Troufni si na umcaca

Když jsem tady nedávno psala o nejděsivější písničkách, nenapadlo mě, co se všechno dá spáchat. Na Facebooku jsem měla odkaz na tohle. Varování: je to vážně jen pro hodně otrlé.Dvojice MilkaAmorů, Amorek a Amorka natočili písničky, které můžete poslat svým drahým. Stačí vybrat, která z těch dvou okřídlených potvor bude zpívat a pak se proklikat přes žánry (pop, rock, dechovka, hip-hop, country), barvy očí, vlasů a jména (od zběsilostí typu beruška, krasavice, andílek a hlupáček až po nejběžnější křestí jména). Pak tenhle milkaamorgenerátor vygeneruje osobní písničku jen pro vašeho milého nebo třeba babičku (proto asi ta dechovka).

Neměla jsem dostatek psychických sil na to, abych si poslechla všechny varianty od obou amorků.

Hudba, nic moc. Zpěvák se mi líbil víc než zpěvačka, ta mi místy připadala, jako by měla zánět spojivek, jak máchala řasami do kamery a snažila se být ukrutně přitažlivá. Ten kluk mě chvílemi i bavil.
Texty skladeb, ty jsou teda vážně neskutečné. Jestli existuje textařské peklo, tak se je tam textaři učí zpaměti.

Andílku můj milý,
jsi idol mužné síly,
z tvých zelených očí
hlava se mi točí,
tvé černé vlasy
jsou znamení krásy
a tím jak se směješ
ledy rozehřeješ.
Tahle píseň bude revoluce,
která zboří všechny hitparády,
až se potkáme, tak daruju ti srdce
svoje vlastní nebo z čokolády

A přitvrdíme, tohle je rocková verze:Andílku můj milý, jsi idol mužné síly,
statní se snaží,
ale ty máš všechno v paži,
za tebou se holky točí,
pro tvoje zelený oči
a pro tvoje černý vlasy,
začnu na ně žárlit asi.
Až se projedeme na harleji
cestou až sem nebo po aleji
něco hezkýho ti pošeptám
a pak srdce z čokolády já ti dám.Celou tuhle krásu pak můžete poslat někomu mailem. Ufff.
Spojení nějaký produkt + jméno nebo něco osobního + písnička se dá vymyslet a udělat blbě, jako v případě těchhle amorků, nebo aspoň trochu zajímavě. Třeba takhle.To je taky reklama, tentokrát na tampóny, zadává se do ní jen jméno a v klipu se pak to jméno objevuje třeba vyskládané z okvětních  lístků růží. Je to líbivě kýčovité (růže, hrdličky, duha), ale nedrásá to moje nervová zakončení jako nepřesvědčivá hopperka, která se během pěti minut dokáže přeměnit ve frajárku za doprovodu ryčného umcaca.  


__________________________________________________________________

Screenshoty jsou ze stránek www.milkaamor.cz a www.obtampons.ca/apology

22 komentářů:

 1. To s těma tamponama mi dnes posilála mama na email. Nebylo to tak hrozné.. Ale kofolové,milkové a podobné šílenosti mě děsí:D

  OdpovědětSmazat
 2. Zkusila jsem i hip-hop a taky síla...prostě kýč se dá udělat z čehokoliv

  OdpovědětSmazat
 3. stacila mi jedna popikova verze a umiram; coze? poslanych 1011 videoklipu, reknete ze to zapocita i kdyz to takhle nekdo jenom zkousi. au au au!

  OdpovědětSmazat
 4. Bože to jsou xichty :D ta Milka upadla trochu xD

  OdpovědětSmazat
 5. Nevím no, nepřipadá mi to nějak pohoršující. Podle mě to má být bráno jako sranda. Je to kýčaté, ale to podle mě má tak být. Samozřejmě se takhle většina lidí nebude ve skutečnosti vyznávat svým partnerům. Kofolové "šílenosti" se mi taky líbily. Ale každý má jiný vkus, že? ;-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je to kýč (věřím, že schválně) a ta slečna - Amorka - je dost šíleně nalíčená ve všech verzích, ale jinak mi to ani nevadí, text je hodně slabý, ale popravdě, nedovedu si představit žádný text, který by mi v podobném případě přišel dobrý:-)Beru to taky jako srandu, vážně to určitě míněné není, prostě jen delší reklama na čokoládové Milka srdce v souvislosti s Valentýnem a ještě to můžete poslat lidem se smyslem pro humor:-)

   Smazat
 6. Doufám, že to tvůrci mysleli ironicky.

  OdpovědětSmazat
 7. podle mě je to parodie a je to tak i myšleno :) a fakt musím říct,že jsem se u toho nasmála...
  ale pokud to tvůrci myslí vážně, tak je to špatný, hodně špatný :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mě to parodie není a Milka to myslí bohužel vážně...

   Smazat
 8. hmm, kdyby se mi takhle omlouval ten frajer z ob, tak je mu asi odpuštěno :))

  OdpovědětSmazat
 9. Souhlasím s tebou... hlavně nechápu, jak bych něco takového někomu mohla vůbec poslat. Ale "omluva" mě pobavila, dokonce při zadání mého jména bez diakritiky (Katerina) to jméno i zpěvák zpívá. :D Zkoušela jsem pár dalších jmen, ale tam bylo to jméno už jen co se týče grafiky.

  OdpovědětSmazat
 10. S nadhledem, děvčata, s nadhledem!!!Neberte vše tak vážně!

  OdpovědětSmazat
 11. No na Milke som sa vážne pobavila! Konečne tento rok tromfnem kamarátku s ktorou už pár rokou sútažíme o najgýčovejší darček na Valentína!! To minuloročné ružové prasiatko z podstavcom v tvare srdca to má zrátané =D
  W.

  OdpovědětSmazat
 12. Troufnu si říct, že celá kampaň Milky "Troufni si na...." - nejdřív to byla jemnost, nyní láska - míří totálně mimo, neříká nic, nevzbuzuje žádné emoce kromě lehkého podivu nad češtinářským a bezúčelným nesmyslem.

  OdpovědětSmazat
 13. Tu omluvu znám a zdá se mi milá :),..ale ta milka?! :D
  Srandaaa, hned jsem si musela pro sebe jednu píseň složit :D,styl dechovka..olaláá :D horor!
  Veru

  OdpovědětSmazat
 14. Poslechla jsem si všechny hudební žánry od Amorka a skvěle jsem se pobavila :-) Podle toho jak se tam Amorek chová, třeba ta dechovka je přímo božská :-), jsem přesvědčena o tom, že to tvůrci v Milce mysleli s nadsázkou. Cílem má být pobavit a dát k tomu dobrou čokoládu. K ničemu jinému se Valentýn nehodí (mimochodem, svátek je to přímo příšerný).
  Tu Omluvu od OB znám a moc se mi líbí, je milá a chlapík co ji zpívá je přesně TEN chlápek, kterému by bylo odpuštěno :-)

  OdpovědětSmazat
 15. Myslím, že Amorci nemají ambice stát se nějakou pěveckou hvězdou. Je to prostě jen legrace. Nikdo nečeká, že příjemce zatlačí slzu dojetí, ale spíš že se pobaví.

  OdpovědětSmazat
 16. Taky nechápu, proč to tak kritizujete. Dyť je to sranda! A Amorek je skvělej! Nejlepší je hip hop. A navíc je to ten krásnej herec od nás z Moravského divadla v Olomouci :-) Mně to strašně pobavilo. Podle mě hodně povedená reklama! Terka

  OdpovědětSmazat
 17. Minimálně od představitelů Amorka a Amorky je to určitě bráno jako recese, oba jsem je viděla v několika seriózních představení v Disku a jsou to výborní herci :)

  OdpovědětSmazat
 18. :-D:-D:-D ta hip hopová verze :-D umřela jsem :-D:-D

  OdpovědětSmazat