Útulné bydlení nedělá hromada krámů!

I když už jsem se tady několikrát zhrozila, v čem všem jsou lidé ochotní žít a nedejbože se tím ještě chlubit , o následující obrázky se nemůžu nepodělit. Jsou z diskuze Peklo v interiérech na webu nyx.cz a jde o fotky nejstrašnějších interiérů, které členové diskuze objevili vesměs na českých a slovenských webech.  A jsou vážně děsivé.

PPP aneb Příšerně přeplácaný pokoj. Tenhle obývák s krbem mohl být docela hezký. Je v něm dřevěné schodiště, krb, místnost vypadá světlá a velká.


Jenže i takový pokoj se dá přeplácat takovým množstvím krámů a nesmyslů, že mi připadá, jako třetiřadý bazar v okresním městečku. Dlažba na podlaze působí lacině, v obýváku bych daleko raději viděla parkety nebo dřevo, dlažbu jen kolem krbu. Probouraný oblouk nejspíš spojuje pokoj s kuchyní a vrací nás do konce devadesátých let, kdy se obloukové otvory sekaly i v panelácích, protože kdo neměl v bytě  oblouk aspoň jeden, jako by nežil.

Neskutečné množství veteše se válí na nábytku, visí ze stropu, je natlučeno na zdi. Kdyby to všechno bylo aspoň v jednom stylu... jenže pseudostarožitnosti se tlučou s umělohmotnými krámy z obchodu Vše za 39,  staré hodiny by nejraději prchly ze společnosti dřevěné kočky a poličky na keramické nesmysly. A všechno to korunuje nevkusný skleněný lustr. Tady bych teda utírat prach nechtěla.Další přeplácaniny. Smysl té divné konstrukce na zdi nejsem schopná uhodnout ani po opravdu pečlivém prostudování fotky. Nejspíš to má zdobit a má to být krásné. Interiér vkusně dotváří hadroví motýlci z asijské tržnice, plastové kytky, plyšáci, umělohmotné košíky na cosi a proutěný koš na prádlo, aby bylo jasné, že máme rádi přírodní materiál, žejo.
O level výš je tahle psychedelická ložnice. Myslím, že bych se bála, že ty tapety v noci obživnou a pokoušou mě. Bílo-černý kobereček stylu "chtěl jsem být zebra, ale nějak to neklaplo," pokaňkanou bednu a lampičky s černými stínidly  taky nějak nepobírám.Útulný byt sálající teplem domova. Taková sbírka kýče na několika metrech čtverečních, to se vážně hned tak nevidí. Módní oblouk krát tři, panenky, svaté obrázky, santaclausové, zlato, plyšáci, rustikální nábytek vedle moderního, do toho semtam kraječka. Růžová výmalba jako bonus. Jen nechápu, jak se v tomhletom mohla vyskytnout pěkná dřevěná podlaha. Možná je ještě z doby, než majitelé začali hulit.  
V následujícím obýváku uloveném na slovenském webu by si mohli zločinci odpykávat trest. Myslím, že týdenní pobyt v tomto bytě by se vyrovnal tak měsíci ve vězení. Pachatelé zvlášť závažných trestných činů by mohli navíc oprašovat umělohmotné kytky a aranžovat je do váz.


A podobně vypadají i další místnosti v téhle šestipokojové dvougenerační hrůze. Koupelna mě taky dostala. Pevně doufám, že takhle krásně ty lahvičky naaranžovali jen kvůli focení. nebo že by umyvadlo fakt nepoužívali?Marně přemýšlím, proč si někdo vymaluje obývák, kde je oranžová sedačka a lampa,  růžovou barvou technikou "aby to nebylo šmouhatý, uděláme to umělecký", přidá nalepenou kytku s motýlky, k tomu naplácne až ke stropu borduru. Obraz vytvořil  umělec v hluboké depresi, aby se i někomu dalšímu přitížilo, když už v tom lítá on.


Ostatně růžová barva je hodně oblíbená. A taková kombinace se dvěma odstíny fialové, tomu říkám neotřelý přístup. Přidej něco sušených kytek, malované talíře z pouti, plastikové dekorace a pár nesmyslných krámů a máš útulno  jak vymalované z béčkového hororu.Nesmrtelná černo-bílá kombinace ve smrtící verzi. Včetně sádrových sloupků pod lampičkami.Jak vyrobit z dítěte psychopata? Začněte v co nejnižším věku třeba tím, že popravíte všechny jeho oblíbené  plyšáky a jejich hlavy mu natlučete nad postýlku.


A nakonec několik vkusných a útulných koupelen. Jako z romantického zámku, který se majitelé za každou cenu snaží narvat do panelákového tři plus jedna. Takhle nějak si představuju koupelny v nóbl maringotkách.Jasně, že každý z nás má doma pár sošek slonů s chobotem nahoru, nějaký ten zvoneček, andílka nebo sošku kočky. Strčit do police semtam jeden dva takové kousky, protože jsou pro nás cenné třeba tím, že jsou od nejlepšího přítele,  vůbec nevidím jako něco špatného. Ale zaplácat si byt obrovským množstvím kýčovitých a nesmyslných lapačů prachu, to opravdu na útulnosti nepřidá.
 ________________________________________________________________

Všechny fotografie: nyx.cz

85 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Psychedelická ložnice, přežila bych.... Kdyby někdo na strop nevycákal krev a nepokusil se to umýt... Taky vám to tak připadá? a na zdi je rozmázlý mozek.... Vážně to tak vypadá....

   Smazat
  2. A taky se mi moc líbí koupelna. Pročpak mají Perwoll na vaně? Jo, aha. Oni se koupou v pračce...

   Smazat
  3. no, s tou krve jsem mela stejnej pocit. Tyjo, ta fotka me vydesila, a po paru minutech v takovem pokoji bych mohla jit rovnou do blazince

   Smazat
 2. Tak to je mazec!!! Nejvíc mě baví koupelna s vybavením drogérie a santakalusový pokoj. No hnus velebnosti!

  OdpovědětSmazat
 3. Tak tohle je pravý očistec... Po pár vteřinách v některé z těch místností by mi asi přemírou nesourodých vjemů vybuchl mozek.

  OdpovědětSmazat
 4. taky se vám ta psychedelická ložnice hýbe a zmenšuje??? áááááá ... :D to je zas darda toto!! :D
  Terez

  OdpovědětSmazat
 5. Mě se nejvíc líbilo, jak v té koupelně mají na vaně ty PERWOLy :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Mě napadlo, jestli ty fotky TetaBerta.sk nejsou míněné jako reklama na příslušný tovar - čili na umělé kytky a nějaké ty další věci co jsou na stole (nemůžu to rozeznat), a na drogistické zboží. Takové množství produktů nemůže člověk doma mít. Ledaže by teda sbíral prázdné flaštičky od sprchových gelů a prášků na praní. Naštěstí já sbírám známky, ty jsou skladnější :-) Katka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://tetaberta.sk/offer/6-izb-novostavba-rd-podunajske-biskupice-2generacny-ID1fUW.html/

   Smazat
  2. jestli to má být reklama na umělé kytky tak doufám, že fotograf za to neinkasoval nic :))

   Smazat
  3. och ako ja neznášam, ak je v detskej izbe televízor.. ostatok absolútne nekomentujem lebo ma z tých pár fotiek rozbolela hlava a to som to ani nedopozerala. Ešte že netrpím nijakým druhom epilepsie, obávam sa že vidieť na každom štvrtok milimetri inú farbu by mi asi kondícii nepridalo.
   tvorilka

   Smazat
  4. :D :D no ty jooo, ty lidi musejí mít fakt ohromný nevkus :D

   Smazat
  5. A kde jako vaří? A na čem jedí? Divím se, že nemají zastavěnou i postel...

   Smazat
  6. http://srvimg06.tetaberta.sk/images_tetabertask/299517_7_644x461/6-izb-novostavba-rd-podunajske-biskupice-2generacny-7.jpg

   Smazat
  7. Dům je na prodej, jelikož jeho obyvatelé skončili na psychiatrii :-))

   Smazat
  8. Pri pohledu na tu kuchyn v dome z inzeratu to ve mne vzbudilo neutuchajici pocit, ze majitele/ka jsou nemocni, nejen nevkusni. To uz hranici s patologickym shromazdovanim ne? Zacina to kytickama, serepetickama a magnetkama na lednici a konci hromadama smradlaveho bordelu, krabic, matraci a odpadku...

   Smazat
 7. Plyšáci mě rozesmály :-) Děkuji za zlepšení nálady ;-)

  OdpovědětSmazat
 8. Proč, proboha! Dyť ta poslední vana vypadá jako rakev!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně se zas vybavil takový ten prostor v některých krematoriích, kam zajíždí rakev po obřadu.

   Smazat
 9. At si kazdy bydli jak chce, kdyz je jim tam dobre, tak proc ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To ano, ale jestli je tomu dítěti pod plyšovými trofejemi dobře, tak potěšbámbu.

   Smazat
 10. Záclony nad vanou? Proboha proč?! Prosím, že je to fotoshop?! :))
  Plyšáci mě docela pobavili...
  Blondýno, díky ti za zlepšení nálady, tvůj styl psaní se mi opravdu moc líbí.

  OdpovědětSmazat
 11. Čtvrtá fotka: Postel se mi dost líbí, povlečení celkem taky, lampy a zebra mi nepřijdou vyloženě špatný, jen se to nehodí dohromady se zbytkem a té tapety bych se asi bála taky...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo, naprostý souhlas, také mi to přijde roztomile ujetý - byť bych to domů všechno dohromady nechtěla.:) Ta tapeta kdyby byla v méně řvavý barvě...
   Ta čtvrtá fotka se (pro mně) jako jediná dá brát s jakýms takým humorným nadhledem. Zbytek je mor. Absolutní mor.
   Plastikové a porculánové laciné pičičundy se velmi rády (a rychle) množí a "sprchovací" kytky jsou pro mne osobně úkaz, který měl dávno zmizet v jámě pekelný. Ty mi přijdou úchylné úplně.
   (Mimochodem, taky se vám hrozně líbí, když někdo řekne: "Jé, ta kytka je hezká, vypadá jako umělá!":D)
   No ale... každému co jeho jest. Majitelkám těch "vkusných" interiérů by se třeba zase nelíbila moje obyčejná, neblejskavá, nezakočkovaná a nezamotýlkovaná knihovna.:)

   T.

   Smazat
 12. Z toho by mne kleplo :)

  OdpovědětSmazat
 13. Ježkovo oko. Při pohledu na první 2 fotky mám pocit, že to není možné, takhle něco přeplácat...to je snad přidaný ve fotoshopu, tohle přeci někdo nemůže mít doma...ale pak jsme viděla tu kuchyň a asi může no...

  OdpovědětSmazat
 14. U tohohle článku jsem střídavě plakala a čurala smíchy. Dobrá práce, fakt jsi mě pobavila a čtu tě čím dál raději!

  P.S. TY HLAVY PLYŠÁKŮ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si úplně vážně myslím, že ty hlavy plyšáků jsou fotomontáž. Vůbec to nepůsobí věrohodně, úhly, stíny, velikost... někdo tu fialovou příšernost chtěl ještě trošku "vypointovat".

   Smazat
 15. To jim ta veteš nezavazí? Neshazují to zvířata, děti nebo závan větru?
  Jeden obrázek horší než druhý, nevím, na co svůj komentář zaměřit. To je prostě zhovadilost vedle zhovadilosti. Hlavně ty plyšové hlavy.. za to bych těm rodičům nechala udělat lobotomii.

  OdpovědětSmazat
 16. no stává se, že mi přátelé občas dají k svátku nějaké ty pičičundičky... (i když většina je jich poučena) Když se náhodou stane, tak dotyčnou věc na chvíli vystavím, ideálně tak na dobu kdy mě dárce přijde tak 2-3x navštívit, pak to odsunu do pozadí a při pravidelné reorganizaci pokoje to nemilosrdně letí. Z takových věcí mívám ve svém dosti minimalistickém pokoji psotník, nejsem schopna je tam vystát ve větším množství než 1 ks.

  OdpovědětSmazat
 17. Nevím, jestli bych v něčem takovým vydržela dýl jak týden...

  OdpovědětSmazat
 18. Wow. Tak co se zařízení domu týče,jsem jasná zastánkyně minimalismu a tak bych pro přeplácané domácnosti kýči zabíjela (ty plyšáci mě snad dostali úplně nejvíc). Mám ráda jednoduché a čisté plochy...někdo by mohl říct, že je to studené, ale mě to vyhovuje a hromada cetek pro mě není podmínkou, abych se někde cítila jako doma. Spíše naopak. Umělé kytky jsou zlo vždy a za všech okolností. To jich raději pět zamorduji než si koupit jednu plasťačku.

  OdpovědětSmazat
 19. Brrr. V těch bytech bych utírat prach ani za nic.

  OdpovědětSmazat
 20. Ty bíločerné závěsy se mi ale líbí, resp. zaujal mě ten vzor. Jen bych si to představovala úplně jinak :-D
  Ale závěsy do koupelny by mě teda nikdy nenapadly :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a ještě ke všemu je za nimi černý sprchový závěs :D

   Smazat
 21. Pochopím všechno, vkus, nevkus, hroznej nevkus, všechno. ALE DOPRČIC, KDO SI STRČÍ DO VANY PRÁŠEK NA PRANÍ??????!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na slovensku lidi co inzerujou pres tetaberta.sk a u nas "bydlenky".

   Smazat
  2. Když on se tak úžasně perleťově romanticky třpytí :-)) a když už drogistická sbírečka, tak se vším všudy, ne?

   Smazat
 22. V tom psychopokojíčku je ještě oběšenej pejsek na postýlce :-)

  OdpovědětSmazat
 23. ta posledni koupelna - do vany jak do rakve

  OdpovědětSmazat
 24. Nechápu...fakt nad tím zůstává rozum stát...když pořádně zavřu oči a pominu ten ,,megaumělecký,, obraz v růžovým obýváku vedle lepených kytiček a motýlečků, tak mi někdo vysvětlete, jak se majitelé koupelny se skladem drogerie vůbec umývají? Nebo mají koupelny dvě? Jednu na umývání a jednu na skladování toho, co už vypotřebovali???...Nechápu...

  OdpovědětSmazat
 25. Jsem jedíná, komu se u té 4. fotky vybavil Dexter? Nemůžu si pomoct, ale ty stěny jsou jak pozůstatky nějaké brutální vraždy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsi, mně taky přeběhl mráz po zádech a chystala jsem se o tom napsat. Betty

   Smazat
  2. tak to jsme tři Dextrózní :).... Krvavé stěny... No, psala jsem o tom nahoře...

   Smazat
 26. Ale zase když se jim v tom dobře žije? Upřimně...je mi celkem fuk, že má někdo psychedelickou ložnici a kýčovitý obývák atp. Já v tom nebydlím :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vždyť jim to nikdo taky nebere...:)

   Smazat
 27. To je ako s modou a fashion blogerkami - niektore si tiez nahadzu vzor cez vzor, milion doplnkov a inych vecicek, ale hlavne ze to je "styl"

  OdpovědětSmazat
 28. Podle mě jsi chytrá, ale vkusem zrovna taky dvakrát neoplýváš, takže ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to víš jak?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 29. První fotky jsou prostě z klasické kategorie "sběratelství" a chci věřit, že tam žijí starší lidé, kteří prostě mají tu potřebu střádat a hromadit a je jim jedno, že to neladí a výsledek je přeplácanej.
  Vidím to na svý matce. Nedávno jsme malovali obývák, takže se počet krámů a serepetiček pečlivě seskládal do krabic a já se máti snažila přesvědčit, že bez toho je to hezčí, prostornější, vzdušnější a vůbec i snažší na údržbu, ale ne, ona chtěla zas těch 20 obrázků různý velikosti na zeď (namísto jednoho velkého), porcelán do vitrínek, serepetičky všude kam se podíváš, a zase z toho je přeplácaný obývák. :-( Akorát vymalovanej. ;) Ach jo.
  M.

  OdpovědětSmazat
 30. No někdo si tady v těch přeplácaninách libuje a miluje sběratelství, ale ať si každý svůj dům vyšperkuje, jak se mu zlíbí, když se v tom cítí dobře a nikomu tím neubližuje :-D

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 31. Blondýno,dnes už mě jen tak něco nerozesměje,že se směju nahlas,určitě vždy seriál MASH a teď tvoje komentáře.
  Jinak jsem včera koukala na nádherný film na ČT 2 - Lepší život, uvědomila jsem si až včera /zvláštní / jak je neuvěřitelné do hodiny 40 minut vtěstnat tolik lásky,bolesti,pokory,odvahy,hnusu,zla,msty,lidskosti,zvrhlosti..... a vytvořit příběh kde je všechno,co osloví.Ano je to smutný film,prý se nemám koukat na smutný filmy říká mi má sestra , je to negace a to je prý blbě,já se na ně koukám , ale ráda tak jsem možná uchylná,kdo jste jako já, podívejte se , excelentní herecké výkony,pro mě top,opravdu filmové umění.

  OdpovědětSmazat
 32. Hororové snímky !

  OdpovědětSmazat
 33. Odpovědi
  1. uvedla zroj? - uvedla
   vykrádá nyx? - nevyrkádá
   jednoduchý ja facka.

   Smazat
  2. Vzdyt na zacatku napsala odkud to je...To, ze nekde videla neco, co ji rozesmalo a chtela se o tom podelit na svym blogu bych opravdu kradezi nenazyvala.

   Smazat
  3. hlavně je jedna z nyxáků a ty věci tam sama háže, tak proč o nich nenapsat i tady?

   Smazat
 34. Ta kuchyn s panenkama vypada jak ty stanky na pouti, kde si clovek muze vystrelit nejakou kravinu...

  OdpovědětSmazat
 35. Pracuju jako opravář praček, takže se chca nechca podívám do mnoha koupelen v týhle republice. Přiznávám, že znám i horší... Ale první měsíce to pro mě byl takový šok, že jsem potom manželku donutil k zamyšlení se nad zařízením prostoru, ve kterým žijeme, a k radikální deratizaci všech s*ačiček a dekorací. Děkuju slečně Blondýně, že má sílu apelovat na všechny lidi, co nemají možnost srovnání svého a cizích bytů.

  OdpovědětSmazat
 36. Vždycky přemýšlím, jestli bych ustála, kdybych do takového bytu přišla na návštěvu. Myslím, že spíš ne. Jenom nevím, jestli by to skončilo záchvatem smíchu nebo zbabělým útěkem.

  OdpovědětSmazat
 37. Jen souhlasím. Jsem líná uklízet a tohle je nejen hnusný, ale všechno hlavně i strašně nepraktický.

  OdpovědětSmazat
 38. Milé dámy (a případní pánové), ty interiéry mi nejvíc připomínají střelnici na pouti. Ještě tam chybí vzduchovky s ohnutým laufem, krepové růže na špejli a kolo stěstí.

  OdpovědětSmazat
 39. z nesmrtelné černobílé kombinace - marně sháním do páru lampičku ze sádrového podstavce z této fotky, klidně bez stínidla... Kurňa, nevíte vo ní někdo:)

  OdpovědětSmazat
 40. Nad tím dětským pokojíčkem jsem si málem čůrla, uf! :-D

  OdpovědětSmazat
 41. Přestává se mi líbit, jak kopíruješ módní peklo...

  - D.

  OdpovědětSmazat
 42. růžová a oranžová - mor československých domácností!

  OdpovědětSmazat
 43. Já myslim, že je každýmu kulový do toho, kde kdo bydlí.. Všichni holt nemáme vkus a nepřipadá mi vhodný to kritizovat, to je čistě každého věc..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jo, .. ale jak prohlížím tyto stránky, tak zjištuji, že blondýna asi nic jiného než kritizovat neumí :)

   Smazat
 44. Když si představím, že toto, a ne li horší obýváky a pokoje jsou v každém druhém baráku, dělá se mi zle...

  OdpovědětSmazat
 45. Celé je to pro mne naprosto nepochopitelné, jak může mít někdo takové (ne)estetické cítění.

  OdpovědětSmazat
 46. Já už bych zavírala výrobce těch kýčů!

  OdpovědětSmazat
 47. Teda. . . mám teď takové hodně smutné životní období, ale komentář k pokoji s plyšáky mě opravdu od srdce rozesmál. Moc děkuji!
  Jinak poslední koupelna mi přijde jako prostor pro katafalk a rakev . . .

  OdpovědětSmazat
 48. Všichni se tady baví nebo naopak pohoršují, ale co z toho článku vyplývá? Jaké jsou ty byty, takoví jsou jejich majitelé. A je jich mnohem víc než těch, kteří bydlí vkusně a drží se určitého stylu. U nás je strašně moc lidí, kteří netuší co to styl je - a ani je to nezajímá. A když není styl v bydlení, tak obvykle není ani v oblékání, jídlo se taky moc neřeší, atd. My se tady zasmějeme, ale kdo naučí většinu národa, že kvalita je lepší než kvantita ?

  OdpovědětSmazat
 49. Umírám smíchy! Hlavně ta poslední fotka mě dorazila! :D Díky!

  OdpovědětSmazat
 50. Není to focené u Mojsejových na Slovensku?

  OdpovědětSmazat
 51. Někteří lidé neřeší vkus, ale často proktičnost. Co ale nechápu jsou dvě věci:
  1) jak si někdo může z obýváku udělat skladiště nebo ze vstupu do vany "okno se závěsy"
  2) kde jste proboha mohla vzít tolik strašných fotek :D

  OdpovědětSmazat
 52. tak jsem asi magor no ale mě se tady dost řešení líbí :)

  OdpovědětSmazat