítit na něco závažnějšího než jsou smajlíky?

  OdpovědětVymazat
 52. Ja z duše nesnáším pááťulinek to bych lezla po zdi

  OdpovědětVymazat
 53. he :D ty náhrady za slova mi připomínají moje dětské knihy, kde byl třeba místo slova kluk, kluk namalovaný a tak .. :)

  OdpovědětVymazat
 54. Heh, ja som infantilná, ale určite nie týmto smerom. Strašne šušlem k akýmkoľvek zvieratám, najčastejšou obeťou sú moje potkany (dúfam, že im to nespôsobuje traumy :D). Ale takáto falošná (leb nikto nie je 100% času pozitívnučký a milučký) pozitívnosť, to je niečo strašné. Jasné, keď mám radosť, usmievam sa aj na cudzých ľudí v električke, ale nemám úžasnú náladu stále a keď ju nemám, jednoducho sa nebudem pretvarovať, že ju mám. O komolení jazyka radšej mlčím, lebo sama svoje potkany nazývam všelijako (potkany zapotkavené, tchory zatchorené, zašťany zašťaté a tak) a ešte si to sama pred sebou ospravedlňujem tak, že som "lingvistka" a je to súčasť jazykovej tvorivosti...
  Bibiana

  OdpovědětVymazat
 55. Dalsi hruza je takovy ten matersky plural "my jsme se vykakali, uz nam rostou zoubky, jsme nemocni" apod.

  OdpovědětVymazat