P(řeplácané) F(ujtajbly)

Péefky jsou úplně všude. Mám je v mailu i ve schránce poštovní, na Facebooku, čtu o nich na zpravodajských serverech. A připadají mi čím dál ošklivější, přeplácanější, nevkusnější a hnusnější.

Tak třeba ty, které vybrala redakce iDnes mezi třicítku nejkrásnějších PF. Jestli jde opravdu o tři desítky těch nejhezčích, jsem ráda, že nám neukázali ty ošklivé.

 

Nepochopila jsem, co je hezkého na fotce podivně se tvářícího chlapečka nad umělohmotnou mísou s pomeranči v síťce i s cenovkou. A proč je přání zavěšené na rybářských háčcích. A proč je tam ta divná barva na pozadí. Předchozí dvě Péefky jsou PPF: Přeplácané příšernosti fujtajblové. Tu první asi nebudu ani radši komentovat.   Z té druhé s princezničkou a princátkem mohl být hezký kousek. Kdyby tam místo všech fotek, co doma napáchali, dali jen jednu. A kdyby vynechali fialové pozadí a krápníky (jo, pardon, to bude asi spíš nějaký jako že zimní motiv) 

 

Nápad dobrý, provedení zoufalé. Tohle není pes, který si radostí poskakuje. Tohle je vyděšený chudák, který podle mě neskáče, ale padá. A je na něm vidět, že rozhodně nepadá rád. A další pes. Vedle roztomilých dětiček jsou pejskové druhé nejoblíbenější téma na PF. Proč jsou ale přimalované noty? Vždyť to s tím psem nedává žádný smysl. Neřeknu, kdyby byl opřený tlapou o gramofon. Ale tohle je prostě o ničem. Včetně toho zoufale umělecky neuměleckého písma.
A toto je, prosím, péefko webu Elle.cz. Musím uznat, že Elle překvapila. Něco podobného bych opravdu u luxusního módního časopisu nečekala. Čekala bych něco originálního nebo aspoň perfektně graficky zpracovaného. Ne obrázek, který spáchalo nějaké dítě, když mu doma poprvé otevřeli program Malování.


Ale to bezkonkurenčně nejstrašlivější se skrývá jako vždycky na Mimibazaru.


 

Proboha, proč? (Mimochodem, tahle dáma má na Mimibazaru nick Anděl smrti) 


Opravdu nešlo tím rámečkem s textem překrýt datum z foťáku? Opravdu nešlo si s tím malinko víc vyhrát, aby to celé nebylo tak divně zubaté? A vědí vůbec pachatelky podobných hrůz, že kromě nejbližšího příbuzenstva opravdu nikoho obrázek jejich sladkých potomků nenadchne? 


Ááááách, to je tak vkusné, střízlivé a elegantní, že mě to bude strašit ve zlých snech ještě v červenci. 


Uživatelky Mimibazaru jsou křehké duše, kterých se dotýká politika. A takhle přejí kamarádkám do nového roku. Je to poněkud trapné a poněkud nechutné, trochu mi to zavání mentální úrovní třináctiletého nevychovaného fracka, ale proti gustu....


A další výtvarný skvost. Pes nacpaný ve skoro originálním Vitónovi. Neumělé srdíčko v ceně. Program Malování do každé rodiny!


Když nemáte Vitóna, prskněte na Péefko zasněženou rodinku. To nevadí, že sedí v kraťasech v obýváku. Tetičku z Moravy potěšíte i tak.

7

Kde autorka tohohle textu z loňska přišla na to, že rok 2011 měl 53 týdnů a podle počtu hodin a minut i 366 dnů. To by mě zajímalo, kde na to přišla.  


Bez básničky by to rozhodně nebylo ono. Žejo.

35 komentářů:

 1. Jo. To přesně vystihuje moje pocity.

  OdpovědětSmazat
 2. Predposledni PF je na rok 2011! Jestli myslela rok 2012, tak krome 53 tydnu ji nesedi jeste take 356 dni!

  OdpovědětSmazat
 3. To předposlední je z té várky hrůz nejhezčí. Sice nechápu, proč je na péefku evidentně letní dítě, ale aspoň to není přeplácané nebo odporné jako ten zbytek

  OdpovědětSmazat
 4. Díky za upozornění, přehlédla jsem, že to 53týdenní a 366denní PF je loňské, takže pak je špatně komplet celé.

  OdpovědětSmazat
 5. Mě nejvíc fascinují přání k "Novému roku". Vždyť snad už na ZŠ se musí učit, že takto napsané přání by bylo jen k jednomu dni...

  OdpovědětSmazat
 6. Chybí tady číslo 26 z výběru na Idnes.cz, sice to bude perník, ale vypadá to opravdu jinak... A ani by mě nepřekvapilo, kdyby to ten perník fakt nebyl, brr.

  OdpovědětSmazat
 7. Mně se taky předposlední líbí nej víc, i když je tex celý špatně a je tam letní fotka. Ta fotka je docela hezká (do rodinného alba).
  Ostatní je děs běs. FUJ.

  OdpovědětSmazat
 8. Většina hrůzná, to předposlední je ale náhodou docela pěkné (ano, až na to "letní dítě").
  Hunter

  OdpovědětSmazat
 9. Mimibazar nepřekvapuje, ale tu ELLE opravdu nechápu.

  OdpovědětSmazat
 10. achjo, a já dostala jenom jedno jediný PFko a to vypadalo normálně. Škoda, hrozně ráda bych se podivala na hnusnej kýč s fotkou mymýsečků či starších harantů mých známých :(((

  OdpovědětSmazat
 11. nejlepsi je když pod stromečkem dostanete kalendář s fotkama oslintanejch parchatnů a k tomu krásnou fotečku ...

  OdpovědětSmazat
 12. vuittonka vypadá pravě, což je fuk, pokud by byla pravá, psa bych do ni nestrčila.....a autorka pf 2011 nejspíš žije v budoucnosti, 366 dní bude letos (ale asi pořád lepší, než žít v minulosti=))

  pragueneedsmorestyle

  btw. na fb jsem byla letos označena jenom na jedinym péefku, a to se mi líbilo=)....stačí promazat fb a nenavštěvovat mimibazar

  OdpovědětSmazat
 13. No já nevím jak vy, ale já na předposledním PFku vidím 365 dní, což je samozřejmě správně, vzhledem k tomu, že se jedná o loňské PFko (53 týdnů je samozřejmě blbost loni i letos).

  OdpovědětSmazat
 14. Předposlední PF je až na to letní dítě v pořádku. Rok 2011 měl 53 týdnů (začal i skončil v sobotu, tedy více než 52 týdnů) a 365 dnů je na PF napsáno správně.

  OdpovědětSmazat
 15. Anonymni, 1. ledna 2012 19:54: Ale vydel si zmineny pocet hodin (8784 hod.) 24 a vyjde ti 366 dni :-)

  OdpovědětSmazat
 16. 53 tydnu bude mit rok 2012 - zacina v nedeli a skonci v pondeli (kvuli prestupnosti).

  OdpovědětSmazat
 17. jou, tak to neni autorka pf, ale autorky článku=)...jsem ovíněný slepec, ale i tak to, jak je to s těmy dny, musím vědět

  OdpovědětSmazat
 18. Nevím, co furt máte s tím "letním" děckem. V novém roce přece bude i léto, ne? A krom toho, to dítě je focené někde uvnitř.

  OdpovědětSmazat
 19. Někdo by měl tvořilkám vysvětlit rozdíl mezi Novým rokem a novým rokem. Nemám nic proti tomu, když se přeje šťastný Nový rok (proč ne, většina národa stejně trpí kocovinou, tak je toho štěstí třeba), ale popřát hezký Nový rok 2012 je kokotina jak bič. Ale co čekat od pologramotných mamin na mimibazaru.

  OdpovědětSmazat
 20. Holky (možná aji kluci) měla jsem příšerný advent a ještě blbější Vánoce. Silvestra jsem proplakala. Teď jsem se dvě hodiny brouzdala mimibazarem a víte co .. pojďme si do toho nového roku popřát shovívavost, toleranci a nadhled. Ať je i nám dopřáno štěstí, láska a milující rodina. Že nemají vkus? Že to mají doma přeplácané? Že vystavují fotky plné nevkusu a bez soudnosti? No a co? Jde o ně, ne o nás. My s nimi nežijeme, my se neoblékáme jako ony, my nemáme manži a mimísky. A pak, nikdo nás nenutí trávit volný čas na MMB :) ... Blondýno, ať Vám to i letos píše stejně ostře, ale holky (kluci) .. buďme nad věcí :)

  Dori

  OdpovědětSmazat
 21. "Ta divna barva na pozadi" prvni fotky je podle me jakasi variace na papyrus. Pro blizsi identifikaci jsem bohuzel musela fotku rozkliknout... ted mi neni dobre - dilo je to opravdu strasne a ted navic, ani nevim proc, mam strasnou chut toho chlapecka prastit ananasem a nacpat mu kiwi do nosu...
  Kitsune

  OdpovědětSmazat
 22. Můj názor přesně vystihla Dori.S vámi ostatními bych nechtěla mít dvojdomek.Bára

  OdpovědětSmazat
 23. No jasně! Ty PFka na iDnes byla naprosto nemožná. Jsem k tvořitelství dost schovívavá, ale tohle mi vyrazilo dech. Jsem ráda, že to tu vidím od někoho se stejnými pocity. Děkuju!!!

  OdpovědětSmazat
 24. Báro buď fér. Diskuze byla o počtu týdnů a o "Novém roce" a pokud iDnes udělá výběr nejlepšího, tak by to mělo mít nějakou vypovídající hodnotu.
  Letos jsem dostala pf s dítětem, které ani neznám od kamarádky. Celý rok jsem ji neviděla, protože když jsem se k ní objednala na účesání na promoci, tak mi to den předtím zrušila :( Jako obvykle, ale tentokrát mě to dopálilo. A po půl roce se zjeví s PF. Mám pocit, že tvořitelky to občas nemyslí upřímě, ale chtějí se pochlubit.

  OdpovědětSmazat
 25. Mě nejvíc dostal ten první chlapeček :D Jinak jsem ráda, že móda péefek trošku pominula, letos jsem na FB nebyla označena ani v jednom, hurá :)

  Kdyby to nikdo nezmínil, ani si špatných dnů/týdnů na PFku nevšimnu, je z nich asi nejnormálnější :)

  A chudák ten pes :/

  OdpovědětSmazat
 26. Největší horor je to vždy na FB, letos jsem byla obdarovaná jenom dvakrát. Kupodivu ... Divné.

  OdpovědětSmazat
 27. To jsou ale skvosty. Myslela jsem, že se PFkám úspěšně vyhnu a blondýna mi to pokazila. Tak jsem si uvědomila, o co jsem se dobrovolně chtěla ochudit a byla by to opravdu škoda.

  OdpovědětSmazat
 28. Bože, blondýno, chápu. Jsi jedináček, nemáš moc kamarádek, musíš si furt něco dokazovat, pěstovat nějaké stádečko, co Tě bude obdivovat, ale nepřeháníš to už???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já zase chápu tebe, brouku - zřejmě jsi autor některého z předvedených skvostů anebo obšťastňuješ své tisícihlavé stádo kamarádů velmi podobnými výtvarnými průjmy ;-)

   Smazat
  2. A zase ta kvalitni demagogie... nekdo nesouhlasi, tak automaticky tvori to, co je zmineno v clanku. Grow up.

   Smazat
 29. Skákající pes není žádný chudák :o) chytá sněhovou kouli a dělá to rád... Blondýno blondýno, někdy jsi mimo mísu :)

  OdpovědětSmazat
 30. Below you Adidas NMD can check out more images and make sure to check back with us for updates.
  The adidas Ultra Boost Uncaged will come strong for the Holiday season and now Adidas Yeezy we have a viewing of what’s to come. Shown is the adidas Ultra Boost Uncaged ’Tan’ that should grab the attention of those that want something clean and comfortable.This NMD Human Race Yellow adidas Ultra Boost Uncaged features Tan through the Primeknit uppers along with Tan on the heel counter. As you can see, the base features a digital camouflage pattern that yeezy boost 350 stands out. In addition, the Boost midsole features an Orange hue that could actually be Solar Red. Completing the look is Cream across the Continental outsole.The adidas Ultra Boost nmd runner Uncaged Tan is set to release during the Holiday season on December 2nd, 2016. Retail price will be $180. Continue to scroll to check out more images and once Adidas Superstar we learn of new details, we will make sure to update you.
  The Colored Boost series will return across the adidas Ultra Boost. This upcoming release is known as yeezy boost 550 the adidas Ultra Boost Black Sole which should be a hit.This isn’t the first time the adidas Ultra Boost has released in an All Black theme. Not long ago Adidas Yeezy the brand launched the ‘Triple Black’ adidas Ultra Boost Uncaged which sold-out. For this pair, we obviously have the cage back along with lighter shades throughout. Looking closer, you nmd adidas can see they feature a combination of Black and Grey through the Primeknit base while the cage, Boost midsole and heel counter is dipped in Black.Below you can check Yeezy Boost 350 Moonrock

  OdpovědětSmazat