Jak přijít o nehty snadno a rychle

Následující fotky by neměly vidět osoby se slabším žaludkem, osoby, které právě dojedly a lidé trpící zvýšenou citlivostí na vizuální podněty.


http://nehty.zdrave.cz/p-shine/A teď vážně: Některé fotky, které následují,  opravdu nejsou na pohled hezké

______________________________________________________________________________

Tak jsem si přečetla, jak je strašně bezva, že v obchoďácích jsou takové ty asijské nehtové manufaktury. Člověk se nemusí objednávat, prostě si přijde kdykoliv se mu hodí a za nějakou dobu odchází s úžasně úžasnými, vyzdobenými, pomalovanými nebo třpytkatými nehty. Jo a taky je to děsně levné a studentky mívají slevu. No, nekupte to.

Jenže tyhle minifabriky na krásné nehty poslední dobou nejsou proslulé jen tím, jak krásně tam umějí namalovat kýčovité obrázky na nehet. Čím dál víc se mluví i o tom, jak takový nehet po čase vypadá. Chcete to vidět? Určitě?


http://artofnailz.blogspot.com/2011/10/mma-is-not-for-nails.html

Nehty z velkovýtvoren jsou super, protože skvěle drží a nelámou se. Jo, to je velký a oblíbený argument. Nehty z podobných dílen totiž bývají z technického akrylu. Spousta nehtařek potvrzuje, že akryl je oproti gelu pevnější. jenže je taky míň pružný. Takže když se nehtem nešikovně do něčeho narazí, neulomíte si kus akrylu z nehtu. Strhnete ho prostě i se svým vlastním nehtem. A pokud máte smůlu, přijdete o nehet celý.

V některých studiích se navíc používá dentakrylátová pryskyřice (MMA), která vůbec na nehty nepatří.  Je velmi agresivní, leptavá a co dokáže, popisuje na svém webu přímo profesionální nehtařka:  

"...a to i v asijských studiích, která lákají klamavou cenou a používají nejlevnější jedovaté materiály, které vůbec nejsou pro své agresivní složení a leptavé účinky dovolené k aplikaci na nehet, ale výhradně k technickému použití). Odbrušovat žlutý, neuvěřitelně zapáchající akryl z vietnamských studií je opravdový "zážitek"... a pro klientku mnohdy bolestivá a nepříjemná záležitost..."  (Zdroj: www.salonolymp.cz )


A v jedné diskuzi jsem našla i tenhle názor:  "... jsem chemik a nemám zájem Vám říkat co máte dělat a kam máte chodit. Manželka a dcera u těch ťamanů byly, obě skučely už druhý den i když nehty byly pěkné. Vím co dokáže chemie, tak jsem se tam šel podívat hned ráno cestou do práce, Nebudu se rozepisovat-bezpečně jsem poznal výrazný odér materiálu který si ty slečny připravovaly. Myslím si že chlornan sodný jako vysoce agresivní zejména v technické podobě skutečně nepatří do kosmetickým materiálům a akryl který jsem svým holkám pomáhal odpilníkovat jsem si hodil na analýzu – obsahoval všechna možná rezidua včetně lápisu. Dodavatele jejich materiálů raději znát nechci – jen to považuji za velký hazard a riziko. Při manipulaci s tímto materiálem je povinná rouška nebo filtr, je agresivní a leptá cokoliv." (Zdroj: http://www.salony-krasy.cz/forum/nehtova-studia/251/) 
 
http://vero-nica.webnode.cz/

Problém bývá nejenom s materiálem, ale i s prací. Někde se s tím prostě nemají čas patlat, a tak pilují a brousí bez ohledu, na pilují jako o život. Bruskou nebo pilníkem sem tam zajedou příliš do nehtu, až ho propilují do krve, ztenčí tak, že ho téměř zničí, nebo v něm nechají hluboké rýhy. Starost si prý nedělají ani s tím, že občas obrousí místo akrylu i kůži kolem nehtu. Mimochodem, jako jeden z nejneuvěřitelnějších zvyků v některých studiích beru to, že se kůžička u lůžka nehtu nezatlačuje, ale rovnou odstřihává nůžkami. Nechci snad ani vědět, jestli ty nůžky někdy viděly dezinfekci. 

http://foto.dama.cz/foto.php?f=880057
 Takhle vypadají nehty po dvou návštěvách v asijském studiu. Vyfotila je nešťastná nehtařka, která se je snaží dát dohromady.  "Tak tohle už nikdy víc - tuhle holčinu jsem si rok piplala, takže její ošklivé a zničené nehty jsem pracně dala dohromady a ona na léto jela pracovat do Itálie a aby trochu ušetřila, nechala si udělat před odjezdem a po návratu nehty u vietnamců. Takže na nehtech ušetřila 100kč, ale s tímhle přišla - opravdu smrad při pilování a hlavně to ani nešlo dolů - zničená lůžka, udělali jí je směrem nahoru, takže než to zase srovnám"


http://www.emimino.cz/diskuse/gelove-nehty-u-vietnamcu-dobre-i-spatne-zkusenosti-89188/?anchor=postId11219708#postId11219708


A další ošklivá zkušenost: "...nehtíky držely jak beton a vše bylo ok, než se mi pod jeden nehet dostala plíseň, náslledně se mi nehet zanítil, tvořily se puchýře a to byl tedy hnus, jsou to dva měsíce a stále se toho nemohu zbavit, lítám po kožních a je to už lepší, ale stále to není ono, nehty od klasických nehtařek sem nosila skoro 5 let, a problémy tohoto typu nebyly, a půl roku u tamiků a tohle..."


http://foto.dama.cz/foto.php?f=782304

Na obrázku jsou nehty po jediné návštěvě v obchoďákové rychlotvořírně. Nehty tam propilovali skoro skrz.http://foto.dama.cz/foto.php?f=888547
Další nešťastná zákaznice skoro o nehet přišla a znovu autentický popis nehtařky. "...tři roky chodila k Vietnamcům na nehty a pak naposled jí to tak zmršili, že si je musela sundat. A když je sundala, tak zjistila, že má na palci toto (měla to maskovaný kamufláží). Měla jsem strach, jestli to je jen odloučený nehet od lůžka, nebo jestli to má příčinu v kvasinkách či tak, ale zespodu ten nehtík vypadal celkem dobře, nebyl nijak zrohovatělej...  Říkala, že při broušení bruskou vždycky trpěla jak pes jak to bolelo, tak jsem si říkala, jestli ji to nějak nerozrušili..."


http://innehticky.webnode.cz/krasa-/

A nehty z obchoďáku ještě jednou. Myslím, že není potřeba je komentovat.

Když jsem pročetla pár diskusí o zkušenostech s těmihle nehtovými studii, našla jsem hodně často upozornění i na to, že se v nich nedodržují hygienické podmínky. Jednorázový pilník se používá tak dlouho, jak to jen jde, o dezinfekci brusek nemůže být ani řeč a mít po několika měsících jako bonus pěkně vypěstovanou plíseň taky není nic výjimečného. 

Co s tím? Je to jednoduché: Když chci hezké nehty, opravdu se nevyplatí na nich šetřit. Tím nemyslím, že si máme vybírat nejdražší salóny - rozhodně bych se ale vyhnula těm nejlevnějším. Ona fakt ušetřená stokoruna nestojí za to běhat pak půl roku na kožní. 


309 komentářů:

 1. A proto oni tam sedí v rouškách!! Aby nedýchali ten jedovatý smrad! A já si říkala jak vypadají profesionálně... naštěstí se mě to netýká.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rouška zadrží jenom prach - kdyby je mělo něco chránit před chemikáliemi a smradem, museli by mít plynovou masku

   Smazat
  2. at už někdo uděla konec těmto podnikatelum !!!!!!!!!!!!!!

   Smazat
  3. Přesně! Nám normálním lidem berou práci, nejhorší na tom je, že češi jsou tak blbí, že nehledí na kvalitu, ale jen na prachy. Nejvíc se mi líbí, když vydím babu, že bych si o ni kolo neopřela a ona má udělané nehty od vietnamců... To mě vždycky tak vytočí. Je tzo jako s hadrama od nich, stejnokroj, každý normání člověk pozná, že to je od nich. Porstě a jednoduše mě serou! hygiena nám dělá problémy, když si chceme otevřít provozovnu a co oni? Myslím, že ani schválené to nemají....

   Smazat
  4. nemocniční roušky je před prachem neochrání - museli by mít respirační - tedy to stejně dýchají..

   Smazat
 2. ble tak to je hnus fuj fuj hnus o tom by mohli natocit nejaky dobry horor - krvak :-) hm ako by sa mohol volat....?? mate napady? :-)) "Texasky masaker pod umelym nechtom" :-))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spíš Vietnamský masakr pod umělým nehtem ;)

   Smazat
 3. Ať žije přirozená francouzská manikůra, já stejně nějak ty příšerný několikacentimetrový barevný nehty nechápu, natož absolvovat tohle ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak s tím plně souhlasím, není nad přirozenou krásu pěkně rostlých nehtíků.

   Smazat
  2. ne každý však své nehty má pěkné..

   Smazat
 4. Na dobrou noc jsem si nasypala pár slaných tyčinek a právě mě přešla chuť... No, aspoň trochu zhubnu. A co takhle polaškovat s hygienickou kontrolou ?
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ahoj všem,když u mě salonu byla na kontrole paní z hygieny ptala jsem se jí na tyto "zaručené" vietnamské salony a kvalitu jejich hygieny. Sdělila mi, že je to hrůza, že když prováděly v jednom takovém salonu kontrolu a vytýkaly nahlas nedostatky, myslela si že zdravě uvažující zákaznice musí ihned odejít... k jejímu překvapení se sice zákaznice zvedly, ale nesměřovaly ke dveřím, nýbrž k dané kontrole a začaly bránit vietnamské manikérky, at jim nedělají potíž a že úředníci umí jen ty chudáky obtěžovat....Bohužel kde je kupec, je prodejce...Dokud budou české "dámy" vyhledávat tyto studia, budou nám růst vietnamské salony nejen v obchodních centrech, ale i na hlavních třídách měst...Gábina

   Smazat
 5. Já nehty gelové nemám, ale kdybych si je pořizovala, vím, že bych na takovéhle "nehtíky" k Vietnamcům rozhodně nešla.
  Přesně jak píšeš, radost z ušetřené storokuny rychle přehluší bolest a utrpení u lékařů a následné rekonvalescence nehtů.

  OdpovědětSmazat
 6. Naprosto souhlasím. Levné nehty jsem si pořídila loni v listopadu. Čekalo mě hodně tanečních večírků (listopad - leden) v našem dance studiu a neměla bych čas se o nehty starat tak jako vždycky. Nehty byly pěkné, jednoduché, pouze bílý proužek. První mi sám upadl po měsíci a půl, to ještě nebylo tak strašné. Zbylé nehty jsem pilovala, ať to nejde tak vidět. Když už byly dole všechny, nestačila jsem se divit. Než mi dorostly zpátky moje nehty, trvalo to skoro 2 měsíce. Půlka nehtu byla zdravá a půlka vypilovaná, suchá a ne moc hezká na pohled. Dnes je vše v pořádku, ale už nikdy tohle svým nehtům neudělám. Díkybohu, že se mi nepřihodilo nic horšího.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. po měsíci a půl by ti odpadl každý nehet...můžěš bejt ráda,že ti zustala aspon půlka nehtu zdravá...příště už si rozmyslíš kam na nehty doufám

   Smazat
 7. Nevím, já mám svou nehtařku, také vietnamku a mám nehty super a nikdy se mi nestalo, že bych si urvala celý nehet.A kyž jsem si před operací nehty nechala sunfdat, tak jsem je poškozené neměla.
  Není tak trošku tah od našich nehtařek, protože jsou opravdu drahé, některé používají materiál ještě horší a nehty nedrží. Nechci se nikoho dotknout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty fotky jsou předpokládám výtvory těch nepřejících předražených nehtařek v PhotoShopu nebo jak? Ivča

   Smazat
  2. Přesně můj názor, naše předražené nehtařky asi nemohou vydýchat, že jim tímto ubyla práce a samozřejmě i peníze...

   Smazat
  3. Já mám take nehty od vietnamcu, jsou sikovni a nehty mam uz 2 mesic. Drzi dobre a ani nic neboli. Pri brouseni meho nehtu mi nic neudelali. Myslim, ze tohle je tah od predrazenych nehtarek... a taky ... chvilku se tam mluvi o gelovych a chvili o akrylovych... a to ze se urve celej nehet... To se muze stat komukoli... jaka je jistoa, ze to jsou fotky OPRAVDU vietnamskych nehtu? ... A rousky maji proto, protoze kdyz brousi nehty tak od nich lita prach a ten neni prijemny vdechovat... kdyz nebrousi nemaji rousku... achjo...
   lidi kdy uz zacnete pouzivat vlastni rozum a nenechate se ovlivnovat "100% zarucenejma clankama" na netu nebo v novinach?

   Smazat
  4. Aniž bych chtěla někomu křivdit či se někoho zastávat, nejde všechny házet do jednoho pytle... udělala jsem pokus s klasickou "českou" nehtařkou a nebyla spokojená, nehty nedržely, odlupovaly se u lůžka, cena byla celkem drsná, umělá část se odlupovala i s vrstvou nehtu. Tp je samozřejmě bolestivé, nehet se tím znatelně ztenčuje a je velmi citlivý, rychlost růstu nehtu je asi milimentr za týden, takže než vám odroste celý nehet do zdrava, trvá to dlouho. Nakonec jsem rezignovala. přestrpěla si dorostení a několik let byla na svých nehtech. Nyní jsem si nechala udělat nehtíky u vietnamců v nákupním centru... na doporučení kamarádky, která je nosí dlouhodobě. Slečna či paní, která mi je dělá je citlivá, precizní, opatrná, zatím, byla jsem tam 3x, mne neporanila, jeden nehet jsem si po 4 týdnech odloupla vlastní blbostí ( a bolí to stejně jako před lety, jedna vrstvička jde prostě do háje) použitý materiál nejsem schopná zhodnotit, ale nesmrdí - pominu-li že musí použít "rozpouštědlo" na práškový gel... Roušky mají, není divu, když obrousí tolik materiálu, zanesly by si ty holky plíce na to šup, není to rouška proti smradu, je to rouška proti prachu. Na nehty vždy striktně používají dezinfekci, co obsahuje druhá lahvička netuším, ale zkusím to zjistit. Ano papírový pilník je jeden a ten samý pro všechny, brusné kotoučky v mašince taky, nůžky vůbec nepoužívají, manikůru si dělám sama s předstihem doma. Lepší než sundavat staré a nechávat stále dokola dělat nové nehty je nechat si je včas doplnit, tím si ušetříte broušení svého nehtu, brousí se především původní gelový nehet. Nehty mi drží, dobře vypadají, nesmrdí, nejsou zabarvené do žluta, gel je v práškové podobě růžový, rozpouštědlo lehce fialové. nikde mě nic nebolí, nic se nezaněcuje. Jasně, že by se dezinfekce dala vylepšit, ale pokud nedochází k poranění, tak by neměl být problém.. od kamarádky si půjčíte manikůrové nůžky a pilnícek či pinzetu ani okem nemrknete a přitom nebezpečí je stejné. Takže doporučuji si prohlédnout místo, lidi i jejich práci, než někam půjdete se svýma vlastníma rukama, hlídat si co dělají a jak a být aktivní, hlásit že pálí, bolí, au, nechci strhávat, chci brousit a trvat na tom, pokud máte pochybosti o hygieně, pošlete na ně hygienika, chráníte tím sebe i druhé. A ty dobré chvalte a jejich dobrou práci referencemi šiřte, buďte solidární i s nehty svých neznámých "kamarádek"...

   Smazat
  5. Jeden pilník pro všechny, bomba!!! Žloutenka a hnus forever!!! Tak tam bych nešla ani náhodou!!!

   Smazat
  6. Jsem "předražená nehtařka" a jsem v klidu.Každý svého štěstím strůjce. Viděla jsem od vietnamců spousty pěkně udělaných nehtů a co se tvaru týče by jim leckterá rádoby profi nehtařka mohla závidět. Ale sorry,jak píše pan chemik.....složení materiálu je velmi důležité,proč se asi kosmetické přípravky testují??Proč podléhají určitým normám??? Asi aby nám neublížily. Vzhledem k tomu,že pracuji s testovaným a EU schváleným materiálem (dělám i akryl) tak za něj ručím,jsem schopná od něj doložit veškerou dokumentaci,ale bohužel cena kvalitního materiálu se musí zákonitě promítnout do ceny konečné služby.Normy EU jsou takové,že leckterý materiál např.z USA jimi neproleze,proto se nedováží a nebo se musí pro Evropu vyrábět úplně jinak.Bohužel spousta českých holek rádo ten "levnější"materiál objedná přímo z USA s vidinou ušetřených peněz.No někdy se nedivím,když třeba na ostravsku je běžná cena za doplnění 250,--400,- tak ten nájem.soc.+zdrav. se nějak zaplatit musí.A když musí mít nehty každá "Mařka" z fabriky,která na ně vlastně nemá,tak se vlk nažere a koza zůstane celá.Ale že se lidem perou do těla kakcinogeny přímo lůžkem nebo zaděry o nadýchaném prachu nemluvě,to je přeci fuk.Až budete mít raka,alergii či budete neplodné,tak začněte přemýšlet,kde soudruzi udělali chybu. A co je pro mě naprosto nepochopitelné,že u vietnamců vysedávají i paničky,které utratí měsíčně mraky peněz za fitko,parfém,šperky,drahé krémy a kožichy a pak si zaběhnou na "levné"nehty.K čemu tedy ta ostatní péče??? Proč mají kaviár na ksichtě a humus na nehtech??? Zdravá konkurence musí být,ale tohle? Čech nemá práci a my budeme podporovat šikmooký? To je hloupá vlastnost našeho národa,raději dám vydělat vitnamce,která možná nedostane ani za svou práci zaplaceno,než abych zaplatila sousedce.A pak kopu,že sousedka je závistivá potvora a kope ze vzteku....typycký obrázek češství!Chce se mě blejt velebnosti!

   Smazat
  7. "předražená nehtařka"
   hoďte si článek do googlu,kdo není schopen přeložit sám....i o ceně se tam píše
   http://artofnailz.blogspot.com/2011/10/mma-is-not-for-nails.html

   Smazat
  8. tak víte co děvčátka, tak si ty vaše žluťácké nehtíky odpilujte, vemte vzorek a zajděte si s něma na patřičný úřad. já měla jednu dívčinu z tohoto "bezva salonku" a obě jsme se nestačily divit za 4 hodiny pilování.... pouze!!! pilování

   Smazat
  9. ono právě "výhodou" akrylu určeného pro stavební průmysl je,že drží všude a na všem.Tudíž dámám,které měly problém to u vietví drží jak přibitý a chrochtají blahem.Je otázka,za jakou cenu ;-)

   Smazat
  10. práškový gel?????? tak to slyším poprvé :D

   Smazat
  11. - předražená nehtařka - ano, budu chodit dál k vietnamcům a budu je podporovat, tedy platit, dikud naše nehtařky budou tak nehorázně drahé. Já přece nebudu někomu přispívat na pojištění. A mimochodem, nejsem žádná Mařka z fabriky ( fuj,takhle se vyjadřovat).
   A zkuste vžít gel, který používají některá super salony a doneste ho na prozkoumání a budete se divit...A že používají gel pro stavebí průmysl je nehorázná blbost.

   Smazat
  12. Milá zlatá, kdybys nechtěla "přispívat někomu na pojištění" nemohla bys využívat žádnou službu! Tak se zamysli nad svou nevědomostí, než se začneš ohánět jak se má kdo vyjadřovat...

   Smazat
  13. Marka z fabriky sice nezni hezky, ale me vzdy docela fascinuje kdyz vidim zanedbanou zenu, ktera ale ma gelove drapy, takze to neni zas az tak mimo. A taky si myslim, ze "nehtiky" jsou pro pani do kancelare, ktere by vetsinou setrit nemusely. Samo kdyz ma nekdo nehty naprd, tak neco vkusneho proc ne, ale ja nastesti mam svoje celkem pevne nehty...
   Kristy

   Smazat
  14. Ja bych teda k vietnamcum nechodila, pouzivaji pilniky pro vsechny bez rozdilu a kdo vi, co z toho muze byt... fuj tajbl :-( mam svoji nehtarku a jsem nadmiru spokojena :-)

   Smazat
  15. Já souhlasím se všemi, co jsou proti vietnamcům.Měla jsem zkušenosti s pát holkama, co kě mě přišly a před tím byly na nehtách u ťamanů.Ta hrůza co mě čekala při broušení, to je snad ani nepopsatelný.Nechápu z čeho ty nehty byly, ale přišlo mě, že snad ze železa.....totální smrad k zblití a navíc to za boha nešlo dolů.Netvrdím, že je to tak všude, ale já bych tohle prostě zakázala!!!!Navíc si myslím, že vietnamci už dělají do všeho a pak to stojí za H...... :))))

   Smazat
  16. česká nehtařka by si nedovolila dát na nehty technický akryl s obsahem MMsraček...tak nevím co tu meleš

   Smazat
  17. práškovej gel??? kde jste to vyčetla takovou kravinu???? to je akryl a nic jinýho nežakryl, v jejich případě tecnický který je zakázaný používat na potravinářský učely,natož na nehty

   Smazat
  18. Předražené nehtařky? Já platím za doplnění 450,-, paní je naprosto skvělá, milá a moc ráda tam chodím. Než abych ušetřila 200,- měsíčně a nechala si po sobě patlat bůh ví co, od bůh ví koho? Uvědomujete si vůbec, že ty paní většinou dělají sami na sebe, což znamená, že si musí sami platit sociální a zdravotní, nájem, materiál, účetní a nevím co všechno? Víte vy vůbec, kolik peněž, které vy ani neuvidíte, za Vás platí zaměstnavatel? To si ony musí platit sami. Řešila jsem tohle se svoji nehtařkou a ta mi řekla, že ji měsíčně stojí provoz 15.000,-. Až vydělá tohle, teprve začíná opravdu vydělávat. Tak si to spočítejte. Nemluvě o tom, že pokud chce dovolenu, nikdo jí nevydělá ani korunu. Jsem ráda, že mám ,,předraženou nehtařku" která by si na triko nevzala, že by mi nějak ublížila a každý měsíc jí tam ráda těch 450korun nechám :).

   Smazat
  19. Dobrý deň, ak sa smiem spýtať, akryl akej značky sa používa u bežných českých alebo slovenských nechtárok, ktorý je podľa európskych noriem? Lebo napríklad mne tiež lepšie držia skôr akrylové ako gelové nechty. Ďakujem za radu :)Ivana

   Smazat
  20. Práškový gel... Dobrej vtip. :-))))))))

   Smazat
  21. Podporujme ty šikmoočky...všichni tam choďte. Našli si krásný levný způsob propírání peněz...tak jim pomahejme všichni ne? Ještě chvilku a příjde doba kdy ten šikomooky klučina co vám tam dělá ty nádherné nehty bude sedět na vašem místě v práci a říkat vám - pro vas pani misto neni. A to se pak všichni budeme divit. Třeba pak těm co k nim chodili na nehty, přenechají své pilovací křesla :-D Jen tak dál, rvěte jim peníze. Trošku selského rozumu proč u nehtařky stojí nehty 300 a výš a u šikomooček 300 a níž...fanděme jim...začali hadrama, žrádlem, manikůra, pedikůra no jen tak dál....

   Smazat
  22. Já chodím 3 roky a problém nemám, dříve jsem chodila k " českým" neochota, dlouhé termíny a kvalita diskutabilní. Ale díky za inspiraci..budu jim připomínat nový pilník a nástavec na brusku dezinfikovat.

   Smazat
  23. komu není rady tomu není pomoci

   Smazat
  24. bohužel u nás vietnamská studia nefungují dlouho.. zapátrejte třeba v USA, kde už vietnamci dělají dlouho - např. toto video http://www.youtube.com/watch?v=7B7yUvl0F7o
   to se vám zdá též jako tak "předražených" nehtařek?

   Smazat
 8. vzdycky kdyz kolem ty jejich nehtarny jdu, odtamtud vane silenej smrad... diky blondyne a potazmo panovi, ze mi osvetlili o co jde:D

  OdpovědětSmazat
 9. Ta první fotka mě odrovnala... Svoje nehty mám nic moc, ale přesně tohle mě odrazuje od umělých, raději moje krátké než dopadnout jak slečny na obrázcích... A na drahé nemám, takže raději nic :-)

  OdpovědětSmazat
 10. Kdyby v našich salonech pracovala tolik nehtařek pohromadě, tak tam bude stejný ...smrad. A roušky mají proto, aby nedýchali ten prach a nikoliv, protože používají špatný gel.
  Zkrátka, každý na to máme jiný názor, a kdyby byli tak špatní, tak tam nemají stále narváno.
  A já mám zkušenost, že jsem byla v jednou dost luxusním studiu a nehty mi vydržely týden a udělala se mi pod nimi plíseň, a totady se mi ještě nestalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no jo, a to že místo lepidla používají zakázanou kyselinu..., ale hlavně že máte supr nehtíky... ach jo, kdy tyto baby dostanou rozum...

   Smazat
  2. špatný gel? ale oni gel nepoužívají...to je klamavá reklama a za to jsou docela solidní pokuty....

   Smazat
  3. No na školeních nás často sedí i přes deset a nikdy tam smrad nemáme ... jste krapet mimo .... smrad se line pouze ze studií které pracují s MMA a to jsou bohužel pro Vás Vietnamci... nikdo jim nezávidí a ani neškodí ...konkurence je přeci zdravá - ale!!! Já přeci taky nepostřílím jiných 7 nehtařek které u nás ve městě dělají nehty... pochopte konečně že zde jde o VAŠE ZDRAVÍ o nic jiného.Nemyslete si ,že jen v ČR se brojí proti Vietnamcům ,tato kampaň jede všude ve světě.Jenže slovo SLEVA má bohužel a opět pro Vás silné aroma....

   Smazat
  4. takovou kravinu jsem už dlouho neslašela, používají stejné lepidlo, jako naše nehtařky, žádnou kyselinu. A´t mi nehdy dělá kodokoliv a dělá je dobře a za slušnou cenu, tak tam budu chodit dál.
   A proč tam mají stále plno, a naše nehtařky prázdné salony. Také ony nabízejí slevy atd, tak jsme zase u toho. A tak se zamyslete, kdo takové obrázky dává. ZUkázala jsem je včera jedné kožní lékařce a ta mi vysvětlila, že se k ní chodí víc pacientek ze zaručených super salonů.
   A ještě maličkost, byla jsem na nehtech ve Španělsku, to byla super práce.

   Smazat
  5. Ježiš marja.... Nevím proč se tady urážíte. Kdo si chce nechat kurvit nehty tak ať.. Holky co máme salone, víme, čím a jak nehty u větnamců dělají, kdo věří věří a kdo ne tak ne. nHolky na to po čase přijdou samy a ty urážky že nehtařky u nás jsou drahé... no já teda nevím, ale raději zaplatím za pořádnou práci, protože vím, jaký gel atd na mě nehtařka patlá... Viděli jste někdy značku u větví?? Neviděli, protože používají nějakej gel co nemá jméno a stojí 40 kč na Olomoucké... Takže holky, tohle dohadování nikam nevede.. Každá máme svůj názor, tak to respektujme :)

   Smazat
  6. rozum dostanou až tehdy, když se jim s těma nehtama něco stane!!! jako stačí i jít do obchodu s oblečením a smrdí to tam, ale to se dá vyprat.. s nehtama se těžko něco udělá než bude pozdě. chodím na nehty do salonu a jsem nejvíc spokojená a nehty drží perfektně 4 týdny. bála bych se co mi na ten nehet "naserou"!!!

   Smazat
  7. ja som nechtarka studujem potravinarsku a kozmeticku chemiu na vysokej skole pochadzam zo slovenska tu nieco take ako vietnamske enchty nemame ale aj taks i myslim ze velke kozmeticke firmy ktore sa zaoberaju vyrobou napr uv gelov beru material odkial? no predsa od vietnamcov pretoze je to najlacnejsie . naleju to do tych krasnych doziciek a presviecaju vsetkych ze ide o neviem aky extra kvalitny gel.... netvrdim ze pouzivam vietnamske gely .... nesnazte sa ma tu presveicat co v tych geloch je pretoze vsetky su uplne rovnake s tym rozdielom ze neiktore su hustejsie niektore prifarbene ... sama som si robila rozbor... s akrylom netusim ako to je tam mozu byt rozdiely pretoze v liquid sam o sebe obsahuje kyselinu. ja akrylovky nerobim ale za nazorom ze liquid by nemal az tak prenikavo zapachat si stojim! mozem vam povedat ze akryl ci uz od vietnamcov ci uz od nechtarok je strasny bordel a ja sama osobne by som si ho na ruky nedala aj keby bol bohvieakej kvality... nechty nemusia byt po akryle poskodene ale to svinstvo co vam z liquidu prenika cez lozko do celeho tela je strasny bordel.Nechty mozete mat znicene aj od velmi kvalitnej nechtarky zo salona nechcite vediet co stvara jedna dievcina z nasho mesta ktora ma vlastny salon ....nejde o gel! ide o sterilitu naradia dezinfekciu... ak uz aj nemenite zakazdym pilnik treba si nan kupit aspon dezinfekciu a umyt ho po kazdom pouziti . neodsudzujem ziadne nechtarky ani vietnamske ani ceske ani slovenske ani nikoho! chyba neni v gely pretoze ten je vsade takmer rovnaky :D

   Smazat
  8. plesen sa tvori koli nedostatocnej hydiene tak isto aj to zazltnutie

   Smazat
  9. To mi chcete tvrdit,že německá profi značka LCN - má stejný materiál na nehty jako vietnamci ??!! Byla bych velmi opatrná s tímto tvrzením... hraničí to s poškozováním jména firem a značky.Shodou okolností se zanedlouho setkám s výhradním dovozcem a věřte že se přeptám...

   Smazat
  10. slečna zo Slovenska, jakto že u nás nie sú vietnamské nechtárky? je ich všade plno...ja kedže som mala drahú nechtárku (600 až 750 Sk alebo 20 až 25 eur po novom - za dorábku mesačne) a nedržali, som sa rozhodla si ich robiť doma sama, takto viem že pilnik je len môj, viem aky gel kupujem, viem čo si na nechty dávam...myslím si že to je najlepšia forma šetrenia na nechtoch - a robim ich pekné, profi nechtárky s bohvieakými certifikátmi chvália...

   Smazat
  11. Tak slečna ze Slovenska žije v obrovském omylu!! Trh je rozdělen na celém světě na 2 půlky....jedna polovina jsou firmy,které jsou výrobcem svého vlastního materiálu a tady máte jasnou zjistitelnost kvality produktů,protože pokud se vám vyskytne alergie na nějakou složku,tak taková firma vám jasně odpoví,jestli tato složka u nich je nebo ne.A tyto firmy staví svoji kvalitu právě na dodržování norem! Pak jsou fabriky v Číně,možná i v Polsku a jiných zemích,kde se vyrábí "cosi" to se nalije do barelů a podobných balení a já si dneska řeknu,že založím firmu XY,oslovím výrobce obalů a etiket,nechám si vyrobit pěkné krabičky,koupím barel gelu,rozliji to a vyběhnu na trh s novou poměrně levnou značkou XY.Ale nikdy nebudu vědět,na koho se v případě potíží obrátit,protože barel stejně koupím od nějakého distributora,který je mezičlánkem.
   Pokud chceme,aby naše ekonomika fungovala a tudíž jsme se jako národ měli líp,měli bychom být větší vlastenci,ale na to jsou češi děsní srabi....to jako sorry.Když se východní Němci chtěli kdysi vyhrabat,tak byli stále oslovování s tím,že musí kupovat Německé výrobky a podporovat Německé podnikatele,žádný dovoz....takže jogurty Kunín a ne Danone,české ponožky a ne ze stánku atd atd...nehty od češky a ne od vietve....ale na to nám chybí národní hrdost,vy co ji nemáte se styďte,já ji svoje děti učím,protože ony budou jednou vydělávat na naše důchody,až naši politiku vaše zběhlictví dostane do kopru....jste jen malý článek,ale jste součástí a brambora k bramboře....něco je špatně ve vašich hlavách,bohužel.

   Smazat
  12. KRÁSNĚ ŘEČENO!JE TO TAK!A přitom Vietnamské nehty jsou často dražší než od dobré české nehtařky.... a toto se mi potvrdilo v nmoha diskuzích.

   Smazat
 11. Chodila jsme k vietnamcům před rokem a ještě teď mám zažloutlé propilované a slabé nehty !! přidávají do toho modelářské lepidlo proto nehty tak krásně drží , radši si připlatim než lítat po doktorech ještě s nehtama!

  OdpovědětSmazat
 12. No, tak jsem ráda, že jsem si nehty od Vietnamců musela po měsíci kvůli praxím sundat. Bůh ví, jak by teďka vypadaly... Ale je fakt, že jedna návštěva stačila. Nehty mám sundané 3 měsíce, ale ještě pořád se plně nevzpamatovaly... :/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to zásah do nehtu tak jako tak, a i kdybys šla do nejkvalitnější studia a po měsíci si nehty dávala dolů tím nejšetrnějším způsobem, tak i tak potřebují hodně času na regenaraci. Kup si pro ně výživu - doplněk stravy nebo třeba vápník v laku :)

   Smazat
 13. Ja som najprv chodila na gelove nechty k jednej znamej, ale bola draha tak som sa nakoniec nastvala a kupila som si vsetko potrebne a robim si ich sama :) Nechty sa mi nicia minimalne lebo si davam samozrejme pozor, usetrim a nie je to na ukor mojich nechtov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsme všichni potřebovali vědět.

   Smazat
 14. Ženy a dívky probuďte se, umělé nehty jsou nechutné a jsou poznat na 5 metrů. Raději pečujte o ty svoje i když třeba nejsou úplně bezchybné...vypadá to stokrát přirozeněji. Díky :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kvalitně udělané umělé nehty nemáš šanci lajckým okem poznat ;)

   Smazat
  2. Neoushlasím. Já mám gelovky - krátké, zaoblené, jednobarevné, většinou červené, žádné třpytky, obrázky kytičky. Vypadají přirozeně a málokdo pozná, že to sou gelovky. Moje vlastní nehty byly lámavý, gel to zachránil

   Smazat
  3. Souhlas s Bru-net, mám na svých nehtech 2 gelové (na palcích) a není poznat rozdíl. Ivča

   Smazat
  4. 1:41 : lámavé nehty že zachránil gel? takovou blbost jsem v životě neslyšela..bez urážky...
   mám teďka praxi na kožním a můžu ti říct, že žádná sestřičky by si na nehty nedala nelepit tohle svinstvo ani kdyby byl matroš jakkoli kvalitní...a ani nemusím tlumočit co o této nádheře říkal doktor...

   pokud chceš krásné přirozené nehty, tak si udělej 3 měsíční kúru revalid a konce nehtů si běl tužkou nebo choď na francii..

   Smazat
  5. Se vsadím, že ten původní koment napsal nějaký chlap, co tomu rozumí jak koza petrželi. Za umělé určitě považuje všechno s výrazným zdobením a barvou, ať už to je umělé, nebo ne.

   Smazat
  6. Ano,jsem průměrný chlap co tomu rozumí jako koza petrželi :-). Respektuji to že se umělé nehty můžou někomu líbit .. . Mě ne. U mě vítězí ženy které pečlivě dbají o svůj zevnějšek pokud možno bez masivního použití umělých vylepšení...

   Smazat
 15. K akrylu - není akryl jako akryl, sama mám nehtařský kurz a preferuji akryl před gelem. Hlavně na sobě tedy, pokud je zákaznice zvyklá na gel, nebudu jí nutit něco jiného :) A i ten "nehtařský" akryl dost typicky zapáchá a někdo ten smrad z něj nemůže vystát (ve skutečnosti nesmrdí ten akryl jako prášek, ale ten liquid k němu :) )
  A k rouškám - i já jsem je používala, když brousíš nehty bruskou, tak ti tak jako tak vzniká jemňoulinký prášek, který poletuje ve vzduchu, většina pojme odsávačka, ale proč to zbytečně dýchat, když nemusíš? :) A je jedno jestli brousíš akryl, nebo gel...
  A ještě k vietnamkám - nebudeme je házet do jednoho pytle, kurz (klasický pod MŠMT) se mnou absolvovaly tři mladé šikovné vietnamky, které měly zájem dělat krásné nehty a měly asi i solidní kapitál, neb si pravidelně kupovaly pro domácí potřebu laky na nehty OPI a tak podobně ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těma rouškama souhlasím. Každá rozumná nehtařka by je měla používat. Určité chemikálie je potřeba i na kvalitně dělané nehty a prášek vzniká také všude. Je to opodstatněné. Když si necháte dělat nehty, je to jednou za čas, tolik vám to neublíží, ale ona to dělá každý den.
   Jinak 100% Vietnamců možná nejsou prasata snažící se za každou cenu vydělat, ale obávám se, že jich bude většina. Chce to prostě sledovat, jaké nástroje používají a také... levně koupené, dvakrát placené.

   Smazat
  2. Díky Bru-net za fundované příspěvky. Já sama gelovým nehtům vůbec nerozumím, ale znám dost vietnamců a jiných asijců, žijících v čechách, jsou to moji přátelé, neuvěřitelně pracovití a poctiví lidi. Neříkám, že jsou takoví všichni, to určitě ne, ale neházela bych je do jednoho pytle.

   Smazat
  3. Na jednu stranu je "vietnamská politika" promyšlená. Nalákat zákaznice na nízké ceny. Ty musejí pochopitelně srazit jedině ušetřením na materiálech a techniky. Že to těm zákaznicím není divné, že u vietnamek stojí nehtíky polovic ceny - to čekají kvalitu srovnatelnou s "normálním" studiem? A když si v supermarketu koupí jogurt zlevněný o polovinu, taky od něj čekají stejné vlastnosti (trvanlivost) jako u nezlevněného jogurtu? Podle mě tohle vše v rukách zákaznic, dokud budou chodit do levných studií k šikmoočkám, tak nemají šikmoočka jediný důvod něco měnit :)

   Smazat
  4. Žahavá Kopřivo, to jsou opravdu taková žahnutí ty Vaše komentáře. Proč by to měla být většina? Sama píšete, že se obáváte, že většina z nich budou prasata, snažící se za každou cenu vydělat. Obáváte. Takže xenofobie?
   Kdo si dá tu práci a aspoň něco se dozví o jejich kultuře, ten ví, že jsou velmi čistotní, čistotnější než průměrný čech. Chodí nažehlení a pečlivě oblečení. A jsou tošikovní podnikatelé, kteří, světe div se, chtějí vydělat peníze. Co je na tom špatného? Oni své zboží nevydávají za něco, co to není...teď nemám na mysli nehty, kterým nerozumím, ale oblečení, jídlo atd.

   Smazat
  5. Spíše špatné vyjádření než xenofobie. Nedělám si zkrátka iluze. Věřím, že doma mají čisto, ale cílem těchto salonů je prostě vydělat. Měla jsem na mysli, že politika těchto salonů vede k praseckosti. Máte pravdu, ti Vietnamci jsou lidé a lidé jsou různí. Spíše nemám ve vyjadřování v diskuzích mnoho jemnocitu. Za to se omlouvám. Ale o hygienických podmínkách v levných salonech, kde pracují Vietnamci se až příliš mluví v poslední době a nedomnívám se, že by to byly neopodstatněné pomluvy. Bohužel.
   Jinak Vietnamci jako takový jsou kulturní lidé, počítám samozřejmě že čuně se najde v každé skupině. Ale z různých cest mám zkušenosti, že jsou oblasti, kde jsou problémy s hygienou a skupině obyvatel to nikterak nevadí. To není xenofobní. To je fakt. Dál bych se v tom nepitvala a neslovíčkařila. Mrzí mne pokud jsem někoho urazila. Beru to jako svou chybu.

   Smazat
  6. Hele Báro, tady asi nevíte, o čem je řeč. Když jsem šla kolem jednoho radoby salonu, tak vietnamec si tam okusoval svoje nehty a pak je zapiloval pilníkem, který si vzal z nádobky na pilníky. já měla jednu paní po takových to nehtech a narovinu, ještě jednou mi nějaká taková příjde s těmito nehty, tak ji pošlu tam, odkud přišla. je to jen hon na prachy, za který se snaží schovat krásné nehty. sorry, ale v tomto by fakt podnikat neměli. používají zakázané složení gelů a místo lepidla kyselinu!!! ať podnikají raději v něčem jiném. a o oblečení už ani nemluvě.

   Smazat
  7. Ne Báro nezlobte se, na toto fakt nejsem dobrá, máte postřeh. Nejspíš budu neúmyslně verbální xenofob. Aspoň vím nač si dávat pozor :)

   Smazat
  8. A těch salonů se ve většině obávám. Za tím si stojím. Kvůli podezřelým cenám, praktikám a ukázkám výsledků práce. Je mi fuk, jestli je jejich původcem člověk jakékoliv barvy pleti. Fakt je, že s podezřele levnými salony, ve kterých pracují Vientamci, se roztrhl pytel. Pokud by mi kdokoliv zprznil nehty, byla bych naštvaná. Kdyby majiteli byli bílí západoevropané, tvrdila bych že majitelé jsou prasata stejně tak.

   Smazat
  9. Myslíte,že nevydávají zboží za to co to není?? tak proč jsou ty gyrosy ze psa a v tatarce jim našli sperma? proč píšou gelové nehty a dělají akryl? proč píšou za 300,- když je to 300+250 francouzká a 200 za zdobení?? proč šijí plagiáty značek????
   Bára mě opravdu pobavila :-)))))))))

   Smazat
  10. To ano, ale ta problematika je širší. Vietnamci opravdu mohou být slušní lidé a mohou mezi nimi stejně být i prasata. Nesporně jsou dobří obchodníci a bohužel hloupí lidé jakékoliv národnosti chtějí slevu zadarmo, nepřemýšlí, nepozorují. Pokud se člověk ocitne v hmotné nouzi, má především pud sebezáchovy a pokud to jeho i s rodinou uchrání před hladem, bude vařit i ty psy. Další věc je, že u některých asijských národů připravují pro nás nezvyklé pokrmy. Nevím, zda konkrétně ve Vietnamu se jí pes, ale třeba v islámských zemích nejedí vepřové. Věřím, že u nás by se našel vykuk, který by ji vhodně nakrájeného vepříka prodal. Člověk musí být opatrný. Pokud je něco neznámé, lze tomu dát šanci, proč ne, ale chce to přemýšlet. Důvěřuj, ale prověřuj.

   Smazat
  11. Když to tu všechno čtu mám dost.S jední vietnamcem jsem žila 7 let dnes se za to stydím bohužel.Ty co je tu tak brání by byli moc a moc překvapený kdyby vědeli všechno to co já o jejich kultuře zvycích atd.Znám spoustu a spoustu vietnamcu a neznám ani jednoho o kterým bych mohla říct že není čuně.Né proto že jedí psi a opice ale proto že higiena jako taková jim nic neříká.dokonce znám vietnamku nehtařku a nikdo by neřek že je šmudla a přitom je.Má drahé oblečení,šperky a voní drahýma parfémama a krásně a slušně mluví.Ale nevzala bych si od ní nic co ona uvařila.Jejich národ trpí na dloubání v nose a pak jde např,vařit a neumeje si ruce.A je toho tolik a tolik že upřímě říkám já bych si od ní nehty nenechala dělat na to se mám moc ráda.Chodí k ní moje kamarádka a je i spokojená ale ona sama nevidí že má nehty žlutý a probroušený tak to je pak těžký.Když tam někdo chodit chce at chodí hlavně neříkejte že jsou levnější....nejsou.Nechají si zaplatit každý kamínek zvlášt.

   Smazat
  12. no já jsem slyšela od jedné mojí spolužačky co žila s vietnamce, že si po použítí wc nemyjí ruce, protože to u nich neni zvykem..

   Smazat
  13. Jako by Češi nebyli prasata úplně stejně:D Schválně se někdy mrkněte třeba na WC v obchodním centru, kolik žen taky odejde a ruce si neumyje. Nebo jak se chovají v kuchyních restaurací - kuchař ochutnává co vaří a strčí do jídla olízanou lžíci, všude špína...(je to vidět v pořadech Ano, šéfe).

   Určité procento lidí na hygienu kašle a je úplně jedno, jaký mají původ.

   Smazat
  14. no a to je právě ono, tyhle vietnamky by sobě ty jejich super akryly nedaly, proto kupují značku a o tom to je

   Smazat
 16. milá pani,,,anonym,,v zdraví si uživajte ten karciogenny humusný bordel,,závadny,,, tešte sa že ešte nechty mate ,,,ale aj tak by som sa rada na ne pozrela,,a mate ich krasne farebne stale??alebo maju krasny žltý nadych??
  vela zdravia všetkym tym co tam chodia,,, :o))
  ja osobne už nikdy nebudem davať dole to svinstvo,,naposledy mi z toho bolo celkom zle,,

  OdpovědětSmazat
 17. Uf. Ještěže mám svoje nehty perfektní. Ale kamarádka chodila k ťamíkům a udělali jí do nehtů vrypy. Děsivé. Musela nechat nehty odrůst, aby zas vypadaly lidsky. Neměla pak už odvahu na to něco lepit.
  No a hlavně, já bych se víc jak plísní bála, když zajedou pilníkem nebo nůžkami hloub, že chytnu něco horšího. Žloutenka je taky nemoc. Nebo v opravdu krajním případě AIDS.
  Proč na ně nechodí ČOIka nechápu. Tohle je už dost provařené. Že by další tiše akceptované nekalosti u nás?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. virus HIV přežívá na vzduchu asi tak minutu, tak zase nepřehánějte:)

   Smazat
  2. Já vím, je to extrém, proto jsem napsala v krajním případě, ale ta představa, že vás poraní špinavým pilníkem, který před vámi byl použit na mnoha jiných lidech, je prostě odporná. Alespoň pro mne. A mrzí mě, že je vůbec něco takového možné. Že u nás je možné takřka vše :(

   Smazat
  3. ČOI mě taky napadla. Nechápu tedy, že některá z "poškozených" dam nedá podnět právě k ČOIce. Museli by to přeci prošetřit. Předpokládám teda, že buď se tak doposud nestalo a nebo ČOI nic závadného nenašla (?)...

   Smazat
  4. a nebylo by to spíš na kontrolu z hygieny? čoika jim zkontroluje cení, provozní řád apod, ale to, jestli mydlí deset zákaznic jednim zakrvácenym pilníkem, to asi ne....

   Smazat
  5. Máš pravdu, hygiena je na to lepší :) Ale základní myšlenka zůstává stejná!

   Smazat
  6. Část poškozených asi netuší, že by se jim to jinde nestalo. Zbytek se bojí ztrapnění nebo nerad jedná s úřady.

   Smazat
 18. Nemám a nehodlám mít gelové nehty, k mé práci se to nehodí, ale k vietnamcům chodím ráda na pedikúru. Vždy je profesionálně provedená a za rozumnou cenu. Asi taky záleží na tom konkrétním studiu. Já mám vyzkoušeno to na Národní třídě v Praze, pasáž Metro. Můžu jen doporučit na pedikůru, na gelové nehty tam mají také pořád plno. Chodím tam už tři roky a nedostala jsem žádnou plíseň ani jinou nepříjemnost.
  Já mám například nehty po jednom nalakování a odlakování (kvalitním odlakovačem) tak suché a lámavé, že už jsem je lakovat ani nezkoušela několik let.
  PS: Blondýno,vím že jsi jen citovala pana chemika, ale výraz "u těch ťamanů" je pěkně rasistický. Jinak ale díky za článek, snad to trochu zvedne povědomí o kvalitě těchto služeb. Podle mého názoru ale není třeba generalizovat, že taková jsou jen vietnamská studia. Já jsem nedávno šla kolem nehtového studia, kde pracovaly češky, už od pohledu to tam bylo tak špinavé a upatlané, že by mě tamnikdo nedostal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No dobře, budeme korektní, i když se tedy přiznám, že označení pro Vietnamce jsou až moc vžitá. Ale kontroly by to chtělo. A nejen na Vietnamce samozřejmě. Tady považuju nehygienu za hodně nebezpečnou. A chápu, že jsou ženy, které nemají neomezené finanční prostředky, ale lidé by se měli zamýšlet nad příliš levnými službami a pozorovat, jak jsou prováděny.

   Smazat
  2. To je přesně ono. Tady 100% souhlasím.
   A co se týče peněz, tak já mám krátké nenalakované nehty a taky žiju,takže si myslím, že než riskovat nějaké podivné levné kdovíco na nehty, tak snad raději nic.

   Smazat
  3. Já mám hezké nehty, jak s ledasčím na sobě spokojená nejsem, za nehty jsem vděčná, ale chce to péči. Nechci zobecňovat, ale třeba u svých kamarádek jsem viděla, jak si stěžovaly na špatné nehty, ale byly strašně líné věnovat jim trochu péče. To jsou ty krémy na ruce, olejíčky na nehty a vápníkový zpevňovač pod lak. Moc času to nezabere, chce to prostě jen disciplínu, aby na to člověk nezapomněl. A potom i z mála se dá vyčarovat hezky upravená ruka. Jenomže jak říkám, někdo je prostě lemra a raději křehký, lámavý nehet zaplácne umělým. A když se to udělá neodporně, takový nehet se strašně snadno poškodí. A pak to bolí a přichází pozdní lítost, protože pravda než odroste nehet nebo vyléčí se plíseň, trvá to dýl, než si před spaním ošetřit ruce. Chich, jenže to si tady tak do prázdna filozofuju.

   Smazat
  4. v jejich případě je jedno jestli jde o manikůru či pedikůru. proboha... kdy už se probudíte!!!

   Smazat
  5. Co je výrazu ťaman rasistického? To je stejné jako když nám cikáni říkají gádžové. Jo, a cikán je normální výraz, není na něm nic urážlivého atd.

   Smazat
  6. Protože ty Češky pracovali pro Vietnam.

   Smazat
 19. Fotky jsou děsivé...ale myslím si, že to není plošný problém všech vietnamek, i když mezi nimi můžou být ledajaké...

  OdpovědětSmazat
 20. no jo, takhle to dopadá u lidí, kteří si myslí, že čím kýčovitější a levnější, tím lepší. Ne, ale vážně, když se jednou dostanou do začarovaného kruhu:

  "umělé nehty znamenají alespoň trochu upravené ruce, protože moje vlastní nehty jsou hnusnýýý, plesnivý a rozleptaný"

  můžete se divit, že nepřestanou s patláním umělých pařátů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě, pak už jedině nasadit na půl roku rukavice.

   Smazat
 21. Lidi myslete! Proboha. Chtějte kvalitu. Ne za každou cenu ušetřit. Ve všem. Nemusíme být popelnice. Nechci slevu zadarmo!

  OdpovědětSmazat
 22. Au, au, au...
  Jsem ráda, že mám svoje nehty celkem kvalitní, takže žádné umělotiny nepotřebuju.

  OdpovědětSmazat
 23. No, moje maminka na nehty chodí a je spokojená. Už dvakrát si nehet v práci ulomila a rozhodně to nešlo až na krev s vlastními nehty, prostě vzala za své akrylová špička. To bychom mohli zevšeobecnit, že půlka českých nehtařek jsou pro změnu patlalky, které dělají nevkusné tlusté lopaty ozdobený 3D trpaslíky. Myslím, že netřeba generalizovat a tvořit kolem všeho hysterii za každou cenu. Ač bych třeba taky na umělé nehty nešla. Když nemám čas, nehty odlakuju, ostříhám na maximum a zapiluju, když mám, piplám se s lakem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve článku se nepíše o všech nehtových studiích, ale o těch levných a podezřelých...jestli vaše ctěná maminka chodí do lepšího, tím lépe pro ni, ale je to štěstí, ne norma.
   Doporučuju naučit se číst.

   Smazat
  2. Pardon , ano patlalky co nemají kurzy ,školení a patlaj nehty doma se sadičkou zakoupenou přes net dělají lopaty.... ale polovina nehtových designérek určitě nee.... znám jich mnoho a jejich práce jsou kvalitní a krásné.Natož aby někomu dělali trpaslíka ve 3D - APRIORI ... VÍTE VŮBEC CO JE 3D??? :-) JÁ MYSLÍM ŽE NE,JINAK BY JSTE TO NEMOHLA NAPSAT

   Smazat
  3. Pardon, ale asi nechápete, že autorka se snaží říct, že polovina českých nehtařek NEJSOU patlalky a zbytečně se urážíte;)

   Smazat
 24. konečně článek,kde si nemusíme myslet,že jste uplně blbá blondýna...jenže je škoda,že si to n epřečte každá ženská co jich na světě chiodí k větvím a radují se,jak mají kvalitní nehty...přezto za článek dík a sdílím hoi na FB aspon:d

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zatím nenašla článek, který by vykazoval, že je blbá. Naopak je kritická, vkusná a nebojí se říct, že císař je nahý.

   Smazat
  2. Kompliment postavený na hlavu, několik chyb v každé větě a rasistická poznámka. To musela psát nějaká vysoce inteligentní bruneta;)

   Smazat
 25. Neni nad prirodni a pekne upravene nehty. At uz nalakovane nebo jen prirozene nebo s francii. Nikdy bych na svoje nehty nedala gel nebo akryl a zbytecne si nicila krasne prirodni nehty. A kdyz uz, tak bych sla alespon k nehtarce, co pouziva kvalitni znacky jako OPI, CND atd.

  OdpovědětSmazat
 26. No fujtajbl ve spolek toto.. Osobně absolutně nechápu, jak si někdo může dobrovolně nechat nalepit umělohmotný nehty. Je jedno jestli od Vietnamců nebo v normálním studiu, pořád je to chemie, která se dostává do organismu. A úplně zbytečně. Ono i při blbým lakování se uvolňuje dost srágor - formaldehyd, toluen,.. Navíc 9 z 10 chlapů připadají umělohmotné nehty prostě odporné. Představa, že to mám teďka na nehtech, brrrr.. :-( Fakt veskrze hnusný článek. Ale ber to jako pochvalu! ;-) Pokud to odradí minimálně jednu slečnu, splnilo to svůj účel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá Terezo ... kdepak jste dělala průzkum o tom co se chlapům líbí či ne....??? Jsem nehtová designérka a denně mi na FB chodí komenty od spousty mužů a mladíků , kterým se tedy daleko více líbí krásně vytvarovaný a nazdobený gelový nehet - než okousaný pahýl jejich přítelkyň a nebo třeba do půlky odloupaný lak , okousaná kůžička , záděry jak prase.... no nevím nevím....

   Smazat
  2. Souhlasím s anonymem... :) Můj přítel dokonce v tomto oboru podnikal, né že by nehtíky přímo modeloval :D Bavilo ho to a líbí se mu krásné gelové či akrylové nehty. Mužům se líbí upravené nehty, ať jsou přírodní nebo naopak. Nemám pravdu? Neupravené ruce o člověku něco vypovídají...

   Smazat
  3. Myslím, že téměř každý chlap hlavně skáče radostí, když jeho slepice vyhazuje za to prachy. 9 z 10 můžu je určitě nadšením bez sebe, když jde ta jeho na nehty. A ten 1 je rád, protože má mezitím od ní chvilku pokoj.
   Většině můžu je to jedno, jaké má kdo nehty, pokud nejsou okousané, za nimi špína, nenají cenťák do délky, nebo pokud muž sám není metrosexuál, který tráví víkendy na kosmetice. A jo..o mužích toho vím skutečně dost.

   Smazat
  4. A určitě jsou všichni chlapi nadšení, když ta jejich dává neustále pozor jen na to, aby byly ručičky a nehtíčky krásné, a proto neuklidí, neuvaří, nejde sportovat...

   Smazat
  5. ALE ALE ALE... PO PRVÉ MÉDEA ... SLEPICE JSTE ASI VY A VÁŠ PŘÍTEL JE TEN KTEREJ VÁM TO ZAKAZUJE CO?!
   POKUD ŽENA CHODÍ REGULÉRNĚ DO PRÁCE A VYDĚLÁVÁ - PROČ BY SI NEMOHLA DOJÍT NA NEHTY ...KDYŽ TEN JEJÍ CHLAP BEZTAK KOUŘÍ , NEBO CHODÍ NA PIVKO S KÁMOŠEMA NEBO MÁ JINÝ KONÍČEK... BOŽE DÁMO NEŽIJEME V IRÁKU PROBERTE SE.DIVILA BY JSTE SE CO CHLAPŮM TO TEDA JEDNO NENÍ!!
   A PO DRUHÉ ... POKUD JSOU NEHTÍKY KVALITNĚ UDĚLANÉ ,DÁ SE S NIMA NORMÁLNĚ FUNGOVAT A DĚLAT I VŠE JAKO OSTATNÍ I SPORTOVAT.NECHCETE TU SNAD TVRDIT ŽE 50% ČESKÝCH DOMÁCNOSTÍ NEFUNGUJE DÍKY NEHTŮM... TO JSEM SE POBAVILA!!!
   Jen pro zajímavost jsem designérka a moje nehty mají přes 6 cm na délku a dělám úplně vše i řežu dřevo motorovou pilou a skládám ho ... :-D

   Smazat
  6. Designérko....:D Ty jsi opravdu výstavní kousek. O mužích víš úplné kulové. To ti jako jeden z nich mohu potvrdit. Zajímalo by mě, jaký exemplář máš doma. To musí být neskutečná metrosexuální karikatura. :D A 6 cm nehty? Humus!!! A může na nich být třeba králíček Azurit! PŘIROZENOST je pro chlapa nejvíc sexy. A každý, kdo tvrdí že ne, je buď ujetý, nebo lže. A k těm "ťamanům". Kolik z nich asi platí daně a Z+S? To je taky věc, která jim snižuje ceny. Občas je třeba vyndat hlavu z prdele a trochu myslet!!!

   Smazat
  7. Mám hezké, středně dlouhé, jednobarevně nalakované nehty. Příteli se to líbí, vždy říká, že se mu líbí moje ruce. Není metrosexuál a tvrdí, že má rád ženy, které o sebe dbají, že žena má být princezna, až bude chtít služku, zaplatí si ji. Víte ono vždy existuje něco mezi extrémy. Mě se také nelíbí nagelovaní šamponi v růžové, ale ani pivní křupani se siláckými řečmi. Jsou i kultivovaní, vzdělaní muži, kteří mají vkus. Není přece třeba se navzájem urážet.

   Smazat
  8. Chosero ale no ták.... výstavní kousek jste Vy a doma by si Vás měli dát za rámeček.Váš názor jakožto jednotlivce oproti názoru mnoha jiných mužů je pro mne naprosto bezpředmnětný.Co se mého muže týče - vyskakujete si že :-) , protože máte jistotu že se nikdy nepotkáme - jinak by jste si to nedovolil.Můj muž není metrosexuál,ale normální chlap,kterej by Vás zašlápnul do země.Já bych zde mohla tvrdit,že Vy jste ten malinký roztřesený 60 kg vážící pinďour,hrbící se u kompu a mindrák z toho ,že ho žádná nechce si léčí tím,že leze na dámské diskuze.Jinak určitě není každá žena která si pečuje o ruce ujetá a prolhaná... to jste taky vedle jak ta jedle.A co se myšlení týče,nedivím se že zde píšete takové magořiny...chlapi maj přeci mozek jinde že.... Tak se prosím nezapojujte ,když nestíháte držet krok.:-DDDD

   Smazat
  9. Terezo, toulen a formaldehyd už se do laků v EU už pěkných pár let nepoužívá...Takže než začneš něco tvrdit, tak si nejdříve zjisti fakta.

   Smazat
 27. Zírám, co vše jsou tady lidi schopní napsat, nechci nikoho urazit, ale mnohdy jsou to hloupé názory, hlavně mě děsí jak všichni obhajují Vietnamce, nejsem žádná profi nehtařka, nehty si dělám sama sobě doma, teď je mám dokonce 14 dní dole....ale opravdu hloupé názory na Vietnamce, nemůžu tomu uvěřit- tak vy se jich tady zastáváte jak jsou pracovití, šikovní a čistotní??? Šikovní jsou, to ano, hlavně v obcházení zákonů a v neplacení daní!!!To si nikdo z vás neuvědomuje? Čistotní- mě osobně stačilo, když jsem vešla do tržnice na Hatích a honem rychle jsem couvala- jeden Vietnamec na stoličce, druhý stál nad ním s hřebenem a hledali si vešky v hlavě- HNUS!!! Nechápu, pročlidi ještě u nich něco kupují- zvlášť hadry, vždyť jsou dražší jak v normálních obchodech....A vzdělaní jsou taky- za naše státní peníze- to se jim to vzdělává- z daní, kteří Češi platí se oni vzdělávají aniž by do systému přispěli....A VY SE JICH TADY VEHEMENTNĚ ZASTÁVÁTE....sice s tím nic nenaděláme, je to hold takovej náš príma systém státu, ale alespoň mi netvrďte, jak jsou Vietnamci prímoví, děkuji.....omlouvám se za překlepy, čárky a podobný chyby, ale nechtěla jsem přerušovat tok myšlenek...jo a abych nezapomněla pro slečnu výše, která píše a práškovým gelu nebo co- SPADNĚTE Z HRUŠKY DÁMO!!!! Práškovej gel jsem v životě neviděla a ani neuvidím- navíc proboha přemýšlím- prášek x gel???Bože, za co???Nezlobte se, ale opravdu hloupost- jediný co může být je akrygel- vezmu štěteček- namočím do prášku ( se kterým jinak míchám akryl- prášek + liquid) a lehce namočím do gelu- ale tuhle techniku jste jistě nemyslela- a úplně mě dorazilo něco ve smyslu- U Vietnamců stačí říct: au, bolí, NESTRHÁVAT, nebrousit....to už si ze mě opravdu děláte legraci!!!! :D Tohle v seriozním salonu nikdo nikdy nezažije, protože tohle není normální přece!!!! Když mě to přece bolí, tak je něco špatně a ne to tady obhajovat!!!Nezlobte se na mě, ale ti co obhajují Vietnamce v podobném smyslu, jsou podle mě hlupáci. Ivana

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi čteme nějaké různé komentáře, já tady tu vlnu podpory pro vietnamské salóny teda nevidím.
   No snad je vám teď po tom proudu vědomí líp a nepůjdete střílet někam do vietnamské restaurace.

   Smazat
  2. No tak asi milý anonyme neumíte číst- a fašistka? hahaha a ještě jednou ha, ale s lidmi jako jste vy se asi nemá cenu na toto téma bavit, nezlobte se ale řadím vás právě mezi ty hlupáky

   Smazat
  3. Anonym ani nevi, co to fasista je. Nejdriv si o fasismu neco prectete, nez zacnete lidi nazyvat fasisty. To je des, boze, do cehos to dusi dal...

   Smazat
  4. Plně souhlasím s Ivanou!

   Smazat
 28. Ivanko napsala jste to tak hezky,že už asi ani nemá cenu abych něco psala já... vždycky jsem říkala ,že Vietnamci dělaj poctivě akorát nudle.... nedávno jsem viděla záznam v TV novinách o jídle na tržnici...no a padlo i toto mé poslední přesvědčení...

  OdpovědětSmazat
 29. No nemám co dodat opravdu jste to napsala Ivanko moc pěkně.Máte mé simpatie :-)

  OdpovědětSmazat
 30. Ivanko, akrygel.. stetec prvni do prasku a pak gelu? Ne nahodou naopak? Jsem nehtarka a skolitelka nehtove modelaze X let, tak o tom neco vim :-) a pro slecnu/pani vyse. Praskovy gel.....? Super, vynalezla jste novou techniku modelaze. P.s. ze pisu bez diakritiky ale pisu z mobilu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jj, prvně gel, pak prášek, omlouvám se, ale v tom rozčilení jsem to prohodila, je mi janý, že jinak by ten porášek na ten štětec asi nechytl :)

   Smazat
 31. Chtěla bych taky trochu přispět, když pominu vietnamce a jiné nehtařky. Naházeli ste to nepřehledně do jednoho pytle!!!!
  Protože jsem měla od přírody nehezké vlastní nehty začala jsem docházet do studií na akrylové později na gelové nehty a moc spokojená jsem nebyla a vím 100% proč!!!
  Rychle naplácaný materiál, který jsem doma musela opravovat. Koupila jsem si sadu a najivně si myslela, že ušetřím :-)Začala jsem se zajímat o modeláž nehtů natolik, že mám potřebné kursy a zkušenosti k této práci. Materiál používám jen s atestem nezávadnosti!!! Modeláž nehtů provádím bezbolestně a kvalitně s ohledem na prodloužení neht. lůžka a modeluji přirozený tvar nehtu!!! Holky se diví, že je nic nebolí ani nepálí a pro mě je nejdůležitější to, že modeláž jim drží a jsou spokojené s mým výtvorem. Práce mě baví moc, péče o nehty!!! Nikdy bych nepracovala s takovým sajrajtem jako je MMA, nikdy byhc nekupovala materiál v tržnici neznámého původu, ale každý/á z Vás co se rozhodne něco dělat kvalitně a pečlivě si nechá za práci vždycky zaplatit!!!!
  Vietnamské salóny jsou řízeny shora oni za to nemůžou jsou jen pracovití, bohužel si kopou jámu díky tomu s čím pracujou a jak poškozujou zdraví zákaznicím a hlavně sobě.Budou samy neplodné a půjdou od toho pryč, jednak jim málo platí jejich šéf a jednak si to češky brzy uvědomí samy už aby to bylo:-D
  Ps: přeji hodně zdraví a modrousti v životě

  OdpovědětSmazat
 32. Mám krátké gelové nehty ve velmi jednoduché úpravě, a upřímně, nemyslím že lidi při setkání hned přemýšlejí zda má protějšek přírodní či gelové nehty. Důležité je mít je čisté a upravené, což s mými přírodně lámavými nehty bylo zkrátka složitější. Mému manželovi se krátké gelovky líbí víc než moje přirozené lámavé nehty. Chodím si nechat dělat nehty stále ke stejné nehtařce (Češka, doplnění 500-600 Kč, Praha - nevím jestli je to levné nebo drahé, ale nehty drží, přežily i štukování a podobné činnosti, a nemám žádné plísně ani propilované nehty). Trochu mě překvapily zmínky, že někdo chodí na doplňování třeba až po měsíci a půl - podle mého názoru jsou ty odrosty hodně vidět, chodím po 3-4 týdnech, raději po 3.
  Ke kontrolám - zrovna nedávno mi někdo popisoval, že kontroly často neprobíhají kvůli výhružkám ze strany majitelů studií (jakékoliv národnosti) lidem z hygienických stanic, dále že pokud už kontrola proběhne, uložení pokuty zarazí nadřízený, případně přijde telefonát z vyšších míst (údajně zažili i telefonát přímo z ministerstva zdravotnictví). Neplatí to prý pouze pro nehtařské salony, ale i pro jiné provozovny, i když u nehtů je to prý nejmarkantnější. Jediná rada je - najděte si nehtařku na doporučení známých, mají-li dobré zkušenosti.
  No a že je to chemie? Ano, je. Ale já si taky barvím vlasy, to je taky chemie. A jím potraviny z obchodů, tedy do jisté míry konzervované, aby aspoň těch pár dní vydržely. Navíc nehet je zrohovatělá tkáň, přes kterou se dostane do těla méně věcí než přes kůži. Pravděpodobně se trochu nadýchám z těch flaštiček (zejména první podkladová vrstva smrdí jako slabý roztok máselné kyseliny), ale ve městě se nadýchám spousty nezdravých věcí. Navíc jsem několik let pracovala v laboratoři organické syntézy, myslím že jsem nadýchala tolik rozpouštědel i jiných věcí, bromu apod., že ta malá expozice u nehtařky mě už asi nevytrhne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen k tomu poslednímu odstavečku - máte pravdu, chemie je všude kolem nás, nejde jí uniknout, ale právě u těchto "zbytných" věcí (barva na vlasy, umělohmotné nehty,..) je nejsnažší to odbourat. Ono i to jídlo jde nakupovat kvalitní bez zbytečných konzervantů. Prostě mi to přijde jako slabý argument. Ale to jen tak na zamyšlení. Podle slohu jste inteligentní osoba a nechci na vás nějak útočit. :-)

   Smazat
  2. Jistě, je to chemie, ale když se projdete po náměstí, tak do sebe nachytáte mnohem více chemie, než za hodinku a půl strávenou v nehtovém salonu. Btw. chemie, kterou dýcháte na ulici není testována na kontakt s pokožkou a nehty, nepodléhá normám EU na alergeny a jiné školdivé a dráždivé látky. Jsou to splodiny z výfukových plynů a fabrik, které naše zdraví poškozují mnohem markantněji, než umělé nehty.

   Smazat
 33. Zlaté přírodní nehty hezky opečované a max s vrstvou pěkného laku, tomu se nic nevyrovná :-D

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 34. Já chodím už několik let ke své kamarádce, která dělá nehty na výbornou. Nikdy se mi nestalo, že bych měla sebemenší problémy. O Vietnamcích jsem chvíli uvažovala, ale po tom, co jsem viděla a slyšela mi to za to nestojí. To radši kvůli kvalitním a krásným nehtům pojedu přes půl republiky :o))

  OdpovědětSmazat
 35. Tak napr. v Anglii nehty nedela nikdo jiny nez Cinani. Ja si je nechavala delat asi pred 12ti lety, vzdy akrylove, tenkrat nic jineho nedelali, zadne problemy jsem nikdy nemela, a to jsem mivala opravdu hodne dlouhe a jeste jsem mela manualni praci, takze byly opravdu hodne namahane. Me osobne spis vadilo to odrustani, chodila jsem co 2tydny a to jsem uz vzdy mela velkou mezeru, to se mi primo hnusilo, nakonec jsem si je nechala sundat a radsi dam penize jednou mesicne za poradnou manikuru. Nehty mam krasne, do umelych bych uz nikdy nesla.

  OdpovědětSmazat
 36. Není vietnamec jako vietnamec. Není čech jako čech. Myslím, že dodržování hygieny a schopnost udělat kvalitní nehty není o národnosti. Přijde mi víc než hloupé to takhle rozdělovat. V článku jsem nenašla ani jedno negativní vyjádření na české nehtařky. Není podle mě objektivní. Kdybyste raději zveřejnili postup, jak si dobře vybrat, podle čeho vybírat dané studio nebo nehtařku. Styďte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, to by bylo mnohem zajímavější, ale existuje tolik různých aspektů, že by to šlo asi dost těžko.
   Doporučuji kvalitní stravu, ta obyčejně zlepší kvalitu nehtů, tím že je vyživuje a žádné studio a přemíra chemie pak není třeba.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas. Když má člověk problém s nehty, obvykle to signalizuje nějaký nedostatek ve výživě. Je lepší řešit přímo konkrétní problém než ho maskovat umělohmotnými nehty.

   Smazat
  3. No tak to se pletete a to dost
   1-Nehtům s vrozenou , dědičnou dyspozicí nepomůže ani 20 jogurtů deně ...
   2- Nehty poškozené těhotenstvím a kojením také nezachráníte
   3- Nehty poškozené po úrazech a nemocech také ne
   4- Nehty poškozené vlivem užívání léků a chemoterapiím spolu s ozařováním už vůbec ne !!!
   5- a kde máme životosprávu a vnější vlivy
   Takže zelenině a vitamínům zdar

   Smazat
 37. Záleží na šikovnosti nehtařů. Mám zkušenosti z obou stran. Začla jsem u české nehtařky, byla dražší, piplala se s tím dlouho...Chodila jsem k ní přes 2 roky. Pak jsem před dovolenou navšívila kluky z rákosí a jejich práce mě nadchla.Po roce se tam ale vyměnil personál a nový nehtař mi opravdu brousil nehet až skoro na lůžko. 3 měsíce jsem si to léčila. Vrátila jsem se opět k české nehtařce, ale po půl roce jsem to vzdala. Prostě nehty od vietnamčíků jsou hezčí. Moje vlastní jsou a vždy byli k ničemu, tak umělé prostě musím mít. Dnes si už vybírám do které provozovny jdu. A taky si vybírám nehtařky, které už mám odzkoušené.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to není jen o šikovnosti nehtařky. Je to o použitých materiálech, o znalosti a proškolení nehtařky, o komunikaci, o službě poradenství a poskytnutí informací nejen o přípravcích, které na vaše tělo použije, ale o tom, co právě na nehtech dělá a proč. A o tom, že ty produkty mají název, mají dohledatelného výrobce, mají bezpečnostní listy, mají uvedené složení a český návod k použití na obalu. Mají tam i piktogramy k bezpečnosti práce. Také je to o tom, že do českých salonů chodí pravidelné hygienické kontroly, které mají velmi přísné požadavky. A TOHLE VŠECHNO - přesněji řečeno nic z toho - vám asijská nehtová studia neposkytnou. Člověku z oboru stačí jen se podívat do asijského studia přes výlohu a už spatří několik závažných porušení, které by prostě kontrola z hygieny neakceptovala. Oni je prostě nekontrolují. My jsme ale malé ryby, je to mnohem hlubší problematika a tomu, kdo se o to blíže zajímal bylo doporučeno, ať to nechá být, nebo..! To je spletenec kde to začíná u prodeje "značkových" bot, jde to přes nehty a končí to pěstováním konopí atd... Na to jsme prostě opravdu malí. Dokud bude poptávka a české ženy si nedají říct a budou tam chodit, tak se budou tyto praktiky vesele rozvíjet dál. Kam až to zajde????

   Smazat
 38. S vietnamci a jejich nehty sama nemám přimou zkušenost, nikdy jsem si od nich nehty dělat nenechala, ale také jsem na ně neslyšela příliš pozitivní komentáře. Lepidlo je prý s ne příliš šetrného materiálu(slyšela jsem že rozežírá nehty), kamarádka která si osobně nechala u vietnamců nehty dělat tak si zase stěžovala na přílišné pilování a broušení nehtů, až ji tekla krev z kůžičky:( každopádně nechci jejich práci kritizovat, protože si myslím, že existují i šikovní vietnamci, kteří nehty dělají precizně a dodržují jistá pravidla, ale samozřejmě i takoví co na hygienu a nějaké normy uplně kašlou a je jim jedno co na ten nehet napatlají, takže to asi záleží na konkretním ,,salónu´´.. ja bych k nim ale nešla :) vyřešila jsem to tak, že už 2 roky si dělám nehtíky doma sama, objednávám z internetovýh profi nehtových obchodů a jsem naprosto spokojená..neplatím haldy peněz za nehtařky, ale taky si neničím nehty u vietnamců..je to podle mě v dnešní době nejlepsí způsob jak si dopřát umělé nehty- sami jste svým pánem, dohlížíte na materiál, který na nehet dáváte apod. a navíc ke měě chodí hodně známých, za nehtíky si beru 200- zachvíli si vydělám na materiál, takže já mám nehty zadarmo:) všechny mé zákaznice jsou spokojeny a já taky:) nehty si udělám přesně podle svých představ,kdykoliv chci.. a po sundání nehtů mám nehty poměrně zdravé, jen malinko poškrábáné a citlivé, ale po pár dnech jsou naprosto vpohodě :) a nikdy se mi nestalo, že bych chytla plíseň apod. takže všem co pohybují o kvalitě vietnamských nehtů a nechtějí utrácet příliš peněz za profi nehtařky, doporučuji si koupit salonek domů, naučit se dělat nehty(není to nic težkého) a je to :) spokojenost na všech frontách.D

  OdpovědětSmazat
 39. No, když vidím, ty "profesionální" vietnamské nehtařky s rouškami za zaprášenou výlohou, ve které jsou vystavené umělé ruce s barevnými pařáty (např. Brno, ulice Kobližná), kde je hlídá a kasíruje jeden boss, tak se mi dělá zle a nikdy bych tam nevkročila. Naštěstí po umělých nehtech netoužím.
  A od vietnamských obchodníků a poskytovatelů služeb, nikdy nic nekupuji, opravdu nikdy.

  OdpovědětSmazat
 40. Takhle mě nedávno v obchodě stopla Wietnamka a prý, kdo mi dělá tak pěkný nehty...že je zvládne taky tak a ať dojdu...Nikdy bych k nim nešla...to co jsem viděla na kolegyních z práce, jak ti Wongáči jim ty nehty prasí, tak nikdy. Chemikálie si na ruce dávat nebudu a ta jejich práce, kůžičku kolem nehtů věčně do krve rozedřenou. Šílenost. Za ty love to nestojí. Navíc, jestli se ta cena liší, tak max. o kilo...Eva Jursová, Brno

  OdpovědětSmazat
 41. Bože muj, co to jsou za kecy lidi?! Přesně tak, neni to o narodnosti, zaleži přece na člověku a jeho šikovnosti. Mam mnohonasobně nespokojene zkušenosti od českych nehtařek, skoro pokaždy nehty jako "kopyta" a trvalo to věčnost-netvrdim to samozřejmě o všech, je to pouze muj subjektivni nazor-třeba jsem mela na ně jen smulu :D I přes všechny ty sračky co vjetnamci použivaji, tak mi přijde, že dokažou ty nehty zpracovat mnohem lip-krasné tvary nehtiku, drži to hezky dlouho-mesic a ne 2 tydny jako v opozičnim připadě! Jaky je důkaz, že tyhle fotky jsou zrvona z připadů od vjetnamcu? Mohou byt stejně tak i od českych nehtařek-taky mužete chytnout infekci-stači zaděrka a plisen je na světě! Beztak ten članek musela publikovat nějaka nehtařka, kdyby se necitili v ohřoženi z konkurenčniho hlediska, žadnou špinu by na ně nikdo nehazel! Přiči se mi takova veřejna pomluva...Alex

  OdpovědětSmazat
 42. No teda. Ještě že mi stačí moje vlastní krátké nehty a necítím touhu si je nějak vylepšovat. I když, po těchhle obrázcích by mě asi jakákoliv touha přešla :O

  OdpovědětSmazat
 43. K debatě o tom, jak vietnamci prodávají šunty bych jen dodala: nikdo nikoho nenutí ty šunty kupovat. Spousta lidí tam chodí a tak evidentně tyto tržnice mají na trhu své místo. Kupče, dej si pozor platí vždy a všude, bez ohledu na rasu, zemi, stát.
  Věřím, že existují vietnamci, kteří nejsou tak kulturní a čistotní jako ti, které znám já. Tak u nich prostě nenakupuju a je to, ne? Proč se hned uchylovat k rasistickým výrokům a urážení? Tím nemám na mysli článek protivné blondýny, to beru jako osvětu, ale výroky některých diskutujících.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, tak nějak. Pouze s tím, že čistotu, hygienu a prodej kvalitních věcích by se měli lidé naučit vyžadovat a stát by měl legislativou a řádnými kontrolami zajistit, aby to byla norma. Nedávat šuntům vůbec místo. Což se často neděje. Tenhle kocourkov mě saje. Je super, že o tom někdo píše. Je těžké něco udělat jako jednotlivec. Jedině nemlčet, zajímat se, ptát se, dožadovat a chodit k volbám.

   Smazat
  2. Mimochodem Báro, smím mít na Vás vtěrnou otázku? Domníváte se, že jednotlivé národy, rasy nemají svá specifika? Že se neliší v hygienických návycích? Já si myslím, že mají. A myslím si, že pro člověka, který má zvyklosti jiné to nebezpečné může být, protože jeho organismus na to není navyklý. Xenofobie jakožto obava, strach z jiného není vždy neopodstatněná. Čímž nechci tvrdit, že máme jiné národnosti urážet, oni mají jistě důvody, proč je něco u nich jinak než u nás a stejně tak se všude najdou výjimky.

   Smazat
  3. Když jsme u těch šuntů..
   Celé mládí jsem nakupovala na tržnici. Posledních pár let nakupuji v krámech a buticích a co tam mají mnohdy za šunty, to ani na té tržnici nepamatuji.
   Ta kvalita je dost bídná všude, ale zas na druhou stranu je už skoro stejná i cena (dle toho, co jsem posledně viděla u jedněch "lepších" Vietnamců).

   Smazat
  4. Žahavá kopřivo,souhlasím. Například my Češi, Slováci, ale i Ukrajinci velmi dbáme na uklizené a čisté byty. V Anglii to tak vůbec není. Neříkám, že všude, ale není to tam zvykem. Doma se chodí v botech, prach se utírá třeba jednou za rok... Na druhou stranu nepotkáte chlapa, který by nepoužíval deodorant. Ten v anglii používají i kopáči (jednoho kopáče jsem znala:-)
   Xenofobie určitě opodstatněná je, je i "pudová", prostě se bojíme neznámého. Já vzhledem ke své profesi přicházím do kontaktu s japonci a s korejci, ti kladou extrémní důraz na osobní hygienu. Sprchují se minimálně dvakrát denně, nepotkáte je ve špinavém oblečení. Denně si berou vše čisté, jsou nažehlení. Vietnamci jsou na tom podobně.
   Ti, co se tak nechovají, jsou nižší třída, ostatní je berou jako odpad. Vůbec v těchto zemích je společnost strašně rozvrstvená, složitá pravidla,kdo se komu má klanět. Oproti tomu my u nás jsme rovnostáři:-) Vietnamci jsou braní jako méněcenní pro korejce, japonci opovrhují korejci... rasismus je všude. Já jsem taková ta pravdoláskařka a vždycky proti těmto výrokům vystoupím, doufám, že aspoň jednoho člověka jednou přesvědčím:-) Nejlepší jsou v tomhle děti, ty jsou "barvoslepé".

   Smazat
  5. To máte pravdu. Jako dítě jsem si hrávala s cikány, z čehož mí rodiče šíleli. Záměrně říkám cikány, protože ta rodina se k označení hlásila. Byli ale jiní. Měli doma čisto, zejména oproti jiným romským rodinám, které žili na našem sídlišti, ale děti byly typicky divoké, živelné, ukradly mi hračky a nepřišlo jim to divné. Jejich rodiče mi je pak přišli sami vrátit. Také jsem si všimla, že jejich dětem nepřišlo divné něco zničit, neuvažovali že je to nevratný akt. Až později je to mrzelo. Bylo to docela zvláštní a poučné.
   S pravdoláskařstvím bych byla velmi opatrná. Nevím, co přesně pod tím vidět. Osobně nejsem fanoušek multikulti. Jednotlivé kultury by bylo dobré zachovávat, ne je spojovat, nebo naopak podporovat vzájemný boj. Je krásné vidět v islámské zemi mešitu, je to zajímavé, jiné, nechci ji však vidět ve své ulici. Neumím si představit, že bych se přistěhovala do jiného státu a nerespektovala tamější kulturu, pobuřoval bych je trváním na té své. Chci přijet do cizí země a vidět rozdíly, obdivovat je s úctou a respektem.
   Jinak se snažím být mysl otevřená. Někdy se daří jindy. Ostatně mám blog o sexu právě díky tomu, že moc otevřených lidí nepotkávám a snažím se hledat příčiny nebo poskytnout inspiraci.

   Smazat
 44. Pokud se podívám na blogy o nehtech nebo na fotky hvězd, tak nikde neuvidím umělé nehty. Nevím proč se v Čechách drží právě tenhle "trend" , ale já jsem tolik umělých nehtů potažmo nehtových salonů jako u nás v zahraničí nepotkala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. A víte podle čeho poznáte ženu z "východu", je tím myšleno i z ČR? Podle umělých nehtů! Na západě tento trend upadá (nebo snad už upadl úplně, nepamatuji se kdy jsem někoho s uměl.nehty potkala v Německu, Belgii)a když se podívate na fotky hvězd, myslím opravdových hvězd, nemyslím tím šlapičky typu Mesarošová atd.,uvidíte krátké nehty s výraznými laky nebo přirozené barvy. Základ jsou především čisté nehty. A pokud někdo má problematické nehty, je to spíš výzva k tomu je napravit:výživa na nehty i do těla a ne je něčím zaplácnout...

   Smazat
  2. naprostý souhlas ve všem!

   Smazat
  3. No a to jsem zase jednou četla já proč nemají herečky nehty... no protože neustále natáčejí nějaké filmy A společnosti jim to NEDOPORUČUJÍ - to by asi dost dobře nešlo aby ve středověku měla lady bílou FM... to je jedinný důvod!!! Jinak v USA a jinde frčí rovněž...takže plky - Jinak z českých hereček je přímo tváří jednoho salonu Alice Bendová , Dáda Patrasová ... A mnoho dalších našich hereček nehty nosí...

   Smazat
  4. No já toho taky opravdu hodně četla, ale praxe je jiná.

   Smazat
  5. jooo hmmm a co interwiew... to není jen o článcích... nebudu se přít.Jsou prostě 3 tábory 1-fandí a podpotuje české řemeslo , 2- fandí a podporuje Vietnamské šunty a 3- nesnáší gelové a akrylové nehty .... mám pravdu žééééé

   Smazat
  6. :) tak to je síla :) prokousat se až sem všemi komentáři také
   Jája: praxe je jiná? Nevím jak jste hodně zkušená a jakou máte velkou praxi jak píšete, podle mě můžou i gelové nehty vypadat přirozeně a to velmi. Až tak, že si budete myslet, pouhým pohledem, že to jsou nehty přírodní. Záleží pouze na tom co si na ně kdo chce nechá nazdobit a samozřejmě také na práci nehtařky...
   A to že letí přirozené nehty o tom asi žádná...bohužel ne každá z nás má to štěstí...
   Ps. jen se neurážejte, jen nesouhlasím ;)
   Všem pěkný den :)

   Smazat
  7. Já nikoho neurážím. Jen mě zaraží jak ženy umělými nehty argumentují tím, že svoje mají lámavé. Já měla to samé a vyřešil to za mě biosil za 40kč. Za další je, že holky tvrděj, že to vypadá přirozeně. Tak nevím no. Nechci se hádat, ale co já potkávám jsou dvoucentimetrové pařáty s kýčovitýma kresbama a většinou už s odrostem. Je vidět, že spousta holek na to nemá, tak chodí na doplnění až když už to prostě není únosné. Tak mi teď řekněte jediný důvod proč bych měla dát po 3 týdnech 500. Mě osobně přijde nejhezčí přirozenost. Nehty dlouhé 3mm a s manikúroup-shine když už něco na nehtu chci mít.

   Smazat
  8. No vidíte, těch ,,pařátů,, si všimnete, zatím co žen které mají gel.nehty ale třeba jen fm od šikovné nehtařky už třeba ne ;) a o tom to je jsou ženy, které prostě chtějí aby bylo vidět, že nehýtky mají a jsou ženy, které chtějí přirozenost. To už je ale přeci věc názoru a toho co se komu líbí...
   Já osobně jsem třeba měla také své nehýtky pěstěné a lakovala jsem si je sama vždy pouze bílá FM, a kamarádky mě ukecávaly ať jdu na gel že je to pohodlnější, bránila jsem se že umělé nechci a byla pyšná na své přírodní.... Jenže mé povolání bouhužel moje nehtíky ničilo a lak obzvlášť bílá Fm se neustále odlupoval, takže já musela každý den popřípadě obden sedět doma a lakovat jinak nehty vypadaly ještě hůř... Pak jsem se rozhodla,že to tedy zkusím ty gelové ale jen FM. Je to už cca šest let a mám je stále, jsem spokojená a většinou jen s bílou francii, a věřte že kdyby to měly být kopyta tak jsem je sundala hned. A k penězům, když jsem si propočítala čas strávený nad denním lakováním a finance utracené za všechny laky adt....no nevím...neodsuzuji to že máte pěkné pěstěné nehty, ale to že to tak prostě nemusí být všude....je to věc názoru...

   Smazat
 45. Mě nejvíc překvapila paní, když jsem jí doplňovala nehty po Vietnamcích a ona mi řekla, že můžu klidně přitlačit, že ji to ještě nebolí- takže jsem úžasem ztuhla a vysvětlila jí, že u mě ji to opravdu bolet nikdy nebude :D Dále ke mě chodí holčina, která byla u Vietnamců 1x- zaplatila za nehty od nich 1250 Kč- nevíc šla k nim na doplňko od jiné nehtařky, která neměla čas- Vietmaci jí nehty strhli- neodpilovali- říkala, že takovou bolest ještě nezažila a taky, že už tam v životě nevkročí, Další paní mi povídala o své kamarádce, která si stěžovala, že jí při nehtech od Vietnamců teče krev , protože to berou přes kůžičku, pálí ji to apod- ale stále tam chodí, protože je spokojená- podle mě vypadá spokojenost jinak, Moje kamarádka si nechala udělat u Vietnamců nehty- studentka takže za 200- nehty se jí do 3 dnů odchlíply od lůžka do jednoho, takže jsem ji postrašila plísní a nokonec utíkala k holčině na opravu- tedy kompletní sundání- takže ve finále neušetřila, jak si myslela- nechtěla dát za nehty 400, ale 200...no a v součtu ji to vyšlo na 600, krásné....toť moje názory na Vietnamce

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a ještě- sáhněte si do svědomí- když vám Čech něco udělá špatně- jdete to reklamovat nebo si na něj stěžujete- ať ve službách, tak ve výrobcích- stalo se vám to někdy u Vietnamců? Tam si všichni řeknou- však je to od Vietnamců za 200, i tak to vydrželo dlouho, ale když tu samou věc koupíte v normálním obchodě, tak jdete reklamovat- co je to za přístup? Tak snad všem stejnou měrou ne? Není to o rasizmu- tohle jsou fakta

   Smazat
 46. Nenechte se vysmát- to že někdo řekne, že Vietnamci neplatí daně, používají nekvalitní materiál- to je rasizmus???? Přečtěte si co tohle slovo opravdu znamená!!! Na rasizmus se totiž v dnešní době všichni odvolávají a už mě to s prominutím někdy začíná pěkně s..t!!! Za rasizmus se schovávají jenom omezení lidé

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Všichni Vietnamci jsou prasata, všichni Vietnamci podvádí, všechno co dělají je nekvalitní, nepoctivé a smrdí" - což tady zaznělo v mnoha komentářích - TO rasismus je.

   Smazat
  2. To teda neni rasismus ani nahodou. (a to, co pisete, opravdu nezaznelo v mnoha komentarich, ale pouze v jednom).

   Smazat
  3. Moment, moment- když někdo poví o Vietnamci, že podvádí a neplatí daně je rasizmus??? Silně pochybuji o uvažování a zdravosti Čechů- to snad může říct jen idiot- takže pokud řeknu, že politici jsou rozkradači republiky- a že jsou- tak jsem rasistka na politiky- to je přece hloupost :D

   Smazat
  4. Až bude tvůj přítel a část přivdané rodiny slušná, ALE vietnamské národnosti tak to možná pochopíš proč to někomu tak vadí

   Smazat
 47. Ježišikriste!!! já mám fakt hodně silnej žaludek a nervy, ale při představě zatrženýho nebo nedejbože utrženýho nehtu mám skoro nával paniky, asi jako maj jiní lidé když vidí velkýho pavouka. Jo, článek jsem pro jistotu nečetla a fotky neprohlížela, ale ta první se jaksi přehléhnout nedala. Jen doufám že se mi to podaří brzo vytěsnit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo a to varování pár řádků nad tou nejhorší fotkou je tam teda dost na prd

   Smazat
  2. Máš pravdu, přidala jsem pod varování fotku, aby ten hnus nebyl hned na očích.

   Smazat
 48. Jsem ráda, že mám nehty svoje a i kdyby se mi začaly lámat, tak si je raději jen nalakuju krátké. Někde kvůli blbým nehtům běhat a ještě za to platit, na to se můžu..pro mě je to směšná představa.
  Hlavně že má "každá" metrové nehty a květák okudlanej a oživenej ze salónu a jinak běhá pomalu v teplácích a má dvacet kilo nadváhu.:D

  OdpovědětSmazat
 49. jsem ráda že nemám vůbec umělé nehty, když vidím tohle...

  OdpovědětSmazat
 50. Toto je další krásný příklad toho, jak části českých žen naprosto schází kritické myšlení (= nepoužívají mozek). To si ty holky a ženský sami sobě nepoloží otázku, proč jsou ty nehty tak levné?? není to třeba nekvalitním materiálem?? je tento materiál bezbečný nebo ne?? nezničí mi nehty ještě více než klasické gelovky?? opravdu usetřím?? atd...

  Dokud Češi nezačnou MYSLET a budou slyšet pouze na "výhodnou" cenu, tak budeme čím dál horší "popelnice Evropy".

  Andrássy

  OdpovědětSmazat
 51. No kterej šílenec dá vždycky na internet takový hovadiny!!! Je snad jasné že záleží na zdravotním stavu každého zrovna tak jako někdo je alergický na lepek tak někdo nemůže nosit umělé nehty.Kouření škodí zdraví víc, všichni to víme a hulíme směle dál.Znám pár holek co dostaly alergii na akryl v profesionálním salonu a jedna dokonce po přeléčení chtěla znova zkusit nehty a jelikož za to nechtěla tolik utrácet tak šla k vietnamcům a ejhle už skoro rok jí dělají nehty a alergie je fuč,to je zajímavé spíš jde o to co do toho materiálu výrobce přidává ale to bohužel ani vietnamec ani já nemůžeme zjistit když koupím něco co je určené na nehty tak předpokládám že to není zdraví škodlivé no bohužel. Já pracuji s kvalitním nehtařským akrylem a po 4 letech mě nějednou po každém dodělání nehtů příšerně svědí ruce takže vietnamci za to určitě nemůžou. A kdo nemá úplně zdravé nehty tak se nemůže divit že je tímto způsobem ještě více poničí.A ještě k tomu obrázku,chcete mi říct že tohle se té ženě stalo jen tak přes noc?? Určitě si musela nějakých změn všimnout už dřív a tudíž měla navštívit lékaře.Neříkám že jsou vietnamci úžasní ale štve mě jak nám internet v čemkoliv ovlivňuje mozek.Nebude to trvat dlouho a nějaký chytrák zjistí že je alergický na vzduch, tak si radši rychle nakupte kyslíkové bomy :-DDD

  OdpovědětSmazat
 52. Nehty od větnamců jsou opravdu strašné.Nechala jsem si je tam udělat asi dvakrát a své nehty jsem dávala dohromady přes půl roku.Teď mám šikovnou nehtařku a jsem spokojená.Co se týká ceny,tak by mě zajímalo jak někdo chce ušetřit u větnamců,když nehty dělají dražší než naše nehtařky.Jediný komu se to vyplatí jsou studenti.Pro pobavení můžu říct že já jednou za doplnění od větnamců zaplatila 820Kč jen že jsem si tam nechala dát kamínky a nic víc.Tak že fůůůj

  OdpovědětSmazat
 53. Já osobně mám nehty od větnamců už třetím rokem a nemohu jim vytknout ani ťuk.
  Žádné plísně, ani žádné další problémy.
  Za to od českých nehtařek mi ty gelovky nevydržely ani týden!!!
  Děkuji větnamcům, za to, že ty "rychlo" nehty dělají!

  OdpovědětSmazat
 54. Já teda nevím, ale vietnamci mi moc levní nepřipadají, za doplnění si berou od 300 Kč výše, co mám kamarádky, které k nim pro mě z nepochopitelných důvodů chodí, za doplnění nechávají kolem 400 Kč! Mám své dvě nehtařky, kamarádky a za doplnění gelem se pohybuji 200-350(záleží, jestli jen doplňuji odrosty nebo celé nehty) a to k nim prosím chodím už pár let :-) A dodávám, že obě dvě mají kurz, což má 1 vietnamec ze studia. Neříkám, že se nenajdou mezi nimi vyjímky, ale když vidím své nehty po těch letech a kamarádky po 2 letech chození k nim(zažloutlé, jakoby ošouplé nehty) nemám slov....stačila mi jedna zkušenost ze zoufalství, doplnění mě stálo 400 a po 4 dnech jsem s brekem volala kamarádce, že to musíme dostat dolů, pálení a takový hnusný tlak, nedalo se to vydržet a to jsem si je nechala dělat v jejich lepším studiu.

  OdpovědětSmazat
 55. Blondyno,este ze jsem po obede. fakt se mi udelalo nevolno. Ja preferuji nehty prirozene, krasne a decentne upravene. Ovsem moje mati si, po 30letech svych krasnych dlouhyh nehtu, loni zacala delat umelaky u ceske nehtarky, maj to vsechny zenske v praci,ze jo!! Po roce si je sundala a hnus hnusu velebnosti.....

  OdpovědětSmazat
 56. Ja hlavne ocenuji varovani, nesnasim, kdyz na me nekde vykoukne podobny hnus jen tak, protoze mam celkem slaby zaludek:) Jinak k Vietnamcum muze chodit na nehty jen debil, staci, kdyz to clovek citi, kdyz jde kolem! Nevydrzela bych tam ani 2 minuty v tom puchu!!!!

  OdpovědětSmazat
 57. Já jsem před pár lety také neodolala a co by "chudá studentka" jsem využila nabídku jednoho Vietnamského salonu. Akorát měli akci, že všem studentkám dělali nehty zdarma. Přímo při práci jsem si nemohla na nic více méně stěžovat. Jen když mi brousili nehty bruskou, tak to celkem pálilo. Ale výsledek byl ok. Pak jsem si na doplňování našla českou nehtařku. Když mi umělé nehty zbrousila (pomalu a postupně pilníkem), tak zjistila, že mám několik nehtů probroušených na lůžko. Na nich mi odmítla gelovky udělat, jen mi je ošetřila a doporučila mi, abych v případě jakýchkoliv potíží navštívila lékaře. Dokonce jsem jí podepisovala prohlášení, že mi to nezpůsobila ona, aby neměla problémy (což plně chápu). Následně jsem k ní chodila přes dva roky a vždy jsem byla velmi spokojená. Doplňování nebylo drahé a bylo vždy kvalitní. A ještě jsme si perfektně popovídaly, což u Vietnamců nehrozí. Po osobní zkušenosti už bych k nim nikdy nešla. Ale beztak již tři roky žádné umělé nehty nenosím.

  OdpovědětSmazat
 58. Konecne o tom taky nekdo napsal :) Vsechny ti moc dekujeme blondyno a treba za to podekuji nakonec i ty mladsi slecny..

  OdpovědětSmazat
 59. tak to muselo hodně bolet...
  http://verychatty.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 60. Tak to já na vietnamce nemohu nadávat, chodila jsem k nim přes rok a nikdy jsem neměla problém. Je pravda, že jsem se zajímala, dávala si pozor, kdyby mě něco bolelo, nebo se mi nehty nelíbily, tak bych si je nenechala dodělat, ani udělat znovu. Akryl má tu výhodu, že se nepodfukuje, což mně se moc líbilo, protože není nic horšího než podfouknutý gel a dlouhé vlasy. Dnes ale chodim k nehtařce na gelovky a má super materiál a navíc to je kamarádka, takže nebylo co řešit. Ale s vietnamci mám zkušenosti dobré.

  OdpovědětSmazat
 61. Ach jo. Zrovna mám zraněný prst (z něčeho jiného) a tohle mi vážně "pomohlo".
  To si někdo vážně nechá dobrovolně takhle zničit nehty? To přece musí hrozně bolet, ne?

  OdpovědětSmazat
 62. Obrázky jsou tedy masakr. Doslova. Těm, které naříkají, že mají ošklivé své vlastní nehty a nic jiného jim nezbývá bych doporučila Silica kapsle. Koupíte je v lékárně nebo racionální výživě. Pomáhají nejen na nehty, ale i vlasy. Jenom to chvíli trvá, je to přírodní preparát, který dodává "stavební materiál", takže to chce čas než uvidíte změnu (jako s bylinkami, kdo čeká účinek po týdenním pití čaje je naprostý blb). Ale ta změna je bytelná a vaše vlastní narozdíl od umělých nehtů. Já jsem je užívala několik let, když jsem měla zdravotní potíže, hormonální nerovnováhu a špatnou stravu. Dodnes mám krásné nehty a to se mi předtím po sprchování vždycky sloupalo několik prstů - nehty prostě tak změkly a roztřepily se, že šla nějaká ta vrstva dolů. Přestala jsem si kvůli tomu tehdá dávat vanu.
  A stejně tak se dá vyřešit dnes lakování a odlakování zcela bez použití acetonu. To je ta látka, která tak zeslabuje a vysušuje nehty. Mám na mysli laky na vodní bázi, např. Honeybee Gardens nebo Acquarella. Za dodržení předepsaného postupu mají stené vlastnosti jako běžný lak na nehty. Ale nezapáchají a neničí nehty. Používám je už nějaký ten pátek a jsem spokojená.

  OdpovědětSmazat
 63. Dlouhé nehty nenosím, ale mám zkušenost s vietnamskou pedikúrou, na kterou jsem si zašla, když moje pedikérka měla dovolenou. Paní mi namočila nohy na tři minuty a vytáhla na ně takový hoblík. Ten když si kupujete, tak na něm máte milion varování, zákazy pro diabetiky apod. Samozřejmě se mě nezeptala, jestli jsem zdravá. Hoblík jsem odmítla. Leccos jsem o něm už slyšela, že to s ním člověk fakt musí umět, jinak hrozí poranění. Tak mi paní jen pohladila nohy pemzou, lehce zapilovala nehty a pak mě přesadila na jiné sedadlo a hezky mi nehty nalakovala. Vrchol byl, že po mě nevydesinfikovala ani vaničku, ani pomůcky. Pedikúra k ničemu za 300,- byla hotová za 2O minut! A byla jsem ráda, že jsem si jako suvenýr neodnesla plíseň. Nelenila jsem a podala písemně stížnost na živnostenském úřadě. Nevím, jestli něco podnikli, ale vietnamské pedi-manikérky pracují na stejném místě nerušeně dál... Míša

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hoblík si kupte sama a vyzkoušejte nejprve pro klid vás samotné na hodně ztvrdlé patě, pokud máte strach z úrazu. Uvidíte sama, že to není tak horké. Funguje jako když loupete jablka, pouze ty "slupky" kůže to řeže úplně teninké. Prodává to scholl, žiletky lze dokoupit. Také jsem se toho bála, když mi hoblík (nebo chcete-li škrabku) ukazovala kamarádka. Ale nedostatek financí na pedikůru a strach z hygieny mě dohnaly zkusit a nelituji. Pak jen zahladit pemzou, namazat krémem a nožky jsou pěkné.

   Smazat
  2. Právě že jsem s ním už měla čest. Nemohla jsem chodit skoro týden a to jsem vůbec nešla hluboko, ani nekrvácela.Ale to hlavní, co jsem chtěla říct je, že nevěřím někomu, koho vidím poprvé, aby na mě bral nástroj, kterým mi během sekundy může dost ublížit. Navíc žádná šikovná profi pedikérka hoblík nepoužívá. Než jsem si našla tu svou, vyzkoušela jsem jich šest. Žádná nebyla dražší než za 250,-, nikdy mě nic nebolelo, všechno dezinfikovaly a návštěva nikdy netrvala kratší dobu,než hodinu. U pedikúry platí, že práce kvapná málo platná. Do peněz to taky tolik neleze. Na pořádnou pedikúru chodím jednou měsíčně a mezi tím si o nohy pečuju sama a zatím to tak stačí. Míša

   Smazat
 64. U Wongů jsem byla jednou a stačilo. Nehty sice držely jako přibitý,ale to zbroušení a potom taky finální cena.
  U naší nehtařky to nebylo o moc lepší, držely pěkně, obroušení jakžtakž, ale nehty křivý, hnusný, když jsem je nalakovala, tak ty hrby normálně házely stíny. Teď je mám konečně dole a čekám až mi porostou moje rásný nehty. A už nikdy více.

  OdpovědětSmazat
 65. Tak jsem se začetla a je to síla. Rozhodla jsem se připojit. Dělám nehty 10 let. Když se někdo rozhodne jít k Vietnamcům, respektuji to, je to jeho rozhodnutí.O jejich dodržování hygieny, neplacení daní...atd, už tady něco padlo, o tom už se nebudu rozepisovat. Chci jen reagovat na někde výše napsaný příspěvek o tom, že si paní koupila sadu, dělá si nehty sobě a kamarádkám za 200,- Kč. Hodně lidí tady napadalo naše nehtařky, že jsou předražené. Ještě jednou opakuji, dělám nehty 10 let, začínala jsem doplňku za 250 a nové za 450. Teď dělám doplňku za 400 a nové za 600. Já NEMOHU dělat nehty za 200!!!! Musím platit nájem provozovny, soc. a zdrav. pojištění,daně, účetní, elektrika, voda, plyn, telefon,odvoz odpadu, pojištění provozovny... atd. Nějaká paní to tady vyčíslila na cca 15000 měsíčně, ale musím taky ještě něco vydělat, z čeho budu žít. Něni to tak jednoduché jak se zdá. Naše nehtařky, které maji živnost, ohrožují nejen Veitnamci, ale i holky, co to dělají načerno doma.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do určité výše to načerno není. A každý se prostě nemůže živit tvořením nehtů. V malém městě není potřeba deseti nehtařských salonů. Bohužel je to kruté, ale je to tak. Můžete být drahá, ale vaše práce musí být perfektní, aby ty holky měly motivaci jít k vám, protože jejich kamarádka to doma takto nesvede. Taky bych nedávala někomu peníze za něco, co si můžu vytvořit sama.

   Smazat
 66. Můžete mi říct, proč tu probíráte neplacení daní, že čechům berou práci atd? za A) už vidím čecha makat 12 hodin za to co oni dostávají a ještě část posílají do Vietnamu. Přála bych vám se pohybovat ve vietnamské komunite (ano jsem češka)... Většina z nich nemá pomalu nic společného s tím obecným dojmem. Dokonce rodiče mého známého mají velice profesionální salon a nemají žádný problém. Takže to nemůžete všechno házet na jednu hromadu proboha

  OdpovědětSmazat