Divné šperky pro neslušné holky

Minimon (tady je odkaz) je poněkud zvláštní eshop s poněkud zvláštními šperky, doplňky a jinými různostmi. Je dost jiný, než jakékoliv běžné eshopy se serepatičkami pro holky. Kosočtverců s čárkou v něm najdete víc, než na zdi podchodu u průměrně frekventovaného nádraží v menším městě. A za slovník, který najdete v sekci "Žůžo nápisy" by se nemusel stydět ani recidivista po pátém pobytu v nápravném zařízení.



Už na první pohled je ale ta snaha odlišit se a šokovat poněkud úporná. I když se v eshopu dá koupit i pár doplňků, které by mohly za určitých velmi specifických okolností vypadat zajímavě, převažují výtvory takové, jaké si na krk, do ucha, na prst nebo na klíče pověsí asi málokdo. Autorky Mon a Pe, jak si říkají, mají kromě zvláštního vztahu ke kosočtvercům zřejmě i značně vyhraněný vztah ke zvířátkům, která právě vylučují nebo se páří, a k drsným  nápisům.

Kadící a jiná zvířátka nabízí Minimon hned v několika podobách. Mohou mít podobu přívěsku, prstenu, klíčenky, prostě můžete mít Alíka, poníka nebo souložící prasátka úplně všude a ve všech barvách.







Dovedu si představit, že šperk s poetickým názvem "Alík, co má u zadku balík" věnuju sousedovi, co po svém psovi nikdy neuklidil hromádku z chodníku. Ale jinak marně přemýšlím o tom, kde jinde než na nějaké hodně pochybné party, by takové šperky našly alespoň mírně patřičné uplatnění.

Minimon vytváří i kousky, které by snad nenašly pochopení ani na té pochybné party hluboko po půlnoci. Tyhle kousky mají zásadně kosočtvercový tvar s otvorem uprostřed. Autorky jim říkají Paula. Paula může být chlupatá, indiánská nebo česká (to je ta v barvě trikolóry a lehce uráží mou národní hrdost), může být z plexiskla nebo ověšená cancourky  kůže. Některé Pauly od Minimon mají kníry, jiné zdobí blesky nebo parohy. Paula je prostě velké téma Minimon.




Aby si ani pánové nepřišli ochuzení, myslely autorky i na ně a vyrobily náušnice nazvané Lulínci. Koupit se dají v perleťově růžové barvě. 




A pro ty, kterým i tohle přijde jako slabý odvar, má Minimon speciální nápisovou kolekci pod názvem "Žůžo nápis". 








Myslím, že neznám vůbec nikoho, kdo není v kómatu nebo nesvéprávný a dobrovolně by si pověsil na krk přívěsek s nápisem vulva. A jsem docela ráda, že nikoho takového neznám. Možná jsem příliš konzervativní, možná jsem jen málo in a nerozumím autorskému šperku. A možná jen nerozumím tomu, proč někdo, kdo už si dá takovou práci a čas vyrobit tohleto, nedělá kousky možná míň šokující, ale za to prodejné a možná i hezčí. Jenže ono je asi jednodušší vytvořit z plexiskla nápis Kokot než vymyslet opravdu zajímavý šperk... 

__________________________________________________________________

Všechny screenshoty jsou z webu minimon.cz

152 komentářů:

 1. oh my! to někdo myslí fakt vážně? ale článek opět pobavil :D
  Bea

  OdpovědětSmazat
 2. a teď jsem si teprve uvědomila, že jednu z autorek znám...no ups! Bea

  OdpovědětSmazat
 3. je pravda, ze bych tyhle veci asi nenosila, nicmene mi to prijde jako velmi povedena recese .) L.

  OdpovědětSmazat
 4. Mě to přijde taky velmi povedené, dobrý i jako dárek i když nosit se to jen tak nedá :)

  OdpovědětSmazat
 5. Třeba ty obaly na notebooky - najde se i originální obal :)
  http://www.minimon.cz/eshop/obaly-na-notebooky-8?pg=0
  až na tu cenu, mimoto, dala bych za to tak 200,- :-)

  OdpovědětSmazat
 6. No.... Znám Minimon už dlouho z Fleru, dost prodaly (y-jsou dvě holky). Dcera i neteře (15-19) z toho byly dost "vodvařený" a nakoupily. Měly u ostatních náctiletých se "šperky" úspěch. A to jsou prosím gymnazistky a na VŠ. Tož tak... Je to přece jen trochu o věku...

  OdpovědětSmazat
 7. Lulínci jsou podle mě naprosto fascinující :-D

  OdpovědětSmazat
 8. Nikol Moravcová si jeden z těch přívěsků vzala na předávaní Českých Lvů... Tak už aspoň vím, kde tu hrůzu sehnala:)

  http://www.superspy.cz/bulvar/12119-17-nej-slavnostniho-predavani-ceskych-lvu?page=0,2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, hned jsem si na ni vzpomela!!!

   Me to nijak neuráží, přijde mi to i vtipné. Oceňuji precizní zpracování, ale neznamená to, že bych byla cokoliv z toho ochotná či schopná na sebe navlíct :D

   Smazat
  2. Já jsem na tom zpracování plexiskla nic "precizního" nenašla...

   Smazat
  3. No jo no, když Veronica asi netuší, že tohle se opravdu nevyřezává ručně... A že to stroj udělá pokaždé stejně mi zas tak zázračné nepřijde...

   Smazat
  4. Netrvdím, že se to vyřezává ručně :D A i stroj to umí okousat, to byste koukali.

   Ale aspoň mám nějaký názor k tématu narozdíl od anonymů, co se ani nepodepíší :DD

   Smazat
  5. To, že se anonymové nepodepíší, znamená, že nemají názor? Wau, to jsem nevěděla.

   Smazat
 9. Mně se některé věci docela líbí. Třeba ty šedé rakve coby náušnice, s komentářem "vhodné pro chvíle pohody a klidného odpočinku".
  Slepičí pařáty bych si dokázala představit k barevnému číru, jelení lebku bych si klidně pořídila a nosila. Vulvu si na krk pověsí jen další vulva nebo někdo se smyslem pro recesi.
  A pes, vykonávající potřebu, je moc pěkný dárek pro sousedku, která neuklízí po svém mazlíčkovi. Asi ho objednám a půjdu slavnostně předat.
  Tohle bych úplně nezavrhovala... pár slušných nápadů se tam najde a autorkám (doufám) nebude recese taky úplně cizí pojem. :)

  Lizzy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jsem už relativně "stará" (dávno po třicítce), ale tyhle šperky mi příjdou jako dokonalá recese a skvělý podnikatelský nápad!!! Klidně bych s nápisem kurva vyrazila do mého rodného městyse...jelikož jsem tam vždy coby punk fungovala jako zdroj pomluv ;))) Si to představte....decentní matka dvou dětí, manažerka s drsnou minulostí na vesnické diskotéce - na krku nápis KURVA!!!!! Šmarjááááá - jdu do toho, chci vidět ty ksichty......... :DDDDDD

   Smazat
 10. Už jsem tyhle "šperky" někde viděla, možná to bylo na Code:Mode, možná jinde. Naštěstí vždy jen vystavené, ale na ničím krku. Hlavně ty nápisy, zvířátka tehdy asi ještě nebyla v kurzu. Naštěstí. Jinak bych asi vrhla hned na místě. :-!
  Smysl tohoto tvoření mi uniká.
  Verunka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smyslem tohoto tvoření je šokovat. Nicméně když už šokovat, tak ať to má aspoň nějaký nápad - tohle je jenom volání o pozornost lidí, kteří neumí vymyslet nic lepšího.

   Smazat
  2. J8 to viděla na nějaké něžně a příčetně vypadající slečně. Měla na krku nápis "kundička" a v rámci code:mode to bylo snesitelné..(vyšší koncentrace "jinak" oblečených lidí). Mimo prodejní festival už mohla budit značnou, nevyžádanou pozornost.
   ji

   Smazat
  3. No opravdu myslím, že smyslem je šokovat, ale hlavně poukázat na to, že slova jako (vulva, kundička, kokot) a kadící zvířata jsou v našem životě na každém rohu. Šperky s touto tématikou vám přijdou zvláštní, nechutné,a nikdy byste je nenosili, ale vůbec se nepozastavujete nad tím, když někdo na ulici tohle slovo řekne a že těch co to říkají není málo. Já jsem dost velká recesistka, takže bych klidně šperky s touto tématikou nosila. A nakonec- myslíte, že je lepší hovno z plexi na tričku nebo normální hovno na botě??

   Smazat
  4. 100% SOUHLAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
 11. bože jak tohle někdo může nosit ???

  OdpovědětSmazat
 12. Myslim, ze sem se hodi okridlene svet se v prdel obraci :-(.

  OdpovědětSmazat
 13. U nás by se pochopení u pár věcí po té půlnoci našlo :D

  OdpovědětSmazat
 14. jedna moje známá měla přívěšek na krk s nápisem Hovno. Ne, nepochopila jsem to doteď :D.
  Navíc mě hrozně odrazuje ten ,,cool" vzhled stránek...

  OdpovědětSmazat
 15. Náhodou, moje porno náušnice jsou mezi mými kamarády velmi oblíbené. Ale nejsou teda od minimonu. (Jedná se o nášnice obdélníkového tvaru, 2x3m, zobrazující na černobílé fotografii, odhadem ze 70.let, nahou ženu při felaci, zdálky to vypadá jako zajímavý mramor, z blízka lidem padá čelist..nebo si toho vůbec nevšimnou).
  ji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2x3cm..ne m..to bych byla dobrej exot.
   ji

   Smazat
  2. :D:D:D:D jj, ty metry jsou fajn

   Smazat
 16. http://www.jenpromuze.cz/start/soky/10607-blond-barbie-nikol-moravcova-ma-na-krku-k-ndu tie sperky su dost zname. Ja uz som ich videla pred rokom a pol.

  OdpovědětSmazat
 17. Mně se náhodou šperky od těchto děvčat líbí. Neříkám, že bych většinu nosila, ale najdou se tam i pěkné naušnice nebo ty obaly na notebooky. Ale nápad mi to přide dobrý , něco takového vyrábět. Nositelé však musí oplývat nadhledem a mít smyl pro humor ;-) Každopádně jsou svěžím vzduchem v zajetých konvencích v tom, co je hezké a co nikoliv, takže proč ne? BTW jsem této značce taky věnovala svůj příspěvek - viz http://mamou-stylove.blogspot.com/2012/02/provokativni-doplnky.html ;-)

  OdpovědětSmazat
 18. Řekla bych že recese je trochu o něčem jiném, některé z těchto nápadů (neříkám že všechny, jsou tam i opravdu zábavné a kreativní) jsou vyloženě vulgární, ovšem hodně to vypovídá o dnešní generaci mladých, u kterých to nejspíš poletí. Ono se neni čemu divit, když každá druhá holka na ulici dnes používá slovo "píča" asi tak stejně automaticky jako "ahoj".

  OdpovědětSmazat
 19. Gratuluji ke skvělému blogu. Už jsem pár takových našla, ovšem byly silně pod úrovní toho Vašeho, vesměs se jednalo o všeobecné kritizování všeho okolo bez nějakého konkrétního názoru. Váš styl je svižný a velmi čtivý, přeji Vám mnoho čtenářů a jen tak dál ;)

  čtenářka

  OdpovědětSmazat
 20. Náhodou - tu zelenou kočku jsem koupila ségře k narozeninám, líbila se i mému taťkovi a mamce, oba dva se tomu smáli a říkali, že je to perfektní dárek, a to méně moderní nátury, než mé rodiče, skutečně neznám :) Ono je to hodně o smyslu pro humor, víte.
  A v Brně na Pekařské mají obchod, chodím kolem něho každý den, občas nakouknu. Něco je hodně ujetý, něco míň, ale nápad a vtip to má pokaždé. A navíc - nikdo vás přece nenutí, abyste nosily ty kosočtverce, vybrat se tam dají i "normální" věci.
  A ty nápisy mi přijdou geniální.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a kam tu kočku nosí?

   Smazat
  2. No, předpokládám, že tam, kam chodí po škole a tráví tam čas do půlnoci :D (Je jí 18)

   Smazat
  3. Co je genialniho na kokotovi, kunde a kundicce? To by me tedy opravdu hodne zajimalo...

   Smazat
  4. Na tomhle zrovna ne, ale na gymplu bych to jejich "hovno" určitě chtěla mít. U nás ve třídě bylo takové nepsané pravidlo, že každá konverzace končí u hoven a taky obvykle končila - nebo češtinářka s oblibou opakovala, že slovo hovno v české literatuře už dávno není sprosté a tak dále a tak dále. A ano, přijde mi to supr.

   Smazat
 21. Blondýno, asi jsi trochu zaspala dobu, Minimon je na trhu už dlouho a dobře prodává, o jejich věci je zájem. A znám i (osobně) lidi, co to nosí. I já jsem hrdým vlastníkem jednoho kousku, naštěstí pro mě sice méně vulgárního - vyhrála jsem ho v tombolr na jedné dobročinné akci. Aspoň něco jiného v té naší kotlině, kde každý kopíruje každýho. Já jim fandím! A i já bych si tam určitě vybrala. Hmmm... asi se jdu na jejich web kouknout a kdo ví, třeba si fakt něco objednám :-)

  OdpovědětSmazat
 22. pred 4 roky by to mozna byl sokujici clanek ....

  OdpovědětSmazat
 23. Osobně si myslím, že si to někteří lidi koupí, popř. darují, protože jim to přijde vtipné (každý máme jiný druh humoru, holt), vezmou si to na sebe maximálně dvakrát, a pak jim to akorát leží ve šperkovnici.
  Andrea

  OdpovědětSmazat
 24. dvě stovky za malý kousek plexiskla??? WTF

  OdpovědětSmazat
 25. mám ráda tvoje články, ale tenhle má opravdu několik let zpoždění

  ale minimon neni taková hrůza, aby se mi houpala na krku kunda nebo kokot, na to mě sice neužije, ale dá se najít i pár normální kousků...ale tvoje rozhořčení chápu, když jsem se setkala s minimonem, tak moje první reakce byly v podobným stylu, třeba se ti to za rok taky začne víc líbit:D

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak blondýna neexistuje čtyři roky ale tak půl roku a spustu lidí minimon nezná. Za mne článek super!

   Smazat
  2. to je vážně sranda, jak tady blondýně vyčítáte, že o tom měla napsat před 4 roky, když tehdy ještě nepsala :D

   Hnusně zařízené obýváky, mimibazar nebo formaldehyd v lacích tu před čtyřmi roky byly zaručeně taky;-)

   Smazat
  3. za neschopnost cestování časem tady nikdo nikoho nepranýřuje=)...jde o to, že někdy v době, kdy se to objevilo na designbloku (mnohem kratší doba než 4 roky zpátky), tak by to bylo halo a převratnej článek a asi by i víc lidí souhlasilo, že je to totální zvrácenost a všechny pauly by se měly obřadně spálit=)

   Smazat
 26. náááhodou si docela dobře umim představit, že náhrdelník "kunda" maj na sobě finalistky miss při defilé v plavkách

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D :-D :-D

   Smazat
  2. TO SEDÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ :D

   Smazat
 27. taky holkam fandim:-)

  OdpovědětSmazat
 28. Minimon existuje už několik let, takže tak trochu s křížkem po funuse :) Nic méně, tvé články miluju jsou přínosné, ale tenhle mi příjde tak trošku mimo věc, jako by nikdo nemohl mit jiný styl než ty, dávej si na to prosím pozor, články chci číst dál !
  Jinak v Eshopu se dá najít i super ulítlé přitom ne perverzní kousky, myslím že si vybrala zrovna ty nejhorší ale jsou tam i super kousky, například pro moji pubertální kamarádku to je jeden z nej obchodů a řekněme si kdo nebyl v pubertě :) snad z toho jednou vyroste ale proč by to teďka nemohla mít, že? :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... dávej si na to prosím pozor, články chci číst dál !

   - wow, tak z tohohle mám den... .-)

   Smazat
  2. Uvědom si, že tohle je blog - pisatelka tady vyjadřuje právě svůj názor, žádný objektivní články, tak se moc nediv.

   Smazat
 29. Mně se některé věci líbí, některé bych sama nenosila, ale třeba z těch, co mi přijdou fajn a i bych měla odvahu si je vzít jsou:
  Hanička (doplňky, ta na přišití), prstýnek Trumpeta (k vhodnému oblečení), atd. Jistě by tam bylo víc věcí, bohužel nemám teď mco času koukat :(, ještě se tam vrátím.

  Nelíbí se mi vše, něco mi přijde nevkusné, něco .. ano, puberťácké, ale myslím si, že to spusta slečen unosí a nebude to vypadat trapně. Nebudeme chodit kolem horké kaše - Ty jsi na tyhle šperky prostě stará a upjatá. Což není nic špatného, všechny jednou minimálně staré budeme :), ale jinak tomuto obchůdku fandím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. brzdi s tou "starou a upjatou", když ji neznáš, jo?

   Tak jako respektuješ, že puberťačky to nosit chtějí, respektuj i ty, kteří to nosit nechtějí a nelíbí se jim to. Je to věc vkusu, ne upjatosti.

   Smazat
  2. Ale ona je stará a upjatá. Není upjatá jen v botech, v kterých je nevkusná. Taky respektuj její názor a neříkej jí, ať brzdí. Kážeš vodu, piješ víno.

   Jinak je PB super, blog taky, ale nikdo nejsme dokonalý, že.

   Smazat
  3. Proboha, už jí snad bylo dokonce třicet??? :-o Jestli jo, to je teda fakt děsně stará (a upjatá).

   Smazat
 30. Minimon znám dobře a myslím, že je to správná recese. Úplně můj šálek kávy to není, ale mám spoustu přátel co jejich šperky nosí a jsou nadmíru spokojeni. Je to jen o stylu...v tomto případě možná spíš o věku.
  Většinou mám články blondýny ráda, ale tenhle mi přijde trošku, že mele z vody a nemá o čem psát, myslím, že minimon rozhodně není typ prodejce/umělce, říkejme tomu, jak chcete, který by si zasloužil pranýřovat od blondýny.

  OdpovědětSmazat
 31. Dost kousků se mi tam líbí a koupila bych si je, ale ty sprostý fakt nechápu. Možná to imponuje některým puberťačkám, protože je to tak "šokující" a "vtipný", ale mě to nijak nešokuje a rozhodně nerozesmívá. Taky bych si na krk nepověsila nápis prso, noha, hlava...A to nejsem ani stará, ani upjatá.

  Ale tohle nemá cenu nějak rozebírat, nebo vysvětlovat, je to věc názoru a komu se to líbí, tomu to neberu. Můj názor je, že kdyby autorky zaměřily svojí tvůrčí energii jinam než na všemožný kosočtverce a seroucí zvířata, výsledky by byly super, důkazy už na stránkách vidíme.

  OdpovědětSmazat
 32. Můj názor
  Před článkem by mělo být varování!!! Celý článek sem si zacpávala oči zpět do důlků a po přečtení některých komentářů jsem raději zavírala oči. To opravdu někomu příjde vtipné mít na krku slovo KUNDA?! Omg...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někomu ano, zrovna tyhle nápisy taky nechápu, ale možná, že ve 14, 15 by mě to bavilo. Ona puberta je někdy mocná :). Ovšem nutno dodat, že blndýna vybrala jen to nej puberťáčtější, jsou tam i hezké a vtipné šperky, to zase ne, že ne.

   Smazat
 33. Minimon je dobrej. Pokud se nepletu, tak minimálně jedna z těch slečen je z brněnského FaVU - tam se to prostě tak nosí.
  Alibaba

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Seroucí a kopulující zvířátka nepovažuji za nijak závratně ostrovtipné a hluboké umění, i kdyby je vytvořil absolvent Goldsmith College. mila

   Smazat
 34. Zamyslet se, zda nápis Kunda je horší než štrasem vyvedené jméno nebo písmeno; zda vyměšující zvířátko je horší než emailové náušnice ve tvaru sedících, kýčovitě se usmívajících kočiček atd. Pokud jsme si na to odpověděli, můžeme Minimon přeskočit. Doufám, že puberťačka si po letech na krk, na kterém nosila kosočtverec, nepověsí zvířetníkové znamení; pak byl smysl naplněn-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych popravdě řečeno všechno, co popisuješ, zařadila do jedný kategorie - nevkus. Nestavěla bych třpytivé jméno nad nápis hovno, ale ani naopak, obojí je bez nápadu.

   Smazat
 35. Cha :D mě to přijde vtipný a většinu věcí bych ještě tak před dvěma lety nosila, až na ty nápisy teda. Jednak abych šokovala, a pak taky podle reakcí poznáte, mezi jakými náturami se pohybujete, kdo má jaký smysl pro humor a nadhled.


  co říkáte na tohle triko? http://www.threadless.com/product/2280/Zombie_at_Tiffany_s

  já ho nosím s jeansy, perlami okolo krku a lodičkami. A nosím ho jako recesi, prostě si dělám legraci. S žádnou pohoršenou, sucharskou nebo zaprděnou reakcí jsem se ještě nesetkala (možná tak maximálně nechápavou, protože neznají ani film, ani A.H.), a jsem tomu ráda :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To srovnavas tohle triko s napisem kunda a priveskem s jejim symbolem? Mne prijde, ze lide dnes do recese zahrnuji kdejakou hloupost a nechutnost. No ale uz nam asi chybi rozlisovaci schopnost pro to, co je slusne, a co neni.

   Smazat
  2. To tricko je uzasny, uz jsem si ho taky objednala (a dalsi dve k nemu :-)), diky za ten odkaz!

   Smazat
  3. Tričko je celkem vtipný, ani náhodou bych ho nesrovnávala s nápisem "kundička" nebo seroucím psem.

   Smazat
  4. Ne, nesrovnávám. A není to rozlišovací schopností. Vždyť to, co jednomu přijde už jako neslušné téma, druhý ještě v pohodě spolkne, každý to má jinak. Jak řekl George Carlin, vtipkovat se dá úplně o všem, ale záleží na tom, jak vtip vykonstruujete. Já se vsadím, že by se našel člověk, který by rozkládající se mrtvolu na triku viděl na úplně stejné úrovni.

   Smazat
  5. mimochodem, když už jsme u toho, co NÁM (ts, ts, ts) chybí, já si zase myslím, že je to kritické myšlení a z něj vyplývající schopnost odvozovat správné závěry z pár odstavců textu.

   Smazat
  6. Mně to nepřipadá ani vtipné, ani zajímavé. Jsem už trochu deformovaná módou těch, co poslouchají tvrdou hudbu.:D

   Smazat
  7. btw: Ti mají podobná i tetování..třeba rozloženou Marilyn a tak.

   Smazat
  8. mne sa ani to tricko nepaci, audrey bola ikona, doteraz je a aj vzdy bude, bola nadherna zenska, vyborna herecka a mala uzasnu charizmu a spravit z nej zombie a nosit to s perlami (prave?...) je teda podla mna nevkusne...moj nazor.pekny den.

   Smazat
  9. Noname zombie nebo kostlivec by mi nevadil, ale vzhledem k tomu že vím, že tato má oblíbená herečka zemřela na rakovinu, mi to nepatřičné přijde.

   Smazat
 36. Tady je to ale solidní bandička usedlých konzervativních puritánů. Hromadně se budeme pohoršovat, budeme hodnotit vtipnost. OT, ale nechci slyšet názory na vtipnost v zemi, kde jsou rasistické vtipy normou... Osboně tam vidím vtipnost, sebeironii, nadhled. Připadá mi výborné shodit nějaký ten usedlý outfitek takovým přívěškem.
  Ještě že všichni máme patent na vkus a estetické hodnoty a můžeme se vyjadřovat k umění. Slyšeli jste, vážení a vážené, někdy pojem provokace?
  Zuzana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už se nesmí říct na něco vlastní názor? Přečti si příspěvky, je to tak půl na půl, někomu se to líbí, někomu ne. Já třeba patřím mezi ty, kterým se to moc nelíbí, rozhodně nebudu někoho odsuzovat kvůli jeho vkusu v doplňcích, ale snad se můžu vyjádřit. Co je na tom tak strašnýho?
   Mimochodem rasistický vtipy nesnášim, češka nejsem, vtipnost, sebeironii a nadhled v těch doplncích nevidim a pojem provokace znám. Mám vlastní názor, no a co?

   Smazat
  2. Provokace není o tom pověsit si na krk nápis "píča". To neprovokuje nikoho. Jen se tím dotyčný sám shazuje. Neznám nikoho ná úrovni, kdo by tohle nosil. Proč asi..

   Smazat
 37. Řetízek s nápisem *miluju se* je famózní!!! :-)

  OdpovědětSmazat
 38. A proč ne? Drtivá většina mých kamarádů (nezáleží na dosaženém vzdělání a táhne jim již na 30, takže se nejedná o pubertální příznak) se oslovuje „ty pič.“, mnoho dívek bylo z jejich úst počastováno slovem „kund.“ a mnoho hochů přízviskem „koko.“. Lidé se takto nazývají vzájemně dennodenně a nikdo z nich nedostal na výběr, zda chce být ve společnosti prezentován jako Mirek nebo jako „koko.“. Takhle si můžu aspoň vybrat, zda chci být dnes za „kund.“ či „kundičk.“ :-) Tyto šperky částečně reflektují neúctu, s jakou se chováme jeden ke druhému, částečně si z nás všech dělají šoufky a částečně nemají žádnou jinou ambici než pobavit nebo pohoršit, záleží, kdo se je zrovna jal hodnotit. vš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. yes, uzasna spolocnost kde sa vzdelani a dospeli ludia oslovuju ty pico! vdaka bohu za to, ze ja takich ludi nepoznam a ani poznat nechcem!
   pekny den.

   Smazat
  2. já nechci být ani za „kund.“ či „kundičk.“, tak si mezi tím nemusím vybírat...

   Smazat
  3. A možná o tom to je: že se mladé holky běžně oslovují těmi nejvulgárnějšími výrazy začíná být normální, takže pak není problém pověsit si kundu na krk a cítit se cool. Já už pravda nejsem puberťačka, ale tyto výrazy jsem nikdy nepoužívala a používat nehodlám. Já klidně budu konzervativní puritán, radši než tupá pipka.

   Smazat
 39. koukám, že okecat a prohlásit za umění se dá všechno i úplná blbost, hehe (viz výše). Já chápu, že to puberťáky baví, já nejsem puberťák a přijde mi to prostě směšný a taky dost primitivní humor. Fanoušci těchto šperků rádi mluví o nedostatku smyslu pro humor, otázkou je, jestli spíš oni nejsou orientování na dost ubohý humor. Dva osobní zážitky:
  1. Slečna v autobusu s tím obřím kosočtvercem na hrudi. Ptám se jí na to a proč svému okolí chce sdělit, že je piča. Hluboce to rezebírá, asi tak, jako ten anonym nademnou. V každé větě používá slovo abstraktní a nové umění. Nejsem si jistý, jestli ví, co to abstraktní znamená. Odpovídám: Já na tom nic abstraktního nevidím, mně to připadá naprosto konkrétní. Načež ona odpovídá, že v jiné verzi jsou ještě okolo kosočtverce chloupky, říkám aha, tak fajn, chápu, tohle je teda ta intelektuálnější, abstraktní verze, díky za výklad.
  2. Slečna, opět puberťačka, kterou znám přes kamarádku, má nápis vulva a ihned mi zasvěceně vysvětluje, co to znamená. Chápu, proč se jí to líbí, prostě jí to připadá intelektuální a zdá se, že většina jejich spolužáků neví, co to vulva znamená a tudíž jí to připadá jako chytré kódování. Decentně se jí snažím naznačit, že ve společnosti dospělých lidí, většinou nikomu nemusí vysvětlovat, co je to vulva.

  Poznámka na závěr: Ať si každý nosí co chce, jediné co mě štve, jsou ty slečinky, který nosí na hrudi nápis kundička a když je pak někdo na ulici otravuje a chová se k ním jako ke kundičce, tak se hrozně vztekaj. Co čekájí tyhle slečny od okolí? Že je osloví mladý inteligentní a sympatický muž, anebo ožralej týpek s nabídkou: Nepudem si zašukat?
  Je to vlastně stejné jako výstřihy, ty slečny, co neschovávají téměř ani bradavky, si pak vždycky nejvíc stěžují, jak na ně všichni čumí a jak je furt otravují úchýlaci. Ach ten proklatý exhibicionismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Vystihl jste to přesně.

   Smazat
  2. Ano, presne takhle to take vnimam.

   Smazat
  3. Ještě by minimon mohl do nabídky zařadit slovo nunva, to je ještě víc intelektuálnější než podobně znějící vulva a navíc by to na krku podobné pubertální intelektuálky mělo alespoň smysl označovací :))

   PS: Nunva je protějšek k volovi a vepři :)

   Smazat
  4. Já to tedy takhle nevním, páč jste neobjektivní Ten eshop neprodává jen nápisy. Některé věci trapné nejsou.

   Mimochodem, hádám dobře, že vy byste byl ten mladý, inteligentní a sympatický muž? (Svatá prostoto...)

   Smazat
  5. Líbí se mi, jak napsal "ten anonym nade mnou" a přitom je sám anonym. Rozkošné.

   Btw. ty situace sis vymyslel, anonyme? Bije to do očí.

   Smazat
  6. Ten anonym nade mnou byla jen reference k textu, nebyl to útok. Přijde mi naprosto samozřejmé, že člověk nemusí v každé diskuzi na netu psát jak se jmenuje. Nepovažuju to za zbabělství. Ne, tím mladým inteligentím mužem jsem nemyslel sebe, protože jsem byl cca o 15 let starší, já pro ni příliš strarej, ona pro mě příliš mladá (mimochodem, opravdu na to nejsem tak špatně, abych chtěl chodit s dívkou, co má obří píču na hrudi).
   Milá Trpaslice, co se vám na té situaci zdá vymyšleného? Slečny s těmito šperky opravdu chodí a když jsem se s tím poprvé setkal, prostě jsem se zeptal, mně to přijde naprosto logické a reálné, ale věřte si čemu chcete.

   Smazat
 40. Co všechno se dá označit za humor a vtip .... vulgarity jsou humor, vyměšování recese.
  Podle mě trochu primitivní humor i recese. Fekální a genitální fascinace odpovídá batolecímu věku, dospělý se smyslem pro humor ocení sofistikovanější humor i recesi, IMHO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já to považuji za ekvivalent Otevřeného dopisu poslaneckému klubu KSČM od Tomáše Matonohy. Vtip není v těch slovech samotných, ale v tom, že spoustu lidí z toho dostane psotník. Tak to tedy aspoň chápu já.

   Smazat
  2. ano ano, taky tak.

   Smazat
 41. Já bych Paulu s Hello Kitty jako přívěsek na klíče brala, být to levnější. Hrdě bych to vytahovala před každou dospělou osobou, která by tu "Kittynu" měla na čemkoli. Čistě jako provokaci.

  OdpovědětSmazat
 42. Byt vami, tak tyhle sperky tak neprozivam. Prijde mi to intelektualne dost spriznene s Cokovokem a tyhle holky jsou docela fajn. Je to takova brnenska lokalni specialita, komu se libi, at si to uziva. Me jako Prazana to neurazi, my tu mame daleko vetsi zvrhlosti. :-)
  Ty privesky vypadaji jako dobre zpracovane, prace s plexisklem se musi umet. Drzim holkam sperkarkam palce, me se jejich prace a napady libi a pobavilo me to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zpracování a některé nápady se mi také líbí, ale píču na krk bych si stejně nekoupila:)

   Smazat
 43. A není to jedno, jestli někdo nosí na krku pohlavní orgán nebo tričko s třpytivím nápisem Benetton, Sisley, Chanel, Diesel, (další si případně doplňte sami)? Pořád jsou to jenom značky a symboly, které mají o jejich nositeli něco vypovědět. Co, to si každý doplňte sám, podle svého vychování, věku a povahy.
  Mína

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná by měl Minimon o dost víc zákaznic, kdyby ty nápisy vytvářel z kamínků Swarovského..nebo z lacinějších za něj vydávaných. Stejně by to ty zákaznice nepoznaly, na skleněném šutru pravost těžko ověříte.

   Smazat
 44. Já se hlásím, jednu která tohle nosí znám a má přívěšek oranžový s nápisem k******ka che já to si nechápu :))

  http://mybeautyuniverse.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 45. Moje spolužačka to nosí. Smutný je, že si někdo musí na krk pověsit "kundu", aby byl vůbec neším zajímavý.

  OdpovědětSmazat
 46. Mně to přijde asi stejně vtipný jako rádobyironické duo čokovoko či jak se ty dvě nade vše povznesené dámy zvou. Za všech okolností těžce nad věcí a ta každou cenu jakoževtipný až za roh.

  OdpovědětSmazat
 47. no docela s tim clankem souhlasim..ale nema to smysl komentovat,proste "sperky" pro nizsi vrstvy,který takovýhle animalní temata vzdycky fascinovali(inteligence ani vek nehraje urcujici roli),myslím že jako rebelství to být myšlený nemůže..ze tuhle eru už ma lidstvo za sebou vědí už i slepice. Výsledky z touhy šokovat se už dneska dostavají za hranici ubohosti.Autorky by se měli spojit s jednou libereckou šičkou mikin,která také považuje ze děsně kreativní,cool a srandovní mikiny s napisem kundička. Tohle je hezky http://www.vulvalovelovely.com/wp-content/uploads/wpsc/product_images/11-14%20Mermaid%201.JPG ale obyčejný napis kunda?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně že ty s těmi hrubkami v textu jsi děsně na úrovni!:-)

   Smazat
  2. ne, naopak, to jsou šperky pro děsně inteligentní, moderní, světové a cool hipstery. Vyjadřují tím, jak jsou jednak děsně nad nižší vrstvou fascinovanou primitivním humorem, jednak nad "upjatými měšťáky" kterým to nepřijde vtipné.

   Smazat
 48. Je fakt, že píču na krk bych si opravdu nepověsila, ale ty rakve a holčičky bych klině brala, přívěšek "miluji se" je prostě geniální a knoflíky s motivem holčiček bych si klidně přišila na kabát.
  Celkově mě to nějak nepohoršuje, ale ani neoslňuje, jelikož mám ráda extravaganci a provokaci, tak si cením každého člověka, co se nebojí být trochu provokativní, i kdyby to měly být kosočtverečný náušnice, poněkud vulgární, ale radši uvidím na ulici tohle, než nějaké cosi, co má každý druhá.

  OdpovědětSmazat
 49. Strašně se mi líbí, jak (nejen) zdejší společnost používá slovo "puberťačka". V každé větě je téměř vyplivnuto, jako by šlo o něco zavrženíhodného. Puberta není o nic horší než jakékoliv jiné období života, každé má své mouchy a to vaše "tohle by mohla nosit jenom puberťačka" z vás v očích ostatních prostě inteligentnějšího člověka neudělá, protože náctiletý je stejně hodnotná bytost jako dospělý nebo senior.

  OdpovědětSmazat
 50. Já jsem hrdým fanouškem této značky, mám doma nemalou sbírku pipinek a musím říct, že POKAŽDÝ se na to lidi kouknou. Babičky omdlévají a adolescenti uznale pokyvují nebo se slovy "ty voe, to je hustý!" ukazujou na mou paulu.
  A dost často padá do éteru otázka, proč mám na krku piču. Jednoduše proto, že se člověk chce odlišit od šedi velkoměsta :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...plus můžete poslat někoho do p*či beze slov :)

   Smazat
  2. Heh, já bych si klidně vzala ten přívěsek s nápisem "Kundička", byla by to náramná junda a mám pocit, že ani jednoho z mých kamarádů by to nepřekvapilo :)) A paula je dobrá volba :))) Furt lepší, než nosit demode bílý kozačky, přebarvený na fialovo :))))))))))))

   Smazat
 51. A mě se to líbí. A to mi táhne na třicet, jezdím po vesnici s mými dvojčaty a klidně by se mi na krku mohlo houpat nějaké to hovínko nebo kundička. Vtipu je na světě beztak málo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak očekávej opožděný dárek k MDŽ!!! Chci vidět, jak to budeš nosit!!! Vyfotím si tě a dám tě mezi ty maminkovský mimísačky z mimibizaru :-P

   Smazat
  2. Klidně. Jsem teda spíš bydlenka ale co už.

   Smazat
 52. Ale jo. Já bych do toho šla. Zejména nápis vulva bych s gustem nosila jedné čuzdě na laborky. Uznávám, že bych takový šperk nevzala na schůzku, zkoušku, ale jsou fakt lidi, jejichž protáhlý ksicht bych při pohledu na něco takového ráda viděla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě se mi toto líbí víc než realisticky vypracovaná vulva z fima. Ne, ať uvažuju, jak uvažuju, nepřijde mi to zase úplně špatné.

   Smazat
  2. wow, "čuzda", to je ale zajímavé slovo. To jsem ještě neslyšela. Zkuste napsat holkám z minimonu, třeba vám ho z toho plexi taky vyřežou...

   Smazat
 53. nebo si dala hovno a nad to třpytivý nápis.
  alibaba

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jejda, to jsem chtěla zareagovat na něco výše :D pardon, takhle bez kontextu to nedává smysl...

   Smazat
 54. Tedy, na ptákoviny, to je užije. Ale aby někdo vyráběl takové užitečné věci jako řetízek na brejle s nápisem "Na televizi", "Na čtení", "Na ulici" nebo pouzdro na troje brejle v jednom, aby je pořád nehledali, pro babky a dědky, to nee. :-)

  OdpovědětSmazat
 55. Noo mě to teda příjde hodně špatné. Je mi patnáct a jediné co se mi z toho líbí jsou ty rakve... Zbytek je vulgární, ne zrovna dobrou pozornost upoutávající. Vzít si tohle moje spolužačka tak si opravdu myslím, že je poněkud lehčích mravů a jen chce pozornost kluků. Samozřejmě uznávám majitelky, že jsou schopné, udělají si vlastní prosperující obchod, ale podle mě je to zbytečně vulgární. Ani to nevulgární mi nepříjde vtipné a veselé a ani jako recesi to nepovažuji. Je to jen o pozornosti.
  Karolina

  OdpovědětSmazat
 56. Mě to prostě nebere a nikdy nebralo. Rádobyvtipná nuda, která po prvním roce začala vykrádat sama sebe a opakovat se...

  OdpovědětSmazat
 57. Heh, zrovna ona prasátka "proslavila" Anna Linhartová. To bylo zase něco pro bulvár :-) http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/148515/dcera-asterove-sokovala-soulozicimi-prasatky.html
  Adivey

  OdpovědětSmazat
 58. Nádherná reklama pro Minimon. Po článcích o nevhodně zvoleném doplňku na lvech přichází článek od blondýny. Doposud méně viditelná firma se dostala do podvědomí většiny. Minimonu tleskám .)

  OdpovědětSmazat
 59. Řekla bych, že tady se blondýna trochu netrefila. Ať už se to líbí nebo ne, určitě existují v oblasti šperku větší a diskutabilnější zrůdnosti. A není to ani moc novinka. Různé věci vyřezané z plexiskla jsou na fleru hojně zastoupeny. Osobně je mi milejší toto, než divné ošklivě zpracované měděné paskudnosti všemožných alternativních přírodních typů. A ještě mnohem větší nechuť ve mě vzbuzují piercingy v obličeji, které vypadají z dálky jako bradavice. Když na někom uvidím souložící prasata, zasměju se.

  OdpovědětSmazat
 60. Účelem těchto šperků není uspokojit konzumně zaměřeného zákazníka, ale vyvolat pohoršení, šokovat. Nevidím na tom nic špatného, něco podobného se děje ve všech oblastech, ať už se jedná o architekturu, design, malbu či třeba hudbu. A jestli má něco naději na úspěch, tak to jsou právě ony šílenosti, které nezapadnou. Sama mám tuto stránku otevřenou již půl roku a zvažuji, který šperk si objednám. Občas mám vyloženě chuť vzít si něco podobně nechutně provokativního. Minimonu přeji, ať nezapadne v té sovičkovo/jelenovo-zvířátkové armádě přívěšků na krk, která se v poslední době nechutně rozmnožila. Potenciál na to opravdu má - z grafického hlediska jsou povedené.

  OdpovědětSmazat
 61. To je teda diskuse. :)
  Znám je docela dlouho (Code:Mode).

  Většinu bych nenosila, ale "česká píča" mi připadá vtipná.
  A "kundička" může být docela pozitivní až něžné slovo :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, s milencem v soukromí. Ne v narvaném mhd.

   Smazat
 62. Mě se to líbí a klidně bych si něco z toho vzala. Ale asi je to i o stylu. Já jsem do rocku a punku, takže mě nevadí skoro nic:-)

  OdpovědětSmazat
 63. Jsem velice ráda, že nejsem jediná, komu to přijde nevkusný a je mu při pohledu na to trapně. Na FFM tenhle stánek pokaždý obcházim velkym obloukem hledíc do země..

  OdpovědětSmazat
 64. Nemají přívěšek na krk s nápisem čurák?? - Darovala bych ho svému expříteli k narozeninám.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi kvalitní názor, toto. :-))))))

   Smazat
  2. To si nejsem jistá, ale mají nápis "kokot":)))

   Smazat
  3. Vtipné, také bych chtěla svého "ex" takto "potešit". M.

   Smazat
 65. Já bych to nějak nedramatizovala, prostě Punks not dead. :-) Svým způsobem mi to připomíná počátky Vivienne Westwood, její "spolupráci" se Sex Pistols. Prostě to má šokovat, není to konvence a primitivní je to záměrně. Slečna, která si dá na krk KUNDU, to má podle mě o dost víc v hlavě srovnaný než ty pipinky z příspěvku nad (o diskotéce v Horní Dolní), které se pomalu nerozpakují ukázat všem veřejně tu svou pravou.

  OdpovědětSmazat
 66. Přečetla jsem si tenhle článek, prošla jsem zmiňovaný e-shop a stále nechápu - že by se vkus vyvíjel i s věkem ? I když, ani v dospívajícím věku (někomu tu vadí pojem puberťák) bych si asi něco podobného na krk či do uší nepověsila ....
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jasně že se esteticke cítění vyvíjí s věkem, proč by nemělo. Myslim, že tyhle sperky rozhodne maji svoji cilovou skupinu a o to de. Na zralych damach by to vypadalo divne, pro mlade slecny je to adekvatni, libi-li se jim to.

   Smazat
 67. Minimon znám dlouho, mám od nich pár přívěšků a náušnic (ani jednu paulu, na to nemám koule.) a holkám fandim.
  Tento článek jistě ocení, neb negativní reklama, taky reklama. Jen tak dál. Každopádně se vyvíjejí a jistě ještě mnoho zajímavého předvedou.

  OdpovědětSmazat
 68. Nemám na to, abych zaujala rozhledem, vzhledem, vkusem, a tak aspoň budu "šokovat" tím, že si pověsím na krk kundu nebo seroucí zvíře. Pozornost zajištěna. Jak snadné!

  OdpovědětSmazat
 69. A to jsem viděla nějakou celebritu, která si tuším na předávání jakési české herecké ceny vzala tuším bílé dlouhé šaty, čevené doplňky a na krk žůžo nápis v červené barvě "kunda".. No comment.

  OdpovědětSmazat
 70. Nápad, který jistě prodává. Klientelu si najde jistě nemalou, takže nesoudím...

  OdpovědětSmazat
 71. Tohle totiž, prosím pěkně, nosí intelektuálové z jistého lycea. http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/424183_2994805949955_1256386813_32674933_695432160_n.jpg

  OdpovědětSmazat
 72. Protivná blondýna neví o módě a stylu nic.Tak se laskavě do toho neser a už vůbec si neber Minimon do huby.

  OdpovědětSmazat
 73. pár těchto šperků mám, nosím je ráda

  OdpovědětSmazat
 74. Moje spolužačka si hrdě koupila a pověsila na krk ten s nápisem ´kundička´. Říkám si: dobrý no, tak když se jí to líbí tak co...
  Trochu zábavnější už to bylo druhý den, kdy jsme se dozvěděla že šla včera ke gynekologovi a on se na ní tak divně kouká, a ona si říká ´Co jako?!´, když si najednou uvědomí že to má na krku :DDD

  OdpovědětSmazat
 75. šperky jsou fajn a je to vtipnost na párty.. nic špatného na tom dle mého názoru není

  OdpovědětSmazat
 76. mě to přijde zajímavé, klidně bych nosila na krku ,,kundička" příjde mi to vtipné, ale ty zvízátka jsou trochu nechutný no.. ale určitě zvážím to že bych si něco objednala :D

  OdpovědětSmazat
 77. Mám podobný názor jako autorka, ale ta Paula Apačka s třásněmi se mi moc líbí a kdybych potkal dámu, která by ji měla na krku, tak po vyloučení variant "neurotička, skandalistka, feministka" bych ocenil její inteligenci a smysl pro humor...

  OdpovědětSmazat
 78. Mě vulgarity FŤYPNÉ teda nepřijdou.
  Opravdu vhodné maKSImálně pro mladé vypatlance.

  OdpovědětSmazat