Chceš si přivydělat? Zaplať a trhni siTak mi přišel mail od jakéhosi Toma. Psal mi, jak si úžasně přivydělává, jak mu to sype a jak je to bezva. A přidal i odkaz.

 Předmět: Výplata je na účtě

Jak jsem slíbil, reportuji, že přišla první výplata za to skládání reklamních propisek.
Vše dorazilo jak mělo, tedy žádnej strach a s chutí do toho ;-)
Vydělal jsem za leden 7500,- což na to že jsem to dělal jen o víkendech není vůbec zlý. A to se do toho zatím teprv dostávám. 

Ještě připomínám odkaz: http://domaci-prace.main.cz/ 

Tom.
Tak jsem se na ty stránky mrkla a jsem skálopevně přesvědčená, že jde o podvod.

Na stránkách se velmi sugestivně popisuje, jak moc si člověk může vydělat jednoduchou manuální prací, jako je třeba skládání propisek, strkání letáků do obálek, a podobně.
Jenže to má jenže. Kdo má o práci zájem, musí odeslat esemesku, která stojí 99 korun. Cena je samozřejmě uvedená až na konci stránky malým písmem. Už v tuhle chvíli je mi celá tahle akce velmi podezřelá. A když pak hledám kontaktní informace na tuhle úžasnou firmu, která mi umožní vydělat si dvacet tisíc po večerech tím, že nahážu nějaký papíry do obálek, zjistím, že vlastně neexistují. Seriózní firma by měla v kontaktech nejenom jméno nějakého jednatele, ale taky adresu, telefon a hlavně IČO. 

Jediné, co se ze stránek dozvím, je to, kdo technicky zajišťuje ty placené sms. 

Zajímavý je ale odkaz na facebookovou stránku téhle prapodivné firmy. Podívala jsem se na něj ráno a znovu před chvílí. Ještě ráno stránka vypadala takhle. A dalo se na ní dozvědět, jak celý tenhle podraz funguje. Za 99 korun dostanete jakési heslo, které vám umožní přístup jen k té informaci, že máte zaplatit další čtyři stovky. A jak vypadá facebooková stránka aktuálně? Všechny dotazy a komentáře jsou pryč. A tak jsem pátrala dál a objevila jsem pár portálů, které už tuhle skvělou nabídku označily za podvodnou. Třeba tenhle web, kde se dají najít informace i o dalších podvodných firmách tohohle druhu. 
Jo a mimochodem, nabídka na tu podvodnou práci z domova se téměř shoduje s nabídkou firmy okayjob.cz. I když tam po vás rovnou chtějí ty čtyři stovky. Obecně platí jedno: Pokud jde o seriózní nabídku práce, nikdo po vás nebude chtít žádné peníze předem. Pokud jde o kompletace výrobků, můžete zaplatit zálohu za dodaný materiál, ale zase až po podpisu smlouvy.  

V každém případě mi přijde naprosto nehorázné, že zmiňovaná podvodná forma cílí na lidi, kteří mají opravdu hluboko do kapsy, třeba na ženy na mateřské, studenti nebo důchodci. Přivydělat si doma v klidu třeba po večerech jednoduchým navlékáním korálků je pro ně často práce snů. Jenže tady přijdou jen o peníze. O pár stovek. Málokdo pak poběží kvůli 99 korunám za sms nebo čtyřem stovkám za prapodivnou a neužitečnou informaci na policii. A dokud nebude podobně podvedených lidí fakt hodně a vyčůraný "podnikatel" si nenamastí pořádně kapsu, těžko s tímhle podrazem někdo něco opravdu udělá.   A asi ani potom ne. Vždyť on slibuje zaslat podklady, a to vlastně dostanete. Že jsou k ničemu a mají z lidí tahat jen další prachy, to už nikdo řešit nebude... 

62 komentářů:

 1. Mám zkušenost s podobnou firmou...kdysi dáávno, když jsem byla na mateřské, jsme se sousedkou objevily inzerát v Anonci na "kompletování obálek"...a protože tam bylo "zašlete peníze na adresu, obratem vám bude dodáno zboží ke kompletaci" a nebylo to od nás daleko, vyjely jsme si na výlet. Paní byla velice překvapena a sdělila nám, že se jedná o to, že ona nám za ty peníze dá "návod" jak si podat stejný inzerát a za došlé peníze opět rozešlete "návod".... vysmály jsme se jí, nic nedaly a odjely. A od té doby na všechny inzeráty na domácí práci koukám stejně jako tenkrát při odchodu na tu paní. Takže - nebrat! :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Jo, jo, taky jsem kdysi na podobný inzerát odepisovala - tehdy ještě nebyla tato internetová verze. Naštěstí jsem přišla jen o peníze za známku a obálku (tehdy asi celkem 10 Kčs).
  Ludmila

  OdpovědětSmazat
 3. Já tedy nemám zkušenost s podvodníky, ale domácí práce je většinou na prd. Když mi bylo nějakých 10, rodiče také dělali domácí práce, kompletovali obálky a nebyla to žádná sranda, ono všechno to seskládat a pak řadit do beden podle PSČ (tenkrát to bylo pro nějaké Němce) není zas takový leháro jak se může zdát. Měli na to vždycky 4 dny, ale to množství! Makali jsme celá rodina a vždy jsme stíhali jen tak tak. Navíc jak to bylo těžké, tak si rodiče z toho akorát odrovnali auto a vydělali na tom pár stovek. Ona ta představa, že si člověk po večerech v klidu bude něco skládat a vydělá na tom je sice hezká, ale realita bývá jinde.

  OdpovědětSmazat
 4. já si pamatuju, že když jsem byla malá, tak teta po večerech navlékala korálky, dávala mi pak celé šňůry korálků. Vždycky říkala, jak jí tam práce baví, a že za to mívá i slušné peníze, ale pak už ji prostě nepotřebovali. A tak, podle mé vzpomínky, bych klidně naletěla

  OdpovědětSmazat
 5. Jo, jo, tenhle Tom mi taky psal... Jen jsem na to klikla a pak to rovnou hodila do spamu. Pokud přijde něco takového, tak je jasné, že to není nic jiného, než podvod. Hlavně to postupné odhalování poplatků - vsadím se, že to nezůstane u 400,- poplatku, když ho zaplatíte, tak se pravděpodobně dozvíte, že musíte zaplatit ještě další částku, aby vám byla spřístupněna další služba a ta částka bývá už pár tisíc. To už se pak člověk dostane do situace, že by se na to nejradši vykašlal, protože cítí, že to takhle půjde dál, ale zároveň je mu líto peněz, které do toho už nacpal.
  Mimochodem, je opravdu reálné, aby někdo zaplatil 163,-/hod. za rutinní manuální práci, jako je sestavování propisek? Za kolik by se taková propiska musela asi prodávat, aby se to té firmě vyplatilo...

  OdpovědětSmazat
 6. To je nechutné... Vydělávají na tom, že lidé nemají práci, mají hluboko do kapsy a vidí v tomhle šanci. Proč je trochu neoškubat, že. Blink. Blondýno, díky, že píšeš i o tomhle! Lucka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně, jen do nich! Stačí, že je člověk trochu neznalý a může snadno naletět. Když sháněla práci moje máma, v době, když se s internetem a podobnými inzercemi teprve seznamovala, tak jsem jí nařídila, aby, dřív, než odpoví, každou takovouhle "nabídku" se mnou konzultovala. Kolikrát už na něco málem kývla, naštěstí jsem ji včas zarazila. A není to žádná trubka, jen neměla tyto finty ještě zažité... a takových lidí je hodně. Jsem ráda, že se Blondýna zaměřila i na tohle svinstvo.

   Smazat
 7. A taky se mi nezdá, že by tolik dětí chodilo v pláštěnkách :).. ale vážně , je nechutný , že někdo chce vydělávat na lidech, co jsou na tom bídně , něco podobně nechutného je reklama " Zjistěte datum kdy zemřete" schválně jsem si udělala test a ejhle na konci pro zjištění toho datumu bylo nutno zaslat placenou sms -chtěla bych vidět toho dementa co si ještě zaplatí aby věděl kdy údajně zakokrhá ....
  A nééébo tuhle jsem zahlédla v noci pořad " Volejte věštce " to je něco podobného , zoufalí lidé toužící po ujištění protelefonují majlant se zmalovanou kartářkou ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hehe, tenhle test "zjistete datum sve smrti" jsem si nedavno delala taky :)

   Smazat
 8. Už chápete proč tyto nabídky práce nejsou na seriózních portálech, co nabízejí práci? Jsou to podvodníci pravděpodobně pan Velcl, Vinček, Malec...hnus!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Blondýno? Koukni se ještě na tuto stránku a řekni mi, kde vidíš rozdíl. :-) www.manualni-prace.cz
  nebo http://www.dprace.cz/ nebo http://www.fajn-prace.cz/

  Kdyžtak to prosím přidej. :-)

  Jinak tato kauza se řešila v české televizi už v roce 2009. Dodnes podvádí a nikdo je nezastaví.

  OdpovědětSmazat
 10. Dobrý den všem, jmenuji se Vítězslav Šikola a jsem provozovatelem výše zmíněného portálu s nabídkami domácích prací. Hrdým provozovatelem. Veškeré naše nabídky pocházejí od agentury, která se trhu domácích prací u nás věnuje od roku 1993 a máme na tuto agenturu jen samé pozitivní reference. Pokud má někdo z vás COKOLIV konkrétního, co by proti konkrétní agentuře a konkrétním nabídkám hovořilo, rádi si to vyslechneme a necháme konzultovat se všemi pozitivními ohlasy, které na naše pracovní nabídky i zkušenosti s nimi přijímáme. Zatím celou tuto stránku považuji za pomluvu a neopodstatněné poškozování dobrého jména, tudíž celou záležitost předávám advokátovi k dalšímu řešení. Pokud vážení něčemu nevěříte, neznamená, že to neexistuje. Rozhodně vás to neopravňuje vrhat na to bahno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vazeny pane Sikolo,
   jak se tedy jmenuje ta (od l.p. 1993) zavedena agentura, od ktere pochazeji vase nabidky? Pokud chcete konzultovat(sic!) negativni ohlasy s temi udajnymi pozitivnimi, tedy pokud chcete, aby se negativni a pozitivni ohlasy na tu vasi dodavatelskou agenturu daly dohledat, je nutne znat jeji jmeno. A mimochodem, o agenture, ktera vam dodava nabidky nikde v textu nepadlo ani slovo, clanek je o vasi zprostredkovatelske strance http://domaci-prace.main.cz/, ktera tedy zprostredkovava za 99,- jen dalsiho zprostredkovatele, ktery je utajen.
   Vasi pripominku o advokatovi vam ani trochu neverim. Neznam jedineho seriozniho, ktery by byl ochoten timto se zabyvat.

   Smazat
  2. Takže Vaše nabídky pocházejí od agentury se kterou "jakoby" spolupracujete? To znamená, že vy provádíte zprostředkovatelskou činnost?
   Můžete mi sem napsat IČO?

   Takhle přesně píše i pan Velcl či Vinček, pokud čte negativa, hned vyhrožuje advokátem a soudama.

   Smazat
  3. Pane Sikolo, byt vami, tak okamzite sklapnu a nevyhrozuju tady advokatem. Jeste par lidi naserete a ceka vas takovej boj, ze odtahnete od soudu polonahej! Elena

   Smazat
  4. Takze predpokladam, ze na to podnikanie mate aspon zivnostak, tak?

   V registri je s Vasim menom jeden mladenec, narodeny 1980. Ak podnikate od r. 1993, tak klobuk dolu ;)

   http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND&OKRES=&CASTOBCE=&OBEC=&ULICE=&CDOM=&COR=&COZ=&ICO=&OBCHJM=&OBCHJMATD=0&JMENO=v%EDt%ECzslav&PRIJMENI=%B9ikola&NAROZENI=&ROLE=&VYPIS=1&PODLE=osoba&Action=List&IDOSOBY=a696bfd1356d65740f0d

   Smazat
  5. IČO: 254 33 342

   Smazat
  6. Pane Šikolo, proč jste opět smazali příspěvky na vaší facebookové stránce? Tohle seriózní firma nedělá!

   Smazat
  7. A co ta listopadová exekuce?

   Smazat
  8. šikolo, ty kurvo, dojedu si pro tebe!

   Smazat
 11. Já jim taky nalítla. Je to podvod. Jsem blbá... Pane hrdý provozovateli, tým Workline.cz pokládá vaše podvodné nabídky za obzvláště nebezpečné, to mluví za vše. Dana

  OdpovědětSmazat
 12. Ano, webík workline.cz to také bude dosti mrzet.

  OdpovědětSmazat
 13. VELKÝ VAROVÁNÍ!!! Nenaleťte tomuhle podvodníkovi!!! Za poplatek dostanete jenom informace a kontakt na agenturu Fox na Slovenksu! A ta chce další prachy za to, že pro ni budete pracovat. Až pozdě zjistíte, že vám sice pošlou matriál, ale odběratele si musíte hledat sami!!!! Je to podvod!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. To je ale veselé ráno! Normálne mám pred očami pána Šikolu. Predstavujem si ho ako podpriemerne úspešného obchodníka, a už o čosi úspešnejšieho podvodníka. Sedí za stolom v dome u mamy, a mláti pästičkami do notebooku, trasie sa, aby sa o tejto nechvalnej recenzii nedozvedelo veľa ľudí. Bože, to je krásna predstava :-D Takí podvodníci by si zaslúžili kastráciu kliešťami, pretože to, čo robia je ten najhorší hyenizmus. Ako bolo spomenuté vyššie-ten kto si hľadá robotu, si ju nehľadá kvôli nadbytku voľného času, ale kvôli nedostatku peňazí. A ak ich má málo, a ešte ho o časť z nich okradne taká HYENA tak to rozhodne nie je ani pekné, ani poctivé, ani slušné, a už vôbec MORÁLNE. Takí naničhodníci sa vždy radi oháňajú advokátmi a súdmi. Pretože je to vec, ktorej sa sami najviac boja. Lucrezia M. Borgia

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A je zajímavé, že tito lidé vždy vyhrožují advokáty a soudy. Pch. To mě vážně baví. Ach jo.
   Mallena Corleone

   Smazat
 15. Ženy, jen mu napište jaké obavy ve vás jeho firma zanechala... doporučuji přes FB ;-)

  OdpovědětSmazat
 16. Takáto istá ponuka koluje aj na Slovensku. Síce, pokiaľ mám info. , zatiaľ iba v novinách ale je to presne tento istý systém. s kamarátkou sme tam zavolali a prvé čo nám pani povedala, že musíme na udané číslo účtu zaplatiť každá 12e (cca 300 českých) za vyhotovenie zmluvy. Tak sme tých 2x12e previedli na účet (to sme ale kravy čo?) a za dva dni nám tá pani zavolala naspäť, že už nás síce zaregistrovala ale na to aby sme mohli obdržať štartovaciu zásielku (konkrétne skladanie pier) musíme zaslať na ten istý účet ďalších 20e (cca 500českých). Tak po tomto oznámení sme to už vážne nechali tak lebo smrdelo to podvodom na 100kilometrou. Je len škoda, že niektorý ľudia v zúfalej situácii naozaj môžu naletieť a bude ich to stáť veľa veľa peňazí.
  W.

  OdpovědětSmazat
 17. Dalsi hacek v kompletaci propisek-koupite si bednu komponentu, sestavite je a pak si je SAMI MUSITE PRODAT :-/ Elena

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem ráda, že se o těchto případech píše. Takové podvodníky hážu do jednoho pytle se všemi pracovníky, co nabízejí "levnou" elektřinu a nezdráhají se přemlouvat staré nemohoucí lidi( případ mé známé- 85let). a taky "předváděcí akce", kde využívají nehorázné praktiky. Já se stále divím, že tohle může někdo beztrestně provádět a nikdo s tím nemůže nic dělat. O to horší, že je to cílené na lidi, kteří mají hluboko do kapsy.

  OdpovědětSmazat
 19. a propos: Po slovensku koluje ešte jeden inzerát: nijako nešpecifikovaná ponuka práce, a keď sa chce človek dozvedieť viac, tak musí zavolať na číslo 0900 5XX XXX alebo 0900 8XX XXX. Finta je v tej predvoľbe. Je to tzv. prémiové číslo. Poskytuje ho náš ružový operátor, a "nájomca" si za volanie naň môže účtovať nehorázne čiastky(od 1,5 € do 3€ spravidla). Dokonca majú ešte takú fintu-uvedú dve telefónne čísla s tým, že oranžoví a ružoví používatelia simkariet majú volať na jedno číslo, a modrí majú volať na druhé(čo v mnohých budí dojem, že je to rozdelené, ab to bolo výhodnejšie pre volajúceho). Po spojení obvykle volajúci nekonečne dlho čaká na spojenie. A tu je ďalšia finta- vyzváňací tón je zvuk nahrávky-teda spojení ste, ale myslíte si, že ešte nie. Špinavosti najhrubšieho zrna.

  OdpovědětSmazat
 20. To je fakt hnus. Většinou tyto domácí práce hledají lidé, kteří nemohou pracovat jako řadoví zaměstnanci, možná mají nějaký handicap nebo malé děti, o které se musí starat, a rozhodně neoplývají penězi. Takto se na nich přiživovat mi přijde nehorázné!

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětSmazat
 21. Odpovědi
  1. Pan Šikola je naroen 1980, ale podniká od 1993.
   To je závratná kariéra...

   Smazat
  2. Ne on. Od r. 1993 podniká ta agentura, na kterou on akorát zprostředkovává kontakty.

   Za předpokladu, že nějaká taková existuje a že s ji nevymyslel, aby vypadal důvěryhodněji.

   Smazat
  3. Pan Šikola nepodniká od roku 1993. Nechci se ho zastávat, ale ve svém výlevu píše, že spolupracují s agenturou, která je na trhu od roku 1993. Nicméně jaksi neuvedl její název.

   Pan Šikola opomněl sdělit, že na jeho obchodní podíl je vydaná exekuce. http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/report?sysinf.vypis.CEK=464243&sysinf.vypis.rozsah=aktualni&sysinf.@typ=transformace&sysinf.@strana=report&sysinf.vypis.typ=XHTML&sysinf.vypis.klic=11f6c00a1066c225fbc62b71dbf8041c&sysinf.spis.@oddil=C&sysinf.spis.@vlozka=17572&sysinf.spis.@soud=Krajsk%FDm%20soudem%20v%20%DAst%ED%20nad%20Labem&sysinf.platnost=15.02.2012

   Kamor

   Smazat
 22. A takový je dnešní svět. Takových inzercí, nabídek prací a podobně je nepřeberné množství. Vždycky se někdo chytí. Vždycky na tom něco trhnout. A pak lidé nevědí, komu a čemu mají a můžou věřit, když vidí, co se stále kolem nich děje. Vezmi si jen takové charity. To je ještě horší podle mě, než tohle. Krást a skrývat se přitom za jméno nějaké charity...Je to vážně smutné! Ale bohužel se to děje a asi dít nepřestane.

  OdpovědětSmazat
 23. Pokud spolupracuje s agenturou a vybírá peníze předem, tak je na to zákon, který toto zakazuje!
  Ta agentura by mu měla zaplatit pokud po něm chce sehnat pracovníky..ne lidé co mají zájem o práci.

  To stejné, jako když chcete jet do zahraničí přes nějakou agenturu. Pokud si platíte sami cestu + letenku, tak agentra po vás nesmí chtít žádné peníze. Peníze dostane od např. anglického zaměstnavatele, co zadal nabídku a chce pracovní sílu.

  OdpovědětSmazat
 24. asi pred 10 lety jsem se setkala s necim podobnym.. az na to ze firma tak nak existovala, a prisla jsem tam osobne. Chteli 500kc poplatek za vlozeni do databaze. Myslela jsem si, ze to skvele obejdu tim, kdyz jim reknu at si to strhnou z me prvni vyplaty.. no, pletla jsem se. Sice mi to dovolili, ale lepila jsem nalepky na kremy na boty primo u nich v te firme kam jsem prisla vyplnit papiry (ty jsem cetla a nebylo tam nic v neporadku snad), Chodila jsem tam vzdy pracovat tak na hodinu, ale platili to na kusy. Jenze jak jsem mela vydelano asi 480kc, proste mi prestali psat a ignorovali me. Zadna dalsi prace uz proste nebyla. No, kdyby to bylo alespon nejak na verejnosti, prisla bych je aspon servat, ale dostavalo se tam pres dva zvonky, bylo to nekde v suterenu patrovyho baraku.. a vlastne jsem se nemela jak branit. proste prace nebyla tak mi nemeli co napsat ze..
  No, byla jsem mlada a blba, ale poucilo me to.

  OdpovědětSmazat
 25. Doufám že pan Šikola také napíše copak mu na to všechno řekl ten advokát - za předpokladu že nějakého má. Jako doktorantka na právnické fakultě mu předem a zadarmo (bez 99 korun) mohu sdělit že nemá sebemenší naději uspět v případném sporu u soudu. A pan Šikola to určitě dobře ví.
  Klára

  OdpovědětSmazat
 26. Paní Kláro,
  Vy se určitě vyznáte v právu a určitě znáte definici trestného činu podvodu..."podvodu se dopustí ten, kdo ve svůj prospěch uvede jiného v omyl." Neznám přesnou definici, ale nějak tak to je.
  Ale jak je možné, že policie takový případ odloží s tím, že podnikatel, který dělá totožnou práci, nedělá vlastnš nic špatného.

  Toto se řešilo už v roce 2009 a dodnes není potrestán, protože taková práce je u nás "asi" legální...řekla bych legální podvod.

  Řekněte mi, co si o tom myslíte Vy z pohledu práva?

  OdpovědětSmazat
 27. Blondýnka objavila Ameriku! Podvody a pyramídové hry sú na "trhu" už "hodne dlouho"...ale podľa tohto do Čiech dorazili len teraz...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý ví, že takové podvody existují, jen není na škodu si občas na nějaký konkrétní trochu posvítit. Nikdo tu netvrdí, že se jedná o objev desetiletí.

   Smazat
 28. Ne, do Čech dorazily už dávno. Podvody vždy byly a budou, akorát se o tom moc nepíše. Jsem ráda, že se o tom zmínila, protože lidé hodně často naletí a mnoho jich o tom neví. Já o tom vím dlouho. O tomto se ani nedá říct, že by byla pyramidová hra..je to podvod.

  OdpovědětSmazat
 29. No klasika...taky jsem se nachytala tak v 15 letech kdy nebylo jen tak sehnat brigádu...

  Mimochodem jak tu někdo zmínil tu práci u podvodných "spořičů" energie. Cca dva roky zpět byla kamarádka u nich na pohovoru. Bez práce už nějakou dobu jako absolvent, takže s penězma na tom mizerně. "Pohovor" ale probíhal v jiném městě, kam je firma odvezla. Když v průběhu "pohovoru" zjistila, co je firma zač a odmítala takovou práci dělat, slušně jim poté sdělila, že práci nemůže přijmout. Doslechla se několika nepěkných urážek na svoji osobu a ve finále jí oznámili, že ji nazpět nepovezou. Takže musela v zimě jak dlouho čekat na vlak a na vlastní náklady se dopravit zpátky, protože auto si pochopitelně nechala u té jejich "firmy"...no šílenost.

  Jinak ještě pro brněnské, mám velmi negativní zkušenost s call centrem Amax (nevím, jestli furt existuje, snad ne :) - na Orlí) - mám za to, že je to taky tak trochu podvod, naštěstí jsem couvla dřív, než k něčemu "došlo". Ale to je zkušenost tak cca 3 roky stará, když jsem nemohla najít pořádnou brigádu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. No, ono telemarketing sám o sobě je vopruz a člověk nabízí často trapný nevýhodný produkty, ale to je jedno, je to v podstatě poctivá práce ač ne každej na to má :) já to šla potom zkusit ještě do jinýho, a vydržela jsem tam tejden :D ale z hlediska pracovních podmínek byly aspoň fér.

   Jednání v Amaxu mě ovšem opravdu dost pobavilo, odcházela jsem z tama vysmátá jak lečo, paní si mě ještě zavolala do kanclu a myslela si, že když udělá bububu tak jim podepíšu nějakej pro mě nevýhodnej papír...tss :) ještě, že jsem to neudělala, v té době byly ještě na jobs.cz povolený recenze pracovních pozic a na amax tam byly samý negativa, že tam lidi dělaj opice za pár šlupek (odmítali mi sdělit platový podmínky před podpisem jakési smlouvy, kde bych případě platila poplatek "za školení", kdybych předčasně odešla. Šmejdi jedni :)

   Smazat
  3. Nebo poctivá práce...jak se to veme...člověk v telefonu slyšel, že třeba dokáže oblbnout hloupější lidi, nebo starý babičky, který tomu nerozumí...a na to já žaludek nemám :)

   Smazat
  4. Díky za tvou zkušenost. Aspoň vím, že Amaxu se vyhnu obloukem. :-) Cože? Nesdělení mzdy před podpisem smlouvy..hustý. A zjistila jsi tedy kolik tam aspoň mají?

   Mě strasně štve, jak nějaký Lukáš Jech spamuje portály nabízející práci. Že prý fix 20.000,- v OC u stánku.. haha. Zadala jsem jeho jméno do vyhledávače a nic moc komenty. Že prý pán je arogantní a dává různý sankce, aby nemusel platit mzdu.

   Smazat
  5. Koukni sem :-) http://www.podvodnefirmy.cz/AMAX-neseri%C3%B3zn%C3%AD-zam%C4%9Bstnavatel-Brno

   A to jsem si myslela, že to je seriózí firma.

   Smazat
  6. No v komentářích na jobsu jsem pak četla něco o 40/h (tři roky zpět, ale furt hnus :D). Jasně, klasika jako všechny telemarketingy, slibovaly jánevim, až 120/h, což člověk nemůže brát vážně, ale i tak.

   Mě teda hlavně udivovalo, že se tam na mě všichni koukali jako na mimozemšťana, co si to dovoluju, asi byli zvyklí, že jim tam všichni studenti jako ovečky podepsali ty jejich šílený dohody. Zrovna dvě kočky, co tam byly ten den se mnou si ten papír pomalu ani nepřečetly a podškrábly. Když jsem se ohradila a začala se ptát po smlouvě, paní z toho byla úplně vedle, až to vyřešila tak, že si mě zavolala k "paní vedoucí". Paní převoněná čtyřicítka arogantní až za roh se mě snažila přesvědčovat, že jsem úplně blbá, cože si to myslím, vědět platový podmínky předem, protože se to přece liší podle provizí. I když už jsem věděla, že na tuhle práci fakt kašlu, ještě jsem se z nich snažila něco "dostat",abych se pobavila :)) - jedinou konkrétní cifru nebyly schopný říct :) takže nevermore.

   Jinak co se týče call center, nejsolidnější je prý Mediaservis, několik kamarádek tam bylo spokojených. Mám zkušenost ještě z Proveonu.Tahle práce je doslova otřesná. XX kolama pohovorů, školeníma a pár prvníma směnama jsem zabila přes dva tejdny, než jsem skončila a vydělala si tam asi litr, což se fakt vyplatilo :D Ale co se týče platových podmínek, nemůžu si stěžovat, v inzerátu mají sice taky pár "kliček", ale ty aspoň včas odtajní. Co se týče platu, placení a tak, přišli mi docela solidní...ovšem práce humus, nesympatický pracovní prostředí....no prostě telemarketing je pro mě osobně nejhorší brigáda a jsem ráda, že už do doufám v životě nebudu muset dělat.

   Smazat
  7. Že bych se zašla pobavit do Amaxu? :-)

   Jinak počkej, v tom papíru, co se měl podepsat nebyla mzda? To je divný, jako chápu, že to záleží na tom, jak člověk maká, ale musí tam být fix + prémie. Já si také radši všechno čtu.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 30. Podvodníci jsou všude :( Bohužel jsem také jednou naletěla, ztratila měsíc času a peníze nikde,lumpové jako by se do země propadli a na telefonním čísle, ze kterého mi předtím volali byl sprostý erotický klub.Byla to webová stránka nabízející výhodně pizzu a lidi měli posílat peníze v řádech stovek až tisíců na účet. Mě si najali jako operátorku z domu, vše působilo důvěryhodně-ale skutek utek. Nejohroženější skupina jsou podle mě mladí lidi, studenti ap., kteří s tímhle bahnem společnosti ještě nemají zkušenost a naivně věří kdejaké pofidérní nabídce.Já si posl.roky všechny nabídky ověřuji, protože i na "seriózních" webech, neustále narážím na podvodníky a lháře. Hledat v té žumpě seriózní nabídku je dost únavné.

  OdpovědětSmazat
 31. Mě v e-mailu taky přistála ta zpráva od "Toma". Jen jsem ji přehlédla, tak jsem nejdříve dala "jeho" e-mail do blokovaných a ještě do spamů a pak to smázla. Je to můj standardní postup na všechny takové skvělé nabídky, které mi občas v e-mailu přistanou. Nikdy neotevírám odkazy, které tam jsou uvedeny. Nemám náladu na podivné viry a různé prográmky, které se vám do pc nainstalují jedním prostým kliknutím na odkaz a vy pak máte potíže svůj pc užívat. Stačí mi zkušenosti jiných postižených,rozhodně mezi nechci také patřit,ráda se od poučím. Takže blokuji, mažu a neklikám na odkazy.Nikdy. Moje bezpečnost je pro mě nejdůležitější.

  OdpovědětSmazat
 32. Jen doplním mail, ze kterého tato nabídka chodí: tomuv@e-mail.cz>

  OdpovědětSmazat
 33. Někdy si říkám kde kdo bere takovou drzost, kdo ty lidi vychoval a proč jich přibívá...mám smutnou obavu že právě internet je zabiják všeobecných mezilidských vztahů a taky spěch, člověk životem profrčí a lidé jsou mu čímdál víc neosobní, tak proč by neobral nějaké hlupáky, každý je přece svého štěstí strůjce...nad tím se musí všichni zamyslet, jestli mi všichni neděláme něco špatně, když se tohle na světě a hlavně tady v ČR soustavně děje a šíří jako morová nákaza...vztek, zášt, neosobnost a touha po prachách z člověka dělá prachobyčejnou nelidskou zrůdu,...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky nechápu, jak můžou existovat takový zrůdy a okrádat další. Nejen na internetu, ale i v realitě. Poslední dobou mě dostává, jak lidé využívají starých lidí a okradou je doma o peníze. Za takový krádeže bezmocných starých lidí bych pachatelům dala tvrdší tresty nebo alespoň zpráskat bičem, aby je to příště už nenapadlo.

   Smazat
 34. Jé, tak tohle mi na mail přišlo taky a já marně pátrala v paměti, který Tomáš mi může psát takovu pitomost :D

  OdpovědětSmazat
 35. Majko a co se v tom mailu píše? Se jako vydává za kamaráda?

  OdpovědětSmazat
 36. Podívej se, kolik taková reklamní plastová propiska nebo reklamní kovové pero stojí. To si fakt někdo myslí, že se firmě vyplatí to někomu posílat domů, aby to sešrouboval.

  OdpovědětSmazat