Rada za tři sta aneb Kup čepici na jazykOsobní dárkové poradenství na roztomile naivním webu http://www.vsejenproradost.cz má být prý služba, jakou v žádném jiném obchodě nenajdeme. Majitelka tohohle trochu zvláštního eshopu ví, jak vybrat dárky, aby se obdarovaným skutečně líbily. A pomůže i nám! Stačí jí poslat tři stovky a telefonní číslo. Ona zavolá a pomůže, zcela diskrétně, s výběrem. A doporučí buď něco ze svého eshopu nebo aspoň poradí.

Když se tak koukám na ten její eshop, doufám, že spíš radí nakupovat dárky jinde než u sebe.

Nabídka mi totiž připomíná prezentaci nadšené tvořilky-začátečnice, která neví, jestli má spíš háčkovat, plést nebo zdobit květináče. A tak dělá všechno. Jenže výsledek vypadá tak trochu jako výstavka kroužku ručních prací ze základní školy.


Toto je veselá rodinka čertů. Má to prý být "krásná dekorace do bytu, na terasu nebo zahradu". Ta větší příšera stojí 290 korun, menší 240.  Myslím, že květináče obrácené dnem vzhůru s připlácnutou hlavou a oblepené odstřižky látek by si dal dobrovolně do bytu málokdo. Představa, že to navíc prodejkyně doporučí jako vhodný dárek pro kohokoliv, mě snad straší víc, než samotný výtvor.  Květináčková rodinka se dá koupit i v podobě sněhuláků. Servat z toho šály a čepice, bylo by to aspoň do šatníku pro panenku. 


Jestli to někdo nepoznal, tak tohle je krásný a vtipný přívěsek ve tvaru dopravní značky. Za 125 korun. Nejspíš je to vyrobené z fima nebo podobné hmoty a opatřené kroužkem z uštípnutého drátu. Obávám se, že i já, i když jsem na tvoření levá jak turecká šavle, bych uměla spáchat podobný kousek úhledněji a pečlivěji. Mám totiž vykrajovátka na linecký!


Přívěsek Galaxie je za 145 korun. Dražší než dopravní značka je nejspíš proto, že se při jeho tvorbě už musí použít nějaké vykrajovátko, takže je to náročnější. Ujišťuju i naprosté dřeváky na cokoliv, že spáchat něco podobného zvládne i čtyřleté dítě. Stačí koupit pár balíčků hmoty Fimo (cca po 40 korunách), z každého uždíbnout malý kousek, splácnout je do kuličky, vyválet válečkem na nudle nebo třeba lahví od piva a nakonec ze vzniklé placky vykrojit přívěsek běžným vykrajovátkem na vánoční cukroví a udělat do něj špejlí dírku. Pak upéct v troubě. Bez pečení zabere výroba tak čtyři minuty. Ale abych prodejkyni nekřivdila, nabízí i kousky, které opravdu zaberou spoustu času a práce. Jen jsou tak trochu k ničemu. Jako třeba tyhle opalovačky za 799 korun. V žádném případě se v nich nesmí do vody, ale při opalování prý bude jejich majitelka středem pozornosti. No aby ne. V něčem podobném se totiž půjde opalovat jen naprostý cvok. Žádná normální ženská nebude chtít mít na břiše tři neopálené cestičky ke kroužku okolo pupíku.   


Originální pletená halenka za 770 korun je originální jen tím, že ručně pletené cokoliv je vždy originální, nikdy přece  neuděláte dva úplně stejné kousky. Jinak je to jen kus pleteniny, z které bude velmi rychle neforemná plandanina.  Příšerné jsou i výtvory, které prodejkyně představuje v kategorii inspirace. Některé jsou na prodej, jinými se můžeme naštěstí jen kochat. Třeba touhle čepicí na jazyk. Naprostá zbytečnost, která ani nepobaví. Stačí, když si představím, jak si tohle někdo navleče a pak na ostatní vyplazuje oslintanou pletenou čepici. Fujtajbl. 


No a vemeno na hlavu, to snad ani raději nebudu komentovat. Uklidňuje mě jen to, že podle azbuky v dolní části fotky si tuhle čepici pán dal na hlavu nejspíš až po lahvi vodky. 


Když tak koukám na tu tristní přehlídku nevkusu, který prodejkyně vyrábí, zajímalo by mě, kolik lidí už jí zaplatilo za její osobní dárkové poradenství. A je mi naprosto jasné, jaký dárek by mi poradila pro strejdu od Plzně. Zcela jistě tenhle. Pivní dekoraci. Jen mi nějak nedochází, co tam sakra dělá ten krab!A proč jsem psala hned na začátku o tom, že celý tenhle eshop na mě působí trochu naivně? Stačí mrknout na stránku "O mně". Dozvíme se, že paní se po dvacetiletém manželství rozvedla, žije s přítelem, mají pět dětí, nějaké psy a ona se rozhodla podnikat, protože jí nebavila její původní práce. Je to sice o něco sluníčkovatější než podnikat proto, aby člověk uživil rodinu, ale myslím, že případný zákazník se při nákupu obejde bez informace, že prodejkyně má dvě čivavy Samsona a Rebeku. 

Možná by stálo za to nerozepisovat se tolik o sobě, ale spíš si zkontrolovat jiné texty. Třeba obchodní podmínky. Když už si je prodejkyně zkopíruje z jiného eshopu, měla by aspoň pečlivě nahradit jeho název tím svým. 

 __________________________________________________________________

Všechny fotky jsou z webu www.vsejenproradost.cz
65 komentářů:

 1. Jo, a ještě paní přeprodává vinný sprchový gel za 220,-. Přitom se dá koupit za 63,- http://www.edar.cz/product/vinny-gel-894/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, a taky balistiky z Lushe, originální cena lehce přes stovku (podle typu), paní opět přeprodává za bratru 220! (Nejspíš oblíbené číslo, případně se zasekla klávesnice a píše jenom dvojky a nuly.)

   Smazat
 2. Vinný šampon jakbysmet. 220,- versus jinde za 63,-

  OdpovědětSmazat
 3. A to byla dnes Blondýna s výběrem nechutností ještě mírná, koukám na šperky (jídlo) a "sada pro paničku a pejsánka" - a furt se divím, kam na to ty lidi chodí...

  OdpovědětSmazat
 4. Nedalo mi to a prošel jsem si webové stránky obchodu. Hmmm, už se nedivím, že je ta paní rozvedená!

  OdpovědětSmazat
 5. Může se ozvat jeden jediný spokojený zákazník? Ráda bych takového cvoka viděla. Bože, to snad ani možné není. Ale na druhou stranu, je třeba ocenit její odvahu. Jít s tímto na trh, to může jen člověk, kterého osvítil paprsek sluníčka, v hloubi duše se rohodl, že zažehne temnotu, která obestírá naše srdce a rozzáří náš den milým dárkem. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. můj den rozzářil tenhle anonym :D

   Smazat
 6. tyjo, z čepice na jazyk mám úplně husí kůži... nesnesla bych cokoliv látkovýho na jazyku. Jinak u paní asi dárek někdy koupím - až se budu chtít někoho zbavit a dát mu najevo svoje pohrdání

  OdpovědětSmazat
 7. Když mě pošlete stovku tak vám poradím co dnes uvařit. Za padesát co si obléknout. Za dvacku kterou knihu si přečíst. Rada zadarmo - čtěte blondýnu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jste mě pobavila. :D Je to tak, ráda zaplatím za pěknou věc, ale paní by spíše měla platit tomu, kdo bude to upletené oblečení nosit.

   Smazat
  2. U tohoto komentáře mi chybí fejsbůkovská funkce "Líbí se mi".

   Smazat
  3. "Líbí se mi"

   Smazat
 8. co? Hnusny, neforemny sivy sveter (pardon, halenka...) za 770 Kc??? WTH?

  OdpovědětSmazat
 9. Proc mam pocit,ze nektery lidi ztraci soudnost? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tomto případě bych spíš řekla, že paní nikdy soudnost neměla. Lela

   Smazat
 10. takových věcí je bohužel plný i fler.cz

  OdpovědětSmazat
 11. takových věcí je bohužel plný i fler.cz

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to vypadá, že paní chce nabídkou fleru konkurovat...

   Smazat
 12. Moc mi není jasné, jak tímhle někdo dokáže uživit sebe a ještě tak širokou rodinu. Leda by měl ještě jiné zaměstnání a tohle dělal veskrze pro radost (jak by tomu název stránek naznačoval). Na druhou stranu, blbých lidí je dost, takže věřím, že i tyhle věci někdo kupuje. Bohužel. (Ne)Vkus je různý.
  To zkopčení cizího textu bez kontroly je trapas na entou.

  OdpovědětSmazat
 13. Z čepice na jazyk bych asi vylezla z kůže, jen to vidím, běhá mi mráz po zádech...Fuj!
  Jinak opět povedený článek, těším se na další:) Akorát obchod, kde koupíte Fimo hmotu JEN za cca 40 korun by se mi opravdu hodilo znát:) U nás teda ve většině obchodů pod 53 nejdou a levněji ho kupuji pouze přes internet...

  OdpovědětSmazat
 14. Jé, toho sněhuláka z květináče máme doma. Jen to vyráběl jeden chlapeček v mateřský školce. Ale vypadá to dost podobně. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem si říkala že by to byl hezký nápad na výtvarku:)...A pak můžu všechny ty sněhuláky shrábnout, prodat je po 300/kus a vydělat majlant:D

   Smazat
  2. Třeba je to opravdu učitelka ve školce, krade dětem jejich výtvory, a pak je prodává:D

   Smazat
 15. Další trefa do černého, blondýno.

  OdpovědětSmazat
 16. Na druhou stranu zase takovou návštěvnost stránek, jakou jí blondýna zařídila,by rozhodně neměla :-D Špatná reklama, taky reklama :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavá, jestli jí nějaký dobrák i pošle odkaz na tento článek:)

   Smazat
 17. Napsala jsem paní komentář, jsem zvědavá, zda si ho na stránkách nechá:)

  OdpovědětSmazat
 18. To bude asi součást terapie po rozvodu, ne? Vzpomínáte si na ten díl Sexu ve městě, kde ta rozvedená bloncka vyráběla úúžasné kabelky a pořádala prodejní večírek? :-)

  OdpovědětSmazat
 19. Háčkovaný oběd????????????????

  OdpovědětSmazat
 20. Nejsem plátce dph, což znamená, že zboží zde dostanete levněji než v drtivé většině obchodů.

  Ehm???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tímto se to vysvětluje. Ta paní je mimozemšťan z jiné galaxie.

   Smazat
 21. Hele lidi,čtu blondýnu každý den u sváči v práci,je to už takový rituál,skoro pokaždé se směju nahlas, co víc si v tom srabu co vidíme dnes a denně přát.Takže jen tak dál a díky Blondýno...

  OdpovědětSmazat
 22. Jdu si objednat háčkovaný banán a náušnice z lineckého. Panejo, já padám :D

  OdpovědětSmazat
 23. To je síla! Chtělo by to trochu sebekritiky a soudnosti od paní z Vše pro radost. Horší mi ale připadá, že to někdo třeba opravdu koupí.

  OdpovědětSmazat
 24. Jen doufám, že obrázek té čepice na jazyk si paní prostě jen někde stáhla - že to nikdo nechce uvádět v realitu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevíte někdo k čemu čepice na jazyk slouží ? ? ?

   Smazat
  2. Když chcete ve velkém mrazu olizovat kovové zábradlí bez rizika úrazu.

   Smazat
 25. *****VEMENO NA HLAVU, UMÍRÁM :oDDDDDD*****Veronika

  OdpovědětSmazat
 26. http://www.vsejenproradost.cz/vsejenproradost/eshop/3-1-dekorace-hracky/0/5/134-Hamburger - "Pro milovníky rychlého občerstvení, není to sice originál, ale přesto je to také originál." tak tahle věta mě rozsekala stejně jako ten pletenej hamburger....:DDDDD thumbs up blondýno! :DDD Janiee

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aneb když se z housenky dělá ještě větší housenka :DD

   Smazat
 27. Pletené jídlo je ten nejlepší tip na dárek :oDDD Jinak blondýnko - není to u toho pivečka náhodou rak? :oDDD

  OdpovědětSmazat
 28. Náhodou ten pletený humr nemá chybu :D

  OdpovědětSmazat
 29. Čekám, kdy se tady objeví opačné ohlasy typu - vždyť je to krásné, vyzařuje z toho radost a sluníčko, závidíte podnikatelský záměr a výdělek, neumíte to - tak nekritizujte atd. Bohužel i tací žijí mezi námi ... Za sebe můžu říct jen jedno : BRRRR !
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 30. Vážně mě dostávají ta přídavná jména: nádherné svíce, vtipné originální náhrdelníky, veselé originální náhrdelníky, všechno veselé, krásné, nádherné... To myslím něco vypovídá o autorčině sebevědomí.

  OdpovědětSmazat
 31. Služeb této paní někdo využívá? Chudák, a ještě víc lituju toho obdarovaného ;-)

  OdpovědětSmazat
 32. Já si teda myslím, že ta pletená záležitost u pivní dekorace je langusta.
  Čepici na jazyk vážně nepobírám.
  Nevěřím tomu, že by si tohle někdo vážně koupil... Ale jestli jo, mám o živobytí postaráno.

  OdpovědětSmazat
 33. Ahoj, jen poznámka - pozor na čárku navíc ve větě "...podle azbuky v dolní části fotky, si tuhle čepici pán dal na hlavu nejspíš až po lahvi vodky." ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a v té samé větě ještě překlep "Uklidňujeme mě", myslela jsi určitě "uklidňuje"

   Smazat
  2. to si snad tady děláte oba pr.del ne???

   Smazat
 34. paní se rozhodla podnikat :D haha (budu muset přestat číst protivnou blondýnu při přednáškách a smát se nahlas) :D

  OdpovědětSmazat
 35. Blondýno, to není krab, ale rak. A na fotce je jméno (asi) autorky - rusky. V Rusku je rak považován za tradiční (byť dneska nepříliš dostupnou) pochoutku k pivu. Takže smysl to má :)
  Ačkoli jméno autorky rozhodně není stejné, jako jméno mjitelky e-shopu.
  Proklikala jsem e-shop, a paní majitelka prostě stahuje fotky rukodělných prací z různých hobby webů, občas rovnou k logem webu, jako například tady http://www.vsejenproradost.cz/fotky19615/fotos/_vyr_122dekorace-lokomotiva-1.jpg
  Docela dost jich směřuje na ruské hobby stránky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ještě já. Nedala mi ta čepice. Je to z reklamy na žvýkačky Winterfresh, měli víc variant. Tady je to i s logem:
   http://pankov.org/wp-content/uploads/2010/07/2ice-02.jpg
   http://pankov.org/wp-content/uploads/2010/07/2ice-01.jpg

   Smazat
 36. Na těch stránkách doporučuju nevynechat tohle:

  http://www.vsejenproradost.cz/vsejenproradost/eshop/6-1-Darkove-poradenstvi

  :D

  OdpovědětSmazat
 37. Řekla bych, že pani je jen překupnice. Zboží se stejnými fotkami ale za míň jak poloviční cenu jsem našla na fler.cz (tořilkovský ráj). Příkladem budiž tyhle náušnice:

  vsejenproradost.cz (170 Kč)

  http://www.vsejenproradost.cz/vsejenproradost/eshop/4-1-Bizuterie/6-2-vesele-nausnice/5/44-vesele-nausnice-kremrole


  fler.cz (89 Kč)

  http://www.fler.cz/zbozi/kremrole-2316310

  OdpovědětSmazat
 38. Prebehla som tú stránku...háčkované kurča na zelenine??! Kiež by som si vedela premazať vlastnú pamäť...

  OdpovědětSmazat
 39. Jsem v pokušení to za ty tři kila zkusit. :D

  OdpovědětSmazat
 40. :)) ale musí se nechat, že háčkovat teda umí. Ten krab je udělaný dost pečlivě :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. neumí. Stahuje fotky cizích výrobků z různých hobby webů, viz komentáře o pár zpráv výš

   Smazat
  2. souhlasím, umí háčkovat!

   Smazat
 41. proboha! ta ženská není normální :(
  mimochodem, kdyby to fakt dělala pro radost, nedovolila by si za ty nesmysly brát peníze :))

  OdpovědětSmazat
 42. Některé ty pletené věci se mi líbí! Třeba svetříky pro miminka, pletené kabelky,ale i některé halenky pro dospělé. A jsou pleteny pečlivě!

  OdpovědětSmazat