Smontuj mimino, kýbl a kachnu a říkej tomu "Krása!"

Všichni chceme mít krásné fotky. Pracovat s Photoshopem už dneska umí každá školačka ze základky, holky ze střední kromě si dokážou v grafických programem i zvětšit prsa a zmenšit zadek, úpravu fotek ale k dokonalosti dovedly teprve maminky. Některé maminky. Ano, ty z Mimibazaru.

Mimibazarem vládne šílenství jménem Scrapbook. V mimibazarovském provedení to znamená, že si někde seženete ty krááásné a úúúúžasné obrázečky, vrazíte je do prográmku, smontujete s fotečkami, fláknete to na Mimibazar a čekáte na komentáře, v nichž je víc tleskajících a hopsajících žlutých zrůd než slov.

Vsuvka pro osoby Mimibazarem nedotčené: Typický komentář nadšené mimibazarnice pod scrapíčkem vypadá takhle:

Uživatelky Mimibazaru jsou schopné hystericky tleskat a troubit na trumpetku i u sebevětšího kýče.  Kdybych měla udělit cenu Nejodpornější výtvarný výtvor roku, byly by scrapbooky  na nejvyšších místech.

Ty nejstrašlivější skrapíčky vydolovala ze zde zmiňovaného maminkovského webu skupina odborníků, která se sdružuje na serveru Okoun, kde se věnuje vědeckému bádání  a snaží se najít skutečné dno Mimibazaru.

Následující obrázky jsou převzaté z klubu Mimibazar fetišismu na Okounu, jízlivé komentáře doplnila osobně Protivná blondýna.
Nejčastěji se autorky skrapíčků zabývají przněním více či méně (to častěji) pěkných fotek vlastních dětí. Poměrně roztomilé mimčo naloží do kádě, k tomu pohází nějaké to ovoce, asi budou vařit kompot. Když už nutně musím spáchat splácaninu na téma Halloween, budu přemýšlet. Buď tam strčím strašidlo, pavouky a děsivý hrad, pak k tomu namontuju fotku dítěte černobílou. Nebo chci udělat podzimní fotku s dýněmi, pak tam ale nervu strašidlo. Autorka se zřejmě nemohla rozhodnout, co se jí líbí víc, tak tam dala všechno najednou.Nějak vůbec, ale vůbec jsem nepochopila, proč se na ty nevkusné kity, které mi připomínají čínský dopisní papír z dob předrevolučních (jako děti jsme se o něj rvaly), dávají fotky. Už vůbec nerozumím tomu, proč se tam dávají fotky relativně malé. I když zas vidět tuhle džínovou rodinku z příhraniční tržnice bych ve velkém snad ani nechtěla. Mimochodem, boty podobné těm, co má na sobě osoba úplně vpravo, by měly být zakázané zákonem.


Pozor, je tu romantika! Proč se na leknínu povaluje kniha? Proč ta paní vypadá, jako by ze světla v dáli měl vystoupit princ minimálně na bílém koni? Proč ta paní sedí tak, jako by ji ten princ měl rovnou zneuctít? 


Romantika podruhé. Fontána po kolena, uvnitř kachna, k tomu srdíčka a kytičky a navrch hlavy bez těl. No není to krása?  


Tenhle obrázek by neměly vidět slabší povahy před spaním. Graficky je to příšerné, kompozice je hrozná a proporce motýlků a králíků vůbec neodpovídají. Ale atmosféra českého venkova, ta pravá, nezkažená, ta z toho sála do dálky i s trpaslíkem.  

 


Vylíhlo se nám miminko, sice nemá nožičky, ale kuřátkům okolo to nevadí. Velký hit je i tvorba kalendářů. Smontovat dítě a kafe, to chce hodně invence. 


Tohle je nejspíš ples ve strašidelném zámku. A romantika potřetí. Barvy a motiv by se hodily na maringotku, kůň vypadá, že v příští minutě chcípne, ale zase to vyrovnávají ty zamilované labutě. Oboje. 

Dámy s břichy na zip, z kterých vykukují jejich dětičky, vypadají hnusně, morbidně a kdyby z fotek cákaly litry krve, vůbec by mě to nepřekvapilo. Není to ani hezké ani vtipné.A proč si na Mimibazar rovnou nefrknout skrapíček kojící matky? Proč se s celým světem nepodělit o radost z mateřství, že?


Nevím, co tomuhle dítěti provedli, ale pěkně to nevypadá.


Modlitba k balónu z proutí? Pacientka na úprku z léčebny? Viktorka u splavu? Ne! Toto je umělecká fotka sexy maminky, kterou vhodně dotváří atmosféra dýchající z podkladu. Tisíce tleskajících smajlíků!


Touhle fotkou se zřejmě straší děti.Prosím, může mi někdo objasnit, co je toto?


Ale tohle jsem poznala. To je parte nějaké hudebnice, která zemřela v mladém věku.  


A další smontovaniny na téma "mé dítě na krásném pozadí". Sice fotky dětí s těmi obrázky k sobě nepasujou ani barevně, ale to neva. Je to úžasné, protože jsou tam srdíčka a pávi a kyblíky a noty.

 


Vyšší level tvorby: scrapíček s textíčkem.

Přiznávám, že jsem urputně googlila a hledala jakýkoliv srapbook, který by se mi líbil. Nenašla jsem ani jeden. Scrapbooky mi prostě přijdou divné. Nerozumím tomu, proč bych měla k fotce svého dítěte přidávat kachnu a kýbl. Nebylo by lepší strávit čas, který tvorba těchhle šíleností zabere, tím, že zkusíme vytvořit  prostě jen fotku, která bude zajímavá sama o sobě, bez přeplácávání nějakými obrázky?  Pochopím, že v úpravě fotek a v jejich dolaďování srdíčky a jinými pičičurinkami se vyžívá dvanáctiletá holka. Ale dospělé ženy? Opravdu je nutné takhle si kazit vkus?

_____________________________________________________________

Fotky pocházejí z webu okoun.cz a mimibazar.cz.

Autorka textu neodpovídá za jakoukoliv psychickou újmu způsobenou sledováním výše uvedených fotek.

Autorka textu nikdy nevytvořila a ani nehodlá vytvořit žádný scrapbook.

Poznámka pro uživatelky Mimibazaru: Autorka textu není zamindrákovaná nezaměstnaná závistivá osmnáctka, která píše jízlivé komentáře jen proto, že sama neumí scrapbook vytvořit. Autorce textu se prostě scrapbooky nelíbí.

285 komentářů:

 1. Poznámka pod čarou mě pobavila. Moc pobavila. Rozhodně víc než ta díla. Ale není jejich účelem pobavit, ale roztleskat smajlíky. A já bohužel takové smajlíky neumím a ani nechci tleskat :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Uff, a to jsem si myslela, že ty písničky a klipy byly nejhorší... Nebyly! Asi budu mít dneska moc ošklivé noční můry!

  OdpovědětVymazat
 3. tak tohle je jako už moc...některý který si vybrala mě hodně pobavily...to je peklo.

  OdpovědětVymazat
 4. Asi to nebylo záměrem tvořitelky, ale ten poslední sracbůk mě strašně rozesmál:))

  OdpovědětVymazat
 5. Z mimibazaru se pomalu, ale jistě stává fenomén.
  Na jednu stranu nám všechny takovýhle ženy připadají k smíchu, máme z nich prču, vysmíváme se jim, ale na druhou stranu je to jejich svět.
  Schválně jsem si několikrát procházela pár profilů uživatelek, diskusi a žádosti o rady atd. Je to fakt úlet! Hrůza.
  ALE: nikomu z nás tím neubližujou. Můžeme namítat, že kazí třeba vkus svých dětí. Jenže s tím stejně nic nenaděláme.
  Takže zasmát se tomu - proč ne. Ale to je tak všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to tak docela jejich svět. Je to internet.
   Je to jejich teritorium, kde se sdružují do skupiny přizpůsobené "tempu nejslabších". To, jak žijí a o co se zajímají doopravdy, může vypadat úplně jinak.

   Na internetu všichni vystupujeme trochu nebo hodně zkresleně, tomu se vyhnout nedá...ani Blondýna určitě není 24 hodin denně sarkastická.

   Vymazat
  2. Není pravda, že tím nikomu neubližují. Některé slepice tam běžně vystavují fotky svých zcela nahých dětí!

   Vymazat
 6. Za tento článek připisuju autorce deset tleskajících smajlů! :-) Zároveň ale kroutím hlavou a říkám si, že nevkus světem opravdu vládne...

  OdpovědětVymazat
 7. to je čisté zlo :D:D díky za pobavení na večer

  OdpovědětVymazat
 8. Hned jsem si řekla, že ta paní tam sedí jako roztoužená panna :D. Ty fotky jsou fakt PEKLO.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně zase připomíná stárnoucí pornoherečku chystající se k akci:D Zajímal by mě originál té fotky...

   Vymazat
 9. U toho děcka na zip si vážně dokážu představit nějaké pěkné prostředí staré nemocnice, kolem litry krve a šíleného chirurga se sekáčkem na maso a jehlou v ruce...

  No, co k tomu... řekla bych "každému co jeho jest", ale taky zažívám jakousi morbidní fascinaci světem vegety, kýče a košíků z novin... jako když člověk přibrzdí u bouračky, aby se mrkl. A nějak to... nepřekousnu. Z představy, že autorky tohohle potkávám, mě jímá čirá hrůza. Stejně tak z představy, že by jedna z nich klidně mohla být i moje matka (maminko, děkuju, že jsi příčetná!). Asi bych si maximálně ve třinácti uvázala na krk mašli z ozdobného provazu ve stylu provance a skočila z balakrylem nabílené stoličky.
  Nechápu, co se tím světu snaží říct... laktační psychóza, počínající šílenství ze separace (pan Jiří Karásek ze Lvovic a jeho Gotická duše by jistě zaplesali), moc volného času, jistá forma exhibicionismu, nebo jen šibnuté hormony..? Chvílemi je mi fakt líto, že nestuduju sociologii/psychologii. Fenomén mimibazar by si rozhodně zasloužil hlubší studii.
  No, být chlap a mít ženskou, která půl dne patlá tohle a pak mi k večeři předhodí řízky z chleba a gothaje, seděla bych za vraždu během prvního týdne.
  Brr...

  Lizzy

  OdpovědětVymazat
 10. Z břicha na zip budu mít asi ještě dlouho noční můry. Ble.

  No a k těm scrapbookům, původně vznikly v papírové formě jako docela fajn kreativní vyžití - nalepí se fotky na barevné papíry, k tomu zbytky balicích papírů, látek, kousky z novin, domalujou se obrázky... prostě taková koláž z vlastních fotek, která se potom vloží do alba a ukazuje příbuzným. Tohle zuřivé fotošopování s tím má společné akorát tak ty fotky dětí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Táňo, mýlíte se. Digitální scrapbook je s klasickým plně propojen a celosvětově uznáván. Propojuje ho tzv. hybrid disciplína, kdy to, co nedokážete koupit v papírové podobě (např. mlhovinu, duhu atd) přidáte v počítači a doplníte papírem.

   Navíc celodigitál je plně ekologický co se týče spotřebovaného materiálu a mnohem méně leze do peněz (gimp je program zdarma, netřeba šetřit na fotošop).

   Vymazat
 11. uff, to je moc! to je humus na třetí! že české matky nemají vkus ani soudnost vím, ale že je to až takhle špatné, to je smutné a úsměvné zároveň :)

  OdpovědětVymazat
 12. Milá miminko a tatínku, děkuji Vám za mé krásné album z dětství! Děkuji, že se s ním mohu pochlubit a být tak hrdá i na Váš vkus a cit pro tvořeníčko.
  A propo: tu džínovou rodinku by měl někdo poslat Adě z MP. Také by ji uměla docenit ;)

  OdpovědětVymazat
 13. Já bych to zase tak černě neviděla. Co mají ty mámy celý den dělat? Koukat na bednu? To, že si navzájem své výtvory ukazují přece neznamená, že je budou vystavovat v Louveru. Děti to nepoznamená a my ostní na to taky koukat nemusíme. Nebo ano?
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S tímto názorem plně souhlasím. Tyhle výtvory se mi vůbec, ale vůbec nelíbí a nikdy bych si nic takového nevytvořila, ale pokud to dámy z mimibazaru baví, tak proč ne? A jenom proto, že si své výtvory vzájemně ukazují, na tom nic divného nevidím. Asi by měli mít svá alba uzavřeny, aby tam nikdo "cizí" nemohl, ale nevím, jestli to na mimibazaru jde. Mamči, klidně tvořte i takovéto zrůdnosti, hlavně se u toho nezapomeňte starat o potomky.

   Vymazat
  2. Děti nemám, tak tomu možná nerozumím, ale vždycky jsem žila v domnění, že žena je na mateřské proto, aby se starala o děti, o úklid domácnosti, vaření pro děti a manžela, hrála si s dětmi, chodila s nimi ven, scházela se s jinými ženami s dětmi... a ne že bude každou minutu sedět u fejsbůůku nebo mimibazaru a cpát tam hnusný a nevkusný fotky, odporný recepty nebo tyhle skrapíčky

   Vymazat
  3. Suzie, každý si potřebuje občas odpočinout, i ta máma na mateřské. Tyhle prostě odpočívají nad smaženým juniorem a fotošopovanýma dětma, toť vše. A že by tam seděly každou minutu, to se mi nezdá - spíš je jich tolik, že se tam navzájem vystřídají :D

   Vymazat
  4. Suzie, jestli budete sedět stále na netu, tak ty děti mít ani nikdy nebudete :D :D :D!

   Vymazat
  5. Táňa: ano, chápu že starat se o dítě jen áročné a žena si zaslouží odpočinek... jako lepší odpočinek mi právě připadá to krafání s kamarádkami (děti si hrají, kamarádky si můžou popovídat), případně třeba vzít inline brusle a dítě do kočárku a zajezdit si... myslim, že možností relaxace je hodně...

   A děkuju Anonymovi, že se o mně tak stará, ale děti rozhodně v dohledné době neplánuji.

   Vymazat
  6. žena je na mateřské, aby se starala o manžela? A zkuste si teď zajít na inliny (nejlépe někde na vesnici, kde je jedna zasněžená cesta :)

   Vymazat
  7. Inteligentnímu člověku by došlo, že na inliny se chodí na jaře nebo v létě. Hlupák se zeptá :D.

   Být na mateřské podle mě neznamená, že se žena má starat o manžela, ale když už je celý den doma tak by mu třeba mohla uvařit aspoň tu večeři... (nebo mu aspoň po mimibazarovsku otevřít konzervu s nějakou óóóbr mňamkou)

   Vymazat
  8. Vy myslíte, že nevkusná matka děti nepoznamená ? Celý den mohou dělat užitečnější věci - třeba si číst.....

   Vymazat
  9. AnonymníJan 25, 2012 03:54 AM
   Ehm... Poznamená.

   Jedna taková mimimáma bydlí hned vedle nás, takže ji potávám celkem často. Když se svými dětmi jde někam na návštěvu nebo na výlet, obvykle je ustrojí do sejných šatů, např. námořnický stejnokroj, motivy spidermana atd. Na tom by nebylo nic tak špatného, kdyby to nebyly děti (synové) ve věku 2 a 10(!) let.

   Oblékat svého desetiletého syna stejně jako jeho dvouletého brášku mi příjde dost úchylné. Naposledy potkali nějakého kamaráda toho kluka a ten se k jeho ,outfitu´vyjádřil dost nevybíravě a posměšně. Podle hluku to mělo ještě nějakou domácí dohru. Chudák.

   Vymazat
  10. To je prdel! Ale co když to dvouleté dítě chce stejné pyžamo jako starší - desetiletý - brácha? Je taky trapné mu to shánět?

   Vymazat
 14. "Tohle je nejspíš ples ve strašidelném zámku."
  To mě hodně pobavilo!!
  A ta stará panna čekající na prince (prznitele) na bílém koni taky!
  Mě to celkem nevadí u mladých mamin, ať si každý dělá co chce (my se máme čím pobavit), ale myslim si, že v určitém věku by měl mít člověk už rozum a hlavně soudnost!
  Yana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ona evidentne neceka na prince prznitele na bilem koni, ale na bileho kone prznitele vezouciho prince

   Vymazat
 15. ,,Poznámka pro uživatelky Mimibazaru: Autorka textu není zamindrákovaná nezaměstnaná závistivá osmnáctka, která píše jízlivé komentáře jen proto, že sama neumí scrapbook vytvořit. Autorce textu se prostě scrapbooky nelíbí. "

  já se z tebe zbláznim :D:D:D:D ale těm stupidním krávám to stejně nevysvětlíš, oni si jedou to svoje a nejsou schopný nic pochopit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Suzie, vy jste teď na koni, že?
   Děti ještě nemáte, těmito ženami pohrdáte a dokonce jste jako jediná zašla tak daleko, že použijete toto vulgární slovo.
   Já se mimibazaru vůbec nezastávám, děti taky nemám a výtvory těch žen mi přijdou příšerný jako ostatním tady. To ale neznamená, že budu tak zlá a nenávistná a použiju takovýhle výrazy.
   Vy máte, Suzie, nějaký problém, že jste tohle vypustila z pusy. Buďte nad věcí, chovejte se jako žena, nenadávejte. Myslet si můžete, co chcete, ale chtělo by to trochu úrovně.
   Díky.

   Vymazat
  2. Lenko, zkuste brát život trochu s nadhledem a neřešit každé slovíčko ;)
   Problém nemám, nejsem nenávistná vůči matkám s dětmi, ale pochybuju o IQ někoho, kdo toto ehm... dílo vytvořil.
   Dále se už nehodlám vyjadřovat, myslete si o mě co chcete.

   Vymazat
  3. No právě že vy jste ukázala, jak to berete "s nadhledem" :) když vypustíte takový nenávistný slovo...
   Úsměvné...
   S nadhledem to bere člověk, který se tomu sice vysmívá, ale nemá potřebu to komentovat stylem jako jste to udělala vy.

   Vymazat
  4. Suzie, taky jsem spoustu svých názorů přehodnotila po té, co se mi narodily děti. To je normální :-). Jedno dítě je ve školce, druhé je nemocné a spí. Ne vždycky se dá posedět s kamarádkami nebo si zajít na inliny :-/ Hlídat doma budu nemocné dítě ještě minimálně do konce týdne. Scrapbooky se mi nelíbí, ale trávit čas na týhle diskusi není o nic lepší. Každý děláme ve volných chvílích něco jiného a dost často nic užitečného.
   Alena

   Vymazat
  5. Anonym - tak jasně, ty inliny a kamarádky jsem dávala jenom jako příklad. Beru, že se matky doma nuděj, a klidně ať si dělaj koláž z pokaděnejch plenek, ale nevidím důvod se tím chlubit po internetu. Navíc spousta takových matek o sobě tvrdí, jak je dítětem hrozně zaneprázdněná, ale zároveň chrlí jednu fotečku za druhou...
   Jinak přeji brzké uzdravení! :)

   Vymazat
  6. Suzie, nedá mi to, abych ještě nereagovala na váš poslední komentář, protože to už tak trochu hraničí s fanatismem.
   PROČ by to ty matky nemohly dát na internet??? PROČ NE?
   Je to jejich web, jejich svět, jejich život. V dnešní době má snad už každá skupina lidí svůj web, kde se scházejí, sdružujou, řeší svoje problémy -je to jen pro ně. A jestli VY jako nečlen té skupiny se tam podíváte, tak je to jen a jen vaše věc. VY tam jste u nich na návštěvě, chápete? Ony vám to neposílají na váš email, nevnucujou vám to. To vy tam k nim neustále lezete a jste pak zhnusená.
   Říká vám něco slovo tolerance? To jako kdybych já třeba lezla na stránky nějakých fanoušků fotbalu a pak jim tam nadávala, že jsou to vypatlaný paka, když je baví fotbal, a mě ne.
   Ony se tím chlubí jen samy před sebou, ne před vámi, ne přede mnou.
   Takže já se tomu stejně jako vy zasměju, ale necítím se nadřazenější než ony.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  8. Lenka Z.: Fanoušci fotbalu mohou mít stejně přihlouplé komentáře a řeči jako mamini, které bohužel nepoužívají mozek na nic lepšího než na marnění času na takových servrech jako je mimibazar. A proč nemohou? No mohou, ale opravdu to ukáže jak inteligentní jsou. Takže souhlasím s názorem Suzie v tom, že "normální" žena si najde jinou zábavu i v čase, kdy musí být doma.
   Alžběta D., Spijkenisse

   Vymazat
  9. vsak ona se jednou suzie S docka sama :D hrozne me bavi predstava jak se celou materskou stara o mimco a manzela :D a jestli to zvladne rada ji prijdu navstivit do bohnic :D

   Vymazat
  10. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  11. Suzie, vy se tu stylizujete do pozice bojovnice, která jediná prozřela a vidí tu hrůzu a musí to furt každýmu sdělovat. Teď zas např. nízká inteligence MAMYNEK :)
   Vy máte, holka, evidentně nějakej problém.
   Já si myslím, že lepší je tvořit takovýhle fotečky, než například hulit na pískovišti a tlachat se sousedkama, zatímco dítě se válí někde v blátě...
   Víte co, až porodíte, založte si taky nějakej blog a oblažujte nás svými zážitky, ok?

   Vymazat
  12. LenkaZ> predstav si video, kde se nejakej skateboardista rozhodne sjet zabradli, podela to a dostane do kouli. a pod tim je pak plno komentaru jako "to je dement" nebo "nema na to lizt, kdyz to neumi". a predstav si, lidi co ty komenty pisou nemaji zadny problem. stejne tak tam zpravidla nikdo nepise komenty typu "nechapu proc vas to rozciluje, to vas na to nekdo nuti koukat" nebo "je to jejich cas, nikomu to neublizuje, tak vubec nechapu co resite"

   uz je to jasnejsi?

   Vymazat
  13. Ani trochu. U takového videa je jasné, že se to nepovedlo. Autorky scrapů věří, že jim se povedly.

   Vymazat
 16. Hele, já sem asi přestanu chodit, protože se mi z těch fotek vážně dělá zle. A ty děti aka alieni lezoucí z břicha svých naměklých matek? To je dost morbidní a jestli tohle má někdo doma ve fotoalbu, tak seani nedivim tomu, kam celá naše populace spěje. Do ho*en. S prominutím....

  OdpovědětVymazat
 17. Děkuji za báječné ráno, slzy mi tekly z očí, když jsme si to prohlížela a komentáře mě pak opravdu dorazili :D Tisíce tleskajících smajlíků :)

  OdpovědětVymazat
 18. Jestli někdy takhle ,,zmagořím,, tak se radši zabiji! :-D :-/

  OdpovědětVymazat
 19. Sto nadšených tleskánků!

  Jen počkejte na ty komentáře, až tenhle článek vyhmátnou mimibazarnice, to teprve bude rachot :-)))

  OdpovědětVymazat
 20. tmavá fotka dievcata s vzduchovym balonom - vyzera ako Samara z filmu Kruh

  http://saschanitra.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 21. Ta džínová rodinka je nejvíc..! I když mimina v prokopnutém břiše jsou taky dost povedené, Džínovi prostě vedou. Ty potkat na ulici, tak se složím nepříčetným smíchem.

  OdpovědětVymazat
 22. Všechno je fakt nevkus, ale ty rozepínací břicha!...

  OdpovědětVymazat
 23. Přidávám se k ostatním - české mimiscrapbooky jsou převážně strašlivé. Ani já nechápu proč bych se měla dělit s někým (notabene předvádět na internetu) o takové spatlaniny.
  Na druhou stranu musím přiznat, že scrapbook jako takový se mi líbí - na zahraničních webech věnovaných scrapu se najdou fakt vydařené kousky - a rozhodně nemají nic společného s výše uvedenými vílami, labutěmi a dýněmi. Prostě jsou tak nějak vkusnější...
  http://www.twopeasinabucket.com/gallery/member/68580-michelley-jelly/1796074-almost-6-months/
  http://www.twopeasinabucket.com/gallery/member/412385-anyal/1796033-sometimes-i-wish/
  http://www.scrapbook.com/gallery/?m=image&id=3504939&type=layout&f=1&start=60
  Alespoň podle mě (tak a teď hurá do mě)
  Míša

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, odkazy které jste vložila jsou z části lepidlové scrapbooky a z části hybridní scrapbooky,pokud se jedné o digitální tvorbu, tak se jí říká classical. V cizině má už skoro stoletou historii a proto je tam na vysoké úrovni. U nás byl objeven až jeho digitální následovník známý pod pojmenováním "progressive", s rozvojem internetu a usnadněním přístupu českým ženám k počítači jsme se chytili až toho progresivního následovníka. Narozdíl od klasiky, která vychází z papírového albového základu, je progresivní disciplína více fantazijní, snaží se často demonstrovat i 3D perspektivní světy, magii atd. Má určitě trochu jiný vzhled, ale není rozhodně žádným outsiderem, jen prostě vypadá jinak, protože si najednou můžeme více dovolit. Průkopnicemi progresivního stylu jsou bezesporu naše polské kolegyně.
   Z hlediska ekologického je digitální scrapbook oceněn několika cenami amerických odborníků za šetření nákladů na papír atd.

   Vymazat
 24. podle nadpisu jsem čekala, že uvidím rozbor fotek agáty hanychový......ale ty otevírací břicha, to je hrůza....radši koukat na agátku, jak nastavuje duck face

  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětVymazat
 25. Prosím Vás, a on Vám někdo ty fotky posílá, že Vás tak rozčilují??? A proč vlastně chodíte na MIMIbazar, když nemáte děti? Jo a jinak teď jste už i odborník na Scrapbook??? Víte, já tedy vůbec nechápu, co je tak zajímavého na ne moc povedených fotkách, že se tím vůbec zaobíráte. Mluvíte o ženských z MMB, že by se dal čas trávit efektivněji a nejspíš byste si měla nejprve zamést před vlastním prahem. Ostatně, kdyby mě kritizoval někdo s Vaším vkusem, tak mě to na jejich místě ani neurazí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mimibazar dorazil?

   Vymazat
  2. Myslím, že člověk, který nerozezná scrapbook od obrazků stažených z netu typu imikimi, fotofun apod. (kde se pouze dosadí fotka) , ale má plnou pusu kritiky je spíš sám k smíchu! Trochu mi to tady připomíná naši vládu - nic neumí, nic nedělají, jen hloupě žvaní a stádo tupých ovcí je k nim slepě vzhlíží, aniž by tomu sami rozuměli :)

   Vymazat
  3. A hele, potrefená husa zakejhala !!!!!

   Vymazat
  4. Vás by měli zakázat. Na normálního bezdětného člověka jde pak hrůza, že když si děti pořídí, stane se z něj takový bezmozek. Naštěstí to tak není. Znám i rozumné matky.

   Vymazat
  5. Jj. mimáč dorazil. :D :D D: D: :O :O :O

   Vymazat
  6. A mohu chodit na MIMIbazar, když ještě nemám děti, ale zato jsem snažilka, prstilka a i trochu tvořilka??

   Vymazat
  7. co je to proboha prstilka? bojim bojim bojim.

   Vymazat
  8. Když budu chodit jenom na mimibazar, budu za vypatlanou slepici...a když budu chodit jenom sem, nebudu za feministickou krávu? A když mám čas a chuť brouzdat po netu, kam mám chodit, abych byla normální? Existuje vůbec nějaký blog, kde se můžu jako matka na mateřské zaregistrovat, aniž bych byla za debila? Zrovna blondýna mi jako ideální maminka na mateřské nepřipadá...

   Vymazat
  9. Žhavá Kopřivo - to ani nechtěj vědět.... mám dojem, že se ti zhroutí svět a všechny dosavadní jistoty pominou...

   Vymazat
  10. Chci, pojď hade, dej mi kousnout jablka poznání :D

   Vymazat
  11. To Žahavá kopřiva: nejsem autorka příspěvku výše, ale bohužel jsem již okusila jablka poznání. Takže poslední varování: řekla sis o to sama. :-) Prstilka je ta, co používá úplně absurdní "metodu" zaručeného oplodnění. Po ejakulaci ji partner tzv. prstuje. To znamená, že prsty "posouvá" sperma hlouběji, aby se údajně lépe a zaručeně dostalo k vajíčku. Na mmb to samozřejmě najdeš s detailním popisem, ale takové poznání už je za mojí hranicí. :-)

   Vymazat
  12. Milá Kopřivo, on to ani nemusí být manžel, ty prstíky tlačící sperma hlouběji mohou být právě té dotyčné snažilky...Saxána hadr. Ale neboj se a vlítni na mimibazar, dočteš se víc :-D

   Vymazat
 26. to je prostě nechutnost, kdo má vkus, nikdy by žádnej takovej patvar nevyrobil...

  OdpovědětVymazat
 27. To je hnus, začaly mě pálit oči a huba se mi kroutí!

  OdpovědětVymazat
 28. Když vidím různé výtvory z mimibazaru - recepty počínaje a fotkama konče, tak se vůbec nedivím, že je tak vysoká rozvodovost a že maminy s dětma jejich chlapi často opustí. Protože pokud se takto ženy chovají i doma a není to jen jejich póza ve virtuální realitě, tak to musí být opravdu výživné. Fotky s rozpáraným břichem jsou naprosto oporné a nedovedu si představit, jak by se na mé takto "vylepšené" fotky koukala má drahá polovička.... asi by delší dobu nebyl sex...

  OdpovědětVymazat
 29. U prvních pár obrázků jsem měla pocit, že je třeba, abych je také okomentovala v diskuzi, ovšem s dalšími jsem zjistila, že ty první jsou prd oproti těm následujícím. A pak přicházely další a další, ještě originálnější, ještě nepochopitelnější! Obdivuji, Blondýno, že jsi je dokázala tak bravurně seřadit, že šok pěkně vzrůstal s každou fotkou.
  Akorát mám obavy, jestli ony některé ty montáže nebyly třeba pokus o Saudka, nebo tak...
  Alibaba

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Názor s pokusy o Saudka může napadnout jen Tebe, protože práci tohoto fotografa znáš... předpokládám, že naše "oblíbené maminky" o tohle jméno nezavadily a o jeho dílo už vůbec ne. Maximálně z nějakého bulváru by mohli vědět "peprnosti", ale to je asi tak vše, co mě napadá. Nemyslíš? ;-)

   Vymazat
  2. No, já si tohle nemyslím.... a ty máš pocit, že každá matka na mateřské okamžitě zapomene, že existuje i jiný život? Nevšimla jsem si, že by při porodu s placentou odcházela i část mozku, příp. vkus, soudnost a možnost orientace ve světě. Život před/a po porodu závisí jen na volbě každé z nich. A pokud o Saudkovi nevěděly před těhotenstvím, nemůžeš jim mít za zlé, že ho neznají ani teď. Těhotenstvím a porodem se z ženské automaticky nestává idiot. Tam musí být nějaké varovné signály už předtím.

   Vymazat
 30. Poselství čtvrtého fota shora (postarší "víla" u potoka) je toto: Paní se šla k potoku vys*at, a najednou jí podjely nohy. To mě napadlo hned, jak jsem tu fotku viděl. Howgh, Dansk.

  OdpovědětVymazat
 31. Scrapbook (jak už název napovídá - úlomek, ústřižek + kniha) je technika tvoření například fotoalba. Je použitá (mimo jiné) ve videoklipu Support Lesbiens, bohužel na název si nevzpomenu. A je to super, moje mamka to taky používá, jedna kamarádka taky... prostě z normálních fotek vystříhají části a ty pak vlepí do alba spolu s lístky na koncert nebo s čímkoliv z té akce či výletu a potom to domalují, udělají bubliny s hláškami... To je pravý scrapbook a je skvělý. Tyhle patlanice s tím nemají lautr nic společného. Aneb Daydie opět poučuje a nemůže si to odpustit. Hawk.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš, a ve Photoshopu nebo Gimpu to jde taky, akorát pak do alba vložíš hotovou stránku - s ořezanou fotkou, bublinou s hláškou, případně s nějakým tím lehkým "dozdobením" ... jen to chce mít vkus a soudnost.

   Vymazat
 32. Poslední anonym :-))) Vy víte, jaký má blondýna vkus?

  Jinak...tohle je moc...myslím, že ta paní ze strašidelnýho zámku bude strašit nejen děti, ale i mě v poklidným spaní :)

  OdpovědětVymazat
 33. Úžasný článek :) Ještě že se tomu textu podařilo zmírnit vražedný účinek "skrapíčků" ;)

  OdpovědětVymazat
 34. Děti mám dvě a jsou už dospělé. Daly mi zabrat, neb jsou krátce po sobě. Už jen uhlídat, relativně zdravě nakrmit a vyvést/vyvézt ven vyčerpávalo. Protože jsem přesvědčena, že investice do nejmenších dětí (věnovat se jim, hrát si s nimi, chodit ven, komunikovat s nimi, mazlit se s nimi a zároveň vědět, kdy jim dát čas a prostor jen pro sebe), snažila jsem se tohle všechno dělat. Pokud vyzbyla chvíle, četla jsem si. Ovšem MMB, scrapbooky na MMB....to by mělo být trestné, minimálně jako zanedbávání dětí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. „.... scrapbooky na MMB....to by mělo být trestné, minimálně jako zanedbávání dětí.“ - tak to je největší blábol jaký jsem kdy četla :). Kolik jste měla promile, když jste to psala??

   Vymazat
 35. Nedávno mi môj kamarát - historik posielal odkaz na zaujímavé video na youtube, kde sú fotky rodín z viktoriánskej éry. Bolo to video s fotkami mŕtvych detí! Vtedy boli fotografie veľmi drahé a keď chceli mať rodičia pamiatku na mŕtveho potomka, tak ho vyobliekali, do rúk mu strčili hračku a odfotili ich, ako držia detskú mŕtvolku na rukách. Pripadá vám to morbídne a nechutné? Tie fotky mŕtvych detí boli vkusnejšie a slušnejšie než ktorákoľvek z týchto tu. Odkazujem mamičkám, nech sa nad sebou zamyslia. Moja matka štrikovala svetríky, keď bola na materskej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chcem link na to video!

   :-)

   Vymazat
  2. Strašné na tom je to, že si viem predstaviť, ako by tie svetríky vyzerali, keby ich štrikovali tieto maminky.

   Vymazat
  3. http://www.youtube.com/watch?v=h9NMJ_juYSU&feature=related

   Vymazat
  4. Toto je video, kde sú fotky prevažne mŕtvych detí, ktoré som spomínala... vedľa na youtube, sú odkazy na ďalšie.... a že tie decká boli lepšie poobliekané a vystrojené ako dnešné? :P

   http://www.youtube.com/watch?v=pH9bM4Kdwo4&feature=related

   Vymazat
 36. Přátelé, mě už to věčné navážení se do mimibazaru nudí. Ať si každý dělá co umí a co ho baví, chtělo by to nějaké čerstvější téma.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to musíte hledat na blogu člověka s fantazií, ne tady :)

   Vymazat
  2. jo jo, mimibazar a čokoľvek z neho je veľmi živná poda a to pre všetkých čo majú patent na úplne čokoľvek, na čo v obrovskom sieťopriestote narazia.. a teda tak prečo sa nepriživiť na tom, čo už spísali toľkí a nenechať si aj na svoj blog naplieskať pod neoriginálny post s vykradnutými fotkami n komentárov, kde n je vačšie rovné 50?
   Veď čo by som tak robila, mám voľný večer. Auto sa mi upratovať nechce, namiesto kabelky už nosím štýlové vrece, takže tam tiež nie je treba robiť poriadok, čítať sa mi tiež nechce, to by nik nevedel aká som super kúl a znalá a kritická a teda čo by som tak....hmm hmm, už viem! Kliknem na diskusné fórum na ktoré proste nepatrím, a vykradnem tam pár vecí. Netusím síce či ide o prvopokusy, alebo už diela pokročilejších užívateľov, tiež viem trt o technike, sposobe, histórii, ale to nevadí.. proste to okomentujem a je jedno či som na webe kde sa zgrupujú futbalisti, alebo obľúbenci ležiakov, alebo matky... tak už to mám a je to...

   Vo všetkom, čo ktokoľvek robí sú vydarené, menej vydarené, vydarené a absolútne skvostné výsledky. Priamoúmerne závisia od miery vkusu, použitých "ingrediencií" a osobnosti toho, kto sa ich stvorením ráčil zaoberať. A čo sa týka ich publikovania? O slobode na už spomínanom virtuálnom priestore sa vedú práve teraz siahodlhé diskusie a spory (predpokladám, že spravodajské weby máte prejdené aspoň tak kvalitne ako napríklad mmb). Nikto Vás nenúti chodiť na stránky, ktoré sa vám svojím obsahom hnusia. Tie ženy vystavujú svoje diela iba tam, necpú ich nikam inam. Naopak, to robíte Vy. Tak nech sa na to pozerám akokoľvek, vobec nechápem potrebu neustáleho pranýrovania..
   prosím o predošlú kvalitu a o informácie ktoré inde nie sú, tak ako predtým...mrkva

   Vymazat
  3. Líp bych nenapsala...

   Vymazat
  4. Mít tu ty smajlíky z mimibazaru (viz výše), tak tleskám...

   Vymazat
  5. súhlasím, v každej sfére sa nájde lepšie, horšie, digitálnemu scrapu som sa venovala tiež na materskej, niečo okolo dvoch rokov, zo začiatku to nemalo žiadnu kompozíciu, ucelenosť, ku koncu už to vyzeralo na inej úrovni. Nevenovala som sa svojmu dieťaťu málo, menej, v čase, keď spal tak som si sadla k počítaču a skúšala. Vďaka za ten čas, pretože som sa naučila prácu s grafickými programami a kopec iných vecí, spoznala aj osobne kopec milých a inteligentných žien...
   Maminy so zipsom so scrapom nemajú absolútne nič spoločné. Pod každým scrapom v zmysle autorského zákona scraperky sú povinné a píšu kredit - kto kit vytvoril ap.
   No a dozvedeli sme sa, že blondíne sa jednoducho scrapy nepáčia. Nuž keď sa jej nepáčia, nech sa na ne nepozerá a už vôbec nechápem, kde berie tú takú akoby som to nazvala drzosť vytiahnuť odniekiaľ fotografiu a rozoberať -ako pozerám už bez udania zdroja - či je alebo nie je vkusná a vhodná. Kto vlastne táto nie som si istá či žena je? Prečo si osobuje právo mať jediný správny názor na vkus alebo nevkus? Keby sa tu ocitla nejaká moja fotografia, asi by som začala vyvodzovať dôsledky.

   Vymazat
  6. Posílám obr jedničku

   Vymazat
 37. No, jestli si myslíte, že toto je ukázka toho nejhoršího na mimibazaru, tak jste na omylu. Opravdové peklo představují fotky nahatých dětí, občas i "vtipně" sexy naaranžovaných, čůrajících, kakajících. Ano, i takové záběry milující matky nabízejí široké veřejnosti k pokoukání. Pedofilů ráj...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Citace z mimibazaru : " UPOZORNĚNÍ Nevkládejte prosím fotografie nahých dětí. Děkujeme. "

   Vymazat
  2. Internet je zlo, každej ho má, každej ho může škaredě zneužít. Jestli si to ty maminky opravdu chtějí vyměňovat takovéto fotky a momentky, možná by bylo lepší posílat si to neveřejně na e-maily? :) Já na mimibazaru nikdy nebyla, nechci ty maminky soudit to nee, ale já osobně bych asi nerozchodila, kdyby moje mamuška zveřejňovala pro kohokoliv cizího mé fotky (ať už jako miminka nebo batolete, dítěte atd). Už dávno nejsem dítě a asi nemám takové exhibicionistické sklony :) Jako, i když si mě kdokoliv z mého koliktivu musí fotit (kámoška, rodina...) tak je prosím, ať mě nevystavují na netu (facebook, twitter...) je mi to dost nepříjemné, když teď nedávno mi moje kámoška řekla, že nějaká moje bývalá spolužačka má na svém profilu zveřejněné moje fotky (z nějaké oslavy) a ještě tam má i moje jméno a příjmení!! Toš kde to jsme? xD

   Vymazat
 38. ať si tvoří, když to jejich ducha povznáší:) Ale chce to trošku soudnost, když to pak cpu na net. Mě osobně nejvíc vadí asi to, že si za tím představím tu hroznou kopu času, kterou nad tím stráví - a tím netráví s dítětem čas aktivně, ale pouze pasivně. Stávají se pouze "hlídačkami". A z mé osobní zkušenosti - takovéhle mají nejvíce řečí o tom, jak se musí o to dítě starat, hrozně se tím ohánějí a chtějí za to výhody. A když pak trošku zasondujete, tak zjistíte, že dotyčná nedojde ani pro rohlíky a mlíko, protože se přece "stará o dítě". Pokud jde o zábavu, kterou provozuje čistě ve svém opravdu volném čase, kdy dítě spí/hlídá ho někdo jiný a podobně, budiž. Ale pokud sedí přilepená u monitoru a u nohou se jí zatím batolí děcko, které tříská vším do všeho... (btw. hlavně nepotlačovat individualitu, že;))

  OdpovědětVymazat
 39. Jo, jo, a milé "mamynky" se ještě cítí dotčeny, když se jejich pavýtvory někomu nelíbí. Já trvám na tom, že kritiky podobného nevkusu je stále málo a proto, milá Blondýno, jen houšť a větší kapky !
  Ludmila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pomůže to někomu?

   Vymazat
  2. Ludmilo, už si opět rozumíme. Mimibazar je naprosto nevyčerpatelná studnice těchto hovadin. Ale teď už zase zpět do práce! :-)
   Btw.:
   S kamarádkou pracovně říkáme "Mimáč" - působí to jako zkratka odvozená z "Mimibazar", ve skutečnosti se jedná o to, že když tam někdo působí tyto věci (nad kterými se potom zhnuseně a pobaveně masochisticky bavíme), je "mimo" tedy je "mimáč".

   Vymazat
 40. Tak jsem si řekla, že nemá cenu reagovat, pokud nevím o co jde a bez mučení přiznám, že jsem se rozhodla na mimibazar do sekce scrapbook podívat, co že to tam jsou podle autorky za hrůzy. No nevím - netvrdím, že to, co jsem viděla, bych si doma z fleku pověsila na zeď a že odteď bez scrapbooku nemůžu být, ale práce některých maminek mi přišla docela příjemná a vkusná. Shora uvedené výtvory jsou vážně příšerné, ale na druhou stranu jsem zase našla profily maminek, které dokážou vytvořit prckovi nádherné pozvánky na oslavu narozenin, kalendáře, které bych se nestyděla postavit v kanceláři na stůl a o svatebních oznámeních ani nemluvím. Ovšem je to práce na zakázku a nechají si to zaplatit...Je to ale kapku jiná kategorie, než tyhle tvořivé začátečnice (příp. pokročilé tvořilky s trošku posunotou hranicí vkusu), které nám představila autorka. Nechci se zastávat mamin na mimibazaru, ale možná by nebylo od věci ukázat i tu druhou stranu - ty šikovnější, protože jako každá mince má rub a líc, tak i tam se najdou "mamynky" a docela normální ženské (t.č. na mateřské), které mají vkus, soudnost a cit. Takhle to vypadá, že na tom blogu jsou zaregistrované jenom slepice, u kterých je vůbec div, že zvládly právě tu registraci, ale to pochopitelně není pravda...

  OdpovědětVymazat
 41. Kýč jak bič. Za mých bubertálních let jsem v duchu proklínala matku za pořízení jistých fotek v dětství - tedy já vyloženě rozvalená ve vaničce, nahá na tříkolce, apod.
  Ale z tohohle by mě asi šlehlo.

  OdpovědětVymazat
 42. Koukla jsem na koláž rukou s maminkou a dítětem uvnitř a řekla jsem si: "To je docela fajn", ale pak sem si všimla toho vystrčeného prsu a že matka vlastně kojí...KRISTOVANOHO PROČ?????
  Nechce si svoje prsa pro sebe, tohle veřejnost nezajímá.

  OdpovědětVymazat
 43. tolerance, tolerance, tolerance...
  Tyto komentáře jsou jen obdobou tleskánků z mimáče.
  I tato skupina kolem blondýny jsou lidi, kterým se něco společného líbí/nelíbí.
  Jak tu někdo napsal, nelezte tam(a analogicky ani sem). Neztrácejte čas, který můžete věnovat svým blízkým (což je zde nejčastější argument proti mimibazarnicím), tím, že budete lovit jejich kýče a amatérské výplody.
  Každé zboží má svého kupce. A nic nelze vytrhovat z kontextu.
  Jak se v nás krásně hne nenávist. Jen když jsme našli někoho se stejným pohoršením/ nadšením, že? Lidskej faktor...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc hezký příspěvek, tak nějak normální - smekám. Mám kamarádku, která na mateřské začala pít. Nevím proč, možná měla moc hodné dítě a spoustu volného času. Znám i ženu, kterou třetí těhotenství a následné mateřství přivedlo do ordinace psychiatra. Pořád seděla doma a bála se, že se něco stane..., že dítě onemocní, že se manžel nevrátí ze služební cesty - co já vím? Každý člověk je jiný a každý určitou situaci jinak snáší. Možná, kdyby věděly o mimibazaru a zabývaly se něčím jiným, nezblázily by se. I když by ty jejich výtvory stály za hov**....

   Vymazat
  2. Skvela odpoved, naprosto suhlasim. Prislusne "diela" su desive, ale ak sluzia ako nejaky psychicky ventil, tak budiz...

   Vymazat
 44. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smekám před slušnými reakcemi! Ať jsou jakého - koli názoru !Přece jen jsou mezi lidmi i tolerantní slušní lidé ! Klobouk dolů dámy !!!

   Vymazat
 45. Tyhle fotky můžete koupit i na Fleru :D http://www.fler.cz/zbozi/scrapbookova-kolaz-z-vasi-fotografie-1653060

  OdpovědětVymazat
 46. Kristušát, to je hrúza! Najviac ma dostala tá přestárlá Viviana pri jazierku s leknínmi. Podľa toho, ako si sťahuje sukňu, princ už možno aj odišiel.

  OdpovědětVymazat
 47. Ale mě to ,blondýno, vůbec nezajímá, tak si prosím nech svoje komentáře ve smyslu Pojďte se na tu hrůzu podívat! jen s webovou adresou na cizím blogu pro sebe. Nezajímá mě ani Mimibazar, ani ty, ani tvoje názory. Tisíckrát člověk, tisíckrát názor a každému co jeho jest. Nech všechny žít a oni nechají žít tebe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to nečti, když tě to nezajímá, ne? My se zas naopak rádi pobavíme :-)

   Vymazat
  2. Já to tak nerada píšu, ale prosím Tě - tak sem nelez......

   Vymazat
  3. a že blondýna a všichni tady neustále lezete na stránky digiscrapbooku, když Vás tak nezajímá, nikdy se Vám líbit nebude a je to pro Vás kopa nevkusu....tak proč to tam pořád šmírujete a řešíte??? To si trošku protiřečí ne??? Takže odpovím to samé....tam tam nelozte...je to i z Vaší stránky směšné nebo spíš ubohé!!!

   Vymazat
  4. ja by som povedala, že nás to zaujíma...hlavne s komentármi od Blondýny...hneď je totiž svet veselší

   Vymazat
 48. za 1.Milá blondýno, máš vůbec svolení k uveřejňování cizích . obrázků? Říkají ti něco autorská práva?
  za 2. nás už jako malé děti ve škole při výtvarné výchově učili, že se nám něco buď líbí nebo nelíbí, ale rozhodně není správně říkat: to je hnusné, to je kýč...Ale jen a jen: Mně se to nelíbí:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jééé, to tu ještě nebylo, svolení k publikování fotky. Blondýna uvedla zdroj, takže smůla, publikovat může. Když nechci, aby moje fotka lítala po internetu, tak jí tam sama neumístím. A za druhý: jéééé, to už tu bylo, blondýna je nevychovaná, protože napsala svůj názor. A to je neslušné!

   Vymazat
  2. to je sice pravda, že blondýna uvedla zdroj, ale nikde se tam nepíše pod obrázky, že je to free nebo volně ke stažení, takže bohužel autorská práva se na tyto obrázky stahují! A pokud dotyčná nemá vyloženě svolení od autorek obrázků k uveřejnění na svých stránkách, tak autorská práva porušuje!!!

   Vymazat
  3. Neporušuje.

   Vymazat
  4. Aspoň si dámy uvědomí, že ty fotky může KDOKOLI stáhnout. Mohou být rády, že je to jen blondýna. Může to stáhnout jakýkoli úchyl!! Dokonce bych řekla, že nebude obtížné ty dámy osobně vyhledat... co pak ten úchyl udělá dál, jestli jim to břicho rozpáře doopravdy, to už si ani nechci domýšlet! Je to od těch žen nezodpovědnost a díky blondýně by si to mohly (měly) uvědomit!!
   Yana

   Vymazat
 49. a za 3. to, že se to TOBĚ a mnoha dalším nelíbí( když mnoha dalším se to líbí),neznamená, že je to špatné, blbé, hnusné a kýčovité. Pokud to tvrdíš a to veřejně, není to moc charakterní :-)) ( a to se nikoho a ničeho nezastávám, to jen pro pořádek )

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. hele, kde to žiješ? odkdy mít názor je bezcharakterní? jako že správné je vlastní názor tajit???? Hele, zeptej se nějakýho výtbvarníka, co je kýč, on ti ty skrapíčky rozebere

   Vymazat
  2. skrapíčky nejsou umění, skrapíčky jsou zábava pro volný čas.

   Vymazat
  3. Vkus je individuální záležitost.
   Myslet si však, že mezi vkusy jednotlivců není kvalitativní rozdíl, je hloupé a naivní.
   Nastudujte si o tom něco.
   Tohle je internet, místo, kde každý svobodně vyjadřuje svůj názor, ne přiblblé pískoviště, kde si všichni všechno navzájem pochválí.

   Vymazat
 50. Přesně takovéhle příspěvky mě baví. Ženy na mimibazaru opravdu nechápu. Místo toho, aby dělaly scrapbook na počítači, můžo dělat ten pravý papírový, který může být hezký. Nebo můžou šít, háčkovat a plést. Když si koupí Burdu, nebude to splácanina, ale můžou předčit běžné řetězce. Jenomže na počítači je to téměř zadarmo......
  Co mě rmoutí víc, než počítačový scrapbook, jsou háčkované kravinky a paskvily, které tvoří (háčkovaný návlek na penis, malé antistrsové háčkované prso vycpané polystirenem pro pány......na to totiž kolikrát padne hezká vlna, ze které mohly být ponožky (né ty hnusné, ale hezké, které v brzkém jaru můžou koukat z kotníčhových bot přes punčocháče, s háčkovanou krajkou)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a presne takovéto príspevky zase bavia mňa. Viď Váš podiv, nepochopenie a:

   http://vsatniku-shop.blogspot.com/search/label/%C5%A1perk

   Miesto toho, aby ste robila takéto veci, mohla by ste robiť trebárs pravé šperky, ktoré by mohli byť trebárs krajšie. Z medi, alebo striebra. Keď si zaplatíte nejaký poriadny kurz, nemusela by to byť ani splácanina. Ale takto z FIMO hmoty je to takmer zadarmo.

   Snáď ide pochopiť, čo som sa snažila povedať. Neexistuje norma, ani zákon nato, ako plniť svoj voľný čas a je každého osobná vec, čo a ako robí. A to aj v prípade, že je bohužial výsledok nie vždy úplne oku lahodiaci. Aj to oko je mimochodom subjektívny nástroj. Nik pri Vás nestál a nevyhrážal sa Vám, aby ste sa na tie veci pozerali lebo inak dojdete k nejakej újme. Či?

   Vymazat
  2. Hahá, Audrey, tak tohle musíte vidět!!! http://protivna-blondyna.blogspot.com/2012/01/povesim-si-na-ucho-hovinko.html To je přesně to, co říkám. Vy chytruše, co všemu rozumí! Jednou se tady najdete všechny :D :D :D .

   Vymazat
 51. Opravdu dlouho jsme se nad něčím takto nepobavila, na druhou stranu, po chvíli upřímného smíchu přemýšlím, jestli bych neměla raději plakat...

  OdpovědětVymazat
 52. Milý anonyme z cca 10:02 - jsi na velkém omylu. Zveřejníš-li kdekoliv na internetu své fotky (a nejen ty), bohužel riskuješ, že budou zneužity. Na autorská práva se tě rozhodně nikdo ptát nebude. Už se to tu řešilo několikrát. A proč bych nemohla u podobných "děl" říct svůj názor ? Ty s tím máš nějaký problém, svobodně se projevit ? No, každý je vychovaný jinak, někdo k vtipné kritice, druhý k nevkusnosti ...
  Ludmila

  OdpovědětVymazat
 53. Myslím, že hysterie kolem mimibazaru už bylo dost. V poslední době mi připadá, že pokud blogerkám dojde inspirace pro nové články, kouknou na mimibazar, vytáhnou to "nejlepší", co tam najdou a hurá článek je na světě. Vždycky se najde stádo "těch druhých madam", které článku nadšeně zatleskají (podobně jako ty, tak opovrhované, dámy na mimibazaru) a div si nad druhou skupinou neodplivnou. Dejte už těm matkám pokoj. Blondýno v poslední době tu postrádám originalitu.
  Jana

  OdpovědětVymazat
 54. bohužel i ten vtip :-))))

  OdpovědětVymazat
 55. od protivný blondýny: Nevím, co tomuhle dítěti provedli, ale pěkně to nevypadá.

  ode mě - jako od autorky scrapu: já zase nevím, co provedl kdo Vám.. možná operace mozku? Kdo ví?
  Bylo by docela trapné, kdyby to dítě bylo po těžkém úrazu a opravdu mělo jen jednu ruku... a vy se tady hned nejapně vyjadřujete, kdo mu co provedl? TVL!
  Naštěstí má ruce obě a protože se ve tomto scrapu jen zamotalo do svetru a nemůže se z něho dostat, tak je vidět pouze ruka jedna.. Nikdo mu nic neprovedl. Jste fakt na pěst!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, nejhorší srážky bývají s b****m a tady jste narazila na ten nejtěžší kalibr :).

   Vymazat
 56. tyjo, kouknul jsem na mimibazar, poprvé, a je to teda fakt šílený :-D

  OdpovědětVymazat
 57. Milá Jitko, opravdu si myslíte, že ten Váš obrázek je vtipný a vkusný ? A že ten Váš chlapec se za něj nebude za pár let stydět, až ho někdo objeví ? No, a vyhrožovat někomu pěstí za konstruktivní kritiku, to hovoří samo za vše.
  Ludmla

  OdpovědětVymazat
 58. Milá Ludmlo :)
  Ano, myslím.
  Chlapce necpu nikam nahatýho, tak nevím, za co by se měl stydět.. V první řadě by se tady za ty svoje komentáře měla stydět ta vtipná blondýna..

  OdpovědětVymazat
 59. Zneužila jste fotky, může být na Vás podáno trestné oznámení. Je vidět, že jste velmi zakomplexovaná a nemocná osoba. Je vidět, že nemáte nic jiného na práci, asi jste v osobním životě velký chudák, když jste vytvořila tento blog. A ty fotky smažte protože je to krádež a zneužití. A víte co se říká?? Na každého jednou dojde. A na Vás dojde, protože jste duševní mrzák, který nic na práci, než kritizovat druhé. Chudáci Vaši rodiče, měli by se stydět, že vychovali takového člověka jako jste Vy.

  OdpovědětVymazat
 60. Já to jen ukončím tím, že bych byla hrozně moc zvědavá na to, jak je zručná paní blondýna, co umí, jaké má koníčky, jak to má krásně zařízené doma, jaký má šatník, jak umí vařit, atd, atd...

  OdpovědětVymazat
 61. Nějak nechápu k jakému zneužití fotek tu došlo....

  OdpovědětVymazat
 62. No to je jasný, když uděláš pod fotku tleskánky, je to v pořádku. Když řekneš, že je to kýč, je to zneužití, neasi! :-)

  OdpovědětVymazat
 63. No ... trochu vulgárně, ale "na každou svini se voda vaří" "milá" blondýno .. urážet lidi, co se o něco snaží, to je snad jen potvrzení toho, co máte, respektive nemáte v hlavě ...

  OdpovědětVymazat
 64. tak nějak nevím, už jsem psala adě na modní peklo, teď zase tady... všichni objevili okouna a najednou objevili scrapbook, gratuluji k originálnímu článku, který nevím k čemu přesně má sloužit - zřejmě k pobavení???

  OK. Opakování je matkou moudrosti, zopakujme si tedy: Digitální scrapbook není umění, jde o koníčka, kterého provozuje každý, kdo má základní zkušenosti s grafickým programem, provozováním koníčka se v něm zdokonaluje, získává zkušenosti, obratnost atd. Nejde tu o výstup, ale o tu práci, která je za tím skrytá, velmi často se dá přímo úměrovat s ergoterapií. Jsem HRDÝ scraper už 5 let a také jsem prošla vývojem, který celý nechávám v kontextu na mimibazaru viset, aby každý viděl, jak vypadaly moje začátky. Díky tomuto koníčku jsem poznala většinu lidí, jejichž layouty zde vystavujete se svým komentářem, který ubližuje. To je v přímém rozporu s tím, k čemu scrapbook slouží, tj. k navození dobré nálady, radosti z tvorby, sdílení této radosti. NEJDE o výsledek, jde o čas a práci strávenou u tvoření. Komunita aktivních scraperů se nazvájem podporuje v tvoření, galerie je komentovaná, proto tolik smajlíků. Dodává motivaci k další práci a dalším pokrokům a rozvoji v koníčku. Věděla jste, že scrapují i matky těžce nemocných dětí, aby si alespoň chvíli oddechly a přišly na jiné myšlenky? Věděla jste, že si někteří lidé, jejichž dílo zde uveřejňujete, léčí výrobou scrapbooku deprese??? Věděla jste, že prodejem kalendářů přispíváme na charitativní projekty jako jsou například zrnka.cz? Ví tu někdo z vás, kdo se tomu směje, že lidi, kteří tvoří scrapbooky pravidelně svým koníčkem podporují charitu? Kolik z vás může tohle říci o svém koníčku? Víte, že nejstarší scraperce v čechách je 83 let a počítač si pořídila jen kvůli scrapbooku a nyní zaučuje své přátele v domově důchodců??? Neznáte pozadí toho všeho a když něco neznáte, raději prosím PROSÍM mlčte.

  OdpovědětVymazat
 65. Síťo, nádherně napsáno, moc děkuji ... Měla jsem v úmyslu reagovat tak trochu jinak, ale díky za Tvá slova. Tady stejně nemá smysl cokoli vysvětlovat ...

  OdpovědětVymazat
 66. Hystericky tleskat a troubit na trumpetku:D Jo to je fakt, toho jsem si na MMB všimla, když jsem kupovala od paní triko,pak mi dala nějaké hodnocení a k tomu spoustu těhle šíleným oblud:D

  OdpovědětVymazat
 67. Konečně někdo veřejně promluvil o nevkusu těchto děl... Dík, blondýno ;)

  OdpovědětVymazat
 68. ještě jsem zapomněla dodat, že tím, že galerii komentujeme se snažíme vyhnat začátečníky kteří dávají děti na zip do břicha, nebo fotky nahých dětí - to je v rozporu s mezinárodními pravidly scrapbooku. Jitka Vrtule, ikonka morčete, patří ke světové špičce v digiscrapbooku a zařazení jejího velmi podařeného layoutu mezi ostatní je jen známkou toho, že autorka opravdu - jak přiznává v posledním odstavci, i když jinými slovy - naprosto neví která bije a nedokáže ani rozlišit totální špičku od toho co scrapbook vůbec není. Takoví lidé nemohou nikoho z nás urazit, protože je to jen zakomplexovaný blábol někoho, komu dochází inspirace a tak se strefuje do očividně snadného terče, kterým scrapbook je když z něj vytáhnete jen kousíček toho všeho a ještě to opepříte trochou nefalšované utahovačky. Můžete tím opravdu jen ublížit ošklivými slovy případně pobavit pár stejně neznalých lidí.

  OdpovědětVymazat
 69. Ještě jsem se přihlásila, že dopíšu poslední větu, ale paní přede mnou to řekla jasně a česky! Vysmívat se tady někomu "za bukem", to je fakt hrdinství!

  OdpovědětVymazat
 70. a ještě vás chci poprosit, nesmějte se lidem, o jejichž motivaci k tvorbě nemáte ani páru - fakt jim tím šíleně ubližujete. Pojďte se smát mě, mě to nevadí. Dávám k dispozici svou galerii a prosím abyste nechali být slabé, nemocné a začátečníky. to fakt není fér, přijde mi to jako byste stáli na brusláku za mantinelem, pěkně v teple boudy popíjeli svařák a chechtali se lidem, co se učí bruslit.

  http://www.mimibazar.cz/scrapbooky.php?user=19088

  OdpovědětVymazat
 71. Bože, to snad není pravda, jak se dá jeden článek vyložit různým způsobem. To opravdu potřebuje tolik lidí poučit o tom, že Protivné blondýně, Adě z Módního pekla a podobným odvážným jde hlavně a zejména o zveřejňování a kritiku JAKÉHOKOLIV NEVKUSU ? Milá Síťo, nevěřím,že se Vám výše uvedené hrůzy líbí, a doufám, že v komunitě se i navzájem poučujete, že "úchvatné" fotky (nejen) nahatých dětí mohou být klidně zneužity, jako ostatně kdeco na internetu. Pro anonyma, ohánějícího se autorskými právy - máš smůlu, už jsem to tu psala dříve. Nemáš-li fotky nějakým způsobem ošetřené (třeba podpisem přes roh obrázku), může si je zkopírovat a pak třeba vydávat za své kdokoliv, ani o tom nemusíš vědět. A pro Jitku - co dodat, potrefená husa zakejhala...
  Ludmila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ludmilo, přečtěte si ještě jednou příspěvky od Síťi. Pardon, ve vašem případě nejméně dvakrát, snad se Vám rozsvítí!!! I když Vy asi budete mlít dokola pořád ty samé bláboly o kritice a nevkusu. Zřejmě opět přehlédnete podstatu jejich koníčku, důvod jejich snažení a pravidla, které žádné nahé děti a rozpáraná břicha nedovolují a nepodporují. Tak svchálně...

   Vymazat
 72. Ludmilo, bohužel v tomto je odpověď složitá, protože digitální scrapbook jako takový pochází z ameriky a tam je právo na ochranu autorských práv u svébytného díla, čímž scrapbook v kontextu amerického práva je, trochu jinak vykládáno a postihováno, tam by byla paní blonďatá v pěkném průšvihu. Bohužel mimibazar.cz nemá žádnou možnost blondýnu sankcionovat za to, že zneužila jeho fotografie, takže je to zde pouze a jen na bázi slušnosti a přiměřeného zacházení s právy ostatních na bázi etiky a etikety, která ale zdá se je zde v oslabení. A ty obrázky? Jestli se mi líbí? S výjimkou dítěte na zip lezoucího z břicha a kojící matky na nich nevidím nic špatného, já za každým vidím to nadšení jak to paní skládá v počítači, seběhne se rodina, manžel, dítě volá -mamí ještě mi dej na hlavu kbelík, jooo mamí a dinosaura nemáš? Já tam vidím tu radost, když poprvé vystínují svůj první element, vidím v tom hodiny dřiny a radost. Nevím, jestli tohle může pochopit někdo, kdo je takový ten galerijní typ a sám netvoří. Radost z tvorby je nepřenosná zkušenost a také ji každý jinak prožívá. Moje heslo je před nikým se nepovyšovat a také nikoho neponižovat. Zvlášť když každý jsme jinak vybaveni po stránce talentu a vkusu a každý potřebujeme svůj čas. Kdo nyní začíná s tím, že dá do fontány kachnu, může být za pár let známý fotograf. Už tu ty případy byly, stačilo jen vyrůst. A jak bych se pak měla tvářit, že jsem se mu v jeho krušných začátcích vysmívala? Já všem držím palce a fandím každému, kdo se snaží rozhýbat svou fantazii, představivost a chce vidět svět tak trochu jinak, po našem. Jsme světem imaginace a snů, takže nepotřebujeme přízemní výklad o tom, co na obrázku je. Každý tam vidí to svoje.

  OdpovědětVymazat
 73. Plně souhlasím se Siťou a protivné blondýně doporučuji přinejmenším se nad sebou zamyslet..........

  A huš do mne - tu je moje galerie - http://www.digishoptalk.com/gallery/showgallery.php?ppuser=11786&username=jk2x

  OdpovědětVymazat
 74. Joo, chuďátka nemocné děti, matky, které po náročné práci odpočívají nad skrapíky, nepochopení radosti z tvorby a lidi sou zlý! Mimibazarnice dorazily

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, máte pravdu, ale alespoň se na rozdíl od vás nestydí za svou identitu a veřejně se k ní hlásí.
   přeji vám příjemný večer

   Vymazat
  2. Milá dámo a proč teda píšete jako anonym? Proč se ke svým názorům nepřihlásíte? Založit úšet na Googlu (třeba)není zas tak těžký. Když se za své názory nestydíte a stojíte si za nimi tak se pod ně aspon podepište ne?

   Vymazat
  3. já se divím Blondýně, že drží nervy na uzdě :D

   Vymazat
  4. Suzie S: Vážená paní a víte, že prapůvod šablony vašeho blogu http://sweetlittlesuzie.blogspot.com/, na kterém publikujete vznikl scrapbookem? I toto je scrapbook......ovšem bez tleskánků ;o)

   Vymazat
  5. No, nějak na svym blogu nevidim fotku mimina a nevidím tam nic přeplácaného, takže je mi to jedno - to už můžete tvrdit, že každá koláž a barevná obrázek je scrapbook :D

   Vymazat
  6. Je mi jedno jakej prapůvod má Suzie šablona, ale díky za odkaz, máš prima blog a budu tě sledovat!:)
   P.S.: Design tvého blogu se mi líbí - v jednoduchosti je krása!!!
   Yana

   Vymazat
 75. Siťo díky, pročítám to tu dobu a chce se mi blejt a nevím jak vkusně reagovat bez neslušných slov . Napsala jsi to úžasně a myslím že tohle asi paní a mnoho komentujících neví. I mě scrapbook neskutečně pomáhal, odreagovávala jsme se u něj po nocích , když jsem nevěděla kudy kam, nebo spíš jak z toho. Celé dny jsme řešila jak zdrhnout z pekla, aspoň po nocích jsem přemýšlela , kam kterou kytičku a mašličku a nemyslela na to jakého máme doma hulváta, kterého se bála i jeho dvoutetá dcera. Aspoň na chvíli si odpočinula, abych měla sílu dál bojovat a vyřešit co s tím , kam jít a jak se uživit. Když se zadařilo tak díky přátelům scraperům a super člověku pod nickem Siťa měla moje dcera aspoň nějaké Vánoce.
  Když se vám sakra něco nelíbí, tak tam nelezte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ,,Když se vám sakra něco nelíbí, tak tam nelezte" ->a proč vy lezete sem, když se vám ten článek nelíbí? Co si takhle zamést před vlastním prahem? :D

   Vymazat
  2. Třeba proto cituji Siťu
   "Vytrhaly se scrapy ze záhonu, kde kvetly, posadily na hnojiště bulváru a - trhejte, do nich. Kdyby zůstaly tam kde jsou, bylo by jim tam mezi svými dobře."
   a že zrovna moje 2 scrapy byly vybrány na to propírání a zrovna z kitu, který byl určen na pomoc jedné hodně nešťasné slečně a díky němu se vybralo prodejem hodně peněz na její pomoc.
   Bráním svoji slečnu vyrvanou do pole tohodle Bulváru,

   Vymazat
 76. SÍŤO, MOC SE MI LÍBÍ VAŠE KOMENTÁŘE!!! Zde je to sice plýtvání časem, ale lépe bych to nevystihla. Děkuji za všechny, co se o něco snaží nejen na MMB a hlavně za Ty, kterým to ještě moc nejde a za to, že jim pomáháte a podporujete je! A Vy ostatní si přečtěte např. ty řádky o charitě. I když nečekám, že to pochopíte....

  OdpovědětVymazat
 77. A fena blondýna se vesele ukájí nad tím, jak tady vyvolává podobné nenávistné diskuze a celý večer se kochá, jak se tu všichni urážíte a štěkáte na sebe. :D :D :D

  OdpovědětVymazat
 78. Milé dámy, co se tu do mě navážíte, než jsem svůj příspěvek dopsala a zveřejnila, Síťino pokračování a ostatní příspěvky tu ještě nebyly. Ale stejně mi nevymluvíte jednu věc - než se začátečník v čemkoliv propracuje ke slušnému výtvoru, musí umět přijmout i kritiku. Já sama například fotím a neznamená to, že nutně musím všechny své fotky někde vystavovat a čekat jen samou chválu. A rozhodně bych si své sbírky fotek neprznila nějakým přetvářením v grafických programech, maximálně upravím červené oči, světla a stíny apod. Prostě hranice vkusu jsou, jak vidno, různé ... Mě se to jednoduše nelíbí, mám o fantazii jinou představu než některé "tvořilky", stačí ?
  Ludmila

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně že stačí, každý si se svými fotkami dělá co uzná za vhodné. Já taky bublikuji a zpracovávám víc fotek bež scrapbooků, ale dělám ho pořád ráda, protože ráda podpořím ty kreří to potřebují a jsou vděční za každou maličkost. Jako já tehdy a teď to ráda oplácím.
   "Sice fotky dětí s těmi obrázky k sobě nepasujou ani barevně, ale to neva. Je to úžasné, protože jsou tam srdíčka a pávi a kyblíky a noty."
   proč k růžovému papíru barevně neladí slečna v růžovém a proč ke ke kaluži nepasuje kyblík? Proč u milovaného dítěte nemůžou být srdíčka...
   přece ať si každý dělá co je mu libo ne?
   A k ukájení blondýmy se nmůžu vyjadřovat, jasné mi to je, ale mluvim slušně, nikoho nepomlouvám, mám čisté svědomí a mám na práci něco co je více užitečné.

   Vymazat
 79. Ludmilo, to je opravdu velmi těžké téma. Hodně lidí scrapuje a nikdy se neodváží svou práci veřejně vystavit. Ti, kteří jdou s kůží na trh nejsou vždycky exhibicionisté, ale prostě lidé, kteří tu kritiku chtějí. Sama dostávám denně několik mailů s přílohou. A já kritiku předám, nicméně takovou, aby byla přiměřená věci a konstruktivní. Pletete si kritiku, což je vcelku vážený obor - a vysmívání. Vytrhaly se scrapy ze záhonu, kde kvetly, posadily na hnojiště bulváru a - trhejte, do nich. Kdyby zůstaly tam kde jsou, bylo by jim tam mezi svými dobře. BOHUŽEL! je tam ten fenomén mimibazaru. Já osobně ho beru s opravdu velkým nadhledem, abych ho vydýchala obecně. Jenže ti scrapeři se tam prostě líhnou, s tím nic nenaděláte. Než dorazí na opravdové galerie (digishoptalk a podobné kde je zázemí k tomu dělat např. pořádně administraci a vyřazovat paskvily z photofunie.com, headswapy a děti otevírající zip na břiše) tak se prostě scházejí na tom mimáči, kde najdete spoustu jiních bizarností. Ale je to tam jejich území a co bylo pro mimibazar vytvořeno, mělo by tam zůstat. Doufám, že se alespoň shodneme na tom, že obcování s layouty s cizími dětmi na stránkách bulvárního blogu s nepěknými popiskami je neslušné a nevychované. Já taky nekradu vaše fotky a nepopisuji je na svých stránkách posměšnými texty. Zkuste se vžít do situace, kdy vyfotíte co já vím květinu a já bych napsala: Jejda! To si paninka asi k té fotce klekla, nebo dokonce lehla, z takového divného úhlu! Ale ta fotka je stejně tak rozmazaná, že by svět brečel, takže mohla klidně stát, nebo spíš dopít tu vodku, kterou měla zastrčenou v lacláčích, protože jinak si to šílené kolísání rukou nedokážu vysvětlit a doufám, že jí ten fotoaparát z pracek nevypadl a můžu se těšit na další rozmazanou fotku, o které budeme doufat, že je to opět pouze květina, protože zvířete bychom se lekli.

  Kdybyste mě žádala o kritiku, pak Vám ji poskytnu v takové míře a rozsahu, jak jsem k danému tématu schopna, takže to požaduji také od druhých, abych je mohla považovat za svého komunikačního partnera a ne jen bezduchého senzacechtivého pisálka bez kapky slušnosti a studu.

  OdpovědětVymazat
 80. Já ale nechápu, proč ty svoje práce vystavují veřejně - ať požádají admina mimibazaru o uzavřenou místnost, kde si mohou svoje díla vystavovat a nikdo zvenku jim tam nebude koukat a kritizovat to.....Když něco vylepím na ulici a někdo si z toho bude dělat srandu, je to můj ptoblém, toto je stejné - je to veřejné.

  OdpovědětVymazat
 81. no to bohužel nejde, mimibazar je živ právě z toho kolik má návštěvníků na reklamách atd. takže taková věc bohužel nehrozí. mimibazar je šílený kolos a strašně jsme se navztekali už od založení té galerie je to nesystémové, nikdo tam neadminuje, i když by to tam spousta lidí ráda i zdarma dělala. Na druhou stranu je tam v té otevřenosti výhoda že právě tam je ten zdroj nováčků a lidí, kteří scrapbook objeví protože se jim narodilo mimino a jdou shánět oblečky. Za nováčky se táhnou obchodníci jako jsem třeba já a za obchodníky se táhne jejich tým a fanoušci. Takže je to strašně nešťastné a strašně zamotané. A psala jsem, že takových 60% lidí co já osobně znám tak nevystavuje nebo nedává věci na mimibazar. Ale když se zrovna nestane to co tady nebo v modním pekle, tak je to strašně povzbuzující ti smajlíci, dává to velkou motivaci k tomu, že ty prosezené hodiny nebyly zbytečné a že se člověk může někam posunout. Jak říkám, zkušenost s tímto je nesdělitelná, musí se prožít. Samozřejmě je tam spousta excesů, špatných materiálů, špatných fotek a špatných scraperů. Ale nikdo nikdy nespadl z nebe vyučený, je potřeba na sobě pracovat a když ne??? Každý máme hranici vkusu někde jinde a některé věci prověří až čas. Co se jinému zdá odporné to druhému stačí. Já třeba nenavštěvuji zásadně vietnamské obchody. Ale nikomu se neposmívám za to že nemá v době krize na jiné než vietnamské oblečení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ok, nicméně prostě pokud dám něco někam, kam vidí kdokoliv, musím být připraven i na reakce jakou jsou zde a nedivit se jim.

   Vymazat
  2. To je asi to samé, jako když někam něco napíšu, tak se také pod to podepíšu. Ivana Šubrtová

   Vymazat
  3. Nedivíme, ale maj je nechat tam kam byla nahrány a tam kam patří. Nebo aspoň informovat autora, že.. no ale ten by jim to nepovolil ..tak na co slušnost...

   Vymazat
  4. Nepodepsala jsem se chválně, nepřeji si, aby bylo moje jméno vygooglovatelné.

   Vymazat
 82. Koukám, že tady je to, až na výjimky, samý ubohý kometující spolu s autorkou článku, kteří v životě ještě nic pořádného nedokázali. ......jó kritizovat, to by přeci uměl každý! Když už kritizujete, tak se alespoň pochlubte co umíte nebo co jste už dokázali vy! Navíc to vypadá, že drtivá většina z vás ještě nemá děti, takže vůbec netuší co obnáší starost o děti. Za to vám budiž odpuštěno, ale pokud jste se jich předem nevzdali, i na vás dojde řada. A tvrzení, že se mají maminky celý den starat jen o děti a manžela, popř. celý den dětem číst, je opravdu velmi, ale velmi úsměvné :-)))
  Síťo, napsala jsi vše moc hezky, ale myslím, že tady je to plýtvání časem a energií.
  Tohle je evidentně místo tlachalů, kteří si neumí zamést před svým vlastním prahem a absolutně neznají např. slovo charita, natož jeho význam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dítě mám, už na gymplu jsem se věnovala práci s dětmi, na vysoké jsem věnovala volný čas dětem z ulice, pak pracovala s lidmi s postižením a bezdomovci...myslím, že vím něco o mateřské i charitě...přesto se mi tato tvorba nelíbí, je to kýčovité, některé kousky opravdu daleko za hranicí vkusu a některým se opravdu musím smát.

   Vymazat
  2. A vy schválně chodíte na MMB aby jste se zasmála? mVždyť pro zasmání je mnoho jiných věcí- Pořád mi nejde do hlavy proč se posmívat něčemu co má jiný rád. Neumím to. Pořád v tom vidím snahu jako Siťa, a zipem si snad maminka sprzní bricho svoje a ne vaše.

   Vymazat
  3. Vy se jim "musíte" smát??? On Vás někdo nutí? Proč prostě nenapíšete, že se jim chcete smát? To vyzní mnohem upřímněji a hodně to o Vás napoví...

   Vymazat
  4. O vás zas napovídá něco, že vezmete odpověď vytrhnete část z kontextu, otočíte to a reagujete na to :)

   Vymazat
 83. Já bych rovnou zakázala vlastní názor zákonem a byl by klid, že mamynky? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Ne ,ale podepíšu se pod něj a neokecávám to tím že nechci aby moje jmého bylo vygooglovatelné. Já chodím na MMB dávat jen ty LOčka, a rozhodně to víc cením maminek které krom lítání okolo dětí si najdou ještě čas na sebe a svého koníčka ač občas používají podivnější slovník, než někoho kdo se pod svůj názor nepodepíše , aby nebyl vygooglovatelnej. fakt němám potřebu urážet někoho za něco co ho baví a páchá si to na svých fotkách.

   Vymazat
  3. No a to je právě ono...vy se podepíšete neb je vám jedno, co s vašimi příspěvky někdo udělá - ikdyž jedno vám to není, protože tu do toho pořád rejete.

   Je to asi tak, kdybych vzala svojí fotku a rozdávala jí každému na ulici, musela bych být srovnaná s tím, že někdo na ní plivne, někomu se bude líbit, někdo s ní bude hrát šipky, někdo na ní šlápne nebo si do ní utře zadek...Chci tím říct, že jí dávám veřejně a musím chápat, že s ní nebude vždy naloženo tak, jak bych ráda.
   Předpokládat, že iternet je plných slušných a milých lidí je při nejmenším naivní. Právě ta anonymita dává lidem možnost chovat se tak, jak by se tváří v tvář nechovali, někteří možná i chovali.
   Mě zaráží, že to nechápete.
   I kdybych se podepsala, jak si můžete být jistá, že to je mé pravé jméno, stejně tak vaše jméno i fotka může být někoho jiného.
   Myslím, že diskuze ohledně podepisování je jaksi "mimo", jde o to, že co veřejně "přpíchnete" na internetu je dáno všanc každému a rozčilovat se nad tím, je malichernost. Tak dřív myslete na to, zda chtete slyšet kritiku, někdy i ošklivou hanu, nebo si prostě odpustíte zveřejňování.

   Vymazat
 84. Teda navážet se do parte mi přijde mimořádně nevkusné. Autorka je zřejmě garantem toho jedniného možného vkusu? Mně se to nemusí líbit, ale proč z těch lidí dělat idioty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože je to odporné, nevkusné, kýčovité a protože ona to chce tak okomentovat na svém vlastním blogu na internetu.
   Na místě, kde každý může říkat, co chce, ať už se to někomu líbí, nebo ne.

   Vymazat
  2. Nebude to tím, že to parte není? Je to jen screapík, který tak vypadá (pokud se nepletu).
   Ti lidi ze sebe idioty dělají sami.
   Zrovna tak jako oni si můžou vystavovat na netu co chtějí, tak my se tomu můžeme smát a bavit se tím.
   Když nechci, aby se někdo smál mým fotkám, tak je nebudu ukazovat.
   Yana

   Vymazat
  3. Mi to taky přijde, že je to jen skrap, kterej prostě jako parte vypadá. Blondýna to vystihla :-)

   Vymazat
 85. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 86. Protivná blondýna by se spíše měla jmenovat hloupá blondýna. Nebo raději zakomplexovaná blondýna. Žumpa internetu jste Vy a Vám podobné osoby. A mimochodem opakovaný vtip není vtipem. Váš článek je jen plagiát (ubohá kopie). Tak laskavě zalezte do díry z které jste vylezla. Vy jste pro nikoho určitě v životě nic neudělala, jste nula a nulou zůstanete.

  OdpovědětVymazat
 87. Dobrý den.
  Je, prosím, možné, napsat autorce soukromě..?
  Jakým způsobem je možné se s Vámi zkontaktovat..?
  Mám k článku co říct a chci se Vám představit...
  Ráda bych však, aby to bylo vzájemné...
  Děkuji...
  anonym Š.

  OdpovědětVymazat
 88. Ale vy jste vůbec nepochopily (ženy) účel tohoto blogu. Tady píše blondýna své názory, které samozřejmě nemusí korespondovat s názory všech. S tím blondýna počítá. Ovšem vy vlastně tímto prohlášením ukazujete nepochopení významu tohoto blogu. Protivná blondýna už v názvu dává najevo, že blog bude plný kritiky něčeho, co jí rozlítilo. A tak to je. S názorem druhých nic neuděláte a pokud Vás nezajímá, s tím blondýná počítá. Tento blog je určen pro ty, které zajímá, co blondýnu nadzdvihlo a občas s ní souhlasí. Ovšem pokud se týká mimibazaru, v tom vidím problém. Z vlastní zkušenosti - kámoška je doma na mateřské a taky začala hojně navštěvovat tento web. Musím konstatovat, že to má na ni a její rodinu velký vliv. Některé informace i obrázky jí, bohužel formují tak, že vkus u ní a dětí se přesunul na úroveň Dolní Lhoty a problémy s rozdílnými názory manžela nedali na sebe dlouho čekat. Mám už děti větší (pro ty z mimáče), a snažila jsem se s ní na toto téma hovořit. Byla zaražená, nepřipadalo jí, že by se změnila... Takže já mohu potvrdit - i takovýto web "jenom pro maminy" může formovat, ale jak????
  Zdraví Goda

  OdpovědětVymazat
 89. Dobrý den.
  Je, prosím, možné, napsat autorce soukromě..?
  Jakým způsobem je možné se s Vámi zkontaktovat..?
  Mám k článku co říct a chci se Vám představit...
  Ráda bych však, aby to bylo vzájemné...
  Děkuji...
  anonym Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonym Š. co takhle kouknout se vpravo na mailový kontakt ? :-)))

   Vymazat
  2. Protivna-blondyna@seznam.cz

   Vymazat
 90. hysterický stádo mimibazarnic nám přišlo říct, že nemám lézt na jejich web a mít vlastní názor na jejich sluníčkovou tvorbu. A že je neetický říct, že kýč je kýč. Bavím se nad komentáři skoro stejně jako u článků

  OdpovědětVymazat
 91. Bezvadný članek xD dost jsem se pobavila xD xD. Nebuďte na blondýnu zlý, jen řekla svůj názor. Nemusely jste to číst ;-)

  OdpovědětVymazat