Skočte si pro síťovku

V drogerii Rossmann mi padla do oka síťovka. Už delší dobu jsem si říkala, že by se mi jedna hodila, a tak jsem po ní skočila. Teda hned po dvou, protože v Rossmannu mají tenhle týden akci a za cenu jedné si můžete vzít dvě. A ta cena, to je vážně lidovka - 29,90 korun.

www.rossmann.cz


Upřímně, krása a kvalita síťovku odpovídá té ceně. Takže to není nic moc. Je docela malá a moc nedrží tvar. Ale jako pohotovostní taška do kabelky ujde. Jen myslím, že takový nákup, jako je na obrázku, se do ní opravdu nenašťouchá.

Síťovky se mi ale hodně líbí. Je to prostě retro jak vymalované. A určitě si pořídím nějakou fakt pěknou. Když se tak porozhlídnu po eshopech, je docela z čeho vybírat.

http://www.retroobchod.cz/retro-moda/sitovka-velka-cervena.html?___store=retroobchod_cz
Červená síťovka udrží prý až 200 kilo (takový nákup bych teda chtěla tahat) a má objem až 40 litrů. Stojí 66 korun.

http://www.4home.cz/sitovka/
Síťovka na obrázku se prodává v sadě dvou kusů. Sada je zlevněná z 249 korun na 99 korun. Rozměr 48 x38 cm.

http://www.zasilkovyobchod.cz/eshop-sitovka-sada-2-ks-48008.html

A sada dvou síťovek ještě jednou. Tentokrát v barvě žluté a zelené, jedna je s dlouhým uchem a druhá s krátkým. Cena 129 korun.


http://www.eshop-pro-dum.cz/dum-domacnost/11647-sitovka-40l-8592381067458.html

Zelená síťovka ze sady na horním obrázku se prodává i samostatně. Má objem 40 litrů, rozměry 27 x 27 centimetrů,  vyrobená je z bavlny a stojí 55 korun.


http://www.softcom.cz/detailpage.asp?cd=ATSITBLACK
Černá síťovka má objem až 40 litrů a nosnost 50 kilo. Cena 55,10 koruny. 

Většinu ze síťovek seženete ve všech možných barvách, najít se dají i kousky z biobavlny a podobně. Jen do nich nestrkejte nákup z drogerie, takovou tužku na oči nebo rtěnku domů v síťovce fakt nedonesete. A u některých bych se bála, že mi oky propadne i pórek nebo hubenější okurka, o mrkvi ani nemluvím.  Ale jsou krásné, co? 

25 komentářů:

 1. Mě se teda moc nelíbí, ale to je vedlejší, spíš nechápu, co je na tom tak drahý?

  OdpovědětSmazat
 2. Mě by se zase nelíbilo, kdyby každý mohl okukovat, co jsem si koupila. Takže já dávám rozhodně přednost před látkovou neprůhlednou, dají se do ní dát malé věci, na rozdíl od síťovek.

  OdpovědětSmazat
 3. síťovka......nostalgická vzpomínka na dětství :-) tvar nikdy nedržely, ale unesly neuvěřitelný a v kapse je měl skoro každej

  OdpovědětSmazat
 4. Já mám svoje látkovky, když je v Lídlu prodávaly za 29,90 "nahamounila " jsem si 4. Poté jako když utne, přestaly je prodávat. Vyperu, uschnou, přežehlím, používám :-) jednu jsem už obarvila, byla moc špinavá - původní barva je béžová přírodní. Na síťovku si brousím zuby též. Pořád je to lepší, než igelitka!

  OdpovědětSmazat
 5. Já dávám přednost skládacímu látkovému košíku...vejde se do něj neuvěřitelný množství téměř k neunešení, dobře se to do něj rovná, no a do kabelky pohotovostní eko-tašku. Stačí, že trousím drobnosti po obchodě z vozíku, ze síťovky bych je asi taky ztrácela. A z dávných dob pamatuju, že síťovka byla dobrá třeba na lahve s mlékem nebo samotné brambory, ale už se k tomu nedalo dát třeba pečivo nebo něco příliš měkkého, křehkého, zmačkalo se to o ostatní nákup.

  OdpovědětSmazat
 6. S9ťovku, nebo látkovou tašku bych mít nemohla - v tejhle břečce, co je venku a s tím, jaký jsem prasátko, bych měla špinavou jak tašku, tak jídlo :) takže igelitky pořád u mě vyhrávaj ...

  OdpovědětSmazat
 7. Ach síťovka, můra mého dětství :-), jak já s ní nechtěla chodit do obchodu, vždy jsem vyžadovala tu silonovou (nebo co to bylo) a to jsme doma měli docela "luxusní" síťovku na které byly ještě nepravidelně rozmístěné korálky. Dneska bych jí docela i brala, byl by to vážně super retro kousek a navíc by jí asi nikdo jiný neměl.

  OdpovědětSmazat
 8. Já myslim, že to blondýna myslela ironicky...ale mám takovej dojem, že ještě před několika lety móda volila síťovku jako epesní doplněk, takže mě moc nepřekvapujou internetový záplavy síťovkama

  OdpovědětSmazat
 9. Já si jednu tahám v kabelce pořád. Látkové tašky jsou buď příšerně neskladné, nebo se mi do nich všechno nevejde.
  Tvar sice taky nedrží, ale pořád do toho nacpu takové množství věcí, že to nejspíš porušuje veškeré známé fyzikální zákony. Drobnosti se hodí do sáčku... zatím jsem nikde nic nepoztrácela. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemusí být neskladné. Já mám takovou, která se složí do malého balíčku a zabere méně místa než papírové kapesníčky :-)

   Smazat
  2. Já potkala asi dvě co šly takhle složit a obě na mě byly moc malé... do síťovky nacpu basu piv a dvě kila brambor k tomu (s trochou snahy) :)

   Smazat
 10. Já nesnášim průhledný tašky, takže.. :D

  OdpovědětSmazat
 11. já ji nosím zcela běžně, k tomu mému retru. A drobnosti naházím do kabelky.

  OdpovědětSmazat
 12. Musím mít! A některé barvy nemají chybu. Praktické to sice moc není, ale je to krásná nostalgie :-)

  OdpovědětSmazat
 13. A já už jednu mám - zlatou, heč :)

  OdpovědětSmazat
 14. Síťovky máme doma dvě - vyřešili jsme tak způsob jak si na vodě chladit plechovkové pivo, naházet do síťovky a přivázat za loď :-P

  OdpovědětSmazat
 15. jsou skvělý! tu svou jsem kupovala v Country life u Staromáku, měli velký výběr barev a jsou kvalitní, tahám v ní opravdu dost věcí a pořád drží :)

  OdpovědětSmazat
 16. A co envirosax? velká, skladná, mnohem hezčí a omyvatelná, dámy :)

  OdpovědětSmazat
 17. Nosím síťovky na nákup zcela běžně, ještě, když se neprodávaly, tak jsem si ji půjčila na dobu neurčitou od mámy, protože ta s ní chodila celý život, zrovna když něchodila s proutěným košem. Oblíbil si je i můj přítel a to už je co říct! Mám tu červenou ze začátku článku, která je vlastně úplně stejná jako černá. Byla kdysi jako příloha k nějakýmu časopisu typu Vlasta (čtivo mojí mámy). Musím říct, že se do ní fakt vleze všecko to, co je na obrázku a ještě i víc! akorát se pak tak natáhne, že pokud nejste vysocí a tím pádem daleko od země, tak máte problém :) akorát mi nevyhovuje pocitově ten materiál, je to prostě chemlon.. takže mojí favoritkou zůstává nadále krásná, černo-barevná z provázků, které jsou k sobě "uzleny". Mámě jsem ji už vrátila, protože na Aukru jsem si před rokem našla tu samou, svou. :)

  OdpovědětSmazat
 18. Podívejte - velká nákupka s velkýma uchama, dá se nosit přes rameno do kříže nebo i jako batoh a vejde se do dlaně jako balíček kapesníčků... www.fler.cz/zbozi/latkova-nakupni-taska-1831953

  OdpovědětSmazat
 19. Podívejte - velká nákupka s velkýma uchama, dá se nosit přes rameno do kříže nebo i jako batoh a vejde se do dlaně jako balíček kapesníčků... www.fler.cz/zbozi/latkova-nakupni-taska-1831953

  OdpovědětSmazat
 20. počkat, je tenhle článek pojatej ironicky, doufám..?

  OdpovědětSmazat
 21. Prakticky totožnou síťovku jako z eshopu "retroobchod" také v červené barvě mám z vedlejšího města za 50kč. Příteli, který z té mé byl nadšený jsem je dlouho sháněla a pak mě upozornila mamka, že je mají v našem městečku v drogerii Teta za 39Kč jednu, koupila jsem tři - dvě červené a jednu černou. Ale nemyslím si že je to pro tyhle drogerie standardní zboží. Jsme s nimi ohromně spokojení, drobnosti v nich samosebou nenosíme. :)

  OdpovědětSmazat
 22. We know when we're going to be hungry, so just plan ahead.
  The fact that your muscles are constantly contracting forces the body to produce additional
  muscle tissue to cope with the extra work load.
  There are three options of background music during the session, so you can choose whichever
  music you want from among a) fluidscape, b) frozen star,
  and c) lasting hope.

  Here is my web site - calorie counter to lose
  weight ()

  OdpovědětSmazat
 23. Já si síťovky kupuju tady http://ceskasitovka.cz/ – mají různé druhy podle pružnosti a ve spoustě barev. Dokonce mají i modely z biobavlny s takovými chytrými dvojitými uchy, na ty se už nějakou dobu chystám. A ceny jsou taky dost v pohodě (jasně není to akční nabídka nějaký drogérky, ale stejně). Já mám třeba tu jednu s širokými uchy, která se hodně natáhne, tahám v ní celý nákup včetně pytle jablek, pomerančů a řepy (což je samo o sobě 5 kg) na odsťavňování a ještě do ní dám i další věci. Mám pak ještě i tu míň pružnou a tu lesklou pevnou a ta je extra krásná.

  OdpovědětSmazat