Superagentura hledá nové tváře - platba předem!

Jedinečná příležitost! Významná mezinárodní modelingová agentura hledá nové tváře a nabízí vytvoření kompletního fotosetu. Za pouhých 1 450 korun. A to se teda vyplatí! Nebo ne?Nějak se mi to nezdá. Za nabídkou je prý významná mezinárodní modelingová agentura Still Management. Sama agentura o sobě na svém webu tvrdí, že je v USA a Kanadě jednou z nejznámějších modelingových, reklamních a talentových společností. Prý spolupracovala nebo spolupracuje s modelkami a celebritami, jako je například Claudia Schiffer, Olga Kurylenko, Vanessa Paradis, Kate Moss, Uma Thurman. Podobně zvučná jsou i jména proslulých světových fotografů,  kteří pro Still Management pracují. 


Tak si říkám, proč má sakra takhle děsně moc proslulá agentura zapotřebí shánět nové klienty přes slevové portály (zvlášť když takových akcí na slevových portálech už udělala spoustu)? A proč se vůbec vytvoření několika fotek během dvouhodinového focení snaží působit jako hledání nových tváří? A že je zvláštní, že proslulé supermodelky odešly od skutečně proslulých modelingových agentur a začaly spolupracovat s agenturou touhle. Nebo že by ta firma jen tak trochu kecala?

Taky mi připadá hodně zvláštní, že na adresách v USA a Kanadě, kde prý firma sídlí, jsou bytové domy s několika kancelářemi, ale žádná z nich Still Managementu nepatří. U tak proslulé společnosti bych to nějak nečekala. 

No, nakonec, v Americe a Kanadě vůbec o známou společnost nejde. Ona tam totiž vůbec neexistuje.  Tak tohle je údajné sídlo firmy v Kanadě. Vidím dům s byty, ne objekt, v němž sídlí prestižní agentura. A tohle v USA. A znovu bytový dům. A jestli čekáte, že alespoň v Praze bude mít tahle firma reprezentativní rezidenci odpovídající tomu, že si v ní topmodelky a prestižní fotografové podávají dveře, tak jste vedle. Tak teď už začínám té super nabídce na focení, která otevře českým holkám dveře do světového modelingu, docela rozumět. Ona to je totiž prachobyčejná agentura tvářící se hogofogo, která má úplně obyčejný ateliér, kde se dělají fotky u zdi. A rozhodně nevěřte tomu, že tahle agentura stojí za kampaněmi pro Louisse Vuittona, Gucciho, Missoni a další firmy, kterými se na webu vytahuje. Tahle firma není podepsaná ani pod jedinou z fotek, které má ve své slevové reklamě.Nakonec, ani ty fotky, které v Šeříkové ulici ve skutečnosti vznikají, nejsou žádný zázrak. S prestižními, proslulými nebo  mimořádně zajímavými fashion fotkami nemají společného vůbec nic.  Kromě sekce Celebrity, kde jsou stažené nejznámější fotky Kate Moss či Halle Berry od skutečných profíků jako je třeba Mert Alas & Marcus Piggott, Tim Groen, Paolo Roversi nebo Peter Lindbergh, na tomhle webu o mimořádnou modelku nebo extra zajímavou fotku nezakopnete.

Mimochodem, agentura  podle diskuzí na internetu fakt moc nefunguje kromě toho, že kasíruje od modelek peníze za fotosety. A to seriózní agentura samozřejmě nikdy, fakt nikdy nedělá. Fotosety vytvářejí agentury pro své modelky zdarma, maximálně jim odečtou pak nějaký poplatek z honorářů za zakázky, které pro ně získají.
Já bych do téhle slevové akce nešla. Ani s tím, že chci pár fotek jen pro sebe, aniž bych toužila stát se modelkou. Tahle firma na mě působí totiž tak neseriózně, že si radši opravdu najdu jinou. A klidně bez slevy.

14 komentářů:

 1. Blondyno, jako vzdy bodujes:) mohla by sis zalozit zivnost na nejakem odhalovani zlocinu na webu! thumbs up! :)

  OdpovědětSmazat
 2. Mě spíš překvapuje, že na tohle ještě někdo skočí. Hlava mi to nebere. K.

  OdpovědětSmazat
 3. právě jsem na to dnes koukala a hrozně jsem se u toho zasmála- sdílím tvůj názor do puntíku muhuhehe

  OdpovědětSmazat
 4. Blondýno, opatrně, tahle agentura má dost nevybíravé způsoby. Vyhrožování od nich asi můžeš čekat každou chvíli. Drž se a díky za tvoje skvělé články. Jana

  OdpovědětSmazat
 5. Hmm, navštěvuji tvůj web poslední asi dva týdny. Líbí se mi, že přispíváš často, že se nebojíš mluvit o věcech, o kterých jiní mlčí.
  Ale proč pořád jen takové příspěvky? Na co je vůbec tvůj web zaměřený? Jestli na odhalování podvodných hloupostí, tak jo, mlčím a jen přikyvuji, že se tomu věnuješ s náramnou pečlivostí. Ale jestli ne... Nevím, asi bych uvítala i jiné články. Číst popáté v týdnu, kde je zase podvod... Je to možná zčásti záslužné, ale mě už to tolik nebaví.:o)))
  Takže má otázka zní: Budou i jiné články?:o)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budou i jiné články, jen se shodou okolností sešlo v poslední době víc témat o podvodech.

   Smazat
  2. Měla by jste napsat o sobě, jak jste zlá, zakomplexovaná a ubližující člověk.

   Smazat
  3. Anonyme, chcete, abych Vám taky napsalá já o sobě jak jsem zlá, zakomplexovaná a ubližující bytost? Já se klidně rozepíšu......:-)

   Smazat
  4. Blondýno, těším se.:o) Chápu, že se to sešlo, navíc toto téma se opravdu sejde velmi jednoduše, svět už je holt plný podvodů.:o)

   Smazat
  5. Anonyme, tři chyby v jedné větě - to je fakt výkon!

   - nepíše se by jste, ale byste. I když to zní nespisovněji, je to tak správně

   - změna rodu oslovované osoby uprostřed věty je chyba stylistická, v určitých případech se dá použít jako stylistický prostředek, ale tady je to celé špatně. Buď "jste zlý, zakomplexovaný a ubližující člověk" nebo "jste zlá, zakomplexovaná a ubližující".

   - V neposlední řadě je chyba ve stylistice souvětí ("napsat o sobě, jak..."). Správně by bylo "napsat o tom, jak jste zlá" nebo "napsat o sobě. Jste zlá, atd.atd."

   Proč mě to u příspěvku tohohle typu vůbec, ale vůbec nepřekvapuje? A nemusíte mi psát, že jde o obsah a ne o formu. Schopnost vyjadřovat se chodí ruku v ruce se sociální inteligencí. Kde se nedostává jednoho, tam chybívá i to druhé.

   Smazat
 6. Ach...ten nelíbivý komentář už byl smazán, proto mi to nešlo odeslat. Nu, neodpustím si odpověď ani takto.:o)

  Pokud autorka uvede k fotografii citaci, odkud čerpala, pak neprovádí nic špatného. Takto při sepisování různých prací (a tou je i kritika) funguje. A ani není nutné obličeje rozmazávat. Ideálně by fotografii neměla nijak měnit a pokud ano, měla by říci co a jak udělala oproti originálu, který byl zveřejněn.

  Pokud by ale autorka fotila na ulici, měla by obličeje vždy zamazávat. Fotografování lidí bez jejich dovolení je trochu ošemetná věc a hodí se k tomu zvolit citlivý přístup, tedy znemožnit například jejich identifikaci.

  ET

  PS: Myslím, že adresát se najde sám.:o)

  PS2: Blondýno, neboj se negativních komentářů.;o) Pokud jsou samozřejmě v rámci slušnosti.

  OdpovědětSmazat
 7. Na mě působí dost divně už ten gay v kovbojském klobouku na úvodní straně, to je skutečná ukázka vkusu.:D

  OdpovědětSmazat
 8. Jednu dobu jsem dělala hostesku a bohužel na takovéhle pofidérní agentury jsem narážela celkem často. Tito se však nebojí ničeho, ani uvádět vykontruované zahraniční adresy :-)) Kolik asi mladých holek jim s vidinou, že se stanou slavnými modelkami, na to skočilo?

  OdpovědětSmazat
 9. Články skvělé, jen možná by to chtělo zvětšit šířku blogu, aby obrázky nezasahovaly do pravého sloupce :)

  OdpovědětSmazat