Jak vybrat kvalitní nehtařku

Říkáte si o to v komentářích, tak tady to máte (a tentokrát bez drastických fotek)

http://www.depasqualethespa.com/acrylics.php


Jak najít nehtařku, která rozumí své práci, nehty nezničí a nechytneme u ní  plíseň nebo nějaký jiný hnus? Tak to opravdu není hledání, které se dá zvládnout za půl hodiny. Ale investovat do něj čas a energii se vyplatí.

Proč hledat kvalitní nehtařku?

Jednoduše proto, že zničit nehty tak, že je budeme léčit v lepším případě pár měsíců a v tom horším skončíme s nenávratně poškozeným nehtovým lůžkem, dokáže jedna amatérská patlalka za jednu hodinu.


Pravidlo číslo jedna: Ptejte se kamarádek, pátrejte na webu

Není nad osobní zkušenost. Kašlu na reklamy, akční slevy, superhyper nabídky a úžasné promoakce. nepřiláká mě padesátiprocentní sleva pro nové zákaznice. Chci znát osobní zkušenosti jiných zákaznic. Chci vědět, jestli se v nehtovém studiu cítí dobře, jestli nehtařka nepůsobí jako šmudla nebo jestli nemají pocit, že jí jde jen o to nějak nehty zbastlit a další, prosím. Chci předem vědět, jestli jsou v salónu čisté záchody a jestli nepřijdu do zatuchlého sklepa.
Zkušenosti a recenze se dají i v různých diskusních fórech, třeba na webu Omlazení. Rozhodně bych ale nedělala závěry z jedné pozitivní nebo negativní zkušenosti. Nakonec, konkurence je velká, a tak není nic divného, když některé nehtařky chválí samy sebe. Nebo naopak hážou špínu na sousední salóny. Hledejte a přemýšlejte.
Chtějte vidět, jak vypadá práce nehtařky - pokud seká jedny hranaté nehty za druhými a nedokáže udělat zaoblené konečky, i když vám se zrovna líbí, nebude to správný salón. Hledejte takovou nehtařku, která pracuje precizně a nevyrábí zákaznicím  na rukou bambulaté paličky ani rozšiřující se lopatky. Nejlepší nehtařky umí vytvořit nehty takové, že je nerozeznáte od perfektních přírodních. Pokud nevyžadujete extrémní modeláž, nemělo by být na rukou téměř poznat, že máte gelovky.

Pravidlo číslo dvě: Cena není hlavní měřítko

Zjistěte si obvyklé ceny ve svém okolí. Lišit se budou podle použité techniky, vybavení studia, používaného materiálu i proslulosti nehtařky. Jiné ceny budou na malých vesnicích, jiné ve velkých městech. Ptejte se na ceny v různých salónech. Pak ceny zprůměrujte a držte se někde při středu. Příliš drahý salón bude jen rádoby hogofogo módní záležitost. Příliš levný salón znamená, že se v něm na něčem šetří, ať už jde o kvalitu gelů, hygienu nebo vzdělání nehtařky (kvalitní nehtařka se nespokojí s jedním kurzem modeláže na celý profesní život, ale čas od času se nechává proškolit, aby znala nové techniky, trendy, materiály).

Vykašlete se na extrémně levné salóny. Ušetřená stovka za zničené nehty prostě nikdy nestojí.


http://officialgelnailpolishguide.com/the-gel-nail-polish-difference/


Pravidlo číslo tři: Zákaznice bez objednávky

Jo, bylo by báječné vzpomenout si: Zrovna teď okamžitě chci nové nehty, tak někam zajdu. Jenže to je nejhorší, co můžete udělat. Kvalitní nehtařka s přiměřeně spokojenou klientelou prostě nebude mít na novou zákaznici čas okamžitě nebo zítra ve tři, pokud jí jiná zákaznice zrovna termín neodřekne. Kvalitní a prověřená nehtařka objednává třeba tři týdny předem. Salón, do kterého přijdete a vezme vás okamžitě, je buď vyloženě průšvihový nebo jde o rychlovýrobnu nehtů, kde se nekouká na kvalitu, ale na co nejvíc uhňácaných nehtů za jedno odpoledne. Vyhnula bych se především obchoďákovým tvořírnám nehtů.


Pravidlo číslo čtyři: Má nehtařka hezké nehty?

Kovářova kobyla sice chodí bosa, ruce nehtařky jsou ale zároveň její výkladní skříň. Nemusí mít nehty čerstvě vytažené z UV lampy, ale měla by je mít minimálně čisté, upravené, nikdy ne extrémně kýčovité nebo odpudivé. Zdaleka se vyhněte nehtařce, která má špinavé ruce, ušmudlané oblečení a na obličeji pátou vrstvu make-upu po sobě, protože je pátek a ona se od pondělka neobtěžovala odlíčit, jen tu pondělní vrstvu řesenky přerazila novou v úterý, ve středu, ve čtvtek i dneska. Pokud je špindíra nehtařka, bude špína i v jejím salónu.
Koukejte i po tom, jak vypadá samotný salón. Je to jen stoleček s lampičkou někde ve výklenku na chodbě solárka? Je to místnůstka v zatuchlém suterénu, kde by se necítil dobře ani zasloužilý kotelník? Slušný salón má úroveň. Slušný salón není v plesnivém sklepě.

http://wifeylifey.xanga.com/732341646/uv-gel-nail-polish/

Pravidlo číslo pět: Děkuji, ještě jsem nic nechytla

Čistota a hygiena je jedna z nejdůležitějších zásad v každém slušném nehtovém studiu. Teď nemyslím to, že by se zákaznice měla otočit na podpatku, pokud je na podlaze trochu vody, protože na chodníku je břečka. Když ale vlezete do salónu, kde je temno, špína a plíseň na zdi, klidně řekněte, že nemáte o služby zájem a odejděte. Jde o vaše nehty a vaše zdraví. Nikdo vás nemůže nutit nechat si zřídit ruce od šmudly. Dost často bývá dobrým měřítkem toaleta pro zákaznice - jestli je tam čisto a voňavo, je to v pořádku. Pokud se ale štítíte sáhnout jen na kliku od dveří na záchodě, prchněte, dokud je čas.

Solidní nehtařka po každé zákaznici očistí desinfekcí UV lampu, nástroje (všechny!) i stolek! Pilník používá výhradně jednorázový a pro každou zákaznici nový. Nebo má pilníky na opakované použití, ale nikdy je nevezme ani na dvě různé klientky. Třeba moje nehtařka má jakousi  kartotéku: Pro každou zákaznici má extra složku nadepsanou jménem a telefonním číslem a uvnitř je  pilník výhradně pro mě. Občas se stane i té největší profesionálce, že se jí pilník vysmekne, ujede jí ruka, někdy máte na ruce záděru, a tak občas může dojít k drobnému poranění. Představa, že mě nějaká nehtařka vezme pilníkem, na který před hodinou krvácel bůhvíkdo, ve mně vyvolává paniku.  

Čistá musí být i UV lampa. Pokud strčíte dovnitř ruku a přilepíte se na vrstvu zaschlé špíny a spečeného potu předchozích zákaznic, už nikdy se do tohohle salónu nevracejte.

Pravidlo číslo šest: Bolest a krvácení k úpravě nehtů nepatří!

Slyšela jsem hodně o tom, jak v některých studiích propilovali nehty až na lůžko, zničili je rýhami, poškodili kůži na prstech a podobně. Dokonce jsem slyšela i to, že je normální, když v salónu broušení bruskou nebo pilníkem  bolí nebo když občas teče krev. Je to naprostý nesmysl! Žádná kvalitní nehtařka nebude pilovat ani brousit nehty tak, že to bude nepříjemné nebo dokonce bolestivé. Pokud něco trošku zadrhne nebo zabolí jednou za čas, nic se neděje. Pokud ale chodíte na nehty s tím, že budete hodinu trpět jako zvíře, najděte si jiný salón.


http://www.ehow.com/info_8385247_pros-cons-uv-gel-nails.htmlPravidlo číslo sedm: Uděláme to špičatý, to je teď in!

Nehtařka by měla přizpůsobit modeláž tvaru a kvalitě vašich vlastních nehtů. Přitom by měla respektovat i váš názor, životní styl, práci. Solidní nehtařka se vás napoprvé zeptá, nejenom na to, jak upravené nehty se vám líbí, ale i na to, jestli máte třeba nějaké pracovní omezení. Pokud třeba taháte osm hodin denně balíky novin na poště, pak vám rozhodně nedoporučí pěticentimetrové špičáky. Nenechte se navézt do toho, že je něco strašně moderní. Pokud nejste typ na křiklavě modré nehty, nebudete se v nich cítit dobře a budete otrávené už druhý den. Na ruce je ale budete mít pár týdnů.

Pravidlo číslo osm: Doplnění za šest týdnů je blbost

Děláme nehty tak děsně kvalitní, že vám vydrží šest týdnů bez doplnění. Tohle je jeden z oblíbených reklamních nesmyslů některých studií. Gelové nebo akrylové nehty samozřejmě odrůstají s vlastními nehty. Každému sice rostou jinak rychle, obvykle je ale třeba gel nebo akryl po třech až čtyřech týdnech doplnit. U francouzské manikúry se dají přečkat čtyři týdny, odrost není tak nápadný. Pokud ale mám nehty jednobarevné, třeba červené, pak je odrost nápadnější a doplnění je vhodně už po třech týdnech.


http://www.nailsschool.net/2011/08/19/gel-nails-3/


Pravidlo číslo devět: V případě úrazu volejte o pomoc

Seriózní nehtařka počítá s tím, že občas se podaří nehet ulomit. A taky vám ten jeden utržený nehet spraví na požádání. Vždycky se někde najde těch patnáct minut na opravu. Samozřejmě že nehtařce nebudu volat ve středu, že se mi utrhnul jeden nehet, když jsem k ní objednaná za dva dny na celé ruce. Ale když jí zavolám dva dny potom, co jsem u ní byla, nenechá mě chodit tři čtyři týdny s úrazem, i kdyby mě měla vzít zítra brzy ráno nebo pozdě odpoledne.

Pravidlo číslo deset: Rychle nebo pomalu?

Obyčejné doplnění nehtů bez nalepování nových tipů na všechny prsty trvá plus mínus hodinku a půl. Záleží na tom, jak moc chcete nehty nazdobené. Pokud dává nehtařka po celé délce a šířce nehtů jednu barvu, pak by jí to mělo trvat něco přes hodinu. Časově o trochu náročnější je francouzská manikúra, nejvíc času zabere zdobení různými kamínky, malůvkami, obrázky. Sedět ale na židli v salónu tři a půl hodiny, když nehtařka vyrábí prachobyčejné růžové nehty, není normální. Buď se s nimi nehtařka až příliš patlá nebo příliš mluví a nesoustředí se na práci. Jde o váš čas, pokud v salónu prožijete nad novými nehty půl odpoledne, jděte příště jinam.  


Tak. Snad jsem na nic nezapomněla.

No dobře, ještě jedny kýčovité nehty na závěr:

http://acrylicnails.org.uk/tips_for_wearing_acrylic_nails.htm

34 komentářů:

 1. Já sem chodila k tý nejlepší holčině na světě a kdybych se nepřestěhovala do Prahy,tak sem u ní doted'...Pracovala sice ve fitku svýho přítele,ale kdykoliv sem jí zavolala,tak mi dala jinej termín i kdybych potřebovala o půlnoci nebo v 6 ráno,byla tu pro mě,udělala mi jak složitý s nákejma kartama,netopýrkama,kostkama atd.,tak jednoduchý a tak přirozeně vypadali,že si pak všichni mysleli,že sem je sundala a když se k ní chtěli objednat spolužačky,tak byly hrozně nasraný,že nemá místo :-/ Tak šly radši na duckfeety k čongum a byly hrozně spokojený (tak na týden,viz.minulej článek).

  OdpovědětVymazat
 2. Pravé nehty se mi s oblibou lámou kdykoliv byť jen trochu narostou, navíc mám hrozně malé ruce a tím pádem i nehty... a to je teprve ořech. Z "klasických" typů mi malíček sedí na palec.
  Hledala jsem dlouho a bolestivě, naštěstí bez infekcí a různým nehtovým studiím v obchoďácích se vyhýbala jak čert kříži. Opravdu mě neláká představa, že mi někdo odrbe pracku něčím, na co předtím krvácelo děvče, které bych na prostitutku tipla na 99%.

  Nakonec jsem našla na podivném místě a ve sklepě, ale výsledky neskutečně pěkné a kvalitní. Takže, dámy pražské a toužící po pěkných nehtech, zahoďte předsudky a přímou čarou k Lindě do salonu Hell (Holešovice). www.hell.cz - kontakt i galerie

  Lizzy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, vůbec bych se nedivila, kdyby tohle psala majitalka vychvalovaného salónu.

   Vymazat
  2. Hell je velmi seriózní studio na vytváření exteriéru zákazníků, kulatně řečeno, od nehtů, přes vlasy, po piercing a tetování a podobné modifikace. Takže bych této referenci dost věřila.

   Vymazat
  3. Anonym z 24.2.2012 11:50

   Opravdu ne, pouze spokojená nositelka. :) Stačilo by si otevřít ty stránky, tihle lidé si zakládají právě jen na referencích zákazníků/klientů. :)

   Lizzy

   Vymazat
  4. Mám z Hellu tetování, potvrzuju, že je to precizní salon a myslím, že nebudu sama.... :)

   Verča

   Vymazat
 3. Super článek! Obdobně sháním kadeřnici. To je také peklo. Je ale fakt, že když mi zničí vlasy, jen to naštve. Dobře, hodně naštve, ale když nehtařka zničí nehty, poškodí lůžko apod. může to hodně ošklivě bolet a hojit se dlouho.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chodím do kadeřnictví Pavel Buřič v Praze Vršovicích. Sice za sestřih dám 700-800 Kč, ale zase tam nemusím chodit tak často, protože střih vypadá dobře několik (4-5) měsíců. Což se o sestřihu z kadeřnictví za 3 stovky říct nedá. Po prvním umytí vlasů jsem měla pocit, že tam potřebuji jít znova.

   Magda (opravdu nejsem jedna z kadeřnic)

   Vymazat
  2. :( Potřebuju Brno, ale díky. I tak si to napíšu, protože do Prahy občas jezdím. Řeším to už delší dobu tak, že si vlasy zastřihnu sama v jedné délce. Mám hodně dlouhé a tak to nevadí. Nevypadá to špatně ale už mě to nebaví. Na druhou stranu ale nechci, aby mě nějaká voživená kráva okudlala seřezávačem nebo prostříhala do bezvědomí tak, že to nedám do drdolu a bude to vypadat, že mám na hlavě 5 ožraných cancourů v šesti řadách. V otázce vlasů jsem nezlomný klasik. Trendům se vyhýbám. Krásné dlouhé vlasy jsou pro mě jako malé černé. Nadčasové.

   Vymazat
  3. Magdo, prosím Vás, ke komu v PB Hair design chodíte? chystám se tam také a nechci se "spálit" nebo aby to nevyšlo. Moc díky, Lucka.

   Vymazat
 4. Paráda díky za návod, posílám všem kámoškám ! :-) Zuz

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrá rada je hlavně ta druhá. Tedy jestli má nehtařka sama hezké nehty. To jasně ukáže na shodu vkusu. Tím bych se řídila i u kadeřnic a dalších. Nepochopím jak se někdo může nechat stříhat od někoho, kdo má sám hrozný účes.
  Ale v podstatě, to jaký kdo skutečně používá materiál, nebo jestli vám to neskoptí, nepoznáte s jistotou nikdy.
  A na názor na netu bych dala jen v případě, že se daná osoba vyjadřuje důvěryhodně a nejlépe už jsem od ní pár postů s rozumnými názory v minulosti četla. Ženské jsou všeobecně buď "sluníčkovací", nebo "pomlouvací" a udělat si podle jejich žvástů obrázek, není zrovna snadné..
  Ještě že, žádné uměláky nepotřebuju..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ked ma kadernicka ekny uces tak sa asi objednam k jej kadernicke nie?

   Vymazat
  2. Jestli ti ji prozradí, tak jo..

   Vymazat
  3. Lehce souhlasím s Kate,osobně jsem zrovna kovářova kobyla...práce nad hlavu,lidi už neberu 2 roky a na svoje nehty nemám čas,takže mám období krásných nehtů,strašných nehtů a žádných nehtů.Nehtařka s hezkými nehty je mě lehce podezřelá,buď někam chodí nebo má moc času,tudíž nemá práci...a proč nemá práci? Není to pravidlo,ale nebrala bych to ze svého pohledu matky od dvou dětí a kupy práce jako měřítko.Reference jsou prostě reference,jak se říká lidská huba je nejlepší reklama ;-)

   Vymazat
 6. mala som tú česť robiť modelku na nechtárskom školení, tak som sa dozvedela všetky finty a musím s Blondýnou súhlasiť vo všetkých bodoch. Je okolo toho celá veda, a ak si niekto myslí, že keď už bol raz na nechty, zvládne to tiež. Prosím, vás, takým nechtárkam sa vyhýbajte ešte širším oblúkom, ako vietnamcom!

  OdpovědětVymazat
 7. K té častosti doplňování u celobarevných nehtů - doporučuji nenechat si dávat barevný gel, ale nechat si udělat nehty průhledné. Na ně pak dávejte laky, které můžete měnit po libosti a odrosty zamaskujete (plasticky to samozřejmě nebude dokonalé nikdy). Lak na gelových nehtech krásně drží, neodlupuje se a nepraská. I po týdnu vypadá bezvadně.

  OdpovědětVymazat
 8. Ja akosi medzi obyčajnou "franciou" a nazdobenými gelovými nechtami nevidím rozdiel, oboje kričia "umelina". Samozrejme nehovorím o extrémoch ako na poslednom obrázku, ale celkom nerozumiem tú kritiku zdobenia v iných článkoch, kým tu sú "obyčajné" gelové vyzdvihované.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ona je francie a francie. Nehty na prvním obrázku, to je podle mě francie. Pak jsou takové ty dlouhé pařáty s bílo bílou špicí, které majitelky bohužel také zovou francií :( Poznal byste u první fotky, že jsou gelové? Já bez bližšího průzkumu asi ne. Řekla bych, že to je vyzdvihováno. Někdo nemá od přírody pěkné nehty, pak je takto provedená manikúra řešením.

   Vymazat
  2. Hele, já nevim, ale co sem tady četla, tak blondýna má taky gelovky a propaguje právě ty přirozený na kterejch to nepoznáš že to gelovky jsou. Třeba na těch na obrázcích bys to do půlky neřekla kdybys to nevěděla že to jsou uměliny

   Vymazat
 9. Blondýnko Tvoje stránky čtu často a většinou s Tebou souhlasím. I s články o nehtařkách. V tomto článku se mě ale dotklo Tvoje tvrzení, že salon situovaný ve sklepě je automaticky špína a hnus. Já nedělám nehty ale kosmetiku a máme salonek v nákupním středisku a to právě v suterénu. Jasně, není nad to, když je studio pěkně do ulice a každý kolemjdoucí na něj vidí ale naše zákaznice jsou zase naopak s tímto spokojené, protože jak samy tvrdí, je to útulné a hlavně maximálně soukromé a diskrétní. Chápu že je sklep a sklep ale v tomto článku je to hozeno všechno do jednoho pytle, což mne právě mrzí :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemyslím si, že by Blondýna zavrhovala automaticky všechny salóny které jsou v suterénu, spíš ty, které sklepy připomínají i vybavením a čistotou :-)

   Vymazat
 10. Uvažovala jsem o nich, moje se třepí a lámou .. ale předchozí článek mě tak vyděsil, že ani tento to nenapravil a já si koupím raději nějaké vitamíny na posilnění nehtů! :) Jinak článek super! Terez

  OdpovědětVymazat
 11. Chodím na Florenci do studia Ala Visage ke slečně Lucii a jsem naprosto spokojena. Lucka mi dala do pořádku právě nehty poškozené z levných studií. Sama pracuje s kosmetikou OPI a nemohu si tuto kosmetiku vynachvalit. Začínala jsem u ní s gelovými nehty a postupem času a díky "spešl" kosmetickým vychytávkam jsme napravily moje nehty a ted už chodím 1x za 2 týdny pouze na MANI, která drží jako "židovská víra" :)

  OdpovědětVymazat
 12. Ahoj Blondýno, pokud jsi z Prahy, mohla bys treba rict primo kde najdeme tu tvou nehtarku jako doporuceni?

  OdpovědětVymazat
 13. Hezky shrnuto. :) Nicméně jsem zastáncem přírodních nehtů. (Při představě, že mám něco nalepeného na nehtech, mám trošku husí kůži...) ;)
  Nikdy jsem neměla ani dlouhé ani pěkné nehty, ale teď můžu říct, že jenom díky mé lenosti... Na doporučení kolegyň z práce jsem začala chodit na P-shine a nemůžu si to vynachválit. Nehty rostou rychleji, jsou pevnější a není ani potřeba je lakovat, stačí občas bílá tužka. Pravda, chce si to aspoň jednou denně vzpomenout a použít výživný krém nebo olej, po mytí rukou krémovat, používat rukavice na nádobí atd..., ale nakonec to jde. Nicméně, abych nebyla tak pozitivní, jedné kolegyni tato metoda nevyhovola a nehty prý měla naopak ještě slabší. Takže tak. :) Klára

  OdpovědětVymazat
 14. ad nehty :) posílám odkaz na webove stranky nehtoveho a kadernickeho studia v pribrami (fotky slouzi jako menu :)
  POUZE PRO OSOBY SE SILNÝM ŽALUDKEM
  http://kadernictvi-fialka.ic.cz/menu.html
  a ano takhle to tam opravdu vypadá v roce 2012

  OdpovědětVymazat
 15. Zažila jsem několik nehtařek,včetně vietnamských a musím říci,že u nás je to bída.Když seženete z 10 třeba 3 kvalitní.Jedna se brání ornamentům a kreslení,má 1000 výmluv ke všemu,špínu v salonu,další je pomalá a málo zručná,děsné kopyto,3. Vás natáhne a místo gelu Vám pajcne pryskyřici.....Ani jedna se nedokáže shodnout na stylu a trendech,jedna Vám něco doporučí,že to "frčí",další Vám to rozmluví,že je to dávno z mody pryč...Další se vymlouvala na kvalitu mojich nehtů,že je mám zeslabené,lámavé a kdesi cosi.Nabízela mi nějaké její osvědčené přípravky za přemrštěnou cenu.Jiná mi nic takového nevytkla.Zdobení jsem od ní měla křivé,nehty nesouměrné,měla brýle půllitry,tak jí to asi "ujelo"...13.nehtařka zůstala mou stálou a jsem s ní maximálně spokojená.Jsem z okr.Mělník.

  OdpovědětVymazat
 16. Dobrý den, milé dámy kvalitní nehtařkou nemusí být za každou cenu češka.
  Pravdou je, že jsem k jedné nekvalitní nehtařce sama chodila a co se týče zpracování, úpravy a kvality nechci ani domyslet, že k ní chodí velká část
  klientek. Za prvé jsem měla plíseň pod dvěma nehty a o úpravě ani nemluvím.
  Hygiena nic moc ručně odbrousí jen to co uzná za vhodné, překrývá gely různými odstíny tmavší světlejším. Prostě hrůza. Po odbroušení starého gelu
  nečistí ruce štětcem, tím se potom gel od lůžka odchlipuje na nevypadá to dobře. Od ní již nic nechci. Působí v Hořicích na náměstí. Zdravím Karla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. mohu se zeptat která nehtařka v hořicích provádí takovou práci?

   Vymazat
 17. Moje kamarádka dělá nejlepší nehty v Praze ! pěší vzdálenost z IP Pavlova, dělá je doma a může ráno, dopo, odpo, i večer i o víkendech. Má malé dítě, takže se přizpůsobí.
  Nehty jsou opravdu kvalitní, tenké, ale pevné, nikdy se mi žádný nezlomil. Cena za doplnění včetně barvy a zdobení je 400Kč..Používá gel, i akry gel.. nehty se neodlepují..opravu úžasná práce... pro více info klidně pište michaela.vahala@email.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Nehty si stříhám sama. Na krátko. Ty nadstavené drápy a polepené pazoury jsou odporné! Děsná móda! Naštěstí není nošení takových hrůz povinné.To mně smiřuje s pohledem na dámy s pařáty.

  OdpovědětVymazat
 19. Já měla na nehtové studio štěstí hned na poprvé a navštěvuji ho již delší dobu. Jedná se o studio esmina http://www.esmina.cz/s/ . Potřebovala jsem nehty na stužkovou a teď jsi tam prakticky nechám dělat cokoliv, od stříhání až po líčení když jsem byla na svatbě. Jsem s nimi 100% spokojená a nemám v úmyslu zatím měnit.

  OdpovědětVymazat
 20. Mám s nehtařkami podobnou zkušenost, a jsem ráda, že jsem našla na doporučení mé kamarádky vážně skvělou paní, které mohu beze strachu svoje nehtíky svěřit a ještě si u toho skvěle popovídáme. Ale jak si vzpomenu, jak jsem měla zničené nehty po jedné "šikulce", radši vzpomínat už nechci. Naštěstí jsem tehdy našla tipy na www.ceskozdrave.cz, kde mají hodně článků, jak dát přírodní cestou zničené nehty dokupy a za pár dnů už vypadaly celkem k světu.

  OdpovědětVymazat